Heerenveen speelt met handrem op Axel trots op zwemclub Eigen treffer velt Paris SG in slotminuut Maarten den Bakker derde Brenda SchultZ in Dressuurjury wekt verbazing bij Wereldruiterspelen m Rome Bonden bezorgd OVeF Goes onder het mes Ruiterploeg krijgt troostzilver financiering dopingplan Van Raaij ontkent panieksituatie PSV Tauziat houdt eer oudgedienden hoog Spel van Friezen zakt in Polen af naar bedenkelijk niveau Julich zegt af voor WK 130.000 gulden voor wielergoud Ploegleider Madiot verhoord Ajax praat opnieuw in task force Van der Gouw krijgt speeltijd Cl n k van onze sportredactie WRONKI - SC Heerenveen gaat door in Europa. De uitwedstrijd tegen de Poolse bekerwinnaar Amica Wronki was gemakkelij ker dan de thuiswedstrijd. De Friese club boekte opnieuw winst. Na de 3-1 thuis won Hee renveen in Polen met 1-0. Den nis de Nooijer frommelde na een half uur de bevrijdende 'uittref- fer' in na een rush van Talan, die in de slotfase dé kans op 0-2 on benut liet. SC Heerenveen mag zich voor de volgende ronde alleen illusies maken als de loting vandaag (vrijdag) opnieuw een omhoog gevallen vertegenwoordiger van een zwak Europees voetbal land oplevert. Tegen een oppo nent van kaliber zal de formatie van Foppe de Haan zichzelf moeten overtreffen om de kwartfinale van de Europa Cup II te kunnen bereiken. Landdag In Polen daalde Heerenveen af naar het bedenkelijke niveau van het weggezakte Poolse voetbal. Amica leek vooraf ver zoend met de uitschakeling, hoewel de 1-3 voor eigen volk best perspectief bood. Een zege met 2-0 was al voldoende voor een plaats in de tweede ronde en coach Wojciech Wasikiewicz hield dat zijn spelers ook voor. Wat hij verzuimde was het spel- concept naar aanvallend over te zetten. Amica bleef angstig uit gesloten gelederen spelen, alle elf spelers trokken zich bij bal verlies terug op eigen helft. Foppe de Haan was niet bang voor de uitschakeling. Alleen een Poolse landdag zal onze uit gangspositie ernstig kunnen schaden." Ook de 'Coach van het jaar' veranderde de speel wijze niet, Heerenveen zou aan vallend blijven spelen, in de zelfde opstelling als thuis en met drie spitsen. In het kleine stadionnetje van Wronki bij een temperatuur van drie graden was het net of Heerenveen thuis speelde. Zo groot was het tech nisch surplus, zo groot was het veldoverwicht, zo groot waren de kansen. In de 18e minuut liet Samardzic Koscielniak blunderen. Dennis de Nooijer kon niet bij de voor zet, Talan schoot over. In dezelf de minuut lag de verdediging van Amica opnieuw open maar bediende Pahlplatz de vrije Ta lan niet goed. In de 30e minuut kwam dan toch - rijkelijk laat - de rustbrengende treffer. Het nodige geluk kwam kijken hoe Dennis de Nooijer het voorzetje van sprinter Talan binnenwerk- te: 0-1. Pas drie minuten na het doel punt was Amica een keer ge vaarlijk. Vonk stopte een harde schuiver van Kackiewicz. Hee renveen verzuimde voor de rust verder uit te lopen. De Visser tikje over met een lob. Het was de vierde eigenlijk niet te missen kans. In de tweede helft zakte het ni veau naar bedenkelijke diepte en deden zich nauwelijks doel kansen meer voor. Houttuin zag zijn schot in de 77e minuut ge stopt door de voortreffelijke doelman Strozynski. Heerenveen liet Amica ver voor de zestien maar aam-ommelen en trok zelf de handrem aan. Zondag wacht de competitie wedstrijd tegen NAC en de voorbereiding daarop loopt niet goed. Immers, pal voor de aftrap in Polen bereikte de club het be richt dat voor de terugreis geen landingsvergunning is verleend voor Eelde. Het vliegtuig moet daardoor uitwijken naar Rot terdam, waar bussen zouden worden opgesteld voor een ex tra reis door de nacht naar huis. KS Amica Wronki (Pol) - SC Hee renveen 0-1 (0-1). 30. Dennis de Nooijer 0-1. Scheidsrechter: Orra- son (IJs). Aantal toeschouwers: 4000. Gele kaart: Daividoivski (Amica). Radomski, Pahlplatz (Hee renveen). Amica: Slrozynslci; Przerada (84. Kalita), Kocelniak, Malachowski, Bajor en Jackiewicz (64. Siara); Da- widowski, Bosacki en Sokolowski (77. Sobocinski); Kryszalowicz en Krol. SC Heerenveen: Vonk; Radomski, Klompe, Hansma en Mitrita; Pahl platz (63 Houttuin), Gérard de Nooijer (84. Pander) en De Visser; Talan, Dennis de Nooijer en Samardzic (75. Ebiede).ANP Dennis de Nooijer frommelt de bal achter de Poolse-keeper Strozynski. foto Jan de Vries/GPD VALKENBURG - De Amerikaanse wielrenner Bobby Julich heeft zich afgemeld voor de WK. volgende week in Valken burg. Julich eindigde als derde in de afgelopen Ronde van Frankrijk. Hij is de zoveelste topper die verstek laat gaan bij de wereldtitelstrijd. Tour-winnaar Marco Pantani (Ita), num mer twee Jan Ullrich (Dui), Laurent Jalabert (Fra) en Bjame Riis (Den) meldden zich eerder af. SID WOERDEN - Een gouden medaille bij het WK op de weg le vert de Nederlandse wielerprofs 130.000 gulden op De Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) heeft voor de regenboogtrui een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar ge steld. De ton komt van Jan Olsthoom. De wielerliefhebber loofde vorig jaar bij het WK in San Sebastian 100.000 gulden uit voor een Nederlandse wereldtitel in Spanje en in Valken burg. Olsthoom schonk negentien jaar geleden voor een Ne derlandse zege in Limburg 25.000 gulden. Het goud ging toen naar Jan Raas. Een tweede en derde plaats bij de profs levert respectievelijk 20.000 en 10.000 gulden op. ANP LILLE - De Franse politie heeft ploegleider Mare Madiot van LaFrangaise des Jeux gisteren in Lille verhoord over het do- pingschandaal in de Ronde van Frankrijk. De teambaas werd tijdens de Tour ook al ondervraagd nadat er in een hotel van de ploeg een inval was gedaan. Hij moest nu verschijnen bij onderzoeksrechter Patrick Keil. Verzorger Jeff D'Hont van la Frangaise des Jeux werd vorige maand in staat van beschuldi ging gesteld. Renner Emmanuel Magnien had verklaard dat de soigneur doping verstrekte. RTR/AFP GENEVE - Een delegatie van Ajax zal vandaag in Genève met een aantal Europese clubs en vertegenwoordigers van de Eu ropese voetbalunie (UEFA) opnieuw gesprekken voeren over hervormingen in de drie Europa Cup-toernooien. Ook de wens van de topclubs tot een Superleague te komen, is een ge sprekspunt Naast Ajax zullen ook bestuurders van onder meer Arsenal, Bayern München, Juventus, Spartak Moskou. Lazio Roma en FC Porto bij het overleg in Zwitserland aan wezig zijn. ANP City OnLine in Zeeland van onze sportredactie RIJSWIJK - De eerste schifting in het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars is gedaan. De slijtageslag telt één prominent slachtoffer: Paris St. Germain. De Fransen dachten met 2-2 te gen Maccabi Haifa tot de laatste minuut in de volgende ronde te zitten. Maar het venijn tegen de Israëliërs zat in de staart. Goma schoot in eigen doel: 2-3. Manager Ruud Gullit had met zijn Newcastle United ook een hele verkeerde avond bij de Joe- goslaven van Partizan Belgra do. Rasovic benutte in de 53e minuut een strafschop voor de thuisploeg. Partizan gaf die voorsprong niet meer uit han den. De Engelsen hadden twee weken geleden wel met 2-1 ge wonnen, maar de goal van de te genstander telde dubbel. Europacup II. Returns eerste ronde. Maccabi Haifa (Isr) - Paris Saint- Gennain (Fra) 3-2 (0-0). 58. Casey 1 - 0, 72. Ouedec 1-1, 77. Mizrahi 2-1, 86. Okocha 2-2, 90. Mizralu 3-2. Scheidsrechter: Meese (Bel). Toe schouwers: 14.000. Eerste wed strijd: 1-1. Partizan Belgrado (Joe) - Newcastle United (Eng) 1-0 (0-0). 53. Rasovic 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Diaz Vega (Spa). Toeschouwers: 28.000. Eerste wedstrijd: 2-1. Parti zan door. Varteks Varazdin (Kro) - Rudar Ve- lenje (Slv) 1-0 (1-0). 7. Kamberovic 1-0. Scheidsrechter: Stoica (Roe). Toeschouwers: 5000. Eerste ived- strijd: 1-0. Lokomotiv Moskou (Rus) - CSKA Kiev (Oek) 3-1 (1-1). 13. BezjenarO- 1, 19. Boelikin 1-1, 53. Boehkin 2-1 70. Dzanasjia 3-1. Scheidsrechter: Sedlacek (Oos). Toeschouwers: 5000. Rode kaart33 Levtsjenko (CSKA). Eerste wedstrijd: 2-0. Jablonec (Tsj) - Apollon Limassol (Cyp) 2-1 n.v. (2-0). 24 Prohazka 1- 0, 45. Prohazka 2-0, 59. Themislo- cleous 2-1. Apollon w.n.s 4-3. Scheidsrechter: Gallagher (Eng) Toeschouwers: 3100 Eerste wed strijd: 1-2. Haka Valkeakoski (Fin) - Panionios (Gri) 1-3 (0-2). 32 Fyssas 0-1, 45 Koevalis 0-2, 56. Sapoentzis 0-3, 75. Salli 1-3. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Toeschouwers: 1700. Eerste wedstrijd: 0-2. MTK Boedapest (Hon) - SV Ried (Oos) 0-1 (0-1). 10. Strasner 0-1. Scheidsrechter: Ingvarsson (Zwe). Toeschouwers: 5000. Eerste ived- strijd: 0-2. Spartak Trnava (Slw) - Besiktas (Tur) 2-1 (0-1). 45 Oktay 0-1. 49. Formanko 1-1, 71. Timko 2-1. Scheidsrechter: Tatoelian (Oek). Toeschomvers: 6246. Eerste wed strijd: 0-3. llelsingborg (Zwe) - Chelsea (Eng) 0-0. ScheidsrechterHrinak (Shv). Toeschouioers: 12.348Eerste wed strijd: 0-1. Racing Genk - MSV Duisburg 5-0 (2-0). 13. Oulare 1-0. 32. Strupar 2- 0, 49. Oulare 3-0, 72. Gudjonsson 4- 0, 79. Gudjonsson 5-0. Scheidsrech ter: Nilsson (Zwe). Toeschouwers: 19.000. Eerste wedstrijd: 1-1. UEFA beker. Return eerste ronde. Glasgow Rangers (Sch) - Beitar Je ruzalem (Isr) 4-2 (2-1). 1 Gattuso 1- 0, 25. Porrini 2-0, 34. Salloi 2-1, 60. Johansson 3-1, 64. Wallace 4-1, 80. Ohana 4-2 (strafschop). Toeschou wers: 45.610. Eerste wedstrijd: 1-1. ANP BOURGES - Maarten den Bakker is in de 48e editie van de wielerwedstrijd Parijs - Bourges als derde geëindigd. De Ne derlander verloor in de sprint om de tweede prijs van de Fransman Laurent Brochard. De Belgische Lotto-coureur Ludo Dierckxsens was twintig seconden eerder als winnaar over de eindstreep gegaan. Den Bakker maakte deel uit van een achtervolgend drietal. De Nederlandse Australiër Henk Vogels won de spurt van een tweede groepje en eindigde als vijfde. ANP MANCHESTER - Raimond van der Gouw zal de komende weken het doel van Manchester United verdedigen. Door de buikspierblessure die Peter Schmeichel in de Champions- Leaguewedstrijd tegen Bayern München opliep, krijgt de Ne derlandse reserve-keeper van The Reds weer eens een kans. Schmeichel veroorzaakte de kwetsuur zelf. De Deen probeer de na een verre in worp de bal uit het doel te tikken en verrekte daarbij een buikspier „Ik ga ervan uit dat ik een paar weken niet in actie kan komen, want ik heb er heel veel last van", al dus Schmeichel. RTR 16 van onze sportredactie I HEEMSTEDE - Brenda Schultz jf moet geopereerd worden aan de n; hernia in haar rug. Een rustpe- b; riode van vier maanden hielp de 9 27-jarige tennisspeelster niet van haar kwaal af. Schultz wordt donderdag in Goes ge- opereerd door neuroloog Dr. r( Bijvoet. „In Dijkzigt in Rotter- u dam hebben ze een wachtlijst !tr van drie tot zes maanden, maar 3 Bijvoet werkt één dag in de 9 week ook in Goes. Daar kan ik v! waarschijnlijk donderdag al te er recht." De revalidatie zal zes maanden u in beslag nemen. ,,Na de opera- is tie mag ik drie maanden niet lo- ra pen", aldus Schultz,en daarna duurt het nog drie maanden voordat ik weer de tennisbaan op mag." Ze zal in die peiiode in jj| Nederland worden bijgestaan 61 door fysiotherapeut Richard fit Griffioen. „Mijn goeroe en ver- u trouwensman", aldus de speel- s^er- I Schultz wil terugkeren in het H. toptennis. „Ik heb van de WTA Oi van onze sportredactie jj MÜNCHEN - Een 30-jarige j Frangaise houdt in München als o< laatste de eer hoog van het le- lG gioen 'oude' speelsters in het f tenniscircuit. Nathalie Tauziat gj voorkwam gisteren dat het dt kwartet halve finalisten bij de m Grand Slam Cup geheel zou be- staan uit jonkies. N Tauziat moest er een kunststuk- je voor afleveren. Ze versloeg de ja 22-jarige Amerikaanse Lindsay i Davenport, die vorige maand de C US Open won: 4-6 6-1 7-5. In Zuid-Duitsland heersen, buiten Tauziat, de tieners. Venus Wil- Siams (1.8) klopte, net als drie Bi weken geleden op Grand Slam- f* niveau, de Spaanse Arantxa J" Sanchez-Vicario. De Ameri- kaanse was snel klaar: 6-3 6-2. Marti na Hingis (18) en Patty - Schnyder (19) uit Zwitserland haalden de halve eindstrijd al. 0 Wimbledon-finaliste Tauziat rd gaf zichzelf twee weken voor haar 31e verjaardag al een pre- jj sentje. Ze weet zich door de zege op Davenport verzekerd van ai vier ton aan prijzengeld. De der de set tussen beide vrouwen was een vaste ranking van 28e ge kregen", zegt ze. „Dat is de basis voor mijn rentree. Anders had ik het niet eens willen proberen." Van die 28e plaats kan Schultz in acht tot tien toernooien ge bruik maken. „Daarnaast hoop ik nog wild cards te krijgen, zoals in Rosma len. Ik denk dat ik in twaalf toernooien een startbewijs zal krijgen. Daarin zal ik moeten presteren." Schultz die in twaalf jaar proftennis drie mil joen dollar bijeen speelde, richt zich bij haar terugkeer op Ro land Garros 1999. Dat wordt haar 42e Grand Slam. De Franse Grand Slam was dit jaar haar laatste toernooi. „Vlak daarvoor werd de blessu re veel erger. Ik had al veel lan ger last van mijn rug maar ik kon er altijd mee spelen. Op Ro land Garros was het opeens fout, goed fout." Ze kreeg rust voorgeschreven. „Eerst twee weken, toen tien weken, toen drie maanden.Het werden vier maanden, maar de kwaal verliet haarlichaam nooit.ANP zeer spannend. Davenport ver loor driemaal haar service, maar knokte zich telkens knap terug. Het vierde opslagverlies kwam ze niet te boven. Na twee uur tennis in de Olympiahalle benutte Tauziat haar tweede matchpoint. Verlies aan punten voor de we reldranglijst leverde het Daven port niet op. Het rijk gedoteerde toernooi in München telt daar voor niet mee. Tauziat speelt vrijdag tegen Williams. De an dere halve eindstrijd gaat tus sen Hingis en Schnyder. Williams, nummer vijf van de wereld, kruipt steeds dichter naar de absolute top. Bij haar profdebuut in 1994 in Oakland verloor ze nog van Sanchez. Ditmaal was ze de Spaanse voor de vijfde keer de baas. „Ze heeft nu meer ervaring en zelfver trouwen", zei Sanchez. „Haar spelletje is hetzelfde. Ze slaat hard, maar als je haar laat lo pen, maakt ze fouten." Williams hoefde ditmaal tegen haar vermoeide opponente met te lopen. Sanchez kwam onge woon vaak naar het net. Zonder succes, na 77 minuten was de partij voorbijDPA van onze sportredactie ROME - Of het nu in Atlanta, Verden of Rome is, overal ter wereld wikt en beschikt de jury over het wel en wee in de dres- suursport. Net als op de Olym pische Spelen van 1996 en de Europese titelstrijd van vorig jaar zijn de hoofdrolspelers An- ky van Grunsven en de Duitse Isabell Werth. Dat het WK-goud voor landen teams voor de zevende keer op rij bij Duitsland zou komen, stond los van het gegoochel met de punten. Het 'troostzilver' voor Nederland (tachtig punten minder) was immers tevoren in gecalculeerd. Alleen een won der kon de nationale equipe, zonder de doorgaans sterke Sven Rothenberger, historie doen schrijven. Gisteren vielen de monden van toeschouwers, begeleiders en deelnemers weer open van ver bazing toen tijdens de Wereld ruiterspelen de jury de cijfertjes bekend maakte voor de Grand Prix van Werth met Gigolo, ge louterd (en vaak bevoordeeld volgens velen) met Europese-, wereld- en olympische titels. Het getal 1945 flitste op het sco rebord, acht punten meer dan de wereldrecordscore van Van Grunsven met Gestion Bonfire twee uur eerder. „Ik het me een heel lelijk woord ontvallen", sprak oud-bonds- coach Henk van Bergen. „Beide proeven waren prima met el kaar te vergelijken. Het was glashelder dat Anky minder fouten maakte Dat zeg ik niet omdat, ik Nederlander ben." Op de EK van Verden vorig jaar ontstond grote opschudding toen de jury opzichtig Werth voortrok. Nu bleef de kritiek, ook uit het Nederlandse kamp, opvallend mild. „Wat heb ik er aan om weer mijn grote mond open te zetten", aldus Sjef Jans sen, coach en partner van Van Grunsven. „We schieten er toch niets mee op. Zelfs de grootste vijanden konden zien dat An ky's proef beter was, Dat is voor mij voldoende. Bovendien zijn er nog twee dagen te gaan." Van Grunsven beheerste zich ook wijselijk en klampte zich vast aan haar eigen prima pre sentatie. „Ik ben heel. heel. heel blij", herhaalde ze. „Hoe ouder Bonfire wordt, hoe beter hij gaat. Echt, ik kan mijn geluk niet op. Als ze dan zo nodig Werth meer punten willen ge ven, ik kan er niet meer mee zit ten, hoor. Al gaat de lol er wel van af steeds maar tweede te worden." Bondscoach Jürgen Koschel, Duitser in Nederlandse dienst, wilde wel een kwade genius noemen. „Dat Italiaanse jurylid Boetti deed maar wat. Zo'n ke rel maakt de sport kapot." Meer woorden wilde hij er niet aan vuil maken. „We gaan niet weer nodeloos energie verspillen aan gemekker tegen de jury. Anky kan nog altijd de wereldtitel veroveren. Daar gaan we voor." Coby van Baaien zorgde voor een prettige surprise in de Ne derlandse ploeg. De 41-jarige amazone uit Brakel, die haar debuut maakte in een interna tionale titelstrijd, leverde een gave proef af met haar indruk wekkende zwarte hengst Ferro. Ze kreeg 1806 punten en plaats te zich daarmee als zevende vlak achter twee erkende Duitse combinaties. „Dit is een waan zinnig paard", aldus Van Baai en, die al ruim twintig jaar ac tief is in de dressuur. „Ik ben dolblij dat ik er op mag zitten." De Gelderse zag het resultaat als een stap in de goede richting. „Nu moet alles nog fijner en lichter. Dat gaat niet zomaar. Daar heb ik de hele winter werk aan. Het is een mooie uitdaging op de EK van volgend jaar in Arnhem goed voor de dag te ko men." ANP van onze s; PAPENDAL - De.sportbonden hebben gisteren in een besloten vergadering op Papendal NOCNSF hun bezorgdheid ge toond over de financiering van het dopingplan dat onlangs is gelanceerd. De Nederlandse sportkoepel heeft zich, tot te vredenheid van de overheid, ten doel gesteld in de toekomst 2500 controles te laten uitvoeren door een onafhankelijk insti tuut. De taakgroep 'Eén voor allen, allen voor één' moet een deel van het huiswerk overdoen om enkele onduidelijkheden weg te nemen. De bonden, zeker de kleine, vragen zich af waar het geld vandaan moet komen om alle voorgenomen tests te kun nen uitvoeren en het centrale in- van onze sportredactie LISSABON - Volgens voorzitter Harry van Raaij is van paniek bij PSV geen sprake. Ook na de derde nederlaag op rij, 2-1 woensdag bij Benfica in de Champions League, blijven de Eindhovense rijen gesloten. „Maar het is de hoogste tijd dat we weer eens winnen", gaf hij gisteren op het vliegveld van Lissabon toe. Bobby Robson kreeg in april de opdracht PSV voor een seizoen uit de brand te helpen. De En gelsman moest het gat tussen Dick Advocaat en de gedood verfde opvolger Eric Gerets- overbruggen. Het seizoen is echter nog geen twee maanden oud en PSV staat al op een ogen schijnlijk onoverbrugbare afstand van lijstaanvoerder Feyenoord. Van een overbrug gingsjaar naar een verloren sei zoen? Van Raaij erkent dat PSV stille tjes aan afstevent op een verlo ren jaar. „Ik vind de terminolo gie aanloopjaar beter dan overbruggingsjaar. Alle trans acties die we het afgelopen jaar hebben gedaan, stonden in het teken van 1999. Maar wie houdt er rekening mee dat Wim Jonk en Boudewijn Zenden op het laatste moment vertrekken? Of het een verloren seizoen is? Ach, zo is de voetballerij. Iedere club heeft wel eens een keer een ver loren jaar, gaat doen in stand te kunnen houden. In de plannen wordt met een geld stroom van sporttotalisator SNS, het ministerie van VWS én de bonden rekening gehouden. De sportorganisaties willen ook weten welke bevoegdheden ze zelf overhouden en waar hun verantwoordelijkheid ophoudt, Ze missen bovendien de infor matie over de categorieën spor ters, die op doping moeten wor den gecontroleerd. Denkt NOCNSF daarbij alleen aan de topsport of ook aan de subtop en de breedte? Veel vragen waren er ook over de per sport sterk verschillende regelgeving, meestal afgeleid van de interna tionale richtlijnen. De roep om een uniforme (IOC-)lijst do- pinggeduide middelen is ook in ternationaal vaak te horen. Zo lang hij niet het idee heeft dat er bij PSV sprake is van een structureel probleem, wuift Van Raaij vragen over een mogelijke Eindhovense crisis weg. „Pas als het structureel is, kun je over een echt probleem praten. Ik denk dat het een aanlooppro bleem is. Dan ligt ze op het bord van de technische staf. Je bent verder van huis als er een struc tureel probleem ligt. Dan komt het op ons bord. Iedereen wist dat we een moeilijk jaar tege moet gingen en iedereen wist dat het tijd zou kosten. Zeker als je lange tijd enkele cruciale spe lers moet missen, zoals Nilis, Stinga en nu weer Ooijer. Ik had alleen geen rekening gehouden dat sommigen onder hun niveau zouden spelen. Dat is uiteraard ook een reden van de terugval." Van Raaij doelt voornamelijk op Dmitri Khokhlov. De talentvol le Rus, 22 pas, kwam halverwe ge het vorige seizoen van Torpe do Moskou. „Hij diende zich vorig seizoen aan als een goed' alternatief voor Jonk, maar Khokhlov kan niet brengen wat we van hem verwachten. Dat begrijp ik niet De rapporten van de technische staf waren lo vend. We dachten echt dat hij er klaar voor was om met Ooijer het middenveld te organiseren. Maar het begint er op te lijken dat we ons in hem hebben ver gist. Daarmee wil ik niemand als miskoop kwalif iceren Dat is paniekerig reageren. "GPD M Burgemeester W. de Graaf van Axel reikt aan het vrouwen- en mannenteam van zwemclub Koe wacht de bekers van de gemeente uit, als herinnering aan het behalen van het nationaal kampi oenschap schoolslag lange baan. foto Charles Strijd door Lucien Roelandt AXEL - „Als je als gemeente promotie wil, moet je een zwemclub als Koewacht hebben. En wel promotie in positieve zin. Daar zijn we als gemeentebestuur trots op. Vandaar ook de ze huldiging in de raadszaal, die normaliter slechts beschikbaar is voor de raadsvergade ringen en het sluiten van huwelijken." Dat stelde een trotse burgemeester W. de Graaf van Axel gisteren tijdens de huldiging van het vrouwen- en mannenteam schoolslag uit Axel, dat eind september in Roermond de nationale titel langebaan in de wacht sleepte. Axels eerste burger sprak van een unieke pres tatie. „Een nationale titel is mooi. Die heeft Koewacht al meer op haar naam staan. Maar u schreef geschiedenis in de zwemsport door zo wel met de vrouwen als mannen de titel op te eissen. Weinigen hebben een dergelijk presta tie op hun naam staan." De Graaf betrok bij het succes ook de ouders van de kampioenen, begeleiders en trainer. „De zwemclub Koewacht wordt bestuurd op een wijze die de basis vormt om telkens weer verder te komen. Ook als het eens wat minder gaat, zoals een paar jaar geleden gaat Koe wacht niet panikeren, maar rustig bouwen aan de toekomst." Voor de Axelse burgemeester kwam het succes overigens totaal onverwacht. „Ik herinner mij nog goed dat de trainer José van den Berghe en kele jaren geleden stelde: 'het gaat nu wat min der maar we komen eraan' Koewacht heef t in derdaad een groep talentvolle jeugd, waar schijnlijk heeft dit zelfs José van den Berghe zijn stoutste dromen overtroffen. Als blijk van waardering overhandigde De Graaf de trainer een klokje. „U staat bekend als een man van de tijd. Met deze klok blijft u hopelijk bij de tijd. Belangrijk voor de weg naar succes", stelde de Axelse burgervader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 31