Peuterzalen zien het weer zitten Vangen! adverteren doet verkopen 2 OKTOBER A.S. OPENT DE GOEDKOOPSTE Y VERSTREKKER VAN ZEELAND IN GOES u^rrm PZC Deru Otheken nsioenen zeeland b22 Toekomstplan maakt eind aan dreiging faillissement Goese stichting Muskens oogst bijval tijdens debat Kapelle Bisschop Ernstprijs voor Werkgroep Conciliair Proces BODEM RENTE VANAF 1 5 O 5 VUL IN, KNIP UIT, STUUR OP EN WIN EEN LEUKE ATTENTIE! vrijdag 2 oktober 1998 door Mieke van der Jagt GOES - De kou is van de lucht. Voor de Stichting Peuterspeel zalen Goes is een hectische pe riode afgesloten. Voor de zomer vakantie liepen de problemen zo hoog op dat het bestuur aan kondigde de boel maar liever op te heffen. Een faillissement leek onafwendbaar. Deze week bleek de soep minder heet te worden gegeten dan die werd opgediend. Met hulp van de Stichting Kinderopvang De Bevelanden kwam een plan tot stand, waarmee het vernieuwde stichtingsbestuur akkoord gaat en waarmee het voortbestaan Burgemeesters ruilen maandje HEINKENSZAND - Burge meester J. L. M. Mandos mag van de Borselse gemeenteraad in november een maandje naar Goes. Hij ruilt met de Goese burge meester D. J. van der Zaag, die dan naar Heinkenszand komt. Een beetje twijfel was er gister avond wel binnen de Borselse raad over het nut van zo'n ruil, maar Mandos zelf zag het hele maal zitten. van de peuterspeelzalen in Goes voor lange tijd is gegarandeerd. Ilse Vliegenthart heeft alles van zeer nabij meegemaakt. De se cretaris is het enige lid van het dagelijks bestuur, dat is geble ven. Met de oplossing is ze ge lukkig: „Zoals het ging, kon het niet meer." Wat waren de pro blemen? „We zijn, heel simpel, een organisatie die wat betreft de aard en de schaal professio neel is, maar in de uitvoering nagenoeg drijft op vrijwiligers- werk. De Stichting Peuterspeel zalen Goes is het bestuurlijke en administratieve samenwer kingsverband van alle speelza len in groot-Goes. We hebben veertig leidsters in dienst en tweederde van alle peuters die in Goes wonen maakt gebruik van de voorziening." „Het peuterspeelzaalwerk is niet meer wat het vroeger was. Van leidsters wordt geëist dat ze hun vak verstaan. Peuterspeel zalen spelen een belangrijke rol in het vroegtij dig signaleren van problemen bij kinderen en de meeste kinderen zijn voor him sociale ontwikkeling aangewe zen op de contacten met leeftijdgenoten die ze bij de peuterspeelzaal hebben. De peuterspeelzalen voorzien op een goede manier in een duide lijke behoefte." Ilse Vliegenthart: te." „De peuterspeelzalen in Goes voorzien op een goede manier in een duidelijke behoef - foto Willem Mieras Over de voorziening, over de leidsters, zelfs over de huisves ting van de zalen hoor je Ilse Vliegenthart niet klagen, maar de organisatie loopt nog precies als twintig jaar geleden. Het be- door René Schrier KAPELLE - Wie gisteravond naar de hervormde kerk in Ka pelle kwam voor vuurwerk of om pittige uitspreken te horen, bijvoorbeeld uit de mond van bisschop mgr. M. P. M. Mus kens van Breda, werd teleur gesteld. Muskens en zijn dis cussiegenoten, EO-directeur A Knevel en oud-burgemees ter van onder meer Wol- phaartsdijk, oud-minister en oud-commissaris van de ko ningin jhr P. A C. Beelaerts van Blokland, waren het veel met elkaar eens. Behalve toen het ging over het humanisme. Toen bleken de opvattingen van Knevel en Muskens duidelijk uit elkaar te liggen. In de Kapelse kerk werd een discussiebijeenkomst gehou den met als thema 'Geloof, kerk en maatschappij in de 21 - ste eeuw'. Dit in het kader van de viering van het 750-jarig bestaan van de kerk. Prachtige dingen Knevel gaf aan, naar aanlei ding van een vraag van één'van de ongeveer tweehonderd aan wezigen, dat humanisten veel prachtige dingen hebben ge daan en nog doen, maar als christen had hij moeite met de filosofische stroming die het humanisme vertegenwoor digt. Muskens bleek veel tole ranter jegens de humanisten. Hij vond het prima dat huma nisten goede dingen doen van uit hun eigen levenshouding: ,Een humanist die consequent is en goede dingen doet, die vindt op den duur ook wel zijn weg naar onze bron. Alle men sen die goed bezig zijn, zijn op de een of andere manier op weg naar God, naar Christus." Re actie van Knevel: „Ik wou dat ik dat kon geloven." Steun aan armen Muskens kon overigens op flink wat bijval van het pu bliek rekenen, ook als het ging om andere onderwerpen. Het was duidelijk dat de uitspra ken die hij in het verleden in het openbaar heeft gedaan als steun aan armen in de samen leving en voor bijvoorbeeld asielzoekers, veel instemming oogsten. Ook donderdagavond en ook onder niet-katholieken. Mus kens: „Als de kerk zich niet voor die mensen inspant, doet niemand het. Vroeger waren er de vakbonden, de politieke partijen en andere maatschap pelijke instellingen. Dat is al lemaal veel minder gewor den." Wat Beelaerts van Blokland betreft gaat de bisschop echter ook wel eens te ver. Zo vond hij de kritiek van Muskens op de troonrede van de koningin niet gepast. Daarmee was volgens hem een grens overschreden. „De kerk moet zich in zijn commentaar op politiek en maatschappij weten te beper ken, andex-s verlies je je geloof waardigheid. Dan neemt het vertrouwen in de uitspraken die de kerk doet af." stuur bestaat geheel uit vrijwil ligers die tot voor kort al het werk deden en het grootste deel van de last kwam op de schou ders van de secretaris. „Met veertig leidsters in dienst moet je er een goede personeels administratie op na kunnen houden en als je vijfhonderd peuters onder je hoede hebt, moet er op een professionele manier beleid kunnen worden gemaakt. Bovendien moet je werkers waaraan je eisen stelt, fatsoenlijk kunnen betalen. Dat is allemaal niet het gevalWe za gen een CAO op ons afkomen, huisvestingseisen en allerlei voorwaarden en het bestuur vroeg zich af hoe dat betaald moest worden." Crisis „De gemeente sprong niet zo maar bij, een deel van het be stuur zag verhoging van de ou derbijdrage niet zitten en zo belandden we in een crisis. Uit eindelijk hebben op aanraden van de gemeente aansluiting ge zocht met de Stichting Kinder opvang De Bevelanden. Daar Hoewel de Carisma van nature al heel comfortabel is, zit iedereen die deze herfst een Carisma aanschaft er warmpjes bij. In oktober en november 1998 krijgt u van Mitsubishi Nederland bij aankoop van een nieuwe of zo goed als nieuwe Carisma namelijk 1.000,-* retour. lien 1.8 GDI-uitvoering levert u nog eens 700,- op. Daardoor kan uw voordeel met de Herfst Voordcel Cheques oplopen tot 1.700.-. Dat is snel gevangen. Ga dit najaar dus even langs bij de Mitsubishi dealer. Deze herfst tot 1.700,- retour bij aankoop van een Carisma. 'Uitgesloten van dn uaiihotl zijn de Carisma .9 turbodiesel en alle Roval Class-modcllen. Het tekenen van de koopovereenkomst en de kentekenregistratie moeten plaatsvinden n de periode van I september thn 30 novembet 1098. Prijzen mei BPMlBTW. evcl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Hoofddorp Elke nieuwe Mitsubishi personen auto lieeft 3 jaar Muhi garantielint er-Euro Service Wijzigingen voorbehouden. Imp MMSN B.V.. Hoofddorp (023) 55 55 222 Mitsubishi Dealer Lease (070 51 51 151 Dealeradresscn in de Gouden Gids PTT Gids of hel gratis scoot gj&"0800 7007 was onze Melkert-kracht, die een deel van het werk uit han den heeft genomen, al onderge bracht. De directeur, Ineke Sturm, heeft een plan ge maakt.Het zal energie en inzet kosten om het uit te voeren, maar we kijken tenminste weer met z'n allen over de situatie heen." Voorzitter Frank Eijlan- der van de Stichting Kinderop vang wordt interim-voorzitter. „Alles staat nu weer op de rails, de trein rijdt weer. We hebben over het plan vergaderd en het bestuur, vertegenwoordigers van de ouderwerkgroepen wil len meewerken en meedenken. Ook bij de gemeente is het plan positief ontvangen." Aan de samenwerking met de Stichting Kinderopvang zitten wel wat voorwaarden vast. De peuterspeelzalen moeten bin nen een jaar of vijf volgens de regels worden genind.Zo moe ten de leidsters volgens de nieu we CAO worden betaald. Nu werken ze nog voor een hon denfooi. „Dat gaat geld kosten. We hebben becijferd dat er me teen al 200.000 gulden bij moet en binnen vijf jaar is dat 350.000 gulden. Dan gaat wel alles vol gens de regels en volgens profes sionele normen. De gemeente lijkt bereid om daarvoor wat geld beschikbaar te stellen, maar alleen als de zalen zelf ook meebetalen. Dat betekent dat de ouderbijdrage omhoog moet. We gaan zoeken naar een niet al te ingewikkelde methode om een inkomensafhankelijke ou derbijdrage in te voeren." Politiehonden MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Politiehonden Ver eniging houdt morgen op het terrein van de Politiehonden vereniging Midden-Zeeland aan de Frankrijkweg in het Sloegebied een keuring voor po litiehonden. Vijf combinaties - één voor Poli tiehond I en de overige voor Ob- jectbewakingshond - doen mee. De wedstrijd begint 's morgens om 9.00 met speur- en springoe feningen; het stelwerk begint om 14.00 uur. door Esther Hoff BERGEN OP ZOOM - De werkgroep Conciliair Proces in Bergen op Zoom heeft de Bisschop Ernst Prijs voor Diaconie gewonnen. Deze tweejaarlijkse prijs, die is in gesteld door de diocesane Raad voor Diaconie van het Bisdom Breda, wordt op zon dag 18 oktober door bisschop Mgr. H.C.A Ernst uitgereikt tijdens een bijzondere mis in de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom. De Oecumenische Werk groep Conciliair Proces krijgt de prijs voor haar stre ven naar een verbeterde rela tie tussen allochtone en au tochtone Bergenaren. Als ex- spanningen zijn tussen de verschillende bevolkings groepen of naar de gemeente toe, treedt de werkgroep op als bemiddelaar. Zij heeft ook een stem in het anti-dis- eriminatiebeleid van de ge meente Bergen op Zoom. De werkgroep Conciliair Proces helpt de allochtoon te integreren door hem taalcur sussen te bieden. Door met allochtonen gesprekken aan te gaan, leren zij hen de Ne derlandse taal en cultuux-. Het begin van de werkgroep ligt bij de px-otestantse Ker ken in Bergen op Zoom. Van uit de parochie van de Heili ge Maagd sloten enkele leden zich aan, waardoor het een oecumenisch karakter kreeg. Daax-na werd ook contact ge zocht met de Turkse Moskee Gemeenschap. De werk groep verenigt dus verschil lende geloofsx-ichtingen. De uitreiking begint om 14.00 uur in de Gertrudis kerk aan de Grote Markt. Rond 15.00 uur wordt de bij eenkomst voortgezet in de Ulu-moskee in Bergen op Zoom. Ooststraat 1, Kapelle, 0113-342515 2 oktober o.s. opent Perfect Hypotheken pensioenen -naast onze succesvoll vestiging in Steenbergen- een filiaal in Goes. En dat laten we niet ongemeri voorbij gaan! Kom langs tijdens ons open huis (2 okt. van 10.00 tot 16.00 uur Onder het genot van een hapje en een drankje geven wij u vrijblijvend (mat. winstgevend!) advies over hypotheken, pensioenen en verzekeringen. Dan kur u zelf constateren dat wij ongekend lage rentetarieven hanteren... a ENKELE RENTEVOORBEELDEN Stuur de ingevulde bon (ongefrankeerd!) naar Perfect Hypotheken en pensioenen, antwoordnummer 5020, 4650 WB Steenbergen. Iedere 10e inzender ontvangf een leuke attentie. U ontvangt in ieder geval een vlijmscherpe offerte! Informeer mij over: Gegevens (wordt vertrouwelijk behandeld) Huidige rente Naam: Rentevast tot: Adres Huidige maandlasten Postcode/woonplaats Looptijd huidige hypotheek van Telefoon overdag d.dtot d.d Telefoon 's-avonds Hoogte huidige Hypotheek Geboortedatum Lopende leningen O Oversluiten Hypotheek O Nieuwe hypotheek O Tweeverdienershypotheek O Pensioenhypotheek O Benutten overwaarde huis O Vrijblijvend adviesgesprek O Anders, nl Perfect Hypotheken pensioenen, Oostwal 103 (nabij de "Stenen Brug") 4461 JV Goes Telefoon: 0113-271 919, telefax: 0113 - 271 920. Tevens gevestigd in Steenbergen. Openingstijden: ma. t/m vr. 9.00 - 17.30 uur. Zat. 9.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44