Veere zegt Slobberduin wacht aan PZC PZC Plan voor vlakke-vloertheater spekkie voor het Vlissingse bekkie Slobberduin PvdA-statenleden verdiepen zich in aanleg Sloebos N-Beveland krijgt officiële fietsroutes zeeland 15 Vakantieverblijf moet binnen zeven maanden voldoen aan milieuregels Fracties in bres voor pr-bureau Bromfiets gestolen In najaar geen mosselzaadvisserij Strandseizoen begint eerder Tevergeefs op de loop voor politie Ohltpnlii ve>« km(i eteh! mmm Bemiddelingsbureau neemt coördinatie Hogeschoolstages over Groepsaccommodatie verhuur paarden/pony's verkoop ruitersportartikelen zaterdag 3 oktober 1998 MIDDELBURG - ZVP en Fractie Stoffels betreuren de dis cussie in de Statencommissie Algemeen Bestuur over de kos ten van het bezoek van koningin Beatrix. Gedeputeerde D. J. P. Bruinooge had gesuggereerd dat pas achteraf duide lijk werd wat de aan een pr-bureau uitbestede voorbereiding had gekost. Het bureau, Van Bouwdijk Public-Relations, was bijzonder geïrriteerd over deze opmerking omdat volgens het bureau tevoren een prijs was afgesproken. ZVP en Stoffels ei sen dat in dit geval excuses aan het bureau worden aangebo den voor het ten onrechte in discrediet brengen van de goede naam van Van Bouwdijk. TERNEUZEN - Een paarse bromfiets van het merk Tomos is woensdagavond tussen 19.00 en 21.30 uur gestolen in de Ter- neuzense Vondelstraat. De 19-jarige eigenaresse uit Terrieu- zen kon nog niets zeggen over het schadebedrag. YERSEKE - De mosselvissers hebben besloten om dit najaar geen mosselzaad op de Wadden te vissen. De reden is dat er te weinig zaad is gevallen. Tussen 7 en 24 september is in de Waddenzee het mosselbestand geïnventariseerd. Daaruit kwam naar voren dat er te weinig mosselen liggen om zowel i n het najaar als in het voorjaar van 1999 te vissen. De totale om vang van het geschatte mosselbestand in de diepe delen van de Waddenzee is ongeveer 400.000 mosselton (één mosselton is 100 kilogram), waarvan ongeveer de helft bestaat uit mos selzaad. Vrijdag is het bestuur van de coöperatieve producen tenorganisatie van de Nederlandse Mosselcultuur, kortweg de PO Mossel, bijeen geweest en is besloten de zaadvisserij dit najaar niet uit te voeren. Er liggen maar enkele nieuwe mos selbankjes. Vooral zeesterren schijnen flinke hoeveelheden mosselen verorberd te hebben. Zeesterren vormen het hele seizoen al een plaag voor de mosselkwekers. ZIERIKZEE - Strandtenthouders mogen in 1999 twee weken eerder met de opbouw van hun etablissementen beginnen dan dit jaar het geval was. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft hiertoe besloten omdat Pasen volgend jaar al in het eer ste weekeinde van april valt. Het strandseizoen duurt daar door in 1999 van 15 maart tot 1 oktober. Veel strandtenthou-' ders zouden graag zien dat het seizoen langer zou duren en willen zelfs permanent open blijven. Ondanks geregeld over leg tussen de branche, Rijkswaterstaat en het Waterschap Zeeuwse Eilandenzit dat er voorlopig niet in. Het rijk is vorig jaar een breed onderzoek begonnen over het kustbeheer, daarin wordt ook de lengte van het strandseizoen meegeno men. Begin volgend jaar worden de resultaten samengevat. Tot die tijd blijft het huidige beleid ongewijzigd. BRUINISSE - Een 31-jarige inwoner van Bruinisse is in de nacht van donderdag op vrijdag tevergeefs op de loop gegaan voorde politie. De man was rond een uur met zijn auto boven op de vluchtheuvel op de Molenweg in Oosterland gereden. Toen de politie ter plaatse kwam trof zij de auto midden op de weg aan. Het voertuig was inmiddels verlaten en moest wor den weggesleept. Via het kenteken werd de eigenaar achter haald. Toen de politie koers zette naar Bruinisse trof zij de be stuurder lopend aan. De man vluchtte vervolgens het park in, waar hij zich schuil probeerde te houden. Na een korte zoek tocht werd de man ontdekt. Die bleek bijna drie keer de toege stane hoeveelheid te hebben gedronken. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal voor het rijden onder invloed en het veriaten van de plaats van het ongeval AAGTEKERKE Ouderenactiviteiten - De Stich ting Welzijn Ouderen (SWO) -'Platteland Walcheren begint 11 nieuwe activiteit voor ouderen in Aagtekerke. Met ingang van 6 y oktober kan elke week op dins dagmiddag van 14.00 uur tot 16.30 uur in verenigingsbouw 'Amicitia' worden gekoersbald en gebiljart. Ook zijn er moge lijkheden voor Walchers bieden en andere gezelschapsspelen. I GRIJPSKERKE Shawl-dag - In het Zijdemuse- üm te Grijpskerke staat van daag de zijden shawl centraal. Naast demonstraties over het ^dragen van een shawl zijn er de- lc;ze middag ook aantrekkelijke aanbiedingen in zijden shawls. De shawl-dag duurt van 13.30 uur tot 17.30 uur. SEROOSKERKE - In peu terspeelzaal De Vrolijke Keet te Serooskerke is vrijdag 9 okto ber vanaf 13.30 uur een kinder- kledingbeurs gehouden. In goe- J8,de staat verkerend speelgoed en )SJschone winterkleding kunnen rin de speelzaal worden aange op dinsdag 6, woensdag 7 donderdag 8 oktober tussen en 11.30 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J.Schrier(chef) M. J. van Barneveld I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Ingrid Huibers KWADENDAMME - Vooral de aanleg van het Sloebos hield de leden van de statenfractie van de PvdA vrijdag bezig tijdens hun werkbezoek aan het land bouwcentrum in Goes, de Zwaakse Weel en de aangren zende Oosterzwakepolder, vlakbij Kwadendamme. „We hebben nu van Natuurmo- mumenten begrepen dat zij een heel aardig plan voor het Sloe bos aan het ontwikkelen zijn", zegt fractievoorzitter D. Holt- kamp. Hoewel de provincie de plannen voor dit bos, dat een buffer moet vormen tussen het gelijknamige industriegebied en de zak van Zuid-Beveland, al lang klaar heeft liggen, is er nog altijd geen boom geplant „Na tuurmonumenten heeft nu in plaats van een productiebosmet louter populieren een ontwerp gemaakt voor een veel gevarieerdere beplanting. Er zouden zelfs spannende struin- routes doorheen komen", zegt. fractielid D. Eveleens. Het is volgens 'de fractie een treffend voorbeeld hoe plannen van onderop opkomen en daar door meer draagvlak hebben. Eveleens: „Natuurmonumen ten zegt nu dat als zij dat Sloe bos zo kunnen aanleggen als zij graag willen dat ze hun plannen met de Oosterzwakepolder voorlopig even laten varen. Dat valt bij de landbouwers in dat gebied weer heel goed." Het Sloebosgebied zou door deze plannen volgens de PvdA-frac- tie sneller van de grond komen. Eenzelfde soort benadering werd hun 's ochtends voorge houden door een vertegenwoor diger van het Consortium Vitaal Platteland. Deze club, die sinds juli bestaat, probeert met verte genwoordigers van onder meel de landbouw, provincie, ge meente, waterschap en Zeeuwse Milieu Federatie een nieuwe kijk op de plattelandsproble- matiek te geven. door Esther Hoff WISSENKERKE - Noord-Be veland heeft nog geen eigen re creatieve fietsroutes met be wegwijzering. Platform Noord- Beveland Ondernemend, de VVV en de gemeente hebben zich de afgelopen maanden in gezet om definitief professione le fietsroutes van de grond te krijgen. De Wielrijdersbond maakte onlangs zijn voorstellen bekend voor twee routes: een oostelijke en een westelijke met een gezamenlijk opstappunt. De routes kunnen ook in combi natie gereden worden. Langs de routes worden informatiebor den neergezet, die iets vertellen over de typisch Zeeuwse land en tuinbouw die onderweg te zien is. Namen hebben de routes nog niet. Daarvoor heeft het Plat form Maatschappelijk Onder nemen een wedstrijd uitge schreven. Iedereen die twee originele namen weet te verzin nen, die bij de oostelijke en wes telijke fietsroute door Noord- Bevenland passen, mag mee doen. De bedachte namen kun nen worden ingestuurd naar C. F de Smit in Wissenkerke. In zendingen moeten wel vóór 23 oktober binnen zijn. Een jury, bestaande uit Noord- Bevelandkenners, zal uit de in zendingen een keuze maken. De winnende routenaam wordt ge bruikt op de informatiepanelen langs de fietsroutes. Ook zullen de namen in de ANWB-fietsgids worden opgenomen. (Advertentie) VOOR 99,— P.P. MET ONZE BEFAAMDE KREEFTENSOEP V00RAFI NIEUWE HAVEN 21. ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 door Edith Ramakers Juist bij een stad als Vlissingen past een multifunctionele vlakke vloer theater. Het plan dat de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen deze week presenteerde om over enige jaren op het Scheldeterrein, een 'grote zwarte doos' te plaatsen, wordt door de meesten toe gejuicht. Zij vallen voor het idee om dicht bij huis naar theater te kunnen gaan, van amateurkunst, alternatieve voorstellingen tot popconcerten. Geef Middelburg de schouwburg en Vlissin gen de vlakke vloer, vinden zij. Zeker in de zomerperiode als Vlissingen voor een groter publiek naar buiten treedt als festivalstad, kan de vaste locatie uitkomst bieden. Enkelen zijn er scep tisch over. Zij vragen zich af of Vlissin gen met nog een theater erbij niet over voerd wordt. In de voormalige Willem Ill-kazerne komt een theater voor de Zeeuwse Komedie, er is het Arsenaal theater en de Piek wordt verbouwd tot concertzaal. ,Ik vind het wel een mooi planZeker in de zomer zal er een markt voor zijn. Als er gekozen moet worden tussen Vlissin gen en Middelburg om zo'n theater te plaatsen, dan hoop ik dat het theater in Vlissingen komt. Niet omdat afstand I voor mij een probleem is, maar Middel burg is al tamelijk rijk bedeeld. En ik denk ook dat spreiding van cultureel aanbod goed is. Dat moet een beetje eerlijk verdeeld zijn. Maar hoe de be- I slissing ook uitvalt, Middelburg en I Vlissingen moeten hun plannen op el- j kaar afstemmen. Want twee vrijwel identieke theaters is natuurlijk te veel in zo'n klein gebied", reageert Andries Kuiper uit Vlissingen. Toekomst I Hij vindt G. de Jonge uit Middelburg te genover zich. Hij ziet toekomst voor zo'n theater in Middelburg. „Toen ik vanochtend de krant opensloeg, dacht ik: dat is toch verbazend. Het is toch de bedoeling om bij die nieuwe stads schouwburg in Middelburg zo'n soort vlakke vloertheater te bouwen. Laten we daaraan niet tornen. Geef Middel- j burg deze accommodaties. Als er een I vlakke voertheater komt in Vlissingen, gaat dat wellicht ten koste van een an dere culturele activiteiten. Culturele raden hebben meestal niet zo veel geld. Vlissingen is al bijzonder goed voor zien, met zijn drie theaters. Ik kan me voorstellen dat elke gemeente probeert zoveel mogelijk soorten podia te krij gen. Maar laten Vlissingen en Middel burg nu maar eens zien een stadsgewest te zijn. Middelburg had al plannen voor zo'n theater. Nogmaals: laat die dan doorgaan. En over afstand wil ik het op Walcheren niet eens hebben. Je doet er veel en veel langer over om van het cen trum van Rotterdam naar Rotterdam- Zuid te rijden, dan van Middelburg naar Vlissingen. Voor twee zwarte do zen is echt geen plaats." Stijfjes Vlissinger Ben Geersdaele ziet het wel zitten om een theater met een flexibele inrichting op het Vlissingse Schelde terrein weg te zetten, zodra de Konink lijke Schelde Groep uit de binnenstad is verdwenen. Hij vindt dat Zeeland in al gemene zin op cultureel gebied karig bedeeld is. „Ik denk zeker dat ik naar zo'n theater ga, als er leuke bands op treden. Lekker geen stoel in de zaal en dansen maar. Dat vind ik jammer aan het Arsenaaltheater. Het is wel een mooie zaal, maar door die stoelen, wordt het wat stijfjes." Hij zegt vooral van een cultureel aan bod in de buurt te zullen genieten. „Ik wil alles zoveel mogelijk te voet doen. Ik ben in het centrum gaan wonen, om niet te veel afhankelijk te zijn van openbaar vervoer. Als ik een avondje uitga, dan kan ik nu te voet veel berei ken. Ik ga bijna nooit in Middelburg uit. Dan kan ik niet zo blijven plakken." Scheldekwartier Plaatsgenoot Jos de Keijzer wijst erop dat het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat tegenover de brand weer al een tijdje leegstaat. „Met wat aanpassingen zou dat gebouw veran derd kunnen worden in zo'n vlakke vloertheater. Er is al een toneelzaal en een kantine." Ook hij vindt vermaak in de buurt be langrijk. ..Maar dat komt ook omdat het openbaar vervoer 's avonds niet goed geregeld is. Als ik naar het film huisin Middelburg ga, moet ik me haas ten voor de laatste bus. Daar heb ik niet altijd zin in. Een taxi, zeker nachtta rief, is weer duur. Nee, zo'n theatertje om de hoek, heeft wel wat. Zeker als er ook eens klassieke muziek te horen is." Anke Kreuger van Doesum vindt dat zo'n theater past in Vlissingen. „Zeker in de zomerperiode zal het goed lopen. In het toerististische seizoen. Ik vind het zelf niet zo'n bezwaar om een eindje te rijden voor theater, maar het heeft wel iets als culturele evenementen inde buurt gebeuren. Volgens mij is het ScheldeteiTein er een mooie locatie voor. Ik kan die culturele raad wel be grijpen." In de voormalige Willem IH-kazerne komt een theater voor de Zeeuwse komedie, maar Vlissingers zien ook graag het vlakke vloertheater verrijzen. foto Lex de Meester j doorLukas Fransen KOUDEKERKE - Groepsac- commodatie Slobberduin in Koudekerke moet binnen zeven maanden voldoen aan de mi lieuwetgeving. Zoniet, dan sluit de gemeente Veere het parkeer terrein en de speeltuin van het groepsvakantieverblijf „Dan kan ik de boel wel opdoeken", reageert eigenaar Mike van Lieshout. „Wat heb je eraan als de kinderen niet meer buiten kunnen spelen?" Slobberduin ligt al jaren over hoop met buurvrouw M. N. Pel- grom. De bezoekers van Slob berduin, vaak gehandicapte kinderen, zouden te veel herrie door Jeroen Bos VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland (HZ) heeft dit school jaar de coördinatie en admini stratie van de stages voor stu denten werktuigbouwkunde overgedragen aan bemidde lingsbureau Techno Werk Zee land (TWZ). Deze taak lag voor heen bij het interne stage- en afstudeerbureau van de HZ. Het is een experiment dat twee jaar duurt. De begeleiding van de studenten blijft in handen van docenten werktuigbouwkunde. Opleidingsmanager van de op leiding werktuigbouwkunde, W. Brouwer, noemt als belang- xij kste verbetering de uitgebrei de contacten die het bemidde lingsbureau binnen het bedrijfsleven heeft. Hierdoor kan het bureau gemakkelij kei- goede stageplaatsen voor de studenten vinden. Bovendien is ;het een onafhankelijk bedrijf en heeft het er, volgens Brouwer, belang bij om betere en actuele informatie te geven. Dit in te- i genstelling tot het stagebureau Van de HZ. „Bedrijven verzenden het hele jaar door aanbiedingen voor stageplaatsen", legt Mirjam van Riet, directeur van TWZ, uit. Volgens haar staan bedrijven te dringen om studenten van hoge re technische opleidingen in dienst te nemen. „Wijinventaxï- Jseren de aanbiedingen en bie lden de studenten op 2 november een lijst van stageplaatsen aan. De studenten maken eerst een zelfevaluatie en kiezen daarna een stageplaats die bij ze past. TWZ helpt de studenten vervol gens met solliciteren en contact zoeken met de bedrijven. Zowel bij de zogenaamde terug- komdagen, tijdens welke stu denten een tussentijds verslag van hun stage afleggen, alsmede bij de eindevaluatie is het be middelingsbureau aanwezig. De kennis over de ervaringen van de studenten gebruiken zij later om de afgestudeerde stu denten een passende baan aan te bieden. Ook helpen ze leerlin gen bij het vinden van geschikte vakantiebanen. Afstudeerproject Als het experiment goed ver loopt zal het bureau, volgens opleidingsmanager Brouwer, in de toekomst ook het afstudeer project van studenten gaan co- ordineren. Van Riet denkt al verder, en hoopt dat haar bedrijf in de toekomst de stagecoördi natie van meer technische op leidingen op zich kan nemen. „We gaan ons binnenkort ook richten op economische oplei dingen", laat een vooruitstre vende Van Riet weten. Op dit moment levert TWZ al verschillende projecten aan de HZ. Het gaat hierbij om op drachten uit het bedrijfsleven die door studenten uitgevoerd kunnen worden en een goede voorbereiding op hun latere werkgebied vormen. Een voor beeld hiervan is het onderzoek naar de samenstelling van 51 koekjes. Momenteel houden vijf studenten chemie van de.HZ zich daar mee bezig. Het groepsvakantieverblij f Slobberduin in Koudekerke. foto Lex de Meester wijst ze van de hand. Het enige wat ze wil, is sluiting van mijn bedrijf. We wilden een aantal ja ren terug een ballenvanger plaatsen omdat er wel eens een bal in haar tuin vloog. Maar dat mocht niet. Ze vond dat we hele maal niet met een bal op het speelveld mochten spelen." In de loop der jaren heeft Pel- grom zich volgens Van Lieshout schuldig gemaakt aan pesterij en. „Voordat ik twee jaar gele den de schutting plaatste, stond ze regelmatig vanuit haar tuin mijn gasten uit te schelden. Nu spuit ze ze vanachter de schut ting nat met een tuinslang. We hebben het hier wel over gehan dicapte mensen. Ze zegt dan dat ze haar auto aan het wassen is. Ach, ik heb daar allemaal niet eens zo'n moeite mee. Het ergste is dat ik misschien over zeven maanden moet sluiten." de medewerking van de klager." Volgens Van Lieshout is een ge luidswal de beste oplossing. „Het verplaatsen van het par keerterrein en het speelveld is geen oplossing. Dat is veel te duur en zorgt weer voor andere problemen. Wie geeft me trou wens de garantie dat daarmee alles is opgelost? De beste moge lijkheid is een hoge vegetatie- wand op de erfscheiding aan brengen. Berekeningen hebben uitgewezen dat die het geluid afdoende tegenhoudt. Maar dan moeten we eerst duidelijkheid van de gemeente krijgen of het haalbaar is." Na een korte stilte verzucht hij: „Ik heb al verno men dat de buurvrouw daar ook bezwaar tegen zal maken." Mevrouw Pelgrom was gisteren niet bereikbaar voor commen taar. maken. Ook het dichtslaan van autoportieren op de paxkeer- plaats verooi'zaakt volgens haar te veel g'eluidsovelast. Zij heeft daarom met succes bezwaar ge maakt tegen de milieuvex'gun- ning die de oude gemeente Val- kenisse had veideend. Slxnting van Slobberduin, een vakantie park dat uitstekend geschikt is voor mensen met een lichame lijke en verstandelijke handi cap, komt nu wel heel dichtbij. Ballenvanger Van Lieshout heeft de moed nog niet opgegeven, maar denkt dat het een prestigekwestie is ge worden voor zijn buurvrouw. „De essentie van het probleem lij kt voor haar niet meer van be lang. Ze wil mijn hoofd op een presenteexblaadje. We weten dat er een probleem is. Maar el ke oplossing die we aandragen, Wethouder L. P. C. Wisse be treurt het dat een bewoner het bijzondere vakantievei'blijf misschien tot sluiting kan dwin gen. „Maar aan de andere kant moet iedere bewoner zijn recht kunnen halen. Ook Slobberduin moet aan de milieuvoorwaar den voldoen. We hebben de eige naar zeven maanden de tijd ge geven om een en ander uit te voeren." E. F. E. van der Sijpt, milieu-af delingshoofd van de gemeente, vindt dat de eigenaar van Slob- bei-duin opnieuw een vergun ning moet aanvi-agen; die kan hem vanuit milieu-oogpunt wox-den gegeven. „Hij moet aan passingen doen of technische maatregelen nemen die de ge luidsoverlast tegengaan. Een geluidswal is hier een voorbeeld van. Maar uitvoering daaiwan is natuurlijk ook afhankelijk van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15