Patrijzen geeft winst uit handen kop Rugbyers Oemoemenoe aan Handballers van EMM winnen eigen toernooi Ylissings verzet in slotfase gebroken Kwiek laat VVS in thriller ontsnappen 1 PZCsport Michael Boedhoe schiet Vlissingen in blessuretijd langszij: 1-1 21 Vosmeer en Ouwerkerk delen punten uitslagen Laatste plaats voor Olympus Mevo en Morres uitgeschakeld maandag 21 september 1998 bw Patrijzen-aanvaller Wilfred van den Dries wordt belaagd door de Vlissingers Ruud Sanders (rechts) en Abdoe Ben Khedda (tweede van links). Geheel links Ron de Vos. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sven Remijnsen S-HEERENHOEK - De ge- i schiedenis herhaalde zich zon dag voor Patrijzen. De derde klasser uit 's-Heerenhoek, die vorige week tegen Internos in blessuretijd een 1 -O-voorsprong verspeelde, gaf op eigen veld te gen Vlissingen opnieuw de winst uit handen. In de derde minuut van de extra tijd schoot Michael Boedhoe zijn ploeg naar de verdiende gelijkmaker: 1-1. Patrijzen-ti'ainer Cees van der Linden liet na afloop weten dat zijn ploeg had moeten winnen, maar eigenlijk was Patrijzen- Vlissingen een wedstrijd die geen winnaar verdiende. De Vlissingers domineerden de eer ste helft, terwijl hel team uit 's- Heerenhoek in de tweede helft het beste van het spel had. De puntendeling deed dan ook recht aan de onderlinge krachtsverhoudingen. Toch waren de beste kansen weggelegd voor Patrijzen.Met Wilfred van den Dries, André Smulder en Edwin Arens beschikt de nummer twee van vorig seizoen over een gerouti neerde voorhoede, die regelma^ tig voor gevaar zorgde in de Vlissingse defensie. In de zeven tiende minuut van de tweede helft rondde Arens een aanval van Patrijzen doeltreffend af. Vrij voor de goal kon Arens aan leggen en inschieten, nadat hij de bal door Van den Dries in de voeten kreeg gespeeld: 1-0. Zeven minuten voor tijd kon Van den Dries profiteren van een misverstand tussen Huib Meermanen Jacques Blijlevens. Na een lange trap van achteruit viel de bal tussen de beide Vlis singen-verdedigers in. waarna de balvaste aanvaller van Pa irijzen ermee vandoor ging. De doorgebroken Van den Dries werd vervolgens neergehaald door Blijlevens. De aanvoerder van Vlissingen mocht van geluk spreken dat scheidsrechter Hel lemans hem slechts met geel be strafte. Vijf minuten later kreeg cle net ingevallen Hubert Rentmeester de kans om de overwinning vei lig te stellen voor Patrijzen. Vlissingen kwam echter goed weg, want het schot van Rent- meester, die de afgelopen week vader werd, belandde via doel- OUD-VOSSEMEER - In de overwegend Brabantse zesde klasse B van het zondagvoetbal kwamen de twee Zeeuwse deel nemers gisteren tegen elkaar uit. Met vier doelpunten, die eerlijk over beide ploegen wer- den verdeeld, eindigde hel duel tussen Vosmeer en Ouwerkerk onbeslist. Al in de derde minuut was het Jacko Vaders die de score open- de voor de thuisploeg. Ondanks enkele goede kansen voor met name Vosmeer bleef de stand tot de rust gehandhaafd. Acht mi- f_ nuten na het begin van de twee- de helft boog Ouwerkerk de achterstand om tot een 2-1- !t voorsprong dankzij Youri Pan- kow en Erwin van der Maas. Met zijn tweede treffer bepaalde Va- ders de eindstand op 2-2. fi Drie koplopers nog ongeslagen in zesde klasse A VLISSINGEN - In de zesde klasse A van het zondagvoetbal zijn nog drie ploegen zonder puntenverlies. Groede, Terhole a en Zeeland Sport gaan ongesla- e gen aan de leiding. Volharding versloeg SDO'63 met 2-1. 11 Groede won thuis met 2-0 van e Kwadendamme, terwijl Terhole Robur met dezelfde cijfers ver sloeg. Zeeland Sport won met 4- 1 van Dreischor. Biervliet ver- loor thuis in een doelpuntrijk duel met 5-4 van Ria uit West- D dorpe, Groede-Kwadendamme 2-0: e Het laaggeklasseerde Kwaden- damme verdedigde zich dapper, n maar kon de openingsgoal van e Ernst Oosterling niet voorko men. Door een v£fn de vele kan sen voor de Zeeuws-Vlamingen te benutten tekende Martin Be- kooy voor 2-0. Terhole-Robur 2-0: Terhole kreeg de meeste kansen in het zwakke duel. Piet de Visser nam de 1-0 voor zijn rekening, ter wijl spits Giovanni Verbraeken een kwartier voor tijd de tweede treffer binnenschoot. 1 Volharding-SDO'63 2-1: De j gasten waren voor rust sterker, maar verzuimden te scoren. In de tweede helft zette Volharding het overwicht via Danny Sloot weg en Peter Ars om in een 2-0- J voorsprong. Met nog tien minu ten te gaan bracht Marty Poppe de spanning terug in de wed strijd, maar de defensie van de thuisploeg stond geen tegen treffers meer toe. man John Jasperse en de paal weer terug in het veld. ,,Met een beet j e meer geluk maakt Hubert 2-0 en is de wedstrijd bekeken", zei een teleurgestelde Patrijzen- trainer Cees van der Linden na afloop. „Wij verdienden de overwinning. Hoewel Vlissin gen voor rust de betere ploeg was, domineerden wij de wed- strijd in de tweede helft." Rekening Zoals het echter zo vaak gaat met een ploeg die verzuimt de zege veilig te stellen, kreeg ook Patrijzen de rekening gepresen teerd voor het missen van de kansen. In de derde minuut van cle blessuretijd resulteerde het slotoffensief van Vlissingen in een hoekschop, die door invaller Stefan Paardekoper werd weg gegeven. De indraaiende bal van de sterk spelende Ruud de Vroe werd door de volledig vrij staande Michael Boedhoe bin- nengekopt: 1-1. Vlissingen haalde zo op de val reep het eerste punt van de com petitie. Het elftal van trainer/s peler Huib Meerman kon zondag opnieuw onvoldoende overtuigen. Vlissingen kreeg in het begin van de tweede helft weliswaar enkele mogelijkhe den, maar een schot van Shan non Braafhart werd door Rudy Blommaert uit de bovenhoek getikt, terwijl de Patrijzen-kee per ook redding bracht bij een inzet met de borst van Stefan Bonarius. Uitzicht op de over winning hadden de Vlissingers echter nooit. Patrijzen-Vlissingen 1-1 (0-0). 62. Edivin Arens 1-0, 93. Michael Boed hoe 1-1. Scheidsrechter: M. Helle mans (Kruisland). Gele kaart: Ed win Arens. André Smulder (Patrijzen), Jacques Blijlevens (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 250. Patrijzen: Rudy Blommaert, Jeroen Westrate (78. Stefan Paardekoper), Camiel Rentmeester, Henk van de Brink, Collin de Jonge (71. Jean- Paul van Craenenbroeck), Guido Moison, Ron de Vos, Ronny Bek, Wil fred van den Dries (84. Hubert Rent meester), André Smulder, Edwin Arens. Vlissingen: John Jasperse, Shannon Braafhart, Ruud Sanders, Huib Meerman, Stefan Bonarius (73. Jai- my van Bloppoel), Jacques Blijle vens, Ronald Jongelings, Ruud de Vroe, Rob Post, Abdoe Ben Khedda (79. Shamir Mayo), Michael Boed hoe. door Hans Markusse VLISSINGEN - De Zeeuwse rugbyteams blijven het goed doen in de tweede klasse. De ge handicapte ploeg van Tovaal won onverwacht van RCE/PSV, terwijl Oemoemenoe na de 29- 16-zege op het Rotterdamse RRC 2 de koppositie in de twee de klasse inneemt. Bij Tovaal geloofde vooraf nie mand in een goed resultaat te gen het sterke RCE/PSV, dat vo rige week Hookers met een 31- 3-nederlaag naar huis had ge stuurd. Na het nipte verlies van 12-10 tegen Oldfants was de toch al overvolle ziekenboeg aangevuld met Hein Peeters. Sjoed van Benthem en Ronald Muller. Door de afwezigheid van niet minder dan twaalf spe lers moesten de Goesenaren da nig improviseren om een repre sentatief team binnen de lijnen te krijgen. Alfred Verdonk, Jos Sinke en Martin Nijsse vierden na gerui me afwezigheid hun rentree. To vaal had verder het geluk dat Tonnis van der Tuin en Peter van Stee in bloedvorm verkeerden. Binnen vijf minuten had de thuisclub RCE/PSV al op de knieën. Na twee minuten rond de Peter van Stee een fraaie break van aanvoerder Sjoerd Wartena en Patrick de Ruiter in de uiterste hoek van het veld af. Twee minuten later zette Tonnis van der Tuin zijn ploeg al op een 10-0-voorsprong. Jan Moelker benutte een conversion, zodat de Brabanders met 12-0 achter kwamen te staan. Tovaal bleef de betere ploeg. Vooral in de li- ne-outs haalde de thuisclub veel balwinst via Marijn Riemens, Bert Bakker en Sander Verheul, die hersteld was van een tegen Oldfants opgelopen verwon ding aan de kaak. Tackle Halvei-wege de eerste helft be sliste Tovaal het duel definitief met de fraaiste try van het duel. Patrick de Ruiter kickte de bal na een scrum hoog in de richting van de Eindhovense trylijn. Koen Spaas was daar paraat om Tonnis van der Tuin op maat te bedienen: 19-0. Vlak voor rust voerde Peter van Stee de voor sprong op tot 24-0. waarmee To vaal ook het bonuspunt veilig stelde. In de tweede helft was het duel amper het aanzien waard. RCE/PSV kreeg welgeteld één uitgespeelde kans, maar de sterk spelende Peter van Stee door Casper van Belzen VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen zijn na twee wedstrijden in de eerste di visie nog altijd puntloos. In Ba- rendrecht verloor de ploeg van Tom Joziasse met 61-44 van Binnenland. Ook de Vlissingse meisjesjunioren liepen tegen een nederlaag op. Titelkandi daat Shooters was te sterk: 46- 54. Binnenland-Vlissingen 61-44: Binnenland heeft zich dit sei zoen aanzienlijk versterkt, on- voorkwam met een messcherpe tackle een bijna zekere try van de gasten. Aryan Moelker was met een lange rush achter zijn eigen verre kick nog het dichtst bij een score, maar de Brabantse full-back bracht op dubieuze wijze redding. De Brabanders legden zich neer bij de overwin ning, terwijl Tovaal het verder wel geloofde. Tovaal-RCE/PSV 24-0 (24-0). 2. Pe ter van Stee 5-0, 4. Tonnis van der Tuin 10-0, 5. Jan Moelker 12-0, 20. Tonnis van der Tuin 17-0, 21. Jan Moelker 19-0, 39 Peter van Stee 24- 0. Scheidsrechter Xico van de Wete ring (Wateringen). Aantal toeschou wenv 100 Oemoemenoe kwam pas in de tweede helft op toeren tegen RRC 2. In de eerste helft zorgden Herbert-Jan van der Waal (2x) en Jan Albregtse ervoor dat de Middelburgers gelijke tred hiel den met RRC 2. Na rust begon Oemoemenoe beter te draaien. Michel Burger zette Oemoeme noe in de vijftigste minuut op der meer door de komst van de honderddertïgvoudig interna tional Petra Weda. BC Vlissin gen trok zich in het begin echter weinig aan van haar reputatie. Door snelheid en werklust kon den de Zeeuwse vrouwen Bin nenland bijhouden tot 19-18. Vlak voor de pauze leed BC Vlis singen enkele malen knullig balverlies, waardoor Binnen land eenvoudig kon uitlopen naar een 33-22-ruststand. Na de hervatting toonden de Vlissingse vrouwen opnieuw veel werklust. Door enkele drie een voorsprong van 9-14. Even later was het opnieuw raak via Robert Mulder: 9-19. Het duel leek gespeeld te zijn, want RRC 2 kon de Middelbur gers op geen enkele manier in gevaar brengen. In de slotfase was Oemoemenoe nog twee keer punters kwam de ploeg terug tot 44-37. BC Vlissingen hield gelij ke tred tot 52-44, maar moest in de slotminuten de tol betalen voor het harde werk. Binnen land kon daardoor nog uitlopen naar de geflatteerde 61-44- eindstand. Scores Vlissingen: Immie Pattikawa 2, Quintana Pattinama 3, Tirza Pen- tury 5, Melanie Lindenberg 5, Inge van den Winkel 6, Nicolien Crasste 6, Nanon Doeland 12. Vlissingen-Shooters 46-54: De meisjesjunioren van Vlissingen speelden een aantrekkelijke succesvol vanuit een line-out. Eerst bediende Jan Albregtse de 42-jarige Hans van Dijk op maat, terwijl Tanneguy Desca- zeaud daarna de zege definitief veiligstelde: 9-29. In de allerlaatste minuut kwam de thuisclub toch nog tot scoren. wedstrijd tegen titelkandidaat Shooters. BC Vlissingen nam onder leiding van Tirza Pentury, die negentien punten scoorde, een verrassende 20-14- voorsprong. De ploeg uit Bun schoten verhoogde daarna de druk en na een ruststand van 22-23 leek de wedstrijd bij 35- 43 beslist. Een slotoffensief van Vlissingen bracht de teams echter weer naast elkaar (45-45), maar Shooters trok in de slotminuut toch nog de zege naar zich toe: 46-54. RRC 2-Oemoemenoe 16-29 (9-9). 9. Herbert-Jan van der Waal 3-3, 31. Jan Albregtse 3-6. 36. Herbert-Jan van der Waal 6-9. 43. Michel Burger 9-14. 49. Robert Mulder 9-19, 70. Hans van Dijk 9-24, 78. Tanneguy Descazeaud 9-29. Aantal toeschou wers: 50. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Het handbal- toernooi van EMM leverde dit weekeinde weinig vuurwerk op. Bij de mannen kwam de top van de tweede divisie op bezoek in de sporthal aan de Nassaulaan, maar de ploegen van Loreal, Quintus 2 en Snelwiek konden het thuisteam onvoldoende weerwerk bieden. De over macht van de Middelburgse eer- stedivisionist was daarvoor veel te groot. Animo trok zich als enige niets aan van de reputatie van EMM en won het onderlinge slotduel met 19-18. De eindzege van het toernooi ging toch naar EMM. Ook de vrouwen kunnen terug blikken op een geslaagde test. Drie zeges leverde een fortuin lijke tweede plek op. De eind overwinning ging naar Snel wiek. De waarschuwing van Animo kwam voor EMM niet helemaal ongelegen. De voorbereiding verliep immers probleemloos, met als hoogtepunt het sterke optreden in de driekamp met de competitietegenstanders White Demons en DWS. Het vertrou wen binnen de ploeg leek niet meer stuk te kunnen. De roes is echter even voorbij Na de tweede nederlaag in de voorbereiding staan de Middel burgers weer met beide benen op de grond. Coach Rob de Vos toonde zich echter niet ontevre den. „De voorbereiding ging van een leien dakje. De groep Twee speelsters Oostkapelle in Oranje-selectie VLISSINGEN - Ilona Stoutha- mer en Nathalie van Ee van voetbalvereniging Oostkapelle zijn uitgenodigd voor een oefen wedstrijd van het Nederlands elftal onder 18 jaar. Het oefenduel wordt donderdag 24 september in Leusden ge speeld. Het is de bedoeling dat er achttien speelsters overblij ven, die kwalificatieduels voor het EK van 1999 gaan spelen. Handbal Middelburg. Toernooi EMM. Mannen. 1 EMM, 2. Loreal, Quintus 2, 5. Snelwiek. Vrouwen: 1. Snelwiek, 2. EMM, 3. Inter nos, 4. Achilles, 5. White Demons. Vlissingen. Toernooi Olympus Vrou wen: 1 Westlandia. 2 Stompwijk, 3.HEC, 4 HBS Budel, 5. Olympus. Mannen. 1. HBS Budel, 2. Waasmunster, 3. Olym pus. Paardensport Bruinisse. Dressuurwedstrijd RV Greve- lingen. Paarden Z2-47: 1. Thamar Zwei- stra/Kyrïan {Oranjezon) 185, 2. Henny Brouwer/Cadannce lOudenbosch) 177. Z2-48:1. Thamar Zweistra/Kyrian 184, 2 Henny Brouwer/Cadence 180. Z1-37: I.Momek van Dijk/lstanbul (Rockanje) 191, 2. Marjolein Burgers/Jaguar (St. Willebrord) 184. 3. Chanthal Rijna/Ka- russ (Zevenbergen) 183. Z1-38: 1 Mo- niek van Dijk/lstanbul 192, 2. Melanie Oosterveen/lbas (De Lier) 189. 3 Chant hal Rijnaard/Karuss 188. M2-27: 1 Semra Komngs/Kidelia (Wouw) 159,2. José Westerhof/Jori (Ou- denboschi 150. 3. Nadine Timmerman- /JulioT (Oranjezon) 149. M2-28:1 Semra Konings/Kidelia 162, 2. Nadine Timmer- man/JulioT 161, 3. José Westerhof/Jori 155 M1-21:1 PattyVoogd/Ginger(Oude Tonge) 164, 2. Sonja de Feyter/Leon (Schouwse R.) 159.3. Patty Voogd/Magie 155. M1-22:1. Willeke Adriaanse/llnvect- us (Braanjenhoek) 159, 2. Jacqueline de Krom/Holly Ville (Oudenbosch) 158, 3 (gelijk) Chantal Verhagen Hurbie (Schel- destad) en Johanna Cyvat/Karinka (Vroonr.) 154. L-15 (groep A): 1. LoesCe- vaal/Hariët (Gouwe Reyers) 171,2. Lucië- ne de Beer/lxvanck (RV Grevelingen) 162, 3. Alice de Groot/Granata (Ouden bosch) 157. L-16 (groep A): 1 LosCevaal- /Hariét 167,2.AstridKroon/Odine(Schel- destad) 159, 3. Alice de Groot/Granata 158. L-15 (groep B): 1. Barbara Götte/Har- barst van het zelfvertrouwen. Het klikte meteen, en iedereen heeft er veel plezier in. Quintus 2 werd met 20-10 ge klopt, terwijl Loreal met 17-11 werd verslagen. De wedstrijd tegen Snelwiek werd met 18-12 ruimschoots gewonnen. Vrouwen Evenals Rob de Vos kon ook Eric Dingemanse, de trainer van de EMM-vrouwen, terugblikken op een geslaagd toernooi. Met wat kunst en vliegwerk werd de tweede plaats gehaald. Hoewel Davidse, Henning en Gutteling ontbraken, werd alleen van tweededivisionist en eindwin naar Snelwiek verloren: 10-11. „Als je onder deze omstandig heden alleen verliest van de la tere winnaar kun je niet spreken van een slecht toei-nooi," ver klaarde Dingemanse na afloop. EMM won van White Demons (12-10), InteiTios (9-5) en Achil les (19-15). VLISSINGEN - Het tweedaag se internationale handbaltoer- nooi van het Vlissingse Olym pus werd bij de mannen gewonnen door HBS uit Budel. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Westlandia. De thuis ploeg kon niet imponeren op het eigen toernooi. De vrouwen van Olympus werden vijfde, terwijl de mannen genoegen moesten nemen met de derde plaats. Ondanks de afmelding van GSC bij de mannen was er ook goed nieuws te melden in Vlissingen. Nico Fi-anke is dit seizoen de nieuwe ti'ainer van de vrouwen. De Brabander; die als speler en later als trainer actief was bij onder meer Foxiuna en Delta Sport, volgt John Lijnse op, die naar Helius is vertrokken. De eersteklasser kon nog niet imponeren op het thuistoernooi. Maar dat is volgens Fx-anke niet verwondextijk na slechts twee weken trainingsarbeid. „We zijn laatste gewoi'den, maar dat kun je de groep niet kwalijk ne men. Ik ben vol goede moed. De meiden zijn razend fanatiek." dy Hood (Walcheren) 159, 2. Corine Wondergem/Eendracht's Montreux (Oranjezon) 158, 3. (gelijk) Ingrid Ver- burg/Cadalore (Oranjezon), JokëWisse- /Latrichta (Scheldestad) en Ivonne Goe- theer/Franky Boy (Weelr.) 157. L-16 (groep B): 1. Corine Wondergem/Een dracht's Montreux 159, 2. (gelijk) Barbe- ra Götte/Hardy Hood en Ivonne Goetheer/Franky Boy 157 B-9: 1. Car men van der Hoek/Undercuver (Zeven bergen) 167, 2. Carla Anthonisse/Kornet (Bergen op Zoom) 159,3. Karin Groenen dijk/Koos (De Grevelingen) 156. B-10: 1. Carmen van der Hoek/Undercuver 166,2. Annelies Bouron/Marie Landos (Wouw) 163, 3. Carla Anthonisse/Kornet 157. Pony's Z2-55:1Suzanne Rememan/Rey- thems Nomar (Eendrachtr.) 194, 2. Cita Zwart/Lucky (Mustang) 193, 3. Aimee de Rooy/Lizet (Weelr.) 191. Z2-56: 1. (gelijk) Cita Zwart/Lucky en Monniek van Dijk/Zeplin (Rockanje) 194, 3. Suzanne ReinemaaiReythems Nomar 186. Z1-37: 1. Charles van Belle/Denver (Oud-Beijer- land) 188,2. Paulien Raucamp/Silva (Sé- Rosl 183 Z1-38: 1. Charles van Belle'Denver 193. 2 Paulien Rau- camp/Silva 176. M2-27:1 EliezeThieme- /Denver (Oud-Beijerland) 165, 2. Sandra van der Bijl.Kadance (Schouwse R.) 152. 3. Fabiéne Rijke/Prince (Mustang) 147. M2-28: 1. Sandra van der Bijl/Kadance 153.2. ElizeThieme/Denver 146.3. Fabié ne Rijke/Prince 139. M1-21: 1. Albertine de Jonge/Lannegan (Weelr. I 164. M1-22: 1. Albertine de Jonge/Lannegan 142 L- 15:1Amanda Smeeding/Golden Dream (Renesse) 159, 2. Donja Bleijie/Norijov (Weelr.) 158, 3. Rozemarijn Blok- laand/Olivier (Sasr 157 L-16: 1 Donja Bleijie/Norijov 172, 2. Amanda Smee ding/Golden Dream 150, 3. Rozemarijn Blokland/Olivier 149. B-9: 1Marieke van Driel/Myrana (Oude Tonge) 167, 2. Elna Ridderbos/Winterkoning (Sé-Ros) 163,3. Peggie van Ast/Witje (Sasr162. B-10:1. Guido de Jong/Marnix (Schouwse R.) 162,2. Peggie van Ast/Witje 158,3. Mieke van Chastelot/Ostadus Donna (Oranjer.) 156. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De volleyballers van Wea/Me- vo'SO zijn in de voorronde van het nationale bekertoernooi uitgeschakeld door Polaris. Morres/Hulst werd verrast door Interkon- takt/P. Wea/Mevo'80-Polaris 2-3: De thuisploeg kon een goed begin geen vervolg geven (van 13-7 werd het 13 -15en moest ook de tweede set af staan: 8-15. Tactische omzettingen leidden daarna tot een heel andere wedstrijd Wea/Me- vo kreeg vleugels, dicteerde het spel en degra deerde de tweededivisionist twee sets lang tot een figurant: 15-0, 15-3. Gedwongen positie wisselingen bi-aken de Zeeuwen m de vijfde set op: 8-15 Interkontakt/P-Morres/Hulst 3-1: Een met veel enthousiasme spelende thuis ploeg troefde het één klasse hoger spelende Moires af door een geweldige inzet. De thuis ploeg won de eerste twee sets (15-9, 15-10) en nam na verlies in het derde bedi'ijf (10-15) op nieuw het initiatief. Dat resulteerde in een be slissende derde setzege: met 15-6. Gehandicapt Tovaal boekt onverwachte overwinning op RCE/PSV De Tovaal-spelers Koen Spaas, Sjoerd Wax-tena en Bert Bakker (van links naar rechts) belagen een rugbyer van RCE/PSV (midden). foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor BRUINISSE - Kwiek-trainer Tonie van Breda had tegenstan der WS'92 uit Vlissingen klaarblijkelijk zand in de ogen willen strooien. De drie kwar tier die de trainer zijn team toe bedacht voor het bekerduel met de derdedivisionist werd iets langer. In twee uur en negentien minuten kende WS'92 een 'narrow escape' in de voorronde van de regiobeker. De Vlissin gers wonnen met 3-2 en over leefden één Bru's matchpoint. In de eerste twee sets van de wedstiTjd zag het er niet naar uit dat Kwiek zover zou geraken. WS'92 won de eerste set in 28 minuten met 15-13. De tweede set was het krachtsverschil groot. WS'92, dat aantrad zon der Sjaak Caljouw en Richard Asscheman, liep snel uit naar 0- 8. Bij 2-12 ging Jan Swartjes doorzijn enkel en verliet gebles seerd het veld. Kwiek spi-okkel- de nog wat puntjes binnen, maar kwam niet in de buurt van de Walcherse volleyballers: 7- 15. WS'92 leek op een 3-0-over- winning af te stevenen, maar Kwiek toonde veei'kracht. In de derde set nam Kwiek snel een 4- l-voorspi-ong. Het werd 10-6, 1 l-9en met 15-10sleepte Kwiek de setwinst binnen. De viei'de set werd een ware thiïller. Kwiek nam een 3-0- voorsprong, WS'92 kwam te rug tot 3-3 en leidde even later met 5-8. Via 9-9 liep Kwiek uit naar 12-9. Het tweede setpoint werd binnengehaald: 15-13. De vijfde set werd volgens het raliy-point-systeem gespeeld. WS'92 liep meteen uit naar 0-3, Kwiek kwam terug en tot 13-13 ging de strijd gelijk op. Een goed blok van Van Breda leverde Kwiek een matchpoint op, maar Kwiek kon het met verzilveren. WS'92 kreeg op 14-15 het eer ste wedstrijdpunt maar ook dat ging verloren. Het tweede, op 15-16, echter niet Met 15-17 kon WS'92, ondanks slecht spel tegen de Bruse eersteklas- ser, toch nog juichen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21