Jeugd Axel grijpt even de macht 20% Nollebosvijvers worden uitgediept PZC zeeland OPHEFFINGS UITVERKOOP VLUCHTELING AKF-gebouw naar projectontwikkelaar Grafzerken gevonden tijdens restauratie in kerk Middelharnis Oud-V ossemeerse varkenshouder mag toch uitbreiden Korting Reünie van oud-burgemeesters ft Inbraken in Hoek Scoop debatteert over beleid j Dekzeilen vrachtauto's vernield Perenverkoop in Burgh Vechtjassen aangehouden Gemeente houdt kinderraad ter ere van jubileum Grondwet Rechter beveelt sloop van stal in Middelharnis El IS NIET VEEL VDDINSDIS OH Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! door Mieke van der Jagt GOES - Van Garderen en Dekker Project ontwikkelaars BV in Middelburg wil de grond en het gebouw van de AKF in Goes kopen. Met de Koninklijke Scheldegroep BV heeft de projectontwikkelaar een in tentieverklaring ondertekend. Officieel moet de koop nog worden gesloten. Wat Van Garderen en Dekker met het AKF-gebouw van plan is, is nog niet dui delijk. Wel is in de discussienota Goes 2030 het havenindustriegebied, waarvan de AKF het noordelijkste puntje uit maakt, voorgedragen voor stedelijke be bouwing, met name woningbouw. De Goese wethouder voor ruimtelijke ontwikkeling, M. 't Hart, weet nog niets van een overdracht. Hij wijst erop dat de discussie over de nota Goes 2030 nog niet is afgerond en dat de bestemming van het AKF-gebied voorlopig in ieder geval die van havenindustriegebied blijft. Intussen gaan in Goes, na het succes van de manifestatie Fly akf, stemmen op om de hal voor dergelijke manifestaties te be houden. 't Hart klinkt dat idee wel sympa- tiek in de oren maar van de gemeente hoe ven de voorstanders vooralsnog geen steun te verwachten. De gemeente Goes zet voor wat de cultuur betreft alle fiches op de locatie drukkerij Oostex-baan aan de Westwal, waar een nieuwe Prins van Oranje zou moeten verrijzen. Overigens zal er een heleboel tijd overheen gaan voordat een projectont wikkelaar tot sloop van de hal en tot wo ningbouw kan overgaan. Op de hal zit een gigantisch dak van asbest en de grond on der de voormalige ketelfabriek is ver vuild. Eén van de vijvers in het Nollebos die op diepte gebracht moet worden om de vissen meer ruimte te geven. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De vijvers in het Vlissingse Nollebos moe ten uitgebaggerd worden. Dat geldt zeker voor de Zwanen vijver, de plas, die dichtbij de duinenrij ligt. De diepte vari eert van dertig centimeter tot een meter. De vissen hebben meer lucht nodig. ,,We kunnen de hengelsportvereniging voor een deel tegemoet komen", verklaart P. R. van der Pool van de sectie beplantingen van de gemeente Vlissingen. „Het is een prachtig stuk na tuur, waarin we niet zo nodig hoeven in te grijpen. Maar vol gens de visvereniging leven er bijzondere vissoorten. Als we niets doen, dan groeit de vijver dicht." Dat vijvers langzaam dicht slibben, is een natuurlijk pro ces. Bladeren en takken vallen in de vijver en de begroeiing neemt toe. „Dat proces van 'verlanding' kan door eenvou dige ingrepen worden tegen gegaan. Maar als blijkt dat de ondergrond verontreinigd is, dan zal het uitbaggeren kost baarder worden. Ik denk al leen al aan het storten van de bagger. We hebben geen reden om aan te nemen dat het ver ontreinigd is, maar het is voor schrift om dat te onderzoe ken." Op dit moment worden mon sters van de ondergrond geno men. Voor het verbeteren van de waterdiepte verwacht het Vlissingse college een bedrag van ongeveer 25.000 gulden nodig te hebben. Het AKF-gebouw in Goes verandert binnenkort van eigenaar, de bestemming blijft vooralsnog ongewijzigd. foto Wil lem Mie ras dinsdag 15 september 1998 w SLUIS - Burgemeester C. van Liere van de gemeente Slu Aardenburg zal aanstaande donderdag 17 september om uur in het Belfort in Sluis vijftien zowel zittende- als ou burgemeesters van Zeeland ontvangen. De reünie wordt jaar gehouden en deze keer is Van Liere de gastheer. Het h< gezelschap zal zich laten fotograferen op het bordes van 1 Belfort en daarna begint een rondleiding door deze hallet |C ren, gevolgd door een bezoekje aan de Sint Baafs, het arche - logisch museum en escargotkwekerij In den Wijngaard j] Aardenburg. De dag wordt afgesloten met een maaltijd in h j. stadhuis in Aardenburg. e ti HOEK - Negen woningen in Hoek kregen in de nacht van zo |V dag op maandag ongewenst bezoek. In drie woningen in Irisstraat lukte het de dader(s) niet om binnen te komen. I bewoners van twee huizen aan de Gladiolenlaan, een woni 'e in de Lijsterbesstraat en een huis in de Jasmijnlaan miss a kleine geldbedragen. De buit in de overige twee woningen j de Irisstraat en de Clivialaan is nog niet bekend, aangezien j bewoners in de nacht van de inbraken niet thuis waren. 1 MIDDELBURG - Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, w( zijn en cultuur, gaat in een serie debatten het beleid van provincie onder de loep nemen. Er zal worden geprobeerd e - bijdx-age te leveren aan toekomstige beleidsontwikkeling! de gebieden die binnen het werkterrein van de organisai vallen. Het eerste debat, op maandag 13 oktober om 19.15 uurl Scoop, Achter de Houttuinen 8 in Middelburg, heeft als th ma de rol van de overheid in jeugdbeleid. De sprekers zi hoogleraar pedagogiek Hermans van de Universiteit van A - sterdam en afgevaai'digd beheerder Redig van de Verenigii Vlaamse jeugdienst. 01 KAPELLEBRUG - De dekzeilen van negen vrachtauto's c geparkeerd stonden aan de Gentsevaart in Kapellebxoig zi afgelopen weekend door vandalen vernield. De auto's war n geladen met voedingsmiddelen, die door de regen flink zi aangetast. Een 36-jarige inwoner van Kapellebnag deed aa gif te en schat de voorlopige schade op vij f tienduizend guldf j !1 BURGH - Ook dit jaar wox'dt in Burgh weer de tradition! j perenverkoop aan de Ring gehouden. Zaterdag 19 septemb om 9.30 uur wordt met de verkoop begonnen. Dat gebeurt t aanwezigheid van loco-burgemeester G. J. van de Velden, Wilde. J Veilingmeester is H. van Felius. De organiserende stichting! i Bxirghse Dag besteedt de opbrengst aan een goed doel in h doxp. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 17 en 18 jaar oud zi r zondagmiddag in hun woonplaats aangehouden Het tweetal had kort daarvoor op het Bellamypark in Vlissi gen een auto van een familie uit Oud-Beijerland beschadig Dit gebeurde toen ze met hun bromscooter de auto passee den. Naar aanleiding hiexwan ontstond een woordenwissel» waarna er over en weer klappen vielen. Niemand raakte hie bij gewond. Tegen de twee Vlissingers is proces-verbaal opg maakt. door Maria Evers MIDDELHARNIS - Tijdens werkzaamheden aan de vloer in de Nederlandse-Hervormde Kerk van Middelharnis, zijn zes oude graf zerken aan de opper vlakte gekomen. De Rijksdienst voor Monumenentenzorg is be naderd om advies uit te brengen over mogelijke restauratie. Niemand bleek op de hoogte van het bestaan van de grafzer ken. Nergens in de gemeentelij ke archieven wordt er melding van gemaakt. De stenen dateren waarschijn lijk uit de 16e eeuw. Alle zijn min of meer beschadigd. Opzichter C. Kom van de gemeente Mid- delhaimis: „De stenen zijn waarschijnlijk bij een eerdei'e ruiming van de kerk bij elkaar gevoegd. De gevonden zerken liggen allemaal aan de achter kant van de kerk tegen de toren aan, half onder het zand. De re novatie ligt aan die zijde van de kerk voorlopig stil." Kanunnikken De gemeente heeft de histori sche vondst bij de Rijksdienst voor Monumenten gemeld. J. P. L. van Rooijen van deze dienst heeft zich vorige week persoonlijk op de hoogte gesteld van de bij toeval ontdekte vondst. „Ik heb de indnxk dat het stenen zijn van Kanunnik ken. Er zal onderzoek worden gedaan naar de cultuurhistoi-i- sche waarde van de stenen. I kosten en haalbaarheid van re tauratie zullen daar tegen wo den afgewogen." De hervormde kerk van Midde harnis is een laat-gotiscl kruiskerk uit het derde kwa van de 15e eeuw. Tijdens bra: den in 1904 en 1948 is veel vi het interieur verloren gegaa De houten vloer, met elektriscl verwarming eronder die na laatste brand was aangeleg was aan renovatie toe. MELISKERKE Open huis - Schietverenigii Meliskerke houdt zaterdag september, tussen 13.00 uurt 18.00 uur, open huis. Adres: R penburgweg 16, Meliskerke MIDDELBURG Snuffelmarkt - Wijkverenigii Zuid houdt 2 4 oktober een snxi felmarkt in het Zuiderbake Rentmeesterlaan 245 in Midde burg. De markt is open van 9.1 uur tot 12.00 uur. VLISSINGEN Docudrama - In gebouw Blinkende Morgenster, Stave: manstraat 61 in Vlissinge: wordt donderdag 17 septemb om 19.30 uur een docudran getoont over de situatie vs christenen in Latijns Amerika doorTheo Calkoen DEN HAAG - Veehouder A Rij nen uit Oirschot kan zijn mega varkenshouderij aan de Hokse- weg in Oud-Vossemeer met nog eens 1800 varkens uitbreiden. Dat is bekend geworden bij de Raad van State in Den Haag. Rijnen had al een milieuvergun ning voor het houden van 5000 varkens. Hij vroeg en kreeg van de gemeente een milieuvergun- GOES Ouderavond - Stichting Het Klaverblad Zeeland houdt don derdag 24 september een con tactavond voor ouders van kin deren tussen Oen 10 jaar met een blijvende ontwikkelingsachter stand. De contactavond vindt plaats in De Rank, Beuken straat 58 in Goes-Zuid, aanvang 20.00 uur. Tel: 0118-642417. SINT LAURENS Kinderkledingbeurs - Speel- groep 't Groentje in Sint Lau rens houdt zaterdag 3 oktober van 9.00 tot 12.00 uur een kin derkleding- en speelgoedbeurs bij kippenboerderij Sturm aan de Ooststraat. De helft van de opbrengst gaat naar de speel- groep. Spullen kunnen dage lijks worden gebracht tussen 17.00 en 18.00 uur op het ver koopadres. ning op grond waaivan hij het aantal varkens met nog eens 1800 kan opvoeren. Omwonenden zeggen regelma tig stankoverlast te onder-vin den van het bedrijf. Dat is volgens hen tekenend voor de si tuatie omdat ze miiximaal 600 meter van het bedrijf wonen. Zij vroegen M. H. Middelkamp van Het Groene Schild in Wagenin- gen hen bij te staan in een proce dure bij de Raad van State. De omwonenden zien de uitbrei ding totaal niet zitten. Middel kamp voerde bij de Raad van State aan dat bedrijven een Mi lieu Effecten Rapportage (MER) moeten laten verrichten als ze een vergunning aanvragen voor meer dan 5000 varkens. De ad vocaat van het bedrijf, J. van Groningengaf Middelkamp ge lijk, maar wees er op dat het in dit geval om een vergunning gaat voor maar 1800 varkens. De varkens uit de eerdere ver gunning hoeven niet bij het nieuwe aantal opgeteld te wor den. Daarom bestaat er in dit geval geen MER-plicht en is er dus ook geen reden tot schorsing van de aan Rijnen verleende mi lieuvergunning, zoals Middel kamp voor de omwonenden eis te. Behandelend rechter J. Boll van de Raad van State ziet inder daad geen aarxleiding de ge wraakte vergunning te schor sen. Dat heeft hij maandag mondeling laten weten. door René Hoonhorst AXEL - Dertien leerlingen van Axelse basisscholen maken dinsdag 22 september een na middag deel uit van het gemeen tebestuur van Axel. Zij zullen als raadsleden vergaderen over voorstellen van burgemeester W. de Graaf en de wethouders A van Waes en Jvan Schaik. Twee van de zeven te behandelen agendapunten moeten later in de 'echte' raadsvergadering nogmaals aan bod komen en de bedoeling is dat daarna wensen van de basisschooljeugd wor den ingewilligd. De 'kinderx-aad' wordt gehou den ter ere van het feit dat de staatsman Thorbecke 150 jaar geleden Nederland een Grond wet gaf. Voormalig CD A-raads lid A van Harn stelde begin dit jaar voor dat de viering van an derhalve eeuw grondwet een DEN HAAG/MIDDELHAR- NIS- De Raad van State heeft in hoogste instantie uitgemaakt dat R. de Ruiter uit Middelhar nis de stal moet slopen die hij il legaal heeft gebouwd bij zijn woning aan de Oudelandsedijk Het gebouwtje van twaalf vier kante meter, dat vijftig meter van De Ruiters woning vandaan staat, doet dienst als schuil plaats voor het paard van De Ruiter. Het gemeentebestuur stelt dat schuilhut in strijd is met het bestemmingsplan Lan delijk gebied Middelhaniis- Sommelsdijk omdat het woon- hxiis niet meer bij een agrarisch bedrijf hoort. De Ruiter wijst erop dat de stal vanaf de openbare weg niet of nauwelijks zichtbaar is. Het-ge- bouwtje grenst aan het dijkwei- land en is volledig onttrokken aan het zicht door bomen.De Ruiter werd eerder al, in juli vo rig jaar, door de bestuursrechter in Rotterdam met lege handen naar huis gestuurd. Het hoger beroep dat de inwoner van Mid delharnis tegen deze uitspraak instelde is door de Raad van State verworpen. mooie aanleiding zou zijn om de schooljeugd kennis te laten ma ken met de politiek en het open baar bestuur. Het idee van Van Ham is de af gelopen maanden op het stad huis en op vijf van de zes Axelse basisscholen - 'streekschool' Gaspar van der Heyden doet niet mee - uitgewerkt. Dertien leerlingen van de groepen acht van de deelnemende basisscho len nemen de plaatsen in van de zittende raadsleden. Verdeling Vier scholieren behoren dus tot het CDA drie vertegenwoordi gen de PvdA, drie de WD, twee het GPV en ééntje zit er namens Gemeentebelangen Axel. Ach ter de collegetafel zitten wel de 'echte' bestuurders: burgemees ter De Graaf en de wethouders Van Waes (CDA) en Van Schaik (PvdA). Ook mevrouw M. Luij- endijk-Bergwerf neemt even se rieus als anders haar taak als ge meentesecretaris waar Hoewel de basisscholieren er dus namens de bestaande par tijen zitten, kurxnen B en W waarschijnlijk verrassende standpunten en argumenten ho ren. Op de raadsagenda prijken namelijk alleen onderwerpen die de jeugd zal aanspreken. Mede onder invloed van de volle publieke tribune (alle klasgeno ten volgen de raadsvergadering ter lexïng en vermaak) zullen de raadsleden-voor-een-middag zich rxiet al te snel door het colle ge laten overtuigen dat in Axel geen plaats is voor een kartirxg- baan of een nieuwe manege. Commentaar Sommige gekozen raadsleden zaten afgelopen week tijdens commissievergaderingen al op het puntje van hun stoel om commentaar te geven op enkele collegevoorotellen voor de 'kin- derraad'. Zij werden door bur gemeester en wethouders echter direct de mond gesnoerd, omdat de basisscholieren op geen en kele wijze beïnvloed (dan wel geïntimideerd) mogen worden door standpunten en argumen ten van officiële 'hoogwaardig heidsbekleders'. De speciale raadsvergadering wordt dinsdag 22 september ge houden in de raadszaal van het Axelse stadhuis en begint om 16.00 uur. (AANBIEDINGEN UITGEZONDERD) Postbus 10343 7301 GH Ape'doorn 033 3663339 Aan alle bewoners Van VLISSINGEN - Pres. Rooseveltlaan (tussen de BloemSian en de Beatrixlaan) Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in VLISSINGEN - President Rooseveltlaan (tussen de Bloemenlaan en de Beatrixlaan) aan het waterleidingnet 'n de week van 15 t/m 18 september 1998. Tijdens de werkzaamheden en enige dagen daarna is de kans aanwezig dat bruin water uit de kraan komt, wat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed, en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. De bewoners van genoemd gebied wordt aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden tijdens de werkzaamheden. De druk van het water kan lager zijn dan gewoonlijk. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N. V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DEL'i sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat J bedrijven, instellingen of personen met vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 12