Appartementen Milock gewild PZC Je kunt niet uit reserves blijven putten PZC AVZV-geld terug in kas gemeenten Wethouder Pauwels mag tot 2002 ook CD A-statenlid zijn OZB Oostburg gaat volgend jaar omhoog zeeland 21 Ontwikkelaar bouwt aan Steensedijk Hulst complex met 22 woningen Dierendag voor kinderen op vesteiland Hulst Oppervlaktewater vol stikstof Brabant pakt reclameborden aan Zeevliegveld juridisch probleem Les Arabische marinestudenten Gospelzang in kerk Sluiskil vrijdag 2 oktober 1998 door Barend Pelgrim li j HULST - Al bij de presentatie ,l van het nieuw te bouwen appar- t tementeneomplex Milock aan de Steensedijk in Hulst hebben de projectontwikkelaar Van der f Poel uit Terneuzen en het make- laarskantoor Kindt Bies- 10 broeck niet te klagen over be- langstelling. De officiële doop van de tekeningen en maquette trok zo'n 120 nieuwsgierigen en potentiële kopers. In eerste in- stantie wordt een complex ge- bouwd met 22 appartementen, in prijs variërend van 329.000 tot 369.000 gulden. it S: Ondanks dat de bouw nog moet beginnen, heeft Kindt Bies- P; broeck inmiddels het eerste ap- P partement al verkocht en zijn er 111 nog eens zes serieuze opties ge- e nomen op een wooneenheid. Verbaasd over deze vroege inte- resse is Jeroen Verstraeten van het Hulster makelaarskantoor niet. „Ten eerste is het een pro ject dat er al een tijd ligt en waar veel mensen écht op gewacht hebben. Ten tweede is er dorn- 1 weg vraag naar appartementen in Hulst.De verklaring voor de behoefte aan juist deze vorm van woonruimtes in Hulst is simpel: „Tot enkele jaren gele den was er in Hulst helemaal niks op dit gebied, koopappar tementen in deze prijsklasse." Baudeloo, achter het gemeente huis, en de Tivoli Gardens aan de Glacisweg bewijzen het suc ces van de formule. Verstraeten: „Aan de Glacisweg hebben we in zo'n vier jaar tijd 66 stuks verkocht. Hoe dat komt? Er is vergrijzing, mensen verlangen meer comfort en hebben minder ruimte nodig. Of jonge stellen die geen zin hebben om een tuin te onderhouden, echtparen waarvan de kinderen de deur uit zijn en die ineens een veel te groot huis hebben. En voor het gemak natuurlijk: mensen heb ben het druk, geen tijd voor een tuin, hoeven niet om te zien naar het onderhoud van een huis en als je weg wil hoef je alleen de deur achter je dicht te trekken. De behoefte aan appartementen is er volgens mij altijd al ge weest, alleen het aanbod was er in Hulst niet." Het nieuwbouwcomplex aan de Steensedijk keht drie verschil lende types woonruimtes: de standaard 'tussenappartemen- ten', zes hoekappartementen en zes appartementen met een zol derkamer. De appartementen hebben een oppervlakte van on geveer 125 vierkante meter en hebben een eigen garagebox en berging. Met het hele project is 34 miljoen gulden gemoeid. De aannemer verwacht dat de eer ste bewoners de kerstdagen van 1999 in hun nieuwe onderko men kunnen vieren. Of er achter het gebouw al dan niet een (Al- dijsupermarkt komt is nog niet duidelijk. In de oorspronkelijke plannen was sprake van een winkelpand maar de gemeente zou liever zien dat grote detail- de Milock-nieuwbouw zal ook handel zich concentreert rond aan de rest van het terrein in de het Havenfort Afhankelijk van komende jaren bebouwd wor- het succes van de eerste fase van den. Zo komt het Milock-complex eruit te zien. De appartementen kosten 329.000 tot 369.000 gulden per stuk. foto Charles Strijd nl door Conny van Gremberghe i - s TERNEUZEN - Het openbaar li lichaam Afvalverwijdering n Zeeuws-Vlaanderen (AVZV) i heeft 1997 af kunnen sluiten o: met een batig saldo van ruim 2,2 bi miljoen gulden. Van dat geld it gaat na de fusie met het andere Zeeuwse openbaar lichaam >t OLAZ per 1 januari 1,9 miljoen a gulden over naar het nieuwe sa il menwerkingsverband om een eventueel exploitatietekort op ii te vangen. Het restant, ruim 342.000 gulden, werd uitge- ikeerd aan de zeven Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Welk bedrag per gemeente Is wordt teruggestort, is afhanke lijk van het aanbod van afval het voorbije jaar. Het algemeen bestuur van AVZV buigt zich maandag 5 oktober over de be steding van het rekeningover schot. Tijdens de vergadering wordt verder beslist over de laatste stap in het fusieproces tussen AVZV en OLAZ. De be stuursleden spreken zich name lijk uit over het uiteindelijk do cument waarin de fusie geregeld wordt en de oprichting van een nieuwe openbaar lichaam voor de afvalverwijdering in heel Zeeland. De vex'gadering in het stadhuis van Terneuzen begint maandag om 13.30 uur. door Barend Pelgrim KLOOSTERZANDE - Ben Pau wels zal van 1999 tot en met 2002 zijn wethouderschap in de gemeente Hontenisse combine ren met een zetel in de Provinci ale Staten. Pauwels staat op de vierde plaats van de Zeeuwse CDA-lijst en komt daarmee zo goed als zeker in de Staten. Op dit ogenblik is hij echter ook lo co-burgemeester en wethouder van ruimtelijke ordening. Pau wels krijgt van zijn partij, het CDA dispensatie om gedurende drie jaar beide functies te bekle den. De Kloosterzandenaar zit al sinds 1974 in de gemeente raad en is nu voor het negende jaar wethouder. Voorzitter van CDA-Zeeland, L. Geluk-Poortvliet, verklaart dat het CDA geen voorstander is van dubbelfuncties maar dat in het geval van Pauwels een uit zondering gemaakt is. „Hij is door onze CDA-mensen uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen voorgedragen en zij hebben sterk aangedrongen om hem op een goede plek te krijgen. Er be staat in Zeeuws-Vlaanderen zeer veel waardering voor Pau wels, het is een wethouder met kennis van zaken en wij zijn heel blij met hem op de lij stVerder is het natuurlijk belangrijk dat er uit die regio vertegenwoordi ging in de Staten is." Vóór Pauwels een plaats op de provinciale lijst kreeg, is de par tij toch op zoek geweest naar een geschikte vervanger voor de wethouderspositie in Hontenis se. Die bleek niet voorhanden. „Ik vind het te ver gaan om te spreken van politieke armoede, maar het is eenmaal zo dat we niet in alle geledingen mensen achter de hand hebben", aldus Geluk-Poort vliet. „Het is echter wel de bedoeling dat er een ver vanger komt voor de volgende periode. De komende vier jaar gaan we gebruiken om wat na drukkelijker jonge mensen in beeld te brengen, op te voeden en klaar te stomen." Pauwels zelf denkt niet dat zijn dubbelmandaat problemen zal opleveren. „De positie van wet houder in Hontenisse is geen fulltime baan en kost ongeveer twee dagen per week; andere dagen kan ik gerust besteden aan wat anders." De CDA'er wil de stem van Zeeuws-Vlaanderen nadrukke lijk vertegenwoordigen in de Staten. „Ik denk dat de combi natie wethouder-statenlid zelfs gunstigkanzijnalzaliknatuur- lijk oppassen voor belangenver strengeling. Er zijn echter vol doende zaken die van belang zijn voor onze regio waarbij on ze stem van belang kan zijn. Ik denk bijvoorbeeld aan het weg vallen van de veren en de komst van de tunnel. Maar ook de be langen van Zeeland zullen niet vei'geten worden. Ik hoop dat ik via het CDA iets kan betekenen, we moeten er voor zorgen dat we in de pictux'e blijven voor Den HULST - Voor de zesde kinder dierendag op zondag 11 oktober heeft de organisatie een speciale plek in Hulst gevonden: het ei land tussen Binnen- en Buiten vest. Voor de gelegenheid kun nen de bezoekers het eiland die middag vanaf 13.00 uur niet al leen vanaf de Stationsweg be reiken, maar ook via het boeren- •pedrijf aan de Koolstraat. Een dierenarts keurt de gezond heid van alle meegebrachte die- ïen en enkele deskundigen ge wen jonge honderibaasjes tips jpver de verzorging van vacht, toren en gebit van hun huisdier-, fwerder zijn er demonstraties •Jan bordercollies, die schapen len eenden bijelkaar drijven, en föehendigheidstrainingen voor >honden. Ook is de dierenambu lance is ter plaatse om te laten jgien hoe dieren in nood snel naar de dierenarts worden gebracht. Kinderen kunnen hun gezicht laten omschminken tot 'dieren- jkop' en alle belangstellenden kunnen een tochtje door de bin nenstad maken met een huifkar of een koetsje. Op het Stations plein tenslotte is een aantal ou de tractoren te bewonderen. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AK TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax:(0115)620951 e-mail: redtem@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti M. Modde S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Conny van Gremberghe Lekker, dacht Petrus Augustinus Bertram een klein jaar geleden. Vervroegd met pensioen. Mag wel na veertig jaar ondei*wijs. Lekker wat meer tijd besteden aan mijn vrouw, kin deren en kleinkinderen, wat tennissen, een beetje scharrelen in de tuin. Fijn zo. Nu, amper twaalf maanden later, is het voor de 62-jarige Sasse neo-politicus woekex-en xxxet de tijd. Afspraken hier, vergaderingen daar, overleg met die en met gene. Druk, druk. De nieuwe CDA- wethouder van financiën van Sas van Gent heeft inmiddels samen met zijn collega's zijn eerste gemeentebegroting gereedEen lij vig stuk werk, dat voor de burgei's van Sas van Gent op het eerste gezicht weinig goeds belooft. De ge meentelijke lasten gaan volgend jaar fors omhoog. Een doorsnee-gezin moet rekenen op zo'n 130 gulden meer aan lokale belastingen. Iets wat de voorbije decennia nog nooit in Sas is voox'geko- men. Na de laatste verkiezingen pre dikte het nieuwe college van CDA D66 en WD het evangelie van vernieuwing, openheid en de andere weg. Het lijkt er nu toch op dat de burgers van Sas van Gent voor 'het nieuwe bestuur' diep in de buidel moeten tasten. „Dat laatste klopt wel, maar het kan echt niet anders Het vorige college heeft behoorlijk ingeteerd op de reser ves. Doorgaan op die weg zou fatale ge volgen hebben gehad. De lasten voor onze inwoners gaan omhoog, en niet ge ring ook, maar een wending in het fi nanciële beleid van de gemeente kon gewoonweg niet langer uitblijven. Ik was amper geïnstalleerd als wethouder of ik kon naar Middelburg waar het provinciebestuur me nadrukkelijk te kennen gaf dat er een andere financiële koers moest worden gevaren." Sas van Gent zat dus niet ver van het predikaat Artikel 12-qemeen- teaf? „Nee, onze positie was en is nog steeds verre van x-ooskleurig, maar wij zijn een stuk x-ealistischer bezig dan de vorige ploeg. We zitten in Sas van Gent nxet een aantal dure voorzieningen, drie brandweerkorpsen, een zwembad, sportcomplexen, die we niet zonder meer aan een Van der Valk of een Lie- vens kwijt kunnen. Wil je het voorzie Wethouder Bertram: „We zijn een stuk realistischer bezig dan de vorige ploeg." foto Charles Strijd ningniveau in standhouden, dan moet er iets gebeuren, dan kun je niet jaren achtereen uit de reserves blijven put ten. Overigens is het niet zo dat alleen de burgers het gelag voor het beleid uit voorbije jaren betalen. Ook het ge meentelijk apparaat hebben we goed onder de loep genomen. We hebben geen echte personeelstop, maar bepaal de plaatsen vullen we voorlopig niet in. Hebben we mensen nodig, dan worden die wel aangetrokken, maar het kan ook goed zijn dat we tijdelijk krachten inhuren. Althans meer dan in het verle den het geval was. Ons apparaat is viïj duui; dus zullen we nog moeten komen met een aantal efficiëncy-maatregelen, die weliswaar niet direct geld opleve ren, maar wel zullen leiden tot klant- vriendelijkere- en gerichtere dienst verlening. Ook dat is meegenomen." In de aanbiedingsbrief bij de be groting voor volgend jaar staat in cryptische bewoordingen dat het college plannen koestert om de sportvoorzieningen, waar het vo rige bestuur zo trots op ivas, waar mogelijk te privatiseren. Worden daarover al gesprekken gevoerd met partijen? „Nee, zover zijn we nog niet, maar het is wel onze intentie om dit te gaan doen. We hebben een gemeentelijke sporthal die ons handenvol geld kost (zo'n vier ton per jaar). Het aantal lessen dat er in wordt gegeven, neemt af, het gebruik door voetbal- en basketbalverenigin gen ook. Dan moet je iets ondernemen. Mogelijk kan de hal worden ingepast in het Vlaanderencomplex en kan de ex ploitant van dit centnxm er iets meer mee. Daar zou de gemeente mee gehol pen zijn en dan heb ik het nog niet eens over onze voetbalaccommodaties. Gelet op de voor burgers dure maatregelen die dit college het komende jaar voorstaat, zal wet houder Bertram niet vaak meer zijn opwachting maken in de kan tine van de tennisclub? „Ach nee, haha, kom. Kijk, het is nooit plezierig om als bestuurder dit sQort maatregelen te moeten nemen, maar persoonlijk verander ik er niet dooi-. Ik ga als ik nare beslissingen nemen moet, niet als een boer met kiespijn zitten la chen. Zo zit ik niet in elkaar. Kijk ik wist dat er, toen ik voor de raad ge vraagd werd, zaken in Sas van Gent goed miszaten. De sfeer in het gemeen tehuis en het stadskantoor was slecht. Als je daar dan als vreemde invalt, kun je als een robot door het kantoor gaan wandelen en je niets aantx-ekken van sfeer en uitstraling van alles. Maar zo zit ik niet in elkaar en mijn collega's ook niet. We probereix het anders te doen. Naar buiten, naar de burgers toe, maar ook binnen het apparaat naar onze ei gen mensen. In een paar maanden tijd is de sfeer aanmerkelijk verbeterd, de re latie met de ondernemingsraad her steld, we zijn er nog lang niet, maar wel op de goede weg." En hebt u nog lekker veel tijd voor vrouw en kroost, de tuin en het tennis? „Huhhuh, nee, ik weet wel dat wethou der zijn in Sas van Gent geen 55-pro- cents deeltijdbaan is. Maar ik vind het leuk, nee, een uitdaging om het te mo gen doen. Ik werd de vooi'bije maanden geconfronteerd met zaken waar ik als schoolmeester me nooit echt om be kommerd heb. Je leert gaandeweg ont zettend veel bij en dat vind ik leuk. Maar ja, ik ben er nu wel al van over tuigd geraakt dat je als bestuurder niet te lang op een post moet zitten. Twee mandaatspeiioden is eigenlijk meer dan genoeg." GOES - In Zeeland ovex-schxdjdt 97 procent van het opper vlaktewater de grenswaarde voor stikstof. Door toenemend gebruik van dierlijke mest in het najaar is er geen zicht op ver betering De Zeeuwse Milieufedei-atie (ZMF) zei donderdag dat ze het hoog tijd vindt om de noodklok te luiden. In Zeeland is het water in binnenwateren als sloten en kreken voornamelijk brak. Dat betekent dat voor een goede waterkwaliteit de uit spoeling van stikstof bepalend is. Bij zoet water gaat het voor een goede waterkwaliteit om de xxitspoeling van fosfaat. De ZMF houdt vandaag bij Kruiningen een veldsymposium over stikstofvervuiling. De federatie wil daar met de staten commissie milieu en de Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuishouding van gedachten wisselen over de ernst van de stikstofverontreiniging en de „kordate aanpak die dit milieuprobleem vraagt". DEN BOSCH - Alle ontsierende reclameboi'den op het Noord-Brabantse platteland moeten zo snel mogelijk ver dwijnen. De ongekende wildgroei van dit moment tast het landschap aan en vermindert de verkeersveiligheid. Het col lege van Gedeputeerde Staten wil in een nieuwe landschaps verordening een algeheel reclameverbod opnemen. Het bete kent dat ook de borden vlak over de Zeeuwse grens moeten verdwijnen. Het college wil voor een aantal boi'den een uitzondering ma ken, zoals verkeersborden en boi'den bij horecaondernemin- gen en andere bedrijven. Als Provinciale Staten er in decem ber mee instemmen zijn alle andere borden voortaan taboe. Het verbod geldt ook voor de honderden karretjes en voertui gen met i-eclameteksten die her en der zijn neergezet in-wei landen langs doorgaande wegen. ANP DEN HAAG - De plannen om een vliegveld aan te leggen in de Noordzee, op ongeveer dertig kilometer uit de kust, stuiten op jui-idische bezwaren. Het vliegveld zou buiten de territoriale wateren komen te liggen. Directeur Mendes de Leon van het Instituut voor Lucht- en Ruimterecht zei donderdag in het Radio 1 Journaal dat het- Nedeiiands grondgebied zich niet verder uitstrekt dan tot twaalf zeemijl buiten de kust, ongeveer 22 kilometer. Het is wel mogelijk op de aangegeven plek een kunstmatig eilaixd te bouwen maar gebruik daarvan als luchthaven mag weer niet. Landingsrechten kunnen namelijk alleen worden verleend aan luchtvaax-tmaatschappijen voor vluchten naar een be stemming binnen de landsgrenzen. Mendes de Leon meent dat het vrijwel onmogelijk is deze juridische hobbel te nemen. (ANP) VLISSINGEN - Het contract voor de vervolgopleiding van tachtig marinestudenten uit de Verenigde Arabische Emira ten (VAE), aan het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland (ROC), is donderdag officieel getekend. De ondertekening werd verricht door de sous-chef directeur materieel van de Koninklijke Marine, R. Bongers, en de voorzitter van het Col lege van Bestuur van het ROC, A Buijs. De cursus begon al op 14 september 1998 en is een veiwolg op de geslaagde cursus die het ROC vorig jaar gaf aan honderd VAE-stxidenten. De cunsus levert het ROC tien a twaalf ar beidsplaatsen op die verdeeld worden over twintig docenten. De tachtig beste studenten van het vorig jaar nemen deel aan deze vervolgopleiding. Volgens Buijs speelde de ervai"ing die het ROC aan de eerdere cursus overhield een belangrijke rol bij de keuze van de marine om ook dit jaar het ROC de oplei ding te' laten verzorgen. „Bij de marine noemt men ons in hun vakjargon zelfs de Mai-ine-MTS", aldus de voorzitter ke belastingen te verhogen komt aan de orde tijdens de ver gadering van de commissie fi nanciën op vrijdag 9 oktober. De commissievergadering wordt gehouden in het Oostburgse ge meentehuis en begint om 14.00 uur. De raad behandelt de ge meentebegroting voor 1999 niet zoals eerder aangekondigd op dinsdag 10, maar op donderdag 12 november. door Conny van Gremberghe OOSTBURG - De gemeente Oostburg denkt volgend jaar met een verhoging van de onroe- rendzaak belasting met tien procent en de overige gemeente lijke belastingen met vijf pro cent ruim 737.000 gulden meer aan belastinginkomsten te kun nen boeken. Toch vallen niet al le bij de gemeente te verkrijgen documenten onder de verho ging. Zo zullen de leges voor de Europese identiteitskaart en voor naturalisatie niet gewij zigd worden. Ook het tarief voor lijkschou wing blijft hetzelfde. De kosten voor deze zaken zijn namelijk wettelijk vastgesteld. Hetzelfde gaat op voor de tarieven voor vergunningen om speelautoma ten te mogen exploiteren. De marktkooplieden in Oostburg en Breskens dienen volgend jaar rekening te houden met een an dere bex-ekening van de tarieven voor marktgeleden. Werd tot nu 'toe gewerkt voor vaste prijzen voor dagplaatsen en vaste standplaatsen, volgend jaar is het tarief gekoppeld aan de vierkante meters die de kramen innemen. Het voorstel om de gemeentelij- SLUISKIL - DeTerneuzensein terkerkelijke gospelgroep Or Tamim treedt zaterdag vanaf 19.30 uur op in de hervormde kerk in Sluiskil. Het koor Good Company uit Hulst werkt hieraan mee. Aan bod komt onder meer de in april uitgebrachte CD 'Omzien naar Elkaar'van Or Tamim. Degi-oep is voor het komende seizoen op zoek naar sopranen, bassen en tenoren. Belangstellenden kun nen elke donderdagavond tij dens de repetitie-avonden tus sen 20.00 en 22.00 uur een kijkje nemen in de Opstandingskerk. (Advertentie) Karei V won in 1525 de slag bij Pavia. Jan van Gruuthuse cjaf daarom een groots huisfeest in zijn Haamsfeeds kasteel. Het gala mondde helaas uit in een grote brand. Zittend in deze com fortabele werkfauteuil van Leolux word je geïnspireerd om creatieve dingen te bedenken. Misschien wel om een huisparty te organiseren. We hebben hem juist hier neergezet als waar schuwing om vooral voorzichtig te zijn, maar ook als een eeuwenoude ode aar de kunst van leven Kees den Herder Interieurstyling fx/" Walcheren Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 63