City-enquête naar koopzondag adverteren doet verkopen Vangen! PZC Pitbull van horeca krijgt KHN-speld Schot in plan landinrichting Hoek zeeland z22 Uitkeringsgerechtigde! boos op voorzitter CN1 CDA wil met gratis parking verkeersdruk Sluis verlagen Westdorpenaar Schrijvers ambassadeur Cliniclowns Onvrede aanleiding voor onderzoek onder winkeliers Terneuzen Jarig Ter Steene wacht serenade vrijdag 2 oktober 1998 door Bianca Abrahamse TERNEUZEN - De Werkgroep Uitkeringsgerechtigden Ter- neuzen (WUT) is boos op de voorzitter A Westerlaken van de christelijke vakcentrale CNV. De werkgroep maakt haar on vrede duidelijk in een brief aan Westerlaken, waarin staat dat ze 'diep geschokt' is over de be slissing van het CNV de armoe- de-campagne te boycotten en dat zijn uitspraak dat mensen in een armoedesituatie meer initi atief moeten tonen, bijvoor beeld via hun kerkgenootschap, hun dwars zit. Afgelopen maandag werd be kend dat de gezamenlijke kerken en de FNV het in hun landelijke campagne tegen de armoede zonder het CNV moe ten stellen. De vakcentrale is het oneens met de eisen die de ker ken en de FNV in gedachten hebben. Juist het CNV manifes teert zich vaak met maatschap pelijke thema's zoals armoede. De FNV en de Raad van Kerken pleiten voor een verhoging van het sociaal minimum. Ze willen de boodschap dat de minimum uitkering omhoog moet overal uitdragen. Westerlaken liet echter weten dat het CNV daar niets voor voelt en dat de vakcentrale 'geen generieke maatregelen wil'. Het CNV heeft iets extra's voor de mensen die dat het meest nodig hebben voor ogen. Iederéén met een lage uitkering meer geld geven gaat het CNV te ver. Daarnaast zei Westerlaken dat met het bestrijden van ar moede niet teveel op de overheid moet worden gesteund en dat de uitkeringsgerechtigden meer eigen initiatieven moeten ont plooien, bijvoorbeeld via kerk genootschappen. Achterhaald Die uitspraak stootte tegen het verkeerde been van de werk groep. Ze meent dat Westerla ken de suggestie wekt dat voor de tekorten waarmee de uitke ringsgerechtigden kampen bij de plaatselijke kerk aangeklopt moet worden. De WUT vraagt zich af of die bedoeling niet ach terhaald is en waar de solidari- teitsgedachte van het CNV is ge bleven. Vroeger immers waren de mensen ook afhankelijk van een maaltijd van de kerken, maar tegenwoordig zijn de meeste mensen niet meer ver bonden aan een kerk, zo staat in de brief. De WUT wijst Wester laken er ook op dat het tege strijdig is dat juist de kerk mede initiatiefnemers zijnv. de armoedecampagne en dat! CNV op deze manier niet b komt voor de rechten van dere demens. SLUIS - De CDA-fractie n Sluis-Aardenburg pleit v# gratis parkeren op de parki aan de Nieuwstraat in Slu Daardoor zou de stroom toer ten, die hun auto nu de binne stad insturen om niet te vet hoeven lopen, aanzienlijk aft men. CDA'er L. Kamphuis oppet dit voorstel gisteren tij densi commissie 'burgerzaken middelen', waarin aandat werd besteed aan de begrotia .Wethouder J. Boogaard u sceptisch over deze oplossu „Zolang onze binnenstad n> autovrij is, zullen we het ntt voor elkaar krijgen dat Belg niet de hele binnenstad zul) dooi'kruisen op zoek naar: laatste gratis plekje. Daan willen we meer betaalde p; keerplaatsen hebben binnen stad." Ook bekijkt de gemeente wal aan te doen is de pai'keercm last in de woonwijken te bept ken. In het kader van Duurza; Veilig zal worden bekeken hiervoor mogelijkheden zijn Pastoresteam beter bereikbaa OOSTBURG - In West Zeem Vlaanderen zal de pastor zondagdienst, oftewel de wei endwacht, vanaf maandag w den vervangen door de zo( naamde pastor van de week. Deze pastor is vanaf maani tot en met de daarop volgei maandag 24 uur per dagl schikbaar voor uitvaarten dringendé pastorale kwesli Welke pastor van de week; dienst is, wordt vermeld in dag- en advertentiebladen. 1 dens normale werkuren kunt de parochianen een beroep dt op hun eigen pastor. WESTDORPE - Westdorpenaar Cees Schrijvers is sinds gisteren officieel benoemd tot ambassa deur voor de Stichting Clini clowns. Schrijvers zet zich sinds ruim anderhalf jaar in voor al lerlei charitatieve acties in Zeeuws-Vlaanderen ten bate van het vermaak van ernstig zieke kinderen, die vaak maan den in het ziekenhuis moeten verblijven. Schrijvers is het afgelopen jaar vaker gevraagd ambassadeur voor de stichting te worden. Hij had echter weinig zin om zijn doopceel te lichten voor een commissie en allerlei paperas sen in te vullen. Het stichtings bestuur meende echter dat de enthousiaste vrijwilliger nog wel breder inzetbaar is, vooral ook omdat in Zeeuws-Vlaande- ren nog geen ambassadeur voor de Cliniclowns actief was. Het bestuur besloot daarom de officiële plichtplegingen ach terwege te laten en de Westdor penaar rechtstreeks te benoe men. Weigeren deed Schidjvei's niet, want hij is toch zeer ver eerd. „Als ambassadeur van de stichting moet ik ook lezingen voor verenigingen, ouderen bonden, scholen en andere orga nisaties geven. Vertellen over de doelstellingen en het nut van de Cliniclowns. Daarnaast kan ik als afgevaardigde van de stich ting voor de cliniclowns ingeza melde bedragen symbolisch in ontvangst nemen. Tot nu toe kwam de ambassadrice uit West-Brabant dat doen." Distiïctsvoorzitter J. van Ham zwaait na 22 jaar af door Sheila van Doorsselaer IJZENDIJKE - Hotelier J. van Harn uit Biervliet deed in res taurant Hof van Koophandel in IJzendijke gisteren officieel afstand van zijn functie als voorzitter van het district Zeeuws-Vlaanderen van Ko ninklijk Horeca Nederland (KHN). Als dank voor 22 jaar inzet voor de horecasector in de regio, ontving hij van plaatsvervangend KHN-di- recteur A Rensen een oorkon de en een zilveren speld en werd hij benoemd tot lid van verdienste van KHN. ,Het is gedaan. Het is best raar om na 22 jaar voorzitter-af te zijn, maar het was nodig", speechte Van Harn ten over staan van plaatselijke horeca- mensen en bestuurders. „Als het provinciaal horecabestuur dan toch in de plaats moet ko men van de districtsbesturen, dan moet er ook aan die om vorming gewerkt worden. Ik zag dat iedereen toch bleef hangen in die oyde structuur en toen zei ik 'dan stap ik wel op'. Het gaat de laatste vijf maanden goed gaat zonder mij. Ik vergelijk de horeca in Zeeuws-Vlaanderen wel eens met een bak zand. Haal je de planken weg, dan stroomt het zand weg. Ook het bedrijfsle ven moet maar eens wat ver antwoording gaan nemen, an ders komt het niet goed met Zeeland. Het bedrijfsleven moet met ons de handen ineen slaan." Rensen noemde Van Harn een ware commando, compromis loos en toch collegiaal. Hij ver geleek hem in eerste instantie Plaatsvervangend directeur Rensen (rechts) van Koninklijke Horeca Nederland reikt de zilveren speld uit aan Van Harn. foto Charles Strijd met een terriër, die overal zijn tanden inzet en nooit loslaat, maar kwam bij nader inzien tot de conclusie dat de titel 'pitbull' Van Harn beter op het lijf geschreven is. Rensen: „Van Harn heeft heel wat te weeg gebracht in die 22 jaar. Hij ging daarbij nooit de dis cussie uit de weg en dat heeft hem niet bij iedereen altijd even populair gemaakt. De Zeeuws-Vlaamse horecabran che heeft toch veel aan hem te danken en waarschijnlijk zal hij nooit echt afscheid nemen van zijn taak, maar achter de schermen bhj ven regeren. Waarnemend voorzitter van de KHN is C. Provoost. Hij zal zijn taak met ingang van 1 ja nuari 1999 neerleggen om plaats te maken voor de pro vinciaal bestuurder. door Bianca Abrahamse TERNEUZEN - Er heerst in Terneuzen ontevredenheid bij de ondernemers en de klanten over de zondagopenstelling van de winkels. Vooral het inconse quent deelnemen aan de koop zondagen van de winkeliers leidt bij de kooplustigen tot on duidelijkheid en teleurstelling. Om orde op zaken te stellen, kregen rond de 130 onderne mers uit de Terneuzense bin nenstad .en omgeving een enquête van de ondernemers vereniging City Terneuzen in de bus. Voorzitter P. Eijsackers van de ondernemersvereniging vertelt dat het vragenformulier is be doeld om een idee te krijgen hoe de winkeliers tegen de koopzon dagen aankijken en of de open stellingen gehandhaafd moeten blijven. „Dat de winkels open zijn op zondag is een goede zaak, maar geen vereiste. Lang niet alle zaken zijn open op zon- ZAAMSLAG Orgelconcert - Organist Klaas Jan Mulder geeft morgen in de Zaamslagse gereformeerde kerk een concert met een gevari eerd programma. De voorstel ling begint om 19.30 uur. dag en lang niet altijd zorgt openstelling voor meer omzet. We kunnen nooit iedereen zo ver krijgen om open te zijn en die meningen moeten we dan res pecteren. Maar dat neemt na tuurlijk niet weg dat collectivi teit beter is voor een goede promotie van het winkelcen trum. Het is tijd om de discussie opnieuw aan te zwengelen en orde op zaken te stellen", vindt Eijsackers. De meeste winkels die hun deu ren zondags dicht houden, zijn winkeliers die om principiële redenen geen heil zien in de koopzondag of grootwinkelbe drijven, weet Eijsackers. De laatste groep is gebonden aan richtlijnen van de hoofdkanto ren elders, die vaak geen brood zien in de koopzondagen in Ter neuzen. Uitkomst De enquête is een initiatief van City Terneuzen. Eijsackers achtte het niet ondenkbaar dat op korte termijn ook de mening van de consumenten wordt ge peild. De gemeente liet onlangs weten binnenkort met een uit gebreide evaluatie van de koop zondagen op de proppen te komen. De uitkomst daarvan is uiterlijk in december bekend. Wethouder K. van der Hoofd zei de uitslag van de ondernemers- enquête zeker mee te willen ne men in de evaluatie. „Ik pleit voor de koopzondag en zou graag hebben dat er meer winkels in Terneuzen hun deu ren openzetten die dag. Vooral voor een centrumgemeente als deze is het belangrijk dat de stad aantrekkelijk gemaakt wordt voor het kooppubliek. De on dernemers hebben de mogelijk heid om iedere zondag hun zaak open te stellen, maar dat moeten ze zelf invullen", aldus Van der Hoofd. Ruim twee jaar geleden kreeg het centrum de mogelijkheid om de winkels vaker op zondag te openen. Uit een enquête van 1996 bleek dat een meerderheid van de ondernemers wel te por ren was voor verruiming van de zondagopenstelling. Echter, het merendeel van het toenmalige college van burgemeester en wethouders was het daar niet mee eens. Na een pittige discus sie in de raad van juni '96 was de kogel door de kerk. De principi ële opstelüng van de confessio nele fracties mocht niet baten en een meerderheid stemde voor een uitbreiding van de zondag openstelling. Het merendeel van de winkels in het centrum staat momenteel elke laatste zondag van de maand paraat en daarnaast zetten ze de deuren regelmatig open met festivitei ten in de stad. door Edy de Witte SINT JANSTEEN - De woonvoorziening Ter Steene bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum vieren de bewoners woensdag 7 okto ber feest. In 1973 zetten ouders van verstande lijk gehandicapt kinderen in Sint Jansteen een gezinsvervangend tehuis aan de Hoofdstraat op. Éen kwart eeuw verder is er inmiddels al het nodige veranderd. Het oorspronkelijke tehuis is gesloopt en heeft plaats gemaakt voor woningen en apparte menten. De 38 bewoners huizen nu in diverse woningen aan de Inghelosenberghe, Kastanje- laan, Tempelier en Rond de Boom. Zij zijn vol komen geïntegreerd in deze woonwijken. On geveer 25 medewerkers, van wie het grootste deel op deeltijdbasis, zorgt voor begeleiding en huishoudelijk ondersteunend werk. De huidi ge woonvoorzieningen maken deel uit van de Zeeuwse Stichting voor Sociaal pedagogische Welzijnszorg. Ook de zorg en kijk op mensen met een verstan delijke handicap ondergaat nog steeds de no dige ontwikkelingen. De bewoner is cliënt en krijgt de zorg waar hij of zij zelf om vraagt. De woning is hun thuis. De cliënten werken over dag op de soci ale werkplaats of maken gebrui k van een dagcentrum voor ouderen. Onder de huidige cliënten bevinden zich vier bewoners van het eerste uur. Deze dames M. Goethals, I. Schouten, M. Risseuw en de heer G. Picavet worden tijdens het feest extra in het zonnetje gezet. Ook mevrouw R. Ivens-Baert, die al 25 jaar als kokkin op Ter Steene werkzaam is, wordt in deze hulde betrokken. Dinsdagavond 6 oktober brengt de fanfare Sint Jan de jubilarissen een muzikale serena de. Woensdag idjden de cliënten en medewer kers met de bus naar het recreatiecentrum De Panneschuur in Nieuwvliet. Hier verzorgt dj Patrick Roelands een feestelijke dag. Naast de disco-muziek krijgen de aanwezigen zelf de gelegenheid om deel te nemen aan playback en karaoke-optredens. In de namiddag ver trekt het gezelschap naar de Petrus Paul us Hoeve in Lamswaarde voor een buffet. Het feest wordt vanaf 20.00 uur afgesloten met een receptie voor genodigden. Woonhuis van Ter Steene in Sint Jansteen. foto Charles Strijd TERNEUZEN - De Terneuzen se brandweer moest woensdag net voor middernacht uitruk ken voor een brandje in een kle- dingcontainer in de Terneuzen se Kerkhoflaan. De brand werd zonder problemen geblust. De politie verwacht dat kwajon gens de brandstichting op hun geweten hebben. Alcomobilist HULST - Op de Hulsterse Vier- ambachtenstraat vatte de poli tie donderdagochtend vroeg een 43-jarige drankrijder in de kraag. De man had ruim de toe gestane hoeveelheid alcohol ge nuttigd. Hij kon met een dag vaarding en een rijverbod van drie uur op zak huiswaarts ke ren. door Conny van Gremberqhe HOEK - De landinrichtings commissie voor de herinrich ting van het gebied rond Hoek verwacht medio december het ontwerp-landinriehtingsplan gereed te hebben. Het plan zal dan tijdens een aantal inloop- dagen ter beoordeling van be trokkenen worden voorgelegd. De commissie, onder voorzitter schap van dijkgraaf W. A Gos- selaar van waterschap Zeeuwse Eilanden, is redelijk tevreden over de reacties die de voorbije zomer gekomen zijn op het voorontwerp van het herinrich tingsplan. Ruim honderd be langstellenden gaven tijdens vier bijeenkomsten hun mening en bezwaren over het vooront werpen. Ook maakten zij hun wensen kenbaar. Die wensen zullen, voor zover ze te honoreren zijn, in het ont werpplan worden opgenomen. Zo willen de agrariërs dat bij het ruilen van kavels rekening wordt gehouden met bodem kwaliteit en mestrechten. Huis kavels zouden alleen vrijwillig geruild mogen worden en voorts wil de boerenstand dat de moge lijkheden voor boerderijver- plaatsingen worden verruimd. Op het vlak van waterbeheer sing willen de agrariërs dat er wel wordt gezorgd voor ber gingsmogelijkheden voor zoet water, maar ze zijn wel gekant tegen de aanleg van speciale bekkens. Peilbeheer Ook willen zij de mogelijkheden voor aangepast peilbeheer in het najaar verruimd zien. Tus sen natuur-en landbouwzones zouden peilscheidingen moeten worden aangebracht. Langs kreken en dijken mogen wat de agrarische stand betreft geen bossen of beplantingszones worden aangebracht. De na tuurbeschermingsorganisaties pleiten op hun beurt voor wan delpaden langs kreken, beplan tingsplannen voor dijken en meer erfbeplanting. Daarvoor zou een aparte subsidiemoge lijkheid moeten worden gescha pen. De buurtschappen Mauritsfort en Willemskerke en ook de mu- raltmuren in het gebied, zouden beter geconserveerd moeten worden. De insprekers hebben zich gekant tegen het afsluiten van polderwegen rond Hoek, wel dient er een oplossing moe ten worden gevonden voor het verkeer van en naar Dow. Ook dienen er in het herinrichtings plan mogelijkheden worden ge zocht voor het beheer van kree- kranden. De commissie gaat ervan uit dat na de inspraakronden komende winter het herinrichtingsplan halverwege 1999 een definitieve status kan krijgen. Met de daad werkelijke uitvoering kan dan na de eeuwwisseling worden be gonnen. Brand container voor kleding "Uitgesloten van dit aanbod :ijn de Carisma J 9 turbodiesel en alle Royal Class-modellen. Hei tekenen van de koopovereenkomst en de kentekenregistratie moeten plaatsvinx in de periode van I september Hm 30 november 1998. Pri/zen incl. BPMlBTW, excI. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Hoofddorp. Elke nieuwe Mitsubishi pen* auto heeft 3 jaar Multigarantie/Inier-Euro Servic e Wijzigingen voorbehouden. Imp MMSN 8.1'. Hoofddorp (023) 55 55 222. Mitsubishi Dealer Lease (070 51 51 151I Dealt i adiewen in de •ouden (inl\ 1- PIT Gids gi.nis SCOOT ;QQt'"0800 7007 Hoewel de Carisma van nature al heel Een 1.8 GDI-uitvoering levert u comfortabel is, zit iedereen die deze herfst nog eens 700,- op. Daardoor kan - een Carisma aanschaft er warmpjes bij. uw voordeel met de Herfst Voordeel ln oktober en november 1998 krijgt u Cheques oplopen tot 1.700,-. f van Mitsubishi Nederland bij aankoop van een nieuwe of Dat is snel gevangen. Ga dit najaar dus mitsubishi zo goed als nieuwe Carisma namelijk 1.000,-* retour. even langs bij de Mitsubishi dealer. motors Deze herfst tot 1.700,- retour bij aankoop van een Carisma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 64