Boogerd en Van Bon kopmannen PZC sport woensdag 30 september 1998 sbw 24' Martina Hingis bij de laatste vier Danny Blind beslist op laatste moment Grote verslagenheid na overlijden van Dominique Diroux Volleybalbond kiest voor Bremen Bondscoach rekent bij WK op loyaliteit renners TVM Arbiter met dood bedreigd Wereldtoppers turnen naar Goer Soigneur D'Hont vrijgelaten Meijer wil niet weg bij NOCNSFJ Gangmaker Boere gewond Badmintonners van Avanti op valreep gelijk Kirsipuu wint eerste rit Puglia uitslagen Jeugdschakers doen het goed agenda van onze sportredactie WOERDEN - Michael Boogerd en Leon van Bon kunnen bij het WK rekenen op een beschermde rol. Op verzoek van de beide Ra- bo-coureurs heeft Gerrie Knetemann ploeggenoten Mare Lotz en Aart Vierhouten opge nomen in zijn selectie. De eerstejaars prof en de van een steutelbeenbreuk herstelde Vierhouten zijn bereid zich vooral in bet eerste gedeelte van de koers voor de twee kansheb bers op te offeren. Van de renners van TVM ver wacht de bondscoach vooral dat zij voor Oranje zullen rijden. In de afgelopen weken hebben di verse renners van de ploeg laten weten niet van plan te zijn knechtenwerk te verrichten voor hun collega's van de Rabo bank. Vooral de negatieve uitla tingen van ploegleider Theo de Rooy tijdens de Ronde van Ne derland hadden bij de TVM'ers tot ergernis geleid. ..Maar de ruis is van de lijn", liet Knete mann gisteren tijdens de pre sentatie van zijn WK-ploeg in Woerden weten. De Kneet trad tijdens de Ronde van Spanje, die vorige week ge wonnen werd door de Span jaard Olano. op als bemiddelaar tussen beide partijen. Hij regel de een afspraak tussen De Rooy en TVM-ploegleider Guido van Calster. „De zaken zijn uitge praat. Ik kan van de jongens van TVM ook niet verwachten dat zij zich volledig voor de Rabo- renners zullen inzetten. Het gaat er om dat ze niet tegen el kaar zullen rijden en dat ze er zullen staan in het belang van Oranje." Ondanks de eerdere opmerkin gen van diverse teamgenoten verwacht Bart Voskamp tijdens de wereldtitelstrijd op 11 okto ber geen problemen. „Wat mij betreft is de mist opgetrokken. Ik denk dat we er onderling wel uit zullen komen. Het zal in ie der geval een zware wedstrijd worden. Ik denk dat we blij moeten zijn als we twee, drie mannen in de finale hebben." Buitenstaander Voskamp maakt met teamma- ten Servais Knaven, Tristan Hoffman en Steven de Jongh deel uit van de WK-ploeg. Dan ny Nelissen (Jack Jones) is de enige buitenstaander in de se lectie. Jeroen Blijlevens moest zich wegens een operatie aan het zitvlak afmelden. Op het heuvelachtige parkoers in Lim burg gold de sprinter al niet als een kanshebber. Volgens Knete mann was Nelissen. die bijna aan het parkoers door het Lim burgse heuvelland woont, wel bereid een dienende rol te ver vullen. De selectie herbergt in totaal ze ven Rabo-renners. Daarnaast neemt Erik Dekker tijdens de tijdrit de plaats in van de ge blesseerde nationaal kampioen Patrick Jonker Knaven is de an dere man voor de race tegen de klok. Knetemann wekte vooral ver bazing met zijn uitverkiezing van Lotz (,,ik zie het als een eer voor Boogerd en Van Bon te rij den") en Vierhouten. Het twee tal kreeg de voorkeur boven Raymond Meijs, die zich goed had gemanifesteerd bij het af gelopen NK en de Ronde van Hessen. Vierhouten brak in au gustus een sleutelbeen. ..Ik heb de verzoeken van Boogerd en Van Bon gehonoreerd. Zij willen graag de steun van deze jon gens. Bovendien heeft Lotz goed gereden tijdens de Vuelta. Vier houten heeft maar acht dagen niet gefietst, hij heeft mij tijdens een WK nooit teleurgesteld." Over de tactiek gaat Knete mann nog met zijn renners over leggen. Hij hoopt dat zijn team de wedstrijd naar zijn hand kan zetten. Hij gaat uit van twee be schermde renners. „Als anderen zich een kans geven, hoor ik het wel. Natuurlijk kunnen we over een vrije rol voor Den Bakker en Nelissen praten, maar zij kun nen op grond van hun prestaties niks claimen." Vrouwen Meike de Bruijn is de opvallend ste afwezige in de vrouwense lectie voor de WK wielrennen. De ervaren renster viel evenals Jenita Smit af voor een plaats in het definitieve keurkorps van bondscoach Jean-Paul van Poppel. De Bruijn was vorig jaar bij de wereldtitelstrijd in San Sebastian nog de beste Ne derlandse op de 28e plaats. Ze kon Van Poppel dit seizoen niet overtuigen. „Ze heeft in de voorbereiding geen vormbe houd kunnen tonen. Er moesten er twee van de voorlopige groep van acht afvallen." Martina Hingis in haar wedstrijd tegen Conchita Martinez. van onze sportredactie MUNCHEN - Martina Hingis heeft zich een dag voor haar achttiende verjaardag bij de laatste vier van de Grandslam- cup geslagen. Ze versloeg de Spaanse Conchita Martinez gis teren in München in twee sets, 6-2 7-5. Nog twee zeges en Hin gis is 1,6 miljoen gulden rijker. Hingis opende de Grandslam- cup dinsdag in de Olympiahalle in een mistroostig decor. Er wa ren slechts 1500 toeschouwers voor het debuut van de vrouwen in München. De nummer één van de wereld behaalde tegen de Spaanse haar zesde opeenvol gende overwinning. „Een leuk afscheid als 17-jarige", lachte ze. Ze keek uit naar haar ver jaardag. „Dan kan ik mijn au to's eindelijk eens uittesten." In haar garage staan twee Por sche's, bonussen voor haar twee toernooizeges in Filderstadt. Bij de mannen bereikten Jonas Björkman en Felix Mantilla de laatste acht. De Zweed versloeg de vermoeide Brit Tim Henman, 7-5 6-4. Mantilla stond zes games af aan de Fransman Es- cude, 6-3 6-3. De verliezers ont vingen 200.000 gulden. In het toernooi in München draaft DOETINCHEM - Zaalvoetbalscheidsrechter Hans Naklji uit Dinxperlo is in Enschede geschopt, geslagen en metit dood bedreigd. Nakken floot de wedstrijd in de Hoofdklajj A tussen het Enschedese Himmat en Jong Eagles uit Oldft zaal. Dankzij een collega-arbiter, die hem de wegnaar de lij gang wees, wist Nakken uiteindelijk vrijwel ongeschona^ sporthal Diekman te verlaten. Nakken heeft de KNVB ini] licht, bovendien doet hij aangifte bij de politie. Het tum)< ontstond vlak voor het einde bij een 5-5 stand. Met nog minuut te spelen kende Nakken een strafschop toe aan Jo Eagles. Himmat was het niet eens met die beslissing en gf volledig door het lint. GPD foto Jan Nienheysen/EPA slechts één Grandslamwinnaar op: Petr Korda, de winnaar van de Australian Open. De andere drie (Sampras, Rafter en Moya) meldden zich af. Net als Corret ja en Krajicek. In Toulouse bereikte Jan Sieme- rink de tweede ronde. De achter de Brit. Rusedski als tweede ge plaatste Rijnsburger versloeg de Argentijn Canas in twee sets, 6-4 6-3. ANP/RTR GOES - Naast Svetlana Boguinskaia komt ook wereld-i olympisch kampioen turnen Elana Vitrichenko naar Goes. geeft acte de présence tijdens het Univé Gym Gala, dat za^ dag 24 oktober in Sportpunt Zeeland te Goes wordt georgai seerd. Voorafgaand aan het gala wordt een internation^ springtoernooi gehouden. De organisatie is in handen v[" Forza Gymnastica. p I a DOUAI - De Belgische soigneur Jeff d'Hont van de Fraqi wielerploeg La Fran?aise des Jeux is op borgtocht vrijgelfi ten. Hij was op*18 september aangehouden en in staat van tg schuldiging gesteld door Patrick Keil, de rechter uit Lille cfe de zaak-Festina onderzoekt. D'Hont werd door de Frar&< renner Magnien, werknemer bij La Fran?aise des Jeux, g noemd als verstrekker van prestatiebevorerende middel&i De Belg beklemtoonde onschuldig te zijn en tekende direi beroep aan. Het hof van appel liet de verzorger gisteren vrij Volgens zijn advocaat moet D'Hont een borgsom van 25.0tj gulden betalen. AFP j< HILVERSUM - Rients Meijer wil zijn ambtstermijn in h; NOCNSF-bestuur uitdienen. Hij weigert te voldoen aan hti verzoek van interim-voorzitter Van der Rei j den op vrij willig basis te vertrekken. „Mijn bestuurstermijn loopt in 2000 al» zegt Meijer. „Van der Reijden heeft een nieuw bestuur op hj oog dat de zaken de komende vier jaar zal regelen. Daarvo& ben ik niet beschikbaar. Ik wil mijn functie vervullen tot hu einde van mijn termijn, in 2000." i< Meijer vindt dat hij in het kader van de continuiteit en kennia overdracht moet aanblijven. „Ik ben in dat geval de enige ut het kabinet-Huijbregtsen die overblijft en kan de kennis know how die ik sinds mijn komst in '92 in het NOC heb opga daan, overdragen aan de nieuwe bestuursleden.1; Van der Reij den is van mening dat de sportkoepel met een frij; se ploeg de toekomst moet ingaan. Hij vraagt Loorbach, Meiji er en De Boer hun functies ter beschikking te stellen aan Terg! stra, Comelis, Vreeman en Gemts-Jans. t< „Dat is het voorstel aan de ledenvergadering op 3 novemberï geeft Meijer toe, „maar de bonden weten niet dat ik beschik, baar blij fDe leden beslissen over mijn toekomst, niet Van dfa Reijden." ANP a L AMSTERDAM - Gangmaker Theo Boere is gisteren bij kwalificatieritten voor het NK derny's in het Velodrome Arrt sterdam gewond geraakt. De Utrechter kwam ten val toeji renner Louis de Koning zijn achterspartbord raakte. Met dr$> gebrokken ribben en een geperforeerde long is Boere naar he\ ziekenhuis gebracht. De Koning moest zijn schaafwonden la« ten behandelen. De wedstrijden golden als kwalificatie vooe de finale van woensdag. ANP fo door Eldridqe Pentury BREDA - De verslagenheid bij eredivisonist NAC is groot na het overlijden van voetballer Dominique Diroux. De jonge spelersgroep waarmee Diroux maandagavond samenspeelde, kwam gisteren naar het stadion van de Bredase profclub en werd slachtofferhulp geboden. De eerste selectie trainde niet. maar maakte een boswande ling. Onderzoek heeft uilgewe zen dat Diroux (20) is overleden aan een acute hartstilstand. Tijdens het duel tussen de twee de teams van NAC en AZ, maan dagavond in het Bredase Fuji- film-stadion, werd Dominique Diroux onwel. De uit Vlissingen afkomstige aanvaller vroeg trainer Ton Lokhoff om een wis sel en zakte later in de dug-out in elkaar. In de kleedkamer pas te verzorger Ad Schalk reani matie toe, gealarmeerd ambu lance-personeel nam het van hem over. Diroux werd afge voerd naar het Baronie-zieken huis. Daar constateerden medi ci een acute hartstilstand. Alex Fiévez, bij NAC hoofd van de medische staf en in het Igna tius Ziekenhuis werkzaam als orthopeed-chirurg, was ook ter plekke. Volgens hem is Diroux getroffen door een zogenaamde 'acute hartdood'. Fiévez legt uit. „Het hart werkt ongeveer het zelfde als een klok, waarbij een batterij pulsen afgeeft die er voor zorgen dat de wijzers lo pen. Soms kan het voorkomen dat die signalen door onbeken de oorzaak met worden ver stuurd en dat de wijzers niet lo pen. Met andere woorden; het hart blijft stilstaan. Dat is bij Dominique Diroux gebeurd." Achteraf gezien had reanimeren geen zin. Fiévez: „Maar dat kon op dat moment niemand weten. Het ambulance-personeel valt niets te verwijten. Zij heeft pri ma gehandeld." Fiévez beklemtoont dat het hier om een niet-alledaagse kwaal gaat. Maar hij voegt eraan toe dat het ieder mens kan overko men. „Je ziet wel vaker dat sporters zomaar getroffen wor den door een hartstilstand. Op de tennisbaan of op een voetbal veld. Maar bij iemand die ge woon de trap oploopt, kan het evengoed gebeuren." Dominique Diroux heeft bij NAC verschillende medische tests ondergaan, hetgeen ook gebruikelijk is bij betaald voet balclubs. Diroux was gezond, maar is door Alex Fiévez extra onder de loep genomen omdat hij wel eens tijdens trainingen aanvallen kreeg waarbij hij het bewustzijn verloor. Fiévez: „Ik heb Dominique om die reden extra gescreend, omdat ik geen risico wilde lopen. Er is echter een probleem: de hartkwaal waaraan hij is overleden, is nooit op te sporen wanneer het hart weer normaal loopt. Ook niet met de apparatuur van te genwoordig. Na de aanvallen hebben we bij Dominique dus nooit iets kunnen vinden." Link De kans is groot, denkt de ortho peed-chirurg, dat er een link be staat tussen de aanvallen die Diroux eerder had en zijn dood. Maar met zekerheid kan hij dat niet zeggen. Björn Langeveld speelde maan dagavond als voorstopper mee bij NAC 2. Hij was goed be vriend met Dominique Diroux. Langeveld: „Tijdens de wed strijd zag ik aan zijn houding dat het niet goed ging met Do minique. Je voelt zoiets aan. Het is een soort lichaamstaal. Ik zei nog tegen de andere spelers dat we ons moesten laten terugzak ken, omdat Dominique niet he lemaal honderd procent was. Vervolgens vroeg hij om een wissel. Terwijl het spel door ging, keek ik af en toe even naar de dug-out om te zien hoe het met hem ging. Ik zag Dominique rekken. Toen dacht ik nog: het zal wel goed zijn." In de rust van de wedstrijd moesten de spelers de kleedka mer via een andere ingang betreden dan gebruikelijk is. Langeveld: „Er waren twee am bulances bij het stadion ge weest, hoorden we. Maar nie mand had er ook maar een moment aan gedacht dat het om Dominique ging." De groep kreeg te horen dat Diroux naar het ziekenhuis was overge bracht. In stilte wachtten de spelers in de kleedkamer af op bericht uit het ziekenhuis. Dat kwam ruim een uur later, van NAC-directeur Ton van dei- Meer. „Niemand kon het gelo ven", zei Björn Langeveld. Gisteren kwamen de spelers van de tweede selectie, onder wie Björn Langeveld, naar het sta dion waar hen slachtofferhulp werd geboden, 's Avonds namen de spelers afscheid van Domini que Diroux. Dominique Diroux wordt zater dag in Middelburg gecremeerd. Danny Blind aan het werk met hersteltrainer Bobby Haarms. foto CeesZorn/GPD Meespelen libero tegen Porto nog steeds onzeker van onze sportredactie CALLANTSOOG - Hoe veel pijn kan een voetballer ver dragen? En dan niet eens zo zeer de lichamelijke pijn, die is weg te slikken of te spuiten. Maar vooral geestelijk. „Kan de speler daarmee omgaan?", vroeg Ajax-coach Morten 01- sen zich gisterochtend af in Callantsoog. Daarom zal geen dokter, fysiotherapeut of trai ner beslissen of Danny Blind vanavond kan spelen tegen Porto. Olsen: „Blind is 37, hij kent zijn lichaam als beste. Hij beslist zelf." De beslissing zal pas van avond worden genomen, op het laatste moment. „Vijfvoor acht", volgens Olsen. Tot die lijd wordt getracht de Libero klaar te krijgen voor de twee de Champions League-wed strijd, inde Arena. Het was direct na de och tendsessie in het trainings kamp. Blind, aan de knie ge kwetst, was de oefeningen begonnnen met hersteltrainer Bobby Haarms, los van de groep. Maar in de tactische partij, toen de basis op het veld stond, keerde de libero terug in de groep. Hij leek zich redelijk staande te houden. Desondanks voelt de libero nog de pijn in zijn knie. Er is irritatie. „Er kan niets kapot gaan", weet Blind. „Van de knie is in het ziekenhuis een mri-scan gemaakt. Maar de pijn is er wel. De vraag is in hoeverre die is weg te drukken." En, zegt de aanvoerder, „of ik van waarde kan zijn voor het team. Ik wil wel iets aan het spel kunnen toevoegen." Morten Olsen: „We moeten niet alles op deze ene wed strijd zetten Er komen er hierna nog veel meer." Echter, op geen stukken na zo belang rijk als het tweede groepsduel in de Champions League. Mocht Blind ook deze wed strijd moeten overslaan, dan is Rudv zijn vervanger. Dan blijft het elftal hetzelfde als in het laatste duel, zondag tegen NAC. Trainer Olsen lijkt in deze gewichtige weken voor een vaste vorm te hebben ge kozen. PSV PSV-trainer Bobby Robson was gisteravond weinig spraakzaam toen het ging over de opstelling van zijn team voor de wedstrijd tegen Benfica, Hij liet alleen weten dat het meespelen van links back Oven nog steeds onzeker is. Valckx is speelklaar. Van der Doelen krijgt, bij absentie van andere brekers als Ooijer en Nikiforov, waarschijnlijk een kans op het middenveld. Over de mogelijke rentree van Nilis bleef Robson net als gis teren geheimzinnig doen. Vol gens de Brit is de Belg fysiek en mentaal weer fit. „Luc is alleen nog niet wedstrijdfit", voegde hij eraan toe. Of hij Ni lis tegen Benfica als basisspe ler of invaller gaat gebruiken, liet Robson in het midden. De voormalige bondscoach van Engeland kreeg in Lissa bon een warm onthaal. Rob son werkte in totaal vier jaar bij Sporting en bij FC Porto. Ook Valckx (ex-Sporting) en de Portugese international Xavier (ex-Benfica) konden op de nodige belangstelling rekenen. Voor reserve-doelman Lode- wijks had alleen de Neder landse pers oog. Hij is de enige speler in de huidige PSV-se- lectie die de laatste wedstrijd tegen Benfica van dichtbij meemaakte. Lodewijks was in 1988 in Stuttgart ook al twee de keeper bij de finale in het toenmalige EC-toemooi voor landskampioenen. Na een draak van een wedstrijd (0-0, inclus'ief verlenging) won PSV uiteindelijk op strafschop pen. GPD/ANP VLISSINGEN - De Zeeuwse badmintonclubs hebben matig gepresteerd. In de vierde divisie haalde Terneuzen in de uitwed strijd tegen Bavel uit (1-7), ter wijl het eerste team van Avanti gelijkspeelde. Een niveau lager verloren de Sjuttul en Avanti n. Bavel-Terneuzen 1-7: De Zeeuws-Vlaamse formatie speelde na het 6-2-verlies van een week eerder als herboren. De partijen waren zwaarder dan de uitslag doet vermoeden. Nagenoeg alle wedstrijden wer den in drie sets beslist. De ne derlaag in het herendubbel was het enige smetje op de Terneu- zense overwinning. Martijn van Hoye en Patrick van Straaten gingen na een felle strijd onder uit. Terneuzen staat met twee uit twee in de middenmoot. Avanti-De Zwaluwen 4-4: Het leek er lang op dat het Middel burgse Avanti zou verliezen van de Bredase tegenstander. Toch werd het na een 4-2-achter- stand nog gelijk. Het Middel burgse team pakte drie van de vier overwinningen in de dub bels, waaiwan twee in de mixed. Alleen Bas Codee won zijn en kelpartij. Door het gelijkspel heeft Avanti drie punten na twee duels. Avanti II-Swindregt 2-6: Met dezelfde cijfers als een week eerder verloor het tweede team van Avanti thuis van Swindregt. Succes was er alleen in de he renenkel waarin Erik Potter in twee sets zijn partij won, en in de damesenkel waar zijn zus Stefanie zegevierde. Na twee speelronden zijn de Middelbur gers nog steeds puntloos. Ambachtse-De Sjuttul 7-1: In Hendrik Ido Ambacht had de Breskense formatie niets in te brengen en verloor het kans loos. Alleen Edo Pfaff won zijn enkelpartij. Net als Avanti II heeft De Sjuttul nog geen pun ten. Hierdoor is de ploeg mede hekkensluiter in de vijfde divi sie. CERIGNOLA - Jan Kirsipuu heeft de eerste etappe van de Ronde van Puglia gewonnen. De Est klopte na een rit over 175 kilometer van Manfredonia naar Cerignola de Italiaan Sil vio Martinello en de Deen Tayeb Braikia in de sprint. Woensdag begint hij als leider aan de tweede etappe. AFP Basketbal Treviso. Europa Cup mannen. Treviso (Ita) - Den Helder (Ned) 82-45 (40-20). Topscorer Den Helder: Duggan 18 pun ten. Bijzonderheid: tweede nederlaag Den Helder in tweede wedstrijd. Schaken Huishoudelijke competitie Zierikzee. Tweede ronde: J. Aangeenbrug - R. van der Veken remise. P. van den Berg - A. Bandsma 1-0, A. van Wijngaarden - A. A. M. Bloom 1-0, H. Bremer - M. den Boer 0-1J.Verduin den Boer - C. P. Polderman 1-0, J. Pannekoek - S. J. Stoel 0-1, P. van Welt - J. J. Hoogstrate 1-0, A. de Jonge - L. Oosters 1-0, J. Verkerk-J. A. J. van der Made 0-1, V. van den Berg - H. de Jonge 1-0, J.Kordes - P. C. de Vrieze remise, D. Baars-H.Nelisse 1-0, A. M. vanderWes- ten - C. van Eldik 1 -0, K. Strayer - A. de Nie 0-1, V. Harinck - P. Romijn 0-1, A. N. Kou ters-J. Heiligers 0-1, J. Bom - D. Doeswijk 0-1. Stand: 1. P. van den Berg 162.00; 2. A. van Wijngaarden 149.00; 3. J. Aangeen brug 143.50; 4. R. van der Veken 142.00; 5. M. den Boer 139.00; 6. S. J. Stoei 128.50; 7. P. van Welt 128.00;l 8. J. Ver duin den Boer 124.67; 9. H. Jukkeneke 121.00; 10. J. Baris 120.00. Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 29 september: 7-8-13-14-18-19-24-27-32-42-44-51-53- 59-62-63-67-71-74-76. (onder voorbeh.) Toto 39.1e prijs: 2 winnaars die elk brut^ f. 12.941,40 ontvangen. 2e prijs: 37 win naars die elk f. 279,60 ontvangen. 3 prijs: 368 winnaars die elk f. 70,20 ont vangen. I Tennis1 München. Grand Slam Cup, 14 miljoer gulden. Vrouwen, kwartfinales: Hingq, (Zwi)- Martinez (Spa) 6-2 7-5. j Mannen, eerste ronde: Bjórkman (Zwer Henman (Eng) 7-56-4, Mantilla (Spa)- cude (Fra) 6-3 6-3. jr; Palma de Mallorca. Mannen, 950.00£ gulden. Eerste ronde: Baresategu (Spa/4) - Lapentti (Ecu) 6-1 6-4, Bruguer?' (Spa) - Novak (Tsj) 6-3 6-3, Dosedel (Tsj)p Carlos Costa (Spa) 6-4 6-3, Vicente (Spa)|( Alonso (Spa) 6-1 1-1 opgave Alonscp Haas (Dui) - Ulihrach (Tsj) 6-1 3-6 6-T Puerta (Arg) - Javier Sanchez (Spa) 6-3 eP 7 6-4. 0 Toulouse. Mannen, 800.000 gulden. Eer ste ronde: Siemerink (Ned/2) - Canai. (Arg) 6-46-3, Barthez (Fra) - Vinck (Dui) 7J: 6 6-2, Clement (Fra) - Grosjean (Fra) 7-6 4-1 6 6-4, Huet (Fra) - Larsson (Zwe/6) 7-5 7-5\' Wielrennen Ronde van Puglia. Eerste etappe, Manfredonia - Cerignolaz 1Kirsipuu (Est) 175 km in 4.39.03,2. MarA tinello (Ita), 3. Braikia (Den), 4. Di Baise (Ita), 5. Bassi (Ita). van onze sportredactie BREMEN - Het olympisch kwa lificatietoernooi vrouwenvol leybal vindt in Bremen plaats. De Duitse plaats kreeg bij het congres van de Europese volley balbond in Luxemburg de voor keur boven Nederland, dat zich ook kandidaat had gesteld. De wedstrijden vinden plaats ZIERIKZEE - De jeugdspelers van schaakvereniging Zierikzee blijven het goed doen in de huis houdelijke competitie. Na twee ronden hebben twee jongelin gen de bovenste plaatsen inge nomen. Patrick van de Berg leidt de schaakcompetitie nadat hij Arend Bandsma overklaste. Nummer twee Arjan van Wijn gaarden won vrij gemakkelijk van Aad Bloom. Hans Aangeenbrug, de kampi oen van de vereniging, staat derde in de rangschikking, Aangeenbrug speelde remise te gen Richard van der Veken en was daar tevreden mee. Van der Veken stond er de gehele partij veel beter voor. Nadat hij winst kansen verspeelde, accepteerde Van der Veken teleurgesteld re mise van Aangeenbrug, van 2 tot en met 9 januari 2000. j Het is de tweede achtereenvol- gende keer dat de Stadthalle in Bremen een olympisch kwalifi- catietoernooi krijgt toegewe- zen. Australië heeft zich als organi- serend land al voor de Olympi- sche Spelen in 2000 geplaatst. De top-drie van de wereldbeker 1999, met de vijf continentale kampioenen en gastland Japan, de winnaars van de continenta le kwalificatietoernooien, waaronder het evenement in Bremen, en de nummers één van de intercontinentale toernooien moeten het deelnemersveld completeren tot twaalf. ANP -woensdag- Zaalvoetbal District Zuid I. Hoofdklasse: ZW Zeeland - ZKZV Roefs (Sportpunt Zeeland, 20.55 uur). Eerste klasse: ZVH/Morres - Jonge- pier (Den Dullaert, Hulst, 20.55 uur), 20.15 uur Verona Boys - Biezentrappers (Drieschaar, Hoogerheide). Competitie Schouwen-Duiveland. Sporthal Onderdak in Zierikzee, 20.10 uur: De Pupekop-Boa Tarde, Braber Groenvoorziemng-SV Dreischor, 20.50 uur: Balkan Expres-ProfileTyrecRR.Zee- landia-De Banjaard, 21.30 uur: Toren Boys-WIK, L.C. van der Cingel-Tweewie- ler Bouwman, 22.10 uur: Studio 't Markt- je-Café Storm, Stella Boys-Garage Sla ger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24