Boeren eisen volledige vergoeding Alle aandacht voor de baas Sjezenrijders sluiten seizoen af PZC Goese ambulances naar Litouwen Veel lof voor nieuwe brandweerkazerne Wandelingen door bos Anderhalf miljoen om Goesestraatweg voor fietsers te beveiligen zeeland Meisjes lastig gevallen door potloodventer Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Agrarisch Schouw en-Duiv eland denkt dat Rijk schade onderschat maandag 21 september 1998 door Marco van Barneveld HEINKENSZAND - Zo'n hon derdvijftig mensen hebben het afgelopen weekeinde in de Stenge in Heinkenszand met hun honden meegedaan aan het NK-Obedience 1998 van The Dutch Obedience Society. Met hun honden moesten zij in di verse klassen allerlei proeven afleggen. Kampioen in de moei lijkste klasse werd J. Labots uit Leiden met zijn hond Floyd, een Groenendaeler. Labots en Floyd mogen zich een jaar lang Neder lands Kampioen Obedience noemen. Op de wedstrijden kwam behoorlijk wat publiek af. De tribunes in de Stenge za ten vol. Obedience is een uit Engeland afkomstige sport, waarin baas en hond als team worden getest. In Heinkenszand waren het af gelopen weekeinde honden van allerlei rassen van de partij. De moeilijkheidsgraden van de oe feningen lopen sterk uiteen, af hankelijk van de klasse waarin elk team uitkomt. In totaal werd er het afgelopen weekeinde in zes klassen gestre den, variërend van 'pre-begin- ners' en 'beginners' tot de Kam pioensklasse. De oefeningen bestaan onder meer uit het aan gelijnd of los volgens van de baas door de hond, het komen op bevel of het zitten en bhj ven op bevel. Hoe hoger de klasse waarin een team uitkomt, hoe minder een hond mag worden geholpen. Een voorbeeld van een oefening uit de hoogste klasse: de hond moet de baas volgen, waarbij in diverse tempo's wordt gelopen en zo'n zeventig verschillende bochten moeten worden geno men. Als keurmeesters waren dit jaar onder andere Linda en Jim White uit Engeland van de partij. Zij zijn in obedience- kringen geen onbekenden, aan gezien zij al jaren regelmatig optreden als keurmeester. Met mooi weer en veel publiek hadden de sjezenrijders een mooie dag in Zoutelande. foto Ruben Oreel doorSjaak Janse ZOUTELANDE - Evelien van Maldegem en Robby Koets uit Biggekerke hebben zaterdag de vrije sjezen wedstrijd ge wonnen. Deze vrije sjezen- wedstrijd van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging is sinds enkele jaren de afsluiting van het seizoen. De wedstrijd werd een waar dige afsluiting van een mooi seizoen ring- en. sjezenrijden, met mooi weer, veel publiek, veel extra prijzen en 43 deel nemende sjezencombinaties. De sjezencombinaties reden zeventien rondjes, waarbij de combinaties vier ringen per ronde konden steken. Uitein delijk waren er twee koppels die alle 68 ringen wisten te ste ken, namelijk Evelien van Maldegem en Robby Koets uit Biggekerke en Esther en Si mon Lous uit Oostkapelle. De kamp, ook op alle vier de ringen, werd een waar spekta kel. Hij begon op de ring van 32mm, die beide combinaties vier keer wisten te steken. Dit- zelfde gebeurde op de ring van 26mm. De ring van twintig millimeter werd door beide combinaties drie van de vier keer gestoken, zodat de ring van veertien millimeter in de bus ging. Deze ring staken bei de combinaties twee keer en dus kwam de kleinste ring van tien millimeter doorsnede in de bus. Evelien van Maldegem en Robby Koets wisten zelfs deze ripg van 1 Omm één keer te steken en mochten zich zo doende winnaar van deze sje zen wedstrijd noemen. Esther en Simon Lous werden dus tweede en Diny Krijger en Krijn Faasse wonnen de kamp om de derde plaats. Naast de prijzen voor het aan tal gestoken ringen waren er trofeeën voor de versiering. Esther en Simon Lous werden voor de derde achtereenvol gende maalais eerste gekozen en zodoende definitief eige naarvan de wisselbeker van de Heemkundige Kring. De twee de plaats was voor Lena en Bram Roose en derde werden Willeke en Aart Wondergem. door Marco van Barneveld GOES - Vanuit Goes zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vier ambulances richting het Litouwse Panevezys vertrok ken. De ambulances zullen daal de basis gaan vormen voor een nieuw op te zetten gemeentelij ke ambulancedienst. De actie is een initiatief van de stichting Stedenband Goes-Panevezys. Het is al de tweede keer dat van uit de Zeeuwse stad ambulances worden overgebracht naar de plaats in Litouwen. De vorige keer werd een ambu lance overgebracht naar het stadsziekenhuis in Panevezys. Dit keer gaat het om twee am bulances die voorheen werden gebruikt door de ambulance dienst Bevelanden en om twee wagens die werden gebruikt door de stichting Oosterschel- deziekenhuizen. De voertuigen zijn hier wettelij k afgeschreven maar verkeren nog wel in goede staat. Voor Litouwse begrippen gaat het zelfs om een luxe-voor ziening. Daar zijn op het gebied van ambulances nauwelijks nonnen gesteld. Onderhoudsbeurt De afgelopen tijd hebben de wa gens een grondige onderhouds beurt ondergaan. Ook werd in het Litouws op de wagens ver meld dat zij onderdeel uitmaken van een ambulancedienst: greitoji medicinos pagalba. Be halve de ambulances werd het afgelopen weekeinde ook een groot aantal hulpgoederen na; de zusterstad van Goes bracht. Die spullen zijn ondt meer beschikbaar gesteld doi diverse Goese apotheken. H< transport is mogelijk gemaal door verschillende sponsoi Een aantal medewerkers van t ambulancedienst Bevelanden met het transport meegegaai Zij zullen een week in Panevi zys verblijven en hun collega daar zoveel mogelijk tekst uitleg geven over het aangeli verde materiaal. Op maand; 28 september worden zij ten verwacht. Viswedstrijd bij Dishoek MIDDELBURG - De henge sportvereniging Middelhui houdt zondag 27 september i samenwerking met de hengc sportzaken van Brammei Dump de jaarlijkse internatii nale hengelsport wedstrijd aa de stranden bij Dishoek. Het evenement waaraan enke honderden hengelaars meedoe begint 's morgens om 10.00 ui en duurt tot 14.00 uur. Tot ee uur voor de aanvang van i wedstrijd kan er nog worden ii geschreven in het vereniging gebouw De Couburg in Koudi kerke. Traditiegetrouw zijn weer fraaie prijzen te winne De hoofdprijs is vijftienhoi derd gulden. Eén op de vijf dee nemers heeft prijs. Een golden retriever strak in het gelid naast de baas tijdens de volg- oefening. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Een nog onbe kende man heeft vrijdagoch tend op de Haarmanweg in Ter- neuzen een meisje uit Sluiskil lastig gevallen. Het meisje was op weg naai school toen de man zijn ge slachtsdeel uitzijn broek haalde en aan haar toonde. Later die dag was er ook een potloodventer actief in Sluiskil, maar het is niet duidelijk of het om dezelfde man gaat. In Sluiskil werd een meisje uit Phi lippine met de man geconfron teerd. Beide jonge slachtoffers waren flink overstuur door de gebeur tenis. Aan alle bewoners van MIDDELBURG (REYERSHOVE E.O.) Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in MIDDELBURG (REYERSHOVE E.O.) aan het waterleidingnet van dinsdag 22 t/m donderdag 24 september 1998. Tijdens de werkzaamheden en enige dagen daarna is de kans aanwezig dat bruin water uit de kraan komt, wat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed, en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. De bewoners van genoemd gebied wordt aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden tijdens de werkzaamheden. De druk van het water kan lager zijn dan gewoonlijk. Voor meer informatie-kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven Ie Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DELTA sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Het bekijken van een echte brandweerauto is genieten voor jong e oud. foto Willem Miera door Marco van Barneveld SINT MAARTENSDIJK - De grondig verbouwde brandweer kazerne aan de Oostsingel in Sint Maartensdijk is zaterdag officieel hei-opend. Aan die ope ning moest een forse hoogwer ker te pas komen. Alleen daarmee kon de Thoolse burgemeester H. A van der Munnikde sleutel van de kazer ne, voor de gelegenheid bovenin een metershoge sirenemast ge hangen, bemachtigen. Niet alleen is de afgelopen maanden het bestaande gedeel te grondig opgeknapt, maar er is ook een compleet nieuwe hal bijgebouwd. Die wordt ge bruikt voor opslag van materi aal. Onder meer wordt er een blus- en hulpverleningsvoer tuig gestald. De oude hal is om gebouwd tot instructielokaal e kantine. De voormalige instrui tieruimte is omgebouwd tot toi let, douche en magazijn. Arbo De verbouwing was nodig oi aan de nieuwste Arbo- (wet o de arbeidsomstanigheden) e veiligheidseisen te voldoen. Ht oude gebouw was simpelweg klein. De brandweerlieden ze; gen in de nieuwe ruimtes ve prettiger te werken. Zo zijn nieuwe kledingrekken waar z hun pakken makkelijk kwi kunnen. Sinds maart is aan c renovatie gewerkt. Intussen ko de brandweer gewoon zijn wer blijven doen. Nadat de vei nieuwde kazerne zaterdag voc een select gezelschap officiei was heropend kon ook het gro pubhek haar bewonderen. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Ge nieten van de stilte en misschien een ree of een zwerm vogels ont moeten. Dat kan 22 en 29 sep tember tijdens nazomer-wan delingen door de Boswachterij Westerschou1wen De wandelingen zijn een initia tief van Staatsbosbeheer. Die zorgt voor een deskundige gids. De zeereep is het overgangsge bied tussen het noordzeestrand en het bos. Deze strook natuur gebied vormt een belangrijk schakel in de jaarlijkse voge trek. Vaak zijn hier volgens mensen van Staatsbosbehe; veel verschillende soorten v< gels te zien. De excursies beginnen om middags om half twee bij de ej cursieschuur aan de hoofdii gang van de Boswachterij aa de Kraaijensteinweg. Wie m; wil, moet tevoren een kaart kopen bij het kantoor in Haan stede van de VW Schouwei Duiveland. door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Volledi ge vergoeding van de schade door wateroverlast. Dat is en blijft het uitgangspunt voor de land- en tuinbouworganisaties. Dat werd zaterdag duidelijk tij dens een crisisvergadering van Agrarisch Schouwen-Duive- land (ASD) in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven. Volgens ASD-bestuurslid R. J. van der Wekken onderschat de rijksoverheid de omvang van de schade. ,,Zij denkt dat de schade minder zal zijn dan in 1995 het geval was. Wij denken dat het veel meer zal zijn." Dat is ook de overtuiging van ASD-voorzit- ter P. de Koeyer. Hij is bang dat alleen al op Schouwen-Duive- land de schade op zal lopen tot ongeveer twintig miljoen gul den. Of alle schade daadwerkelijk vergoed gaat worden, is voor ASD nog een open vraag. „Wij gaan voor honderd procent, maar de overheid zal daar best iets van af proberen te knabbe len." De Koeyer rief> de massaal naar de crisisvergadering in Brouwershaven gekomen boe ren op zo snel en volledig moge lijk hun schade op een rijtje te zetten. Ook de schade die nu nog niet zichtbaar is, maar wel een verlaat gevolg kan zijn van het overstromen van de akkers. De Koeyer verwacht dat nog deze week schadetaxateurs op pad gaan. De boeren kunnen rekenen op de onvoorwaardelijke steun van de gemeente Schouwen-Duive- land. „Vanaf het begin hebben wij pal gestaan voor de boeren en dat blijft zo", hield burge meester mr. J. J. P. M. Assel- bergs van Schouwen-Duive- land zijn toehoorders in het Tonnenmagazijn voor. De bur gemeester beloofde dat de ge meente alles in het werk zal stel len om ervoor te zorgen dat de boeren de schadevergoeding krijgen waar ze recht op heb ben, Hij riep hen op niet te schromen de hulp van de ge meente in te roepen. Er zijn, zo het hij weten, mogelijkheden voor individuele bijstand. Knelpunten ASD-voorzitter De Koeyer wil zo snel mogelijk nagaan wat er moet gebeuren om te voorko men dat een dergelijke ramp - want dat is de wateroverlast volgens hem voor de boeren - zich nog een keer voordoet. Hij riep de bezoekers van de crisis vergadering op te melden welke knelpunten zij zien in de water beheersing. Vanavond houdt de afdeling Tholen/Sint Philipsland van de LTO een crisisvergadering in de Wellevaete in sint Annaland. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. Morgenavond komen de Oost-Zuid-Bevelandse boe ren in crisis vergadering bijeen in De Vroone in Kapelle. De ver gadering begint om 20.00 uur. door Marco van Barneveld KAPELLE - De Goesestraat weg in Kapelle moet veiliger worden gemaakt voor fietsers. Nu is het daarvoor automobilis ten niet duidelijk dat er op die plek met fietsers rekening moet worden gehouden. Om de situatie te verbeteren moeten er zogenoemde fiets- suggestiestroken worden aan gelegd, uitgevoerd in rood as falt. Verder moet er aan de grens met de bebouwde kom van Ka- Hardrijders COLIJNSPLAAT - De politie op Noord-Beveland heeft gisteren op twee plaatsen snelheidscon troles gehouden. Op de N256 te Colijnsplaat re den 122 van de 722 gecontro leerde voertuigen te snelOp de Oostwestweg te Wissenkerke gold dat voor 43 van de 323 voertuigen. ZIERIKZEE Bijeenkomst - De Crohn Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland afdeling" Zeeland houdt dinsdag 29 september aan de Grevelin- genstraat 2 te Zierikzee een bij eenkomst. Centraal staan het uitwisselen van ervaringen en praktische tips. De avond wordt begeleid door maatschappelijk werker Eric Bouman. De zaal is open vanaf 19.30 uur. pelle een plateau komen om de snelheid van gemotoriseerd ver keer te drukken. Ook moeten bij die komgrens geleiders komen om de hoofdrijbaan te versmal len. Dat stelt het Kapelse colle ge van burgemeester en wet houders in een voorstel aan de commissie VROM. Het college wil zo'n anderhalf miljoen gul den uittrekken om de maatrege len uit te kunnen voeren. Op de 'fietssuggestiestroken' die het college op de Goese straatweg wil laten aanleggen mogen auto's weliswaar gewoon rijden, maar burgemeester en wethouders gaan ervan uit dat met die maatregel toch een lage re snelheid wordt afgedwongen bij automobilisten. Door de ro de fietsstroken lijkt de rijbaan voor automobilisten smaller. Op die manier moet duidelijk zijn dat fietsers een belangrijke plaats innemen op de weg. Om te voorkomen dat automo bilisten op de fietsstroken blij ven rijden moeten op verschil lende punten geleiders van zo'n tien meter lengte worden aan gebracht. Verder wil het college op de diverse kruispunten op de Goesestraatweg licht verhoog de plateaus aanleggen. Overi gens heeft de Fietsersbond vol gens B en W laten weten liever een oplossing te zien waarbij er gescheiden van de weg gelegen fietspaden komen. Volgens het college is daar in dit geval ech ter geen ruimte voor. Ook zou het veel duurder zijn om aparte fietspaden aan te leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10