Van der Spil gaat in de aanval Weer nieuwe grasmat in Arena PZC Gehavend BC Vlissingen ten onder Wielercomité van 's-Heer Arendskerke voelt zich gepasseerd Edwin van Damme en Bud Aschman voegen zich bij top sport s 16 Jan Berrevoets kaderkampioen Sterke inhaalrace Van Stipriaan Vlotte winst dammers GZC Dubbele zege d'Antilopen Goede seizoensopening Schelde Judoka uit Goes wil op WK voor junioren in Cali afrekenen met faalangst Handballers van Sittardia geven winst uit handen uitslagen dinsdag 6 oktober 1998 BURGH-HAAMSTEDE - Jan Berrevoets, lid van biljarJ eniging Renesse, is districtskampioen kader 38/2 van'de vit 1 de klasse geworden. In het door de Witte van Haemstedege; ganiseerde toernooi in hotel Bom liet Berrevoets slechtst steekje vallen. Dat was een gelijkspel tegen Piet Verscht die als derde eindigde. De nummer twee van het kadert^ nooi, Arie Streefkerk, voerde heel lang de ranglijst aan,m> moest het op ervaring afleggen tegen Jan Berrevoets. PietV; schure maakte in Burgh-Haamstede de hoogste serie van; punten. De kortste partij (100 caramboles) was in zes beur,; gedaan. ZANDVOORT - Walther van Stipriaan, de autocoureur^ Brouwershaven, heeft tijdens de zevende race in de strijd? de Saxo Cup in Zandvoort een redelijke klassering behaal Na een behoorlijke inhaalrace finishte Van Stipriaan a veertiende op veertien seconden van winnaar Roel van ij Scheer uit IJsselmuiden. De voormalig Nederlands kartkar pioen startte slecht op het circuit van Zandvoort door; plaats van de derde de vijfde versnelling te zoeken. Verve gens werd. Van Stipriaan door een andere coureur van de® gedrukt, waardoor hij op een 21e plek terechtkwam. Viae? sterke opmars klasseerde de rijder zich toch nog zevenplar sen hoger. ZIERIKZEE - De eerste wedstrijd in de hoofdklasse Zeelai is voor het achttal van de damcombinatie Goes-Zieril® (GZC) goed verlopen. In een thuiswedstrijd werd met 13 van het zwakke 's-Gra venpolder 3 gewonnen. Net als vor, seizoen zijn GZC en BVD uit Bergen op Zoom de belangrijkst titelkandidaten. De derde keus uit 's-Gravenpolder bleek: Zierikzee een eenvoudig te kloppen team te zijn. Winstpariij en waren ervoor Jan Sinke, CorBoot, Cees Rijk,Rinusvanè Wielen en Jan Schot. Jos de Wild wilde ook wel winnen, mat te vlug spelen resulteerde in een nipte remise. BEUNINGEN - De rolstoelbasketballers van d'Antilope zijn de competitie op de eerste speeldag van de derde divis redelijk goed begonnen. Allereerst versloeg de Schouwsefo: matie.Celeritas uit Groningen met 26-10 in een mooie enspo: tieve wedstrijd. Daarna werd het uit de tweede divis gedegradeerde Den Bosch verslagen: 21-11. Tijdens de dert wedstrij d van de eerste ronde was Grave, van oudsher eenlas tige tegenstander voor d'Antilopen, de opponent. Tot den; ging de partij gelijkop, maar na de pauze was Grave eenmaal- je te groot: 42-22. TERNEUZEN - De Speedoploeg van De Schelde domineert samen met de ploeg van Koewacht de eerste Speedojaargan; wedstrijd van het nieuwe seizoen in Temeuzen. Vooral Keta Hondsmerk deed het goed met drie overwinningen. Voor Kor wacht was vooral de tweeling Carmen en Niek de Ridder gos op dreef. Carmen toonde haar klasse door drie nummers:- winnen. Broer Ruud trof het niét dat Kevin Hondsmerk n; wat te snel voor hem was, maar met zijn gezwommen tijde scoorde ook hij hoog. In Kapelle waren de tijden wat minda goed. Christel van de Guchte en Tamarah Loppies zorgde voor de uitschieters. Van de Guchte zwom eenlandelijkgoeo tijd op de vlinderslag, terwijl Loppies in haar jaargang et- klasse apart was. Naast de voorrondenummers, waarin deelnemers zich kunnen plaatsen voor het Zeeuws ka mpioei- schap, is er ook een aantal instroomnummers ingesteld, B seizoen wordt afgesloten met een nationale finaledag. doorSven Remijnsen GOES - Jessica van der Spil is gegroeid. Niet alleen in gewicht, maar ook mentaal. De negen tienjarige judoka uit Goes wil op het WK voor junioren, dat van 8 tot en met 11 oktober in het Colombiaanse Cali wordt gehouden, afrekenen met haar faalangst op het hoogste inter nationale podium. Van der Spil is afgelopen vrijdag vertrokken naar Zuid-Amerika, waar ze met de nationale selectie op me- daillejacht gaat. De teleurstel ling van het WK van 1996 in Porto, waar ze in de eerste ronde werd uitgeschakeld, wil de ju doka tegen elke prijs voorko men. „Toen won iedereen een medaille, behalve ik." In Portugal duurde het wereld kampioenschap welgeteld vier minuten voor Van der Spil. De internationale toernooien gaan SITTARD - De handballers van Sittardia zijn in de eerste ronde van het toernooi om de EHF-be- ker uitgeschakeld. De Limburg se ploeg speelde gisteravond ook in de tweede wedstrijd te gen Shaktor Donetsk gelijk: 22- 22. Het eerste duel, dat het afge lopen weekeinde in Sittard was gespeeld, was in 18-18 geëin digd. Omdat Sittardia in de tweede wedstrijd volgens de officiële reglementen van de Europese Handbal Federatie (EHF) de thuisspelende partij was, be kerde de ploeg uit de Oekraïne dankzij het aantal gescoorde uitdoelpunten verder. Sittardia stond gisteravond tot zes seconden voor tijd met 22-21 voor. Een benutte strafworp van Donetsk betekende echter het einde van het Europese toernooi voor de Limburgers. Rutgers Sanders en Harold Nusser wa ren met elk vijf doelpunten de topscorers. ANP haar goed af, maar zodra de G.oese judoka bij een kampioen schap op de mat verschijnt, gaat het mis. Ook vorig jaar, bij het EK in Ljubljana, lag ze er al na één ronde uit. Van der Spil blok keerde volledig in haar eerste gevecht en was nog niet de schim van de judoka die in 1996, 1997 en 1998 drie nationale ti tels op rij veroverde. „Ik sloeg helemaal dicht", blikt Van der Spil terug. „Waarschijnlijk kwam dat door de stress. Ik wist dat ik het niet kalm aan kon doen, want op een EK gaat het gelijk hard tegen hard. In Ljubl jana bleek echter dat ik me op belangrijke momenten te pas sief opstelde." Het Sloveense echec vormde het keex-punt voor Van der Spil. On der leiding van oud-wereld- kampioene bij de zwaargewich ten Angelique Seriese werd haar passiviteit de afgelopen maanden onder handen geno men. „Wanneer ik in Rotterdam training krijg van Angelique, leext ze me veel over het pakken van de tegenstander Omdat ik van nature een passieve judoka ben, laat ik vaak toe dat de te genstander me beetpakt. Ange lique zegt dat ik dat niet moet doen. Ik moet zelf meer de aan val zoeken. In plaats van het overnemen van een techniek van de tegenstander, moet ik va ker zelf een techniek inzetten." Toch wij dt Van der Spil geen ex- tx-a trainingsuren aan het aanle- ren van ingewikkelde technie ken. De Zeeuwse judoka moet het vooral van haar kracht heb ben. In de klasse van de zwaar gewichten, waax*aan wordt deelgenomen door judoka's van ten minste 78 kilogram, telt voornamelijk het gewicht. „Ik ben geen technische judoka", geeft Van der Spil toe.,De derde binnenwaartse dij been worp is niet mijn specialiteit, bij wijze van spreken. Ik probeer wel eens een beenhaak of een beenworp uit te voeren, maar tegen zwaar dere tegenstanders moet je zo veel mogelijk het risico veimij- den dat je poging mislukt en je zelf tegen de grond gaat." Van der Spil, die 93 kilo weegt, Thuis op internet... City OnLine in Zeeland Judoka Jessica vaix der Spil wil op het WK voor junioren laten zien dat ze mentaal sterker is geworden, ken." stond ooit op de mat tegenover een judoka van 145 kilo. Hoewel ze redelijk op de been bleef, geeft ze toch de voorkeur aan lichtere tegenstandsters. „Dan komt mijn grondwerk het best tot zijn recht. Op de grond ben ik heel goed. Ik kan iemand ge makkelijk in de houdgreep hou den." Weegschaal Over haar eigen omvang maakt Van der Spil zich minder druk. Uitgroeien tot een tweede Fran- goise Harteveld, de regerend Europees kampioene bij de zwaargewichten die rond de 125 kilo met zich meedraagt, is er voorlopig niet bij. „Een kilo meer of minder maakt niet zo heel veel uit. Ik ben de laatste tijd wel wat aangekomen, maar toch sta ik niet iedere dag op de weegschaal. Ik hoef ook niet méér te eten of zo." Van der Spil heeft niet eens tijd om voortdurend op de weeg schaal te staan. De jonge judoka traint vijfmaal per week in Goes, Rotterdam en Nieuwe- gein, waar de centrale tx-aining van de nationale selectie wordt gehouden. Daarnaast volgt ze sinds vorig jaar de opleiding fy siotherapie in Breda. „Op mijn school bestaat niet zoiets als een topsportroostei'. Judo is nu een maal geen A-sport. Zelfs als je Olympisch kampioen bent, moetje ernaast nog blijven wer ken om in je onderhoud te kun nen voorzien. Maar op school verlenen ze wel alle medewer king. Als ik weg moet, mag ik weg." Het retourtje Colombia kon dan ook zonder problemen worden geboekt door Van der Spil, die in haar laatste junioi"enjaar meer voor het judo dan voor haar op^ leiding heeft gekozen. Die in vestering werd terugbetaald in een aantal aansprekende resul taten op internationale toer nooien. Zo won Van der Spil het toernooi van het Engelse Willes- den, -terwijl ze tweede werd in Marseille, derde in Gdansk en vijfde inBerlijn. Bij de wereldti telstrijd is een plaats bij de eer ste zeven haar doel. „Op het EK, dat van 19 tot en met 22 novem ber in Boekarest wordt gehou den, móet ik bij de eerste zeven eindigen. Op het WK ligt dat an- ders. Ik ken mijn tegenstanders niet, terwijl een goede prestatie ook afhankelijk is van de loting en mijn vorm van de dag. Maar één ding is zeker: dat blokkeren mag me nooit meer gebeuren." „Ik moet zelf meer de aanval zoe- foto Dirk-Jan Gjeltema Van der Spils verblijf in Zuid- Amerika duurt elf dagen. Na haar aankomst in Cali heeft ze ruimschoots de tijd om te accli matiseren. want de zwaarge wichten komen pas zondag, op de slotdag van het toernooi, in actie. Last van het zuurstofge brek op grote hoogte zal ze dan ook nauwelijks ondervinden op de mat. Meer zorgen heeft de judoka over haar veiligheid in Colom bia. „Het is een gevaarlijk land", weet Van der Spil. „Er is veel te doen over criminaliteit en drugs. Ook de judobond vindt Colombia een gevaarlijke plek, maar het ministerie van buitexxlandse zaken heeft een gunstig reisadvies gegeven. Wat er ook gebeurt, het WK wordt één groot avontuur." door Peter Godrie 's-HEER ARENDSKERKE - De consul van het district Zuid- West-Nederland, Jan van Stee, gaat op korte termijn rond de ta fel zitten met het wielercomité van 's-Heer Arendskerke. Deze organisatie voelt zich niet cor rect behandeld bij het plannen van een crosswedstrijd op 12 de cember. „We vinden dat we gepasseerd worden. We worden niet voor vol aangezien. Er is totaal geen overleg", roept Peter de Regt namens liet wielercomité in 's- Heer Arendskerke. Consul Van Stee wil scheve gezichten voor komen: „Ik wil niet dat 's-Heer Arendskerke het gevoel krijgt dat wij ze in de steek laten." Van Stee en het wielercomité botsten met elkaar na de jaar lijkse vergadering van het dis- trict, waarin de comités over leggen over de data van de cross wedstrij den. Omdat nie mand uit 's-Heer Arendskerke bij die bijeenkomst aanwezig kon zijn, en de organisatie zich daarom officieel afmeldde, heeft het comité in een brief aan de districtssecretaxis kenbaar gemaakt dat men graag een crosswedstrijd op 12 december zou organiseren. Aangezien tijdens het overleg meerdere organisaties hun voorkeur uitspraken voor die datum, kregen zij voorrang. Zo is er op 12 december een KNWU-wedstrijd in Hulst. „Degenen die op de vergadering waren, gingen voor", legt Van Stee uit. „Op dat moment viel 's-Heer Arendskerke buiten de boot." Op de vergadering is de veldrit naar tweede kerstdag verzet. Het disti'ict kreeg er nog een probleem bij toen het bestuur van de Arjaan de Schipper Tro fee van de gemeente Goes geen toestemming kreeg een cross te organiseren op de Hollandse Hoeve. Daarop zocht het Goese comité contact met het comité in 's-Heer Arendskerke om sa men een cx-oss te houden op 2 ja nuari. Van Stee: „Dan waren voor mij de problemen opge lost." Tot samenwerking kwam het echter niet. Binnenkort hoopt de consul met het wieler comité van 's-Heer Arendskerke te gaan praten om de problemen uit de wereld te helpen. Het co mité heeft de datum van tweede kerstdag meteen terzijde ge schoven. Het comité houdt vast aan 12 december. Er is dan geen crosswedstxljd, maar een ATB- toertocht. door Aector Doorns VLISSINGEN - Edwin van Damme (Kapelle) en Bud Asch man (Rillandia) zijn in de strijd om de Zeeuwse topscorerstitel op gelijke hoogte gekomen met Adri van Hanegem (IJzendijke) en Robby Jonkman (Hoofd plaat). De Zeeuws-Vlamingen bleven op de vijfde speeldag op zeven treffers staan. Van de achtervolgers'maakten Martijn Hengst (Meeuwen), Raymon Mohr (Heinkenszand) en Martin Boeekhout (Breskens) de grootste sprong. Opvallend is de productie van Mengalfeo Read, die voor RCS al vijf keer scoorde in drie duels. Stand: 1 Edwin van Damme (Ka pelle), Bud Aschman (Rillandia), Adri van Hanegem (IJzendijke), Robby Jonkman (Hoofdplaat) allen 7, 5. Martijn Hengst (Meeuwen), Raymon Mohr (Heinkenszand), Mare Boeekhout (Breskens) allen 6, 8. Wilfred Schipper (Oostkapelle), Jacco Bekenes (Kapelle), Leon Goossen (Terneuzense Boys), Johan Tuin (GPC), Frans Hagenbeek (Ril landia), Mengalfeo Read (RCS), Werner Bisschop (Steen), Davy Gij- sel (Sluiskil) allen 5, 16. Paul Bom (SSV), Mark de Groote (SSV), Rei- nier Scholten (SSV), Rink Basie (Middelburg zat), Dennis Goosen (GPC), Francel Kousemaker (Tho- lense Boys), Jaap den Doelder (AZ- VV), Ewout Maas (Meeuwen), Joost Rotte (WIK), Anco van der Linde (DFS), Brian Verhulst (Breskens), Edward Tieleman (Hontenisse), Er ik de Groene (Luctor), Dominique Verlinde (Sluiskil) allen 4. AMSTERDAM - In de Amsterdam Arena ligt aan het einde van deze week een nieuwe grasmat. Gisteren is begonixen met bet leggen vaix een nieuwe toplaag, omdat de oude te snel is versleten. Volgens woordvoerster Nicole Meskers lag dat aan de hitte in de week van de aanleg. „Daarom hield die mat het niet vol. Deze mat blijft in principe slechts tot de winterstop liggen." Dan verandert de multifunctionele Arena namelijk in een ijsbaan, waarop geschaatst gaat worden. „.Waarschijnlijk moet er daarna weer een nieuwe mat komen." foto Paul Vreeker/A/VP door Casper van Belzen DEN BOSCH - De basketballers van BC Vlissingen openden het seizoen zondag in Den Bosch met een nederlaag. De Vlissin- gers misteix enkele vaste waarden, die wer den vervangen door jeugdspelers. Van EBBC werd desondanks slechts nipt verlo ren: 50-44. EBBC-BC Vlissingen 50-44: De mannen van Vlissingen en EBBC gingen in de eerste zeven minuten gelijkop: 9-9Daarna wisten de Zeeuwen zelfs een voorsprong op te bou wen. In de zestiende minuut stond het 21- 18 Met een driepunter en een bonus vrije worp nam Den Bosch de leiding over. Aan vallend viel het daarna een tijdje stil aan Zeeuwse kant, maar door scores van Ramon Blok en Pim van Eikeren gingen de Vlissin- gers ï'usten met 26-25. Na de pauze konden beide teams inde eerste twee minuten niet tot scoren komen. Vlis singen bouwde vexwolgens de voorsprong uittot35-28, Topscorer Pim van Eikeren (14 punten) moest in de negende minuut het veld verlaten met vijf fouten. EBBC had on derkussen een time-out genomen om vervol gens over te stappen op een zoneverdedi ging. BC Vlissingen leed niet zo veel balver lies, maar kwam ook niet tot scoren. F.BBC nam in de twaalfde minuut een voorsprong van 37-35. In dezelfde minuut moest basis speler Rakesh Angnoe het veld vroegtijdig verlaten met vijf fouten. BC Vlissingen kon daarna de schade niet meer inhalen en ver loor met 50-44. Scores BC Vlissingen: Pim van Eikeren 14, Jeroen Nieuwkamp 11, Ramon Blok 7, Hans Scheers 5, Erwin Hilbert 5, Rakesh Angnoe 2. Idétrading-BC Vlissingen 50-38: De vrou wen van Vlissingen verloren zaterdag ook hun vierde wedstrijd. Het Zeeuwse team, dat nog steeds puntloos is, ging met 50-38 ten onder tegen Idétrading. In het begin van de wedstxdjd kwamen de vrouwen van BC Vlissingen met 10-11 voon Daarna viel de ploeg van Tom Joziasse aanvallend volledig stil. Idétrading bleef wel regelmatig scoren en liep uit naar 22-11. Na de 26-18-rust- stand kon BC Vlissingen in de tweede helft niet meer op gelijke hoogte komen. In de resterende speeltijd konden Melanie Lin- denberg en Femke ten Haken de stand een wat draaglijker aanzien geven: 50-38. Scores BC Vlissingen: Melanie Lindenberg (13), Nanon Doeland (12), Femke ten Haken (6), Inge Vandewynckel (2), Immy Pattikawa (2), Quinta- na Pattinama (2), Ietje Boerma (1). BC Vlissingen-Orca's 73-29: De meisjesju nioren van BC Vlissingen ontvingen zater dag de Orca's uit Urk. Het Vlissingse team van invalcoach Neville Dest won overtui gend m et 7 3 -2 9Vana f het b eging konden d e Orca's weinig tot scoren komen in de Vlis singse verdediging. De aanvallers van de Orca's leidden meer onderscheppingen dan scoringskansen in, met als gevolg dat Vlis singen in de eerste helft een voorsprong van 38-9 opbouwde. In de tweede helft zetten de Orca's meer druk, maar dat was geen pro bleem voor het Vlissingse team. BC Vlissin gen woxx verdiend met 73-29. Scores BC Vlissingen: Astrid Franke (24), Terza Pentury (14), Charlotte Wierikx (9), Jessica Ver- hage (S), Judy Slager (6), Marjolein van denBosse (6), Dorien de Witte (4), Karin Kooistra (2). BV Souburg-Virtus 55-24: In de derde divi sie speelden de vrouwen van BV Souburg zaterdag in Oost-Souburg hun eerste com petitiewedstrijd tegen Virtus. Ondanks een matige voorbereiding ging het Zeeuwse team gelijkop tegen Vixtus. Na tien minuten was de stand 10-9. Na wat makkelijke te- genscox-es gingen de vrouwen van Souburg met 18-13 rusten, In de tweede helft begon het team van coach Hans van de Linde met een zoneverdediging. Dat had meteen resul taat. Via 39-15 speelde Souburg de wed strijd rustig uit naar 55-24. Badminton Districtscompetitie. Derde klasse B: Net werk 3-Zierikzee 4 2-6. Basketbal Vrouwen. Eerste divisie: Binnenland-WSC 75-71, Niels Stensen- -DAS Delft 72-60, Filtech Five-Jumpers 58-48, Idétrading-BC Vlissingen 50-38. Derde divisie: Vossenberg-WSC 2 47-52, BV Souburg-Virtus 55-24, East wood Tigers-Marathon uitg, Jumping Crabs-Flash 41-77. Eerste klasse: BV Souburg 2-Dynamo'70 70-15, Smokkel- hoek-Mevo'80 50-15, Voorwaarts-BC Vlissingen 2 19-87. Mannen. Derde divi sie: Waldric-Migliore 54-66, Bladel-Eastwood Tigers 70-73. Eerste klasse: Volharding-Agathos 59-75, Vos- senberg-Barons 4 uitg, Simple Dribble- -Barons 3 56-49, BV Souburg-Virtus 3 59-74, Dynamo '70- Jumping Craps 3 75-45, Eastwood tigers-BC Vlissingen 2 niet gespeeld (Vlissingen uit competitie teruggetrokken). Tweede klasse: Smok- kelhoek- Volharding 2 35-54, Schelde- sport 3-Dynamo'70 2 55-65, Schelde- sport-Mevo '80 74-63. Meisjesjunioren. Eredivisie: BC Vlissingen-Orca's 73-29, Attacus-Leiderdorp 68-72, Bouncers-Lely 27-47, Sharks-Prisma College 55-61, Hoofddorp-Twente Dra gons 48-41, Den Helder-Shooters 55-57. Jongensjunioren. Hoofdklasse: Filtech Five-PSV/Almonte 48-77, Jum ping Craps-Den Bosch uitg. Jongenska- detten. Hoofdklasse; PSV/Almonte-Vir- tus 97-71. Dammen Zierikzee. Hoofdklasse Zeeland. Eerste ronde: GZC-'s-Gravenpolder 3 13-3. C. Rijk-J. van de Horst 2-0, J. de Wild-J. van de Hart 1-1, M. van derWielen-A. Mol 2-0, C. Boot-W. de Leeuw 2-0, J. Schot-M. van de Plasse 2-0, J. Honig-P. Geelhoed 1-1, J. Sinke-M. Nijsse 2-0, J. Tilroe-D. Wis- kerke1-1. Sportprijsvragen Lucky Ten. Winnende getallen van maandag 5 oktober: 2-3-10-20-21-22-23- 26-30-32-33-44-50-58-59-62-63-71-72- 74. (onder voorbehoud). Trimkoersen Kruiningen. Sluitingskoers TMZ. A-cate gorie over 60 km: 1 Rudy van Vlimmeren, Sint Willebrord; 2 Matty de Baat, Nieuw Vossemeer; 3 Anjo van Loon, Ooster hout; 4 Chris Verbreek, Heerle; 5 Johan van Dijke, Scherpenisse; 6 Richard Slab- bekoorn, Kapelle; 7 Christ de Baat, Etten- Leur; 8 Rob Koole, Goes; 9 Toon Vermon- te, Kloetinge; 10 Kees Huybregtse, Roo sendaal. B-categorie, 50 km: 1 Kees Schipper, 's-Gravenpolder; 2 Eric Steyns, Knokke-Heist; 3 Hans van Dijke, Tholen;4 Peter van Kalmthout, Rucphen; 5Wim Lugtenburg, Goedereede; 6 Gerrit van de Pinim, Hank; 7 Wim Koks, Kwa- dendamme; 8 Piet Verhulst, Roosendaal; 9 Evert Eckhout, Kruiningen; 10 Pierre Freijters,Sint Willebrord. C-categorie,35 km: 1 Jack Buuron, Steenbergen; 2 Jan Oreel, Vlissingen; 3 Nico Zweedijk, Waarde; 4 Kees Okker, Ooltgensplaat, 5 Edwin Bommeljé, Goes; 6 Jaap Westra- te, Yerseke; 7 Johnny Meyler, Hans- weert; 8 RoelofTolmen, Heinkenszand; 9 Johnny Hoogeland, Yerseke; 10 Ronny Kuys, 's-Heerenhoek. Voetbal Eerste divisie: Eindhoven-Heracles 2-1, Helmond Sport-Groningen 2-1. Stand aan kop: Groningen 7-16 (20-4), Excelsi or 7-16 (19-11), Den Bosch 7 14 (13-6), VVV 7-14 (14-8), GA Eagles 7-14 (12-6), Volendam 7-13 (14-14), TOP 7-12 (12-10) A-junioren. Derde divisie C: Papendrecht A1-SABA1 2-4, Leonidas A1-RCS A1 3-0, Excelsior M A1-DFC A1 4-0, Temeuzen AI-Sparta(A) A1 1-5, TSC A1-Excelsi- or'20 A1 3-4, Hardinxveld A1-Nïeuwer- kerkA.1 0-4. L'das A1 5-12 E'siorAI óf Sparta Al 4-10 P'drechtAl Excel.'20A1 4-10 T'neuzenAI V. TSCA1 5-9 SABA1 51 N'kerk A1 5-7 RCSA1 V DFCA1 4-6 H'veld A1 5' B-junioren. Tweede divisie B: AD0B! SVVSMC B1 0-5, RVC B1-RBC B1 7' Dordrecht B1-RKC B1 1-1, Excelsior 5':! Sparta(A) B1 5-0, Spartaan'20 Bi-Bare" drecht BI 2-0, RCS B1-UVS B1 0-6. Spart. BI 5-12 DordtBI RVC BI 5-12 SVVSMC BI óf ADOB2 5-12 RBCB1 M E'siorBI 5-9 Sparta B1 UVSB1 5-9 B'drecht B1 K RKCB1 4-7 RCSB1 W Derde divisie D: WSC B1-JEKA B1 K ASWH Bi-Internos B1 2-1, TSC B1-WI helmina B1 0-3, VOAB B1-Hekelingen8! 4-1, Spijkenisse Bi-Baronie B1 1-0, LOII GA B1-Middelburg B1 4-1. VOABB1 5-15 WSCB1 5i S'nisse B1 5-13 M'burg BI óf LONGAB1 4-8 Baronie BI 5f H'lingen B1 5-7 JEKAB1 ASWH BI 4-6 Internos BI óf W'mina B1 5-6 TSCB1 f' Zwemmen Terneuzen. Speedojaargangwedstrijd Mannen. 100 meter rugslag 88: 1. Kevi Hondsmerk (SCH) 1.21,6, 2. Niek de Ris der (ZCK) 1.22,2,3. Thijmen Braem (ZVS 1.35,9. 50 meter vlinderslag 89 el: I.Hant van Broekhoven (SCH) 48,1, 2. Kevind'. Jong (SCH) 48,2,3. Niek Kampman (SCH! 54,4. 100 meter schoolslag 87: 1. Berno van Broekhoven (SCH) 1.36,9,2. Yanmci Vastenhout (ZVS) 1.49,3. 200 meter wis selslag 88:1. Kevin Hondsmerk 3.00,4,2 Niek de Ridder 3.06,8, 3. Kevin Wullem; (SCH) 3.43,0. 100 meter rugslag 89 el: Kevin de Jong 1.33,7, 2. Niek Kampmas 1.42,0,3. Florian Boekhorst (BRA) 1.49,4 100 meter vlinderslag 87: B.ernd va?' Broekhoven 1.48,7, 2. Arjan Dijk (ZCK! 1.49,9. 100 meter vrije slag 88: 1. Kevin Hondsmerk 1.13,2, 2. Niek de Ridde' 1.13,3,3. Kevin Wullems 1.27,0. Vrouwen. 100 meter rugslag 88:1. Car men de Ridder (ZCK) 1.30,1, .2. Stephi- nie Rombout (ZCK) 1.30,6, 3. Nona Nee'-j (SCH) 1.37,0. 50 meter vlinderslag 89el 1. Shamyra van Bambost (SCH) 44,7,2 Liesbeth Boënne (ZCK) 46,0, 3. Mireille Cappendijk (SCH) 46,9. 100 met» schoolslag 87: 1. Karlijn Cappendiji (SCH) 1.34,3,2. Petra Vink (ZCK) 1.34,8,3. Tanja Boénne (ZCK) 1.40,4, Kapelle. Speedojaargangwedstrijd Mannen. 100 meter rugslag 88:1. Benja min Timmermans (STV) 1,40,43,1. Roó bert-Jan Zwijnenberg (STV) 1.40,62,3 Niels van der Heijden (STV) 1.45,47.65 meter vlinderslag 89 el: 1Dennis Boon man (BEV) 59,40. 100 meter schoolslag 87: 1 Yaus Lekatompessy (LUC) 1.40,93, 2. Jelle Terpstra (OND), 3. Bejamin Lauf fer (OND) 1.43,48. 100 meter rugslagS el: 1. Dennis Boonman (BEV) 1.45,01,2 Michael Rutze (BEV) 1.47,89,3. Jorg Por tegies (LUC) 1.51,95.100 meter vrije sla? 88:1Niels van der Heijden (STV) 1.33,43 2. Benjamin Timmermans 1.33,57, 2 Rick Visser (STV) 1.36,05,100 metervlin- derslag 87:1Ferdi Boelee (LUC) 1.42,63. 2. Reno Latumeten (LUC) 1.49,54, .3.We sley Provoost (BEV) 1.57,54. Vrouwen. 100 meter rugslag 88: 1. Ta marah Loppies (STV) 1.30,60,2. Tama'i van Aartsen (STV) 1.43,75, 3. MirnJ Openneer (LUC) 1.44,58, 50 meter vlin derslag 89 el: 1. Manon Knuist (STV) 54,39. 100 meter schoolslag 87: 1. Julia van Rijswijk (STV) 1.31,17, 2. Riant* Schutte (STV) 1.33,56, 3. Glenn Letterie (OND) 1,35,58. 200 meter wisselslag 1. Tamarah Loppies 3.21,56, 2. Mirt' Openneer 4.04,91, 3. Stephanie Kost?" (BEV) 4.07,59.100 meter rugslag 89el.' Manon Knuist (STV) 1.58,76, 2. Ma»1 Meijer (STV) 2.01,57,3 Adriënne Jansen (BEV) 2.08,63.100 meter vrije slag 88:! Tamarah Loppies 1.26,63, 2. Mirn? Openneer 1 36,41, 3. Chantal van Guchte (STV) 1.41,84.100 meter vlinder slag 87: 1. Christel van de Guchte (SF 1.23,80, 2 Julia van Rijswijk 1.36,33,3 Rianne Schutte 1.39,66.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 28