Frank de Boer dicht bij rentree Blijlevens blijft TVM trouw Week rust voor doelman John Karelse Van der Burg coach van tafeltennisteam Hoogma noemt HSV kans van zijn leven Misplaatste berichten onveiligheid stadions Verdediger speelt al tegen Zagreb Golftoernooi De Efteling valt in water Aanklacht Hassler tegen fan Directeur korfbalbond ontslagen Camacho bijna coach Spanje Franse topspelers ondervraagd Vierde goud voor O'Neill Bobsleeër overleden bij training PSV-Feyenoord opgeschoven door Frits Bakker BREDA - De blessure die John Karelse heeft opgelopen in de wedstrijd tegen Roda JC is minder ernstig dan het zich liet De NAC-doelman was gisteren alweer even in het stadion en liet zich in de ochtenduren on derzoeken door clubarts Fié- vez. Bij een botsing met Roda- aanvaller Arno Doomernik is de rechterarm uit de kom ge schoten. John Karelse doet het een week rustig aan en beperkt zich tot looptrainingen en krachtoefe ningen. „Aan het eind van de week kijk ik of ik zondag tegen Sparta weer kan spelen." NAC kreeg in de uitwedstrijd tegen Roda een 3-1-nederlaag te slikken. Het onderzoek naar de blessure van Karelse in het Limburgse ziekenhuis wees zaterdag al uit dat door de botsing het kapsel en de banden in de rechterarm zijn beschadigd. „Het was een ongelukkige samenloop van omstandigheden: die aanvaller kwam door, wilde stiften en ik wilde de bal wegslaan. We vie len allebei, hij kwam op mijn arm terecht." In het ziekenhuis werd de arm terug op zijn plaats gezet. John Karelse is een van de spe lers die vindt dat NAC snel op zoek moet naar versterking. De Bredase club heeft in vier wed strijden nog niet gewonnen. Trainer Neumann heeft al eer der gepleit voor de aankoop van een spits en een midden velder. Karelse vind dat de nood nu hoog is. „Ze moeten snel handelen, anders raken we steeds verder achterop." Bij NAC wordt onder meer ge dacht over een transfer van Louis Laros, die bij Vitesse op de bank zit. „En als Notting ham nu eens zou meewerken aan de transfer van Pierre van Hooydonk, dan zijn we gelijk van het spitsprobleem verlost", aldus Karelse. Zelf wil Van Hooijdonk niets liever dan zo snel mogelijk weer spelen. door Ype Minkema ZAGREB - Het is toch een ander leven, tussen de reserves. Bin nen vermaakten de beste elf zich met een leuk potje voetvolley. Hoog en droog, lol en lachen. Buiten sopten de wisselspelers door de plassen. Doorweekt, tot de laatste draad in het Holland se hondenweer. Nat en vies. Het is wennen voor Frank en Ronald de Boer. De sterren van Ajax zijn een andere status gewend. De kwelling zal zo kort mogelijk duren. Frank keert morgen, te gen Croatia Zagreb, vrijwel ze ker terug in de basis, broer Ro nald volgt spoedig. Verschil moet er zijn. De basis verschaft luxe, een ontspan nend spelletje in de gymzaal. Dat is de beloning voor bewezen diensten. De reserves worden blootgesteld aan de elementen. Als extra stimulans, om toch vooral nóg harder te werken. Frank en Ronald de Boer wer den gisterochtend buiten de Arena gezet. Ze lopen conditio neel flink achter bij de rest. Na I 12 juli - Nederland-Kroatië - hadden ze geen wedstrijd meer gespeeld, zelfs geen echte trai ning meer ondergaan. Ze zijn verrassend snel terug. Frank de Boer kan morgen, na vijf dagen training, alweer mee doen. Voor Ronald ligt het iets moeilijker. Broer Frank: „Ikkan me makkelijker terugtrekken op mijn taken, louter en alleen verdedigen. Van Ronald wordt veel meer gevraagd. Dat vergt ook meer van zijn lichaam." De verdediger gaat er ook vanuit dat hij meedoet, morgen. „Er is een grote kans." De beslissing zal hij waarschijnlijk zelf mo gen nemen, meent hij. „Dat zal Olsen toch aan mij overlaten." En hijzelf denkt dat het lichaam een wedstrijd aankan. „Maar", waarschuwt hij, „Je mag na tuurlijk niet alles van me ver wachten. Een man uitschake len, ja. Meer niet. In ieder geval niet te veel aanvallende impul sen. Daar ben ik waarschijnlijk nog niet aan toe." Opmerkelijk fit De tweeling oogt opmerkelijk fit, afgetraind bijna. In de top dagen van het WK, afgelopen zomer in Frankrijk, woog Frank bijvoorbeeld 76 kilo. Na twee maanden nietsdoen is er maar één kilootje bijgekomen. ,Het vetpercentage steeg ook nauwe lijks. Op topniveau 11.9, nu nog onder de 13. Wat ze daarvoor hadden gedaan? Niets eigenlijk. Of, te weinig, dat in ieder geval. Veel fruit gegeten, zegt de ver dediger. Geen vette happen, een balletje mayo of zo. En veel lo pen. Frank had zich voorgeno men elke dag flink wat kilome ters te maken. Maar het leven in eenzaamheid viel de teamspeler zwaar. Het betekende rondjes rennen, kilometers maken. Zón der bal. Een verschrikking voor een groepsdier, voor een voet baller. Hij begon een traininkje over te slaan. „Dan keek ik uit het raam, zag dat het regende en dacht: morgen maar weer." Frank bleef zelfs een week lang van onze sportredactie AMSTERDAM - De veelzijdig heid van Ben van der Burg lijkt geen grenzen te kennen. Na een carrière als topschaatser en te levisiepresentator zal de 30-ja- rige neerlandicus dit seizoen zijn debuut maken als tafelten- niscoach. Amsterdam United, de nieuwe eredivisionist bij de mannen, legde Van der Burg voor één jaar vast. De keuze van de hoofdstedelijke formatie voor Ben van der Burg mag opmerkelijk genoemd wor den, want de voormalig vice- wereldkampioen schaatsen is een leek binnen het tafeltennis. „Ik weet inderdaad zo goed als van onze sportredactie ENSCHEDE - Hij noemt het de kans van zijn leven, bijna dertig en dan voor vier jaar tekenen bij HSV. „Dat is maar weinig spe lers gegeven", beseft Nico-Jan Hoogma. Afgelopen zondag was hij tegen RKC nog de aanvoer- der van FC Twente, komend weekeinde is hij te gast bij Bay- ern München, als mandekker van de Hamburger Sport Verein, KAATSHEUVEL - De tweede ronde van het NP- GA Masters golftoernooi is gistermiddag gestaakt. De aanhoudende regen zette de greens van Golf- park De Efteling blank zette. Het is de bedoeling dat het met 7.5.000 gulden gedoteerde toernooi van de Nederlandse proftour vanochtend wordt voort gezet.. Blijkt ook dan niet ge speeld te kunnen worden, dan is de kans groot dat de directie van De Efteling en de toemooileiding be sluiten de rest van het NP- GA Masters later dit jaar te spelen. ANP binnen. Toch vindt hi] dat hij best een grote zelfdiscipline heeft. Als het gras in de tuin te hoog staat, dan moét de maaier uit de schuur, zegt hij. „Dat komt door een schuldgevoel. Dat gaat op een gegeven mo ment toch knagen." Het voerde de voetballers uiteindelijk ook terug in de armen van de club. Topniveau Toch, de tweeling was op elkaar aangewezen. Meer dan ooit. Ze hadden toch ook samen kunnen trainen? Frank: „Hebben we misschien twee keer gedaan. Ach, Ronald woont in Abcoude, ik in Monnickendam. We bleven beiden liever dicht bij huis." Vijf dagen met Haarms, de her steltrainer, en met bal moeten Frank de Boer weer terugbren gen in het elftal. Hij staat er goed voor. Het valt hem zelf ook mee. Vrijdag, tijdens de pers conferentie, hadden ze nog ge zegd dat ze anderhalf, twee we ken nodig hadd'en om terug op topniveau te komen. Nog geen drie dagen later stappen ze bei den op het vliegtuig naar Za greb. Frank: „Ik ben zelf ook een beetje verbaasd dat ik nu al bij de groep zit." GPD Ajax trainde gisteren voor de Champions League-wedstrijd van morgen in en tegen Zagreb. Frank de Boer, sjouwend met een doel, zal vrijwel zeker te rugkeren in de basis bij de Am sterdammers. foto Koen Suyk/ANP niets van tafeltennis, maar ik ga ook heus geen technische en tac tische tips geven. Mijn taak ligt puur in de begeleidende sfeer, ik ben de mentale coach", licht Van der Burg zijn rol toe. Iets anders „Amsterdam United heeft mij benaderd met het verhaal dat ze eens iets heel anders wilden doen, met een coach die niet uit de tafeltenniswereld komt. Dat sprak me enorm aan. Met mijn achtergrond als schaatser kan ik de spelers misschien een an dere kijk op topsport geven." Van der Burg's debuut als tafel- tenniscoach is komende zondag tegen landskampioen Feijen- oord. ANP de voormalig winnaar van de Europacup I en de zevenvoudig kampioen van Duitsland. RKC thuis, het was na zes jaar Hoogma's slotakkoord. Ensche de was leuk en aardig, maar nu wacht hem de uitdaging en het geld van de Bundesliga. „Na tuurlijk speelt het financiële as pect een grote rol", erkent Hoogma. „Anders zou ik het mijn gezin toch niet aandoen om naar Duitsland te verhuizen?" Zijn lijf was tegen RKC nog in Enschede, maar zijn gedachten zaten al dagen bij HSV. Na een paar mislukte deals in het verle den, moest het dit keer maar eens gebeuren, meent hij. „Daarom waren de afgelopen dagen psychologisch ook ver schrikkelijk zwaar", aldus Hoogma. „Zeg maar gerust, een uitputtingsslag." Gistermorgen kreeg hij het verlossende tele foontje. De clubs waren er on derling uit, de krabbel kon wor den gezet. „Een verlossing", aldus een opgeluchte Hoogma. De geboren Fries zat tot gisteren vastgeketend aan een contract dat hem tot het jaar 2001 aan Twente verbond. „Ik kan me voorstellen dat Twente veel geld voor me wilde hebben, maar ze zullen toch niet het onderste uit de kan hebben gevraagd? Ik be doel, Twente heeft hier toch ook belang bij? Wat zou de club er aan hebben gehad als ze deze overgang hadden geblokkeerd? Dan hadden ze nu met een ge frustreerde speler gezeten die zijn zinnen helemaal op Ham burg had gezet." GPD Jeroen Blijlevens besloot gisteren, op de rustdag van de Ronde van Spanje, zijn contract bij TVM te verlengen, foto Cees Zorn/GPD Vriendenploeg belangrijker dan financiële onafhankelijkheid door René Banierink BARBERA DEL VALLES - Jeroen Blijle vens wilde eigenlijk zekerheid voor meer dere jaren. Lees: een contract tot ergens in de volgende eeuw. Hij kon het krijgen, in buitenlandse dienst. Dan zou het sprint kanon financieel onafhankelijk zijn ge worden. Maar Blijlevens twijfelde. Hij wist wat hij bad aan zijn makkers van TVM/Farm Frites, maar niet aan wat hij zou krijgen. Gisteren, op de rustdag in de Vuelta, gaf de 26-jarige profwielrenner daarom opnieuw zijn jawoord aan de ploeg die hem vijf jaar geleden, toen nog als tamelijk onopvallende amateur, het vertrouwen gaf. Dat laatste heeft zwaar meegewogen voor de geboren Brabander. En dan met name de hele (doping)affaire van de afgelopen Tour de France en de nog steeds voortdu rende nasleep ervan. Hij deed gisteren geen moeite om dat te ontkennen „Dat heeft zeker meegespeeld. We hebben met zijn allen veel meegemaakt Ik wist dat we een vriendenploeg hadden. Maar die band is de afgelopen maanden alleen nog maar sterker geworden Daarnaast, zo gaf hij aan, twijfelde hij of hij over de grens wel een ploeg zou vinden die zich helemaal, maar dan ook hele maal, in voor- en tegenspoed, zou wegcij feren voor zijn succes. „Ik zie zo op dit moment geen team dat mij dezelfde en on voorwaardelijke steun kan geven als mijn huidige ploeg." Blijlevens kreeg de afgelopen weken, na dat de leiding van de ploeg bekend had ge maakt er nog een seizoen aan vast te kno pen. nog eens de bewijzen geleverd. In de nationale profronde won Blijlevens twee ritten en nu, tijdens de Ronde van Spanje, staat de teller ook alweer op twee etappe zeges. In beide gevallen cijferden zijn ploegmakkers zich compleet weg voor hun voornaamste garantie voor succes. J eroen Blij levensDa t heeft me heel goed gedaan", constateerde hij, nadat hij een paar uurtjes de benen had losgefietst. Zwaar weer Het klonk tamelijk nuchter. Maar Blijle vens moet de afgelopen weken in zware tweestrijd verzeild zijn geraakt. Hij wilde zekerheid, voor meerdere jaren. Omdat hij weet dat, zeker op dit moment in de wielrennerij, het verschil tussen succes en ellende nauwelijks een fietsband dik is Maar voor zijn gevoel, met ploegleider Priem, verzorger Moors en arts Michailov nog steeds vast in Frankrijk, kon hij het niet maken om nu het in zwaar weer ver zeild geraakte schip te verlaten. Het feit dat interim-manager Otto van der Veen hem niet meer dan een eenjarig contract kon aanbieden, was vervelend. Maar er was compensatie. „Ik had een paar per soonlijke wensen Nee, daarover wil ik venier niets zeggen. Maar het is geregeld, dat was voor mij het belangrijkste." Zijn contract loopt dus nog door tot eind volgend seizoen, met een optie voor het jaar erop als de sponsors doorgaan. Maar echt hard is dat niet. Blijlevens: „Dan moeten we gewoon opnieuw om de tafel." Ploegleider Hendrik Redant noemde het aanblijven van zijn rappe man. die dit jaar al veertien overwinningen bijelkaar reed, 'heel mooi voor de ploeg.' Die ploeg is ook helemaal rond de sprinter gebouwd, wat zijn aanblijven eigenlijk pure noodzaak maakte. Redant: „Ik wil niet zeggen dat de ploeg valt of staat met Jeroen. Maar laat duidelijk zijn dat hij ontzettend belang rijk is voor dit team. Alle renners hebben een onvoorwaardelijk vertrouwen in hem en ik denk dat hij dat nergens anders zo zal vinden Volgens de ploegleider is het ook voor Pnem, Moors en Michailov een voorname steun in de rug dat Blijlevens blijft. „Nu nog hopen dat zij weer snel bij ons zijn, dan is de familie weer compleet." GPD DORTMUND - Thomas Hassler heeft een aanklacht inge diend tegen een supporter van VfL Bochum. De fan raakte de middenvelder zondag in de Duitse competi tiewedstrijd Dort mund - Bochum met een bierfles op het hoofd. Hassler werd minutenlang behandeld en viel in de rust uit. Bochum won met 1-0. De politie van Dortmund pakte de 24-jarige dader op, maar liet hem later weer vrij. Hij moet zich nog verant woorden voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel DPA/RTR BUNNIK - Het hoofdbestuur van het Nederlands korfbalver- bond (KNKV) heeft directeur Harry Hilbennk op staande voet ontslagen. Uit intern onderzoek is gebleken dat hij bondsgelden voor privédoeleinden heeft aangewend. Volgens voorzitter Van Dijk gaat het om een bedrag van minimaal 80.000 gulden.Het bestuur doet vooralsnog geen aangifte bij de politie van de verduistering. ANP/GPD MADRID - Jose Antonio Camacho heeft het aanbod geaccep teerd om bondscoach te worden van Spanje De 43-jarige Ca macho stelt de Spaanse voetbalbond wel de voorwaarde dat hij zonder inmenging van anderen kan wecken. Hij wil ook zijn eigen assistent-trainers uitzoeken. De voormalige coach van Espanyol wacht nu op antwoord van de bond „Ik wil de vrijheid hebben om elke beslissing te kunnen nemen die ik no dig acht", aldus Camacho. De bond heeft een uitgebreide trai nersstaf, bestaande uit Basken. Zij werkten allen onder Ja- vier Clemente, die vorige week zijn ontslag nam. De Spaanse bond vroeg eerst Luis Aragones (60) als opvolger. Hij weiger de zondag. Daarna kreeg Camacho een aanbod. Camacho speelde in zijn carrière als voetballer 81 interlands voor Spanje en kwam zestien jaar uit voor Real Madrid. Als trainer werkte hij dit jaar 22 dagen bij de club. waarna hij plaats maakte voor Guus Hiödink. RTR/DPA TURUN - De voetballers Zinedine Zidane en Didier De- schamps zijn gisteren door het gerecht in Turijn ondervraagd in het kader van het onderzoek naar doping in de Italiaanse sport. Hun club Juventus is beschuldigd van het toedienen van spierversterkende middelen aan spelers. De voetballers van de Italiaanse kampioen zouden bijvoorbeeld creatine ge bruiken. Dat middel is niet verboden en sommige clubs die nen het spelers toe om van blessures te genezen. RTR KUALA LUMPUR - De Australische zwemster Susie O'Neill heeft gisteren in Kuala Lumpur tijdens de Gemenebestspelen haar oogst gouden medailles op vier gebracht. Ze zegevierde op de 400 m vrije slag en de 4x100 m vrije slag O'Neill begon haar goldrush zondag met een zege op de 200 m vrije slag. Daarna maakte ze deel uit van de winnende Australische ploeg op de 4x200 m vrij. Alleen op de 100 m vrije slag moest ze zaterdag tevreden zijn met zilver. De Engelse Sue Rolph was haar toen te snel af. RTR ALTENBERG - De Duitse bobsleeër Lars Bolte is zondag tij dens de training in Altenberg aan een hartstilstand overle den. De 31-jarige Bolte, die als remmer fungeerde, eindigde vorig jaar op de WK tweemansbob in St. Moritz met piloot Matthias Benesch als negende. Tot 1994 deed Bolte aan dis cuswerpen. S1D door Gijsbert Spierenburg ZEIST - De KNVB is gisteren de gehele dag druk doende geweest de alarmerende berichten over de onveiligheid van de Neder landse voetbalstadions te ont zenuwen. De lichte paniek ont stond als gevolg van een, volgens de voetbalbond, onjuis te interpretatie van het NOC *NSF-rapport door het Radio 1 Journaal. De Amsterdam Arena, de thuis haven van Ajax, zou het enige voetbalstadion in het land zijn, waar geen gebreken waren ge constateerd. In een aantal ge vallen zou de KNVB clubs zelfs ontheffingen hebben moeten verlenen voor de verstrekking van de competitielicenties voor dit seizoen. Geen sprake van, zo bleek gisteren bij nader inzien. Volgens de persvoorlichter van de KNVB, Rob de Leede, heeft de onder verantwoordelijkheid van het NOC*NSF uitgevoerde inventarisatie van de knelpun ten in en rond de voetbalstadi ons niets verontrustends opge leverd. In het bijzonder de landelijke politiek kon hij in dit opzicht geruststellen „Op een enkele club na blijken alle be taald voetbalclubs aan de voor waarden te voldoen, zodat we vrolijk kunnen blijven voetbal len", aldus De Leede. Begin maart Anders dan gisteren door het Radio 1 Journaal gemeld, zijn de clubs niet in de zomer, maar be gin maart al geïnformeerd over de aanbevelingen van het onaf hankelijk onderzoek, dat de sector accommodatiezaken van NOC*NSF in opdracht van de KNVB verrichtte naar de veilig heid van de stadions van de 36 betaald voetbalorganisaties in Nederland. De inspectie van de stadions had plaats in de maanden de cember, januari en februari. Per club werden de specifieke man kementen genotuleerd. De op en aanmerkingen zijn in het vroege voorjaar, in rapport- vorm, ter hand gesteld aan de clubs en de burgemeesters. Slechts op kleine onderdelen - ten aanzien van toiletvoorzie ningen, verwijsborden (picto grammen), EHBO-posten, vi deo-camera's - bleken sommige stadions nog niet te beantwoor den aan de hoge eisen van de voetbalbond. Deze liggen in Ne derland beduidend hoger dan in het buitenland. Een UEFA- commissie, die vorige week Ne derland aandeed in verband met EURO 2000, had evenmin ondeugdelijke zaken waarge nomen. De clubs werd begin maart ver zocht de aanbevelingen van het rapport ter harte te nemen en de problemen vóór 1 augustus te hebben opgelost. Controles van KNVB-zijde hebben inmiddels uitgewezen dat de herstelwerk zaamheden voorspoedig verlo pen. De nieuwe peildatum is vastgesteld op 1 oktober. De KNVB kan clubs die niet, of niet tijdig, aan de eisen voldoen, reglementair een boete opleg gen of, in het ergste geval, de li centie ontnemen Van het een noch het ander is thans sprake, bij geen van de 36 clubs. Meer aandacht zouden alleen de testen van de calamiteits- en ontruimingsplannen verdienen. Deze blijken nog met overal te zijn uitgevoerd. Via plaatselijke convenanten zijn daarover af spraken gemaakt. Afdwingen is tamelijk ingewikkeld, omdat de clubs hier afhankelijk zijn van de medewerking van de plaatse lijke politie, brandweer en EHBO. GPD EINDHOVEN - Het competitie duel PSV - Feyenoord wordt volgende week dinsdagavond om 20.00 uur in Eindhoven ge speeld. Dat is gisteren na over leg tussen KNVB, PSV en de ge meente Eindhoven besloten. Burgemeester Welschen van Eindhoven had een verbod uit gevaardigd voor aanstaande zondag 18.00 uur Het tijdstip van 14.30 uur op die dag kon in de ogen van PSV en de KNVB geen genade vinden, omdat Ca nal Plus de klassieker contrac tueel rechtstreeks moet kunnen uitzenden. Als live-uitzending van dit duel niet mogelijk zou zijn, zou de voetbalbond een schadeclaim van enkele tonnen tegemoet kunnen zien. Burge meester Welschen wilde wel ak koord gaan met dinsdagavond, omdat op een doordeweekse dag de politie-inzet aanzienlijk minder kost dan een dag in het weekeinde. Dinsdagavond zendt Canal Plus de wedstrijd rechtstreeks uit. Door de plaatsing van PSV - Feyenoord op volgende week dinsdagavond komen de duels Feyenoord - NEC en PSV - Roda JC de dag erna te verva llen. Voor deze wedstrijden wordt een ver vangende datum gezocht. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17