Mevo'80 richt blik naar boven Zierikzee moet uitstraling krijgen sport Schouwse basketbalvereniging met twee mannenteams in dezelfde competitie Ziekenboeg Duiveland baart Verwest zorgen zsc ilHH vrijdag 2 oktober 1998 door Peter Godrie ZIERIKZEE - Wie het mannen- team van basketbalvereniging Coltof Mevo'80 de laatste sei zoenen heeft zien acteren, moet bekennen dat het getoonde spel niet altijd even bijzonder was. Het speelde vaker een figuran ten- dan een hoofdrol. Dat rol lenspel wil de Schouwse club dit jaar graag omdraaien. Met twee ploegen in de tweede klasse Zeeland begint Mevo'SO mor gen aan de competitie. Van het eerste team worden resultaten verwacht. Het tweede geeft aan het plezier net iets meer priori teit dan aan de prestaties. Mevo 1 heeft behoorlijk wat wijzigingen ondergaan, een te ken dat er komend seizoen seri eus met de baketbalsport wordt omgegaan in Sport- en Recrea tiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. Hier werkt de club op de vrijdagavonden de thuiswedstrijden af. Drie spelers, Louis en Martin Pikard en Arthur Tol, stonden vorig seizoen ook in Mevo'80 1. Ze krijgen gezelschap van zes Grootse animo voor dressuur Oostmoerse Ruiters STAD AAN 'T HARINGVLIET - Hoewel de maneges als padde stoelen uit de grond schieten, blijkt men nog steeds niet aan de behoefte van de ruiters te kun nen voldoen. Dat blijkt uit het feit dat de Oostmoerse Ruiters al bij hun eerste wedstrijd van het indoor seizoen heel wat rui ters op de wachtlijst moesten plaatsen. Secretaris Janny Wijnhoff: ,,We hebben nooit over belangstel ling te klagen gehad, maar nu overtreft de belangstelling onze stoutste verwachtingen. Ook het aantal nieuwe combinaties is boven verwachting hoog. Een teken dat de belangsteling voor 1 de paardensport nog steeds stij gende is. En ook goed voor de wedstrijden, want dat voert de spanning op. Hoewel het met al die nieuwe combinaties, vooral in de lagere klassen, toch weer even afwachten wordt." „Voorspellingen zijn daarom niet meer dan koffiedik kijken", zegt Wijnhoff gevraagd naar haar verwachtingen. „Hoewel ik in de klasse Z1 Monique Ver schoor met Krek Cyrain toch als de te kloppen combinatie be schouw. Ben van de Burgh met. El Condor is hier in mijn ogen de combinatie die in staat moet worden geacht voor een verras sing te zorgen." Ook in Manege Oostmoer is vooral de belangstelling in de klassen L en B erg groot, in de klasse L zijn Sandra Broier en Karin Bakker favoriet voor het .oranje lint. „Maar wat heet fa voriet in de dressuur", steld Jan- '.ny Wijnhoff. „Fouten bij het springen ziet iedereeen. Maai bij de dressuur ben je toch af hankelijk van de jury. En de •paarden gaan weer voor het .eerst indoor lopen. Ook dat is even wennen. De ene combina tie heeft daar meer problemen mee dan de andere." Twee ijzers In de klasse B gaat Els Broer met Indura als favoriet van start, met Gerard Euser als niet te on derschatten tegenstander. Bo- vendien heeft Euzer met Mandy en Versage twee ijzers in het vuur. Een niet te onderschatten lyoordeel, vooral omdat Els Broer met haar menie het spits •moet afbijten. 'Spannend wordt het ongetwij feld in de klasse MZeker niet de gemakkelijkste klasse, waar bo- vendien Joke Timmers. Lea Beijaerts en Rozemarijn Over hand elkaar in krachtsverschil weinig ontlopen. teamgenoten die allemaal, de een wat meer dan de ander, affi niteit met de eilandelij ke ver eniging hebben. John Pikard (25), een jongere broer van Mar tin (26), keert na een seizoen af wezigheid terug. Hij stopte omdat hij dacht zijn werk in Rotterdam en het uitoefenen van zijn hobby op Schouwen- Duiveland niet te kunnen com bineren. Aangezien een andere broer van hem, Louis (24), al langer op en neer reisde vanuit de Maasstad, besloot John het ook te doen. Eveneens terug van wegge weest, maar dan al wat langer geleden, is William Johnson. Deze in Zierikzee woonachtige basketballer deed de afgelopen drie seizoenen niets aan basket bal en kwam daarvóór uit voor het Goese Volharding. Irakezen Mevo'80 heeft ook buitenlandse inbreng in de eerste selectie. De Irakezen Mohammad Koya en Sardar Haydar Ali trainden vo rig seizoen al mee op dinsdag, de vaste trainingsdag van Me vo'80. Een voorwaarde om wed strijden te mogen spelen was dat het tweetal fatsoenlijk Engels en/of Nederlands zou gaan le ren om te kunnen communice ren met hun ploeggenoten. Daarin zijn ze aardig geslaagd. Martin Pikard, speler van Me vo'80 1: „Nu komen we er goed uit met die jongens". Ali en Koya verblijven in het asielzoe kerscentrum (AZC) in Burgh- Haamstede. Via een jeugdspeler van Mevo'80, Oleg Koudachev die ook in het AZC zit, zijn de Irakezen met de club in contact gekomen. Mevo'80 1 wordt gecompleteerd door Gilbert Heeg en Ronald Scherpenzeel, op papier twee bankzitters. In de praktijk gaat Heeg deel uitmaken van Me vo'SO 1 en zal Scherpenzeel vooral in het tweede team bas ketballen. Heeg meldde zich vo rig seizoen aan en speelde al en kele partijen mee. Scherpenzeel is een oud-ge diende die veel ploeggenoten van het voorbije jaar terugziet in Mevo'80 2. Veel van hen wil den graag blijven spelen, mits dat er wat minder fanatiek aan toe zou gaan. Omdat ei- Ineens genoeg personen voor een eerste team bij elkaar waren geraapt, kon het licht voor een tweede mannenteam op groen. Zodoen de hebben veel spelers de over stap van het eerste naar de tweede ploeg gemaakt. Oproepkracht Mevo'80 2 heeft in theorie men sen zat. De jeugdspelers Rudolf Meijer, Werner Albregts en Mar- tijn Blok staan te boek als bank zitters. Marco IJzelenberg is, als de nood aan de man komt, op roepkracht, maar hij traint wel mee. Mevo'80 1 en Mevo'80 2 zijn in gedeeld in dezelfde poule van de eerste klasse. De andere tegen standers zijn Scheldesport 1, Scheldesport 2, Scheldesport 3 ((Temeuzen), Souburg 2, Mara thon 1 (Vlissingen), Smokkel- hoek (Kapelle), BV Volharding 2 (Goes), Dynamo'70 2 (Middel burg). Over de opvolging van de man nenteams hoeft Mevo'80 zich geen zorgen te maken. Met een juniorenploeg van elf basket ballers, dat vorig seizoen nog door het leven ging als een ka- dettenteam, is er jong bloed ge noeg. Martin Pikard, trainer van de jeugd: „Er is een ideale situatie en een goede doorstro ming. Michel (16), de jongste basketbalbroer uit het gezin Pi kard, heeft het vrouwenteam het komende jaar onder zijn hoede. De selectie van Pikard bestaat uit negen vrouwen en herbergt geen nieuwe namen. De broertjes Pikard kwam pas na de verhuizing van Dordrecht naar Zierikzee in 1981 in aanra king met de basketbalsport. Met een vriendje van toen, Ronald Gordijn, deelden de Pikard fol ders van Mevo'80 uit om de Zie- rikzeese jeugd warm te maken voor basketbal. Inmiddels heeft Pikard er een heel basketballe ven opzitten met onderbrekin gen vanwege studie en een VN- uitzending naar voormalig Joe goslavië. Streek De laatste drie jaar speelt Pi kard 'vast' in het eerste van Me vo'80. Hem gaat het om het vlugge, stiekeme gebeuren. „Ik probeer altijd weer een streek te verzinnen om mijn tegenstan der gek te maken", legt Pikard uit. Maar wie Mevo'80 regelma tig heeft bezig zie, kan constate ren dat Mevo'80 vooral zichzelf gek maakt. Pikard hoort het te genstanders vaak zeggen: 'jullie hebben goede spelers, maar zeuren teveel op elkaar'. Die op merkingen willen ze bij Me vo'80 niet meer horen, want de club richt zijn blik naar boven. Selecties. Mannen 1: Louis Pikard, Arthur Tol, Martin Pikard. Moham mad Koya, Sardar Haydar Ali. Gil bert Heeg. Ronald Scherpenzeel. William Johnson, John Pikard. Mannen 2: Paul van der Sneppen, Robert-Jan Hoevens, Marco Rave, LoUis van Erkel, Harry Raad, Bob Noomen, Henk van Donk, Ronald Scherpenzeel, Gilbert Heeg, Rudolf Meijer, Werner Albregts, Martijn Blok, Marco IJzelenberg. Vrouwen: Annemarie de Jonge. Vlo- la Souaré, Irene van de Schaaf, Kim Philippo, Annerienke Fioole, Karin van der Have, Lisette van de Velde, Anja Nugteren, Sabine Jonker. Junioren: Tim Strayer, Edo van Beek, Mchel Pikard, Shantie Shafie, Jeroen Stuul, Oleg Koudachev, Martin Benman, Hans Padmos. Ru- dolf Meijer, Werner Albregts. Mar tijn Blok. Martin Pikard (tweede van rechts) legt aan voor een schot. Pikard maakt ook dit seizoen deel uit van het basketbalteam van Mevo'80 1. foto Pieter Honhoff Kees Kommer nieuwe voorzitter van Schouwse zondag-derdeklasser door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Wie de naam Kees Kommer hoort, denkt di rect aan de trainer Kommer, het voetbaldier. Iemand die altijd zijn woordje klaar heeft, kritiek en zelfkritiek niet schuwt en vooral openhartig is. Die trainer beslaat niet meer. Kees Kommer heeft zijn trainingspak omge ruild voor een stropdas. Sinds 21 september 1998 is hij name lijk officieel voorzitter van zon dag-derdeklasser Zierikzee. Na de speciaal belegde buiten gewone ledenvergadering van vorige week maandag is het be stuur van de voetbalvereniging Zierikzee sinds lange tijd weer volledig. Theo Glerum, Zierik- zees vorige preses, moest om ge- zondsheidsredenen afhaken en vanaf november 1997 nam vice- voorzitter Kommer die de hon neurs al waar. Behalve Glerum had Jaap Stoutjesdijk zich tus sentijds vrij onverwacht terug getrokken en daarmee was het aantal bestuursleden bij de am bitieuze vereniging op zeven ge komen. „Er kwamen teveel taken op be paalde mensen te rusten. Vooral op Peter Goedegebure, Tonnie Hage en mijzelf," kijkt Kommer terug. „Afgelopen zomer heb ben we daarover gesproken en hebben we besloten voor het be gin van de nieuwe competitie negen man in het bestuur te krij- .gen." Iets later dan gepland lukte dat, want zoals in veel verenigingen lagen de vrijwilligers niet voor het oprapen. Na lang zoeken vond het incomplete bestuur twee personen die zitting wilde nemen. Dennis Broerders, ex- inwoner van Zevenbergen met een ruime voetbalachtergrond, gaat zich belasten met. techni sche zaken senioren en Hans Schreurs, die in het verleden nog bij DFS uit Burgh-Haam stede jeugd voorzitter was, neemt de jeugdzaken voor zijn rekening, Kommer:„Als we die twee niet hadden gevonden, was het misschien wel net zoals bij Meeuwen gegaan." Daar stapte onlangs het bestuur op. Trainerscarrière Kommer kan zich gaan richten op zijn nieuwe taak. Vier jaar maakte hij al deel uit van het Zierikzeese bestuur, als lid van de technische commissie. Daar voor vervulde hij in het verleden ook al eens acht jaar de functie van jeugdtrainer bij de zondag ploeg. Dat was aan het begin Kees Kommer is met frisse moed aan zijn nieuwe job als voorzitter van Zierikzee begonnen. Na jarenlang als trainer op het veld te hebben gestaan, zal hij de voetballerij nu van een andere kant bekijken: van achter de bestuurstafel. foto Marijke Folkertsma van zijn 26 jaar lange trainers- carrière. Na Zierikzee volgde drie jaar Dreischor, tevens zijn geboorteplaats en de enige club waar hij als voetballer speelde, vier jaar Brouwershaven, zes jaar SKNWK en de laatste vijf seizoenen ZSC. Met het voorzitterschap treedt Kees Kommer in de voetsporen van zijn broer Wim, die al een aantal jaar voorzitter is van voetbalvereniging Dreischor. Is het volgens hem toeval da t juist hij voorzitter is geworden? „Ik denk het niet. Ik was natuurlijk al vice-voorzitter en ben toch gewend om een groep te sturen," refereert Kommer aan zijn trai nersverleden. De kersverse voorzitter weet wat er van hem verlangd wordt. „Samen met Nico Timmerman onderhoud ik de contacten richting de KNVB en bezoeken we samen de re giovergaderingen. Daarnaast is het de bedoeling dat ik zorg voor de ontvangst bij thuiswedstrij den en zoveel mogelijk meega met uitwedstrijden van het eer ste. En uiteraard ga ik de be stuursvergadering leiden." Zelf geeft hij aan vooral dicht bij het voetbal te willen staan. Iets wat niet van alle voorzitters in het Zeeuwse voetbalwereldje ge zegd kan worden. Gebondenheid en verbonden heid met het voetbal is wat Kommer graag verbeterd zou zien in zijn vereniging. „In prin cipe zitten er nog te weinig oud spelers in het bestuur.Hij doelt daarmee op mensen als Kees Verkaart, Marcel van Grunsven en Jan Bijdevaate, personen met een rijk Zierikzee-verleden. Kommer wil zich als voorzitter sterk maken voor de continue ring van de jeugdopleiding. „Die moet zo goed mogelijk draaien om voor goede door stroming in de selectie te zorgen. We moeten zorgen dat Zierikzee weer uitstraling krijgt. Dat spe lers uit zichzelf naar Zierikzee willen komen. Voetballers vin den het toch leuker om tegen Vlissingen, Middelburg of Ter- neuzen te spelen dan tegen klei nere ploegen." Als ex-lid van de technische commissie benader de Kommer de afgelopen jaren regelmatig talentvolle voetbal lers. Sponsors In het verleden schermde Zie rikzee nog wel eens met geld maar op meer dan een kleine on kostenvergoeding hoeven spe lers van buitenaf n iet meer te re kenen. Als het aan Kommer ligt blijft dat ook zo. „Er zijn voor beelden genoeg te noemen van verenigingen die er onderdoor zijn gegaan." Toch kan ook de tweedeklasser van weleer niet zonder zijn sponsors. „Nee, als ik zie welke bedragen er om gaan in de club... Zonder een hoofd- en een paar subsponsors zouden wij het niet redden," spreekt hij gedediceerd. Van het nieuwe voltallige be stuur, dat behalve Kommer bé- staat uit secretaris Nico Tim merman, penningmeester Tonnie Hage en de leden Rob Holm, Theums Klink, Peter Goedegebure, Hans Verkaart. Dennis Broeders en Hans Schreurs, mag de buitenwacht het een en ander verwachten. Daarbij is uitstraling een tover woord. „Iedereen weet zijn taak en als er iemand wegvalt ligt al les vast. Een jaargeledenzijn we met. het opzetten van een kader- beleid begonnen." Kommer heeft zin in zijn nieuwe functie, een nieuw hoofdstuk in zijn leven. Onder zijn beleid is geen revolutie te vernachten, maar toch heeft hij zijn eigen droom. „Wat ik graag zou zien is dat er bij Zierikzee een tribune neergezet wordt. Op korte ter mijn is dat nog niet mogelijk maar als je ziet hoeveel publiek hier af en toe is. Die moet je toch wat kunnen bieden." door Frans Evers VLISSINGEN - Duiveland - trainer Rini Venvest was in alle staten toen zijn ploeg in de der by tegen 'beginneling' Mevo met 2-1 klop kreeg. Achteraf is Ver west wat milder geworden: „Wat wil je met zoveel gebles seerden? Bijna niemand stond op zijn eigen plaats. Maar on danks dat hebben we zwak ge voetbald. Mevo heeft verdiend gewonnen." Voor de wedstrijd van zaterdag tegen Dosko, twaalfde op de ranglijst, mist Verwest zeer waarschijnlijk de volgende spe lers: Joop Wesdorp. André van de Berge. Johnny Dorst, Jaco de Bruine, Bert Verhoek, David Goudzwaard en Chris Stouten. „De personele bezetting is in derdaad een probleem. Maar met de mensen die ik nog over heb, moet het mogelijk zijn om thuis drie punten te pakken. Nu de automatismen emit, zijn, zul len we vechtlust daarvoor in de plaats brengen. Dan moet het lukken," zegt Verwest voorzich tig- SKNWK Bij de Terneuzense Boys liep SKNWK tegen de verwachting van trainer Hugo Crucq in tegen een lelijke 3-0-nederlaag aan. „We hebben een uur lang heel goed gespeeld. We hebben zelfs kansen gehad op een voor sprong. Vijf slechte minuten en we keken tegen een 2-0-achter- stand aan." Ondanks de elfde plaats op de ï-angli jst, blijft trai ner Crucq geloven in de omme keer. Een ommekeer die moet komen tegen Kogelvangers. „Ik zie iedere wedstrijd progressie. Steeds beter weten we de zaak achterin dicht te houden. Nu moeten we nog leren om vanuit de verdediging bij balbezit snel ler over te schakelen naar aan vallend voetbal. Dat is een pro ces wat ik nu duidelijk in ont wikkeling zie. Voor zaterdag te gen Kogelvangers heb ik een goed gevoel. De groep doet het op dit moment naar behoren." WIK Volgens trainer Joost van de Griek was WIK niet goed bij de les in de uitwedstrijd tegen de Bevelanders. „Na de overwin ning op AZVV moest de ploeg in zichzelf gaan geloven, maar in plaats daarvan begonnen ze op de training met ontzag te spre ken over de tegenstander. Dan begin je wel met een verkeerde instelling aan de wedstrijd. Daardoor ging WIK met 4-1 be hoorlijk kopje onder." Overi gens miste Van de Griek Wim van de Velde die op vakantie was en Marco Ganzeman die va der was geworden. „Dat was een gemis, maar daar wil ik de ne derlaag niet aan wijten. Voor zaterdag tegen nummer drie VCK mist Van de Griek Dennis Lazar vanwege een hardnekki ge keelontsteking. Van de Griek: „Met de juiste instelling gaan we tegen VCK drie punten pak ken." DFS In tegenstelling tot WIK won DFS zijn uitwedstrijd tegen Apollo met 1-4. Trainer Marcel de Nijs analyseert: „Ik wist dat Apollo een gevaarlijke spits had. Die moest worden geïso leerd. Dus heb ik die laten sand- wichen tussen mijn voorstopper en de laatste man. Dat lukte. Zo werd de angel uit de ploeg ge haald." DFS speelde een aan vallende en solide partij. „Maar het had 8-1 of 9-1 moeten wor den,' zegt De Nijs. „Elke keer gebeurt het weer dat we mo menten wegvallen. Dat we niet scherp zijn. Dat moet met ge beuren, want voor hetzelfde geld word je er keihard op afge rekend De thuiswedstrijd te gen AZW schat De Nijs doel puntrijk in: „Ik denk 5-3." Trainer Edwin Kriens van ZSC was niet te spreken over de con centratie die zijn ploeg afgelo pen zaterdag opbracht in de uit wedstrijd tegen Borssele. „In twintig minuten tijd stonden we met 3-0 achter. Zelf hebben we drie, vier opgelegde kansen ge mist. De concentratie en scherpte was er niet." Over de tweede helft was Kriens wel te spreken: „De tweede helft heb ben we ons goed hersteld. Maar het is en blijft moeilijk voor ons tegen ploegen als Borssele die anti-voetbal spelen." Zaterdag speelt ZSC tegen Nieuwland, een ploeg met voetballend ver mogen die in de derde klasse heeft gespeeld. „Nieuwland heeft de beste papieren. Wij zit ten nog in de opbouwfase. Maar tegen een voetbal lende ploeg zie ik voor ons toch mogelijkhe den." Kriens mist waarschijn lijk Erik-Jan Elenbaas (werk), Edwin van Oeveren (enkfcl) en Jan Meegang (hamstring). Brouwershaven „De moeilijkste wedstrijd voor Brouwershaven tot nu toe," sprak trainer Pim Potappel na afloop van de met 1-3 gewonnen uitwedstrijd tegen Chrislandia. „Een klein veld met een tegen stander die het moet hebben van fysiek voetbal. Daarbij bleek Chrislandia een ploeg die wat betreft overtredingen een ge heel eigen normen- en waarden systeem op nahield. De scheids rechter trok vond ik wel wat erg laat in de tweede helft de eerste gele kaart." De thuiswedstrijd tegen Unitas van morgen is vol gens Potappel cruciaal voor de eerste periode. Helaas is Wil liam Smits geveld door de ziek te van Pfeifer en is vaste keeper Edwin Hof twee weken op va kantie gegaan. Potappel blijft echter optimistisch: „Iedereen is positief. De trainingsopkomst is perfect. Daarom zie ik de wedstrijd tegen Unitas met ver trouwen tegemoet." Mevo Mevo als middenmoter in de vierde klasse, wie had dat ooit gedacht? „Een plaats in de mid denmoot was en is precies mijn doelstelling." zegt trainer Nico Schoute. In de derby tegen het geroutineerde Duiveland ver raste Mevo vriend en vijand door met 2-1 te winnen. Maar hoe is het met de moraal voor de thuiswedstrijd tegen de num mer twee op de ranglijst ZPR? „Voor ons een onbekende ploeg. Ik heb wel gehoord dat ze zeer balvaardig en fysiek spelen. Ze staan tenslotte niet voor niets zo hoog op de ranglijst. Met een punt ben ik zaterdag dik tevre den." Schoute mist Marco Sa- man vanwege een ernstige ver dikking op zijn wreef. Zierikzee Tegen Patrijzen behaalde Zie rikzee thuis een verdiende 2-0- overwinning. Trainer Bert Pen- tury: „Ik vond Patrijzen zwak spelen. Vorig jaar vond ik ze een stuk beter. Of wij speelden zo goed. Dat kan natuurlijk ook. Hoe dan ook ik ben tevreden over de manier waarop wij heb ben gepresteerd." Zondag moet Zierikzee op be zoek bij Middelburg. Pentury vermoedt dat Middelburg zich wil revancheren voor de 4-1 -ne derlaag tegen Vlissingen. „Het wordt een open wedstrijd," zegt Pentury, die uit een complete selectie kan putten voor de uit wedstrijd tegen Vlissingen. Renesse Tegen Sprundel werd Renesse met: 1-7 afgetroefd. Trainer Ni co Kind blijft ondanks de nul punten optimistisch. Ik heb mijn spelers van tevoren verteld dat we tegen die Brabanders ge woon nog tekortkomen. Ons oe fen- en trainingsprogramma wordt nu eenmaal ieder jaar doorkruist door allerhande ho- recawerkzaamhedcn van onze spelers. Komt zondag tegen Di- vo eindelijk de ommekeer? „Ik ken Divo niet. We hebben de KNVB gevraagd om een andere indeling en die hebben we ge kregen. Met als gevolg dat alle tegenstanders ons onbekend zijn. Ook geen voordeel dus. Ik heb met de spelers alle proble men weer eens goed doorge sproken. Ik zie zondag een posi tief resultaat voor ons wegge legd." Kind beschikt over een fitte selectie. Dreischor Trainer Toine Tiggelman van Dreischor typeert de 6-5-uitne- derlaag tegen Schoondijke als 'rommelig'. „Het leek wel een korf bal wedstrijd. In nog geen halfuur waren er negen doel punten gevallen!" Zondag ont vangt Dreischor Ria W. Tiggel man verwacht een goede wed strijd, omdat alle ploegen in de zesde klasse aan elkaar ge waagd zijn. Tiggelman mist keeper Dennis Verwest die aan zijn schouder geblesseerd is. Met eenzelfde blessure tobt zoon Jaime Tiggelman. Ouwcrkerk Slecht veld, veel zand en we scoren maar niet,' sprak trainer Jakkoo Brouwer van Ouwer- kerk onlangs, Tegen Moerstra ten gingen er thuis op een slecht veld met veel zand maar liefst vijf in bij tegenstander FC Moerstraten. Hoe zit dat meneer Brouwer? „Er was veel beleving deze keer. Maar ik zeg er meteen bij dat we met dubbele cijfers hadden moeten winnen. En over dat veld kan ik kort zijn. Dooi de vele regenval is het zand in gezakt en is het mogelijk dat we op een redelijk veld - een enkel polletje daargelaten - nog steeds kunnen spelen." Ouwer- kerk staat op de vijfde plaats en gaat zondag op bezoek bij num mer drie NVS. Vorig jaar heb ben we tweemaal 1-1 tegen el kaar gespeeld. Dat waren zware potten met veel strijd, Ik ben van plan defensief te starten om de nul zo lang mogelijk vast te houden. Ik weet dat ze dan ner veus worden en daar kunnen we dan in de tweede helft van profi teren." Geblesseerd zijn bij Ou- werkerk Eric Begemann (achil lespees), Bonno Brouwer (knie) en trainer Jakkoo Brouwer zelf aan zijn enkel. „Nu de automatismen eruit zijn, zullen we vechtlust daarvoor in de plaats brengen", aldus Dui- veland-trainer Rini Verwest. Martin Pikard op de training van Mevo'80. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 57