Oostkapelle met geluk naar zege SSV houdt huis in tweede klasse PZC SKNWK stroopt mouwen op tegen mat Middelburg Kees den Hollander zet eerste stap op weg naar crosstitel sport maandag 21 september 1998 bw 20 Eersteklasser wint op de valreep van Veere in saaie en slechte derby Van de Ven doet goede zaken op NK motorcross Volleyballers Ardito kansloos Vandenbroucke niet naar WK 1 Zweistra wint met Kyrian uitslagen door Jasper van der Bliek OOSTKAPELLE - Ooit was de derby een potje voetbal tussen twee ploegen uit dezelfde streek, aartsrivalen vaak, die met bezieling en vol overtuiging tegen elkaar speelden. Het was er druk, want het hele dorp stond langs de lijn, en dat kon je horen. Zaterdag in Oostkapelle bleek dat de geschiedenisboe ken nodig aan vervanging toe zijn. De wedstrijd van de plaat selijke eersteklasser tegen Veere was saai, slecht, had te weinig toeschouwers en leek in niets op een derby. Geluk bepaalde de wedstrijd. Geluk voor de thuis club, want het werd 1-0. De 22 acteurs die zaterdag op het veld verschenen, leken vast besloten te zijn om een treurspel van het ergste soort op te voeren. Een beetje over het veld rennen, de bal ergens heen trappen als hij toevallig voor je voeten komt en vooral offensief niets probe ren. Eén man had een heel andere vi sie op het duel. De Brabantse scheidsrechter Van der Starre gedroeg zich als een joker, die het drama wilde omzetten in een klucht. Onbegrijpelijke beslis singen, volstrekt onnodige gele kaarten en tijdelijke blindheid waren het resultaat. Van de Starres beslissingen waren te vergelijken met een pak kans- kaarten in het monopolyspel. Als je geluk hebt, krijg je niks voor een overtreding die rood verdient, en bij pech een prentje. Het dreef Stoffel Schipper en Hans de Nooijer, de twee regis seurs in de dug-out, bij tijd en wijle tot waanzin. Frustratie De wedstrijd begon veelbelo vend. Veere kwam voortvarend uit de startblokken en viel on middellijk furieus aan. Voor de club was er maar één opdracht: scoren. Want die hatelijke nul moest nu maar eens vervangen worden door een wat hoger cij fer. Het bleek een onmogelijke missie. Veere domineerde het eerste halfuur, was heer en meester in de defensie en op het middenveld, maar offensief bakten de bezoekers er niets van. De enige wapenfeiten wa ren een schot van Kizilarslan, dat simpel werd gestopt door re- OLDEBROEK - Rinus van de Ven is heel dicht bij het Neder lands kampioenschap motor cross in de 60cc-klasse. Tijdens wedstrijden in Oldebroek reed hij voor de zoveelste keer dit sei zoen weer tweemaal naar de overwinning. Alleen in de twee de manche kostte hem dat wat meer moeite dan gewoonlijk. Op een door de regen zeer mod- derachtig circuit reed de jonge Vlissinger in de eerste manche weer met overmacht naar de overwinning. In de tweede man che was zijn start echter slecht, waardoor hij in de middenmoot belandde. Nadat Van de Ven en kele plaatsen was opgerukt, zet te een valpartij hem weer terug. Van de Ven ondervond veel hin der van een defecte roll-of. Van af een vijfde plaats zette hij nog eens flink aan. Hij wist alsnog de tweede manche op zijn naam te schrijven. Voor de concurren tie rest alleen nog de wedstrijd op 11 oktober in Vlissingen om Van de Ven af te houden van een kampioenschap waarin hij alle manche-overwinningen heeft behaald. VLISSINGEN - De volleybal lers van Ardito zijn in de voorronden van het nationale bekertoernooi uitgeschakeld door Vavoc'76. De Souburgers kwamen er niet aan te pas: 3-0. In een anderhalf uur vergende partij was Vavoc'76 aan het eind van elke set de betere ploeg. Bo vendien waren de bezoekers, met een gemiddelde leeftijd die veel lager lag dan die bij Ardito, conditioneel sterker. De Sou burgers boden met name in de eerste twee sets goed partij. Na verlies in de openingsset (10- 15) nam de thuisploeg in het tweede bedrijf een 5-1-voor-- sprong. Via 9-9 werd het 11-15. De derde set ging met 6-15 nastr Vavoc. BRUSSEL - Frank Vanden broucke doet op 11 oktober niet mee aan het WK wielrennen in Valkenburg. De Belg heeft gis ter-en besloten dit jaar niet meer in actie te komen. Zijn conditie heeft te lijden on- der aanhoudende problemen met zijn gebit. Vandenbroucke verlaat Mapei en zal voor Cofi- dis gaan rijden. BELGA servedoelman Filius, en drie di recte vrije trappen. Het resul taat was nihil. De geel-blauwe thuisploeg kreeg de twijfel en angst bij de streekgenoot in de gaten en zet te aan zoals alleen Oostkapelle dat kan. Niet dat het iets uit haalde, want aanvallend gezien was Oostkapelle nog vele malen zwakker dan Veere. Toch waren de beste kansen van de eerste helft voor de thuisploeg, die Dennis But rakelings langs zag schieten en een verdwaalde kopbal het doel op millimeters zag missen. In de tweede helft werd het treurspel grimmiger door het inbrengen van twee nieuwe ac teurs aan Veersezijde: Marciano Seedo en Nasser Gashi. De over tredingen werden smeriger, de frustratie en paniek groter. Want het mocht geen 0-0 wor den, alhoewel dat de enig juiste stand kon zijn. Beide ploegen probeerden aan te vallen, maar zagen al hun pogingen opnieuw jammerlijk falen. Veere kreeg in de hele wedstrijd 22 vrije trap pen, zeven corners en creëerde slechts twee kansen. Hetzelfde probleem had Oostkapelle: twaalf vrije trappen en vijf cor ners, vier kansen. De bevrijding en de onterechte winst voor de thuisclub kwam in de laatste minuut na ruim een kwartier puur paniekvoetbal. Iedereen had de hoop op een treffer al opgegeven, toen een wanhoopsschot op Veere-kee- per Sjimmy Kikkert door een verdediger van richting werd veranderd en voor de voeten van Wilfred Schipper belandde. Die wist daar wel raad mee en schoot de winnende treffer bin nen. Het betekende winst voor Oost kapelle, en een asgrauwe toe- Veere-speler René Schreuder (rechts) duelleert met Thomas Ragut van Oostkapelle. foto Ruben Oreel komst voor Veere. Toch blijft trainer Hans de Nooijer posi tief. „Het is natuurlijk altijd zuur om op deze manier te ver liezen. Maar zo is het in het voet bal." Ook De Nooijer had een bijzonder slechte wedstrijd ge zien. „We domineerden een groot deel, maar we creëerden geen kansen. Veel van onze spe lers misten vorm en scherpte, en liepen maar een beetje doelloos over het veld. Het had net zo goed derde-klassevoetbal kun nen zijn." Hoewel Veere nu onderin bivak keert, ziet De Nooijer nog steeds kansen. „Ik had een aantal ge blesseerden, en die zijn er vol gende week weer bijBovendien hebben we hier door pech verlo ren. Als we volgende week thuis winnen, is er niets aan de hand." Wonderen Zijn collega Stoffel Schipper was na afloop van de wedstrijd duidelijk opgelucht. „Tuurlijk hebben we geluk gehad. In de .eerste helft werden we wegge speeld, maar ik moet de jongens een compliment geven dat ze bleven vechten. Dat is de kracht van Oostkapelle." Door de overwinning stijgt de Walcherse ploeg naar de derde stek in de stand. Toch blijft Schipper realistisch. „Dit team heeft maar beperkte mogelijk heden, want slechts een paar spelers maken het verschil. Ik miste al een van die spelers, Jean-Paul Mulder, en dat was meteen te zien. Je moet dus geen wonderen ver-wachten van deze ploeg. We proberen een periode te pakken, dat is alles. Oostka pelle is maar een klein ploegje." Oostkapelle-Veere 1-0 (0-0). 90. Wil fred Schipper 1-0. Scheidsrechter: D.W. van der Starre (Zevenbergen). Gele kaart: Roel Latuheru, Dennis But, Gerson Mar anus (Oostkapel le), Jorrit Schuurman (Veere). Rode kaart: Bujar Gashi (Veere). Aantal toeschouwers: 200. Oostkapelle: Wilco Filius, Joel Pat- lenier, Edwin Meerman, Dennis But, Stefan Meerman, Ronald Lou- werse, Thomas Ragut, Roel Latu heru, Harro Hazelaar, Wilfred Schipper, Ricardo Schipper (74. Gerson Mar anus). Veere: Sjimmy Kikkert, Adrie Belf- roid, Bujar Gashi, Peter de Jong, Geert Bosschaart, René Schreuder, Patrick Koppejan (45. Marciano Seedo), Turgut Kizilarslan (45. Nas ser Gashi), Theo van Tatenhove, Jor rit Schuurman. Ook Yerseke met de billen bloot tegen debutant uit Goes door Aector Dooms GOES - SSV'65 kent een droomstart in de tweede klasse van het zaterdagvoet bal. Na overtuigende zeges op FC Dau- wendaele (6-0) en 's-Heer Arendskerke (3-1) moest zaterdag op het sportpark Het Schenge in Goes ook Yerseke met de billen bloot: 4-1. Met een indrukwekkend doelsaldo (13- 2) is de Goese promovendus na drie duels de terechte koploper. De topper tégen het eveneens ongeslagen Yerseke kon de toeschouwers ruim een uur* boei en. Daarna was de wedstrijd door twee snelle doelpunten een gelopen koers. SSV-trainer Leendert Geelhoed tem perde de vreugde na de derde zege op rij. „Het is fantastisch, want we dach ten met een zwaar programma te begin nen. Maar we bekijken het van wed strijd tot wedstrijd. De ploeg is in het verleden al vaker ver teruggevallen. Onze doelstelling is nog steeds handha ving." Talent Toch lijkt SSV in deze vorm moeilijk te kloppen. Tegen Yerseke werden bijna geen kansen weggegeven, en aanval lend beschikt de ploeg over veel talent. Met Paul Bom in de rol van aangever én afwerker, getuigezijn twee doelpunten. Voorin zijn de beweeglijke spitsen Rei ner Scholten en Mark de Groote kwel geesten voor elke verdediging. Het middenveld steekt goed in elkaar en achterin wordt ook aanvallend ge dacht. De laatste linie bracht tegen Yerseke de aanval telkens goed op gang. Geelhoed prees na afloop dan ook zijn flankverdedigers Jostein Decorte en Arjan Sandee." SSV heeft niet te klagen. Een fraaie presentatiegids waarop veel clubs ja loers kunnen zijn, een sterke sponsor- groep onder leiding van Henk Hooger- land, een ambitieus bestuur en een brede selectie lijken dit jaar garant te staan voor prestaties. Dat de concur rentie binnen de selectie groot is, bleek uit de invalbeurten van Marco Goovers en Reduan Dinar. De geprikkelde spe lers gingen tegen Yerseke net iets te ver en ontvingen van de prima leidende Cees Dalebout de enige twee gele kaar ten van de wedstrijd. Afmakers SSV werd beloond voor zijn attractieve speelwijze. De Yerseke-verdediging ging bij enkele doelpunten niet vrijuit. Van de fouten van de pas vijftienjarige doelman Ramon Boone en de misser van Jos de Koeijer werd optimaal ge profiteerd. De thuisclub liet zien over koele afmakers te beschikken, hoewel Geelhoed wel negen kansen had geteld: „Ik houd dat elke wedstrijd bij." Het aantal was aan de hoge kant, maar de royale zege stond niet ter discussie. Vooral in de eerste twintig minuten hol gg£MN8M8MIBM8& Jordy den Toonder (rechts) van Yerseke is eerder bij de bal dan SSV'er Mark de Groote (midden). Jaap Vogelaar (links) kijkt toe. foto Willem Mieras de Yerseke, dat zonder John Vette speelde, achter zijn tegenstander aan. De teruggekeerde Wim Zoeteweij had samen met Jos de Koeijer zijn handen vol aan Paul Bom. Aanvallende impul sen mochten van dit duo niet worden verwacht, omdat de SS V-spelers ge makkelijker combineerden. Via de flanken stootten Niels Paardekoper en Armando Pyobert regelmatig door. Attent Een actie van Bom stond aan de basis van het eerste doelpunt. De uitblinker kapte zich handig vrij en bediende Rei- nier Scholten op maat. Het schot van de aanvaller verraste doelman Boone: 1-0. Boone reageerde vervolgens wel attent op een inzet van De Groote, die na een vloeiende aanval via Decorte en Bom in kansrijke positie kwam. Yerseke probeerde met lange ballen de spitsen te bereiken. Die werden scherp gedekt. Er moest een fout van Clarence Pahlad, die Bart van Steveninck wilde uitspelen, aan te pas komen om Yerseke langszij te brengen. De spits ontfutsel de de laatste man de bal en gaf de vrijstaande Padden van de Water de ge legenheid de bal in het lege doel te schieten: 1-1. De gelijkmaker verstoorde even het evenwicht bij de thuisclub. Het tweede doelpunt viel op een gunstig moment. Jos de Koeijer trapte half naast de bal, en Bom strafte de misser van de aan voerder af: 2-1. Druk Na rust dwong SSV een aantal hoek schoppen af, terwijl een onmachtig Yerseke probeerde om enige druk uit te oefenen. De doelpunten vielen aan de andere kant. Eerst was er een slechte tussenkomst van Boone bij een voorzet van De Groote. De vrijstaande Bom tik te de bal in het doel. Twee minuten later werd een overtalsituatie afgestraft. Op aangeven van Scholten bepaalde De Groote de eindstand op 4-1, SSV'65-Yerseke 4-1 (2-1). 9. Reinier Schol ten 1-0, 22. Padden van de Water 1-1, 28. Paul Bom 2-1, 66. Paul Bom 3-1, 68. Mark de Groote 4-1. Scheidsrechter: C. Dalebout (Nieuwerkerk). Gele kaart: Marco Goovers, Reduan Dinar (SSV'65). Aantal toeschou wers: 250. SSV'65: Wijbrand Boonstra, Jostein Decor te, Clarence Pahlad, Mischa Flore, Arjan Sandee (55. Marco GooversMaurice van den Hemel, Paul Bom, Armando Probert, Niels Paardekooper, Reinier Scholten (80. Perry Kentin), Mark de Groote (71. Reduan Dinar). Yerseke: Ramon Boone, Bastian van de Pias- se, Remco de Koeijer, Jos de Koeijer, Jordy den ToonderJaap Vogelaar (80. Johnny Lin- denberg), Wim Zoeteweij, Elco de Schipper, Padden van de Water (64. Adriaan van de Plasse), Bart van Steveninck, Corstiaan Noordijke (46. Lowie de Koeijer). door lepTriou WEMELDINGE - Motor crosser Kees den Hollander uit Aagtekerke, de favoriet voor het open Zeeuws kam pioenschap in de superklas se, zal het dit jaar zwaar krijgen om zijn titel te pro longeren. Arno Ruttinger en Davy van Hoepen lieten za terdag in Wemeldinge zien dat ook zij hun plannen op de titel hebben gezet. Bij de 125cc zal de strijd zich voornamelijk toespitsen tus sen Casper Ova a en Peter Rottier, die beiden een man che wonnen. Bij de 80cc is johnny Gijssel koploper na twee gewonnen manches. Hetzelfde geldt voor Mark Boot bij de 60cc. Strijd Het deelnemersaantal viel wat tegen tijdens de eerste wedstrijd voor het open Zeeuws kampioenschap. Met name de 12 5 cc was mager be zet. Er werd echter in alle klassen strijd geleverd op het Wemeldingse circuit, dat er ondanks de regen van de af gelopen dagen perfect bijlag. De inspanningen van de baanploeg onder leiding van Henk Meerman hadden daarvoor gezorgd. Kees den Hollander, die in de superklasse vooi'lopig aan de leiding gaat, moest zaterdag de manche-overwinning aan een ander laten. Den Hollan der had met name het geluk dat zijn belangrijkste oppo nenten, Arno Ruttinger en Davy van Hoepen, in een van de manches met pech kregen af te rekenen. Daardoor won nen zij beiden slechts een maal wonnen en verzamelde Den Hollander met twee tweede plaatsen toch de meeste punten. Conditie Na een wekenlange afwezig heid stond ook Erik van der Wekken weer aan de start. „Ik heb tien weken niet op de motor gezeten door verve lende blessures. Ik denk dat de conditie me parten zal gaan spelen", voorspelde de crosser uit Zierikzee. In de eerste manche pakte hij di rect kopstart. Van der Wek ken liet zien dat de Wemel dingse baan hem uitstekend ligt. Op ervaring en techniek wist hij tot enkele ronden van het einde iedereen achter zich te houden. Arno Ruttin ger en Kees den Hollander gingen hem toen nog voorbij. Met zij n derde p laats kon Van der Wekken toch spreken van een geslaagd heroptreden. Inhaalrace Davy van Hoepen, een van de titelkandidaten, moest door een valpartij en pech met zijn koppeling de kop laten gaan. Hij finishte slechts als zeven de. In de tweede manche liet hij zien dat er rekening moet worden gehouden met hem. Direct na de start nam hij de leiding. De aandringende Henk Thijs wist hem niet van de eerste plaats te verdrin gen. Kees den Hollander finishte als derde en pakte net genoeg punten om het dagklassement te winnen. Bij de 125cc lijkt de strijd te zullen gaan tussen Casper Ovaa en Peter Rottier, die za terdag beiden een manche wonnen en gelijk in punten staan. In de eerste manchde reed Ovaa vrij gemakkelijk naar de winst, nadat Rottier een zeer slechte start kende en na twee ronden pas als ne gende doorkwam. Na een formidabele inhaalrace wist hij nog op te klimmen naar de tweede plaats, maar hij kon Ovaa niet meer bedreigen. In de tweede manche stelde Rottier snel orde op zaken. Ovaa had kopstart, maar na twee ronden opende Rottier met succes de aanval. Hij stond de leiding niet meer af. Foutje De 60cc werd gewonnen door Mark Boot, de kleinste man van de middag, Johnny Gijs sel, die zowel in de 125cc als de 80cc van start ging, won beide manches in de 80cc. Bij de off-the-roadklasse ging de dagoverwinning naar Henk Meerman, die kon profiteren van een foutje van Pieter Moelker in de eerste manche. door Frans Evers NIEUWERKERK - Het roer is om bij SKNWK. Niet door tech nische hoogstandjes, maar door keihard werken. De Nieuwer- kerkers toonden de juiste wed- strijdmentaliteit, stroopten de mouwen flink op en gaven trai ner Hugo Crucq precies wat hij nodig had: punten. Op karakter haalde SKNWK een 2-1-zege op Middelburg. Middelburg-trainer John Taha- pary vond dat zijn ploeg te wei nig had gekregen. „Het was een dramatisch slechte wedstrijd. De opbouw hep van geen kanten bij ons. Wij hadden het de eerste helft al af moeten maken. Deze nederlaag was absoluut niet no- dig." Het zag er lange tijd niet naar uit dat de Middelburgers tegen de eerste seizoensnederlaag zouden oplopen. In de vierde minuut van de wedstrijd kwam Middelburg al op voorsprong. Spits ElHadji Fayé kreeg veel ruimte en reageerde sneller dan Sjaak Kooijman en Oby Kik- stra. Met een fantastische lob passeerde hij de kansloze Leon Quik: 0-1. Vier minuten later kreeg SKN WK aan de linkerkant van het veld een vrije trap. Linkshalf Mark den Haan belastte zich met het karwei en legcle de bal panklaar op het hoofd van Mi chel Flikweert: 1-1. De eerste helft leverde naast een tweetal goals ook rode kaarten op voor Oby Kikstra (SKNWK) en Jordi Sohier (Middelburg). Rood Tien minuten voor rust moest Middelburg als eerste ploeg met tien man verder. Jordi Sohier, die eerst geel kreeg vanwege na trappen, beging een overtreding op Erwin Theunisse en kon in rukken. De overtreding veroor zaakte een opstootje. In bles suretijd beging Oby Kikstra een stommiteit. Onder de ogen van de Wemeldingse scheidsrechter Van de Linde trapte hij Basie na. Ook Kikstra kreeg de rode In de tweede helft vocht SKN WK voor wat het waard was. In de zestiende minuut raakte Er- win Theunisse een vrije trap van Jacky de Bruine met de buiten kant van de voet. Middelburg doelman Richard Lagarde was kansloos op de inzet: 2-1. SKNWK-Middelburg 2-1 (1-1). 4, ElHadji Fayé 0-1, 8. Michel Flik weert 1-1, 61. Erwin Theunisse 2-1 Scheidsrechter: C.K. van de Linde (Wemeldinge). Gele kaaxt: Jacky de Bruine (SKNWK), Ronald van de Heijden (Middelburg). Rode kaart: Oby Kikstra (SKNWK), Jordi So hier (Middelburg, 2x geel). Aantal toeschouwers: 150. SKNWK: Leon Quik, Sjaak Kooij man, Martijn Neele, Robert van de Zande, Oby Kikstra, Freek van Mar ie, Jacky de Bruine, Erwin Theunis se (75. Kees-Jan van Nieuwenhuij- ze), Mark den Haan (75. Léon de Bruine), Michel Flikweert, Wilco de Valk. Middelburg: Richard Lagarde, Ralph Veerhoek, René Jagt, Jordi Sohier, Marco Meur, Ronald van de Heijden, Arnoud Adriaanse, Heidei Ferreira (75. Ruben Nijeboer), Ro nald Melaard, Rink Basie, ElHadje Fayé (87. Danny Sandhovel). BRUINISSE - Thamar Zweistra was gisteren succesvol bij de dressuurwedstrijd van RV Gre- velingen in Bruinisse. De ama zone uit Vrouwenpolder won met Kyrian beide proeven in de Z2-klasse, de hoogste categorie. Zweistra stuurde het donker bruine paard in de eerste proef naar 185 punten. In de tweede proef moest de Walcherse het met een puntje minder doen. In de M2-klasse werd Nadine Tim merman uit Veere tweede met de bruine ruin Julio T, die 161 pun ten haalde. In de L-klasse won Loes Cevaal uit Grijpskerke eerste en de tweede proef. Motorcross Wemeldinge. Open Zeeuws kampioen schap. 60cc. Eerste en tweede manche. 1. Mark Boot, 2. Romina van Aert,.3,Dimi tri Schnitzler. 80cc. Eerste manche: 1 Johnny Gijssel, 2. Joeri van Liere, 3. Da ve de Jonge, 4. Johan Fredericks, 5. Nic ky Huiszoon. Tweede manche: 1Gijssel, 2. Van Liere, 3. Huiszoon, 4. De Jonge, 5 Fredericks. 125cc. Eerste manche: 1Cas per Ovaa, 2. Peter Rottier, 3. Joris van Strien, 4. Michael van de Goor, 5. AswiH van Damme. Tweede manche: 1 Rottier, 2. Ovaa, 3. Sven Ottevenne (B), 4. Joris van Strien, 5. Aswin van Damme. Super klasse. Eerste manche: 1. Arno Ruttin ger, 2. Kees den Hollander, 3. Erik van df Wekken, 4. Henk Thijs (B), 5. Marco Over- weel. Tweede manche: 1Davy van Hoe pen, 2. Thijs, 3. Den Hollander, 4. Van dei Wekken, 5. Richard Kerkhove.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20