SKNWK knokt zich naar winst thriller ontsnappen WIK dendert over AZVV heen Kwiek laat VVS in SSV houdt huis in de tweede klasse Vrouwen van WIK kloppen Eversteyn met ruim verschil Middelburg-trainer John Tahapary: een dramatisch slechte wedstrijd Ouwerkerk en Vosmeer delen punten RSV-debacle voor Renesse Twee leiders bij volleybal in Zierikzee Volleyballers Wea/Mevo'80 uitgeschakeld Baanrecord Mattheus bij Open Jan-wedstrijd door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Het roer is om bij SKNWK. Niet door tech nische hoogstandjes maar door keihard werken. De Nieuwer- kerkers toonden de juiste wed strijdmentaliteit, stroopten de mouwen flink op en gaven trai ner Hugo Crucq precies wat hij nodig had: punten. SKNWK won met 2-1 van Middelburg. Opluchting bij Crucq, een te genvaller voor Middelburg trainer John Tahapary. Middelburg liep tegen de eerste seizoensnederlaag op, SKNWK pakte de eerste drie punten. „En die hadden we keihard nodig. We zitten nog steeds in de hoek waai- de klappen vallen," sprak Hugo Crucq, die erkende dat zijn ploeg met antivoetbal de ze ge had behaald. Dat werd onderstreept door het aantal overtredingen dat de Nieuwer- kerkse formatie maakte. Mid delburg stelde 17 overtredingen tegenover de 32 van de thuis ploeg. Tahapary vond dat zijn ploeg te weinig had gekregen. .,Het was een dramatisch slech te wedstrijd. De opbouw liep van geen kanten bij ons. Wij hadden het de eerste helft al moeten afmaken. Deze neder laag was absoluut niet nodig ge weest." Hetzag er lange tijd niet naar uit dat het verkeerd zou af lopen voor de Middelburgers. In de vierde minuut van de wed strijd kwam Middelburg al op een 1-0-voorsprong. Spits El- Hadji Fayé genoot veel ruimte en reageerde sneller dan Sjaak Kooijman en Oby Kikstra. Met een fantastische lob passeerde hij de doelman Leon Quik. Even leek het erop dat de kopjes bij SKNWK naar beneden gin gen. maar dat duurde slechts vier minuten. Aan de linkerkant van het veld kreeg SKNWK een vrije trap mee. Linkshalf Mark den Haan belastte zich met het karwei en legde de bal panklaar op het hoofd van Michel Flik- weert: 1-1. Dat Middelburg drie minuten later niet op 1-2 kwam, mocht een wonder heten. Helder Ferr reira bood Fayé een niet te mis sen kans, maar die faalde voor open goal door de bal volledig verkeerd te raken. Het eerste kwartier was al spectaculair, maar Erwin Theunisse deed er met een inzet op de paal, via een hakje a la Madjer, nog een OUD-VOSSEMEER - In de overwegend Brabantse zesde klasse B van het zondagvoetbal kwamen de twee Zeeuwse deel nemers gisteren tegen elkaar uit. Met vier doelpunten, netjes verdeeld over beide ploegen ein digde het eerste duel tussen Vos meer en Ouwerkerk onbeslist. Al in de derde minuut was het Jacko Vaders die de score open de namens de thuisploeg. On danks enkele goede kansen voor met name Vosmeer bleef deze stand tot aan de rust gehand haafd. Binnen acht minuten na het begin van de tweede helft boog Ouwerkerk de achter stand om tot een 2-1-voor- sprong door Youri Pankow en Ei-win van der Maas. Met zijn tweede treffer die middag bracht Jacko Vaders de 2-2- eindstand op het bord. RENESSE - Vorige week kreeg Renesse op eigen veld een lesje in doelmatigheid van Odio (2- 3). Gisteren gebeurde dat op nieuw, nu in Rucphen. Door een 7-1-nederlaag was er voor de Schouwse ploeg sprake van een 'RSV-debacle'. De thuisploeg kreeg in de eerste helft vijf kansen, waarvan ex- vier werden benut door Jack Nooijens en door Rody Petit die een echte hattrick scoorde. Na de rust maakte Petit ook 5-0, voordat Chrispijn de Jonge te gen wist te scoren. Door Jack Nooijens en Andres Vervaart won RSV afgetekend met maar liefst 7-1. ZIEREEZEE - Poule A van het recreatievolleybal in sporthal Onderdak kent na twee speel avonden twee leiders. Zeelan- dia 1 en Sporthuis Zierikzee hebben beiden vijf punten. In poule C heeft Timmerman Natuursteen na twee ronden in de Zierikzeese sporthal als eni ge het maximale aantal punten. De leidende positie is enigszins vertekend, omdat Atlas 2 en WOZ een wedstrijd tegoed hebben. In de B-groep voor vrouwen is Bloemenshop Kro kus/ASV koploper. schepje bovenop. Daarna hield SKNWK-keeper Leon Quik zijn ploeg overeind. Eerst ging de doelman gestrekt naar de hoek op een afstandschot van Ronald Meiaart en twee minuten later weerhield Quiks linkerbeen de snelle Rink Basie van een treffer. Na een fout van laatste man Martij n Neele was Quik wel kansloos op een inzet van Fayé, maar de bal belandde op de paal. Tien minuten voor rust moest Middelburg met tien man ver der. Jordi Sohier, die 180 tellen eerder geel kreeg toen hij na trapte, beging een overtreding op Ei-win Theunisse en kon na zijn tweede gele kaart inrukken. De domme overtreding veroor zaakte een opstootje, waarbij Rink Basie de op de grond lig gende Theunisse nog raakte. Weer Leon Quik hield Basie kort daarna van een treffer af. In blessuretijd beging Oby Kikstra een stommiteit van de bovenste plank. Onder de ogen van scheidsrechter Van de Linde uit Wemeldinge trapte hij Basie, die Kikstra uitlokte, na. Het leverde hem een rode kaart op. Buitenkant De tweede helft kende weinig hoogtepunten. SKNWK vocht voor wat het waard was en kwam in de 61e minuut op 2-1, toen Erwin Theunisse een vrije trap van Jacky de Bruine met de buitenkant van de voet tou cheerde en Middelburg-doel man Richard Lagarde passeer de. Basie (met twee kopballen) en Fayé (schot op lat) hadden Mid delburg daarna nog aan het ver diende gelijkspel kunnen helpen. Crucq liet zich de geluk wensen van collega Tahapary, waarmee hij samen op cursus zat, smaken maar bleef nuchter. „Er is nog heel veel te doen. Ik wil in het linkerrijtje eindigen." SKNWK: Leon Quik, Sjaak Kooij man, Martijn Neele, Robbert van de Zande, Oby Kikstra, Freek van Mar ie, Jacky de Bruine, Erwin Theunis se (75. Kees-Jan van Nieuwenhuij- ze), Mark den Haan (75. Léon de BruineMichel Flikweert. Wïlco de Valk. Middelburg: Richard Lagarde, Ralph Veerhoek, René Jagt, Jordi Sohier, Marco Meur, Ronald van de Heijden, Arnoud Adriaanse, Helder Ferreira (75. Ruben Nijeboer), Ro nald Meiaart, Rink Basie, ElHadje Fayé (87. Danny Sandhövel). Een duel om de bal in de wedstrijd tussen Middelburg (gestreept shirt) en SKNWK. foto Marijke Folkertsma door Aector Doorns GOES - SSV'65 kent een droomstart in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Na overtuigende zeges op FC Dauwendaele (6-0) en 's-Heer Arendskerke (3-1) moest za terdag op het sportpark Het Schenge in Goes ook Yerseke met de billen bloot: 4-1. Een actie van Bom stond aan de basis van het eerste doel punt. De uitblinker kapte zich handig vrij en bediende Rei- nier Scholten op maat. Het schot van de aanvaller verras te doelman Boone: 1-0.Yerseke probeerde met lange ballen de spitsen te bereiken. Die wer den scherp gedekt. Er moest een fout van Clarence Pahlad, dié Bart van Steveninck wilde uitspelen, aan te pas komen om Yerseke langszij te bren gén. De spits ontfutselde de laatste man de bal en gaf de vrijstaande Padden van de Water de gelegenheid de bal in het lege doel te schieten: 1-1. s De gelijkmaker verstoorde even het evenwicht bij de thuisclub. Het tweede doel punt viel op een gunstig mo ment. Jos de Koeijer trapte half naast de bal, en Bom strafte de misser van de aan voerder af: 2-1. Na rust dwong SSV een aantal hoekschoppen af, terwijl een onmachtig Yerseke probeerde om enige druk uit te oefenen. De doelpunten vielen aan de andere kant. Eerst was er een slechte tussenkomst van Boone bij een voorzet van De Groote. De vrijstaande Bom tikte de bal in het doel. Twee minuten later werd een over- talsituatje afgestraft. Op aan geven van Scholten bepaalde De Groote de eindstand op 4-1. SSV'65: Wijbrand Bqpnstra, Jost- ein Decorte, Clarence Pahlad, Mischa Flore, Arjan Sendee (55. Marco Goovers), Maurice van den Hemel, Paul Bom. Armando Pro- bert, Niels Paardékgóper, Rainier Scholten (8 0. Perry Kentin), Mark de Groote (71. Reduan Dinar). Yerseke: Ramon Boohe, Bastion van de Plasse, Remcó de Koeijer, Jos de Koeijer, Jordy den Toonder. Jaap Vogelaar (80. Johnny Lin- denberg), Wim Zoeteweij, Elco de Schipper, Padden van de Water (64. Adriaan van de Plasse), Bart van Steveninck, Corstiaan Noor- dijke (46. Lowie de Koeijer). Schouwse ploeg dompelt Zeeuws-Vlamingen in diepe rouw door Frans Evers KERKWERVE - Na één helft wervelend voetbal had WIK uit Kerwerve tegenstander AZVV uit Axel al volledig op de knieën. Met een 5-1-stand mocht WIK-trainer Joost van de Griek met zijn mannen aan de thee. Was het een bokswed strijd geweest, dan had de scheidsrechter ongetwijfeld ingegrepen om een verdere af straffing van de tegenstander te voorkomen. WIK toonde na de rust echter mededogen met de tegenstander uit Axel. Zo kwam er met 'slechts' 6-1 een eind aan de lijdensweg van de bezoekers. De eerste tien minuten zag het er niet naar uit dat WIK zo makkelijk de volle winst zou binnenhalen. AZW had na melijk de eerste tien minuten het beste van het spel. Vooral over de linkerkant zorgde Jaap den Doelder meer dan eens voor doelrijpe kansen. Want AZW-wals Patrick Baumgar- te was koppend heer en mees ter in het strafschopgebied van WIK. Uit die imponerende druk kwam AZW na negen minu ten zelfs op voorsprong. Hoe wel de manier waarop hevig werd aangevochten door WIK. Scheidsrechter Vermeulen zag WIK-verdediger Patrick de Broekert terugspelen op zijn keeper Krijn Hendrikse en kende aan AZW een indirecte vrije trap toe. Op zeven meter van het doel kogelde Patrick Baumgarte daarop onhoud baar hard in. Op dat moment zag het er naar uit dat de oren van WIK gewassen zouden worden door het fysiek veel sterker spelend AZVV. Rustig Teleurgesteld en een beetje kwaad op de scheidsrechter bleef WIK-trainer Joost van de Griek opvallend rustig in de dug-out. Hetzelfde gold voor zijn team op het veld. Geen spoortje van paniek. Integen deel. De achterstand zorgde voor het sein 'georganiseerd voetbal'. Vanuit de achterste linie werd via Marco Ganze- man het spel naar voren ver deeld. En Ganzeman zou vanaf dat moment een sleutelrol gaan vertolken voor alle mooie aanvallen die WIK op de gras mat legde. Drie minuten na de openingstreffer van AZW, had WIK de stand via Richard AZVV zet een van de spaarzame aanvallen op in de wedstrijd tegen WIK. Stouten al gelijkgetrokken. Slechts één tempo verhoging was nodig om AZW volledig weg te spelen. Dit tot lering en vermaak van WIK. Want in hoog tempo een aanval opzet ten leverde in alle gevallen een hoofdprijs op. Over links, door het midden en over rechts. Al les lukte in 3 5 m i nuten voetbal Theo Wittenberg en Joost Rot te scoorden beiden op aange ven van Ganzeman 2-1 en 3-1. De mooiste goal van de wed strijd was zonder twijfel de spetterende kopbal van de kleinste man van het veld: uit blinker Theo Wittenberg. On houdbaar in de uiterste linker bovenhoek maakte hij voor 4- 1 Joost Rotte bleek voor heel AZW op de eerste meters on grijpbaar en zorgde voor de ri ante 5-1-ruststand, Trainer Robbie de Muijnck van AZW was in alle staten. Zijn ploeg kon het tempo van WIK gewoon niet bijbenen. Alle li nies werden overlopen alsof ze er niet stonden. Routiniers als Gerben Steyaert, Johnny Di- eleman, Jacco Koekoek, Theo Hanny en Peter Bakker ston den geblesseerd aan de kant. Na zeventien minuten in de eerste hel ft voegde zich bij de ze ziekenboeg Jean Dooms met een opspelende liesblessure. Wat te doen om een totale ver nedering te voorkomen? De Muijnck: „De eerste tien minu ten waren we duidelijk de be tere ploeg. We hadden het initi atief en we zetten WIK onder druk. Daarna dachten we 'kat in het bakkie' en was de orga nisatie zoek. En daar is in de rust, best een hartig woordje over gesproken." Dat hielp, want AZW was de eerste tien minuten gewoon weer beter dan WIK, Daarna gaf de ploeg het op, omdat het loopvermogen tekort kwam, Vlak voor tijd scoorde Joost Rotte zijn derde goal en zo won WIK uiteindelijk met 6-1. Van een wedstrijd was in die tweede helft echter geen spra ke meer. Dat vond ook WIK- trainer Van de Griek. „In de rust zag je de uitdrukkingen op de gezichten. We hebben de buit binnen. Jammer, ik vind dat we een slechte tweede helft hebben gespeeld. Da t mag best worden gezegd. Want we had den tweemaal drie kwartier goed kunnen en moeten spe len." Was Van de Griek aan vankelijk gematigd enthousi ast over WIK, nu ziet hij de toekomst veel positiever. ,,Ja, er werd af en toe inderdaad heel sterk gespeeld." AZVV- foto Marijke Folkertsma trainer De Muijnck was zicht baar aangeslagen. „Dit was een totale afgang voor ons. Maar met deze mensen zal ik de komende competitiewedstrij den moeten spelen. Je ziet dat we het tempo gewoon niet aan kunnen. Ik mis een aantal po tentiële eerste elftalspelers." Hoofdschuddend: „Ik zie de toekomst echt heel somber in." WIK: Krijn Hendrikse, Erik-Jan Kort, Patrick de Boekert, Erik v.d. Sande, Wim v.d. Velde (61. Gertie v.d. Hoek), Kees Verwest, Joost Ratte, Marco Ganzeman, Theo Witten berg (70. Arjen Barrevoets), Elmar Verhage, Richard Stouten. AZW: Jurgen Zohlandt, Peter v.d. VeldeMartijn Bottinga, Peter Wieland, Willem-Jan van Doorn, Jochem Gajew skiMarco Bolle- man, Jean Dooms (17: Angelo van Dorselaer), Jaap den Doelder, Pa trick Baumgarte, Jochem van Leeuwen. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Kwiek-trainer Tonie van Breda had tegenstan der WS'92 uit Vlissingen klaarblijkelijk zand in de ogen willen strooien. De drie kwar tier die de trainer zijn team toe bedacht om in het veld te staan tegen de derdedivisionist werd iets langer. In twee uur en ne gentien minuten kende WS'92 een 'narrow escape' in de voor ronde van de regiobeker. De Vlissingers wonnen met 3-2 en overleefden zelfs één Bru's matchpoint. In de eerste twee sets van de wedstrijd zag het er zeker niet naar uit dat Kwiek ooit zover zou geraken. WS'92 won de eerste set in 28 minuten met 15- 13 in een bedrijf waarin Kwiek met 6-3 en 9-6 had voorgestaan. De tweede set was het krachts verschil groot. WS'92, dat aan trad zonder Sjaak Caljouw en Richard Asscheman, liep snel uit naar 0-8. Bij 2-12 ging Jan Swartjes door zijn enkel en ver- het geblesseerd het veld. Kwiek sprokkelde nog wat puntjes bin nen, maar kwam niet in de buurt van de Walcherse volleyballers: 7-15. Veerkracht WS'92 leek op een 3-0-over winning af te stevenen, maar Kwiek toonde aan ook zonder Raymond van Boven (vertrok ken) en zonder Erik van Breda (geblesseerd) genoeg werklust en veerkracht te beschikken. In de derde set nam Kwiek snel een 4-1-voorsprong, maar WS'92 knokte zich terug naar 4-5. Op de service van René Giljam nam Kwiek een 8-5-voorsprong. Het werd 10-6, 11-9 en met 15-10 sleepte Kwiek de setwinst bin nen. De vierde set werd een ware thriller. Kwiek nam een 3-0- voorsprong", WS'92 kwam te rug tot 3-3 en leidde even later met 5-8. Toen pas stond, onder impuls van Van Breda, het ware Kwiek op. Het werd 9-9 en Kwiek liep uit naar 12-9. Een Vlissingse time-out was het ge volg, maar Kwiek was niet meer te stoppen. Het tweede setpoint, op Dirk-Michiel Roests service beurt, werd binnengehaald: 15- 13. De vijfde set werd volgens het rally-point-systeem gespeeld. WS9 2 liep meteen uit naar 0 -3 Kwiek kwam terug en tot 13-13 ging de strijd gelijk op. Een goed blok van Van Breda leverde Kwiek een matchpoint op, maar Kwiek kon het niet verzilveren. WS'92 kreeg op 14-15 het eer ste wedstrijdpunt maar ook dat ging verloren. Het tweede, op 15-16, echter niet. Met 15-17 kon WS'92, ondanks slecht spel tegen de Bruse eersteklas ser, toch nog juichen. Kwiek: Michel van Duijvendijk, Eelco van Lenten, Tonie van Breda, Dirk-Michiel Roest, René Giljam, Leen de Jonge. VVS'92: Jan Swartjes, Thijs Poort vliet, Mare Maquelin, Ailce Bosman, Peter Verburg, Joop Dees, Michiel Schaap. ZIERIKZEE - De volleyballers van Wea/Mevo'80 zijn in de voorronde van het nationale be kertoernooi uitgeschakeld door Polaris. In de vijfde en beslis sende set brak het vertrek van Hans van Eijk de Schouwena- ren op: 2-3. Morres/Hulst werd verrast door Interkontakt/P. Wea/Mevo'80-Polaris 2-3: De thuisploeg kon een goed begin geen vervolg geven (van 13-7 werd het 13 -15en moest ook de tweede set afstaan: 8-15. Tacti sche omzettingen leidden daar na tot een heel andere wedstrij d. Wea/Mevo kreeg vleugels, dic teerde het spel en degradeerde de tweededivisionist twee sets lang tot een figurant: 15-0,15-3. Gedwongen positiewisselingen (Hans van Eijk moest weg) bra ken de Zeeuwen in de vijfde set op:8-15. Interkontakt/P-Morres/Hulst 3-1: Een met veel enthousiasme spelende thuisploeg troefde het één klasse hoger spelende Mor- res af door een geweldige inzet. Trainer Jan Schut stelde vast dat zijn team niet goed had be wogen. „We kwamen steeds een stapje te laat." De thuisploeg profiteerde van die gemak zucht, won de eerste twee sets (15-9, 15-10) en nam na verlies in het derde bedrijf (10-15) op nieuw het initiatief. Dat resul teerde in een beslissende derde setzege: met 15-6. van onze sportredactie EVERDINGEN - Het vrouwen voetbalteam van WIK behaalde een verdiende overwinning te gen het sterke Eversteyn uit Everdingen: 0-3. Na de onverwachte competitie nederlaag vorige week stond de selectie van Wim Kommer, die uit precies elf vrouwen bestond, voor de derde competitiewed strijd op scherp. Bianca Kloet opende in de eerste helft na goed positiespel de score voor WIK. In de 65e minuut was het Vero nica Berevoets die op aangeven van Bianca Kloet voor de 0-2 zorgde. Eversteyn kwam daar na sterk terug, maar de p stond tien minuten voor tijd een tegendoelpunt in de weg. We derom Bianca Kloet zorgde in de 88e minuut met een fantas tisch schot voor 0-3 na een diep tepass van Suzanne van der Meer. Komende zaterdag wacht het stugge Stadspolder uit Dor drecht, maar trainer Kommer is niet bang. „Ik ken ze niet, maar ik heb wel gehoord dat het een stugge ploeg is. We gaan gewoon voor de volle winst. WIK heeft nu lang genoeg gependeld tus sen de derde en vierde plaats in deze competitie. Het wordt nu tijd daar wat aan te gaan doen." door Frans Evers NIEUWERKERK - Henk Mat theus van De Vrijheid Strijen heeft tijdens de Open Jan-wed strijd van schietvereniging Schouwen Duiveland een club record geschoten bij de discipli ne 12-meter-kleinkaliberkara- bijn knielend. De Strijenaar brak de 590 pun ten grens met precies één punt, Een prestatie van nationaal for maat. Overigens beschikt Strij en over een aantal zeer vaardige karabijnschutters die knielend op nationaal niveau presteren. Bij de topdrie op de Open Jan is het Strijen wat de klok slaat. Na de 591 van Mattheus volgen Vos met 587 en Kruithof met 576. Het is onwaarschijnlijk dat deze week deze scores nog verbeterd zullen worden. Voor verbetering vatbaar is ech ter wel de score van Kerremans uit Bergen op Zoom, die 579 punten schoot op de 12-meter- kleinkalibergeweer liggend. Al le kopstukken van Schouwen maken deze week namelijk hun opwachting. Hoewel Schouwen Duiveland met Kristalijn, Lo- dewijk en Franke op dit moment de topdrie plaatsen bezet houdt met scores van 320, 295 en 284 bij de discipline kleinkaliber- pistool 10 meter staand, is het meer dan waarschijnlijk dat de Zeeuwse topschutters die nog moeten komen die scores zullen gaan overtreffen. Bij 25 meter staand pistool staat in de A-klasse Johan de Bie op de eerste plaats met de goede score van 367 punten, Opmer kelijk omdat de Bie deze score schoot met een hem onbekend verenigingswapen. Anneke de Groot van Schouwen Duiveland leidt het klassement kleinkali- berkarabijn met 589 punten voor Koelstra en Gunderman van Schouwen die volgen met 550 en 514 punten. Op donder dag, vrijdag en zaterdag wordt de Open Jan vervolgd. Neffen d'Eule haalt flink uit BURGH-HAAMSTEDE - Neffen d'Eule, de zaal kampioen in Burgh - Haamstede, gaat gewoon door waarin het vorig sei zoen zo goed was: winnen. Tijdens de tweede speel ronde van de competitie haalde de Oosterlandse formatie in Sport- en Re creatiecentrum Wester- schouwen uit met 11-1 te gen Ankies Kadoshop, Door deze zege staat Nef fen d'Eule aan de leiding met het maximale pun- tenaantal uit twee wed strijden. De ploeg deelt de koppositie met AZC, dat r Delta Warenhuis met, 3-2 nipt de baas bleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 28