Ongediertebestrijding is een vak Designtapijt maakt vloer exclusief Lullo's hadden echt bier in de ijskast Parelvissers zonder stevige krenten toch nog smakelijke rijst Bestuurlijk overleg D over Westerschelde moet op andere leest! zeeland 18j Yersekenaar specialist in strijd tegen ratten, vlooien en ander ongemak Beurs voor zeevissers in Stellendam ondernemend zeeland kunst cultuur Zuiden wil ook graag regiocontract met Rijlf Nu '91 eist onderzoek! naar klachten Arduir woensdag 30 september 1998 door Richard Sandee YERSEKE - Ratten, muizen, kakkerlakken, wespen, vlooi en: allemaal sidderen ze als Kees Kooijman uit Yerseke zijn gezicht laat zien. Hij haalde zijn diploma bij de Stichting Vakopleiding Ongediertebe strijding, en sinds kort heeft hij zijn eigen bedrijf, Kooijman ongediertebeheersing. „Mijn werk is vooral preventief", zegt de ondernemer in een vak apart. Sinds een paar maanden is Kooijman nu actief met zijn be- STELLENDAM - In de jacht haven Marina in Stellendam vindt op zaterdag 3 en zondag 4 oktober Zilt '98 plaats, een in ternationale beurs voor zeevis sers. Het evenement wordt ge organiseerd door enkele hen gelsportwinkeliers en Beet sportvissersmagazine. Bezoe kers van Zilt '98 worden be stookt met informatie en kun nen deelnemen aan allerlei ac tiviteiten. Groothandels tonen hun laat ste vindingen voor het vissen in binnen- en buitenland, en reis bureaus zijn aanwezig om nieuwe vislocaties te promo ten. Ook wordt aandacht be steed aan de nieuwe kunstaas- collecties. Geïnteresseerden kunnen bovendien leren hoe ze zelf lood moeten gieten, en hoe vis gerookt wordt. Voor een andere demonstratie is de Belg Danny Moerkops aanwezig, die met zijn speciale strandhengels wereldrecord houder afstandswerpen iè ge worden. Voor bezoekers die niet passief willen blijven, lig gen aan de steigers van de Ma- nnahaven verschillende boten klaar voor proefvaarten. Daar naast wordt in het kader van de beurs een zeevis wedstrijd ge houden. Zaterdag duurt het evenement van 10.00 tot 18.00 uur, enzon- dag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: 010-4842997. drijf. Hij heeft er nog geen full time baan aan, maar daar wil hij wel naartoe. „Ik doe er nu nog een paar dagen per week ander werk naast, maar dat probeer ik af te bouwen. Tot nu toe gaat het niet slecht. Ik heb al wat opdrachten van gemeen ten en particulieren binnenge kregen en ik ben begonnen met het benaderen van bedrijven. Het is te hopen dat dat ook wat oplevert." Kooijman gelooft zelf wel dat er een markt is voor zijn dien sten. Dat ligt aan een paar din gen: „Ten eerste zijn steeds meer bedrijven verplicht om van alles te doen aan ongedier tebestrijding. Alle zaken waar met levensmiddelen wordt ge werkt, moeten bijvoorbeeld kunnen aantonen dat ze er alles veel werk voor ongediertebe- strijders bij gemeenten. Niet omdat de ongenode beesten aan een opmars bezig zijn, maar omdat het waterschap die taak heeft laten vallen. aan doen om ongedierte buiten de deur te houden. Bedrijven mogen die controle zelf uitvoe ren, maar vaak hebben ze daar de kennis niet voor in huis." Daarnaast is er de laatste tijd „Daarom zijn de gemeenten nu verplicht om in ieder geval de bruinrat en muizen zelf te be strijden. Daar moeten ze men sen voor aantrekken." Behalve dat Kooijman om deze redenen 'mogelijkheden zag om een bedrijfje te beginnen', trok het werk hem al langer. „Een kennis van me op Goeree deed dit al, en door hem begon ik er ook eens over na te den ken. En je helpt mensen na tuurlijk. Als ze je bellen, zitten ze toch met een probleemDaar heb ik dan de oplossing voor, dat maakt het leuk." Wie denkt dat ongedierte te genwoordig maar weinig voor komt. zit er naast. Kooijman: „Met name de bruine rat, die voorkomt in het riool en langs de waterkant, zien we nog re- door Bianca Abrahamse KOEWACHT - Voor smaakvol le, eigentijdse en exclusieve ta- pijtonderwerpen die in het oog vallen staat de freelance- tapijtontwerpster en binnen- huisarchitecte Cindy de Maes- schalck garant. Enkele ont werpen van de Koewachtse zijn te zien in één van de etala geruimtes van het Terneuzense winkelcentrum Steenen Beer. De ontwerpen van de wand- en vloertapijten van De Maes- schalck worden geproduceerd door de Belgische tapijtenfa brikant Tapijt Ontwerp Op Maat (TOOM) in Sint-Niklaas. Elk persoonsgebonden ont werp is uniek en aangepast aan de smaak en aanwijzingen van de klant. Er bestaan geen stan daard afmetingen of ontwer pen. Elk tapijt wordt 'hand- getuft', handmatig worden stukjes wol 'ingeschoten' in een doek met een latex rug. Voor de ontwerpen op papier komen, heeft De Maesschalk door een huisbezoek bij de op drachtgever een veelzeggend pakket informatie bijeen ge sprokkeld die ze als uitgangs punt gebruikt. Ze let daarbij op het hele interieur, het uiterlijk en de plaats van het meubilair, de wensen van de klant en de afmetingen van de ruimte waarvoor het tapijt is bestemd. De klant heeft de keuze uit minstens drie ontwerpen, gelmatig opduiken. Bij de ge meente Middelburg komt elke week wel een melding binnen. Ik weet toevallig ook dat ze laatst in Zeeuws-Vlaanderen nog last hadden van zwarte ratten.'' Particulieren schakelen Kooij man voornamelijk in omdat ze last hebben van vlooien of wes pen. En kakkerlakken, die echt niet alleen voorkomen in ver vuilde woningen, verzekert Kooijman. „Dat wordt wel vaak gedacht, maar ik heb kak kerlakken bestreden bij de keurigste mensen. Nog nooit moest ik in een echt smerig pand aan de slag." Het gevaar om een kakkerlak in huis te halen, ligt dan ook al tijd op de loer volgens de on dernemer. „Als je bijvoorbeeld een pakje koekjes koopt waar toevallig een eitje inzit, dan kun je al problemen verwach ten. Doordat mensen steeds meer reizen naar warme lan den waar die beesten veel voor komen, groeit het probleem bo vendien. Een kakkerlak springt zo in je koffer." Muizenval Kooijman maakt bij de bestrij ding gebruik van moderne middelen. De ouderwetse mui zenval laat hij links liggen, want die is 'veel te arbeidsin tensief.' De professional legt gewoon een brokje voedsel neer, met daarin een gifsoort waar het beestje na nuttiging nooit meer van bijkomt. Vlie gen worden heel effectief onder stroom gezet. En Kooijman is 24 uur per dag bereid om zijn verdelgingsmiddelen ter hand te nemen. Waarom? „Als je naar bed wilt en je treft een slaapkamer vol wespen aan, dan wil je die toch eerst weg hebben?" Ontwerpster Cindy de Maesschalck: „Het is de bedoeling dat de vloer het visitekaartje wordt." foto Charles Strijd waarvan er uiteindelijk één daadwerkelijk wordt uitge voerd. Voor het unieke tapijt moet de klant 765 gulden per vierkante meter neertellen. „Mijn ontwerpen, uiteenlo pend van klassiek tot hyper modem, staan geheel in het teken van de wensen van het bedrijf of de particulier die de opdracht geeft. Het is tenslotte de bedoeling dat de vloer het visitekaartje wordt. Ik werk naar de ruimte toe en maak er met creativiteit iets exclusiefs van. Meestal verwerk ik iets speels in mijn ontwerpen. Dat geeft karakter", aldus De Maesschalck. Tapijtenfabri kant TOOM in de Mercator- straat Sint-Niklaas houdt ko mende zaterdag en zondag een open atelier-weekeinde. Be langstellenden kunnen dan zien hoe van duizenden draad jes wol uiteindelijk een tapijt wordt gemaakt. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk ivorden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. MIDDELBURG Stadsschouwburg Staatsopera Rousse onder lei ding van Walter Althammer Bizet: De Parelvissers Nadir: Francesco Marcacci; Zurga: Venislav AnastasovLei- la: Ramona Eremia; Nourabad: Martin Tzonev door Leen de Broekert De Parelvissers is een echte rijst-met-krenten-opera. Een werk, dat - als je de krenten ('het' duet en misschien nog de palmenaria van Nadir) eruit pikt - voor de rest nagenoeg on bekend is. Omdat het hier een opera betreft die niet tot het ijzeren repertoire mag worden gerekend, betekent deze Bizet een nieuwe ontwikkeling in de reeks opera's die Zeeland in de laatste jaren vanuit het Oost blok bereikten. Een jeugdwerk, zo mag je dit werk, dat Bizet op 25-jarige leeftijd schreef, gerust noemen. Het libretto is doordrenkt van het exotisme, waar men in de ja ren zestig en zeventig van de vo rige eeuw zo dol op was. In de instrumentatie uit zich dit ori- entalisme vooral in het drukke gebruik dat de componist van het slagwerk maakt en in de oosters aandoende melodievor ming, vaak gebaseex-d op de overmatige secundeschrede. Het orkest klonk pittig, rit misch voldoende geprofileerd, maar in de gortdroge akoestiek van de schouwburgzaal nogal schraal en dun. De Parelvissers is een kooropera bij uitstek. Het koor van de ope ra van Rousse benutte de kansen die de partituur biedt ten volle om er iets moois van te maken. De sierlijke oriëntalismen in de eerste acte. de dreigende man nenkoren, de extatische mo menten in de tweede acte, al de ze passages werden door het koor met een rijk geschakeerde dynamiek en een gulle expressi viteit over het voetlicht ge bracht. Je kunt op het krap bemeten po dium van de stadsschouwburg natuurlijk geen wonderen van enscèneringskunst verwachten. Toch werd met bescheiden mid delen een suggestief ogende mi- se-en-scène gepresenteerd. Ook de lichtregie was gevarieerd en doordacht. Het bliksemen heb ik, moet ik eerlijk zeggen, wel eens bloedstollender meege maakt in het theater. Nu was het net of Zeus met een zaklantaarn aan het spelen was. De opera kent eigenlijk maar drie hoofdpersonen: de prieste- res Leila en de vissers Nadir en Zurga. De sopraan Ramona Eremia overtuigde in de tweede en derde acte beduidend meer dan in de eerste, waar ze een wat timide indruk maakte en waar haar koloraturen glibberend en behoedzaam klonken. In de vol gende acte stond er naar mijn gevoel een totaal andere zange res op het toneel. Haar stem had kleur en volheid, de topnoten werden stralend in de zaal ge projecteerd. In de laatste twee actes zette ze op een betrokken en geloofwaardige manier de figuur van Leila voor ons neer De zwakste prestatie - zowel op het acteer- als op het vocale vlak - leverde de bariton Venislav Anastasov in de rol van Zurga. Hij gaf deze rol te houterig en te kleurloos gestalte om de krach tige aanvoerder Zurga geloof waardig te maken. Vooral in de laagte miste zijn stem glans en volume. Gelukkig werd de figuur van Nadir door Francesco Marcacci meer leven ingeblazen. Marcac ci bezit een slanke en tegelijker tijd metalig-glanzende tenor stem. Waar nodig - bijvoorbeeld in de mooie palmenaria - wist hij zijn stem heel fraai te voile- ren, daarbij in de hoogte het fal setteren niet schuwend. Zijn topnoten verdienden niet echt de schoonheidsprijs, ze waren ook niet van onverdachte zui verheid. Tja, en dan 'het' duet, de krent uit de rijstebrij. In het vlotte tempo, dat dirigent Wal ter Althammer koos kon het stuk zich niet extatisch ont plooien zoals het behoort. Jam mer, maar de rijst was ook zonder krenten niet te versma den. De onvolprezen boventiteling was ditmaal dubbel welkom, omdat het Frans van de Rous- sianen niet om over naar huis te schrijven was. Dat de opera van Rousse in Middleburg geen paarlen voor de zwijnen heeft geworpen bleek uit het feit, dat de zaal tjokvol zat met een pu bliek dat haar enthousiasme on dubbelzinnig toonde. Herman Koch signeerde ook zijn boeken in de Zeeuwse Bibliotheek. foto Ruben Oreel Auteur Herman Koch ontkomt in Middelburg niet aan Jiskefet door Ben Qerlemans MIDDELBURG - Is literatuur impopulair onder jeugdigen? Niet als je Herman Koch binnen de muren haalt. Gisteravond was de schrijver van onder meer Redt ons Maria Montanelli te gast van de Stichting Literai re Activiteiten Zeeland (SLAZ) te gast in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De zaal was gevuld met tientallen bezoe kers, het merendeel jongeren. Ademloos en geamuseerd luisterden ze naar Kochs voor lees- en vragenavondDat alleen de literaire kwaliteiten van de spreker garant stonden voor een volle zaal, is niet volledig waar. Koch is, samen met Kees Prins en Michiel Romeyn één van de leden van het televisie trio Jiskefet. Iemand uit beide werelden dus. Toch opende Koch de avond met het voorle zen van een van zijn columns uit de Volkskrant die ging over de - altijd proble matische relatie - tussen schrijven en drankgebruik. Flitsende zinnen en rappe Kochiaanse vergelijkingen rolden over het podium. Dat er drie soorten auteurs zijn: probleemdrinkers, zuurpruimige geheel onthouders en mensen zoals Koch zelf, die weliswaar veel innemen, maar toch het drankgebruik in de hand houden. Het ver haal eindigde met een telefoontje van de dokter, die in 's schrijvers bloedspiegel een teveel aan leverschade had aangetroffen. Koch biechtte eerlijk op: „Ik drink negen borrels per dag", wat de huisarts goed kan keuren. Later op de avond ging Koch hier op in tijdens de vragenronde. „Ik ben dus min of meer een autoriteit aan het worden. Ik kwam in Groningen iemand tegen die zeven glazen per avond innam. Hij zei: „Koch met zijn negen mag ook drinken van de dokter, dus is mijn tax nog niet eens zo erg." Het te kent de populariteit van de gastspreker en met name van het programma Jiskefet, wat in de vragenronde uitgebreid aan bod kwam. „Alles is hier vrij", aldus de acteur. „Niet alleen vragen over literatuur, maar ook over televisie mogen gesteld worden", waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Onder een publiek van voornamelijk stu denten hebben vooral de drie corpsballen, beter bekend als 'lullo's' furore gemaakt. „We kwamen in een café en daar kwamen mensen die op de beurs werkten", aldus KochVan die yuppen met GSM-telef oons. We hebben de karakters tot student omge vormd en ze in een keuken laten wonen. Improviseren De vaak warrige gesprekken tussen de drie heren waren ook in het echt zonder kop of staart, meldde Koch. „Meestal was het puur improviseren- We wisten alleen wie er wan neer binnen kwam op het toneel en verdel gingen we maar wat voor de vuist wegspe len. Het voordeel bij de lullo's was, dat we ook echt bier in de ijskast hadden in plaats van Malt. Op een professionele toneelavond is dit ondenkbaar. Jiskefet, ooit begonnen als televisie-amuse ment om op een poëtische manier het pu bliek te shockeren is salonfahig geworden, merkt ook Koch. „Toch willen we weer niet te popi worden." Toen de uitzendingen gaandeweg naar een publieksvriendelijker tijdstip verschoven en de losse absurdisti sche sketches werden vervangen door serie verhalen als 'Debiteuren Crediteuren' ging het hele gezin naar Jiskefet kijken, „Daar om hebben we in het kantoorverhaal eens een hele schokkende sinterklaasavond op genomen en lieten we de corpsstudenten een Turkse pizzabezorger uit het raam gooien. Was uiteindelijk het hele gezin aan ons ge wend, konden we toch nog net die verras sing eraan gaan geven. Zelfs vanuit de stu- dentencorpora, die zich soms wat lacherig met ons gingen identificeren, kwamen er klachten." Lewinsky-affaire Het schokkende element kwam ook deze avond ruim aan bod. Koch het het publiek genieten van zijn restaurantervaringen in Harlingen en Amsterdam, besprak de ont vangst van de Lewinsky-affaire in het Mon- tessoiï-onderwijs - inclusief pikante details - en deed en passant een boekje open over de werkwijze van het Jiskefet-team. „We kun nen niet zo best dwangmatig plannen in vergaderingen. De beste ideeën borrelen toch meestal op in de kroeg of op vakantie." Vanaf 1 november is er een nieuwe serie af leveringen van Jiskefet te zien. Tijdens het oude tijdstip van Koot en Bie. „Maar die zullen jullie waarschijnlijk niet meer ken nen", grapte Koch. t U„4. door Richard Hoving MIDDELBURG - Zeeland, Noord-Brabant en Limburg willen net als de drie noordelij ke provincies een regiocontract met het kabinet afsluiten. Daar in moeten onder meer afspraken komen te staan over vernieu wing van het Zeeuwse platte land en de bereikbaarheid van haventerreinen. Groningen, Friesland en Dren the kunnen tot en met 2006 op ongeveer 1,6 miljard gulden van het Rijk rekenen. Niet duidelijk is of Paars-2 ook een dergelijk gebaar naar het zuiden wil ma ken, zo blijkt uit een verslag van het bestuurlijk overleg Zuid- Nederland dat onlangs is ge houden. De drie commissaris sen van de koningin gaan vol gens dit verslag in 'hun Haagse circuit het reële karakter van een regiocontract na'. Het c< tract-idee ontstond tijdens campagne voor de Tweede K merverkiezingen in mei van )or jaar. PvdA-hjsttrekker K vroeg zich tijdens een sprei )S beurt in Noord-Brabant hard n af of drie zuidelijke provinc uir hiertoe geen actie zouden m< ml ten onder nemen. at Hoewel er nog geen uitsluitse nc over de haalbaarheid van e tte regiocontract, zijn de voor! n, reidingen in volle gang, jci Zeeuwse inbreng zal in het vi tre lengde liggen van de planr. d< die in de brochure Voortvare e r Zeeland werden gepresentee [te Het dagelijks provinciebesti: bracht de brochure, waarin n f name om geld wordt gevraa voor het verbeteren van weg en spoorlijnen, eerder dit je onder de aandacht van de kal netsformateur. door Roelf Reinders MIDDELBURG - De vakbond van verpleegkundigen Nu '91 wil dat een onafhankelijk bu reau klachten van werknemers van Arduin gaat onderzoeken. Verder wil de bond op korte ter mijn een gesprek met directeur Piet van den Beemt van de in stelling voor geestelijk gehandi capten om afspraken te maken over werkomstandigheden en de kwaliteit van zorg. Dat is het resultaat van een be sloten bijeenkomst dinsdag avond in Middelburg. Nu '91 en werknemers van Arduin be spraken daar klachten over het personeelsbeleid en de zorgver lening. De vakbond opende eind juni van dit jaar een postbus nummer waar personeel met klachten terecht kon. Bij de bond waren signalen binnenge komen dat er bij Arduin werd 'gesjoemeld' met personeel en contracten. Volgens Huib Geld of van Nu '91 zijn er in drie maanden 63 klachten binnen gekomen. Tijdens het gesprek met Van den Beemt gaat de bond 'keiharde eisen' stellen. Hij wil 'uit oogpunt van strate gie' niet verder ingaan op de in houd van de klachten. Eerder bleek dat die onder andere gin gen over te weinig personeel i of té weinig gekwalificeerd persaa neel, onduidelijkheid door men: nagers die elkaar tegenspreki3e en stress bij gehandicapten do verplichte dagbesteding. a( Hachje In' Op de bijeenkomst waren zo :n 25 Arduin-medewerkers afg!n komen, de meeste van de locat 'e' in Middelburg. Volgens Geld had een aantal mensen afgebe f of op andere wijze laten weti niet te willen komen. „De mei sen durven gewoon niet. Ze zij bang voor hun hachje." Volgei Ï1 hem heeft de bijeenkomst aai getoond dat het op Arduin nt L steeds schort aan de zorgverli li; ning. tri Hij wil dat directeur Van de oc Beemt een bureau inschake^c om de klachten te onderzoekei ar „Geen klachtencommissie of z< fli Het moet een bureau zijn di et geen enkele band met Ardui ei heeft."Geldof zegt dat er op Ai ai duin de laatste tijd wel mee er overleg plaatsvindt tussen ka ri der en personeel en dat de on lit dernemingsraad bezig is d er communicatie met het persoloi neel te verbeteren. „Dat zijn po cl sitieve ontwikkelingen. Maar e lo: zijn op Arduin structurele vei ;e: anderingen nodig." io; door Harmen van der Werf VEERE - Het bestuurlijk over leg over de Westerschelde, tus sen rijksoverheid, provincie, ge meenten en waterschappen, moet op een andere leest worden geschoeid. Zo niet dan dreigt herhaling van de volledig mis lukte ontpolderingsdiscussie. Het overleg moet, volgens mr. Toine Poppelaars uit Veere, ver anderen in een openbaar li chaam, dat zelfstandig beslui ten kan nemen. Poppelaars, ambtenaar bij de gemeente Veere en statenlid voor het CDA, heeft voor zijn studie bestuurskunde aan de Open Universiteit het 'falend beleid om te komen tot een na- tuurherstelplan voor de Wester schelde' grondig onderzocht. Zijn analyse toont aan dat er maar wat is aangeklungeld. Poppelaars richt zijn pijlen met name op het Bestuurlijk Over leg Westerschelde (BOWS). Dat overlegorgaan van Rijk, provin cie, gemeenten en waterschap pen heeft zich in de natuurhersteldiscussie een rol aangemeten, die het niet aan kon. Onder leiding van CDA- gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra heeft het BOWS wel een belangrijke rol voor zichzelf op geëist in de besluitvorming. Dat gebeurde al in 1993 in een brief aan minister van Verkeer en Wa terstaat, A Jorritsma. Daarin werd over ontpoldering gespro ken, om natuur te herstellen én om de opvang van water te ver groten voor de veiligheid. Waarschuwing Opvallend is dat niet één lid van het bestuurlijk overleg tegen het versturen van die brief stemde. Of degenen die tegen waren, waren niet aanwezig, want het BOWS werd (en wordt) slecht bezocht. Oud-wethouder G. A van de Voorde uit Hulst was de enige die waarschuwde voor emotionele reacties. J. G. van Zwieten (WD) volgde in het voorjaar van 1995 Neder- hoed- Zijlstra op als voorzitter van het BOWS. Hij kreeg de na tuurhersteldiscussie in de schoot geworpen. Rijkswater staat Zeeland zei geen mensen te hebben om de inspraak te co- ordineren. De provincie nam die taak over. Zeker niet tegen heug en meug. Van Zwieten wilde zich als pas aangetreden gedeputeerde dol graag profileren. Een kritische nota over het functioneren van het bestuurlijk overleg werd iim, zijn eerste vergadering als voor rij zitter terzijde geschoven. Pop eg pelaars constateert in zijn on re derzoek: 'Wellicht dat men hero optimisme van de kersverside voorzitter niet wenste te versto ren'. Van Zwieten kreeg de vriji q hand, maar dat is slechts schijn Het zijn met name voorstander! van ontpoldering (Rijkswater staat Zeeland en adviesburear Heidemij) die de voorsteller voor natuurherstel voorbereid den, signaleert Poppelaars. Er nog voor de eerste voorlich tingsbijeenkomst in Sluiskil sloot Rijkswaterstaat Zeeland een overeenkomst met natuur- en milieu-organisaties over na- tuurherstelmaatregelen. De vraag of Van Zwieten hiervan op de hoogte was, laat Poppe laars onbeantwoord. Landbouw Met de landbouw werd geen vooroverleg gevoerd. Poppe laars stelt: „De discussie is ge start met een vertrouwensbreuk met de belangrijkste oppo nent." Wat de landbouw aan vooroverleg miste, werd later tijdens de voorlichtingsbijeen komsten ruimschoots goedge maakt. En zij wist de Zeeuwse bevolking achter zich te krijgen; Wat een open dialoog had moe ten worden over natuurherstel- maatregelen, werd al snel een 'onbeheersbaar proces'. Mede dankzij de inbreng van twee prominente voorstanders van ontpoldering, commissaris van de koningin drs. W. T. van Gel der en prof. dr. H. L. F. Saeijs van Rijkswaterstaat Zeeland. De discussie over natuurherstel Westerschelde was een experi ment. Rijkswaterstaat - dus niet de provincie - wilde de bevol king geheel blanco, in een pril stadium, laten meepraten. Vol gens Poppelaars een slechte keuze: „Dit was te grootschalig voor een proef. De term 'experi ment' is ook te mooi voor woor den. Men probeerde maar wat. De discussie over de toekomst van de Westerschelde en ontpol dering is nog niet klaar. Medio 2001 wordt een lange termijn visie verwacht voor de rivier. Om tegen die tijd als regio beter beslagen ten ijs te komen, advi seert Poppelaars de Zeeuwse bestuurders om een openbaar li chaam voor de Westerschelde in het leven te roepen; op basis van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18