Derbysfeer flakkert weer even op Trimkoers voor oude glorie Luctor komt goed weg PZC sport maandag 21 september 1998 z 20 Terneuzen met topscorer Thoen naar zege: 3-2 Leon Goossen legt de basis voor zege Wisselend succes volleybalploegen Zaamslag spreekt klare taal tegen Spui: 4-0 uitslagen Temeuzense Boys naar zege dank zij treffer Inge Suy door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - Tinus Wieland, in eigen kringen 'Mister Zaamslag' genoemd, wist het zich als de dag van gisteren te herinneren. Bijna dertig jaar ge leden was het: de voetbalderby tussen Zaamslag en Spui. De twee zaterdagclubs troffen el kaar zaterdag weer eens in com petitieverband. Voor het laatst was dat gebeurd in het seizoen 1970. „Zaamslag werd toen kampioen. Spui eindigde als achtste." Tinus Wieland wist het nog. Het klasseverschil was zaterdag nog altijd net zo groot. Zaamslag, dat met kampioens aspiraties aan de competitie is begonnen, bleek ook nu weer een maat te groot voor de ver gaarbak van pur-sang amateurs uit Spui. van trainer Dick de Pooter De 4-0-overwinning voor het elftal van trainer Nico Bakker, nadat de rust met een 2- 0 voorsprong was inggegaan, sprak klare taal. Beide teams streden fel om de punten, maar van een echte der bysfeer was amper sprake. Dat is niet zo verwonderlijk. Dertig jaar geleden stapten de twee ploegen voor een uitwedstrijd naar Schouwen nog gezamen lijk in de bus om de kosten te sparen, zo wist Tinus Wieland zich te herinneren. Nu streelt Nancy, de echtgenote van Spui- doelman Sjaak Paulussse, als verzorgster voor de wedstrijd de spieren van de Zaamslag spe lers. Harmonie Nog met zo lang geleden gingen wat spelers van Zaamslag, na de invasie van jeudige talenten uit Terneuzen, over naar de minder prestigieus ingestelde buurman Spui. Alles gebeurde in goede harmonie. Voldoende reden dus om elkaar het leven niet zuur te maken Dat wilde natuurlijk nog niet zeggen dat Zaamslag de over- winnig cadeau kreeg. In tegen deel. Als de rood-witte bezoe kers uit Spui wat zorgvuldiger met de kansen waren omge sprongen. was het nog moeilijk geworden voor Spui. Dan was het anders gelopen dan de 4-0- cijfers doen vermoeden. Het technisch veel betere Zaamslag nam al na vier minu door Eddy van der Hooft ROOSENDAAL - Temeuzense Boys lijkt zijn draai in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal te hebben gevonden. Na de 3-2 zege van vorige week op Krui- ningen was er ook zaterdag - in de uitwedstrijd tegen DVO'60 - een overwinning. Opnieuw werd het 3-2. De winst was. zo moest trainer Jaap Goossen na afloop toege ven, zwaarbevochten, maar daarom niet minder verdiend. Ruim een uur dicteerde Temeu zense Boys het spelbeeld, maar nadat D VO in de tweede helft de achterstand van 1-3 had terug gebracht naar 2-3 zette de thuisclub aan voor een langdu rig offensief. „Vooral de laatste tien minuten waren hektisch", vond ook Goossen. „In die fase hadden we nog nauwelijks bal bezit. Maar toen we zo onder druk stonden, hebben we geen kans weggegeven." De basis voor de uiteindelijke zege werd gelegd in het laatste deel van de eerste helft en kort na de rust. Nadat Dennis de Jong de thuisclub in de 21e mi nuut met een fraaie treffer op voorsprong had gebracht, sloe gen de Zeeuwen in een tijdsbe stek van enkele minuten doel treffend terug. VLISSINGEN - De voorronde van het nationaal bekertoer nooi leverde de Zeeuws-Vlaam- se volleybalploegen wisselend succes op. De mannen van De Sterre verzekerden zich van een plaats in de eerste ronde door een reglementaire zege op Sart- o/Pellikaan. Morres Hulst en de vrouwen van De Kikkers wer den uitgeschakeld. Interkontakt/P-Morres/Hulst 3-1: Een met veel enthousiasme spelende thuisploeg troefde het één klasse hoger spelende Mor res af door een geweldige inzet. Trainer Jan Schut stelde vast dat zijn team niet goed had be wogen „We kwamen steeds een stapje te laat." De thuisploeg profiteerde van die gemak zucht, won de eerste twee sets (15-9, 15-10) en nam na verlies in het derde bedrijf (10-15) op- ten de leiding. De uitblinkende Jordy Bakker soleerde door de bezoekende verdediging en bood Eric Tissink een niet te missen kans: 1-0. Ook daarna speelde de strijd zich voorna melijk af op de speelhelft van Spui. De thuisclub wist de mo gelijkheden echter nog niet te benutten en kwam nog goed weg toen Patrick van de Boog aard in de twintigste minuut verzuimde Spui op gelijke hoogte te brengen. De Spui-aanvaller zag in eerste instantie zijn schot gekeerd door doelman Nico van de Star re. In de rebound schoot Van de Boogaard de bal keihard tegen de al verslagen op de grond lig gende sluitpost. Heel wat beter verging het Wim de Pooter in de 35ste minuut. Jairo Jandroep zag zijn schot gekeerd door Sjaak Paulusse, maar de mee opgerukte De Pooter was er als de kippen bij om de bal in het le ge doel te jagen:2-0. Snel thuis Ook na de rust een beter Zaamslag, dat de kansen liet liggen. En dat zich af en toe liet verleiden tot hetzelfde speltype als dat van Spui: lang halen, snel thuis. Zaamslag kwam zelfs nog even in moeilijkheden. Een ziedend schot van de bezoe kende spit Alex Meyer trof de paal en ook Eric Lokerse liet na om zijn ploeg weer in de wed strijd te brengen. De door coach Nico Bakker in gebrachte Jacco den Hamer bleek uiteindelijk een gouden wissel. In de 64ste minuut be sliste Den Hamer uit een voorzet van Jacco Lucasse de wedstrijd: door Jan Roovers TERNEUZEN - Van de drie Zeeuws-Vlaamse korfbalploe gen kwam BKC zaterdag met de volle winst naar huis (5-12 bij Nikantes), kwam Luctor met een gelijkspel bij DSO (13-13) niet slecht weg en verloor Zaamslag in Vlissingen met 10- 5 van Seolto. DSO-Luctor 13-13. Met een ge lijkspel, een overwinning en weer een puntendeling is Luctor de competitie in de derde klasse redelijk gestart. „Maar er heeft meer in gezeten", besefte aan voerster Yvonne Wisse na afloop Twee keer verscheen Leon Goossen alleen voor doel (de eerste keer op aangeven van Ay- han Atmaca, de tweede keer na een dieptepass van Martin van den Bossche) en beide keren was doelman Marco de Bruijn kans loos: 1-2. Die score hield stand tot aan de rust, hoewel Khalid Azoum namens de thuisclub nog twee kansen op de gelijk maker kreeg. Eerst schoot hij al leen voor doel onbesuisd over en vervolgens belette Ronald Gort, de uitblinkende doelman, hem het scoren. Kort na de hervatting leek Ter- neuzense Boys op rozen te zit ten, toen Onno Ribbens de voor sprong tot 1-3 vergrootte uit een corner van Martin van den Bos sche. Maar niet veel later kopte Khalid Azoum uit een corner raak en zette DVO'60 aan voor een langdurig offensief. Dat bleef zonder resultaat omdat Temeuzense Boys in verdedi gend opzicht alle duels won en DVO dus geen enkel kansje meer gunde. DVO'60-Temeuzense Boys 2-3 (1- 2). 21. Dennis de Jong 1-0, 30. Leon Goossen 1-1, 31. Leon Goosen 1-2, 47. Onno Ribbens 1-3,51.2-3 Khalid Azoum 2-3 Scheidsrechter P. Ga briels (St. Willibrord). Gele kaart: Ayhan Atmaca. Aantal toeschou wers: 100. teerde in een beslissende derde setzege: met 15-6. Sarto/P-de Sterre 0-3: Een re glementaire overwinning voor de Zeeuws-Vlamingen, omdat de thuisploeg geen spelerskaar- ten had. Beide teams speelden wel een oefenduel. Een matig serverend De Sterre werd drie keer naar een nederlaag ge speeld: 15-8,15-10,15-11. De Kikkers-Ekspalvo 0-3: De in hoog tempo spelende vrouwen van Ekspalvo kwamen zeer voortvarend uit de startblokken en hadden in het eerste bedrijf voldoende aan een lastige op slag om winnend af te ronden: 2- 15. Daarna ontwikkelde zich een echte wedstrijd. Een met veel inzet spelende thuisploeg kon de twee klassen hoger spe lende bezoekers lang bijbenen, maar had geen-winstkansen: 10- 15,11-15. 3-0. Enkele minuten voor tijd bracht de spits met een fraaie kopbal uit een voorzet van Wou ter Buijze de 4-0 eindcijfers op het bord. Zaamslag - Spui 4-0 (2-0). 4. Er ic Tissink 1-0,35. Wim de Pooter van het duel met DSO. Een wat gedurfde uitspraak, want de ploeg had de hele wedstrijd ach ter de tegenstander aan gelo pen. De bezoekers hadden kwa litatief meer te bieden, maar verzuimden dat in een te slappe eerste helft in de score tot uit drukking te brengen en moesten na de pauze een 8-5 achterstand zien weg te werken. Door meer vechtlust en iets beter benutten door Jean Dooms TERNEUZEN - Het vrouwen elftal van Temeuzense Boys won in de tweede klasse na een spannende wedstrijd uit bij Kloetinge: 1-2 uit bij Kloetinge. Na een zwakke start van het sei zoen lijkt het team nu op de goe de weg. De vrouwen van Ter neuzen leken nog te kampen met de naweeën van de kermis. Ze verloren kansloos met 6-2 van Gesta. 2-0, 64. Jacco den Hamer 3-0, 83. Jacco den Hamer 4-0. Schei- drechter: A Simonse (Heinkens- zand) Aantal Toeschouwers: 150. Zaamslag: Nico van de Starre, Wim de Pooter, Jacco Lucasse, van de kansen werd bij 10-10 de aansluiting gemaakt. In de rol van achtervolger werd dat bij 13-13 met halve winstcijfers. Scores Luctor: Danny Hame link 5, Peter Durink 3, Mirjam Simons 2, Monique Deilebeke 2, Ruben Karei 1. Afdeling: Nikantes-BKC 5-12. De bezoekers namen vanuit de start de wedstrijd in handen, hielden het initiatief de hele Kloetinge-Temeuzense Boys 1- 2Temeuzense Boys was de hele wedstrijd de betere ploeg. Door een schitterende vrije trap kwam Kloetinge echter op voor sprong. Temeuzense Boys liet zich daardoor niet uit het veld slaan en bleef goed voetballen. Uit een corner van Inge van Peter van Doorn. Leo Bracke (85. Jerge Hofman), David de Haan (45. Jacco den Hamer), Wim Duerink, Jairo Jandroep, Eric Tissink, Jordy Bakker, Pe ter Jansen (75. Wouter Buijze) Spui: Sjaak Paulusse, Hum- wedstrijd vast, maar scoorden uit het overwicht in de eerste helft te weinig. Ruststand 2-5. Na de pauze strafte BKC het achterverdedigen van de tegen stander wat beter af, maakte bij 4-9 het beslissende gat en trok daarna goed door naar 5-12. Scores BKC: Jacco Fenijn 3, Ka rin Kolijn 2, Edivin Verplanke 2, Ilse de Zeeuw, Marieke Roest, Jolanda van Haneghem, Martin Houten kopte Laura Spinne- wijn de gelijkmaker binnen. Na de rust drukte Temeuzense Boys de opponent nog verder te rug. Na een mooie solo zette In ge Suy de Terneuzenaren op voorsprong. Doordat Kloetinge geen vuist kon maken, kwam de overwinning voor Temeuzense plirey Klapiuijk, Stefan de Rui ter, Gino van Heese (Arjen den Dikken), Erik Lokerse, Jelmer Meertens, Patrick van de Boog aard, Ronny Fieret, Vincent Koster (82. Wim de Feyter), Alex Meyer, Martin Kalisvaart. foto Peter Nicolai Scherbeijn en Robert Veugelers (allen 1). Seolto-Zaamslag 10-5. Het be gin was voor Zaamslag, dat de snelle en goede start in 1-3 cij fers uitdrukte. Daarna wilde de ploeg de voorsprong te gehaast uitbouwen, maakte in de jacht op meer te veel fouten en bood de thuisploeg daarmee de kans om terug in de wedstrijd te ko men. Seolto greep die kans en zette in het eerste part de zaken al recht: 6-3. Na 8-3 spartelde Zaamslag nog even tegen bij 8- 5, maar het gaf zich bij 10-5 ge wonnen. Scores Zaamslag: Sjaak Westerbeke 3, Frits van der Peijl en Ernst de Putter. Boys niet meer in gevaar. Gesta - Terneuzen 6-2 Een on geïnspireerd Terneuzen was geen moment in de wedstrijd. Gesta stond al snel op een grote voorsprong. Terneuzen maakte een machteloze indruk in het Brabantse Gastel. De treffers van Terneuzen werden gemaakt door Diane Jansen. In de vijfde klasse verloor Hul- sterloo de streekderby van Hon- tenisse met 0-2. Aardenburg won met 2-4 van Steen. door Aector Dooms BERGEN OP ZOOM - Terneu zen toonde gisteren in Bergen op Zoom een enorme veerkracht tegen Dosko. Na een 2-0 achter stand wonnen de Zeeuws-Vla mingen met 2-3. Antoine Thoen was van grote waarde voor Ter neuzen. Hij nam alle drie de doelpunten voor zijn rekening. Terneuzen eindigde het duel met negen spelers, omdat Dan ny van de Velde (twee keer geel) en Danny Magito na rust met ro de kaarten uit het veld werden gestuurd. De start van Terneuzen was moeizaam. De thuisclub kwam na een dik kwartier niet onte recht op een 1-0 voorsprong door een treffer van Erik van de Water, die in tweede instantie Terneuzen-doelman Peter Huls klopte. Drie minuten later werd er in het Temeuzense straf schopgebied balverlies geleden. Jan Glerum strafte dat goed af: 2-0. Maar gaandeweg het duel kwam Terneuzen beter in het spel. Dat leverde de eerste tref fer van Antoine Thoen op. De attente spits kopte een vrije trap van Magito tegen de touwen: 2- 1. Gelijkmaker In de tweede helft ging Terneu zen op jacht naar de gelijkma ker. Een inzet van Peter Nies- kens werd door doelman Tinus Glerum niet goed verwerkt. Met een halve omhaal scoorde Thoen van dichtbij: 2-2. Terneuzen rook dat er meer in zat tegen de jonge ploeg van Dosko. De winnende treffer viel een kwartier voor het einde. Magito ontzette met een lange bal de verdediging. Drie Dosko- verdedigers werden verrast door Thoen, die de bal vanaf twintig meter op de schoen nam. De aanvaller zag tot zijn geluk de bal achter doelman Glerum in het doel ploffen: 2-3. Rood Danny van de Velde was toen al met rood (twee keer geel) naar de kleedkamers gestuurd. In de slotfase mocht ook Magito, na het onderuithalen van een Golf Clubkampioenschappen De Woeste Kop Axel. Mannen: 1. Joe Djallaluddin Axel (80), 2. Wim Lindeman, Terneuzen (87), 3. Renald Claeyssens, Sas van Gent (88). Vrouwen: 1. Jos Hoek, Axel (84), 2. Anick van Waes, Westdorpe (88), 3. Lea van Gassen, Hulst (91) Jeugd: 1. Valerie De kens (België) 92, 2. Miguel Delbar (Bel gië) 97.3. Stijn van Doeselaar, Axel 99. Trimlopen Graauw. Mosselloop. 15,7 kilometer. Mannen: 1. Philip Verdonck (B) 53.45, 2. Dirk van de Veire (B) 54.06, 3. Fons War rens (Kloosterzande) 55.52, 4. Ronnie van Acker (Nieuw-Namen) 56.36, 5. Alex Lippens (Axel) 56.38,6. Danny Scheir (B) 57.517. Ivan Mees (B) 58.36,8. Jef Wijns (B) 59.39, 9. Christian d'Hooghe (B) 1.01.36, 10. William Verdonck (B) 1.01.51. Vrouwen: 1. Bernadette Braeckman (B) 1.28.13. 8,1 kilometer. Mannen: 1. Ron nie Babijn (Terneuzen) 28.02, 2. Jos de Koek (Kloosterzande) 29.25, 3. Chris Ver- hage (Zaamslag) 29.31, 4. Luc Declercq (B) 29.36,5. Martin Martens (Hulst) 29.41. Vrouwen: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 33.38, 2. Cindy Mees (B) 37.50, 3. Bea Hinneman (Terneuzen) 39.47. 5 kilo meter. Mannen: 1. Wies Pharazijn (Clin- ge) 21.34, 2. Patrick de Greyt (B) 22.14,3. Wies Martens (Hulst) 23.52, 4. Dennis van de Broeke (Axel) 24.14. Vrouwen: 1. Astrid Fassaert (Hulst) 28 31,2. Luciënne Merckx (B) 29.03. Jeugd. 500 meter. Jon gens: 1. Sam Christiaens (B) 5.37,2. Joeri Ivens (Sluiskil) 5.45. Meisjes: 1. Sofie Roodhuizen (Graauw) 5.22. 500 meter. Jongens: 1. Sven Ivens (Sluiskil) 2.25, 2. Ricardo van Overmeeren (Sluiskil) 2.32. Meisjes: 1Annelies van Himst (B) 2,28,2. Liselot Pharazijn (Clinge) 3.17. Volleybal Bedrijfsvolleybal Hulst. Eerste klasse mannen: De Sterre-Brandax 0-3, RCS- Jong Morres 1 1-2, Start/Smash 2000- Luctor Banden 1 0-3. Bekercompetitie (vrouwen): De Sterre-Total de Beule 1-2, Tence-'t Hoeksken 2-1, Van Wesemael- L'Entree 2-0, Jong Morres 1-Voorwaarts 0-2, Wentzler Pauwels-SC Morres 3 2-0, SC Morres 1-Zaman Sport 0 2. Stand, eerste klasse mannen: 1. Jong Morres 1 2-4; 2. Luctor banden 1 2-4; 3. RCS 2-4; 4. Brandax 2-3, 5. CVC Doolaege 1-2; 6. Start/Smash 2000 2-1; 7. De Sterre 1-0. Wielrennen Hulst. A-trimmers/cyclosportieven. 1. Patrick van Renterghem (B), 2. Dirk On ghenae (B), 3. Marcel Verhagen (Scha- ijk), 4. Eric Vereecken (Hulst), 5. Michel de Koning (Hulst), 6'. Marcel Gunst (Yerse- ke), 7 Huib Slabbekoorn (Kapelle), 8. Mi chel Kooijman (Breda). 9. Rudie Rabout (Koewacht), 10. Ad Krooswijk (Axel). B/C-categorie: 1 Ko Harms (Axel], 2. Fonny Martens (Koewacht). 3. Freddy Vlerick (B), 4. Kees van den Dries (Ovezande), 5. Evert Ekhard (Kruinin- gen). Jeugd. Dikke bandenwedstrijden. Race fietsen. 12/13 jaar: 1. Arjen Mosselman (Kruiningen), 2, Dennis Martens (Koe wacht) 10/11 jaar. 1. Christof Goddaert (B), 3. Renske Doedee (Kloosterzande). 8/9 jaar: 1. Frank van Kouteren (Terneu zen), 2. Jacob de Roo (Kapelle). Gewone fietsen. 9 t/m 11 jaar: 1. C. Martens (Koe wacht), 2.Thierry van Dorsselaer (Hulst), 3. Thomas Zwijsen (Graauw). 6 t/m 8 jaar: 1.J. Goddaert (B). Zaalvoetbal Rayon Terneuzen. Derde klasse: Dow 2- Checkpoint 11-1, Witte Boussen/de Bruin-Atoom Boys 2-1, Van Strien-De Rooy 2-2, Kota Radja 1-Gemeente Ter neuzen 2 10-2, Adhanco-Qutility 2-10, Checkpoint-Witte Boussen/de Bruin 0- 10, Atoom Boys-Van Strien 1 -1De Rooy- Kota Radja 1 5-5, GemeenteTerneuzen 2- Adhanco 4-2. Vierde klasse: Broomche- doorgebroken speler, vertrek ken. In de slotminuten bleef Terneu zen overeind door een prima re actie van doelman Huls. Dosko-Temeuzen 2-3. (2-1). 17. Er ik van de Water 1-0,19. Jan Glerum 2-0, 28. Antoine Thoen, 54. en 76. Thoen 2-2 en 2-3 Scheidsrechter A Broeren (Etten-Leur). Rode kaart: Danny van de Velde (twee keer geel), Danny Magito (Terneuzen). Gele kaart: Roel Alberti (Terneuzen), Ivo de Haas, Christian de Wolf, Rob van Hooijdonk, Erkan Kaliskan (Dosko). Aantal toeschouwers: 400. Zaalvoetbalteam start met zeges TERNEUZEN - Met twee over winningen in drie dagen mocht Witte Boussen/de Bruin deze week in het zaalvoetbalrayon Terneuzen terugkijken op een voortvarende start. Nadat Atoom Boys in een meer span nend dan fraai duel met 2-1 verslagen was, werd het tegen Checkpoint een overwinning met dubbele cijfers: 10-0. Witte Boussen/de Bruin gaat na de eerste speel week dan ook fier aan de leiding met een totaal van zes punten uit twee wed strijden. Dat zijn twee punten meer dan Kota Radja 1, dat er lustig op los scoorde, maar het verdedigend ook niet altijd even nauw nam. Het werd 10-2 tegen Gemeente Terneuzen 2, maar daarna weigerde De Rooy in een enerverend duel te capituleren: 5-5. Ongeslagen bleven ook Dow 2 en Qutility. Beide teams kwa men slechts één maal in actie. Dow 2 had tegen Checkpoint geen moeite om de 10-0 over winning van Witte Boussen te evenaren (11-1) en Qutility was tegen Adhanco goed voor 11-2. Gemeente 2 paarde een 10-2 ne derlaag tegen Kota Radja 1 aan een 4-2 overwinning op Adhan co, terwijl De Rooy en Van Strien twee wedstrijden op rij gelijkspeelden. In de vierde klasse imponeerde De Triangel op de eerste speel dag met een 14-2 overwinning op Broomchemie. mie-De Triangel 2-14, Terneuzen Bonded Stores-Kota Radja 2 3-5, Café Bee-Unitron Networks 6-2, Marmara- Smit Sportprijzen 4-5. Stand: Derde klasse: 1Witte Boussen/de Bruin 2-6; 2. Kota Radja 1 2-4; 3. Dow 2 1- 3;4. Qutility 1-3; 5, GemeenteTerneuzen 2 2-3; 6. De Rooy 2-2; 7, Van Strien 2-2; 8. Atoom Boys 2-1; 9. Adhanco 2-0; 10. Checkpoint 2-0. Vierde klasse: 1. De Tri angel 1-3; 2. Cafe Bee 1-33; 3. Kota Radja 2 1-3; 4. Smit Sportprijzen 1-3;5. Dow30- 0; 6. Marmara 1-0; 7. Terneuzen Bonded Stores 1-0; 8. ünitron Networks 1-0; 9. i Broomchemie 1-0. Philip Verdonck ziet trimloop als een warming-up door Wim de Vos GRAAUW - Het was niet meer j dan een tussendoortje voor de Belgische atleet Philip Ver donck. Hij heeft zich gespeciali seerd op de lange afstand, in zijn beleving zijn dat wedstrijden van honderd kilometer en meer. De Mosselloop, zaterdag, in Graauw over bijna zestien kilo meter, was dus niet meer dan een opwarmertje. Verdonck, wel zeer gemotiveerd aan de start, won met twintig seconden voor sprong op zijn landgenoot Dirk van de Veire. De 25-jarige Philip Verdonck was al op jeugdige leeftijd gek van extreem lange wedstrijden. Hij heeft inmiddels twee keer deelgenomen aan een wedstrijd over 250 kilometer in Grieken land. De eerste keer deed de at leet uit Beveren-Waas dat toen hij negentien was. Na 35 uur en elf minuten bereikte Verdonck de finish in Athene. Verdonck, vorig jaar nog win naar van de halve marathon van Graauw, was er meteen bij toen zich kort na de start acht lopers afzonderden van de rest. Bij dat achttal waren onder meer de Zeeuws-Vlamingen Fons War rens, Ronnie van Acker en Alex Lippens. Van hen hield Warrens het langst vol. Nadat de zaak I flink was uitgedund, bleef het trio Warrens, Verdonck en Van de Veire over. Tot vijf kilometer voor de aan komst kon Warrens volgen. I Daarna moest hij de twee Bel gen laten gaan. Warrens werd wel derde. De wedstrijd over acht kilome- I ter leverde een overwinning op voor Ronnie Babijn. De Temeu- zenaar liep bijna de hele wed strijd solo voor de rest van het deelnemersveld uit. Jos de Koek uit Kloosterzande werd tweede en Chris Verhage uit Zaamslag derde. Bij de vrouwen ging op deze afstand de zege naar Trees Vermeersch uit Sas van Gent. Wies Pharazijn uit Clinge bij de mannen en Astrid Fassaert uit Hulst bij de vrouwen wonnen de strijd over vijf kilometer. door Peter van Kouteren nieuw het initiatief. Dat resul- De start van het peloton trimmers in de straten van Hulst. Daniël van Renterghem wint in Hulst foto Peter Nicolai door Wim de Vos HULST - De oudjes uit het wielerpeloton beheersen de trimkoersen. Zo was het ook zaterdag in Hulst. De strijd ging tussen het Belgische duo Patrick van Renterghem en Dirk Onghenae. Beiden hebben inmiddels zowat de pensioenge rechtigde leeftijd voor wedstrijdfietsers bereikt, maar slaagden er niettemin in om met zijn tweeën de rest van het deelne mersveld op een achterstand te rijden. Van Renterghem won de spurt. Van Renterghem, dit jaar al winnaar van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers, en Onghenae, vorige week de snelste in de Grote Scheldeprijs van Nieuw-Namen, kwamen met zijn tweeën aan de leiding en ondanks tegenreacties, waarbij Ene Vereecken weer betrokken was, bleef dit tweetal vooraan. Bij de achtervolgende groep, met behalve Vereecken ook Michel de Koning, Marcel Gunst en Marcel Verhagen, bleek geen sa menwerking mogelijk omdat de renners meer oog voor el kaar hadden dan voor een gezamenlijke achtervolging op het lei dende duo. Dat resulteerde in een inci dentrijke spurt achter de rug van de twee leiders. Marcel Verhagen trok zich daar weinig van aan en spurtte naar de derde Er waren na afloop problemen tussen Marcel Gunst en Eric Vereecken. Gunst zou in de spurt van zijn lijn zijn afgewe ken. Vereecken protesteerde. „Hij reed me van de weg af", zei Vereecken, die het fiet sen maar niet kan laten en kennelijk wei nig plezier beleeft aan zijn zoveelste co me-back. Gunst was zich van geen kwaad bewust. De wedstrijdjury* deklasseerde Gunst, waardoor Verwecken vierde werd. Bij de B/C-categorie ging de zege naar Ko Harms. De Axelaar behaalde zijn vijfde overwinning van dit seizoen. Fonny Mar tens uit Koewacht werd tweede. Zaamslag (donkere shirts) zet een aanval op in de derby tegen Spui. BKC haalt volle winst bij Nikantes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34