Karin Bloemen houdt wedstrijd met zichzelf Thé Lau graaft diep PZC Romeo en Julia in een nieuw jasje Poptocht Special Hoog visgehalte in De Branding 30 septembert/m 6 oktober Jeugdtheaterhuis Ter introductie van de cursus van het jeugdthe aterhuis voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar geeft Josien de Graaf een openbare les. Deze middag kan dezelfde leeftijdsgroep te vens tussen 15.30 en 17.00 uur auditie doen voor de minikerstmusical die 19 december wordt uitgevoerd, wo 't Beest. Goes, 13.30 uur Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt de voorstel ling Opa's geheim. Het verhaal gaat over opa Bram die in een piep klein bejaardenhuisje woont. Zijn vrouw Marie is er niet meer, maar elke dag komt Freekje, z'n kleinzoon op bezoek en samen hebben ze veel pret. Bij het bekijken van foto's van vroeger ont dekt Freekje opa's geheim... De rol van opa wordt gespeeld door Hans van der Haar, die te vens de poppen manipuleert. Elles Punt deed de regie. Voor volwassenen en kinderen vanaf 5 jaar. wo. Eigen theater in Ambachtscentrum. Goes, 15.00 u. Romeo en Julia Het Zuidelijk Toneel speelt Romeo en Julia van William Shakespeare in een bewerking van Pe ter Verhelst. Ivo van Hove regisseerde onder anderen Ram sey Nasr, Camilla Siegertsz, Roeland Fernhout, Chris Nietvelt en Steven van Watermeulen. Zie elders op deze pagina wo. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Liefde halfom half Toneelgroep Comedia brengt het blijspel Lief de half om half van Alan Ayckbourn. Aanleiding tot een reeks hilarische taferelen vormt de huwelijkse ontrouw van twee perso nages in dit toneelstuk rond drie echtparen. Om die ontrouw voor hun partners verborgen te houden, schuwen ze geen enkel middel. Het jongste en meest onschuldige koppel wordt hiervan het slachtoffer. Deze satire wordt op de planken gezet door Wilbert Gieske. Annet Nij- der. Herman Boerman, Irma Hartog, Bram Bart en Elle van Rijn. De regis was in handen van Vic tor van Swaay. wo. Schouwburg De Maagd. Bergen op Zoom, 20.15 uur za. Stadsschouwburg, Middelburg 20.00 uur Hair Een internationale cast brengt de jubileumver- sie van de love-rock-musical Hair. In 1968, in de flowerpowertijd, ging deze voor stelling in première, met inmiddels bekende songs als Aquarius, Good Morning Starshine en Let the Sunshine in Onder de artiesten uit vijf verschillende landen bevindt zich zoon Jim van Boudewijn de Groot, do. en vr. Schouwburg De Maagd. Bergen op Zoom, 20.15 uur Eric van Sauers Eric van Sauers speelt een try-out van zijn nieu we cabaretprogramma. Op tv was hij onder meerte zien in Bureau Kruislaan en Pleidooi. In 1997 won hij het Ca- marettenfest ival. Zie ook de voorpagina van dit katern. do. 't Beest, Goes, 20.30 uur Vol Vol Najib Amhali brengt zijn cabaretprogramma Vol Vol. Naast Najib Amhali, die dit jaar het Leids Caba retfestival won en omschreven wordt als de 'Marokkaan uit de Jordaan'. treedt deze avond ook David Demez op met zijn programma Vers Freud. Amhali studeerde af aan de Hogeschool voorde Kunsten in Utrecht. De Vlaming David Dermez maakte eerder de programma 's Le der nier Flamand en Goede Liekes vr. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Dario Fo De Meiboom in Krabbendijke heeft twee één- akters van Dario Fo op het programma staan. Anke Tanihatu speelt Home Sweat Home over een vrouw die na een heftige scène de deur uit vlucht en de dag op een wat ongebruikelijke manier doorbrengt. Na de pauze wordt Anke Tanihatu in Open Huwelijk terzijde gestaan door Peter Adriaanse wanneer een man en een vrouw op realistische wijze hun relatie, die zo nodig gebaseerd moest zijn op het principe van een open huwelijk, uitvechten. Schrijver Dario Fo werd in 1997 de Nobelprijs voor literatuur toegekend. za. De Meiboom. Krabbendijke, 20.00 uur De caracal De Zeeuwse actrice Tilly Meijeren speelt de première van de solovoorstelling De caracal. Josien de Graaf regisseerde deze door Judith Herzberg geschreven monoloog over een vrouw die via de telefoon verschillende dialo gen aangaat. Ze belt en wordt gebeld, maar ei genlijk wacht zij op dat ene telefoontje, dat een jaar geleden is afgesproken en haar hele leven zal veranderen... za. Vestzaktheater, Vlissingen, 20.30 uur zo. Vestzaktheater. Vlissingen. 15.30 uur Karin Bloemen Karin Bloemen brengt haar nieuwe program ma Kameleon. Zij wordt begeleid door de zes man sterke La Bloemen Band en drie backing vocals De zan geres brengt eigentijds Nederlandstalig reper toire, maar doet daarnaast ook enkele confe rences. Deze voorstelling is uitverkocht Zie elders op deze pagina. di. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur woensdag 30 september 1998 Karin Bloemen is met haar gevolg neergestreken in de Stadsschouwburg Velsen om te repeteren en te try-outen met haar nieuwe theatershow Kameleon. Dat gevolg be staat niet alleen uit de medewerkers, maar ook uit haar man Marnix Busstra en hun kersverse dochtertje Iona. Hoewel, Busstra heeft een soort dubbelfunctie, want naast vader is hij ook orkestleider van de zeskoppige La Bloemen Band. volzinnen. Ik zeg gewoon: ik hou van jou, ik ben gek op je en ik zal voor je zorgen. Het is wel grappig dat een paar van mijn songs Nederlandstalige up- temponummers zijn. Dat hoor je niet zo vaak in het theater, omdat daar meestal bekende covers voor worden gebruikt. door Jan Pieterse Voor Karin is het even wennen om het werk te combineren met de zorg voor de kleine. ,Die bestaat toch echt uit twee delen!roept ze uit, als ze merkt dat ze de helft van de babyfoon heeft vergeten. Karin Bloemen is terug in het Maar liefst negen bekende en minder bekende bands treden op tijdens de Poptocht Speci al, die van donderdag 1 tot en met zondag 4 oktober wordt gehouden in de feesttent aan de Binnenschelde in Bergen op Zoom. Op donderdagavond 1 okto ber geeft het Zeeuwse Blof het eerste optreden van de Poptocht. Aansluitend geeft The Scene een concert. Het eerste optreden begint om 19.30 uur. Vrijdag 2 oktober opent Nils- son met de Texelse zangeres Marieke Eelman de avond. De band scoorde de hit "Elas tic Baby'. Het optreden wordt gevolgd door zangeres Trijn tje Oosterhuis met haar band Total Touch. De aanvang van het eerste concert is 19.30 uur. Zaterdagavond 3 oktober staan drie bands op het pro gramma. De rockband Cords met zangeres Simone Hols- beek opent de avond, gevolgd door een optreden van Johan. een band die gitaarpopliedjes maakt. De avond wordt afge sloten door De Raggende Manne. Het eerste optreden begint om 19.00 uur. Zondag 4 oktober vinden de optre dens 's middags plaats. Ska- band The Bouncers bijt het spits af. Daarna volgt een op treden van de Limburgse band Rowwen Hèze. Het pro gramma begint om 14.30 uur. Poptocht Special, donderdag t/m zondag, feesttent aan de Binnenschelde, Bergen op Zoom. theater na een intermezzo waarin ze haar eerste kind op de wereld heeft gezet. Maar stilzitten was er sowieso niet bij, want ze heeft in diezelfde periode ook voor het eerst een studio-cd opgenomen. De titel is Kameleon en de gelijknami ge theatertour is opgehangen aan die cd. Tot nu toe was de volgorde: eerst een theater show en daar werd dan latei- een live-cd van gemaakt. Nu is het precies andersom, de cd is er al en met die nummers gaat Karin het theater in. Bizar Bloemen: ,,Ik moet nu op het podium mezelf nabootsen. Dat is een heel andere manier van werken. Heel bizar, want het is voor het eerst dat ik een thea tertour begin en al twaalf nummers ken. Ik moet alleen mezelf zien te overtreffen. Het is in Kameleon een wedstrijdje met mezelf." Het nummer 'Kameleon' is al in 1986 door Frans Mulder voor Karin geschreven. Hij vond toen dat ze zich voortdu rend aanpaste aan haar omge ving. „Ik gedroeg me in die tijd inderdaad als een kameleon. Daar was ik heel slim in. Als ik in een musical-omgeving was dan gedroeg ik me 'musical' en voor een zakenbespreking trok ik een zakenpak aan. Zo paste ik me aan iedere omge ving aan om te overleven. Als ik dat nu op de bühne doe is het niet om te overleven, maar om ermee te manipuleren. Dat is dus het omgekeerde van wat een kameleon doet." Best mooi In Kameleon staat het Neder landstalige lied centraal. Naast gerenommeerde tekst schrijvers zijn er ook teksten te horen van Karin zelf. „Ik ben meer van de afdeling 'luchtig en persoonlijk'. Mensen als Jan Boerstoel of Ted van Lies hout zijn veel betere schrij vers, maar wat ik schrijf klopt wel en is best mooi van ge dachtegoed. Het moet bij mij erg waar zijn." ,Ik heb bijvoorbeeld een liedje voor Iona geschreven. Dat heet 'Voor jou' en daarin is elke zin zoals ik hem bedoel. Ik denk niet in metaforen of symboliek en ik schrijf niet in poëtische Ouwelijk Het zingen blijft een sterke pijler van de optredens van Karin Bloemen en met het ver strijken der jaren worden stemmen zoals die van haar al leen maar steviger. Karin draait inmiddels alweer zo'n vijftien jaar mee in de Neder landse theaters. Niet voor niets heeft ze een zwak voor een nummer als 'Nooit meer jong' van Boerstoel. „Dat gaat erover dat ik zo blij ben dat ik niet meer jong ben. Achten dertig, YES! Ik ben altijd ou welijk geweest in mijn doen en laten. Dat heeft ook te maken met verantwoordelijkheden die je had. En ik had niet zo'n leuke jeugd, dus dan vind je het al gauw fijn dat je ouder wordt." „Het lijkt me gaaf om op je zes tigste tevreden te zijn dat je zestig bent. Maar een gezonde dosis stress kan ook geen kwaad. Ik word in stress-situ aties altijd heel rustig. Zo erg zelfs dat ik altijd meteen met oplossingen kom als er iets misgaat. Terwijl mensen soms gewoon lekker willen uithui len. Dan vergeet ik het gevoel erbij. Dat heb ik wel een beetje moeten leren. Stom hè." Karin voelt zich op het podium vooral entertainer. In haar vo rige show La Bloemen koos zij extreem voor de uiterlijke vorm, met heel veel toeters en bellen. „Dat lij kt soms een ver- kleedshow, maar het heeft al lemaal een functie. Bij La Bloemen werd alles erg opge krikt om het vervolgens ook ontzettend te kunnen neersa belen. Zelfs dat 'La' hebben we zelfbedacht. Lachen!" Soberder Kameleon oogt dus soberder, maar dat betekent ook weer niet dat Karin Bloemen in haar gewone kloffie op het podium staat. ,.Nee. ik ben geen stand- up-comedian Daar past dat bij, maar als ik ooit in spijker broek en houthakkershemd de bühne opga dan is dat omdat ik het type 'spijkerbroek- houthakkershemd' spéél en dus zelf niet ben. Ik heb nooit meer een spijkerbroek aan de laatste tijd. Waarom ook weer niet? Daar pas ik nu niet meer in, geloof ik. Ik geloof dat dót dereden was." Karin Bloemen met met haar nieuwe programma Kameleon, dinsdag 29 sept. om 20.75 uur in De Maagd Bergen op Zoom. Karin Bloemen: „Heel bizar, ik moet nu op het podium mezelf nabootsen." Het Zuidelijk Toneel brengt in de Stadsschouwburg van Middelburg een bewerkte versie van het beroemde to neelstuk Romeo en Julia van William Shakespeare. Het stuk is in juni tijdens het Hol land Festival in première ge gaan. De liefdestragedie van Sha kespeare gaat over de oorlog tussen de Capuletti's en de Montecchi's in het zestiende- eeuwse Verona. Twee jonge telgen uit de strijdende fami- lie's, Romeo Montecchi en Ju lia Capuletti, worden verliefd op elkaar en besluiten te trouwen. Als het huwelijk net bezegeld is, doodt Romeo een Capulet ti. Hij wordt verbannen en Julia wordt door haar vader verplicht te trouwen met een rijke aristrocaat. Ze besluit een gif te drinken, waardoor ze schijndood raakt. Als Ro- Romeo en Julia, studie van een verdrinkend lichaam. foto Deen van Meer meo het schijunbaar levenlo ze lichaam van zijn geliefde aantreft, pleegt hij zelf moord. Wanneer Julia ont waakt, volgt zij hem in de dood. De Vlaamse dichter, roman cier en toneelacteur Peter Verhelst heeft een nieuwe tekst geschreven op basis van deze tragedie. Het is een myt hisch verhaal geworden dat zich niet meer afspeelt in het zestiende-eeuwse Verona, maar evenmin in de twintig ste eeuw. Het centrale thema is de menselijke behoefte om zin en betekenis te geven aan een wereld die zin en beteke nis juist afwijst en de onmacht die daar uit voort vloeit. Alle personages, Ro meo en Julia incluis, probe ren zich te wapenen voor het hopeloze gevecht tegen de chaos van deze wereld. Ze denken te kunnen vluchten door zich hals over kop in de liefde te storten. Dit is echter een waangedachte. Wie tracht af te wijken, wordt h< peloos gestraft. Regie De regie van het toneelstuk i in handen van Ivo van Hove. De hoofdrollen zijn weggelej voor Ramsey Nasr, die Rome speelt en Camilla Siegertsz e Julia. Andere spelers zijn Ro Das, Marc Van Eeghem, Roe land Femhout, Chris Nietve Bart Siegers. Oda Spelbos, Jorre Vandenbussche en Ste ven van Watermeulen. Romeo en Julia, woensdat 30 september. Stads schouwburg Middelburg, 20.15 uur. The Scene wordt meer en meer synoniem voor de persoon Thé Lau. Twintig jaar geleden richtte hij de band op. Zo'n tien jaar later kreeg The Scene zijn huidige vorm, die ge baseerd is op eigenzinnige Nederlandstalige songs die in niets leken op de opgevoerde cabaretliedjes die de toon zetten in wat destijds 'Nederpop' heette, door Peter Bruyn Met de albums Blauw (1990) en Open (1992) kwam de door braak. Edisons en andereprij zen. Succesvolle festival-op tredens. Zelfs een hit. Hoewel de platen die volgden minstens hetzelfde niveau hadden, zo niet beter waren, viel het com merciële succes van met name de voorlaatste plaat Arena (1996) tegen. Tijd voor bezin ning. Die vond de Scene-zanger on der meer in een serie duo-con certen. Eerst met Willem En- nes als toetsenman. Later met de kinderoppas van de familie Lau, Dante Oei, twintig jaar jonger dan Thé, die uiteinde lijk ook Otto Cooymans zou vervangen als toetsenman van de band. Onder invloed van de jonge pianist ontdekte Lau niet alleen dat zijn oude liedjes weer konden 'fonkelen' als hij dat wilde, maar hij verruilde ook de elektrische gitaar voor de akoestische, terwijl de nieuwkomer in de groep en thousiast meters partituren voor strijkers-arrangementen begon te vullen. Op de nieuwe Scene-plaat Mariene zingt Lau weer veel over de maan, kunstlicht en eenzame vechters en wroeters. Het is een plaat'waarop hij diep graaft. Waarop de Scene- Thé Lau van The Scene. voorman de complete akker van zijn thematiek door de ja ren heen - de romantiek, het gevecht tegen cynisme en on verschilligheid, de weg van de hartstocht - weer eens door ploegt. Het is geen gemakke lijke plaat. Een van de mooiste en opval lendste songs op het nieuwe al bum is 'Rode Aarde'. 'Vergeet met wie je bent is wie je altijd bent geweest.' zingt Lau. Hij schreef het oorspronkelijk voor de verkiezingscampagne van de PvdA „Ze wilden ei genlijk Iedereen is van de We reld, maar dat lied had ik al aan de anti-racisme beweging gegeven. Ik zei dat ik dan lie ver iets nieuws schreef. Hun achterliggende idee was na tuurlijk vergelijkbaar met Bill Clinton die goede sier maakte met Fleedwood Macs Don't stop. Enfin, ik kreeg zelfs Felix Rottenberg als adviseur, Toen de eerste versie van Rode aar de af was zei Felix dat-ie 't mooi vond, maar dat dat abso luut niet was wat de partij voor ogen had. Vervolgens deed hij een soort indianendans met veel 'Hula-hula' door de ka mer en zei dat ze bij de PvdA aan zoiets zaten te denkenRo de Draad bleek uiteindelijk voor mij de perfecte ontbre kende schakel op onze eigen plaat." Succes Trends, hypes en muzikale modegrillen gaan hun eigen weg. Zo ook serieuze musici. En soms kruisen die twee we gen elkaar. Dan heb je plotse ling succes. Voor zolang als het duurt. Thé Lau knikt. „Dat is precies wat er destijds ten tij den van Blauw gebeurde", zegt de zanger .En daarna nog eens bij het hitsucces van De Wereld is van Iedereen. Je bent als rockband nu eenmaal al tijd zo beroemd als je laatste plaat." The Scene: donderdag avond 1 oktober, feesttent aan de Binnenschelde, Ber gen op Zoom. Alle restaurants in Yerseke gaan er prat op: de oesters en de kreef ten komen hier zo uit het Oosterscheldewater. Dat geldt zeker ook voor Restaurant De Branding dat waarschijnlijk het meest gefoto grafeerde restaurant van Yerseke is. Dat komt omdat het op de bo venverdieping van een pand gesitueerde restaurant met een loop brug is verbonden met de dijk en direct achter die dijk liggen de oesterputten en kreeftenparken waar De Branding zijn lekkernij en vandaan haalt. door Rien van Reems Wie zo'n kreeftje of een half dozijn oesters heeft gegeten, wil steevast op de loopbrug worden gefotgra- feerd. Vooral buitenlanders zijn ge ïmponeerd door die loopbrug die zo duidelijk laat zien hoe wij in Zee land 'onder de zee waterspiegel' le ven. Hoewel de nieuwe eigenaar van De Branding van de kop van Walche ren afkomstig is, blijkt uit de kaart dat we hier te maken hebben met een echt Yerseks culinair instituut, met name het Menu De Branding verraadt dit karakter: Gerookte paling en garnaaltjes, kopje vis soep, half gekookt kreeftje, gegril de zalm en dessert van het huis. vij f gangen voor 75,-. Het kan in die zelfde sfeer ook iets eenvoudiger door het Vismenu te kiezen. Degelijk Uit de menu 's en hun simpele bena ming blijkt al dat we bij De Bran ding geen frivoliteiten moeten ver wachten. Het restaurant heeft een jarenlange reputatie als verstrek ker van degelijke gerechten met een hoog vis-, schaal- en schelpdierge- halte. Belgen, die de heerlijkheden van de Oosterschelde zeer waarde- Restaurant De Branding Havendijlc 4401 CZ Yerseke Tel. 0113-571436 Fax. 0113-574390 Elke dag open (tot 31 oktober) Keuken geopend van 12.00 tot 22.00 uur Creditcards: Eurocard en Visa Rolstoel: even tevoren melden Kinderen: slibtong of biefstuk of kroketjes met kinderijsje (f 19.-) ren en ze het liefst zo dicht mogelijk bij de bron verorberen, zijn De Branding trouw. Met zeer velen be treden zij de loopbrug. „Onze specialiteiten zijn mosselen, oesters, kreeften en gamba's", heeft het adreskaartje mij meegedeeld en derhalve waag ik het niet de vlees gerechten te overwegen. De lijst met visgerechten biedt drie kreeft bereidingen 60,- tot 65,- voor een pond kreeft). Om mij heen doen gasten zich tegoed aan vers ge kookte Zeeuwse mosselen 29,75) en ik hoor ze regelmatig loftuitin gen slaken. Bij de voorgerechten zie ik onder meer Plateau Yerseke, verse ge rookte Zeeuwse paling, dito zalm en Hollandse garnalen met mie rikswortelsaus 26,50), Zeeuwse platte oesters (4 nullen 29,50 en 6 nullen 35,50), cocktail van Stel- lendamse garnalen 24,50) en kreeftensalade 27,50). Het is de ze 'fijne salade van vers gekookte kreeft' die me al bij voorbaat doet watertanden en ik heb geen spijt van mijn keuze, al snel mompel ook ik woorden als 'heerlijk' en 'verruk kelijk'. Pure smaak Ik krijg een cocktailsausje apart ge serveerd, maar maak er geen ge bruik van, de smaak van de kreeft is zó puur dat ik die niet met welke saus dan ook wil maskeren. Een prachtig gerecht. Mijn aandacht gaat naar de vis: Twee gebakken sliptongetjes 34,50), gebakken zeetong (500 gram voor 53,50), gebakken Oos- terseheldepaling 39,50), paling in 't groen 41,50) en gegrilde gamba's 45,-). Het worden echter de gepocheerde tongfilets met bies- looksaus en scampies 48,50) die worden geserveerd met Meten, ge bakken aardappeltjes en een lekke re frisse salade. Vier tongfilets zwemmen in een zeer smakelijke bieslooksaus, combinatie die niet stuk kan, en de twee scampies sma ken eigenlijk naar meer. Een goed gerecht, alleen hebben de wortel tjes duidelijk telang op het vuur ge staan. Al met al een smakelijke maaltijd, bekroond met een karafje Msse, witte, huiswijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 12