Stoutjesdijk laaiend op routiniers Hontenisse faalt op alle fronten Robbie de Muijnck ziet de toekomst somber in Robbie Jonkman velt vonnis Vogelwaarde Bevobo-teams in nek-aan-nek race Sluis simpel langs zielloos Schoondijke HVV24 geeft tegen Noad twee keer voorsprong uit handen: 2-2 Skeelercup voor Ruitenberg Joe Djallaluddin golfkampioen Twee leiders in biljartstrijd Terneuzen Al naar remise Alleen HVV'24 Al boekt zege Terneuzen BI klopt buurman door Peter van Kouteren HULST - Trainer Ko Stoutjesdijk was des duivels en wees vooral met de be schuldigende vinger naar zijn routi niers. De aanhang van HVV'24 sprak schande over de scheidsrechter en te genstander Noad treurde nog enige tijd na over een dot van een kans, die in de slotminuut onbenut bleef. HW'24 en Noad leverden een wanprestatie, maar hielden elkaar in een slechte wedstrijd in evenwicht (2-2). Het leverde de Brabanders het eerste competitiepunt op, dat zwaar bevoch ten tot stand was gekomen. De ploeg uit Hulst leverde er twee in. Ko Stoutjes dijk kon voor het eerst dit seizoen over zijn voltallige selectie beschikken en bracht op papier zijn sterkste formatie binnen de lijnen. Maar de thuisploeg stelde teleur, speelde ver onder het ni veau van de tweede klasse en etaleerde geen monlent de wil om te winnen. Het leidde tot verwijten over en weer en misplaatste verwensingen aan het adres van scheidsrechter Vincent Roe- tenberg, die er natuurlijk wel eens naast zat, maar misschien wel de beste man op het veld was. Stoutjesdijk werd twee keer achter el kaar met speels gemak kampioen, maar is er na drie wedstrijden in de tweede klasse al achter dat zijn ploeg een slechte vorm niet ongestraft kan verbloemen. HW'24 ging kansloos ten onder tegen VES'35omdat de ploeg de mouwen niet opstroopte. Ook tegen Noad verzuimden te veel Zeeuws-Vla mingen in dat opzicht. Veel persoonlij ke duels gingen verloren. Frustraties Het leidde aan HW-kant tot frustra ties en onder meer drie gele kaarten. In een rommelig duel met veel onderbre kingen en langdurige blessurebehan- Carlo Blommaert (HVV'24) ziet een doelpoging mislukken. delingen nam de ploeg uit Hulst tot twee keer toe een voorsprong, maar beide keren vocht een matig Noad (dat vier basisspelers miste) zich teiug. Ko Stoutjesdijk foeterde, brieste en was zó teleurgesteld in zijn spelers, dat hij zich tot ver na afloop niet in de be stuurskamer en kantine liet zien. De foto Peter Nicolai trainer verliet het terrein, om stoom af te blazen en alles op een rijtje te zetten. „Ik kan nergens tevreden over zijn", keek hij direct na het laatste fluitsig naal terug. „Ik had gedacht dat we met een veel betere instelling dan vorige week in het veld zouden komen. Be langrijke spelers waren weer terug, maar niemand heeft het goed opge pakt." Waterdragers De trainer stelde vast dat de waterdra gers wel hun best hadden gedaan en wees met name met een beschuldigen de vinger naar de routiniers. „Die had den moeten opstaan, maar dat deden ze niet. Harm Rietjens deplde in de malaise, werd verguisd en verwenst door de ei gen aanhang, maar schoot HW'24 kort voorrust wel op voorsprong: 1-0. Verin blessuretijd profiteerde Hamed Akdi- mi van foutief uitverdedigen: 1-1. In valler Marvin Hamelink leek de Zeeuws-Vlamingen alsnog de over winning te bezorgen, toen hij bij zijn eerste balcontact op aangeven van de uit buitenspelpositie vertrokken Den nis Rodrigo binnen tikte: 2-1. Maar vijf minuten voor tijd profiteerde Randy Samallo van nieuw geklungel in de Hulst-verdediging: 2-2. HW'24-Noad 2-2 (1-1). 42. Harm Rietjens 1-0, 45. Hamed Akdimï 1-1, 69. Marvin Ha melink 2-1, 85. Randy Samallo 2-2. Scheids rechter: V. Roetenberg (Schoondijke)Gele kaart: Jan Leendertse, Jean-Pierre de Keij- zeren Dennis Rodrigo (HVV'24). Aantal toe schouwers: 250. I-IVV'24: Jean-Pierre de Keijzer, Jurgen de Block, Dennis Rietjens, Pascal de Block, Maarten Thomas (61. Hans Goethals), Jan Leendertse (46. Dennis Rodrigo), Angela Verbraeken, Eddy van de Bossche, Carlo Blommaert, Harm Rietjens (68. Marvin Ha melink), Pierre Withagen. Noad: Dennis van Boxtel, Ed Gagliardi, Je roen van Belkom, Frank de Gouw, Peter Korst, René Bruens, MaikelvanDongen (65. John Gerris), Dave Boom, Randy Samaldo, Aziz Moudrous, Hamed Akmidi. door Wim de Vos KLOOSTERZANDE - Ad Roovers, de trainer van Honte- nisse, gaf in de aanloop naar de nieuwe competitie aan dat hij mooier voetbal wilde laten zien dan vorig jaar. Dat blijkt nogal hoog gegrepen. In de thuiswed- strijdstrijd tegen Steen zag Roovers zijn ploeg gisteren op zowat alle fronten falen. „We speelden te mat", was het korte commentaar van de oefenmees- ter. Steen won verdiend met 0-2. Steen kende een moeilijke start. De eerste opdracht van deze competitie, twee weken geleden tegen RCS leverde een zware ne- derlaag (6-0) op. Rudie Rietjens, sinds deze competitie trainer van Steen, heeft zijn ploeg ech ter snel terug op de rails. Na de overwinning van vorige week (3-2 tegen Sluiskil) volgde nu dus winst op Hontenisse. Een overwinning waar niets op af was te dingen en die boven dien nog veel hoger had kunnen uitvallen, als de Steen-aanval lers nauwkeuriger met de moge lijkheden waren omgegaan. Maar ook doelman Robby Roc- tus, die een sterke partij keepte, wist bijna zekere treffers van Steen te voorkomen. De wedstrijd werd in feite be slist op het middenveld. Daar kwam Hontenisse te kort. In de opbouw had Gyon Asselman zijn dag niet. Daardoor kon Hontenisse zich weinig of geen mogelijkheden scheppen. Op het middenveld werd het ver schil gemaakt door Wouter de Neijs. De nummer tien van Steen kon maar moeilijk in bedwang worden gehouden. Halverwege de eerste helft had Laurens van Remortele zijn ploeg op voorsprong kunnen zetten, maar alleen voor doel man Roctus tikte hij de bal naast. Later was de doelman pa raat toen De Neijs alleen door mocht gaan. En ook een kopbal van laatste man Michel d'Olie- slagers uit een corner van de jeugdige Michel van de Bosch werd gekeerd door Roctus. Steen voetbalde misschien niet beter dan Hontenisse, maar door een agressievere aanpak werden kansen afgedwongen. Tegenover die kansen van Steen stond slechts één mogelijkheid voor Hontenisse, maar vanuit kansrijke positie schoot Gyon Asselman naast. In de blessure tijd van de eerste helft namen de bezoekers toch de leiding. Mar co Ottjes speelde Laurens van Remortele vrij en die schoof de bal wel achter Roctus: 0-1. De tweede helft gaf weinig ver andering te zien. Hontenisse had misschien een optisch veld- overwicht, maar Steen bleef het gevaarlijkste bij uitvallen waarbij vooral Wouter de Neijs de architect van was. Toch duurde het tot de laatste minu ten voordat de wedstrijd defini tief beslist werd. De pas inge vallen Perry Sturms (A-junior) kwam vrij voor het Hontenisse- doel en schoof de bal beheerst binnen: 0-2. Steen-verdediger Davy van Overmeeren viel halverwege de tweede helft uit met een ernstige blessure. Hij werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis in Temeuzen overgebracht. NUNSPEET - René Ruitenberg is in Nunspeet winnaar ge worden van de Tijl Cup-skeelercompetitie 1998 DeElburger eindigde als veertiende in de één uur durende finalewedstrijd in Nunspeet. In de voorgaande veertien wedstrijden nam hij voldoende afstand van de rest om de eindzege te bemachtigen. Erik Huizebosch legde voor Mark Tuitert beslag op de tweede plaats in de eindrangschikking. Frank Fiers won de afsluiten de wedstrijd. ANP AXEL - Joe Djallaluddin, Jos Hoek en Valerie Dekens zijn de clubkampioenen van de Zeeuws-Vlaamse golftfereniging De Woeste Kop uit Axel. In titelstrijd op Smitschorre ondervon den de drie weinig tegenstand van de concurrentie. Bij de mannen ging Djallaluddin in tachtig slagen rond. De Terneu- zenaar Wim Lindeman gebruikte zeven slagen meer. Bij de vrouwen kende Lea van Gassen uit Hulst een voortreffelijke start, maar na negen holes lukte niet meer. Ze moest genoegen nemen met de derde plaats achter Jos Hoek (84 slagen) en Anick van Waes. Bij de jeugd zegevierde Valerie Dekens. WALSOORDEN - Het districtskampioenschap biljarten tweede klasse driebanden, dat in Wlsoorden wordt gehouden, werd in de openingsronden beheerst door twee oude rotten van het groene laken. Na vier ronden leiden de zeventigers Maan de Feijter van Ed Horemans uit Axel en Jo Leeraert van Concordia uit Temeuzen. Beide spelers incasseerden slechts één ver liespartij. Na een aarzelende start met partijen van 67 en 77 beurten over 25 caramboles kreeg het toernooi een paar forse uitschieters. Paul de Kort stond na twee nederlagen nog op nul punten, maar nam na twee overwinningen toch weer in het rijtje kanshebbers plaats. De finales van de districtsfinale worden vrijdag en zaterdag gespeeld. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen kwamen in de derde divisie voor de tweede opeenvolgende maal tot een ge lijkspel. Op eigen veld werd het tegen RCS Al 2-2. De rust stand was 1-1. Voor Terneuzen Al scoorden Sjoerd Rijnhout (1-0 voor iust) en Ryan de Regt (2-1 na rust). RCS, dat het bes te van het spel had, beëindigde de wedstrijd met slechts acht spelers: drie keer was er een rode kaail voor de Walcherse ploeg. HULST -In de hoofdklasse voor A-junioren was van de Zeeuws-Vlaamse vertegenwooi'digei-s alleen HW'24 A1 goed voor de volle winst. In eigen huis wonnen de Hulstenai-en met 4-2 van Kapelle Al. Terneuzense Boys Al, Steen Al en AZW Al verloren, Terneuzense Boys met 5-1 in en van Halsteren, AZW Al in Vlissingen met 3-0 van Walcheren en Steen Al in Kapelle met 5-0 van Kapelle. TERNEUZEN - Terneuzen BI bleef in de hoofdklasse op de va keep zonder puntverlies In de derby tegen Terneuzense Boys BI was een treffer in de laatste minuut van Gokhan Avci voldoende voor de volle winst: 1-2. Arjen Oostdijk had Ter neuzense Boys in de eerste hel ft nog wel op 1 -0 gebracht, maar nog voor de rust had Gokhan Avci met zijn eerste doelpunt het evenwicht hersteld. In de hoofdklasse voor C-junioren won Terneuzen Cl de uitwedstrijd tegen Madese Boys Cl met 6-0. HW'24 Cl verloor de uitwedstrijd tegen NAC C2 met het kleinst mogelijke verschil: 1-0. AZW afgedroogd door WIK: 6-1 door Frans Evers KERKWERVE - AZVV-trainer Robbie de Muijnck was zater dag na het duel met WIK aange slagen. Zijn ploeg, die na degra datie dit jaar zou proberen het verloren gegane terrein te her overen, werd in Kerkwerve met 6-1 afgedroogd. „Dit was een totale afgang voor ons. Maar met deze mensen zal ik de ko mende competitiewedstrijdexx moeten spelen. Je ziet dat we het tempo niet aankunnen. En hoofdschuddend: „Ik zie de toe komst echt heel somber in." Na één helft wervelend voetbal had WIK AZW al op de knieën. Met een 5-1-stand mocht WIK- trainer Joost van de Griek met zijn mannen aan de thee. WIK toonde na de rust echter mede dogen met de tegenstander uit Axel. Zo kwam er met 'slechts' 6-1 een eind aan de lijdensweg van de bezoekers. De eerste tien minuten zag het er niet naar uit dat WIK zo makke lijk de volle winst zou binnen halen. AZW had toen het beste van het spel. Vooral over de lin kerkant zorgde Jaap den Doel- der meer dan eens voor dreigen de situaties. AZW kwam na negen minuten zelfs op voor sprong. Op zeven meter van het doel kogelde Patrick Baumgar- te een vrije trap onhoudbaar hard in. Drie minuten na de openings treffer van AZW, had WIK de stand via Richard Stouten al ge lijkgetrokken. Slechts één tem poverhoging was nodig om AZ- W volledig weg te spelen. In hoog tempo een aanval opzetten leverde in alle gevallen een hoofdprijs op. Over links, door het midden en over rechts. Alles lukte in 35 minuten voetbal. Theo Wittenberg en Joost Rotte scoorden beiden op aangeven van Ganzeman 2-1 en 3-1. De mooiste goal van de wedstrijd was zonder twijfel de spetteren de kopbal van de kleinste man van het veld: uitblinker Theo Wittenberg. Onhoudbaar in de uiterste linkerbovenhoek maakte hij 4-1. Joost Rotte bleek voor heel AZW op de eer ste meters ongrijpbaar en zorg de voor de riante 5-1-ruststand. Robbie de Muijnck was in alle staten. Zijn ploeg kon het tempo van WIK gewoon niet bijbenen. Alle linies werden overlopen alsof ze er niet stonden. Routi niers als Gerben Steyaext, John ny Dieleman, Jacco Koekoek, Theo Hanny en Peter Bakker stonden geblesseerd aan de kant. Naruimeen kwaitier in de eerste helft voegde zich bij die ziekenboeg ook nog Jean Doorns met een opspelende liesblessu re. Wat te doen om een totale verne- deiïng te voorkomen? De Muijnck: „De eerste tien minu ten waren we duidelijk de betei*e ploeg. We hadden het initiatief en we zetten WIK onder druk. Daaxma dachten we dat het 'kat in het bakkie' was en raakte de organisatie zoek. En daar is in de i'ust best een hartig woordje over gesproken." Dat hielp, want AZW was de eerste tien minuten weer beter dan WIK. Daarna gaf de ploeg het op, omdat het loopvexmogen tekortkwam. Vlak voor tijd zorgde Joost Rotte voor 6-1. AZW: Jurgen Zohlandt, Peter v.d. Velde. Martijn Bottinga, Peter Wiel- and, Willem-Jan van Doom, Jochem Gajewski, Marco Bolleman, Jean Dooms (17. Angelo van Dorselaer), Jaap den Doelder, Patrick Baumgarte, Jochem van Leeuwen. Mike Nellis van Vogelwaarde (witte broek) kopt de bal weg tussen twee tegenstanders. foto Peter Nicolai Hoofdplaat-spits scoort vier keer in één helft AZW'zet een van de spaarzame aanvallen op in de wedstrijd tegen WIK. foto Marijke Folkertsma door Maikel Apai HOOFDPLAAT - Met vier doel punten in één helft had Robbie Jonkman van Hoofdplaat zon dag eeix groot aandeel in de 5-1 overwinning Vogelwaarde. De productieve spits velde in de derby in de vierde klasse het vonnis over de bezoekers al voor de rust. Het betekent voor de twee ploegen dat ze van plaats wisselen op de ranglijst. Het team van trainer Mare Wabeke had op een deel van de tweede helft na alles onder controle. Vo gelwaarde was bijna de hele wedstrijd zoekende. De wedstrijd begon voor Rudy Raas ongelukkig. Na een duel met Jeroen Verstraeten moest de speler van Vogelwaarde het veld verlaten. Hij draaide ongeluk kig en blesseerde daarmee zijn meniscus. Het eerste doelpunt viel relatief laat in de wedstrijd. Zeker gezien het overgewicht van Hoofdplaat. Robbie Jonk man kreeg de gelegenheid uit een vrije trap zo'n tien meter buiten het strafschopgebied. Hij tekende 1-0 aan. De hele eerste helft was Jonk man in goede doen. Hij kreeg er van de verdediging van Vogel waarde alle gelegenheid toe. Zes minuten later was het weer raak door de gladde spits van Hoofdplaat. Op aangeven van Serge de Ruijsscher kon Jonk man viij intikken: 2-0. Vogel- waarde had daar weinig tegen in te brengen. De twee mooiste doelpunten van Hoofdplaat moesten toen nog komen. In de 38ste minuut werd Robbie Jonkman niets in de weg gelegd, toen hij meters voor het strafschopgebied mocht aanleggen voor 3-0. En vervolgens zorgde weer Jonk man ook nog voor 4-0. Vrij op rechts ging de inzet er via de rechterpaal in. Mare Wabeke zei later: „We hebben in de rust gezegd dat we de wedstxijd rustig zouden uit bouwen en lekker op de counter gingen spelen." Het beeld werd erdoor bepaald. Hoofdplaat hoefde niet meer zo nodig en Vo gelwaarde kreeg de kans om iets terug te doen. Daardoor waren met name de eerste twintig mi nuten voor Vogelwaarde. Een tegentreffer kon niet uit blijven. Doelman Danny Scher- bevn van Hoofdplaat moest één keer door de knieën. Bart Mag nus, die nog maar vier minuten door Jean Dooms TERNEUZEN - In de zesde klasse had Sluis gisteren weinig moeite met Schoondijke. De thuisploeg won de streekderby afgetekend met 4-0. In een zeer sensationele wedstrijd won RIA met 4-5 uit bij Biervliet. Groede blijft nog zonder puntverlies na de 2-0-winst tegen Kwaden- damme. Sluis - Schoondijke 4-0: Schoondijke-ti'ainer Erik van Hijfte miste gedurende de hele wedstrijd de bezieling en de juiste instelling bij zijn elftal. „We zijn geen enkel moment in de wedstrijd geweest, op de ovexwinning valt niets af te din gen", aldus de oefenmeestei-. Sluis-trainer Bibi Hendrikx gaf zijn ploeg een compliment voor het sterke optreden. „Op dit ni veau moet je als ploeg collectief erg sterk zijn en dat waren we vandaag", zei een tevreden Hendrikx. Na een half uur kwam Sluis op voorsprong door een treffer van aanvaller Dimitri de Witte. Het had bij rust al 0-2 kunnen staan, maar Robin van Hal zag zijn in zet op de lat eindigen. Na een kwartier in de tweede helft werd het alsnog 0-2 via Chx-is Gentier. Hierna ging Schoondijke meer risico's nemen, waardoor er meer ruimte kwam voor de in het veld stond, maakte in de 77ste minuut met de buitenkant van de voet de 4-1. Daarna nam Hoofdplaat het initiatief weer over. Serge de Ruijsschei; die er al een paar keer dicht bij was geweest, maakte het karwei af voor Hoofdplaat. Uit een corner kon hij, een minuut in de blessure tijd, na de eerste inzet van John ny den Besten de bal bixmen- prikken: 5-1. Trainer Freddie de Rooy van Vo- gelwaarde had een simpele ver klaring voor de foi'se nedeiiaag: „We kwamen met de verkeerde instelling het veld in. Daarna was er geen redden meer aan. We hebben collectief gefaald." Hoofdplaat: Danny Scherbeijn, Ri- cardo van Waes. Martin Scherbeijn (52. Rudi Thomas), Alf Waatjes, Ri- no van vooren. Philip Calon, Pascal Pijcke (Patrick Sutin), Steven Oe- keloen, Serge de Ruijsscher, Robbie Jonkman (63. Johnny den Besten), Jeroen Verstraele. Vogelwaarde: Patrick Vonk, Harold de Rijk, Steven Chppelaar, Maikel van Esbroek, John Hesen (73 Bart Magnus), Rudy Raas (20 Mike Nel lis), Robin Oppeneer. Jordy van Bunderen, Wim Delaere (50 Dirk van Damme), Arno Wouters, Michel Nieuwelink. counter. Uitblinker Peter Slits bekiuonde zijn wedstrijd met een treffer: 3-0. Chris Gentier bepaalde vijf minuten voor tijd de eindstand op 4-0. Terhole - Robur 2-0: In een zwakke wedstrijd kreeg de Ter hole de meeste kansen. Uit één hiervan maakte Piet de Visser 1- 0. Een kwartier voor tijd maakte spits Giovanni Verbraeken de bevrijdende 2-0. Biervliet - RIA 4-5: door twee doelpunten van Sancho Mar tens stond het na 20 minuten al 0-2. Biervliet heiwond zich hier na en kwam op 1-2 door Jurgen Hooreweghe. Diezelfde Hoore- weghe schoot van elf meter de 2- 2 binnen. Na rust zette Ronnie Ingels Biexwliet op voorsprong. De snelle Pascal Wedage zorgde na een uur voor 4-2. RIA kwam terug in de wedstrijd toen Arno Verlinde de aansluitingstreffer maakte. Door een treffer van Ardian Lekaj was de stand tien minuten voor tijd weer in even wicht. Arno Verlinde werd de matchwinnaar van dit spekta kelstuk door in de laatste mi nuut een penalty te benutten. Groede - Kwadendamme 2-0: Het laag geklasseeirie Kwaden damme verdedigde moedig, maar kon de 0-1 van Ernst Oos terling niet voorkomen. In de tweede hel ft benutte Martin Be- kooy één van de vele kansen en bepaalde de eindstand op 2-0 door Eddy van der Hooft HULST - Na twee speeldagen in de eerste klasse van het be- drijfsvolleybal bij de mannen is in Hulst al geen enkel team meer zonder puntverlies. De krachts verschillen zijn zo gering, dat na twee wedstrijden drie teams met elk een totaal van vier pun ten de eerste plaats delen: Jong Morres 1, RCS en Luctor Ban den 1 Na de imponerende 3-0 zege van vorige week op Brandax, bleek ook RCS (het vroegere WC Rhodos) tegen Jong Moires 1 zijn zwakke kanten te hebben. Weliswaar was er in de eerste set nog een overwinning, maar het gennge verschil (15-14) gaf al aan dat in het verdere verloop van de partij niets zeker was. Dat bleek ook wel. want na een 15-12 zege in de tweede set, zet te Jong Moires in de derde set de wedstrijd helemaal naar zijn hand. Het gevolg: 15-9 en een 2- 1 overwinning. Luctor Banden, dat vorige week nog met 2-1 van Jong Morres 1 had verloren, was tegen Start/Smash 2000 goed voor 3- 0. Teleurstellend was de start van De Sterre, dat vorig jaar in de play-offs verraste door de eei-ste plaats voor zich op te ei sen. Tegen Brandax werd het 0- 3(11-15,1-15 en 14-15). Vrouwen Voor de vrouwen stonden de eerste bekerduels op het pro gramma. In zes wedstrijden streden vier eerste- en acht tweede klassers om een plaats in de tweede ronde. Daarbij zorg de Voorwaarts voor de grootste verrassing door Jong Moires 1 met 2-0 te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 35