Hulst verliest 8,5 ton op bouwplan CA ft C{ebt. Pladdet b.v, PZC HMK Gezocht! CAFVE PINDAKAAS poggen pohlffl Bewoners van straat Lamswaarde willen vrij uitzicht houden Wilhelm ...aankomende verkopers m/v zeeland zaterdag 3 oktober 1998 z 16 Aankoop, sloop en grondsanering maken Tuinstraat-project duur Gregoriaans Studiekoor Concert rond Tachtigjarige Oorloj Ook nuchtere rekenaars willen alleen maar de allerbeste keuken ...oproep krachten m/v WATERSCHAP DE DRIE AMBACHTEN chauffeurs internationaal en nationaal productie personeel en administratief personeel vanaf nu bij: CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. W.Un DIJKSTRAAT 85, TERNEUZEN naast Chinees lestaulant De Lange Muul introduceert PIEKBIER Inlichtingen: tel. 0115-611720 Vragen naar dhr. J. Quist Hyster en Komatsu Vorkheftrucks Kaeser Mobiele compressoren door Barend Pelgrim HULST - Het bouwplan voor huizen en appartementen aan de Tuinstraat in de binnenstad van Hulst komt de gemeente duur te staan. Hulst ziet zich aan het eind van de rit gecon fronteerd met een tekort van ruim 8,5 ton. Op het terrein aan de Tuinstraat stond vroeger onder meer het landbouwconstructiebedrijf Lampo en de grond bleek daar sterk vervuild. Inmiddels zijn er door de Stichting Emergis vijf woningen gebouwd en binnen kort gaat de Woonstichting Hulst op het overige gedeelte vijftien woningen en twaalf ap partementen aanleggen. Of dit project op korte termijn kan starten is overigens nog onzeker, omdat een bewoner van de Tuinstraat bezwaar heeft ge maakt tegen de hoogte van het appartementencomplex. Vervuild De gemeente draaide niet enkel voor de aankoop en de sloop van Lampo op. Onder het voormali ge constructiebedrijf bleek de grond sterk vervuild met PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en olie en al leen de schoonmaakkosten daarvan bedragen 215.000 gul den. Er moest uiteindelijk 780 ton vervuilde grond worden af gevoerd en Lampo kon voor de sanering niet aansprakelijk worden gesteld. Het bouwrijp maken van het hele perceel, aanleg van riolering, be- en her- strating, leggen van trottoirs, plaatsen van verlichting en groen kost Hulst in totaal nog eens 300.000 gulden. De gemeente heeft de 2.200 vierkante meters grond aan de Woonstichting Hulst verkocht. Daarvoor betaalt de woning- bouwstichting 196 gulden per meter. Wethouder van openbare werken en ruimtelijke orde ning, W. Kayser, vindt ook dat het Tuinstraat-project erg duur is uitgevallen. Hij wijst er echter op dat dit stukje stadsvernieu wing onvermijdelijk was en dat de Hulster Woonstichting uit eindelijk meer betaalt heeft dan ooit tevoren gebeurd is. „Het blijft natuurlijk een instantie die aan sociale woningbouw doet. Volgens de oude afspraken door Barend Pelgrim LAMSWAARDE - De bewo ners van de oostzijde van de Pastoor Knipscheerstraat in Lamswaarde zijn niet van plan zich neer te leggen bij de bouwplannen van de gemeen te. Op het polderlandschap ach ter hun woningen rust de be stemming buitengebied. De gemeente Hontenisse wil ech ter via een artikel 19-procedu- re het buitengebied herzien tot bouwgrond voor zestien vrij staande huizen. Wanneer daar gebouwd wordt, verhezen de huiseigenaren van de Knip scheerstraat hun vrije uitzicht over het polderlandschap ach ter him woningen. Leegstand De bezwaarmakers menen dat de gemeente met de verkoop van een nieuw woonwijkje al leen financiële bedoelingen heeft. Bovendien wijzen ze er op dat er in de kern Lams- waarde voldoende leegstand is en dat er gemakkelijke verval len huizen afgebroken kunnen worden om in de vraag naar percelen te voorzien. In mei van dit jaar maakten de Lamswaardenaren in een commissievergadering ge bruik van inspraakrecht naar aanleiding van de plannen. Toen argumenteerden ze dat hen van gemeentelijke zijde was toegezegd dat de komende tien jaren het uitzicht achter de Knipscheerstraat onge schonden zou blijven. De afge lopen jaren hebben de mensen, die nu bezwaar aantekenen, zelf nieuwe huizen gebouwd en zij vrezen onder meer voor waardevermindering van hun eigendom door de komst van de wijk. Ook bepleitten ze voor de Raad van State het gedeelte van de Oostvogelpolder achter hun huis om te vormen tot na tuurgebied, maar die aan vraag is verworpen. Op woensdag 7 oktober wordt in het gemeentehuis van Kloosterzande een hoorzitting gehouden over de kwestie. Dan kunnen de bewoners van de Knipscheerstraat hun be zwaren tegen de artikel 19- toepassing van de gemeente uiten. Inkomsten In een brief aan burgemeester en wethouders van Hontenisse argumenteren de zeven huisei genaren dat de gewraakte pro cedure tot omvorming van de bestemming alleen bedoeld is om 'de gemeente inkomsten te laten verwerven en dat er uit oogpunt van volkshuisvesting geen behoefte is aan luxe wo ningbouw'. Wethouder van ruimtelijke or dening en bouwzaken, B. Pauwels is het niet met de pro testerenden eens. „De dorps gemeenschap vraagt al jaren om bouwgrond. De mensen uit de Knipscheerstraat hebben zelf ook gebouwd en nu zijn er weer mensen die willen. Het is in het belang van de leefbaar heid van Lamswaarde. Pauwels geeft toe dat inbrei- ding wel de voorkeur van de gemeente heeft, maar dat dit niet altijd mogelijk is. „De buurt van de Achterstraat moet nodig gesaneerd worden. Dat zijn allemaal particuliere woningen en wij hebben niet de financiën voorhanden om dat aan te pakken. Maar als er inbreidingslocaties zijn geven we daar gehoor aan. betaalde de stichting aan de ge meente altijd een vast bedrag van 15.000 gulden voor de grond van een woning. Met onderhan delen is daar nu 20.000 gulden uit gekomen. In de exploitatie- opzet was echter uitgegaan van 200 gulden per vierkante meter, maar dat was voor de Woon stichting onhaalbaar." Projectontwikkelaar Niettemin denkt Kayser van het gemeentelijke beleid ten aan zien van de Woonstichting te veranderen. „Deze organisatie begint zich steeds meer te profi leren als een projectontwikke laar. Je kunt er je twijfels over hebben of het bijvoorbeeld hun taak is om luxe appartementen te bouwen zoals aan de Van der Maelstedeweg. Ook de verkoop van huizen door de woning- bouwstichting - iets van de laat ste jaren - stemt natuurlijk tot nadenken. Misschien moeten we hen meer als een commerci eel bedrijf gaan behandelen. Al blijft het wel een feit dat ze ook aan sociale behuizing doen." De vraag tot opschorting van de bouw van het project aan de Tuinstraat door een omwonen de baart Kayser niet al te veel zorgen. De man in kwestie heeft protest aangetekend bij de ge meente omdat hij vreest voor zijn privacy door het te bouwen appartementenblok van drie hoog tegen de Tuinstraat. De be zwaarmaker heeft hangende de behandeling van zijn bezwaar een voorlopige voorziening ge vraagd bij de arrondissements rechtbank. ZUIDDORPE - Het Gregoriaans Studiekoor Zeeuws-Vlaan- deren zingt de komende maanden in verschillende kerken van de regio. Morgen verzorgt het gezelschap de gezangen in de kerk van Maria ten Hemelopneming in Zuiddorpe tijdens de eucharis tieviering van 9.30 uur. Zondag 8 november is het koot present tijdens een muzikaal uur rond psalm 129 in de Henri- cuskerk in Clinge. Vanaf 16.00 uur worden Gregoriaanse ge zangen afgewisseld door orgelintermezzi van Ad van de We- ge. Zondag 22 november is er eveneens een muzikaal uur rond psalm '129 in de NH kerk in Groede, Dit concert begint om 16.30 uur. De gezangen worden toegelicht door koordirigenl Martin Polspoel. ZAAMSLAG - Het vocaal en semble l'Hirondelle uit Zaamslag houdt 17 oktober een concert met koorzang en sket ches over de Tachtigjarige Oor log in Zaamslag. Ook de overleden historicus meester Huissen is niet verge ten. Nagespeeld door een acteur doet hij een boekje open over de Zaamslagse historie, afg seld door toneel en zang. Hetb gin van de Tachtigjarige Oori; de periode waarin Zaamsi onder water kwam te staan, de tijd vanaf de Vrede Munster in 1648 en de drooglc ging komen aan de orde, B Terneuzense koor La Chore verleent haar medewerking, DUBBELGLAS 10 jaar fabrieksgarantie concurrerende prijs Vraag vrijblijvende informatie bij ^16 '1996 Zaamslag, Bedrijvenstraat 1 O CD Tel. 0115-431692/431571 Voor kleine kcukenvertrckken en 'woonkeukens' is de Poggenpohl form 2000 de ideale oplossing: Modem en functioneel worden zelfs in de kleinste ruimte doordachte functie en persoonlijke gezelligheid met elkaar gecombineerd. Ideaal voor kleine keukens - juist ook voor singlehuishou dens economisch gezien een goede oplos sing. Uw Poggenpohl-dealer geeft u graag verdere informatie. bouwstoffen keukens deuren hout nassaustraat 19 axel tel. 0115-561638 Enthousiaste, gemotiveerde, representatieve. Mikro-Electro is Zuid-west Nederlands grootste electro-filiaalbedrijf met een eigen technische dienst en bezorg-team. Binnen ons sterk groeiende bedrijf is veelal plaats voor jonge mensen die hun toekomst met beide handen aan willen pakken. Werken bij Mikro-Electro is werken aan je toekomst, werken in een filiaal waar collegialiteit en resultaat voorop staan. Wegens toenemende drukte hebben wij op korte termijn voor onze filialen in Hulst, Oostburg en Terneuzen plaatsingsmogelijkheden voor Leeftijd cè 20 jaar met een detailhandelsopleiding en commerciële aanleg Voor de koopavonden en weekenden Stuur uw uitsluitend schriftelijke sollicitatie met pasfoto naar Mikro-Electro BV, Ettenseweg 48,4706 PB Roosendaal, t a.v. Afdeling Personeelszaken. «rm. bkoro. -tOOSt N0WI '■mm sflGeivzowi Beste service, laagste prijs! TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL WEGEN IN DE GEMEENTE AXEL Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Am bachten maakt bekend, dat de Berlaersstraat en de Zaamslagsedijk. gelegen in de gemeente Axel in ver band met de uitvoering van werkzaamheden tijdelijk zullen worden gesloten voor alle verkeer in beide rich tingen, uitgezonderd bestemmingsverkeer. De afsluiting van de Berlaersstraat geldt van 5 oktober 1998 tot en met 30 oktober 1998 en de afsluiting van de Zaamslagsedijk geldt van 5 oktober tot en met 23 okto ber 1998 (of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken). De verkeersmaatregelen zullen ter plaatse worden aan geduid door plaatsing van de daarvoor gebruikelijke verkeerstekens. Terneuzen, 3 oktober 1998. Het dagelijks bestuur voornoemd, drs. H. Eversdijk. dijkgraaf mr. J. Y. Dekker, secretaris Poly Detachering is een nieuwe uitzendorganisatie in Terneuzen en heeft twee afdelingen: Poly Transportdienstem en Poly Personeelsdiensten. Voor de afdeling Transportdiensten zijn wij op zoek naar: (voor diverse opdrachtgevers) Voor de afdeling Personeelsdiensten zijn wij op zoek naar: (voor diverse functies en opdrachtgevers) Wij zoeken kandidaten op verschillende opleidingsniveaus, dus aarzel niet en kom langs om u in te schrijven of bel! U bent in het bezit van de benodigde papieren en u heeft een flexibele instelling. Voor meer informatie hierover, kunt u contact opnemen met dhr. van Ham of dhr. de Feijter. Uiteraard kunt u ook langskomen voor inschrijving. Ons adres is: Poly Detachering Markt 23a 4531 EP Terneuzen tel. 01 15-6491 30 fax 01 15-621231 Mr. F.J, Haarmanweg 49, 4538 AN Terneuzen tel. 0115-697455 Voor feesten, partijen, recepties, bruiloften etc. tot ongeveer 250 personen Voor bands, podium is aanwezig Restaurantgedeelte ongeveer 100 personen Dagelijks wisselend 3-gangen menu voor 39,50 Ruime keuze a la carte Menu's vanaf 32,50 Maandag en donderdag gesloten, behalve voor groepsreserveringen. Jeffrey en Patricia Noordweststraat 3-5, 4551 CA Sas van Gent Telefoon 0115-451398, vanuit België 0031-115451398 (elke maandag, woensdag en vrijdag tussen 15.00 en 17.00 bier voor 1 piek) Tevens vlotte jonge representatieve meiden voor barwerkzaamheden gevraagd Leeftijd v.a. 18 jaar. VERKOOP - VERHUUR - SERVICE Paulinaweg 6-8-10 tel. 0115 - 481351 4521 RE Biervliet fax 0115 - 482054

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 56