mooie schaakpartij ontroert Stormvogel zit vast in Zeeland Leijnse gaat voort op ingeslagen weg Dauwendaele hoopt op puntje bij Kapelle lor Jansen slaat Zeeuws kampioenschap jaartje over voorbeschouwing por Jasper van der Bliek fEMELDINGE - „De Oost- uitse arts Siegfried Tarrasch ii ooit: 'Het schaakspel is in aat iemand gelukkig te ma- Een wijze uitspraak en aar al te waar." Hij is een be- logen schaker, spreekt er vol assie over. De sport ontroert, iscineert en houdt hem immer ezig. „Ik speel mijn eigen par- jen vaak in mijn hoofd na, dat an soms weken duren." Ko llend weekend is hij de grote af wezige bij het Zeeuws kampi- ienschap. Cor Jansen (60) uit IVemeldinge won dat toernooi al lertien maal en is titelverdedi- jer. „Het kwam dit jaar gewoon liet goed uit." Een fanaat aan iet woord over het Zeeuwse ichaken, de magie van het spel in gekke grootmeesters. jHet Zeeuws Kampioenschap lomt dit jaar op een verkeerd Qoment. Waarschijnlijk kan ik en dag niet. Bovendien is zoiets jieel zwaar. Je speelt twee partij- Én op een dag en dat vergt een heleboel. En ik word al een dag- ouder. Achzo krijgt een ander Se kans om kampioen te wor- len." [Schaken is iets betoverends. Ik leel al bijna heel mijn leven, en denk niet dat ik er ooit mee fan stoppen. Een tijdje mis- :hien, maar nooit helemaal, /at er zo mooi is aan schaken an ik niet zo zeggen. Ik heb er jewoon plezier in. Daarnaast jan ik door een mooie partij, jraarin heel verbeten wordt ge- Streden, ontroerd worden. Het is jiok een kunst, een groot geheim met veel facetten, dat nooit op houdt met ontwikkelen. Zo voel jkdat." tik ben niet meer zo fanatiek als proeger. Ik speel nog wel elk weekeinde, maar maak me niet (neer zo druk. Er zijn tijden ge weest dat ik niet kon slapen als ik een belangrijke wedstrijd bad, ik kon dan nergens anders aan denkenHet is een gewoonte van me om mijn partijen altijd lia te spelen, te analyseren. Ze ker als ik verloren heb. Daar ben ik soms heel lang mee bezig, maar ik wil gewoon weten waar het fout ging, zodat het niet nog eens gebeurt. Aan verliezen wen ik nameÜjk nooit. Dan ben ik ook een tijdje sikkeneurig. Naast mijn eigen partijen speel Cor Jansen: „Als ik aan het schaken ben, vergeet ik alles." ik ook grote partijen van groot meesters na. Het is gewoon ont zettend spannend om de strijd tussen twee toppers te beleven, en ervan te leren. Leuke dingen „Met het schaken heb ik een paar leuke dingen bereikt. Naast mijn Zeeuwse titels ben ik in '68 Open Nederlands Kam pioen geworden en ik heb een correspondentieschaaktoer nooi gewonnen. Dat is schaken per brief, je stuurt een zet op, en krijgt er weer één terug. Mijn laatste partij, tegen een Duitser heeft drieëneenhalf jaar ge duurd." „Als ik aan het schaken ben, vergeet ik alles, telt alleen het spel, de stellingen en de tactiek. De wereld om me heen bestaat even niet. Achter het bord is elke schaker een beetje een andere mens. Vrienden worden even door Alex Krappen VLISSINGEN - Plotseling had IJsclub De Poel een an dere voorzitter. Jarenlang had Ko Goeree aan het roer gestaan, afgelopen voorjaar werd hij opgevolgd door Frans Leijnse (49). Wie op een radicale koerswijziging wacht, wacht echter tever geefs. Niet alleen zat Leijnse al jaren in het bestuur voor hij de voorzittershamer ter hand nam, bovendien keerde Goeree als lid terug in het be stuur. En is er dus niets nieuws onder de zon. Als het aan Leijnse ligt, dan gaat De Poel gewoon op de oude voet verder. „We heb ben een aantal jaren geleden een beleidslijn ingezet, en die bevalt ons goed. Dus gaan we ermee door." In de beleidslijn wordt de nadruk gelegd op de technische ontwikkeling van de jeugd. „We zijn begonnen met een klein groepje, maar nu hebben we 25 schaatsers." Jan Treur (16) is het uithang bord van de club. Treur zit in de gewestelijke selectie en is gewestelijk kampioen bij de C-junioren. Op de NK werd hij afgelopen keer elfde. „Maar ook een aantal jonge re schaatsers klopt nadruk kelijk aan de poort van het gewest." Onder leiding van Gerard van der Weijden en Peter Boonman werken de sporters hoofdzakelijk droge training af. „In mei begint het seizoen al. Hardlopen, fietsen en skeeleren. Vooral dat laatste lijkt technisch veel op schaatsen." Toch zijn er ver schillen. „De ijzers van schaatsen zijn niet helemaal recht. Die lopen in een soort S. Dat kun je proberen te imi teren door het middelste wieltje van een skeeler iets lager te zetten, maar dat is snel afgesleten." Naast de bekende training gaan de schaatsers ook één maal per week de zaal in voor schaatsgerichte krachttrai ning. ..Dan wordt 'bijvoor beeld aan een elastiek ge traind op starts. Het zijn eigenlijk meer spieroefenin- gen. Heel anders dan in een fitnesscentrum gebeurt." Vanaf drie oktober kan er werkelijk geschaatst wor den. De 'thuisbaan' van De Poel, De Uithof in Den Haag, opent dan cle deuren, Twee maal p.er week - op zaterdag ochtend en maandagavond - kunnen de schaatsers terecht tijdens de cluburen. Op de ijsvloer, die de club dan moet delen met andere clubs, wordt er aan de techniek ge werkt. Geen ideale situatie, erkent Leijnse. „Een kunstijsbaan in Zee land is niet haalbaar. Er is een te kleine markt voor. De Uithof heeft een veel groter achterland, en zelfs die baan heeft jarenlang met verlies gedraaid." De bouw en ex ploitatie van een kunstijs baan is een miljoenenproject. Als j e een grote geldschieter hebt, kan het snel gaan. Kijk maar naar Dronten. Daar lag plotseling een baan. Maar wie gaat er nu een Zeeuwse club sponseren die in Den Haag schaatst? Niemand." Soms komen sponsoren bij natuurijswedstrijden wel over de brug. „Dat is tenmin ste in de buuxd. Maar die be talingen zijn niet structu reel." Een pennanente kunstijs baan is dus niet haalbaar, maar De Poel is wel in de slag geweest met de gemeente Goes voor aan skeeler- /schaatsbaan. Dat had dan een betonnen baan moeten worden, die in de winter on der water gezet kan worden. Maar er kwam niets uit. „Als er ooit iemand het initiatief neemt voor een baan in Zee land, dan zullen wij dat steu nen. Maar we gaan niet zelf de kar trekken." Het ontbre ken van een Zeeuwse baan belemmert De Poel in de groei. Het is voor De Poel dan ook zinloos om leden te werven. „We hebben ze te weinig te bieden. We kunnen geen schaatslessen geven, want daar hebben we het kader niet voor. En ze kunnen toch niet allemaal mee naar de baan." Totdat die baan er komt, zal De Poel zich moe ten behelpen met de weke lijkse trainingen in de Uit hof, aangevuld met stages in het Duitse Inzeil. „Leon van der Wielen en Comé Lepoe- ter zijn daar nu al, en ik ga er over een paar weken heen." En als het vriest, dan trekken de schaatsers van leer op na tuurijs. Vorig jaar haalde Leijnse zijn Elfstedenkruis- je. „Mijn grootste prestatie op schaatsgebied." vijanden, verlegen jongens roofdieren die je naar je strot vliegen. Dat zie je bij veel groot meesters. Om mee om te gaan zijn het aardige, vriendelijke lui en achter het bord ineens irri tante tegenstanders die je met hun zetten tot wanhoop kunnen drijven. De echt grote schakers zijn allemaal gek, hebben een tic. Het is natuurlijk ook een raar beroep. Je moet ontzettend egocentrisch zijn, mentaal su persterk, overtuigd van je eigen krachten. De meeste grootmees ters zijn dan ook echte einzel- gangers, niet getrouwd, want verplichtingen zijn moeilijk na te komen. Mijn vrouw klaagt ook vaak genoeg als ik op zater dag weer ga schaken. „Iedereen kan het spel leren, maar dat kleine beetje extra dat je goed maakt, is voor weinigen weggelegd. Ik weet niet of het talent is of iets anders, maar je moet op een bepaalde manier denken. Vaak gaat het gevoel voor wiskunde en goed schaken ook samen. Misschien een ver klaring voor het feit dat er zo weinig vrouwelijke schakers zijn. Of ze kunnen gewoon slecht stilzitten. Bij mijn club Middelburg hebben we in elk geval maar twee vrouwen als lid." „Hoewel de animo voor het Zeeuws Kampioenschap niet al te groot is, vind ik dat Zeeland toch geen slechte schaakprovin cie is. Natuurlijk leggen we het af tegen de Randstad, maar dat ligt ook gewoon aan het aantal inwoners. Maar toch is Zeeland landelijk gezien een gemiddelde schaakprovincie, niet slecht, ook niet echt goed. Wereldtop pers hebben we nooit voortge bracht, maar Koen Leenhouts uit Oostburg bijvoorbeeld is een veelbelovende speler. Die jon- foto Willem Mieras gen is pas veertien, maar werd vorig jaar bij het Zeeuws Kam pioenschap al tweede. Achter mij. Ook Martin Martens, die in '94 Nederlands jeugdkampioen werd, kan best wat worden. Wat het clubschaken betreft hebben we eigenlijk maar één stok paardje, en dat is Het Witte Paard uit Sas van Gent. Die speelden vorig jaar nog in de hoogste landelijke klasse. En op provinciaal niveau hebben we met spelers als Johan de Wolf en Hans Groffen heel aardige scha kers." Omzwerving „Ik heb in mijn loopbaan bij zo'n beetje alle Zeeuwse vereni gingen gespeeld. Lang geleden begon ik in Oostburg, vervol gens naar Middelburg, daarna toog ik naar Kruiningen, toen Goes, daarna Vlissingen, weer Goes, Het Witte Paard, en uit eindelijk belandde ik weer in Middelburg, waar ik nog steeds speel. Een hele omzwerving." „Naast het spelen, weet ik van het schaakspel behoorlijk veel. Ik heb onderhand een hele bi bliotheek opgebouwd met meer dan vierhonderd schaakboe ken, vele jaargangen van aller lei tijdschriften, en een compu ter waar 300.000 partijen in zijn opgeslagen. Als ik even niets te doen heb, dat is overigens niet vaak zo, pak ik een schaakboek en ben ik vertrokken. Of als ie mand iets wil weten over, ik zeg maar wat, een schaakpartij uit 1967, dan heb ik het zo gevon den." „Voor de krant maak ik weke lijks de schaakrubriek. Al 25 jaar doe ik dit met veel plezier en inmiddels heb ik er al 1298 gemaakt. In die rubriek gaat be hoorlijk wat tijd zitten. Je moet alles weten, en er komt ontzet tend veel literatuur over scha ken uit. Veelal zijn dit ook nog eens dikke pillen met nieuwe theorie en allerlei wedstrijd analyses, geen kinderachtig spul. Daarom beperk ik me ook vooral tot het Zeeuwse gebeu ren. Dat is beheersbaar. „Schaken heeft een grote im pact op mij leven gehad. Ik wil de vroeger altijd leraar op de middelbare school worden en daarvoor heb ik in allerlei vak ken studies gevolgd: geschiede nis, frans, nederlands en wiskunde. Geen enkele heb ik afgemaakt, omdat ik het druk had met schaken. Toen ben ik onderwijzer op de basisschool geworden." „Ik heb geen spijt van alle tijd die ik in het schaken heb gesto ken. Naast veel spelplezier heb ik er veel vrienden mee ge maakt. Laatst bijvoorbeeld, kreeg ik een brief met een schaakprobleem van iemand waar ik in 1957 tegen gespeeld had. Heel leuk was dat." „Ik ben niet meer zo fanatiek als vroeger. Er zijn tijden geweest dat ik zelfs tegen mezelf ging schaken, net als die man uit het beroemde boek Schachnovelle van Stefan Zweig. Dat gaat best, je moet gewoon net doen alsof zwart en wit twee geschei den partijen zijn. Het is in elk geval beter dan tegen een com puter schaken. Daar heb ik een ontzettende hekel aan. Wat dat betreft ben ik heel ouderwets." Toppers van zwemclub kunnen slechts vlammen op NK door Alex Krappen VLISSINGEN - De zwemmer(t je)s van Stormvogel willen wed strijden zwemmen. Altijd, over al en tegen iedereen. Maar ze hebben een handicap: Ze komen uit Zeeland en dat vinden de club uit andere regio's te ver weg. Daarom blijft er voor Stormvogel niet veel anders over dan de Zeeuwse driekamp met Koewacht en Scheldes- troom, die meestal met over- wacht gewonnen wordt. En de toppers kunnen zich dan door het zwemmen van limiettijden plaatsen voor het NK. En daar kunnen ze zich dan meten met de top en zien ze ook eens andere gezichten. Vorig jaar was het bijna gelukt. Een club uit Maastricht toonde zowaar interesse om uit en thuis tegen Stormvogel te zwemmen. „Maar", aldus trainer Thierry Potin (39) van de Vlissingse club, „We konden geen derde club krijgen voor de driekamp. En voor een officiële wedstrijd moet je met drie clubs zijn." Het geeft precies aan waar de schoen wringt. „Clubs uit bij voorbeeld de Randstad zitten allemaal bij elkaar in de buurt en houden dan onderlinge wed strijden. Daar kom je niet tus sen." En de KNZB regelt niets. „De organisatie van wedstrij den wordt aan de clubs overge laten. Daarom blijven de Zeeuwse clubs in hun eigen hoekje hangen. De KNZB zou eens wat dwingender moeten optreden. Dit lijkt me niet goed voor de ontwikkeling van de zwemsport." Startbewijs Ook afgelopen weekend leverde de driekamp met Scheldes- troom en Koewacht weer weinig spannende momenten op. Tus sen de Walcherse club en de an dere twee gaapte een gat van 200 punten, en dat is veel. Potin: „We zijn momenteel de beste club van Zeeland, vooral op de kortere nummers." Er zit dan ook weinig uitdaging in dit soort wedstrijden. Het enige doel, zeker voor de toppers, is het zwemmen van NK-richttij- den. Die geven dan het recht op een startbewijs voor dat toer nooi. „Wij komen daar dan met een stuk of tien zwemmers. De grote clubs lachen om zo'n aan tal." Afgelopen weekend haalde Agnes Soolsma de NK limiet voor de 200 meter vlinderslag. Verder zijn Eelco van Gemert, Joram Lawalata, Cindy Pleyte, Carolien Schrijvershof, Kim Stormvogel-trainer Thierry Potin: „Wij trainen nu vijf keer per week. De clubs in de A-afdeling trainen twee keer per dag. Dat verschil merk je." foto Lex de Meester Scholt, Chris van der Draai en Charles Potin regelmatig te be wonderen op nationaal niveau. Stormvogel komt uit in de afde ling B, het op één na hoogste ni veau van Nederland. En meer zit er niet in, denkt Potin. „Het zou al goed zijn als we ons in de ze klasse zouden handhaven. Veel zwemmers zwemmen nu al tegen hun top aan." Promotie naar de A-afdeling is geen di recte ambitie voor Stormvogel. „Wij trainen nu vijf keer per week. De clubs in de A-afdeling trainen twee keer per dag. Dat verschil merk je." Potin wil zijn pupillen niet dwingen om ook twee keer per dag te trainen. „Het plezier van de zwemmers staat voorop. En de meesten hebben gewoon door werk of school de m9gelijkhe- den niet. Maar tijdens de trai ning doen ze wel goed hun best. hoewel ik soms op sommigen een beetje boos ben." Naast veel trainen heeft een club nog meer nodig om op het hoogste natio nale niveau meet te kunnen draaien. „De topclubs kunnen makkelijk vier zwemmers per nummer opstellen. Wij halen de drie. maar ook alleen als er niets mis gaat. Dat is gewoon niet ge noeg." Drempel Stormvogel geeft in Zeeland dus de toon aan op de korte nummers, maar op de langere afstanden is er geduchte con currentie van Koewacht. „Die lui zijn daar goed mee bezig", aldus Potin. Overigens heeft de KNZB de wedstrijden dit jaar anders opgezet. De langere af standen worden in aparte wed strijden gezwommen, die mee tellen voor het Lange Afstand Circuit. Dat is gedaan om de drempel voor jonge zwemmers naar het buitenzwemmen te verkleinen. Potin vindt het een goede maat regel. „Je ziet toch dat het een gunstig effect heeft op de inte resse voor het buitenzwemmen. We zijn begonnen met een man of tien, maar we zitten nu al over de twintig." Dat is belangrijk, want tijdens de buiten wedstrij den kan Stormvogels zich met de top ven Nederland meten. En dat is. behalve voor de ontwik keling, ook goed voor de afwis seling. Want anders blijf je steeds dezelfde smoelen tegen komen. Robin van de Velde speelt tegenwoordig met succes op de linker flank van FC Dauwendaele. foto Lex de Meester door Vincent de Rijke VLISSINGEN - Kapelle gaat voor het eerst alleen aan de lei ding in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Voor de Ka- pellenaren ligt de eerste perio detitel in het verschiet. Zater dag is winst tegen Dauwendaele een vereiste om de 'tussentitel' officieus binnen te halen. Direc te belagers zijn SSV, WC en Terneuzense Boys. Elk met drie punten achterstand. In de derde klasse van het zon dagvoetbal zal Patrijzen thuis aantreden tegen het nog onge slagen Moerse Boys. Patrijzen heeft wat goed te maken tegen over het eigen publiek na de bla merende 9-1-nederlaag tegen Rood-Wit. De spelers uit Sint- -Willebrord zijn dus op schot en zullen de Nadorst aandoen om met Middelburg te duelleren. Dauwendaele De laatste weken stromen de punten weer binnen voor de ploeg uit Middelburg. Na de te leurstellende start voelde trai ner Gert Booij zich genoodzaakt om te schuiven binnen zijn elf tal. Dauwendaele-middenvel- der Robin van de Velde geeft zij n visie: „De eerste wedstrijden ontbrak het aan onderlinge coa ching. Nu speelt Marcel Astroh laatste man en is het met de coa ching van achteruit een stuk be ter. De verschuivingen hadden ook gevolgen voor Van de Velde zelf: „Ik speelde de eerste wedstrij den verdedigende middenvel der Maar als gevolg van mijn aanvallende acties vielen er ga ten die niet goed werden ge dicht. Nu speel ik aan de linker kant en kan ik mijn aanvallende capaciteiten beter benutten. Op de positie van aanvallende mid denvelder zou dat overigens nog beter gaan, maar dat is de keuze van de trainer." Morgen treedt Dauwendaele aan tegen Kapelle. Van de Velde: „Ik denk dat Kapelle een klasse beter is, maar toch gaan wij voor een punt." De Zuid-Bevelan ders spelen op eigen veld. De ploeg van trainer Joost Folmer scoorde maarliefst 26 maal in 6 wedstrijden. De geel-blauwen uit Middelburg zijn dus gewaar schuwd. 's-Heer Arendskerke Arendskerke weet maar niet van de laatste plaats te geraken. De ploeg uit 's-Heer Arendsker ke heeft de minste doelpunten gemaakt van alle ploegen uit de tweede klasse. Met drie magere punten staan zij vooiralsnog al lerlaatste. Zaterdag zal de ploeg van trainer Kees van der Sluis het moeilijk gaan krijgen. Ter neuzense Boys zal de volgende tegenstander zijn. Zij speelden vorig seizoen nog een klasse la- ger, dus de ploegen zijn een beet je vreemd voor elkaar. „Het zou weieens een open wedstrijd kunnen worden", kijkt de oe- fenmeester vooruit. De formatie uit Terneuzen heeft in de verte nog uitzicht op de eerste periodetitel. De winnaar van deze tussentijdse titel plaatst zich voor de nacompeti- tie waarna promotie tot de mo gelijkheden behoort. De negatieve spiraal is niet be vorderlijk voor het vertrouwen van de spelers van Arendskerke. „Het vertrouwen hangt natuur lijk sterk samen met de resulta ten. Ik denk dat een overwin ning er voor zou kunnen zorgen dat het bij ons gaat lopen", legt de oefenmeester uit. Maar ik zie nog geen ï-eden tot paniek." Yerseke Yerseke begon de competitie veelbelovend. Maar de laatste twee speelronden werden eY ne- derlagen geleden. Yerseke ver loor defiixitief de aarxsluiting met de top door met grote cijfers van naaste concuiTent Kapelle te verliezen. „Er is nog geen stabiliteit bin nen het team. De ploeg speelt met teveel pieken en dalen, is te wispelturig. Wij kunnen te wei nig geduld opbrengen om een achterstand gelijk te trekken. Wij gaan dan geforceerd lopen voetballen. Tegen Kapelle werd dxt natuurlijk afgestraft, daar hebben ze te gevaai'lijke spitsen voor", zegt Yerseke-trainer Ad Poortvliet. Yerseke speelt morgen voor ei gen publiek tegen Middelburg. Poortvliet Middelburg heeft mij in positieve zin verrast. Hoewel zij een jonge ploeg heb ben. is het een gevaarlijke outsi der. Het zal een fifty-fifty-wed- strijd worden." Yerseke kan nog steeds geen be roep doen op John Vette en laat ste man Peter de Smit. „Deze spelers zouden voor een beter evenwicht kunnen zorgen", al dus de oefenmeester. Middelburg deed afgelopen week goede zaken door Arends kerke zijn vijfde nederlaag te bezorgen. De ploeg van trainer John Tahapary klom daardoor op de ranglijst richting de mid denmoot. SSV verkleinde de kans op de eerste periodetitel door te ver liezen van Terneuzense Boys. De boys uit Terneuzen kwamen daardoor in de competitie op ge lijke hoogte met SSV. Beide ploegen staan nu op een gedeel de tweede plaats met ieder drie punten achterstand op de leider. SSV speelt morgen in Goes te gen Kogelvangers. Kruiningen mag op bezoek bij het sterk gestarte WC. Het team van trainer Arthur van Huizen heeft het gepx*esteerd om nagenoeg al zijn wedstrijden gelijk te spelen. De geel-zwar- ten blinken de laatste weken uit in het weggeven van ruimé voorsprongen en het niet benut ten van kansen. De Kruiningers wachten nog altijd op hun eerste overwinning. Patrijzen Patiijzen presteert wisselvallig. Twee weken geleden versloeg de ploeg Terneuzen, daarna kreeg het met 9-1 klop van Rood-Wit. Grote vraag is natuurlijk hoe dit mogelijk is? Volgens trainer Cees van de Linde lag dit niet aan de kracht van de tegenstan der: „Rood-Wit was helemaal niet zo sterk, het was gewoon een bizarre wedstrijd. Normaal hebben wij een betrouwbare verdediging maar dit keer won nen we geen enkel duelHet had ook best een 9-5-einduitslag kunnen zijn." Enkele spelers van Patiijzen (o.a. Ron de Vos en Collin de Jonge) hadden hun afkomst niet verloochend en waren afgereisd naar Valkenburg om het WK wielrennen mee te maken. „Ik miste inderdaad enkele spelers, maar daardoor hebben wij niet de wedstrijd verloren. De helft van onze vereniging zat daar 's- Heerenhoek is en blijft een wie- Ierdorp", aldus Van de Linde. Patrijzen speelt zondag op eigen terrein tegen het ongeslagen Moerse Boys. Waar normaal ge sproken Patrijzen het meren deel van de punten in uitwed strijden pakt, lijkt het dit seizoen toch allemaal thuis te moeten gaan gebeuren Middelburg Voor Middelburg staat zondag de belangrijke wedstxijd tegen Rood-Wit op de kalender. Mid delburg verloor vorige week met 4-2 bij Terneuzen. Na een 4-0-achterstand bij rust wisten de groen-witten nog een eind stand van 4-2 te bewerkstelli gen. „Zo'n tweede helft geeft toch wel weer vertrouwen voor aankomende wedstrijd", zei aanvoerder Jan de Rijke begin deze week „Het probleem bij ons is dat er iedere wedstxijd 3 a 4 spelers van Al of het tweede elftal meespelen. En dat zijn ie dere keer weer andere jongens. Mijn mening is dat er structu reel een paar A-junioren bij onze selectie gevoegd zouden moeten worden Maar jammer- genoeg houdt het bestuur dit te gen. Op die manier zou je met een vaste groep ergens aan kun nen bouwen, want met zoveel wisselende spelers raakt het team niet ingespeeld." Over de wedstrijd van zondag zegt de lange verdediger: „Wij zullen onszelf de druk op moe ten leggen en gewoon winnen. We moeten snel van die degra- datiestek af." Vlissingen speelt op eigen veld tegen Jeka, dat stijf onderaan staat met slechts een punt. De Vlissingers wonnen tot nu toe alleen de wedstrijd tegen Mid delburg. Zondag is dus de uitge lezen kans om de tweede over winning te behalen op eigen bodem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 29