Pleidooi voor meer voorstellingen Face to face LaBan KEKKE 00K VOOR EEN BRUIDSREPORTAGE OMBI 2 PZC COR SCHUILWERVE Auto Poppe Walcheren B.V. zeeland 16 Raad Kunst en Cultuur wil dat Vlissingen meer geld uittrekt Shiseido Schoonheidssalon Ter kennismaking 39 familiefotograaf Teamleider Thuiszorg Walcheren K EB RA Verkeersschool met een compdcte opleiding voor het B rijbewijs jj voor Praktijklessen met een herexamen garantie en B, Ook al rijdt ie nog goed, remt ie nog goed? a a g I J a zaterdag 3 oktober 1998 door Maurits Sep VLISSINGEN - De Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen wil het aantal voorstellingen per jaar flink opschroeven. Zij streeft voor volgend jaar naar honderdvijftig voorstellingen. Dat betekent wel dat de ge meente meer geld per inwoner aan podiumkunsten moet be steden. Van de vier grote Zeeuwse steden betaalt Vlissin gen met veertien gulden veruit het minst. In de nota Een podium voor de stad (enhaar omgeving) die vrij dag aan wethouder L. C.Poppe- de Looff (CDA, cultuur) werd aangeboden, schrijft de Raad voor Kunst en Cultuur dat het aantal voorstellingen onvol doende is om een 'verantwoord en afgewogen aanbod' te kun nen presenteren. Het seizoens- AAGTEKERKE Voedselpakketten Roemenië - De voedselpakkettenactie die de Stichting Hulp aan Roeme nië de afgelopen week heeft ge houden is een groot succes ge worden. In enkele dagen zijn er genoeg levensmiddelen en gif ten binnengekomen om 100 pakketten te maken. Komende week worden de pakketten naar Roemenië gebracht. GRIJPSKERKE Tentoonstelling - In het Zijde museum te Grijpskerke zijn tot en met 30 oktober de in 1998 verkregen bruiklenen tentoon gesteld. Hiertoe behoort onder meer een geborduurde Chinese zijden mantel uit de vorige eeuw en een 250 jaar oude standaard werk met vele litho's van Di derot et d'Alembert. De ten toonstelling is te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag tussen 13.30 um'en 17.30 uur. aanbod van Uit in Vlissingen bedraagt bijvoorbeeld zeventig voorstellingen, terwijl een mi nimum van honderd nodig is. De Raad noemt twee oorzaken voor het achterblijven van het aan bod: de gemeente betaalt te wei nig en de infrastructuur is on voldoende. Gemeenten tot 50.000 inwonex-s betalen gemiddeld dertig gul den per hoofd van de bevolking aan podiumkunsten. Vlissingen (ongeveer 45.000 inwoners) draagt maar veertien gulden bij Dat is 611.570 gulden per jaar. Daarmee blijft de gemeente ook ver achter bij de andere drie grote Zeeuwse steden. Goes be taalt 27 gulden per inwoner, Temeuzen 32 en Middelburg zelfs 44 gulden. Vanaf volgend jaar is een verhoging van de ge meentelijke bijdrage volgens de Raad onontkoombaar. Eerste rang „Je zou inderdaad kunnen zeg gen dat we voor een dubbeltje op de eerste rang hebben geze ten", gaf Poppe-cle Looff toe. „Voor een deel is dat waar. Dat is te danken aan de inzet van vrij willigers. Anderzijds hebben we het podiumbeleid de afgelopen jaren voortdurend bijgesteld als dat nodig was. Het is dus niet zo dat we niks hebben gedaan." Aan het probleem van de ge brekkige accommodaties wordt bijvoorbeeld al gewerkt. De Piek wordt verbouwd tot een concertzaal. In de Willem III- kazerne wordt een vlakkevloer- theater gebouwd voor de Zeeuwse Komedie. De Sint Ja- cobskerk is inmiddels omgeto verd in een multifunctionele concert- en expositieruimte. Arsenaal Wel behoeft het Arsenaalthea ter een flink aantal aanpassin gen. Zo moet er een overdekte los- en laadfaciliteit komen, zijn er meer (dames-)toiletten nodig en moeten er voorzienin gen voor gehandicapten komen. Ook zijn er extra technische voorzieningen en een aparte ar tiesteningang nodig. „Het is niet zo dat het Arsenaaltheater niet meer voldoet, we signaleren slechts dat er wat dingen moe ten gebeuren", legde Klaas Overdam van het Bureau Uit in Vlissingen uit. „Het Arsenaal theater draait beter dan ver wacht. Daarom voeren we nu ook besprekingen over uitbrei ding van het aantal technici." Ook de vurige wens van een vlakkevloertheater in Vlissin gen houdt verband met het stre ven naar meer voorstellingen. Wethouder Poppe-de Looff on derstreepte het belang van zo'n theater. „Er moet een breed po diumaanbod zijn voor de hele regio Walcheren. Tevens moet Vlissingen zijn eigen gezicht be houden. Een vlakkevloerthea ter is daax-inheel belangrijk, bij voorbeeld voor de festivals." „Vlissingen heeft cultuur hoog in het vaandel staaxx", voegde zij daaraan toe. „Voor de economi sche uitstraling van onze stad is het belangrijk dat we goede en voldoende culturele voorzie ningen hebben. Heb je die niet, dan wordt het moeilijk bedrij ven aan te trekken. Je moet ze iets te bieden hebben." Poppe-de Looff kreeg ook de nota's Het grondvlak rood (over beeldende kunst) en Kunstedu catie in ontwikkeling overhan digd. Net als in de nota over de podiumkunsten wox*dt in die stukken bepleit de deelname van de Vlissingers aan kunst en cultuur te stimuleren. „Aange zien we ons richten op grote groepen van de bevolking, moet de gemeente hieraan een bijdra ge leveren", merkte voorzitter J. ventevogel van de Raad voor Kunst en Cultuur op. Wethouder Poppe-de Looff no digde hem uit in de eei-stvolgen- de commissie welzijn en cultuur - op woensdag 7 oktober om 20.00 uur in het stadhuis - de rxo- ta's toe te lichten. „Daarna gaan we hierover met de raad discus siëren. Als die de nota's zo vast stelt, verplicht zij zich tot wat erin staat. Inhoudelijk en finan cieel. Uiteraard zul je altijd een afweging moeten maken over waj wel en niet kan." Voorzitter J. Vexxtevogel van de Raad voor Kunst eix Cultuur over handigt drie kunst- en cultuurnota's aan cultuurwethouder L. Pop pe-de Looff van Vlissingen. foto Lex de Meester Het geheim om uw huid in topconditie te houden 1 uurs behandeling reinigen - huidanalyse - peeling -verfrissen - Shiatsu massage - masker - lichte make-up Gratis mini huidverzorgingsset Maak snel een afspraak geldig tot 30 okt. '98 50 PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG tel. 0118-613 401 /634 184 Plaats een kleintje of zakenkleintje in de PZC Scheidestraat 42 Vlissingen 417244 U bent enthousiast, doortastend en u heeft leidinggevende capaciteiten? Dan bent u misschien de persoon die wij zoeken in de functie van m/v op oproepbasis De teamleider geeft onder verantwoordelijkheid van de rayon- s manager leiding aan een team van gezinsverzorgenden. Hij is verantwoordelijk voor het klantgericht en efficiënt realiseren van de zorgverlening. Het accent van de werkzaamheden ligt op de planning van de zorg alsmede op de administratieve verwerking hiervan. Wij vragen: - een relevante HBO-opleiding; - goede administratieve, organisatorische en sociale vaardigheden; - een flexibele inzetbaarheid in geheel Walcheren. Wij bieden: - een aanstelling voorlopig voor één jaar; - een contract op basis van minimaal 200 uur per jaar; - een afwisselende functie; - arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Thuiszorg (schaal 8, minimaal f 22,28 en maximaal f 30,99 bruto per uur); - opname in het PGGM-pensioenfonds. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Cok, rayonmanager of met mevrouw C. Lobbezoo, rayonconsulente P&O, 0118-684000. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 14 dagen richten aan de heer L.Q. Phernambucq, voorzitter Raad van Bestuur. n klantgerichte organisatie rr n thuiszorgdiensten en produkten Thuiszorg Walcheren stai van hoge kwaliteit. Deze diensten zijn: Algemeen Maatschappelijk Werk Bureau Sociaal Raadslieden TAS Wijkverpleging Gezinsverzorging Ouder en Kindzorg Voedings- en dieetvoorlichting Intensieve Thuiszorg Gespecialiseerde verzorging Uitleen, verhuur en verkoop van vëtpleegartikelen door het Thuiszorgcentrum Zeeland Alphahulpverlening Zwangerschapsgym e Thuiszorg Walcheren heeft ruim 26.000 di B reestra at 15 postbus 323 4330 AH Middelburg telefoon (0118) 684000 ADVERTEREN DOET VERKOPEN meubel 446I I IB GOES tel. (0113)212934 fax (0113)216309 In 4 kleuren verkrijgbaar! Geldig van 3 oktober t/m 14 oktober Nu voor alle rijopleidinsen fS de phjS jj voor 32 Praktijklessen inclusief examen fosse lessen 45,00 voor 50 min Bel snel want vol is vol. tevens heeft u keuze uit twee verschillende les auto's Vrouwenpolder tel: 06 - 52970900 - Middelburg tel: 06 - 53176103 door KRL men fenhi voor guldi houd de g< kom» Dats gemt geme Volgi het kracl bram Deze I ramp 1 houd komt I bescl Ver jPmdi .ïschaj: ontw beeld toene "toene steed jveren gerst clubs 4999 iveren ,ten kx voor inarxei activi Er wo tweei Op de weg doen zich weieens onverwachte situaties voor. En hoe geconcentreerd u zelf ook achter het stuur zit, sommige externe factoren hebt u gewoon niet in de hand. Stel dat u bijvoorbeeld plotseling een noodstop mo.et maken. Dan is niet alleen uw eigen reactie vermogen van doorslaggevend belang, maar ook de conditie van uw remmen. Laat uw remblokken dus tijdig controleren en zonodig vervangen. Daan/oor kunt u het beste naar de Volkswagen dealer gaan. Dan is het direct gebeurd, kunt u rekenen op een goede service en bent u ook nog voordelig uit. Rijdt u bijvoorbeeld een Golf I of II óf Jetta uit 1992 of ouder? Dan betaalt u voor nieuwe remblokken nu slechts f 129,-*. Inclusief mon tage, BTW én de zekerheid dat het originele en dus uiterst betrouwbare remblokken zijn. Die bovendien met alle mogelijke deskundigheid zijn gemonteerd. Bel ons gewoon voor een afspraak, zodat u op tijd een tussenstop kunt maken. Gildeweg 22 - 4383 NK Vlissingen - Telefoon 0118 - 424000. Privé: Dick Commee 0113-343340, Patrick Kaijser 0113 - 351115. 'door^ COE\ lopen prijst in en zijn si viteitt der xxo jburgei net ni< sonen de zijn lijk te: en uit ambte stand] (Bert) thans Midde Bij zij delsst: zijn ze ditiom niet ve niet o Px-ater tijd ht inijn perma stad'. ïen ki ren va ren en Het is roep ei Ik uit ïgress fex-lan jjemee; Daar fieke itchter ;ot hai Hoek 3 xieuwl waard üina k< )ok al' ferry "iadsL ioord msch ring v; toorhe ïoot zi het is tijd Met trots presenteert Bobbe Mode een deel van haar uitgebreide collectie mantels, jacks en coats winter 1998. Alleen deze week tot en met zaterdag 10 oktober een imitatie bontsjaal t.w.v. f 29,95 cadeau bij aankoop van een mantel, Jack of coat Jack van geprl i. 359 269 299 erd glansjack, 229 3U

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16