GS tegen plan fusie ambulances Duitser boos over te kleine villa Vervuilde Ring laat Dreischor koud Personeel CNV-park Oostkapelle zonder werk door winterstop Molen moet weg vooi Kruiningse woninger Vetspoor door centrum Goes Tholen en Goeree samen zeeland woensdag 30 september 1998 door Lukas Fransen OOSTKAPELLE - Het hotel van CNV-vakantiepark Bos en Duin in Oostkapelle sluit in no vember de deuren. Het hotel gaat in maart 1999 weer open. Omdat het niet haalbaar is het hotel het hele jaar open te hou den, heeft het bestuur van de Stichting CNV Vakanties in Utrecht vorig jaar besloten het in de wintermaanden te sluiten. De ruim dertig personeelsleden zitten deze periode zonder werk. De bungalows en See- burch, de accomodatie waar groepen van dertig personen kunnen verblijven, blijven wel hel hele jaar open. Het besluit het hotel in de win termaanden te sluiten ging vo rig jaar met veel emoties ge paard. Op het vakantiepark werken iets meer dan dertig mensen, die nu een aantal maanden overbodig zijn. De werknemers zijn niet verenigd in een verenigingsraad, omdat er minder dan de vereiste 35 mensen op Bos en Duin werken. Het personeel wordt vertegen woordigd door de Industrie- en Voedingsbond. A M. Schuurbiers, interim-di recteur van het vakantiepsj benadrukt dat er niemand v moet. „Er is een uitstekend sc aal plan opgesteld, waarin werknemers nieuwe arbei voorwaarden krijgen aangel den." Hoe het sociale plan er uitz wil Schuurbiers niet zegg „Er is door de vakbonden o onderhandeld. Het is in openheid gebeurd. Er zijn m sen die vertrokken zijn en i andere baan hebben gevond Alle anderen kunnen in ma gewoon weer op het vakanl park aan de slag." Fikse tekorten De reorganisatie is nodig om Bos en Duin al enkele jaren i fikse financiële tekorten kan Volgens de interim-directeu er voor de rest niets bijzone aan de hand.Het vakantiep is in 1963 gebouwd in opdra van de werknemersorganis; Christelijk Nederlands Vak\ bond. De bedoeling was dat v bondsleden er een betaalb vakantie konden dooi-breng In 1995 is er nog een invester van zeven milj oen gulden ges ken in het vakantiepark. door Inqrid Huibers KRUENINGEN - Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Reimers- waal is met Projektbouw Zee land BV uit Terneuzen van mening dat de monumentale molen aan de Slagveldstraat in Kruiningen plaats moet maken voor de bouw van 23 woningen. Met de huizen wil de proj ectont- wikkelaar onder meer het vrij gekomen terrein van de voor malige vleeswarenfabriek Offerman opnieuw invullen. De molen zou een nieuw stekje moeten krijgen, iets verderop in de Slagveldstraat, vlakbij de kruising met de Sluisweg. De molen moet volgens het col lege en de projectontwikkelaar verplaatst worden, omdat reke- ning gehouden moet worden met de windvang. De nieuwe huizen mogen, eenvoudig zegd, niet meer wind uit de v ken wegnemen, dan de vlees1 renfabriek deed. Dat bl lastig. „Het is onmogelijk een verantwoorde woonwijl die plek te bouwen, als je de len laat staan", aldus direct W. S. A de Winter van Proj* bouw Zeeland. Kosten De kosten voor het verplaat van de onlangs gerestaxiree molen zijn in principe voor kening van Projektbouw 2 land. De gemeente zal de i plaatsing verzorgen. „We g de molen niet eerst afbrekei dan weer opnieuw opbouv maar we zullen proberen bouwwerk in één keer in zijn heel te verplaatsen", zegt meentewoordvoerder J. Gi door René Schrier MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten van Zeeland wijzen de voorgenomen fusie van de am bulancediensten op Tholen en Goeree-Overflakkee af. Ze den ken dat de fusie niet tot een ver betering van de ambulance hulpverlening leidt. Er zxjn onvoldoende garanties voor oplossing van de knelpun ten. „Naar onze mening wordt de kwaliteit van de hulpverle ning eerder geschaad dan be- vorderd, omdat er een grotere kans op fouten in de communi catie ontstaat." Overigens hoeft de negatieve optelling van GS formeel niets te betekenen. Van daag komen de twee besturen van de betrokken ambulance diensten bij elkaar en zullen ze zeer waarschijnlijk officieel be sluiten tot een fusie. GS storen zich er aan dat de nieuwe organisatie geen duide lijke keus maakt bij welke regio ze zich wil aansluiten voor de regionale ambulancevoorzie ning (RAV). Aangezien - zo schrijft het dagelijks provincie bestuur - ook op landelijk ni veau de discussie over de regio indeling nog niet is afgerond, is het af te raden op dit moment stappen te zetten die afwijken van de huidige indeling. In de brief die GS gistermoi-gen hebben vastgesteld, schrijven ze ook- dat het hen onduidelijk is wat de medisch-inhoudelijke gevolgen zijn van de fusie. „Al leen samenvoegen van twee relatief kleine ambulancedien- Vernielingen aan auto's VLISSINGEN - Op Valkenburg in Vlissingen is maandagnacht een ruit van een geparkeerde auto vernield. Hetzelfde was het geval bij een auto aan de Kal- koensprenk in Vlissingen. Uit beide auto's werd niets vermist. sten is niet voldoende om de hui dige kwaliteitsproblemen op te lossen. Andere mogelijkheden staan daarvoor open, waarbij een goede inbedding in de be staande hulpverleningsstructu ren wel aanwezig is." Zowel de directeur van de am bulancedienst op Goeree- Overflakkee, F. van de Leem- putte, als begeleider J. A Heij- mans van de fusie, wijzen er op dat er in feite sprake is van twee zaken. Voor de ambulancedien sten staat de kwaliteit van de hulpverlening voorop. Daar naast is er meer op bestuurlijk niveau een discussie gaande over de vraag wie het voor het zeggen krijgt en tot wiens com petentie de ambulancehulpver lening moet worden gerekend. Volgens Van de Leemputte moe ten de verschillende instanties zich met hun eigen zaken be moeien. Hij voegt er aan toe dat er in deze kwestie te veel van bo venaf wordt geregeerd, terwijl de ambulancediensten juist vanaf de basis een 'sterkere or- ganisatie neer kunnen zetten dan men voor mogelijk houdt'. Vooral de discussie over de be grenzing van de verschillende gebieden, en de daaraan gekop pelde verantwoordelijkheden, waarin de hulpverleningsorga nisaties nu en in de toekomst gaan werken vertroebelt vol gens hem de discussie. Heijmans had zelf de brief van GS van Zeeland nog niet gezien. Hij constateert wel dat er ten aanzien van de fusie van de diensten op Goeree-Overflak kee en Tholen allerlei misver standen bestaan. Wat hem be treft gaat de fusie vandaag ook gewoon door. Maar daarna is het volgens Heijmans zaak om eens heel snel met een aantal mensen om de tafel te gaan zitten om nog eens over de bestuurlijke aspecten van gedachten te wis selen. Prioriteit heeft wat hem betreft echter de zoi'gverlening en daarvoor is de fusie nodig, merkt hij op. foto Pieter Honhoff De ring in Dreischor, voor het oog schoon, maar de bodem is sterk vervuild. Bewoners wachten informatiebijeenkomst af door Peter van den Belt DREISCHOR - Op een druilerige dinsdag ligt de fraaie Ring in Dreischor er stilletjes bij. De monumentale panden vormen samen met oude Sint Adriaanskerk (anno 1342) en de indrukwekkende bomenrij al jaren een beschermd dorpsgezicht. Alleen kleeft er een smetje aan de ring; uit metingen is ge bleken dat de grond 'ernstig vervuild' is. De Provincie Zeeland stelt dat er geen 'acuut gevaar' bestaat voor de volksgezond heid, maar heeft voor woensdag 14 oktober wel een informatiebijeenkomst belegd. De aanwezigheid van zware metalen, zink, en vooral lood heeft het leven van de ringbe- woners echter niet ernstig ontwricht. Inte gendeel, zij staan nauwelijks stil bij de ver ontreiniging van hun doipshart. De SRV-wagen van Oostexiander Jan Bolle is in de ochtenduren vrijwel dagelijks een trefpunt van dorpsbewoners. Het weer, fa milieaangelegenheden en menselijke kwaaltjes zijn standaard onderwérpen maar over bodemvervuiling hooit Bolle niets. „Geen woord. Het leeft volgens mij niet." De twee middenstanders in de Zuidstraat hebben sooitgelijke berichten. „Bij ons in de winkel is de vervuiling of de voorlich tingsbijeenkomst geen onderwerp. Mensen die er direct mee te maken hebben, zullen wel op de hoogte zijn, maar ik denk dat de mensen in Dreischor over het algemeen heel nuchter zijn", meent Gea van Duin van de buuxtsuper. „Als ik het niet in de krant gelezen had, had ik het niet geweten", zegt Cor van Dix- hoorn. Die daarmee maar wil aangeven dat ook in zijn winkel het onderwerp bodem vervuiling niet ter sprake komt. Verdeeld Aan de Ring zelf zijn de reacties verdeeld. Marco de Bruine, van nummer 30, zegt er nog weinig overgelezen te hebben. „Boven dien ga ik binnenkort verhuizen.Een moe der van twee jonge kinderen maakt zich nog niet zoveel zorgen dat ze haar kroost van de vervuilde ring weghoudt. „Ik sta er ook niet elke dag bij stil. Maar ik ga toch wel naar de voorlichtingsbijeenkomst. Ik wil weten in hoeverre het kwaad kan. Dat verwacht ik daar te horen. Al denk ik dat het allemaal wel mee zal vallen." Bij de familie Eekhout (nummer 16) hebben ze een jaar geleden monsters in de achter- tuin genomen. Maar de kinderen van 7, 11 en 14 jaar oud mogen gewoon in die tuin blijven spelen. „De bron ligt volgens mij bij café De Ring en daar wonen we toch nog een eindje vandaan", stelt C. Eekhout. Op de plaats waar tegenwoordig hei-berg De Ring is gevestigd, schijnt volgens een aantal Dreistemaren vroeger een schilder te heb ben gewoond die bovendien ook nog een taxibedrijf runde. Afvalstoffen van de werkplaats en olie uit de auto zouden wel licht de bron zijn van de vervuiling. Maar niemand weet het zeker. Volgens mevrouw M. Braber van nummer 15 zou de loodverontreiniging echter wel eens van de ruim zeshonderd jaar oude kerk kun nen komen. „Vroeger werden er loden re genpijpen gebruikt. Dat water kwam in de gracht en die werd regelmatig uitgegraven. Dorpsbewoners vermengden het slib graag met de zware kleigrond in hun tuintjes." Zo werd volgens haar de vervuilde grond over de Ring en de omgeving verspreid. An dere dorpsbewoners wijzen weer in de rich ting van een smidse die in het dorp heeft ge staan of een benzinepomp die lang geleden aan de Ring te vinden was. Net als de familie Eekhout is M. Braber ze ker van de partij op de voorlichtingsbijeen komst. Maar de groente uit haar tuin laat ze er voorlopig niet voor staan. „Ik woon hier al 55 jaar, eet altijd uit de tuin en leef nog steeds." Dorpsraad-voorzitter J. L. van Gastel is de afgelopen weken nog niets wijzer gewor den. Ook hij wacht de voorlichtingsbijeen komst op 14 oktober af. „Ik denk dat veel mensen zich betrokken voelen. Ik verwacht een flinke opkomst." door Peter van den Belt RENESSE - Een ontevreden Duitse koper van een woning in Villapark Zeeland Village in Scharendijke heeft gisteren voor hotel-restaurant De Zeeuwse Stromen in Renesse zijn ongenoegen geuit. De actie van Hans-Richard Fit- scher was met name gericht te gen voorzitter M. J. Leenhouts van de Raad van Arbitrage voor de bouwbedrijven in Neder land. Die zou hem tijdens de behandeling van zijn arbitrage zaak in maart dit jaar ernstig hebben benadeeld. door René Schrier GOES - De brandweer is dins dag aan het eind van de middag druk bezig geweest met het schoonspuiten van een aantal straten in de Goese binnenstad. Vermoedelijk heeft een vracht- of bestelwagen op zijn tocht langs een aantal adressen in Goes een vette substantie, ver moedelijk bakvet of iets derge- Fitscher had de Zeeuwse Stro men als actieplaats gekozen omdat Leenhouts daar gisteren opnieuw zitting hield. De Duit ser, afkomstig uit Hamminkeln, wachtte tót de zitting voorbij was en las bij het naar buiten komen van Leenhouts tien ge peperde stellingen op. Om zijn woorden kracht bij te zetten maakte hij gebruik van een me gafoon. Tijdens zijn optreden eiste hij het aftreden van de uit Sluis afkomstige Leenhouts. Ook wilde hij weten hoeveel ko pers er in de toekomst nog gedu peerd zouden worden door de uitspraken van de Raad van Ar- lijks, verloren. Een fietser die op hel vette goedje uitgleed scha kelde de gemeente in die vervol gens de brandweer vroeg om de straten schoon te spuiten. Het vet werd aangetroffen in de Nieuwstraat, 's-HeerHendriks- kinderenstraat, Turfkade, Bier kade, Beestenmarkt, Ossen- hoofdstraat, Weststraat, Ringbaan-west, Joachimikade, bitrage en of het Leenhouts soms ontbrak aan rechtsbe wustzijn. Prospectus De Duitser, die de villa in 1994 kocht na bemiddeling van Ori- sant Makelaardij BV uit Mid delburg, is woedend omdat hij aannam dat zijn villa aanzien lijk groter zou worden dan bij oplevering het geval was. „De prospectus beloofde 125 vier kante meter, maar ik telde er maar negentig. Een architec tenbureau heeft dat later beves tigd. Bovendien zouden er mar meren tegels in de badkamer Ringbaan-oost, Oostsingel en Grote Kade. De brandweer zette twee tank autospuiten in met in totaal 15 mensen om de vettigheid van de straat te spuiten. Dat werk duurde ongeveer tweeënhalf tot drie uur omdat het volgens een woordvoerder van de brand weer 'niet echt lekker oploste'. Van de dader ontbreekt elk spoor. komen. Die heb ik ook nooit ge had." Omdat er ook een raam minder in de woning zat, schatte de advocaat van Fitscher dat de woning in totaal 81.000 gulden minder waard was. Fitscher spande een arbitrage zaak aan. Die diende in maart van dit jaar. Leenhouts stelde hem echter in het ongelijk. Dat schoot Fitscher in het verkeerde keelgat. Misverstand Volgens de heer Verburg van Orisant berust alles op een mis verstand, ontstaan door de ver taling van de prospectus in het Duits. „In Nederland wordt de vloeroppervlakte gemeten op de grond. In Duitsland ongeveer op schouderhoogte. Omdat de wanden in de villa's schuin aflo pen verschillen de aantallen", aldus Verburg. „De zaak diende bij een Nederlandse arbitrage- raad en die heeft de Nederland se wet gehanteerd." Daarbij komt dat een prospec tus voor de Nederlandse wet niet als bindend geldt. Alleen aan het koopcontract en de bouwtekeningen wordt waarde gehecht. M. J. Leenhouts was gisteren niet bereikbaar. Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve vader en opa BERTUS WILHELMUS MEEUSE sinds 4 maart 1998 weduwnaar van Pieternella Maria de Coninck in de leeftijd van 84 jaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorg centrum 'Jacob Roggeveenhuis' voor de liefdevolle verzorging. Kinderen en kleinkinderen Middelburg, 25 september 1998. Correspondentieadres: Fam. Verlinde-Meeuse 't Zanddorp 116, 4335 AM Middelburg. Ingevolge zijn laatste wens heeft de crematie in be sloten familiekring plaatsgevonden. Haar leven is voltooid. Na intense strijd is zij mistig gestorven, onze liefste mama en oma NEELTJE JOHANNA VERPLANKE-DE BOURGRAAF weduwe van M. A. Verplanke Wemeldinge t Goes 29-11-1909 28-9-1998 Dankbaar gedenken wij haar liefdevolle zorg en toewijding. De laatste fase van haar leven werd mama verzorgd en verpleegd in Ter Valcke'. Het personeel, in het bijzonder dat van de afd. Meidoornstraat, willen we heel hartelijk bedanken. Goes: Han Verplanke Huizen: Ans en Co van Keulen-Verplanke Zwolle: Nanda en Hans Bannink-van Keulen Zwolle: Mattijs van Keulen Correspondentieadres: Treiler 14, 1276 ED Huizen. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 2 okto ber om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats, aan het Geldeloozepad, te Goes. Daaraan voorafgaand wordt om 13.50 uur, in de Aula op de begraafplaats, een afscheidsdienst ge houden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde Aula. 'Haar handen hebben voor ons gewerkt, haar hart heeft voor ons geklopt, haar ogen hebben ons tot 't laatst gezocht. Zij heeft haar taak volbracht. Bedroefd, delen wij u mede dat op haar 95-ste ver jaardag, na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma ADRIANA KOENS weduwe van Jan de Jonge Hulst: Riet de Jonge Enschede: Mia en Hans Reiber-de Jonge Jikke en Alex Amsterdam: Betty de Jonge en Peter Mulder Goes, 29 september 1998 Joannaplantsoen 1. Correspondentieadres: Zeildijk 85 4561 SH Hulst. Onze moeder en oma is opgebaard in het Uitvaart centrum 'Goes'. Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheidnemen aldaar donderdag 1 oktober van 19.00 tot 19.30 uur. De Uitvaartdienst zal worden gehouden vrijdag 2 oktober om 10.50 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats, R.K.-ge- deelte aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde Uitvaartcentrum. Wij zijn dankbaar voor de zeer liefdevolle verzor ging in 'Ter Weel' te Goes, in het bijzonder Manne ke en haar ploeg. 28 september is overleden onze lieve oma WIJNANDA KRISTALIJN-DE GRAAF Woorden schieten tekort. We zullen u heel erg missen. Maar we zullen u nooit vergeten. Patricia en Martin Voor de vele blijken van medeleven, zowel tijdens haar ziekte als na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder en oma ANNA CORNELIA STOLTEN-BOLIJN zijn wij u oprecht dankbaar. Kinderen en kleinkinderen Oosterland, september 1998. Hartelijk dank voor uw medeleven en belangstelling tij dens de ziekte en na het overlijden van de heer F. VAN HOORN Mede namens de familie Bruggcman I. J. Haverhoek exc. test. 50-09-1994 30-09-1998 JERRY Achter de tranen van verdriet schi ilt de glimlach van de herinnering Ma foto Marijke Folkertsma Hans-Richard Fitscher maakte zijn ongenoegen gisteren luidkeels kenbaar bij hotel De Zeeuwse Stromen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42