ontmaskert Feyenoord Van Hoogdalem schlemiel bij Schalke 04 Doping gevonden bij Lotto-ploeg Vitesse in tweede ronde dank zij Griekse inbreng sport ^Willem II rijk in -arm Tbilisi lotterdamse ploeg in laatste minuut uitgeschakeld: 0-3 Fikse boete Romano Sion Sliepen in tafeltennisploeg Tyson laat verstek gaan Twee zeges Joop Nicodem Rentree Ebiede bij Heerenveen Trofee WK volleybal terecht woensdag 30 september 1998 jvan onze sportredactie iklfBRUSSEL - De Belgische poli- heeft op 3 december vorig tijdens huiszoekingen bij van de Lotto- Ie Uploeg verboden middelen ge- 'nqvonden. Dat meldt dagblad injHet Volk. Het onderzoek naar imide dopingaffaire wordt ver richt door de rechtbank in Doornik. Volgens de Belgische krant werden de woningen van ploegleider Jean-Luc Vanden- broucke, de renners Peter Fa- razijn en Sébastien Demar- baix. een aantal verzorgers en een apotheker doorzocht. Daarbij zouden farmaceuti sche middelen zijn aangetrof fen, waarvan enkele op de do- pinglijst van de internationale wielrenunie (UCI) voorkwa men. Het laboratorium had ne gen maanden nodig om de gevonden middelen te onder zoeken. Op aanwijzingen van Farazijn werden bij een fami lielid van de Lotto-renner 14 EPO-ampullcn gevonden. In de Ronde van Frankrijk 1997 werd Djamolidin Ab- doesjaparov op het gebruik van bromantan en clenbuterol betrapt. De sprinter uit Oezbe kistan werd door de Lotto- ploeg op staande voet ontsla gen en keerde nimmer weer in het wielerpeloton. Belga van onze sportredactie DEN HAAG - Doelman Radek Cerny van Slavia Praag werd de held. Marco van Hoogdalem van Schalke 04 de schlemiel. De oud-speler van Roda JC miste gisteravond in Praag de beslis sende strafschop. Cerny stopte zijn inzet. Met zijn red ding loodste hij Slavia naar de tweede ronde in het UEFA-bekertoernooi. Schalke, "winnaar in 1997 en in de laat ste editite in de kwartfinale verliezer tegen de latere winnaar Inter Milan, verloor het duel met 1-0, dezelfde cij fers waarmee het veertien dagen eerder in Gelsenkirchen won. ANP/RTR Returns eerste ronde: Wisla Krakov (Pol) - Maribor (SIv) 3-0 (0-0). S5. Zajac 1-0, 89. Za- jac 2-0, 90. Kulawik 3-0 Scheidsrechter Ihring (Slw). Aantal toeschouwers. 3500. Eerstewedstrijd: 2-0, Wisla naar tweede ron de. Bologna (Ita) - Sporting Lissabon (Por) 2-1 (0-0). 65. Leandro 0-1, 78. Nervo 1-1.90. Sig- nori 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Ro- main (Bel). Rode kaart: 75. Simao (Spor ting). Aantal toeschouwers: 3688. Eerste wedstrijd: 2-0, Bologna naar tweede ronde. Slavia Praag (Tsj) - Schalke 04 (Dui) 1-0 nv (1-01-0). Slavia wint na strafschoppen (5-4) 17. Dostalek 1-0. Scheidsrechter: Harrel (Fra) Aantal toeschouwers: 8896. Eerste loedLstrijd: 0-1, Slavia Praag naar tweede ronde CSKA Sofia (Bul) - Servette (Zvvi) 1-0 (1-0). 10. Stanchev 1-0. Scheidsrechter: Larsen (Den). Aantal toeschouwers: 19.000. Eerste wedstrijd: 1-2, CSKA Sofia naar tweede ron de. Skonto Riga (Let) - Dinamo Moskou (Rus) 2- 3 (0-1). 17. Goesev 0-1, 60. Golovskoi 0-2, 75. Pakhar 1-2, 76. Terojin 1-3, 89. Pakhar 2-3. Scheidsrechter: Juhos (Hon). Aantal toe- schouivers: 4500. Eerste ivedslrijd: 2-2, Di namo Moskou naar t weede ronde Hajduk Split (Kro) - Fiorentina (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Aantal toe schouwers. 38.000. Eerste wedstrijd1-2, Fiorentina naar tweede ronde Stromsgodet (Noo) - Aston Villa (Eng) 0-3 (0-2). 10 Collymore 0-1. 23. Collymore 0-2. 64. Collymore 0-3. Scheidsrechter: Schoch (Zwi). Aantal toeschouwers: 4835. Eerste wedstrijd: 2-3, Aston Villa naar tweede ron de. Graz AK (Oos) - Litex Lovech (Bul) 2-0(1-0). 8. Golombek 1-0, 82. Akwuegbu 2-0. Scheidsrechter: Olsen (Noo). Aantal toe schouwers: 7500. Eerste wedstrijd: 1 -1Graz AK naar tweede ronde. Werder Bremen (Dui) - Brann Bergen (Noo) 4-0 nv (1-0 2-0). 17. Wiedenerl-O, 70 Wiede- ner 2-0, 107 Maximov 3-0, 110. Flo 4-0 Scheidsrechter: Tokat (Tur). Aantal, toe schouwers: 17.364. Eerste wedstrijd. 0-2, Werder Bremen naar tweede ronde Olympique Marseille (Fra) - Sigma Olomouc (Tsj) 4-0 (2-0). 19. Dugarry 1-0, 23. Pnes 2-0. 76. Dugarry 3-0, 86 Pires 4-0. Scheidsrech ter: Weber (Dui) Aantal toeschouwers: 17.868. Eerste wedstrijd. 2-2, Marseille naar tweede ronde. Anorthosis Famgusta (Cyp) - FC Zurich (Zwi) 2-3 (1-2). 12 Santanna 0-1. 38 Bart- lett 0-2, 45. Fischer 1 -2 (eigen doel). 62 Bart- lettl-373. Krcmarevic 2-3 Scheidsrechter: Clark (Sch). Aantal toeschouwers: 1500. Eerste wedstrijd: 0-4, FC Zurich naar ttvee- de ronde. »«i - Vierduizend kilome- van huis vierden elf voetbal uit Tilburg een feestje. In de EjCaukasus, op de middenstip ran de betonkolos van Dinamo Zojuist was historie ge Voor het eerst in de sjiclubgeschiedenis haalde Wil- n de tweede ronde van een g^uropacup-toemooi. Willem II 3"éWon met 3-0, nadat in Tilburg ook al met 3-0 was gewonnen. m de schrijnende armoede van 6 Tbilisi voelden de spelers van 7-5Willem II, met de doelpunten makers Valk, Ceesay en Ramzi in de hoofdrol, zich rijk. Ze ver- bleven voor de wedstrijd alleen in het hotel, zonder vertier. Ze alazagen de vervallen hoofdstad ',arvan Georgië slechts vanuit de "S1raampjes van de bus. Na de eer- ste Europese zege mocht het feest pas beginnen. Trainer Co Adriaanse liet zijn ploeg wederom met vier spitsen ispelen. Weer was die riskante zet Tbilisi te machtig. Valk vol trok al in de achttiende minuut het vonnis over de povere tegen stander: 0-1. De onzekere kee- per Gvaramadze van Tbilisi kreeg pas in het tweede bedrijf terecht nog twee ballen om de oren. De Tilburgers kregen zee- en van ruimte. De Gambiaan e' Ceesay liep vlak voor tijd een aangever van Arts binnen: 0-2. uit Marokko gaf in de laatste minuut solo de aanzet Voor meer feestgedruis: 0-3. ie Betonrot n' De 25.000 Georgische fans in door betonrot aangetaste konden de lij- densweg van hun club niet zo lang aanzien. Eerst klapten ze hatelijk voor slechte acties van hun helden. Daarna zochten ze de uitgang. De Georgische kam- pioen blijkt na de uittocht van voetballers als de broers Ar- veladze, Kinkladze en Ketsbaja bitter weinig voor te stellen. Het team speelde ook loom en laf, gokkend op een uitval. Dynamo Tbilisi (Geo) - Willem II (Ned) 0-3 (0-1). 18. Valk 0-1, 81. Ceesay 0-2, 90. Ramzi 0-3. Scheids- rechter. Pucek (Tsj). Gele kaart: |5j Khomeriki. Mikadze (Tiblisi), Schenning (Willem 11). Aantal toe- schouwers: 25.000. Dynamo Tbilisi: Gvaramadze; Mi kadze, Jeladze, Didava. Guchua en Aleksidze, Kiknadze (75. Kvaratsk- 0 helia), Tskitisjvih (75. Melkadze) en Mujiri (76. Sakhvaze); Khomeriki en Asjvetia. n Willem II: Van Fessem; Prommayon, Hyypia en Hill; Valk, Galasek en i- Arts: Ramzi, Schenning (77. Loef- fen), Heering (61. Ceesay) enAbdel- laoui.ANP Marcel van der Kraan vj 9TTERDAM - In Rotterdam- xid is de glans al weer van de liljante start af, die Feyenoord t seizoen maakte. VfB Stutt- irt deelde gisteravond een mo- ahrslag uit in de Kuip door het gelftal van Leo Beenhakker voor n legen publiek te vernederen en e cfet 0-3 uit het UEFA Cup-toer- te kegelen. .a el$o Beenhakker was totaal de irquts kwijt na afloop. Boos op van eigen spelers, die twee we- geleden nog de sterren van hemel speelden en in de com- ïtitie nog geen steek hadden F ten vallen. Gefrustreerd mis- •Jiien ook door de onmacht om jdens de wedstrijd het zinken- h? schip nog te redden. ,,In htuttgart speelden we de beste llijedstrijd van het seizoen, hier afbeelden we onze slechtste par- hj van dit jaar", brieste Been- die in de eerste helft de hui al had zien hangen. ..Het is ie te makkelijk om te zeggen aiiut de helft van mijn ploeg geen e Uuropa Cup-ervaring had. Er s «aren spelers bij die nog geen over tien meter konden laatsen." Feyenoord-VfB Stuttgart leijet in aanmerking voor een schoonheidsprijs zou komen, tond eigenlijk vooraf al vast. een ruime voorsprong in de was er voor Feyenoord geen idftkele reden om massaal ten anval te trekken of om zich op ,e Duitsers uit te leven. En het lftal van Leo Beenhakker heeft iog niet de klasse en de kracht m negentig minuten lang pres- j de-voetbal te spelen. Niet in de rirompetitie en zeker niet in de oejuropa Cup. veiligste weg is dan een Mvondje de bal rondspelen, pro- lieren om niet te veel schade op 'ocjj lopen en hopen dat het eigen lubliek dat op de koop toe Doelman Dudek buigt het hoofd diep na de 0-3 van Stuttgart. Bij Van Gobbel (links) en Konterman is de deceptie eveneens groot. foto Ed Oudenaarden/ANP neemt. Het Rotterdamse legioen had weliswaar begrip voor de strijdwijze van Feyenoord tegen een grote Duitse club, maar rea liseerde zich tegelijkertijd dat het diep in de buidel had getast voor het duel met de Europa Cup li-finalist van vorig sei zoen. Zo'n 35.000 man trachtten de nummer één van Nederland over het dode punt te helpen, maar dat viel niet mee. Fout op fout Nadat Krassimir Balakov Stuttgart kort voor rust aan een 1-0 voorsprong hielp, werd het optreden van Feyenoord nog ziellozer en angstiger dan het al was. De Rotterdammers hadden het doelpunt van de Bulgaar in wezen aan zichzelf te wijten. Met uitzondering van Kees van Wonderen, Bert Konterman en Jurek Dudek stapelden deFeye- noorders vanaf de eerste minuut fout op fout. Men keek machte loos toe hoe de Duitsers voor rust perfect counterden. De angstige houding van Feye noord werkte verlammend op de aanvallers Peter van Vossen, Julio Cruz en Jon Dahl Tomas- son. Het trio stond in de voorste linie veelal geïsoleerd en miste letterlijk een steuntje in de rug. Het was zo'n avond waaraan Leo Beenhakker zelfs in zijn stoutste dromen niet zal hebben gedacht. Een dag voor de wed strijd rakelde hij nog op dat hij in zijn hele Europa Cup-carri ère - en dat zijn toch 52 duels - nooit een 3-1 voorsprong had verspeeld. Halverwege de twee de helft vreesde hij al dat het te gen de Duitsers toch zou gebeu ren. Kristijan Djoi'djevic schoot buiten het strafschopgebied nummer twee voor VfB Stutt gart binnen en vanaf dat mo ment stond Feyenoord met de rug tegen de muur. „Het was een waanzinnig slechte tweede helft. Niemand haalde zijn nor male niveau, er stond geen col lectief en er werd niet gestreden We verloren negen van de tien duels," zei Beenhakker nijdig. Angst Bij het legioen gierde de angst door de kelen. Beenhakker trachtte vergeefs om zijn ploeg een beetje lucht te geven door Bonaventure Kalou naast Julio Cruz in de voorste linie te poste ren, Peter van Vossen mocht (nijdig op zichzelf) de kleedka mer opzoeken. Kalou deed alle moeite om met zijn solo's Feye noord aan een goaltje te helpen, maar zijn pogingen strandden op de Duitse reserve-keeper Mare Ziegler. In de slotminuten kwam alle dramatiek tot een climax. Fredi Bobic raakte in de 89e minuut de binnenkant van de paal en op dat moment dacht Feyenoord dat het was ontsnapt. Twee mi nuten later, in blessuretijd dus, kreeg de Duitse spits alsnog de kans om de voor Stuttgart ver lossende derde goal te maken. Dit keer faalde hij met. Nog ver der in blessuretijd veerde het le gioen nog een keer op toen Kalou aan de andere kant de ra vage kon herstellen, maar zijn vlammende schot spatte uiteen op de paal en daarmee ook Feye- noords eerste droom van het sei zoen 1998/'99. Beenhakker: „Ik heb vanaf het begin alles gerelativeerd. Feye noord was niet zo goed als veel mensen deden geloven. Maar als ik daar iets van zei dan zaten mensen mij aan te kijken alsof ik gezopen had. Aan de andere kant is Feyenoord ook niet zo slecht als vanavond. We zitten daar ergens tussenin. Feyenoord (Ned) - VfB Stuttgart (Dui) 0-3 (0-1). 35. Balakov 0-1, 70. Djordjevic 0-2, 90. Bobic 0-3 ScheidsrechterGarcia-Aranda (Spa) Gele kaart: Dudek, Van Gas tel. Cruz, Van Wonderen (Feye noord), Soldo. Balakov, Lisztes. Djordjevic. Berthold (Stuttgart). Aantal toeschouwers: 35.800. Feyenoord: Dudek. Van Gobbel, Konterman, Van Wonderen en Gy- an; Bosvell, Van Gastel, Tomasson (85. De Haan) en Paauwe; Cruz en Van Vossen (71. Kalou). VfB Stuttgart: Ziegler; Keiler, Ver laat, Berthold en Stojkovski (82. Ristic); Djordjevic, Soldo, Balakov, Zeyer (85. Blessin) en Lisztes;Bobic. GPD De wedstrijd Wisla Krakow-Maribor werd onder erbarmelijke omstandigheden gespeeld. foto Janek Skarzynski/EPA FC Metz (Fra) - Rode Ster Belgrado (Joe) 2-1 nv (1-12-1) Rode Ster wint na strafschoppen (4-3). 18. Mahrovic0-1,3S.Kastendeuch 1-1. 68. Meyrieu 2-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Granat (Pol). Aantal toeschouwers 10.000. Rode kaart: 51. Regis (Metz), 89 Druhc (Rode Ster) Eerste wedstrijd: 1-2, Rode Sternaar tweede ronde. Real Sociedad (Spa) - Sparta Praag 1-0 (0- 0). 52. Kovacevic 1-0. Scheidsrechter Pi- raux (Bel). Aantal toeschouwers: 20.000 Eerste wedstrijd: 4-2, Real Sociedad naar tweede ronde AS Monaco (Fra) - LKS Lodz (Pol) 0-0. Scheidsrechter: Dardenne (Dui). Toeschou wers: 2000. Eerste wedstrijd: 3-1, AS Mona co naar tweede ronde. Grasshoppers (Zwi) - Anderlecht (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Bikas (Gri) Aantal toe schouwers: 1600. Eerste wedstrijd- 2-0. Grasshoppers naar tweede ronde Club Brugge (Bel) - Ujpest (Hon) 2-2 (0-0). 32. Borkelmans 1-0, 49 Kopunovic 1-1. 70. Vermant 2-1, 90. Szanyo 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Parati (Por). Aantal toe schouwers: 4000 Eerstewedstrijd: 5-0, Club Brugge naar tweede ronde. Rapid Wien (Oos) - Girondins Bordeaux (Fra) 1-2 (1-1). 28. Alicarte 0-1,42. Wagner 1- I,87. Diabate 1-2. Scheidsrechter: Radoman (Joe). Aantal toeschouwers: 24.000. Eerste wedstrijd: 1-1, Bordeauxnaartweederonde. Obilic Belgrado (Joe) - Atletico Madrid (Spa) 0-1 (0-0). 55. Kiko 0-1. Scheidsrechter Van derEnde (Ned). Rode kaart: Molina (At letico Madrid) Aantal toeschouwers II.000. Eerste wedstrijd: 0-2, Atletico naar tweede ronde Panna (Ita) - Fenerhahce3-1 (2-0). 23. Saffet 1-0 (eigen doel), 45. Crespo 2-0, 59. Balie2-1, 73. Boghussian 3-1Scheidsrechter: Fernan dez 'Marin (Spa). Aantal toeschouwers 12.480. Eerste wedstrijd: 0-1, Parma naar tweede ronde. Bayer Leverkusen (Dui) - Udinese (Ita) 1-0 (0-0). 77. Beinhch 1-0 Scheidsrechter: Dau- den Ibanez (Spa) Aantal toeschouwers 22.500. Eerste wedstrijd: 1-1, Leverkusen naar tweede ronde. Liverpool (Eng) - Kosice (Slw) 5-0 (1-0). 23. Redknapp 1-0. 52. Ince 2-0, 53. Fowler 3-0, 55 Redknapp 4-0. 90. Fowler 5-0. Scheids rechter: Garibian (Fra). Rode kaart: Spilar (Kosice). Eerste wedstrijd: 3-0, Liverpool naar tweede ronde. Celtic (Sch) - Vitoria Guimaraes (Por) 2-1 (1- 0). 38 Stubbs 1-0, 87. Soderstrom 1-1, 90. Larsson 2-1. Scheidsrechter: Sarvan (Tur). Aantal toeschouwers: 38.427. Eerste wed strijd: 2-1, Celtic naar tweede ronde. AS Roma (Ita) - Silkeborg (Zwe) 1-0 (0-0). 52. Delvecchio 1-0 Scheidsrechter- Luinge. Aantal toeschouwers: 21.247. Eerste wed strijd: 2-0, AS Roma naar tweede ronde. Olympique Lvon (Fra) - Blackburn Rovers (Eng) 2-2 (2-1). 3. Caveglia 1-0,26. Perez 1-1, 36. Grassi 2-1 (strafschop), 56. Flitcroft 2-2 Scheidsrechter Temmink. Rode kaart: 81 Wilcox (Blackburn). Aantal toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd: 1-0, Lyon naar tweede ronde Cclta Vigo (Spa) - Argcs Pitesti 7-0 (4-0). 6 Penev 1-0. 13. Penev 2-0. 16. Mazinho 3-0, 26. Penev 4-0. 82 Gines Sanchez 5-0, 87. Al berto 6-0, 90. Alberto 7-0. Scheidsrechter. Hamer (Lux). Aantal toeschouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 1-0 Celta door. Betis Sevilla (Spa) - Vejle BK (Den) 5-0 (2-0). I Perez 1-0, 20. Perez 2-0. 71 Finidi 3-0, 74. Galvez 4-0. 90. Perez 5-0 Scheidsrechter: Blareau (Bel). Toeschouwers: 36.000. Eerste wedstrijd: 0-1 Betis door Valencia (Spa) - Steaua Boekarest (Roe) 3-0 (0-0). 52. Roche 1-0. 56. Claudio Lopez 2-0, 39 Lucarelli 3-0. Scheidsrechter- Wojcik (Pol) Aantal toeschouwers: 33 000. Eerste wedstrijd: 4-3 Valencia door. ANP SANTIAGO DE COMPOSTELA - Romano Sion, die gisteren in Nederland is getrouwd, heeft van zijn Spaanse werkgever Santiago de Compostela een fikse boete gekregen als huwe lijkscadeau. Voorzitter José Maria Caneda veroordeelde de speler wegens 'ongedisciplineerd gedrag' tot betaling van 1 miljoen pesetas, zo'n 14.000 gulden. Caneda nam het Sion zeer kwalijk dat hij zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Osas- una uit het veld werd gestuurd. Compostela, vorig seizoen ge degradeerd uit de Primera Division, verloor met 0-2. Sion kreeg in de 63e minuut z'n tweede gele kaart wegens proteste ren ZOETERMEER - Het Nederlands mannentafeltennisteam reist dit weekeinde met vier debutanten af naar Portugal waar het in actie komt in de tweede en laagste Europese divi sie. De wedstrijden in Caldas da Reinha vallen samen met de Nationale Top Twaalf, waardoor de bond noodgedwongen een B-ploeg afvaardigt. De selectie van Arjan Karbaat (21), Dennis Post (21), Paul van de Leur (18) en Daan Sliepen (17) is desondanks opmei-kelijk. Hoewel het viertal deel uitmaakt van Jong Oranje, behoort slechts Zand-speler Daan Sliepen, reserve op de top twaalf, tot de nationale subtop. Karbaat staat veertigste op de Nederlandse ranglijst. Post en Van de Leur komen op deze lijst niet eens voor. Sliepen's teamgenoot Kalun Yu komt wel uit op de top twaalf. ANP LAS VEGAS - Mike'Tyson heeft zich weer eens niet aan de re gels gehouden. De bokser die zijn licentie terug wil, had tot maandag de tijd gekregen de uitslagen van het psychiatrisch onderzoek aan desportcommissie van Nevada te presenteren. Tot teleurstelling van de leden kwam hij niet opdagen. Mana ger Jeff Wald verklaarde dat Tyson vandaag met een rapport van de psychiater komt. Hij moest zich op last van de commis sie in een ziekenhuis in Boston laten onderzoeken. Aan de hand van de bevindingen bepaalt het college of de Amerikaan zijn licentie terugkrijgt TVson raakte in juli vorig jaar zijn li centie kwijt toen hij in een titelgevecht tegenstander Evander Holyfield tot twee maal toe in het oor beet. DPA OOSTERHOUT - Joop Nicodem is één wedstrijd verwijderd van deelname aan het hoofdtoernooi van de World Cup drie banden in Oosterhout. De biljarter uit Goes won gisteren in de voorronde van het toernooi twee maal. Eerst versloeg hij Bas Krijnen (2-0), later Gregory Bolton (2-0). Vandaag stuit Nico- dem-senior waarschijnlijk op de Japanner Kobayashi. Ray mond Nicodem, de zoon van Joop, schopte het minder ver Hij verloor van Johan van Erp met 2-1. Roland Uytdewilligen, net als Joop en Raymond Nicodem uitkomend voor Brasserie Ockenburgh, speelde een ijzersterke partij tegen Huub Wil- kowski. Uytdewilligen versloeg het grootste Nederlandse driebandentalent van dit moment met 2-1, dankzij een ge middelde van 1.8. Ron Daniels en Rinus Pankov werden uit geschakeld. Pankov verloor mat 2-0 van Joop Hastenberg, Daniëls van de Belg Peter Debacker (2-1). PIFA - Emmanuel Ebiede maakt donderdag zijn rentree in de hoofdmacht van Heerenveen. De 20-jarige Nigeriaan was acht maanden geblesseerd aan de lies. Coach Foppe de Haan denkt hem in de tweede helft van de Europa Cup Il-return te gen Amica Wronki speeltijd te geven. Heerenveen verdedigt een voorsprong van 3-1.Met een fitte selectie reisde Heeren veen gisteren per vliegtuig naar Poznan. De spelersbus met speciaal voedsel was vooruit gestuurd. ANP van onze sportredactie ATHENE - Vitesse heeft twee Grieken en Athene heeft dat gis teravond in de bewogen wed strijd van de Arnhemmers tegen AEK geweten ook. De bekend ste, Machias, scoorde twee keer in de openingsfase en maakte van het duel een formaliteit. De andere, Chaniotakis. kwam op slag van rust het doel verdedi gen nadat Westerveld de rode kaart kreeg. Hij zorgde er voor dat Vitesse geen onoverkomelij ke schade meer opliep. Na de 3-0 in Arnhem werd het uiteindelijk 3-3 in de Griekse hoofdstad. Op zich te mooi om waar te zijn voor Vitesse. Het verlies zat hem in de actie van Westerveld, die het in de 44e mi nuut liet aankomen op een bot sing met Kopitsis. Scheidsrech ter Bazzoli zag er het neerleggen van een doorgebroken tegen stander in Vitesse had er een groot probleem bij. De UEFA zal Westerveld voor twee, drie duels schorsen. Chaniotakis, die tot dinsdag slechts wat oefen minuten met amateurs voor Vi tesse meemaakte, kon eigenlijk nauwelijks spelen. De lange Griek had last van een rugbles sure, trainde daarom de laatste dagen niet eens mee met de groep. Zat daarom dit seizoen nog niet één keer op de bank. Coach Jorge had echter geen keus. Derde doelman Van Strien is niet speelgerechtigd voor in ternationale duels. Nationale rel AEK - Vitesse mocht op zijn minst een ontmoeting van uiter sten worden genoemd. Binnen en buiten het veld. De agressie ve benadering van enkele Grie ken op het vliegveld jegens landgenoot Machias groeide uit tot een nationale rel. Er ont stond zoveel koude drukte dat de spelersbus dinsdag onder be geleiding van een klein peloton ME'ers naar het stadion moest. Het leger zette zelf enkele stra ten af, om al te vervelende fans uit de buurt te houden Na drie dagen van ophef rond zijn persoon liet Machias zien dat wedstrijden binnen de lij nen worden beslist. Eerst kopte hij een hoekschop van Kreek in, kort later verlengde hij trefze ker met het hoofd een verre uit trap van doelman Westerveld. Dat daar tussendoor Nikolaidis scoorde voor AEK was niet eens echt van belang. Gewoon 2-1 voor Vitesse en er waren nog maar net zeventien minuten ge speeld. Incident Daarna kwam het incident rond Westerveld. AEK had nog een helft te goed met een man meer, maar geloofde er niet meer in. Want hoe geblesseerd Chaniot akis in het Arnhemse doel ook was, de noodzakelijke vijf tref fers zou hij er ongetwijfeld niet meer doorlaten. Om aan alle twijfels een einde te maken maakte Reuser er desondanks al snel 3-1 van. Met de assist had Machias ook in dit doelpunt een belangrijk aandeel. Hoe kan het ook anders, zou men haast zeg gen. Maladenis en Nikolaidis verzachtten de Griekse pijn enigszins door een nederlaag te voorkomen, 3-3. AEK Athene (Gri) - Vitesse (Ned) 3- 3 (1-2). 13. Machias 0-1, 15 Nikolai dis 1-1, 17. Machias 1-2, 54. Reuser 1-3, 73. Maladenis 2-3, 78. Nikolai dis 3-3. Scheidsrechter: Bazzoli (Ita). Rode kaart. 44. Westerveld (Vi tesse). Gele kaart: Kopitsis, Kos- tenoglou (AEK), De Marchi, Van der Hoeven (Vitesse). Aantal toeschou- loers: 23.000. AEK Athene: Michai- lidis; Kopitsis, Kefalas, Babunski (88. Gretarssonen Markos; Iliev, Zikos, Kostenoglou en Karagiunnis; Maladenis en Nikolaidis. Vitesse: WesterveldVan der Hoeven (38. Van der Schaaf), Goossen, De Marchi en Van Hintum; Sjoekov (44. ChaniotakisKreek, Jochemsen en LarosMachias (82. Mamadoe) en Reuser. Eerste duel: 0-3, Vitesse naar tweede ronde. ANP HAVANA - De trofee voor de winnaar van het WK volleybal voor vrouwen is weer boven wa ter. Volgens Cubaanse officials is het kleinood - een sculptuur uit twee kilo zilver bezet met half edelstenen - overigens nooit weggeweest. Het stond ergens in de provincie tentoongesteld in een museum. De nationale vol- leybalbond wist precies waar. Cuba zal de trofee nog deze week opsturen naar Lausanne, waar het hoofdkantoor van de internationale federatie staat. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25