GS zijn tegen ambulancefusie PZC Scheidend directeur kerncentrale krijgt koninklijke onderscheiding 1 Oud-burgemeester W. Baas overleden Bonden betichten me name burgemeester Spahr van intimidati Huisvesting ouderen is ver onder de maat zeeland ,22 College verwacht geen verbetering van hulpverlening Het nieuwste van onze najaarscollectie woensdag 30 september 1998 door RenéSchrier MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten van Zeeland wijzen de voorgenomen fusie van de am bulancediensten op Tholen en Goeree-Overflakkee af. Ze den ken dat de fusie niet tot een ver betering van de ambulance hulpverlening leidt. Er zijn onvoldoende garanties voor oplossing van de knelpun ten. „Naar onze mening wordt de kwaliteit van de hulpverle ning eerder geschaad dan be vorderd, omdat er een grotere kans op fouten in de communi catie ontstaat." Oveiigens hoeft de opstelling van GS formeel niets te betekenen. Vandaag ko men de twee besturen van de be- ANBO-voorzitter stoot collega's voor het hoofd GOES - De uitlatingen van de Zeeuwse ANBO-voorzitter J. van Wezel in de PZC van giste ren zijn in het verkeerde keelgat geschoten bij de andere Zeeuw se ouderenorganisaties. Van Wezel had gedreigd dat de ouderenbonden uit de stichting Het Klaverblad zouden stap pen, omdat ze in die organisatie monddood zijn gemaakt. KBO, PCOB en NPB distantiëren zich van die opmerking. Ze erkennen dat er weliswaar problemen zijn met Het Klaverblad, maar me nen dat die in goed overleg kun nen worden opgelost. In Het Klaverblad, gevestigd te Goes, werken patiënten- en consumentenorganisaties in de zorgsector samen. Volgens Van Wezel, momenteel voorzitter van het POSO, het provinciaal overleg- en samenwerkingsver band van de ouderenorganisa ties, worden de ouderenbonden ondergesneeuwd en krijgen ze te weinig geld, inspraak en ruimte voor eigen initiatieven. De besturen van de KBO, PCOB en NPB zijn dat niet mèt hem eens. Zij stellen in een gister avond verspreid persbericht met nadruk dat beëindiging van het samenwerkingsverband met Het Klaverblad niet aan de orde is en dat de uitlatingen in de krant voor de persoonlijke rekening zijn van Van Wezel. trokken ambulancediensten bij elkaar en besluiten zeer waar schijnlijk officieel tot een fusie. GS storen zich er aan dat de nieuwe organisatie geen duide lijke keus maakt bij welke regio ze zich wil aansluiten voor de regionale ambulancevoorzie- ning. In de brief die GS gistermorgen hebben vastgesteld, schrijven ze ook dat het hen onduidelijk is wat de medisch-inhoudelijke gevolgen zijn van de fusie. „Al leen samenvoegen van twee relatief kleine ambulancedien sten is niet voldoende om de hui dige kwaliteitsproblemen op te lossen. Andere mogelijkheden staan daarvoor open, waarbij een goede inbedding in de be staande hulpverleningsstructu ren wel aanwezig is. Zowel de directeur van de am bulancedienst op Goeree- Overflakkee, E van de Leem- putte, als begeleider J. A Heij- mans van de fusie, wijzen er op dat er in feite sprake is van twee zaken. Voor de ambulancedien sten staat de kwaliteit van de hulpverlening voorop Daar naast is er meer op bestuurlijk niveau een discussie gaan over de vraag wie het voor het zeggen krijgt en tot wiens competentie de ambulancehulpverlening moet worden gerekend. Volgens Van de Leemputte moe ten de verschillende instanties zich met hun eigen zaken be moeien. Hij voegt er aan toe dat er in deze kwestie te veel van bo venaf wordt geregeerd, terwijl de ambulancediensten juist vanaf de basis een 'sterkere or ganisatie neer kunnen zetten dan men voor mogelijk houdt'. Vooral de discussie over de be grenzing van de verschillende gebieden volgens hem de dis cussie. Heijmans had zelf de brief van GS van Zeeland nog niet gezien. Hij constateert wel dat er ten aanzien van de fusie allerlei misverstanden bestaan. Wat hem betreft gaat de fusie van daag ook gewoon door. Maar daarna is het volgens Heijmans zaak om heel snel met een aantal mensen om de tafel te gaan zit ten om over de bestuurlijke as pecten van gedachten te wisse len. Prioriteit heeft wat hem be treft echter de zorgverlening en daarvoor is de fusie nodig, merkt hij op. door Rolf Bosboom KOUDEKERKE - In verpleeg huis Der Boede in Koudekerke is zondag oud-burgemeester W. Baas overleden. Baas is burgemeester geweest van achtereenvolgens Kerk- werve, Sint -Laurens en Sint- Zendmasten in zee zijn niet tegen te houden DEN HAAG - Minister T. Nete lenbos van Verkeer en Water staat vindt het ongewenst dat een organisatie als Delta Radio 'zomaar' twee grote zendmas ten voor de Walcherse kust in zee kan bouwen, maar zij kan er door gebrek aan regelgeving niets tegen ondernemen. Dat antwoordt zij op kamervra gen van PvdA'er J.J. Feenstra. Netelenbos overweegt naar aanleiding van het initiatief van Delta Radio maatregelen te ne men om dit in de toekomst te voorkomen. Delta Radio heeft volgens de minister doelbewust een locatie buiten de beschermde twaalf- mijlszone uit de kust gekozen. Zij meldt als verzachtende om standigheid: 'In dit concrete ge val zijn de initiatiefnemer en betrokken overheidsinstanties in goed overleg met elkaar om te komen tot een zorgvuldige be sluitvorming'. Dit najaar wordt een besluit verwacht. Annaland. Hij is 93 jaar gewor den. Willem Baas werd op 22 april 1905 in Bussum geboren. In sep tember 1937 werd hij, na een ambtelijke loopbaan in de ge meenten Kamerik en Lange Ruige Weide, benoemd tot eer ste burger van Kerkwerve. In die hoedanigheid correspon deerde hij met Winston Chur chill, in de veronderstelling dat er een verwantschap moest zijn 'tussen Kerkwerve ('Kerkheu- vel') en de naam Churchill. Hij nodigde de drukbezette staats man zelfs uit. ..Kom naar het Zeeuwse dorp dat net zo heet als u, en wij garanderen u rust." Churchill sloeg de uitnodiging beleefd af. In mei 1952 verruilde Baas, van gereformeerde huize en lid van de Anti-Revolutionaire Partij, Kerkwerve voor Sint Laurens. In juli 1966, toen Sint-Laurens bij de gemeente Middelburg werd gevoegd, werd hij burge meester van Sint-Arinaland. Die functie vervulde hij tot zijn afscheid in juni 1971, na 34 jaar burgemeesterschap. Baas wasvooral bekend vanwe ge zijn ambtskostuum, com pleet met steek en degen, dat hij droeg als hij de commissaris van de koningin officieel gelukkig nieuwjaar ging wensen. ,,Ik wil dan duidelijk representatief zijn voor een plattelandsge meente", zo verklaarde Baas. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Baas wordt vrijdag in Sint-An- naland begraven. Het echtpaar Den Boer, na de huldeblijken. foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - Ir. Hans den Boer, voor malig directeur van de kerncentrale in Borssele, is dinsdag in Vlissingen konink lijk onderscheiden. Den Boer, die gisteren afscheid nam als directeur, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van de Middelburgse burgemeester mr. L. H. B. Spahr van der Hoek. „Zo, die zit", constateerde Spahr van der Hoek tevreden, nadat hij de onderschei ding had opgespeld. Volgens de burge meester heeft Den Boer het koninklijk eerbetoon meer dan verdiend. „U heeft zich gedurende een lange periode op uit zonderlijke wijze ingezet voor de elektri citeitsproductie. U bent een echt autori teit op het gebied van kernenergie. Van daar ook de vele internationale advies functies" Hans den Boer kwam in 1974 in dienst van de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij (PZEM). In 1986 werd hij chef bedrijfsvoering van de kernenergie centrale Borssele. Vijf jaar later promo veerde Den Boer tot bedrijfsdirecteur kernenergie van de PZEM. Namens de World Association of Nuclear Operators nam hij deel aan programma's die de kerncentrales in de voormalige Oostblok landen moesten verbeteren. „Maar", voegde Spahr van der Hoek daaraan toe, „u heeft ook een uitzonder lijke staat van dienst op maatschappelij ke aangelegenheden, bijvoorbeeld bij de ontwikkeling van dit schone gebied dat zeeland heet." In razend tempo somde de burgemeester de talloze functies op die Den Boer vervulde en nog vervult in onder meer het Havenschap Vlissingen, de Stichting Bodemsanering Bedrijfsterrei nen Zeeland, de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging, de Industriegroep Midden-Zeeland en de Hogeschool Zee land. „En deze lijst is ongetwijfeld niet compleet", besloot Spahr van der Hoek. De burgemeester wees ook op de 'onop houdelijke strijd' die Den Boer heeft ge voerd voor het openhouden van de kern centrale Borssele. De vergunning loopt af op 31 december 2003. Als er geen nieuwe vergunning wordt afgegeven, zal de cen trale haar deuren in 2004 dus niet meer mogen openen. Dat heeft grote gevolgen voor de Zeeuwse werkgelegenheid. Bij de kerncentrale werken ongeveer 750 men sen. Spahr van der Hoek: „Het is aan ons allen de taak deze strijd voort te zetten." GEMEENTE 'REIMERSWAAL KENNISGEVING VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "BUITENGEBIED, PARTIELE HERZIENING INTENSIEVE VEEHOUDERIJ 1997" Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken ter vol doening aan artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend Op 21 juli 1998 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan "Buitengebied, partiële herziening intensieve veehouderij 1997" vastgesteld De noodzaak van de planherziening heeft te maken met de ingrijpende ontwikkelingen op het gebied van de. intensieve veehouderij. In dit bestemmingsplan worden de voor schriften met betrekking tot omschakeling naar en uitbreiding van intensieve veehouderij(neven)bedrijven nadere eisen opgeno men Het vastgestelde plan wijkt op onderdelen af van het ontwerpbestemmingsplan. De wijzigingen hebben betrekking op de uitbreidingsmogelijkheden voor bedrijven met een grotere oppervlakte dan 5 000 m; en de vermelding in de toelichting van bedrijven groter van 5 000 m1. De vaststelling van het bestemmingsplan is eerder gepubliceerd op 5 augustus 1998 In deze publicatie ontbrak de mededeling dat het ontwerpbestemmingsplan op onderdelen was gewijzigd. Gezien dit verzuim ligt het bestemmingsplan met ingang van don derdag 1 oktober 1998 wederom gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis aldeling Bouwen en Wonen, Oude Plein 1 in Krumingen (op werkdagen van 08 30 tot 12 30 uur en verder op afspraak) Degene die tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij/zij redelijkerwijs met in staat is geweest tijdig zijn of haar ziens wijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende de termijn van tervisielegging bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA MIDDELBURG schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Eveneens bestaat de mogelijkheid voor een ieder om tegen de aangebrachte wijzigingen bedenkingen in te dienen Voor dege nen die, naar aanleiding van de publicatie van 5 augustus 1998 bedenkingen hebben ingedierfd geldt dat de destijds ingediende bedenkingen in stand blijven, zij hoeven derhalve met nogmaals bedenkingen in te dienen. Krummgen. 30 september 1998. Namens burgemeester en wethouders v. Reimerswaal, ir J. Gideonse hoofd afdeling Bouwen en Wonen Een keur aan nieuwe winterkleding hangt keurig gerangschikt en overzichtelijk tri voor n klaar. Wij verheugen ons erop u al dit moois te laten zien. En als ti alleen maar voor de gezelligheid een kijkje wilt nemen bent u ook van harte welkom. Uw kopje koffie of frisdrank met iets lekkers staat klaar. Tot ziens bij Mol Kleding! Noordweg 3 Krabbendijke V 0113-502784 MAANDAGMORGEN GESLOTEN VRIJDAGAVOND KOOPAVOND RUIME PARKEERGELEGENHEID Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve vader en opa BERTUS WILHELMUS MEEUSE sinds 4 maart 1998 weduwnaar van Pieternella Maria de Coninck in de leeftijd van 84 jaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorg centrum 'Jacob Roggeveenhuis' voor de liefdevolle verzorging. Kinderen en kleinkinderen Middelburg, 25 september 1998. Correspondentieadres: Fam. Verlinde-Meeuse 't Zanddorp 116, 4335 AM Middelburg. Ingevolge zijn laatste wens heeft de crematie in be sloten familiekring plaatsgevonden. Haar leven is voltooid. Na intense strijd is zij rustig gestorven, onze liefste mama en oma NEELTJE JOHANNA VERPLANKE-DE BOURGRAAF weduwe van M. A. Verplanke Wemeldinge i Goes 29-11-1909 28-9-1998 Dankbaar gedenken wij haar liefdevolle zorg en toewijding. De laatste fase van haar leven werd mama verzorgd en verpleegd in 'Ter Valcke'. Het personeel, in het bijzonder dal van de afd. Meidoornstraat, willen we heel hartelijk bedanken. Goes: Han Verplanke Huizen: Ans en Co van Keulen-Verplanke Zwolle: Nanda en Hans Bannink-van Keulen Zwolle: Mattijs van Keulen Corresponden t ieadres Treiler 14, 1276 ED Huizen. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 2 okto ber om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats, aan het Geldeloozepad. te Goes. Daaraan voorafgaand wordt om 15.30 uur, in de Aula op de begraafplaats, een afscheidsdienst ge houden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde Aula. Met droefheid namen wij kennis van het overlijden van CHARLES GILLISSEN VERSCHAGE oud-wethouder en gemeenteraadslid van Vlissingen Zijn grote bestuurlijke inzet blijft in onze herinne ring. Bestuur en fractie Partij van de Arbeid afd. Vlissingen Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van de heer CH. J. GILLISSEN VERSCHAGE Wij zijn hem dank verschuldigd voor al hetgeen hij als wethouder cn raadslid gedurende een lange reeks van jaren voor de Vlissingse gemeenschap heeft gedaan. In onze herinnering leeft hij voort als een be kwaam, betrokken en integer bestuurder. Het gemeentebestuur van Vlissingen, J. C. Th. van der Doef, burgemeester drs. C. G. H. Koenst, secretaris door Jacques Cats MIDDELBURG - „Op het ge bied van intimidatie zijn de grenzen van het toelaatbare overschreden." Vooral om die reden moet er volgens de geza menlijke vakbonden een onaf hankelijk onderzoek komen naar het conflict tussen een deel van B en W van Middelburg en gemeenteambtenaren. In een gisteren op het provinciehuis verschafte toelichting op het verzoek om tussenkomst van minister Peper van Binnenland se zaken wees vakbondsverte genwoordiger Th. Jacobs met name met de beschuldigende vinger naar burgemeester mr. L. H. B. Spahr van der Hoek. Commissaris der Koningin drs. W. T. van Gelder zal de uit de toelichting verkregen informa tie benutten in zijn adviesrap port voor de minister. Eerder ontving Van Gelder burgemees ter Spahr van der Hoek diens visie te vernemen. Het trof hier een oriënterend sprek, laat mr. E. E. van Hoop namens de provincie v ten. „Van 'op het matje roept was geen sprake." Met deze opmerking lijkt ee van de gisteren door de gemee teraadsfractie van D66 ing diende schriftelijke vragen het college van B en W te zijn b antwoord. De fractie wil wet of de commissaris Spahr van i Hoek op zijn gedrag heeft aa gesproken. De schriftelijke vragen zijn gegeven door het bij D66 leve de gevoel dat tijdens de gemee teraads verga dering in juli ni de kern van de zaak is benoem het gedrag van de burgemeest en de wethouders P. H. A Braj man en P. M. Bruinooge. fractie noemt het 'voorwaar hele stap' dat de vakbonden hulp hebben ingeroepen van Pj per. door Richard Sandee VLISSINGEN - Het ouderen- huisvestingsbeleid in Zeeuwse gemeenten is onder de maat. Dat blijkt uit een onderzoek van de ANBO, op basis waarvan de organisatie 'rapportcijfers' aan 207 Nederlandse gemeenten heeft uitgedeeld. Landelijk scoort minder dan de helft hoger dan een 5, maar in Zeeland komt geen enkele gemeente daarbo ven. Sas van Gent en Sluis-Aar- denburg, de best scorende plaatsen in de provincie, krijgen beiden een 4,7. Ronduit belabberd komt Mid- delharnis uit het onderzoek: het beleid daar is de ANBO niet meer dan een 1,3 waard. Daar mee eindigt de gemeente bij de slechtste 6 in Nedei'land. In Hulst, met een score van 1,8, is het als oudere ook niet goed toe ven, volgens de ANBO. De Hulster wethouder W. Kay- ser kijkt ervan op. „Ik heb juist de indruk dat wij ons wat oude renhuisvesting betreft positief onderscheiden. Zo hebben we hier in samenspraak met vei zorgingstehuis Blauwe Hoev maatregelen getroffen zodat ou deren in hun vertrouwde omge ving kunnen blijven wonen. I kan me dus niet voorstellen d; het in Hulst echt zo slecht zo zijn. Waarschijnlijk is deze en quête lang geleden voorgelegc nog voor mijn tijd." De gegevens zijn echter di voorjaar verzameld. F. Bakkei secretaris van ANBO gewes Zeeland, snapt niet waaron Kayser denkt dat Hulst zich po sitief zou onderscheiden. „Da ben ik niet zo eens met de wet houder. In Hulst hebben onzi mensen juist meerdere kerei hun onvrede met het beleid ge uit. Er worden daar onvoldoen de huizen voor ouderen bouwd." Waar ANBO vooral zwaar aan tilt, is of gemeenten al dan niet een speciale nóta voor het oude- renhuisvestingsbeleid hebben Uit het onderzoek blijkt name lijk dat de plaatsen die over zo'n nota beschikken, op diverse punten beter scoren. 'Haar handen hebben voor ons gewerkt, haar hart heeft voor ons geklopt, haar ogen hebben ons tot 't laatst gezocht. Zij heeft haar taak volbracht. Bedroefd, delen wij u mede dat op haar 95-ste ver jaardag, na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma ADRIANA KOENS weduwe van Jan de Jonge Hulst: Riet de Jonge Enschede: Mia en Hans Reiber-de Jonge Jikke en Alex Amsterdam: Betty de Jonge en Peter Mulder Goes, 29 september 1998 Joannapiantsoen 1. Correspondentieadres: Zeildijk 85 4561 SH Hulst. Onze moeder en oma is opgebaard in het Uitvaart centrum 'Goes', Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheidnemen aldaar donderdag 1 oktober van 19.00 tot 19.50 uur. De Uitvaartdienst zal worden gehouden vrijdag 2 oktober om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de .begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats, R.K.-ge- deelte aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde Uitvaartcentrum. Wij zijn dankbaar voor de zeer liefdevolle verzor ging in 'Ter Weel' te Goes, in het bijzonder Manne ke en haar ploeg. 28 september is overleden onze lieve oma WIJNANDA KRISTALIJN-DE GRAAF Woorden schieten tekort. We zullen u heel erg missen. Maar we zullen u nooit vergeten. Patricia en Martin Voor de vele blijken van medeleven, zowel tijdens haar ziekte als na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder en oma ANNA CORNELIA STOUTEN-BOLIJN zijn wij u oprecht dankbaar. Kinderen en kleinkinderen Oosterland, september 1998. Hartelijk dank voor uw medeleven en belangstelling tij dens de ziekte en na het overlijden van de heer F. VAN HOORN Mede namens de familie Bruggeman I. J. Haverhoek exc. test. 30-09-1994 3 JERRY Achter de tranen van verdriet s huilt de glimlach van de herinnering

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 36