Teamgeest sterk wapen De Sterre Nieuwe opponenten na herstructurering zonder puntverlies Scheldesport heeft de overhand seizoen Monsterzege voor De Leugenboom Voorwaarts rekent op goed sport zaterdag 3 oktober 1998 z 20 Zaalvoetballers van ZVH/Morres en Troy alleen aan de leiding Vrouwen Savok wacht krachtproef bij heroptreden in derde divisie jI jfTJltv tl 1111 rl Terneuzenaren met drie mannenteams in eerste klasse uitslagen Groot aandeel Herman in winst van De Ruyter door Hans Hollestelle MIDDELBURG - De kopgroep van de eerste klasse zaalvoetbal van het district Zuid I is gehal veerd. Alleen ZVH/Morres en Troy voeren nu nog de ranglijst aan. Matisse - na een 3-3 gelijk spel tegen Hulshof - en FC Dau- wendaele - na een 4-2 verlies te gen Troy - zijn naar het tweede plan verwezen. ZVH/Morres - Jongepier Sport 7-1: Halverwege had de thuis club al vijf keer gescoord. Egon Kok maakte in die periode de enige tegengoal. Jurgen Ver- braeken en Dirk Verdonk (bei den 3x) en Tristan van Acker schoten ZVH/Morres naar een verdiende overwinning. Verona Boys - Biezentrappers 3- 6: Tot aan de rust (1-2) ging de strijd gelijk op. In het tweede bedrijf waren de bezoekers ster ker. De doelpunten van Biezen trappers waren van Erik ten Hacken, Fred Velkers (beiden 2x), Jacco Honingh en Johan Beulens. SSV'65 - Van Bergen 2-2: Geert Hoogerduin opende de score voor de thuisclub.Wilco Steen- hart vergrootte de voorsprong tot 2-0. Halverwege waren de Brabanders terug tot 2-1. Over en weer werden er nogal wat kansen verprutst. Van Bergen kwam langszij en dat Garage Bode vermorzelt Fabricom SAS VAN GENT - De gemengde ploeg van Garage Bode maakte in de eerste klasse van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent korte metten met Fa bricom. Garage Bode won met 3-0 en stond niet meer dan ne gen setpunten af15-5,15-2,15- 2. Savok/ABN AMRO 2 won even eens met 3-0. C1000 werd drie keer met ruim verschil geklopt: 15-8,15-6,15-8. Bij de vrouwen stond in de on derlinge confrontatie tussen de ploegen van Esplanada vooral prestige op het spel. Nadat de hoofdmacht zich twee keer van winst had verzekerd, trok het tweede team in de derde set aan het langste eind. bleef zo tot het eindsignaal: Matisse - Hulshof 3-3: De thuis club ging de rust in met een 0-1- achterstand. Door een hattrick- van Clarence Pahlad nam Ma tisse een 3-1-voorsprong. Huls-' hof gaf zich niet gewonnen en, kwam nog langszij. Troy - FC Dauwendaele 4-2: Aan het begin van cle tweede helft keken de Middelburgers tegen een 4-0-aehterstand aan. In het vervolg werd met meer overleg gespeeld. De Braban ders kregen toen geen kans meer maar het verschil bleek te groot. Francis Langemaire en Henk de Nood scoorden voor Dau wendaele. Kloetinge - De Post 3-2: Frank de Bie opende de score voor De Post en Stoffel Biesterbosch maakte vervolgens gelijk. Door Alex van Keulen en Adil Fer- toute kwam Kloetinge met 3-1 voor. Ton Oosthoek bracht Dé Post nog terug tot 3-2. Verrassingen blijven uit in bekerstrijd HULST - Het bedrijfsvolleybal in Hulst stond voor de tweede keer dit seizoen volledig in het teken van de bekercompetitie. Grote verrassingen bleven uit. Als er al van verrassingen spra ke was, dan zorgden daar de vrouwen van Van Wesemael en Wentzler Pauwels voor. Van We semael won met 2-1 van WC Rhodos 1 (via 15-11, 12-15 en 15-10) en Wentler Pauwels riep met dezelfde eindcijfers De Fik- ser een halt toe (4-15, 15-10 en 15-13). Waarom die resultaten opvielen? Omdat het in beide gevallen ging om een tweede klasser die een eersteklasser uitschakelde. Bij de mannen ging het om een plaats in de tweede ronde. De drie eersteklassers kwamen de eerste ronde simpel door. CVC Doolaege versloeg Luctor Ban den 2 met 2-0, Brandax was met dezelfde cijfers Rijk bv de baas en Jong Morres 1 bleef tegen het Reynaertcollege met 15-9 en 15- 10 vrij gemakkelijk op de been. Het duel tussen De Troubadour en ABN/Amro eindigde in een 2-1 overwinning voor De Trou badour. door Peter van Kouteren ZUIDDORPE - De volleyballers van De Sterre staan na het be halen van het kampioenschap in de laatste Zeeuwse promotie klasse voor een nieuwe uitda ging. De Sterre houdt rekening met een incidentele afstraffing, maar heeft vertrouwen in het heroptreden in de derde divisie. Na een periode van wederop bouw is onder leiding van trai ner Cor Hamelink gewerkt aan een hecht team, dat vorig sei zoen in de Zeeuwse promotie klasse heer en meester was. „Het klinkt misschien een beet je opschepperig, maar vaak konden we met één hand op de rug nog winnen", kijkt Ronald Bleijenberg terug. „Onze servi ce en snelle aanval zijn onze sterke wapens. Als iedereen op zijn plaats staat, moeten we ons kunnen handhaven. We zullen alleen een goede wedstrijdmen taliteit moeten tonen en weer moeten leren verliezen. We heb ben een homogene ploeg met een goede teamgeest. Niemand zit te mekkeren als hij één of twee sets op de bank zit." Selectie: Marcel de Bruijn, Lud- wig van Waterschoot, Ronnie La Heyne, Frank La Heyne, Ru dy Colpaert, Youri de Bakker, Edwin de Schepper, Marmo Bolssens, Ronald Bleijenberg. Trainer: Cor Hamelink. Coach: Eddy La Heyne. Wea/Mevo'80 Onder leiding van de op het ou de nest teruggekeerde trainer Arie de Kreij is in Zierikzee een nieuwe weg ingeslagen. Wea/Mevo'80 denkt aan de toe komst en heeft een betere struc tuur vanaf de jeugd aange bracht. „Dat vergt tijd", weet De Kreij, die met een smalle se lectie aan de competitie begint. De trainer beschikt over de zes basisspelers van vorig seizoen en voegde jeugdspeler Ferdi Reedijk aan de spelersgroep toe. Daarnaast is een aantal mensen bereid om in geval van nood bij te springen. „Dat is een prettig idee. We moeten hoe dan ook zorgen dat we erin blijven, want het is veel leuker om in de lande lijke competitie te volleybal len." Selectie: Gerrit van Splunder, Ralf Koper, Hans van Eijk, Peter Langerak, Arnoud de Graaff, Joost Timmermans, Ferdi Reedijk. Trainer: Arie de Kreij 'Guido de Beule begint met de vrouwen van Morres/Hulst met vier spelers uit het tweede team aan de nieuwe competitie. Loe- ki Govers, Wietske Harts, Daphne Buysse en Annick Eeckhaoudt zijn gestopt. „Ik moet dus weer bouwen aan een nieuwe ploeg"beseft de trainer, die vorig jaar ook al twee jeug dige speelsters aan zijn selectie toevoegde. Elly de Theije is na een zware knieblessure weer in zetbaar. Morres/Hulst kende een pittige voorbereiding. „We zijn half au gustus met de training begon nen en hebben elk weekeinde wel een drie-of vierkamp ge speeld." Daarin trok de jonge ploeg uit Hulst vaak aan het kortste eind. De Beule: „We we ten dat het een heel moeilijk sei zoen wordt, met veel ups en downs. Drie, vier tegenstanders zijn nieuw. Ik verwacht dat we met de wedstrijd tegen Barne- veld de competitie beginnen te gen een titelkandidaat. We mik ken op handhaving." Selectie: Anne Zegers, Mirjam Rubens, Annemarie Fermont, Cindy van Goethem, Monique Kerckhaert, Elly de Theije, Ve- ronique de Kort, Suzanne de Gucht, Kim de Booij. Trainer: Guido de Beule. Savok Na een seizoen waarin slechts twee sets werden verloren, wacht Savok bij het heroptre den in de derde divisie een krachtproef. „Het is de vraag hoe we met de druk om kunnen gaanzegt trainer Kees Kosten. „We zeggen vooraf zeker niet dat we het niet gaan redden en kijken er echt naar uit." Kosten gaf zijn speelsters in de vakantie huiswerk mee, zodat vanaf de eerste training veel tijd aan technische en tactische aspec ten kon worden besteed. „Ik heb ze laten fitnessen en beachvol- leybal laten spelen. Niemand heeft echt stil gelegen." Selectie: Magdalein Barth, Ma- ronna de Boer, Jacqueline Di- èleman, Sonja Gelderland, Son- ja Inghels, Klaske Kuperus, Sandra van Puyvelde, Marjo lein Weemaes, José Wintjes. Trainer: Kees Kosten. Coach: Jolanda Wieland. van onze sportredactie VLISSINGEN - De herstructurering van de volleybalbond heeft ertoe geleid dat veel Zeeuwse ploegen nieuwe en onbekende te genstanders treffen. De vrouwen van Mor res/Hulst beginnen de competitie in de tweede divisie C met een thuiswedstrijd te gen titelkandidaat Barneveld/Vrevok. De mannen uit Hulst spelen thuis tegen Radius. De in de landelijke competitie spe lende ploegen van VVS'92, De Sterre, Wea/Mevo'80 en Savok beginnen met een uitwedstrijd. Mannen, tweede div. C: Morres/Hulst, Radius, Ekspalvo 2, De Zebra's, Mikro Electro/SR 2, Rijnmond 2, VC Nesselande 2, Inter Rijswijk, So- vicos, Protos, Tonegido/V, Smash'70. Derde div. H: De Sterre, Sliedrecht Sport 2, Jola/Olympus 2, Vollido, Alcom/Capelle 2, Mikro Electro/SR 2, WS'92, Spivo, Atak'55, Rijnmond 4, Wea/me- vo'80, Sarto/Pellïkaan. Promotieklasse B: Si'olo- co, Dynamo'70, Dynamo'70 2, Morres/Hulst 2, Morres/Hulst 3, VVS'92 2, Set Up, Scheldesport, IJVC, SDC, Ardito, Cometo. Eerste klasse B: Kwiek, Rowido, DVO, Vollido 2, Futora, Euro- chemie, Flits, Vridos, SNA Volley Meerkerk'95, Switch'89 2, WIK/Univé. Eerste klasse F: Voor waarts, Mytilus, Mytilus 2, BOk, BOK 2. Intraco- /AVC 2, WS'92 3, IJVC 2, Savok, De Kikkers, De Sterre 2, VAT. Tweede klasse C: Kwiek 2, Gepidae 2, Sliedrecht Sport 4, Volley, DVO 2, Intermezzo, De Zebra's 3, Apollo'72, Atak'55 4, Keukenkam- pioen/VCS 4, Volcom, Sarto/Pellikaan 5. Tweede klasse E: Mikro Electro/SR 6, CVC, Jola/Olympus 4, Volley 2, Cometo 2, Mikrö Electro/SR 7, Mikro Electro/SR 11, Savok 2, Voko 3, Ardito 2. Derde klasse H: Mytilus 3, Mytilus 4, Dynamo'70 3, SDC 3, Intraco/AVC 3, WS'92 4, Scheldesport 2, Olympus 2, De Kikkers 2, Wea/Mevo'80 2, VAT 3. Vrouwen, tweede div. C: Mikro Electro SR 2, Odulphus, Voko, Morres Hulst, Dimplex Ekspalvo, Utrecht, Shot, Gemini/Kangeroes, Barneveld/Vrevok, Tonegido/V 2, Stam/Sovoco 3, Sarto/Pellikaan. Derde div. H: Smash'75, Ge pidae, Jola/Olympus, Vollido, Ekspalvo 2, Ekspalvo 2, Alcazar/Erasmus, Set Up, Spivo, Sa vok, MWVC, Rijnmond 2, Sarto/Pellikaan 2. Pro motieklasse A: Kwiek, Volley Voorne, VOY, Al com/Capelle, Krimpen, Rowido, Kangoeroes, Fikszo/Lekkerkerk, VCO/ERVEA Volley Meer kerk, Volley Zuid, WIK/Univé. Promotieklasse B: Smash'75 2, Dynamo'70, Dynamo'70 2, Morres- /Hulst 2, BOK, Mikro Elèctro/SR 3. WS'92, WS'92 2, IJVC, De Kikkers, De Burgst, Sibloco. Eerste klasse D: De Sterre, Rowi, CVC, Sgravo, BOK 2, Intraco/AVC 2, Sibloco 2, Scheldesport, De Zebra's. Wea/mevo'80, WR, Ardito. Tweede klasse C: Kwiek 2, Volley Voorne 2, Volley Voorne 3,Ibis 2, Vollido 3, Intermezzo 2, Flits 2, Spivo 2, Schovocomca, VCO/ERVEA 6, Switch'89 2, Vol ley Zuid 2. Derde klasse D: Kwiek 3, Shell, RV- C/Libanon'50 4, Nat Nederlanden, VCo/ERVEA 7, Rijnmond 4, Blijdorp'95 2, Alexandria'66 5, VCO/ERVEA 10, Rijnmond 5, Alcazar/Erasmus 5. Derde klasse G: De Sterre 2, Mytilus, Dyna mo'70 3, Morres/Hulst 3, BOk 3, Sibloco 4, WS'92 3, IJVC 2, IJVC 3, Savok 2, WR 2, Ardito 2. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In het zaalvoet balrayon Terneuzen is Qutility na vier speeldagen zonder altijd puntverlies. Na ruime overwin ningen op Adhanco (10-2), Dow 2 (12-2) en Gemeente 2 (16-5), werd ook De Rooy met speels ge mak teruggewezen: 9-5. Van de twee teams, die na drie speeldagen nog enigszins in het spoor van de huidige koploper konden blijven (Kota Radja en Witte Boussen/de Bruin), was dit keer alleen Kota Radja suc cesvol. De nummer twee van de ranglijst bleef tegen het onder- aanstaande Checkpoint met 5-3 aan de goede kant van de score, zonder ook maar één moment echt te overtuigen. Witte Bous sen/de Bruin viel op de ranglijst door Aector Doorns TERNEUZEN - De zaalvoet ballers van De Leugenboom be haalden in de eerste klasse regio Zeeuws-Vlaanderen een 11-2 monsterzege op Wentzler/Pau- wels. Jordy van Bunderen, Pa trick Mullaert en Eddie Bree- poel scoorden in het eenzijdig duel elk drie keer. Michel Mul laert en Rob van de Kevie maak ten het succes voor de Hoekse ploeg compleet. Peter Vael en Wim Delaere zorgden bij een 5-0 achterstand voor de tegendoel punten. GTI kent dit seizoen een flitsen de start. De ploeg, die voorna melijk uit veldvoetballers van Terhole bestaat, won tegen De Gravin met overtuigende cij fers: 9-2. Ook Max Korting leed nog geen puntenverlies. De ploeg uit Kloosterzande stuurde Van Haperen met een 6-4 neder laag terug naar Teimeuzen. Arrow-Philippine 2-2: Beide teams waren aan elkaar ge waagd. Arrow had nog iets goed te maken na de valse competi tiestart. Philippine beschikt echter over een hecht team. Top scorer Marnix Schieman nam beide Philippine-doelpunten voor zijn rekening. Voor Arrow scoorden Wouter de Neijs en Jurgen Ras. Première Zaman Sport-Morres 2 3-1: Pas in de slotfase kon Za man Sport de bevrijdende tref- terug naar de vierde plaats door een 3-1 nederlaag tegen Bakke rij van Strien, dat nu derde is. Onderaan de ranglijst verloor niet alleen Checkpoint opnieuw, maar bleef ook Adhanco ander maal zonder punten: tegen Atoom Boys was er een 1-2 ne derlaag. Dow vond aansluiting bij de middenmoot dankzij een 4-2 zege op Gemeente Terneu zen 2. In de vierde klasse moest Kota Radja 2 de eerste plaats prijsge ven, omdat het met 2-0 van Mar mara verloor. Ondanks een 6-6 gelijkspel tegen De Triangel werd datzelfde Marmara de nieuwe koploper. De Triangel moest overigens een pas op de plaats maken door een regle mentair 5-0 nederlaag tegen In stuif/Café Bee. fer scoren. De derby kon alle kanten op. Morres ging op jacht naar de gelijkmaker, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Maarten Thomas (2) en Philip van Hiel namen de doel punten van Zaman Sport voor hun rekening, terwijl Steven Ockeloen het enige doelpunt van Morres maakte. De Gravin-GTI 2-9: GTI legde voor de rust via een 0-6 voor sprong de basis voor de royale winst. Bennie Maes scoorde vier keer, William Freijzer en Roger Platjouw twee keer en Bennie van de Branden één maal. Ger- ben Dierickx was verantwoor delijk voor de productie van De Gravin. Kees Mechielsen-Vervaet 3-3: Een terechte eindstand, hoewel Vervaet meende recht te hebben op de volle winst. Twee treffers van John de Ritter en een doel punt van Johan van de Velde zorgden voor een 3-1 voor sprong, maar Vervaet herstelde het evenwicht door doelpunten van Jeroen Vervaet, Mario Ver- meirssen en Ben Kint: 3-3. Max Korting-Van Haperen 6-4: De beslissende tik van Max Korti ng werd uitgedeeld toen de ploeg uit Kloosterzande uitliep naar een 5-2 voorsprong. Gino van de Broecke was met vier doelpunten trefzeker. Het halve dozijn werd vol gemaakt dank zij treffers van Ed van Bellen en Gyon Asselman. door Aector Dooms TERNEUZEN - Basketbalver eniging Scheldesport kan de toekomst iets optimistischer te gemoet zien. Met de inschrij ving van een jong team bij de se nioren heeft Scheldesport bij de mannen de overhand in de Zeeuwse eerste klasse. Behalve het ervaren eerste team en de re creanten van het tweede, bezit de Terneuzense basketbalclub na enkele moeilijke jaren over een prestatiegericht team. van onze sportredactie AXEL - De vrouwen van de bas ketbalvereniging Voorwaarts uit Axel krijgen in de Zeeuwse klasse te maken met tegenstan ders van boven de Westerschel- de. Routinier Evelien de Vries rekent op een goed seizoen. „We moeten kunnen meedraaien", zegt ze. De Vries weet het niveau meest al goed in te schatten. Ze speelt samen met Sonja Geelhoedt al jaren in de Zeeuwse eerste klas se. Will Kimenai is enkele we ken geleden met de voorberei ding begonnen. „We hebben flink op conditie getraind. Daarnaast hebben we verschil- Daarmee lijkt een eind te zijn gemaakt aan een kwakkelpe riode. De junioren zijn voortijdig doorgestroomd naar de senio ren en als. derde team inge schreven, maar in de praktijk zou het er weieens op neer kun nen komen dat ze het vlaggen schip van Scheldesport zijn. Grusé de Grave ziet in elk geval zijn ploeg heel hoog eindigen. De trainer-coach baseert zijn voorspelling niet op loze kreten. „We moeten in staat worden ge lende systemen uitgeprobeerd." De Vries verwacht dat de ploeg jiet veidrouwde man-to-man systeem hanteert, want dat lukt meestal vrij aardig. Vorig jaar is de verjonging doorgevoerd. Dit seizoen zijn er wederom weer acht tegenstanders kapot te spelen. Dat kun je eigenlijk al leen doen door in een hoog tem po te spelen tegen de meer ge routineerde ploegen. De groep bestaat uit tien jongens van ze ventien en achttien jaar. Ik ben van plan om door te wisselen zo dat de snelheid erin blijft." De groep is razend enthousiast. Ze hebben volgens De Grave al lemaal fanatiek getraind in de voorbereiding. Niemand ver zuimde. „Het zijn jongens die voor elkaar iets over hebben. twee jeugdspeelsters van vijf tien jaar, Marianne Kom mersom en Mariek Nanninga, aan de selectie van trainster Will Kimenai toegevoegd. „De een heeft lengte, de ander is snel. Een leuke aanvulling voor ons Het is een hechte groep. Ze spe len al vanaf de kadetten met el kaar samen", vertelt hij. De er varen trainer wil niet te hoog van de toren blazen. Het woord kampioenschap neemt hij (nog) niet in de mond, want hij voor ziet op het fysieke vlak best wel problemen. Begeleiding Scheldesport heeft het roer on der voorzitter Johan Faas de laatste jaren volledig omge gooid. De jeugd moet alle kans krijgen om zich onder goede be geleiding verder te ontwikke len. Daarvoor is veel mankracht en vrijwilligerswerk nodig. Juist op die punten heeft de club, met honderd leden, een ge brek aan kader. Behalve De Grave houden Mare Pieters (te ruggekeerd bij Scheldesport), Elsa Martina, Ed Hofman en duizendpoot Peter Heynen zich bezig met de jeugd. Achter de schermen wordt weer gewerkt aan een vrouwenteam. Selecties Scheldesport 1: Erik Beumer, Youri Buijze, Peter Heynen, Er- ik-Jan van den Pleuvel, Thony Jansen, Gerard Phyhpsen, Maarten Koster, Jan Hoense- laar, Mare Pieters. Scheldesport 2: MartijnBelaert, Gino van Driessche, Johan van Doezelaar, Marco Wielemaker, Stefan van Royen, Jeffrey de Waal, Mark Bruurs. Scheldesport 3: Kees Brus, Vla dimir Dielemans, Willem Dijk huis, Ewoud Faas, Martin van Ham, Arjen de Jong, Elmer Pij- pelink, Daniël van Veen, Chris tian Wisse. Coach: Grusé de Grave. team", weet De Vries. Kimenai houdt zi ch uitsluitend bezig met de training en de coaching. De ex-speelster van Scheldesport en Voorwaarts begint aan haar tweede seizoen bij de Axelse club. Marit Blokpoel stond door een blessure een seizoen buiten spel, maar is nu speelklaar. De eerste competitiewedstrijd weet Voorwaarts meteen waar het staat. Dan komt titelkandi daat BC Vlissingen op bezoek. Selectie: Sonja Geelhoedt, Caroline Schilleman, Evelien de Vries, Lian- ne Goossen, Anneke de Clerck, Stel la Hozee, Danielle Knol, Marit Blokpoel, Marielc Nanninga, Mari anne Kommersom. Trainer/coach Will Kimenai. Biljarten Oosterhout. WB driebanden (BWA/UMB). Eerste ronde: Leppens (Bel) - Broeders (Ned) 3-0 (15-0 15-13 15- 4/1,957-0,810), Theriaga (Por) - Janssen (Ned) 3-1 (15-13 11-15 15-12 15-9/0,966- 0,860), Sang Lee (VSt) - Roux (Fra) 3-1 (15-8 13-15 15-9 15-10/1,657-1,235). Ha- braken (Ned) -Trippar (Arg) 3-1 (15-7 12- 15 15-8 15-11/1,839-1,367). Tweede ron de: Sanchez (Spa) - Blomdahl (Zwe) 3-1 (15-10 15-13 6-15 15-10/1,457-1,412), Yeste (Spa) - Ceulemans (Bel) 3-2 (15-14 0-15 15-7 7-15 15-2/1,333-1,395), Carlsen (Den) - Nelin (Den) 3-1 (14-15 15-6 15-3 15-14/1,967-1,310), Sayginer (Tur) - Cau- dron (Bel) 3-1 (15-5 11-15 15-10 15- 3/2,667-1,650), Kostistansky (Oos) - Men heer (Bel) 3-2 (10-15 15-7 15-13 13-15 15- 6/1,308-1,098). Sportprijsvragen Lucky 10: 7-14-16-19-20-21-30-32-44-45- 51-53-59-65-66-67-72-76-77-80. (onder voorbehoud) Tennis München. Grand Slam Cup, 14 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Agassi (VSt) - Korda (Tsj) 4-6 6-0 6-1, Kucera (Slw) - Ivanisevic (Kro) 5-7 6-4 8-6. Vrou wen, halve finale: Schnyder (Zwi) - Hin gis (Zwi) 5-7 7-5 5-5 opg. Volleybal Recreatieve volleybalcompetitie Sas van Gent. Vrouwen: Esplanada-Esp- landa 2 2-1 (15-7, 15-8, 8-15); C Line-Pe- ters Cleaning 1-2(15-5,9-15,9-15); Savok 3-Garage Bode 2-1 (5-15, 15-3, 15-13). Gemengd, eerste klasse: C 1000-Savok 2/ABN AMRO 0-3 (8-15,6-15,8-15); Gara ge Bode-Fabricom 3-0 (15-5, 15-2, 15-2). Tweede klasse: Acke-Jeffrey's 3-0 (15-9, 15-4,15-10);Gilderakkes-Gerrit de Jonge 1-2(10-15,12-15,15-10). Bedrijvencompetitie Hulst. Bekerwed strijden. Mannen, eerste ronde: De TroubadOur-ABN/Amro 2-1, Reynaert- college-Jong Morres 0-2, CVC Doolaege- Luctor Banden 2 2-0 en Rijk bv-Brandax 0-2. Vrouwen, eerste ronde: Tence-Jong Morres 2 1-2, Total de Beule-Broomche- mie 2-1 .Tweede ronde: SC Morres2-Fer- door Aector Dooms SAS VAN GENT - Xavier Her man had in het zaalvoetbalduel tussen De Graaff en De Ruyter met vijf doelpunten een groot aandeel in de 8-3-zege voor de Sasse ploeg. Ook routinier Hans van de Boom was met drie doel punten goed op schot bij De Graaff, dat nu samen met debu tant Amstelhoekje/VeDeCo de eerste plaats deelt in de tweede klasse regio Zeeuws-Vlaande- ren. Voor De Ruyter scoorden Luc Magnus (2) en Jack van Nieuwlande. Amstelhoekje pakte tien secon den voor tijd fortuinlijk de 3-2- winst tegen Rons Hair Fashion. IZV tegen Gemeente eindigde in een 3-3 gelijkspel en Marinet deelde in de Sasse dei'by met De Vlaanderen de punten: 4-4. IZV-Gemeente Terneuzen 3-3. De thuisclub moest een gelijk spel toestaan tegen het stugge ket en de Maat 1-2, Van Waterschoot-Fo' to van Damme 2-1, Van Wesemael-VVt Rhodos 2-1 en Wentzler Pauwels-De Fik- ser2-1. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: SVV '65 - Vah Bergen 2-2, Matisse - Hulshof/MSS 3-3? Troy - FC Dauwendaele4-2, Verona Boys - Biezentrappers 3-6, Kloetinge - De Post 3-2, ZVH/Morres - Jongepier Sport 7-1. Stand: ZVH/Morres 3-9, Troy 3-9, Matis se 3-7, FC Dauwendaele 3-6, Biezentrap pers 3-5, Hulshof/MSS 3-4, SSV '65 3-4, Kloetinge 3-4, De Post 3-1, Van Bergen 3; 1Verona Boys 3-0, Jongepier Sport 3-0? Zeeuws-Vlaanderen, eerste klasse: Ar row-Philippine 2-2; Premiere Zaman Sport-Morres 2 3-1; De Gravin-GTI 2-9; Kees Mechielsen-Vervaet 3-3; De Leu- genboom-Wentzler/Pauwels 11-2; Max Korting-Van Haperen 6-4. Stand: GTI 2-6; Max Korting 2-6, Philippine 2-4, Kees Me- chielsen 2-4, De Leugenboom 2-3, Mor7 res 2 2-3, Van Haperen 2-3, Premiere Za man Sport 2-3, Vervaet 2-1, Arrow 2-1, Wentzler Pauwels 2-0, De Gravin 2-0. Tweede klasse: IZV-Gemeente Terneu zen 3-3; Philippine Marinet-De Vlaande ren 4-4; De Graaff-De Ruyter 8-3; Rons Hair Fashion-Amstelhoekje/VeDeCo 2-3. Stand: De Graaff 2-6, Amstelhoekje/Ve DeCo 2-6, Dow 2-4, De Ruyter 2-3, Ge meente Terneuzen 2-2, Morres 3 2-2, IZV 1-1, Marinet2-1, De Vlaanderen 2-1, HKC 1-0, Rons Hair Fashion 2-0. Terneuzen. Derde klasse: De Rooy-Quti- lity 5-9, Checkpoint-Kota Radja 1 3-5, Atoom Boys-Adhanco 3-1, Gemeente Terneuzen 2-Dow 2 2-4, Witte Boussen- /de Bruin-Bakkerij Van Strien 1-3. Vierde klasse: Instuif/Cae Bee-De Triangel 5-0 (regl.),Marmara-KotaRadja22-0, Dow 3- Unitron networks 0-0, Terneuzen Bonded Stores-Broomchemie 3-4 en De Triangel-Marmara 6-6. Standen. Derde klasse: 1. Qutility 4-12; 2. Kota Radja 1 4- 10; 3. Bakkerij van Strien 4-8; 4. Witte Boussen/de Bruin 4-7; 5. Dow 2 4-7; 6. De Rooy 4-5; 7. Atoom Boys 4-4; 8. Gemeen te Terneuzen 2 4-3; 9. Adhanco 4-0; 10. Checkpoint 4-0. Vierde klasse: 1. Marma ra 4-7; 2. Indtuif/Café Bee 3-6; 3. Kota Rad ja 2 3-6; 4. De Triangel 4-5; 5. Smit Sport- prijzen 2-4; 6. Broomchemie 2-3;7. Dow 3 2-2; 8. Terneuzen Bonded Stores 3-1; 9. Unitron Networks 3-1. Gemeente. IZV had in Patrick Taelman, Barry Wilhelm en Luc Dophemont zijn doelpunten makers. EdoLucieer scoorde al le Terneuzense goals. Marinet Philippine-De Vlaan deren 4-4. Veel spanning, fouten en acht doelpunten, die eerlijk werden verdeeld tussen beide teams. Donny Goossen (2), Davy Lauret en Maikel de Clippelaar hadden het vizier op scherp staan bij Marinet Philippine. Patrick Gerritse, Adrie Meijer, Ron Polderman en Werner Meij er zorgden voor evenwicht: 4-4*. Rons Hair Fashion-Amstel- hoekje/VeDeCo 2-3. Het begon allemaal goed voor Rons Hair Fashion. Bas de Stem- en Mark Michielsen gaven de thuisclub een 2-0-voorsprong, maar Am stelhoekje toonde veerkracht. Het Axelse team pakte via twee doelpunten van Marco van Dij- ke en een treffer van Ko de Jonge drie dure punten: 2-3. TERNEUZEN - De Zeeuwse basketbalcompetitie begint dit weekeinde. De inbreng van de Zeeuws-Vlaamse clubs be perkt zich nog tot Scheldesport en Voorwaarts. Na het terugtrekken van BV Oostburg heeft het Zeeuws- Vlaamse basketbal het dieptepunt bereikt. Toch lijkt Schel desport met drie seniorenteams, jongens kadetten, meisjes kadetten/aspiranten, mini 's en benjamins zich van een moei lijke periode te herstellen. Voorwaarts heeft een vrouwen team, meisjes kadetten en aspiranten, jongens aspiranten en mini's in competitieverband. Grusé de Grave, basketbaltrainer bij Scheldesport. foto Charles Strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 60