sluit vakantiepark tot maart PZC Vlissingen mag koffieshop sluiten PZC Collectie nutteloos beton vormt groots monument Gentse reinigingsdienst veegt kasseien uit de straat zeeland 19 yersoneel Bos en Duin Oostkapelle zit vier maanden zonder werk zuider tl buren Oud-PvdA-wethouder Gillessen Verschage in Vlissingen overleden woensdag 30 september 1998 lor Lukas Fransen - Het hotel a n CNV-vakantiepark Bos en - ïin in Oostkapelle sluit in no- mber de deuren. Het hotel at in maart 1999 weer open. i ndat het niet haalbaar is het e itel het hele jaar open te hou- 1 n, heeft het bestuur van de ichting CNV Vakanties in '((recht vorig jaar besloten het de wintermaanden te sluiten. ruim dertig personeelsleden deze periode zonder gefrustreerde ronkelap oudt huis IDDELBURG - Naar aanlei van een melding van een (lettende burger is gisteroch- nd omstreeks een uur op het usterplein in Middelburg een •jarige Middelburger aange- auden. De man die onder in- oed van alcohol was, had kort aarvoor bij een pand in de Gra- instraat een ruit vernield. >en hij was ingesloten, verniel- ede Middelburger zijn matras, adat procesverbaal was opge- laakt. is de man in de loop van insdagmorgen weer vrijgela- 3 in. Hij verklaarde de vernielin- j en uit frustratie te hebben ge- t leegd. dissinger onder jedreiging met ines beroofd LISSINGEN - Een 52-jarige lissinger is maandag om- treeks 22.30 uur op de Pro- ooststraat in Vlissingen onder edreiging van een mes beroofd an een gering geldbedrag. De Kissinger liep in de richting van o! Groenewoud toen een onbe- 1 end gebleven jongeman hem Jan achteren beetpakte en met. mes dreigde. De jongeman 2 ritste een gering geldbedrag iit de kleding van het slachtof en ging er vervolgens van- oloor. Hij is naar schatting o chttien jaar oud en heeft een e lonkergetinte huid, kort don- lier kroeshaar en een normaal lostuur. werk. De bungalows en See- burch, de accommodatie waar groepen van dertig personen kunnen verblijven, blijven wel het hele jaar open. Het besluit het hotel in de win termaanden te sluiten ging vo rig jaar met veel emoties ge paard. Op het vakantiepark werken iets meer dan dertig mensen, die nu een aantal maanden overbodig zijn. De werknemers zijn niet verenigd in een verenigingsraad, omdat er minder dan de vereiste 35 mensen op Bos en Duin werken. Plet personeel wordt vertegen woordigd door de Industrie- en Voedingsbond. A M. Schuurbiers, interim-di recteur van het vakantiepark, benadrukt dat er niemand weg moet. „Er is een uitstekend soci aal plan opgesteld, waarin de werknemers nieuwe arbeids voorwaarden krijgen aangebo den." Hoe het sociale plan er uitziet, wil Schuurbiers niet zeggen. „Er is door de vakbonden over onderhandeld. Het is in alle openheid gebeurd. Er zijn men sen die vertrokken zijn en een andere baan hebben gevonden. Alle anderen kunnen in maart gewoon weer op het vakantie park aan de slag." Fikse tekorten De reorganisatie is nodig omdat Bos en Duin al enkele jaren met fikse tekorten kampt. Volgens de interim-directeur is er voor de rest niets bijzonders aan de hand. „De ervaringen die we in de eerste vier jaar hebben opge daan, hebben ons doen beslui ten dat er iets moest veranderen. Van een jaarexploitatie voor het hotel zijn we overgegaan op een seizoensexploitatie." Het vakantiepark is in 1963 ge bouwd in opdracht van de werknemersorganisatie Chris telijk Nederlands Vakverbond. De bedoeling was dat vak bondsleden er een betaalbare vakantie konden doorbrengen. In 1995 is er nog een investering van zeven miljoen gulden gesto ken in het vakantiepark. De ou de appartementen en houten vakantiehuisjes zijn vervangen door een modern bungalowpark met 56 huisjes in mediterrane stijl. Deze blijven samen met Seeburch en in tegenstelling tot het hotel het hele jaar open. Koffieshop Marhab aan de Vlissingse Bloemenlaan. - £3 foto Ruben Oree! Rechter wijst bezwaar af; uitsterfbeleid succesvol door Lukas Fransen MIDDELBURG - Degemeente Vlissingen mag M. B. K. Abarkan dwingen zijn kof fieshop Marhab aan de Bloemenlaan in Vlissingen te sluiten. De Middelburgse bestuursrechter T. Damsteegt wees dins dag het verzoek van Abarkan af om de ge meente ervan te weerhouden zijn zaak te sluiten door middel van bestuursdwang. De eigenaar heeft 48 uur de tijd om zijn koffieshop te sluiten. In 1995 vroegen zowel Abarkan senior als junior een nieuwe exploitatievergunning aan voor hun koffieshop. Alleen de jonge re telg van de familie kreeg anderhalf jaar later een nieuwe vergunning, met de be perkende voorwaarde dat hij geen soft drugs meer mag verkopen. Omdat er vol gens de gemeente sprake is van een andere eigenaar en beheerder van de koffieshop, kon geen beroep meer worden gedaan op het gedoogbeleid. In augustus werd de exploitatievergun ning van Abarkan ingetrokken omdat hij zonder de vereiste vergunning softdrugs bleef verkopen. De commissie bezwaar- en beroepschriften buigt zich momenteel over het bezwaar dat Abarkan heeft inge diend tegen het intrekken van zijn exploi tatievergunning. De gemeente zal het ad vies van de commissie niet afwachten. „Als hij zijn zaak niet binnen 48 uur sluit, doen wij het", zegt P. B. Kruit, ambtenaar van de gemeente Vlissingen. ..We zullen dan vrijdag of gelijk na het weekend de in gang van de koffieshop blokkeren." Gedoogvergunning Met het in 1995 ingezette uitstervingsbe- leid streeft het stadsgewest Vlissingen- /Middelburg naar een maximum van vier koffieshops. Twee in Vlissingen en twee in Middelburg. Hoewel er in Middelburg nog vier koffieshops zijn, heeft Vlissingen het aantal terug weten te brengen tot drie. Koffieshops Purple in de Aagje Deken straat en Aarden in de Kerkstraat hebben een exploitatievergunning. Homegrow Zeeland in de Kasteelstraat heeft een ge doogvergunning. Omstanders redden invalide GOES - Drie voorbijgangers hebben dinsdagmiddag een in valide Goesenaar van de verdrinkingsdood gered. De64-jari- ge man was omstreeks kwart voor vier met zijn elektrische in- validenwagen te water geraakt aan de Joachimikade te Goes. Een omstander bedacht zich geen moment en sprong hem na. Het lukte hem niet de man alleen te redden. Daarop riep hij de hulp in van andere voorbijgangers, waarna een vrouw en een meisje eveneens in het water sprongen om te proberen de man te redden. Gezamenlijk en met hulp van mensen op de kant, die inmiddels een ladder hadden gehaald, lukte het de gehan dicapte man uit het water te halen. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis in zijn woonplaats vervoerd. Hij is opgenomen op de afdeling in tensive care. Volgens een politiewoordvoerder hebben de drie omstanders de man van een zekere verdrinkingsdood gered. Twaalf jaar geëist voor moord ZWOLLE - Wegens de moord op de vijftigjarige Terneuze- naar J. van den Boomgaard is tegen een 32-jarige man uit Al- mere twaalf jaar gevangenisstraf geëist voor de Zwolse recht bank. De afrekening in het criminele milieu vond op 4 april plaats nabij Lelystad. Aanleiding was een bedrieglijke drugstransactie met een aantal Albanezen. Samen met het latere slachtofferen een 47- jarige Zaandammer had de verdachte de Albanezen tien kilo meel in plaats van cocaïne geleverd. De verdachte en de Zaan dammer gingen er met ƒ200.000 vandoor. Van den Boom gaard eiste zijn deel en dreigde hun namen door te geven aan de Albanezen. Later besloot het duo de Terneuzenaar een lesje te leren. Met de belofte dat hij zijn geld zou krijgenlokten zij hem naar Le lystad. Twee jongens die door het tweetal op hun strafexpedi tie als versterking hadden meegenomen, zeiden dat de man uit Almere het slachtoffer op de knieën dwong en door buik en achterhoofd schoot. De verdachte ontkent deze lezing. Uitspraak op 13 oktober ANP Anti-homobrief niet bestraft ROTTERDAM - De Rotterdamse politierechter mr. A van Es sen heeft gisteren de 48-jarige politieman A van der Wende uit Ouddorp vrijgesproken van het discrimineren van homo's. Tegen hem was 500 gulden boete geëist. Van der Wende schreef een ingezonden brief naar de Justitiekrant in een re actie op het plan om het burgerlijk huwelijk open te stellen voor mensen van hetzelfde geslacht. Van der Wende is voor malige raadslid voor de SGP in Goedereede. Letterlijk schreef de politieman: „Homoseksualiteit wordt gelijkge steld aan heteroseksualiteit. Dat is zo ongeveer diefstal gelijkstellen met het schenkingsrecht of mishandeling met verpleging." Het COC, de Gay Krant en de Nederlandse Poli tiebond deden aangifte. Volgens de politierechter maakte de brief deel uit van het pu blieke debat en moest de gewraakte passage in samenhang met de rest van de brief gelezen worden. Daaruit bleek duide lijk de godsdienstige achtergrond. Hij honoreerde daarmee het beroep dat Van der Wende deed op de vrijheid van gods dienst. ANP Gewonde bij botsing op fietspad SINT LAURENS - De politie is op zoek naar een bromfietser die dinsdagochtend rond tien voor acht op het fietspad van de Wilgenhoekweg in Sint Laurens een 48-jarige fietser uit Se- rooskerke aan heeft gereden. De bromfietser raakte tijdens een inhaalmanoeuvre de fietser, die uit de richting van Se- rooskerke kwam. De fietser kwam ten val en liep hoofdletsel en een gebroken sleutelbeen op. Hij is hieraan behandeld in het ziekenhuis. De brommer reed door zonder te stoppen. Ge tuigen van het ongeval wordt verzocht zich te melden bij de politie. )ierenasiel ïoudt open dag MIDDELBURG - Ter gelegen- leid van dierendag houdt het asiel aan de Oostperkweg in Middelburg zaterdag 3 oktober <ran 11.00 tot 16.00 uur open ïuis. Er zijn onder meer infor matiestands van kinderboerde rij De Klepperhoeve, vogel- en egelopvang De Mikke en de Die- enbescherming. Verder zijn er ondleidingen en kunnen kin- s ieren kleurplaten maken of zich i laten schminken. ÜOST-SOUBURG 1 Kledingbeurs - Peuterspeelzaal De Paddestoel in Oost-Souburg houdt woensdag 14 oktober tus sen 19.00 en 20.00 uur een win- terkinderkledingbeurs. Daar naast worden er bedden, boxen en buggies te koop aangeboden. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de peuter speelzaal. Van dat geld worden o. a. nieuwe speelspullen ge kocht. De inname van geprijsde en schone najaars- en winter- kleding vindt plaats op 13 okto ber tussen 19.00 en 19.30 uur en op 14 oktober tussen 13.00 en 14.00 uur. De beurs en de inna me worden gehouden in de peu terspeelzaal aan de Van Ginkel- straat in Oost-Souburg. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) M. J. van Barneveld I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van derSluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Wout Bareman De collectie wordt regelma tig onder de aandacht ge bracht. Vaak als symbool van het chaotisch opereren van de Belgische instanties. Het langs elkaar heen werken van de overheidsdiensten, het ver strekken van duistere op drachten aan bevriende aan nemers (de betonlobby in de jaren zeventig), het zwalkend beleid van bestuurders die, na dat verkiezingen voor een om wenteling hebben gezorgd, niet willen opdraaien voor de investeringsdrift van hun voorgangers of juist wél willen investeren als lokkertje voor kiezers in hun eigen streek... Het wordt allemaal gesymboli seerd door de tientallen nutte loze bouwwerken, die ver spreid over het hele land als verkapte monumenten in het landschap staan. Neem het Hellend Vlak van Ronquières, ooit beschouwd als het achtste wereldwonder. Het werd - en de Belgen zelf vinden dat heel toepasselijk - op 1 april 1968 in gebruik ge nomen. De scheepslift verving zestien oude sluizen op een nauwelijks twee kilometer lang stuk van het kanaal Brus- sel-Charleroi, dat tussen Ron quières en Seneffe een verval van meer dan zestig meter- kent. Het is nog steeds een wonder der techniek. Toch wordt het Hellend Vlak nu be schouwd als een 'blijvende blunder', één van die nutteloze werken, die werden uitgevoerd in het kader van de beruchte 'wafelijzerpolitiek' van jaren her: werd in Vlaanderen een project uitgevoerd, dan kon Wallonië niet achterblijven en werd ook daar minstens zo fiks geïnvesteerd. Het gevolg laat zich raden: een hele reeks spookbruggen zonder wegen, bruggenhoofden zonder brug, doodlopende autowegen, nut teloze metro tunnels en kana len die nergens heen leiden. Het Hellend Vlak wordt nu hoofdzakelijk nog gebruikt door de pleziervaart; de be roepsvaart maakt er nauwe- lijks nog gebruik van, domweg omdat er nauwelijks nog kolen en staal uit Wallonië worden vervoerd- De journalist Douglas De Co- ninck van De Morgen stelde al die blunders te boek. Hij telde er in totaal eenenvijftig. De Coninck komt tot de conclusie dat veel ingenieurs bouwen om te bouwen en zich pas achteraf afvragen waarvoor het bouw werk eigenlijk moet dienen. Vlaanderen telt een groot aan tal fraaie voorbeelden, al moet gezegd dat ook Wallonië en het gewest Brussel hun blunders kennen. De Antwerpse preme- tro - nooit gebruikt - is zo'n miljarenden frank vergende blunder, net als trouwens het Doeldok op de Linker Schelde- oever. dat er al jaren nagenoeg ongebruikt bij ligt en pas na de eeuwwisseling een onver wachte functie krijgt als bin- nenvaartkade voor het nieuwe containerdok. De autoweg Antwerpen-Brussel eindigt of ficieel bij Machelen, maar loopt daar nog een eindje nut teloos om dan plotseling op te houden. De aannemer leverde de verkeerswisselaar daar ge bruiksklaar af, maar van ge bruik is nooit sprake geweest. Vandaag de dag ligt tussen de viaducten op de plaats, die ooit dienst had moeten doen als verkeersknooppunt, een sport park met skipiste, atletiek baan, vijvers en golfholes... Aan de lange reeks is nu een nieuw bouwwerk toegevoegd: een gloednieuwe brug over de E40 in het Oost-Vlaamse Me- relbeke ligt er ongebruikt bij. Logisch, want de toegangswe gen ontbreken. Opnieuw een staaltje van elkaar tegenwer kende overheidsdiensten. Mi nister Eddy Baldewijns van Verkeer wil geen toestemming geven voor de aanleg van die wegen zolang Merelbeke niet beschikt over een goedgekeurd mobiliteitsplan. In Merelbeke zijn ze verbijsterd en ook de Oost-Vlaamse drenst Wegen en Verkeer vindt het ministerieel besluit onbegrijpelijk. Maar Baldewij ns houdt voet bij stuk. Het Doeldok op de linker Scheldeoever in Antwerpen ligt er al jaren nagenoeg ongebruikt bij. foto Charles Strijd door Wout Bareman De kasseien in de Veldstraat, de be langrijkste winkelstraat van Gent. verdwijnen. Ze worden vervangen door graniet. De reden? De straatvegers vegen te fa natiek, waardoor de 'voegen' tussen de kasseien nagenoeg verdwenen zijn. En dat levert vooral voor vrouwen met naaldhakken, maar zelfs voor fietsers onoverkomelijke problemen op. Schepen Sas Van Rouveroij vindt dat de kosten van een nieuw wegdek moeten worden betaald door 'afvalintercom- munale' Ivago, die verantwoordelijk is voor het schoonhouden van de straten en dus schuldig is aan het wegborstelen van de grond tussen de kasseien. Van Rouveroij: „We hebben hen al eerder gewaarschuwd dat de schoonmakers zuinig moesten omspringen met de Veldstraat. Nu dat niet is gebeurd, krijgt de intercommunale de rekening gepresenteerd." Klachten Het winkelend publiek reageert posi tief op de plannen van de stad om het wegdek binnenkort aan te passen. Maar verschillende ondernemers be grijpen niets van de klachten. Ze horen nooit klachten, zeggen ze. Ja, en als er wordt geklaagd dan is het niet door voetgangers, maar door fietsers, die hun banden klem rijden in de putten tussen de kasseien. Voor hen is er echter een alternatiefhet trottoir. Dat ligt er erg klantvriendelijk bij dus. door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Op 81-jarige leeftijd is maandag in zijn woonplaats Vlissingen de socia list Ch. J. Gillissen Verschage overleden. Deze voormalige be stuurder van Vlissingen maakte van 1951 tot 1978 deel uit van de gemeenteraad. De laatste twin tig jaar van die carrière was hij wethouder. De PvdA'er maakte zich sterk voor grotere inspraak van de bevolking. Tevens pro beerde hij in de verzuilde sa menleving van de jaren zestig, de samenwerking tussen de ver schillende bevolkingsgroepen te vergroten. Gillissen Verschage vond het belangrijk dat de bevolking meeleefde met beslissingen van het gemeentebestuur. Zijn over tuiging was dat als iets tot stand komt met inspraak van de be volking, het onderwerp meer leeft onder de bewoners. Het enige negatieve punt van in spraak was volgens hem dat de procedure wat langer duurt. De oud-wethouder vond het be langrijk beslissingen te nemen vanuit zijn eigen overtuiging. Wel wilde hij daarbij zoveel mo gelijk samenwerking met ande ren. Ditgold voor hem met name op het gebied van onderwijs. Hij probeerde een brug te leggen tussen het bijzondere en het openbare onderwijs. Dat resul teerde in de samenwerkings school De Triangel. Hoogtepunten De totstandkoming van het hui dige stadhuis zag hij als een van de hoogtepunten in zijn loop baan Hij voelde zich erg be trokken bij het stadhuis. Ook de aanleg van de halfhoge Sloe- brug over het Kanaal door Wal cheren beschouwde hij als een mooi moment in zijn periode als wethouder. Gillissen Verschage werd in 1977 koninklijk onder scheiden tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Vernielingen aan auto's VLISSINGEN - Op Valkenburg in Vlissingen is maandagnacht een ruit van een geparkeerde auto vernield. Hetzelfde was het geval bij een auto aan de Kal- koensprenk in Vlissingen. Uit beide auto's werd niets vermist. De schadebedragen zijn onbe kend. Arnemuiden peilt animo herdenking stadsrechten ARNEMUIDEN - Arnemuiden is op 19 maart 1999 precies 425 jaar in het bezit van stadsrech ten. Het wijkondersteunings- punt (WOP) Arnemuiden houdt daarom op dinsdag 13 oktober, vanaf acht uur 's avonds, een bijeenkomst in wijkcentrum De Arne. Het doel van de avond is het pei len van animo voor het organi seren van een herdenking. Bij voldoende belangstelling zal een comité gevormd worden dat de organisatie van een herden king op zich zal nemen. Een ie der met belangstelling is wel kom op de avond. Kanosteiger bij Brouwershaven MIDDELBURG - Aan een wa tergang bij de haven Den Osse op Schouwen-Duiveland komt een kanosteiger De aanleg vormt een onderdeel van de plannen om op Schouwen-Dui veland kanoroutes te realiseren. Er komt bij hetrecreatiebedrijf Den Boer Services aan de Blan- kersweg te Brouwershaven een afmeergelegenheid met diverse voorzieningerf. OOST-SOUBURG Mosseldansant - De Oost-Sou- burgse buurtvereniging Van Duy ven voorde houdt zaterdag 10 oktober een mosseldansant, met onbeperkt mosselen eten en hve-muziek. Opgeven vóór 3 oktober (0118-471119). MIDDELBURG Beleggen - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg houdt Adriaan Hiele maandag 5 oktober een lezing over beleggen voor Jan en Alle man De lezing begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy, Markt 51 in Middelburg en bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19