1 Nominaties Schouwse BOV-prijs PZC Inzicht in raadsel Maria Magdalena Verrijkend en welsprekend pleidooi voor Zelenka zeeland 14 Junior Kamer beoordeelt kanshebbers dit jaar vooral op klantgerichtheid Healingcentrum Scharendijke Hogazon Geveltechniek in nieuw pand ondernemend zeeland Restaurant Brouwerie houdt sponsordiner voor kankerpatiëntjes Eerste lustrum Middelburgs autobedrijf B.Schuurs in detail B ni H kunst cultuur Moord met oestermef in Bressiaanse thrille van Duitse schrijver zaterdag 3 oktober 1998 Vi dooi KOI conn Kout maai lieuv degc terre groe] door Peter van den Belt RENESSE - De Junior Kamer Schouwen-Duiveland heeft drie bedrijven genomineerd voor de BOV-verkiezing die vrijdag 16 oktober vvordt ge houden. Het zijn Braber Groenvoorziening en Vitro Plus uit Renesse en de firma Wandel uit Nieuwerkerk. BOV staat voor Beste Onderne mers Visie. De wisselprijs wordt jaarlijks uitgereikt. De Junior Kamer is een club van jonge ambitieuze mensen die cloor middel van gezamen lijke activiteiten hun sociale en zakelijke netwerken willen vergroten. Het thema van de BOV-verkiezing 1998 is klant gerichtheid. De finalisten zul len tijdens de slotmiddag in ho tel-restaurant De Zeeuwse Stromen in Renesse mede op dit punt beoordeeld worden. Tijdens de slotmiddag zullen J. Mastenbroek en B. ten Dam het woord voeren. Masten broek was vijftien jaar hoofd voorlichting van de gemeente Amsterdam en schreef boven dien enkele boeken over klant gerichtheid. Account-manager Ten Dam vertegenwoordigt hoofdsponsor ABN - Amro Een half jaar geleden werden alle ondernemers op Schou- SCHARENDIJKE - In Wor ding. Dat is de naam van het onlangs in Scharendijke opge richte centrum voor healing. De naam In Wording slaat op twee zaken: het feit dat het cen- trum nog maar net van start is gegaan en 'in wording' is en het bewustzijn van de mens dat al tijd in beweging is. Healing is kort gezegd het schoonmaken van innerlijke energiepunten (chakra's) en het energieveld om mensen heen, het aura. Op richtster H. Kok van In Wor ding vergelijkt het met het lui in bad liggen of genieten van de zon, „Je energie stroomt beter door, het geeft vitaliteit en je voelt je krachtiger en gezon der." Doel van het centrum is mensen wen-Duiveland met meer dan vijf werknemers (ongeveer 200) aangeschreven met het verzoek of zij aan de verkiezing wilden deelnemen. Daar kwamen in totaal vijftig reacties op. Tijdens een eerste schifting werden tien bedrijven geselec teerd. De overgebleven onder nemers werden aan een uitgebreid vraaggesprek on derworpen. Uiteindelijk ble ven de drie genomineerde be drijven over, Braber Groenvoorziening laat Beurs voor skiërs en snowboarders BIGGEKERKE - Opus Evenementenservice uit Goes houdt zater dag 10 en zondag 11 oktober een ski- en snowboardbeurs in tennisbal De Kaasboer in Biggekerke. Informatiestands, demon straties, muziek en glühwein moeten de bezoekers alvast in de wintersport-stemming brengen. Organisator Opus heeft via de aankondigingen geprobeerd om zo wel snowboarders als skiërs te trekken. Tussen die groepen wilde het tot voor kort niet echt boteren. Hoewel de snowboarders van daag de dag al behoorlijk geaccepteerd zijn, houden ze er nog wel een ander jargon op na. Daarom heeft Opus het nu op de affiches over zowel 'tiefschnee' (ski-taal) als 'vette fluff' (snowboard-taal). Beide uitdrukkingen duiden dikke, diepe sneeuw aan. Ook reppen de aankondigingen van 'après-ski', het woord dat skiërs bezigen voorde ontspanning na het sporten, en 'chillen', de term die snow boarders daarvoor gebruiken. De beurs is zaterdag geopend van 12.00 tot 24.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. WWWWwaMasM Het interieur van het nieuwe pand van Hogazon Geveltechniek. foto Willem Mieras in contact brengen met hun ei gen gevoel en bewust maken van de ruimte en de plaats die zij op aarde mogen innemen. De nadruk ligt daarbij vooral op bewustzijnsverruiming. In een persbericht benadrukt Kok dat healing geen vervanger is van de medische wetenschap. „Het is een aanvulling. Veel kwalen hebben te maken met de ener giebalans in je lichaam. Of ze ontstaan doordat er blokkades zijn in je energiesysteem waar je je niet van bewust bent." Kok drijft het centrum voor healing samen met T. Elenbaas. Beiden hebben diverse cursus sen en opleidingen gevolgd op het gebied van healing. Het tweetal heeft ook een healing- praktijk in Middelburg. door Richard Sandee HEINKENSZAND - Burgemeester ir. J. L. M. Mandos van Borsele kwam er gisteren aan te pas om het nieuwe pand van Hogazon Geveltechniek aan de Schouwersweg in Heinkenszand te ope nen. Na bijna tien jaar was de oude vestiging te klein geworden voor de snel groeiende onderne ming. Hogazon fabriceert en monteert alles wat met geveltechniek te maken heeft, zowel voor bedrij ven als voor particulieren. Tot het assortiment behoren rolluiken, kozijnen en zonweringen, al les in verschillende soorten en maten. De rollui ken doen het opvallend goed, constateert direc teur J. J. van Horssen: „De vraag daarnaar is tot nu toe jaarlijks met 25 a 30 procent gestegen." Of dat te maken heeft met een toenemend gevoel van onveihgheid onder mensen, kan de eigenaar moeilijk zeggen. „Dat denk ik wel, maar rollui ken worden behalve als inbraak-preventie ook gebruikt voor zonwering en voor privacy. Klan tenvertellen er niet altijd bij waar het precies toe dient en ik vraag er niet naar." Van Horssen begon in 1989 alleen met zijn be drijf. Inmiddels heeft hij zes man personeel en verhuist hij naar een nieuw pand. Dat is nog niet eens geopend, maar de ondernemer heeft alweer verdere uitbreidingsplannen. „Op het terrein waar we nu naartoe gaan, kunnen we als het no dig is vier keer zo groot worden. Over twee jaar bouwen we in ieder geval nog vierhonderd vier kante meter bedrijfsruimte bij de vijfhonderd die we nu ingebruiknemen. Ook staat al vast dat er dit jaar twee man personeel bij komen." Waarin schuilt het succes van Van Horssen? Ont dekte hij een gat in de markt met zijn geveltech niek? „Nee,-dat is het niet. Er zijn er meer die dit doen. We proberen ons te onderscheiden door goede service, goede kwaliteit en een groot scala aan producten waar klanten uit kunnen kiezen. Het aanbod wordt binnenkort verder uitgebreid met kozijnen van ahnmnium. Met name uit de hoek van de projectbouw verwacht Van Horssen vraag naar dat product. „Aluminium kan na tuurlijk veel meer hebben dan kunststof. Maar het ziet er nogal strak uit, dus daarom is het voor particulieren niet echt interessant." Met de intrede van aluminium kozijnen ver wacht Van Horssen dat hij meer zelf aan pro ductontwikkeling zal moeten doen. Bij speciale projecten wordt namelijk vaak om net iets an ders gevraagd dan een standaard produkt. Maar dat is geen probleem. Van Horssen: „We hebben al wel vaker speciale constructies gemaakt." zich voorstaan een betrouwba re en duurzame partner te zijn die zorgdraagt voor efficiëntie, hoge kwaliteit en continuïteit. Wandel Nieuwerkerk toont aan dat er groei zit in grond-, weg en waterbouw, transport en re cycling. In de afgelopen vier jaar nam het aantal personeels leden toe van 17 tot 70. Goed omgaan met het milieu is voor Wandel een bron van inkom sten. Vitro Plus levert steriele micro- stekken voor varens aan gespe cialiseerde opkweekbedrijven, In amper zes jaar groeide het bedrijf uit tot wereldwijd marktleider met een productie van vijftien miljoen planten in Renesse. MIDDELBURG - Autobemid- delingsbedrijf B. Schuurs uit Middelburg bestaat vijf jaar. Omdat het bedrijf al die tijd 'grandioos' draaide volgens de eigenaar, kunnen klanten op vrijdag 9, zaterdag 10 en zon dag 11 oktober een graantje meepikken van het succes. Tij dens deze actiedagen mogen kopers van een auto boven de 10.000 gulden voor 1000 gulden gratis accessoires uitzoeken. Schuurs is een tevreden man: „Na vijf jaar hard werken heb ik precies bereikt wat ik wilde. Ik begon hier als bemiddelings- bedrijf, maar sinds twee jaar doe ik ook zelf in- en verkoop. Bovendien heb ik vorig jaar een werkplaats geopend, en er is een mooie showroom bijgeko men. De oppervlakte van het bedrijfsterrein is sinds het be gin uitgegroeid van 1000 tot 1800 vierkante meter." Alle nieuwe onderdelen van het bedrijf lopen prima volgens de eigenaar. „Aan werk heb ik geen gebrek. ïk begon alleen, en inmiddels heb ik twee man per soneel." Aan zijn expansiedrift is inmiddels een einde geko men. Schuurs is namelijk 52 jaar en heeft nog geen opvolger. BROUWERSHAVEN - Restau rant De Brouwerie in Brouwer shaven houdt vrijdag 9 oktober een sponsordiner. De opbrengst van deze actie is bestemd voor de stichting Vakantiehuis Thu- redrith voor gezinnen met een aan kanker lijdend kind en voor kinderen die slachtoffer werden (en zijn) van de Tsjer- nobylramp. Nu al is duidelijk dat de opbrengst ongeveer 6000 gulden zal bedragen omdat alle beschikbare stoelen zijn uit verkocht. De avond in het restaurant wordt gehouden onder het mot to 'Hond in de pot'. Dat heeft te maken met het feit dat tien jaar geleden ook al eens een derge lijk initiatief is uitgevoerd. Dat was toen gekoppeld aan de af sluiting van het zomex-seizoen van De Brouwerie. Op die avond konden de gasten eten wat de pot schaft, met het risico dat een aantal zaken niet meer vooradig wai'en. Nu het restaurant het vierde' lustrum viert woi-dt weer een hond-in-de-pot avond gehou denvoor het goede doel. Tevens is er een wijnproeverij De Inkoop- en personeelskos ten, de muziek en een deel van de wijn voor de wijnproeverij zijn gesponsord waardoor de opbrengst voor honderd pro cent naar de goede doelen gaat. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en iriededelingen kunnen schriftelijk ivorden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Aan de Sint Janstx-aat in Mid delburg heeft de ondernemer Dennis Warman onlangs zijn zaak Wave Style geopend. De winkel biedt naast diverse sooi-ten kleding, zoals sports-, street-en jeans wear, aanbie dingen in funsporten. Daarbij moet worden gedacht skates en snowboards. Aan de Prinsenhove in de Middelburgse Magistraatwijk heeft Hans van Liere een prak tijk voor fysiotherapie geves tigd. Van Liex-e past patiëntge richte fysiotherapie toe, waar bij de behandeling specifiek is afgestemd op de klachten van de patiënt. Van Liere is gericht op vier patiëntendoelgroepen: orthopedie, neurologie, onco logie en sporti-evalidatie, De Rabobanken op Schou wen-Duiveland houden maan dag 12 oktober een bijeen komst voor het Schouwse be- drijfsleven in hotel-restaurant - De Zeeuwse Stromen te Renes se. Met de bijeenkomst wil de Rabobank bedrijven met el kaar in contact brengen. Het programma is zo samengesteld dat er naast een inleiding over de millenuiumproblematiek door VLIS Zeel: jaar strat: dent< overg lings land heen voldoende ruimte is voor het ^stu onderhouden of opdoen van 's eer contacten. Na een openings- duur woord van J.I.M. Luijben, alge- ^ude meen directeur van de Rabo- "ocei bank Oost-Duiveland, zal ir P.R. O verakker, directeur van pPïe] Getronics N.V., een inleiding |e^lr houden die de titel 'Mülenni- um, wat kan ik daaraan verdie- PO*®! nen of verliezen', heeft meege- cc kregen. De bijeenkomst in Re- fjnf nesse begint om 19.30 uur. jbedri De middenstand van Huls! toont op 12 oktober op de Mega Jgoec» Modeshow van de Personeels- f vereniging van Morres Wonen r ?,f de nieuwe herfst- en wintermo- de voor 1998-1999. Deelne- belan mende bedrijven zijn Ot Sieninfori jeugdmode, New Orleans, Wal- 'gensr ther de Block sportkleding ?an Wooden Company, Trendshof I:' Bobine, Steba dames- en he- Jaai renmode, Botega, Bruidsmode |lafe Lucky Day en Meerschaek fr1® mannenmode. Groeneveld Op- 1Y. £e ticiens, juwelier Van Deijk ec 5°"^ Danny schoenen zorgen voorde rje accessoires. Toegangskaarten diens voor het evenement zijn ver- ^ererj krijgbaar bij deze winkels er kosten 5 gulden. De Sho\t£?n 1- duurt van 19.00 tot 22.30 uur. zelfe\ door Ernstjan Rozendaal GOES - Je kunt een raadsel op lossen, je kunt ook proberen te verklaren waarom iets een raadsel is. Tijdens het symposi um Waanzinnige Beelden, dat vrijdag in de Grote of Maria Magdalenakerkin Goes het pro ject Maria Magdalena. Vrouw Man. Raadsel afsloot, lag de na druk op het laatste. De kunste naars en wetenschappers die het woord voerden probeerden Maria Magdalena niet van haar raadselachtigheid te ontdoen. Ze maakten inzichtelijk hoe zij in de loop der eeuwen zo'n mys terieuze figuur heeft kunnen worden en wat zoal haar invloed is geweest, vooral op kunste naars. Van begin af aan was duidelijk dat het symposium Waanzinni ge beelden geen gewoon sympo sium zou worden. Terwijl onge veer vijftig aanwezigen zich voor de preekstoel hadden geïn stalleerd om te luisteren naar het welkom van gespreksleider Paul Wouters, gierde het geluid van boor- en zaagmachines dooi de ruimte omdat de restauratie werkzaamheden aan de monu mentale kerk gewoon doorgin- gen. „Misschien kunnen we het symposium beter 'waanzinnige geluiden' noemen", zei Wouters lachend. Volgens hem vochten twee goede dingen om voorrang, licht over haar schijnen. Zeer vei'helderend was de bijdrage van predikante Esther de Boer die vertelde dat Maria Magdale na een van Jezus' discipelen was. Het getal twaalf is symbo lisch, aldus De Boer, en Jezus had zowel vrouwelijke als man nelijke volgelingen. Zij beriep zich op oude teksten, ónder meer van de vroege kerkvaders. Volgens Lucas werd Maria Mag dalena bezocht door zeven de monen. Overtuigend betoogde De Boer dat daarmee niet de ze ven hoofdzonden waren be doeld, maar zeven ziekten. Het getal zeven staat voor compleet heid. Maiia was dus erg ziek. Heel eenvoudig nuanceerde De Boer het vanuit de kerken uitge dragen beeld van Maria Magda lena. Visioenen Zo werden veel verhelderende dingen gezegd, onder meer ook over beelden, visioenen en (waan)voorstellingen. Op het symposium was tevens het tweede deel verkrijgbaar van de prachtige catalogus over het uitgebreide Maria Magdalena- project dat de afgelopen maan den in Goes is gepresenteerd. Zelden is in Zeeland kunst zo verhelderend en aantrekkelijk van een diepgaande achter grond voorzien. Dit is een voor beeld voor projecten in de toe komst. de restauratie en het symposi um, maar waren ze toch niet te verenigen. Binnen enkele minu ten zweeg het gereedschap, maar het publiek had een mooi voorproefje gekregen van de ontspannen en vakkundige ma nier van pi-esenteren die, zo bleek latei-, alle ruimte bleef bie den aan verrassingen en toeval. De meeste veirassingen waren uiteraard door de organisatie voorbereid. Er was rekening ge houden met het zitvlees van de gasten, aldus Wouters, dus men hoefde niet te lang achtereen op een houten kerkstoel te zitten. Dat betekende dat de voor drachten door optredens enper- formances wei-den afgewisseld. Rieke Goedegebuure las ge dichten, een muziektrio speelde improvisaties rond het thema 'engelen', de vrouwen van de Maria Magdalenacantorij zon gen liederen van Hildegard von Bingen en de reusachtige pila ren van de kerk werden in ge kleurd licht gezet. Ondanks alle variatie bleef de inhoudelijke link telkens het leven van Maria Magdalena en het zien van een visioen. In een kakafonie van drie vrouwenstemmen was bij aanvang van het symposium na melijk al het onderwerp aan de De vrouwen van de Maria Magdalenacantorij zongen tijdens het symposium liederen van Hildegard von Bingenfoto Willem Mieras orde gekomen: wie was Maria Magdalena nu precies en had ze echt een goddelijk visioen ge had of niet? Was ze een hoer of een heilige, was ze helderziend of halfgaar? In de loop der eeu wen, onder invloed van ver schillende culturen, zijn de opvattingen over haar nogal ri goureus veranderd. Toch, of misschien daardoor, is ze altijd een inspiratiebron gebleven voor kunstenaars. Deskundigen uit verschillende vakgebieden lieten vrijdag hun VLISSINGEN, Sint Jacobskerk II Fondamento Vocaal Instru mentaal onder leiding van Paul Dombrecht met medewerking van Monika Frimmer, sopraan; Peter de Groot, altusIan Honeyman, te nor en Peter Kooij, bas Kerkmuziek van Jan Dismas Zelenka (1679-1745) door Leen de Broekert Dresden, het Florence aan de Elbe, was rond 1800 hét cultuurcentrum benoorden de Alpen. De beste musici van Eu ropa beijverden zich om in de excellente keurvorstelijke ka pel te worden opgenomen. De functie van hofkapelmeester was zo'n beetje het hoogste wat je als musicus kon bereiken. J. S. Bach bijvoorbeeld heeft ja renlang tevergeefs geprobeerd deze begeerde positie te verove ren. Wie heel dicht tegen deze top functie aanzat was Jan Dismas Zelenka. Van 1721 tot 1729 ver vulde hi j de functie van vice-ka- pelmeester, speciaal belast met het schrijven en het uitvoeren van kerkmuziek. Maar toen het puntje bij het paaltje kwam be noemde de keurvorst toch maar liever Hasse, wiens melodieuze muziek aangenamer in het oor viel dan de doorwrochte contra- puntiek van Zelenka. Een heel aparte figuur, die Saksische Tsjech. Zijn tijdgenoten hebben wel degelijk oog gehad voor het bijzondere karakter van zijn werken. In de kathedraal aan de Elbe werden de manuscripten van zijn kerkmuziek dan ook apart bewaard in een speciale kast. Daar werden ze in de helse vuurstorm die Dresden in 1945 teisterde vernietigd. Gelukkig bestonden er van sommige wer ken kopieën, zodat we ons toch een tamelijk afgerond beeld kunnen vormen van Zelen ka's religieuze muziek. II Fonda mento Vocaal Instrumentaal bood ons in de Vlissingse Ja cobskerk een royale en repre sentatieve selectie. Het openingsstuk van het pro gramma, het Miserere in c, vormde een uitnemende de monstratie van zowel de hoge kwaliteit van Zeienka's muziek als het voortreffelijke niveau van de executanten. De indrin gende openingsgeste, die qua expressie-intensiteit in niets onderdoet voor welk cantate- deel van Bach dan ook treft de argeloze luisteraar als een zweepslag. Paul Dombrecht en zijn musici beheersen tot in de perfectie de kunst, de barokke 'gebarentaal' plastisch tot leven te wekken. Ze doen dat op een manier, die aan de ene kant nergens ont aardt in een mechanisch rit misch dreunen en aan de andere kant het gevaarlijke gebied van het larmoyante weet te vermij den. Ook het zestien zangers tel lende koor opereert op dit hoge niveau. De koristen combineren een acuut gevoel voor de tekst met een gezonde zin voor klank ontplooiing. Natuurlijk kon men in de alleen door de conti- nuo-instrumenten begeleide Responsoria de kwaliteiten van het koor het zuiverst inschatten. Daar viel in het bijzonder op hoe mooi de zangers hun lijnen in een gedifferentieerd legato kon den welven. In de uitzonderlijk 'diepe' inzet van De Profundis excelleerden de koorbassen Lieven Termont en Dirk Snellings samen met Peter Kooij. De drie trombones voegden aan de klankentaai van deze psalm een heel speciaal element van waardigheid toe. De sopraan Monika Frimmer overtuigde in het solistenkwar tet in het Requiem meer dan in de fioriturenrijke slot jubel van het Miserere. Haar stem klonk daar - vooral in de hoogte - wat onvrij geknepen. De tenor Ian Honeyman leverde een bijzonder imposante bijdra ge. Dankzij de heldere dictie waren zijn frasen voor de luiste raar een open boek. Zijn ver trouwdheid met het Franse ba- rokidioom bleek uit zijn uiterst gekunde trillertechniek. Ook de altus Peter de Groot en de bas Peter Kooij demonstreerden met veel overtuiging stijlgevoel en muzikale persoonlijkheid. Zeienka's muziek is nog te wei nig bekend om als kassamag neet te kunnen fungeren. De kerk - nu een optimale concert- ruimte! - zat dan ook lang niet vol. De mensen die er waren, mogen Paul Dombrecht en de zijnen dankbaar zijn voor hun verrijkend en welsprekend plei dooi. (Advertentie) Alles voor kantoor op nummer 20! weststrate verpakkingen II Fondamento door Sheila van Doorsselaer NIEUWVLIET - Nadat de twee hoofdrolspelers een portie oes ters hebben gekocht bij vishan del Erasmus in Breskens, stap pen ze in de ZWN-lijnbus en vermoordt de een de ander met een oestermes. De nieuwste thriller van de uit Duitsland afkomstige, maar in Breskens woonachtige Klaus Dewes, Moordin de lijnbus, zul len vooral west-Zeeuws-Vla- mingen in een adem uitlezen. Al de gebeurtenissen spelen zich af in vooral Breskens en Cadzand. De hoofdrol en belangrijke bij rollen worden vervuld door bij het grote pubhek bekende cam ping- en winkelhouders. Martin van de Velde, gezinslid van de bekende campingdynas tie uit Breskens en Nieuwvliet, nam het eerste exemplaar giste ren in ontvangst in recreatie centrum Pannenschuur in Nieuwvliet. Hij vervult een pro minente rol in de krimi. Wet houder R. Leentfaar werd als tweede verblijd met een uitga- Kustgebied Het is alweer drie jaar geleden dat Dewes zijn eerste boek, De dode van Cadzand, met als to neel het Zeeuws-Vlaamse kust gebied, uitbracht. Ook in deze bundel kregen lokale midden standers, waar Dewes vaak komt, een rol toebedeeld. De ro de draad in zijn nieuwste boek werk is de autozwendel van de Russische maffia, waarbij geen mensenlevens gespaard blijven. Aan Aaron de Winter, hoofd van de Bijzondere Eenheid Zeeland, De sh |uur to SERC lltinde terspe Seroo: ber va kledin de taak om de zaak, de laaif'e,sta< voor zijn pensioen, op te loss.' °n' Hetboektelt 160 pagina'sm e van de eerste en de laatste!^ ®n gereserveerd voor adverteniK: Op deze manier, en door ook' 1 sponsors een rol toe te bede! is de prijs van de krimi 1; bleven. De illustratie op de! is, net zoals het vorige boek, maakt door D. J. Oreel. Dezf kening heeft veel weg van dl tho's van de oude James Be films. Explosieve scènes uil verhaallijn, knappe dames op de achtergrond een deel1 het strijdtoneel: Port Scaldi de graansilo van Breski Trouwens, de 'bad guy 'lijkt' dacht veel op Sean Conner' Dilemma De titel van het boek bleef to' de.drukker een dilemma. Dt doopte zijn krimi in eerste stantie De dode in de bus, ff dit bleek bij nader inzien makkelijk te verwarren me' eerste bundel. Dewes sck niet alleen een thriller, ff stelde ook de horeca in hetfc gebied aan de kaak en pron op deze manier Zeeuws-Vil deren bij Duitse potentiële' risten. Zo beschrijft hij bouwstijl van de huizen, de' vice die toeristen krijgen b; VW en zelfs de bediening- restaurants. Zijn boek is^ schenen in een oplage van 3 Duitse exemplaren en evei veel Nederlandse. Dewes schreef het boek in Duits, waarna Lien Vekentf vertaling op zich nam. De' land-krirrii is vanaf vandaê verkrijgen in diverse boek! dels. Klaus Dewes (r) overhandigt het eerste exemplaar van lC'aanbii lijnbus aan Martin van de Velde. foto Peter Nic^6 mi AAG Oudei ting Platte nieuw inAaj oktob

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 14