LaBan ace to race Overleg over irritaties hoogbouw Vangen! adverteren doet verkopen PZC Ultieme reislimousine Keurslagerij Frans Gillissen GEZOCHT: POPPE Snel duidelijkheid over douanesterkte zeeland IIIÜIÜ1 ƒ35.255.- 3?.475r <8>HYUnoni GOEDHART Maandag 5 oktober zijn wij weer geopend. Walstraat-Promenade Shiseido Schoonheidssalon: Ter kennismaking 39,50 Of De Hyundai H 200 v.a. 25.495,- (excl. Tegenstanders voelen zich luis in de pels vrijdag 2 oktober 1998 w22 Hoewel de Carisma van nature al heel comfortabel is, zit iedereen die deze herfst een Carisma aanschaft er warmpjes bij. In oktober en november 1998 krijgt u van Mitsubishi Nederland bij aankoop van een nieuwe of zo goed als nieuwe Carisma namelijk 1.000,-* retour. Is vanar 1 8 GD! vajTol' Een 1.8 GDI-uitvoering levert u nog eens 700,- op. Daardoor kan uw voordeel met de Herfst Voordeel Cheques oplopen tot 1.700,-. Dat is snel gevangen. Ga dit najaar dus mitsubishi even langs bij de Mitsubishi dealer. motors Deze herfst tot 1.700,- retour bij aankoop van een Carisma. Uitgesloten van dit aanbod ztjn de Carisma 19 turbodiesel en alle Royal Class-madellen. Het tekenen van de koopovereenkomst en de kentekenregistratie moeten plaatsvinden n de periode van I september tlm 30 november 1998 Prijzen incl BPMIBTW. esel verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Hoofddorp. Elke nieuwe Mitsubishi personen auto lieeft S jaar Miilftgarantiellnter-Euro Service. Wijzigingen voorbehouden. Imp. MM SN B,V„ Hoofddorp (023) 55 55 222 Mitsubishi Dealer Lease (070 51 51 151 I Dealeradressen in de Gouden Gids PTT Gids of bel gratis scoot ibToaoo 7007 Middelburg, Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118-636248 Of u nou alleen, met uw gezin of met zakenrelaties onderweg bent, met de Volkswagen Sharan beschikt u over de ultieme reislimousine.De Sharan biedt een zee van ruimte aan 5 tot 7 personen Een luxueus interieur dat tot in de kleinste details perfect is afgewerkt En de Sharan heeft 'n ongekend hoog standaard uitrustingsniveau - van airbag tot warmtewerend glas en van aircondi tioning tot elektronische startblokkering, alles zit erop en eraan. Bovendien zit er onder de motorkap een bijzonder pittig nieuwtje. Want de Sharan is nu ook leverbaar met een bijzonder zuinige A l .9 liter TDI-motor, die niettemin m goed is voor maar liefst 4Ê 110 pk. (Ook leverbaar A met automatische versnellingsbak) mk Dus kom bij ons langs voor een uitgebreide, persoonlijke kennismaking met de Sharan. Of bel ons voor een 'proefrit aan huis'. Dan komen bij u voorrijden voor een geheel vrijblijvende proefrit. Waar en wanneer u maar wilt: overdag, 's avonds of in het weekend, bij u thuis of op de zaak. Bij een unieke auto hoort immers een unieke proefrit, niet waar? Proefrit aan huis? Bel ons en wij komen bij u voorrijden. stuurt je in de goede richting Gildeweg 22, Vlissingen Tel: (01 18) 42 40 00 Studiedagen voor jonge muzikanten VLISSINGEN - Dertig jeugdleerlingen van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissin gen houden van vandaag tot en met zondag hun jaarlijkse studieweekein de. De jonge muzikanten gaan naar In de Boogaard Burg'h-Haamstede, waar ze een nieuw repertoire instuderen. Op zondag 4 oktober geven ze van 15.30 tot 16.15 uur een concert in verzorgings centrum Duinoord in Burgh-Haamstede. Het geheim om uw huid in topconditie te houden 1 uurs behandeling a reinigen - huidanalyse - peeling -verfrissen - Shiatsu massage - masker - lichte make-up Gratis mini huidverzorgingsset Maak snel een afspraak geldig tot 30 okt. '98 PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG tel. 0118-613 401 /634 184 langevieie 2 middelburg TOONAANGEVENDE KWALITEIT BEDIENING EN SERVICE PARTTIMER M/V, die dynamisch, leergierig en flexibel is. Het is fijn als je uit de schoenenbranche komt, maar niet noodzakelijk. OOK GEZOCHT: STUDENT(E)/SCH0UER(E) voor de zaterdagen en vakanties, eventueel ook de koopavond. Voel je je aangesproken?!, schrijf dan een brief met cv en pasfoto naar: Keuring voor politiehonden MIDDELBURG - De aldelin Zeeland van de Koninklijke Nt derlandse Politiehonden Vei eniging houdt zaterdag op hi terrein van de Politiehonden vereniging Midden-Zeelan aan de Frankrijkweg in hi Sloegebied een keuring voor pt litiehonden. Vijf combinaties - één voor Poli tiehond I en de overige voor 0l jectbewakingshond - doen f aan mee. Vanaf negen uur morgens worden de combina ties onderworpen aan divers speur- en springoefeningen. Hi middagprogramma met hl spectaculaire stelwerk begir om twee uur. Vanaf de rotonó van de vuilstortplaats Midden Zeeland is de route naar h( wedstrijdterrein met bordjt aangegeven. AFHAALMENU OKTOBER 1998 RESTAURA NT 2 stokjes saté 2 gebakken bananen 2 Vietnamese loempia's Bo Kho (vietn. rundvlees) Vegetarisch Tjap Tjoi Babi Pangang Koe Low Yuk Foe Yong Hai Vietnamese kroepoek Nasi/Bami of Witte Rijst Per 2 personen35,00 Elke vrijdagavond Vietnamees Lopend Buffet Met meer dan 30 gerechten Aanvang: 18.00 uur Prijs per persoon24,75 Kinderen l/m 12 jr 13.75 Voor reserveringen: Tel. (0118) 593507 Dagelijks geopend: 10.30 uur-22.30 uur http://www.zeelandnct.nl/vietnam Schoolstraat 1, Vrouwenpolder - ook voor party en cateringservice De bouw van de nieuwe Strandveste aan de Boulevard riep inder tijd weinig weerstand op. foto Ruben Oreel van de nieuwe Strandveste aan de boulevard of de bibliotheek is weinig ingebracht. De meeste bezwaren richten zich tegen de volumineuze hoogbouw. Of de grotere objecten, zoals de plan nen rond de Orangerie", zegt De Keijzer. Tegengas Dat beaamt de voorzitter van de Stichting Stadsherstel A J- W. M. Rijpert volmondig. Stadsherstel is een luis in de pels, zegt hij. „Maar de samen leving zou ontsporen als er geen tegengas wordt gegeven. We hebben samen met de Stichting Boulevard Belangen de aanzet gegeven om van het Wooldhuis een monument te maken. Dat is gelukt; het zou toch doodzonde zijn geweest als dat pand ver dwenen was." Stadsherstel maakt zich vooral druk om hoogbouw. „In een kleinschalig gebied als Vlissin gen past dat niet. Meestal niet. Het gaat ons niet om de hoog bouw alleen. Want als mensen er geen schade van ondervinden, zul je ons niet horen." Hij vervolgt: „Het is toch vreemd dat er in Vlissingen 33 tot 35 bestemmingsplannen zijn. Dat is te veel. Wij hebben gevraagd om die plannen in elk geval beter op elkaar af te stem men, zodat samenhang in de stad ontstaat. Onze manier van actievoeren kan uitgelegd wor den als 'de oppositie frustreert de voortgang', maar je kunt ook voordelen halen uit onze kriti sche blik. Een horzel heeft toch een functie." De Keijzer geeft aan de voorde len van de belangengroeperin gen te zien. „Tegen bestem mingsplannen mag je beroep aantekenen. Dat is het recht van de burgers. En ik moet zeggen dat de stichtingen mij in elk ge val dwingen om deskundigen in te roepen bij de ontwikkeling van bepaalde gebieden. Of een gebouw past in een omgeving." door Harmen van der Werf DEN IIAAG - Staatssecretaris W. Vermeend van Financiën heeft donderdag onder druk van de RPF toegezegd binnen enkele weken met een notitie te komen over de douaneslerkte in Neder land. RPF-fractievoorzitter L. C. van Dijke had daarop aangedron gen, omdat de douane in Zee land door personeelsverminde ring volgens hem onvoldoende toegerust is voor haar taken. Vermeend ontkende dat. Hij houdt wel de vinger aan de pols, want 'we moeten steeds attent büjven op ontwikkelingen in (drugs) vervoer en het verschui ven van (smokkel)routes'. Bij de inzet van douanepersoneel wordt daarmee rekening gehou den, aldus de staatssecretaris. Van Dijke hield zijn twijfels. „Een vermindering van het douanepersoneel in Zgeland met meer dan twintig mensen kan toch niet zonder gevolgen blijven. Of de douane heeft wel heel te ruim in haar jasje gezeten. Dat lijkt mij sterk. Ik hoor geluiden van de kant van de douane in Zeeland dat de controle niet meer zo uitgevoerd kan worden als vroeger, zoals het zou moeten." De RPF-fractievoorzitter zal op korte termijn met zijn CD A-col lega C. van der Knaap een offici eel bezoek brengen aan de doua ne in Zeeland, op uitnodiging van Vermeend. Drie winkeliers snappen diefjes VLISSINGEN - In een winkel aan de Lange Zelke in Vlissin gen is donderdagmiddag een vijftienjarig meisje uit Grijps- kerke betrapt op diefstal van cosmetica. Haar buit had een waarde van veertien gulden. Zij krijgt een Halt-straf. In een winkel aan de Glacis- straat nam een negenjarige jon gen twee aanstekers mee en in een winkel in de Paspoortstraat rekende een achtjarige jongen een jojo van 6,95 niet af. Beide jongens zij n gelet op hun leeftijd met een reprimande onder de hoede van hun familie gesteld. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „We zien elkaar alleen nog maar voor de rech ter." Ofwel van een normaal ge sprek tussen afgevaardigden van belangengroeperingen en leden van het dagelijks gemeen tebestuur van Vlissingen komt het nauwelijks meer. Beide par tijen vinden dat daar maar eens een einde aan moet komen. Op uitnodiging van burgemeester J. C. Th. van der Doef heeft het college voor de eerste keer met bestuurders van de Stichting Boulevardbelangen, Stichting Stadsherstel en de Stichting Verantwoorde Boulevardbe bouwing overlegd, met als doel het toenemende onbegrip weg te werken. De irritatie lijkt gedeeltelijk weggenomen. Wethouder C. de Keijzer omschrijft het gesprek als 'openhartig en constructief'. „Het vertrouwen in elkaar had een knauw gekregen. Dan blijf je hangen in de verwijtensfeer." De gemeente zou plannen koste wat kost doordrukken en te wei nig rekening houden met wen sen van omwonenden. Daar tegenover zouden de belangen groeperingen plannen ophou den, haast om het ophouden zelf. Dat kost de gemeente extra geld door de lange procedures en Vlissingen zou daardoor juist van bijzondere bouwplannen verstoken blijven. Maar toch is er niet tegen alle nieuwbouw weerstand geweest. „Er is gebouwd. Tegen de bouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 22