300 procent gemotiveerd Kloetinge rekent op hoge klassering PZC Marion Jones verrast met toptijd Goese hockeyers leren scoren sport Mies is weer koek en ei tussen tweeling De Boer en Ajax Debuut driebanders met remise Thailand en Indonesië geschorst Kemkers trainer Huizebosch KNVB schrapt vergadering Stinga langer buitenspel bij PSV 4.; Roeiduo terug in de wereldtop uitslagen agenda Boogaert en Platjouw sterk in Grand Prix zaterdag 12 september 1998 zbw lukt, thuis blijven zitten mok ken loste niets op en aan stoppen, nee, daar hadden ze geen moment aan gedacht. Op het moment dat het viertal achter de tafel schoof, werd in de kantoren van Ajax een brief op de fax gezet. Barcelona werd van harte uitgenodigd om over de transfer van Frank en Ronald de Boer te komen praten. Al was het vandaag nog. Ajax heeft be- van onze sportredactie JOHANNESBURG - Marion Jones heeft op de eerste dag van het atletiektoernooi om de we reldbeker, sinds kort de Nelson Mandela Trofee geheten, de op twee na beste tijd ooit gelopen op de 200 nieter. Met wat meer rust en concen tratie was ze heel dicht in de buurt van het we reldrecord (21,34) gekomen. De Amerikaanse sprintster, dit seizoen onge naakbaar, had een slechte start, ging niet ge weldig door de bocht en maakte zich aan het slot ook niet echt druk meer. Niettemin finishte ze na 21,62 seconden. Alleen haar befaamde landgenote Florence Griffith-Joyner was in 1988 in Seoul tweemaal sneller (21,56 en 21,34). Voor aanvang van het evenement in Jo hannesburg, op 1900 meter boven de zeespie gel, had Jones zich nog ingedekt voor een mo gelijk tegenvallende prestatie. Na een voor haar aangrijpend bezoek aan Soweto ver klaarde ze dat het seizoen heel lang was ge weest en dat ze alleen maar kon hopen op een tijd van 21,6 laag of 21,5 hoog. Gisteren hoef de ze daar nauwelijks moeite voor te doen. Het was een van de weinige hoogtepunten van de traditionele wedstrijd tussen de beste atle ten van de vijf continenten, aangevuld met de beste twee Europese landen en de Verenigde Staten. Jones had geen enkele concurrentie. De Nigeriaanse Falilat Ogunkoya werd uiteinde lijk tweede, op meer dan zestiende van een se conde (22,25). „Pfoe, ik ging door de hel", zei Jones amechtig. Ze was duidelijk nog niet gewend aan de ijle lucht. Haar persoonlijke record was een bevre diging. „Ik ben opgewonden, blij en nu kan ik me richten op de 100 meter." De korte sprint van de mannen was ook van goed gehalte. Obadela Thompson, bijna twee j aar geblesseerd en nu uitkomend voor de Ame- rika's, kwam met zeer lichte tegenwind tot een tijd van 9,87, de op een na beste dit seizoen. John Godina won het kogelstoten. Met een bes te afstand van 21,48 bleef de Amerikaan Alek- sander Bagatsj meer dan een meter voor. De Duitser Sven-Oliver Bude (20,42) en de Afri kaan Burger Lambrechts (20,29) haalden als enige anderen de twintig meter. ANP/RTR j; Marion Jones hield enkele meters voor de finish van de 200 meter haar pas in. Desondanks scoorde de Amerikaanse met haar 21.62 de op twee na beste tijd ooit gelopen. foto Odd Andersen/ANP ZIERIKZEE - Biljartvereniging Driebanden Schouwen- Duiveland (3B-SD) heeft aanzijn eerste competitiewedstrijd een punt overgehouden. Tegen het geroutineerde BV Rotter dam, dat al jaren in de landelijke derde divisie meedraait, lieten de Schouwenaren een 4-4-gelijkspel noteren. Aan de eerste tafel versloeg kopman Pankow zijn Rotterdamse oppo nent Noordam met 30-20 in 42 beurten. Tot halverwege de partij gingen beide spelers gelijk op, maar bij een stand van 14-16 versnelde Pankow met series van vier en vijf carambo les. Lems veroverde de andere twee punten tegen Van Prooij- en met aanvallend spel en het hoogste moyenne van de wed strijd (0,833). Flikweert en De Boer verloren hun eerste partij op dit niveau van respectievelijk Martinali en De Knegt. KUALA LUMPUR - Het bestuur van de Aziatische voetbalfe deratie heeft de aangesloten lidstaten Thailand en Indonesië voorlopig geschorst voor alle internationale activiteiten. De maatregel volgt op een geruchtmakende wedstrijd tussen bei de landen bij het toernooi om de Tiger Cup in Vietnam, eerder deze maand. Zowel Thailand als Indonesië probeerde het duel te verliezen, om een reis naar Hanoi en de sterke tegenstand van het favoriete gastland te vermijden. De klucht eindigde met een opzettelijk eigen doelpunt van een Indonesiër, die van zijn doelman in blessuretijd rustig mocht scoren: 2-3. Indone sië was dolblij met de nederlaag. Thailand baalde van de zege. Beide landen sneuvelden overigens in de halve finales RTR/ANP BALKBRUG - De skeeler- en schaatsformatie van Buiter Be- ton-Toppoint heeft Gerard Kemkers aangetrokken als tech nisch coördinator. Bij de ploeg van de kopmannen Erik Hui zebosch en KC Boutiëtte volgt hij Leen Pfrommer op. Olympisch medaillewinnaar Kemkers was tot voor kort bondscoach van de Amerikaanse allround-selectie, waar ook KC Boutiëtte deel van uitmaakte. In 1996 werd hij gekozen tot 'Coach van het jaar'. Kemkers is als topsportcoördinator ver bonden aan de gemeente Groningen. GPD ZEIST - De KNVB heeft de buitengewone algemene vergade ringvan 12 oktober moeten annuleren. Niet alle werkgroepen zijn tijdig klaar met hun werkzaamheden ten aanzien van de voorgestelde herstructurering van de competities. Het totale pakket van conclusies en aanbevelingen komt nu pas tijdens de reguliere voorjaarsvergaderingen aan de orde. Op 25 mei nam de algemene vergadering het principebesluit de Neder landse voetbalpiramide evenwichtiger op te bouwen, om de doorstroming en dynamiek te vergroten. De introductie van twee Topklassen moet de sportieve kloof tussen de eerste divi sie en de zes hoofdklassen gaan overbruggen. De verschillen de werkgroepen dienen de gevolgen van de nieuwe opzet voor de bestuurlijke en organisatorische aanpak in kaart te bren gen. ANP EINDHOVEN - PSV kan dit jaar niet meer beschikken over middenvelder Ovidiu Stinga. De 25-jarige Roemeen is tijdens de training in Eindhoven opnieuw zwaar geblesseerd geraakt aan zijn rechterknie. Hij liep gescheurde kruisbanden en een beschadigde meniscus op. De international ondergaat op kor te termijn in Nederland of Roemenië een operatie. Het herstel vergt vele maanden. Stinga moest al bij het WK in Frankrijk door een knieblessure vroegtijdig afhaken. Hij hoopte deze maand op een rentree bij PSV, dat hem maar al te goed kon ge bruiken. ANP Zaalvoetballers SSV'65 uit Goes debuteren in eerste klasse district Ype Minkema - Zeven maan den achtereen waren er beschimpingen geweest; be schuldigingen, leugens, werk- weigeringen, dreigementen, een arbitragezaak. Gisteren zaten ze, fris en vrolijk naast elkaar. en Ronald de Boer met Sum zaakwaarnemer Rob Jan sen, en Arie van Os, penning meester van Ajax. Vergeven en vergeten. bestuurslid noemde de weer 'voorbeeldige En de tweeling be loofde plechtig zich dit laatste seizoen 'voor driehonderd pro cent' te zullen inzetten voor de Hub. En er werd zelfs gelachen. Kei Ronald de Boer: „De toe komst? Ik kan mijn poot wel preken." Van Os: „Niet doen." „Maar dan hebben ze een contract tot [2004." Het was bijna weer ou gezellig in de Arena. Eelfs de hersteltrainer was te vreden. De Boertjes hadden goed om hun lichaam gedacht, stelde Bobby Haarms vast. Geen grammetje vet. En na tachtig ballen was het met het balgevoel ook al weer dik in or de. Anderhalf, twee weken, en dan kunnen ze weer de wei in voor Ajax. Alsof er niets ge beurd is. V erstandshu welij k Niet helemaal toch. Het laatste jaar van Frank en Ronald de Boer in Amsterdam is weinig meer dan een verstandshuwe- ijk. De club als gevangenis voor iet grote avontuur. Dat gaven de voetballers ook gistermid dag, bij de persconferentie wel toe. Het gevoel, zeiden ze, blijft immers hetzelfde. De bezwaren fegen de oefenmeester, die te saai en te Duits zou trainen, zijn niet weggenomen. Er is alleen een 'goed gesprek' geweest. „Het gevoel", zeiden de twee, „dat is er nog altijd. Het liefst speelden we nu voor Barcelona, idaar dit is voor alle partijen het beste." Fx-ank de Boer riep ook Sat hij zich dit jaar nog zal 'schikken' in het onvermijdelij ke. Hij zal zelfs weer 'gewoon' linksback spelen, 'omdat dat het beste is voor het team.' Er [was immers geen andere keuze. Alle mogelijke ontsnap- I pingstrucs waren faliekant mis- j KEULEN - Nederland is met drie botexx vertegenwoordigd in de finales van het WK roeien in Keulen. Nadat de vrouwen eer- der deze week het goede voor- beeld gaven in de dubbeltwee en 1 de ongestuurde vier, was het gis teren de beurt aan de lichte 'dubbeltwee Pepijn Aardewijn en Maarten van der Linden. Aardewijn en Van der Linden leverden op de Fühlirtger See bij Keulen een prestatie van fox- maat. Het WK-veld van de dubbeltwee is met liefst 27 in schrijvingen het sterkst bezet. Daarbij komt dat de Neder landse combinatie nog lang niet optimaal functioneert. Het zil- l veren duo van Atlanta viel na de Spelen van '96 uiteen om nximte I te bieden aan de skiff-ambities van Aardewijn. De hereniging verloopt tot dusver naar wens, 'maar er valt nog genoeg te scha ven. Het gewin van gisteren maakt de Nederlanders nog geen favo riet voor het goud van morgen. Daarvoor waren in de twee pai-allelraces de tijden van con- currenten als olympisch kampi oen Zwitserland, wereldkampi oen Polen en Worldcupwinnaar Duitsland te scherp. ..Wij zijn niet meer dan outsiders," gaf Aardewijn zonder dralen toe. „Ik denk dat die tijdsverschillen inderdaad de huidige krachts verhoudingen weergeven." Van der Linden: „Deze WK-finale komt voor ons absoluut te vroeg." De lichtgewichten van Willem III zitten naar eigen zeggen nog middenin een inhaalrace, die pas goed werd ingezet in julina de Rotsee Regatta in Luzern. Met het ticket voor Keulen op zak maakte het tweetal kwar tier in de buurt van Züiich, om op kosten van enkele privé- sponsors twee weken lang aan de conditie te werken. De lichte mannen van de vier- zonder-stuurman eindigden in hun halve finale als vijfde en strijden vandaag om de plaat sen zeven trot en met twaalf. Het mislopen van de finale zorgde vanzelfsprekend voor teleurge stelde gezichten. Maar al snel I brak de lach weer door bij het jeugdig kwartet, dat zich graag afficheert als de 'Twente-vier'. Clubcoach Rob Jonkman: „We hebben in Nederland bewezen j de snelste boot te zijn en hebben 'Uitzending naar het WK afge dwongen. Nu willen we door naar Sydney. Ik denk dat ze het kunnen. GPD door Hans Hollestelle MIDDELBURG - De competitie van de districts eerste klasse zaalvoetbal gaat maandag van start. Twaalf teams - acht Zeeuwse eix vier Brabantse - doen eraan mee. Het Goese SSV '65 speelt voor de eerste keer in de eerste klasse van het district Zuid I. Ook het Brabantse Verona Boys debu teert. Kloetinge Als coach Ad Nieuwdorp steeds over zijn complete selectie kan beschikken, voorspelt hij een eindklassering bij de toptwee. Vorig jaar eindigden de Beve landers op de vierde plaats. De selectie bestaat uit Mart-Jan Goud (keeper), Stoffel Biester- bosch, Enk Huisson, Peter Bal kenende, Hans Wattel, Nels Rij vers, Edwin Zuijdwegt, Peter en Jimmy Nieuwdorp, Alexander van Keulen, Adil Fertoute en Michel Quinten. Biezentrappers Lothar Meertens en speler Fred Velkers nemen de coaching van de ploeg uit Kapelle voor hun rekening. Zij hebben hun team uitgebreid met Ex-ik ten Hacken, Michel de Keijzer en Jericho Hoeze. Het belangx-ijkste doel van de coaches is zich te hand haven in de eex-ste klasse. De se lectie bestaat verder uit Berrv Simons (keeper), Sei-ge en Jo- han Beulens, André Krijger, Eef Boelhouwer en Ame Honingh. FC Dauvvendaele De Middelburgers hebben een selectie van slechts acht man en de voorbereiding was minimaal Toch ziet aanvoerder René de Nooijer de competitie met ver trouwen tegemoet. De aanvoex-- der kan op geroutineerde zaal- en veldvoetballers rekenen. Ed win Leonhart, Marcel Astroh, Michel Bak (keepex-), Lucas Fransen, Francis Langemaire, Robert Gx-iep en Robin van de Velde. Jongepier Sport Coach Aax-t Roelse heeft zijn ploeg verjongd met Michiel van Boven, Benjamin Tuasela, Pe dro Sicilia en Marcel du Burck (keeper). De andere spelers zijn Rob Hoox-enman. Pieter den Hollander, Egon Kok, Ronald Aarnoutse, René Poortvliet en Ron van Schaik (keeper). De voorbereiding bestond xxit deel name aan een toernooitje. ZVH Morres De ploeg uit Hulst is aangevuld met Ralph Zegers, Dominique Verlinde en Steven Ockeloen. Maar is een belangrijke spits kwijtgex-aakt. Mike van Rossem mag van zijn veldvoetbalclub Terneuzen niet meer in de zaal spelen. De selectie bestaat ver der uit Kees de Putter, Carl de Waele, Amo Zwegers, Robbie Roctus (keeper), Boude wijn en Hax-m Rietjens, Jurgen Ver- braecken, Dixit Verdonk en Tris tan van Acker. Matisse Vorig jaar eindigde de Goesena- ren op de tweede plaats achter ZW Zeeland. Met nieuwe aan winsten - Antoin Bal (keeper), Marciano Seedo en Bud Asch- man - moet het Matisse onder de nieuwe coach Imro de Meza luk ken ook dit seizoen hoge ogen te gooien. De overige teamleden zijnMischa enEiicFlore.Mai'co Vogel, Clax-ence Pahlad, Ramon Dahoe en Edwin Moens. De Post John Heijnsdijk is de nieuwe coach van de caféploeg, die eer der uitkwam onder de naam loofd serieus te gaan onderhan delen met de club van Loxiis van Gaal. Als eerste met Barcelona, zei Van Os. Inzet is een transfer met ingang van 1 juli 1999, vijf jaar voor de afloop van de ver bintenis. De club zal zich schappelijk op stellen. Op basis van de volgen de vier punten: 1. De duur van het lopende contract (2004), 2. De klasse van deze wereldspe lers (citaat Van Os), 3. De wens om naar Barcelona te vertrek ken, 4. De verdiensten van de broers voor Ajax. Beloftes, geen garanties. Wél een waarschuwing. Vierenveer tig miljoen, zoals neergelegd bij de advocaat van de voetballers, vindt Ajax een 'fancy fair-prijs'. Van de andere kant werd ook al vast een grens getrokken. Jan sen: „Die 35 miljoen voor Jaap Stam wordt tegenwoordig maar als rekenmachine gebruikt. Maar dat is waanzin." Barcelo na zal dus een bedrag moeten betalen dat tussen 'fancy fair' en 'waanzin' ligt. De partijen ko men daar wel uit, weet Jansen. „Anders hadden we hier na tuurlijk niet gezeten." Persberichtjes Meer, informele, vragen waren niet toegestaan. Ajax, had Van Os al gewaarschuwd, is tegen woordig beursgenoteerd en communiceext alleen via pers berichtjes. Bovendien wilden de gebroeders verder alleen nog bezig zijn met voetbal. Gister ochtend om half elf, met Bobby Haarms in de lege Arena, vlogen de eerste ballen weer door het stadion. De overgeschoten exemplaren werden keurig dooi de twee uit de gracht gevist. En met de zware zak ballen op de rug liepen ze terug naar de kleedkamer Inderdaad, het zijn weer gewone jongens en vooi"- beeldige voetballers, die 'Boer tjes'. Op het veld, tenminste; hun terrein. Op een ander teiTein trokken de belangenbehartigers, zaak waarnemers en managers, kort om trok het Team De Boer zich tei-ug na een desastreuze cam pagne. Schuld? Fouten? Rob Jansen zei dat hij zeven maan den geleden nooit had kunnen vei-moeden dat het zo zou aflo pen. Dus schuld of fouten? Nee, zo is de voetballerij, vond de zaakwaarnemer. GPD Pubbles. De ploeg is inde breed te versterkt met Jacco de Kok, Max-cel Baljeu en Rxen de Brui- ne. Verder beschikt Heijnsdijk over Frank de Bie, Rens Jans- sens, Jeroen Gelok, Remco Krij ger, Marcel Schipper, Wijbi'and Boonstra (keeper), Guido Milot en Ton Oosthoek. SSV '65 Coach Willem Paardekooper debuteeit met zijn ploeg die slechts een enkele oefenwed strijd in de benen heeft. De se lectie van de nieuwkomer in de eerste klasse bestaat uit Edwin Bom, Michel Dierckx, André Trommel, Ronnie Jacobs, Niels Paardekoopei', Geert Hooger- duin. Jeffrey van Wilgen en Ru dy Boogert (keeper). De Brabantse vertegenwoordi- ging bestaat uit Troy, VC Van Bergen, Hulshoff en Verona Boys. Atletiek Johannesburg. World Cup. Eerste dag. Mannen, 100 m (wind -0,2 m/sec): 1 Thompson (Ame) 9,87.2. Ogunkoya (Afr) 9.92, 3. Chambers (GBr) 10,03. 800 m: 1. Schumann (Dui) 1.48,66, 2. Everett (VSt) 1.48,73, 3. Tellez (Ame) 1 48.92. 5000 m: 1. Daniel Komen (Afr) 13.46,57,2. Creigh- ton (Oce) 13.53,66, 3. Baumann (Duil 13,58,40.400 mh; 1Matete (Afr) 48,08,2. Al-Nubi (Azi) 48,17, 3. Morgan (Ame) 48,40. Kogel-1Godina (VSt) 21,48,2. Ba gatsj (Eur) 20,45, 3. Buder (Dui) 20,42. Ver: 1. Pedroso (Ame) 8,37, 2, Taurima (Oce) 8,32,3. Mersal (Afr) 8,26. Stand: 1. Afrika 39, 2. America's 36, 3. Verenigde Staten 31. Vrouwen. 200 m: 1. Jones (VSt) 21,62,2. Ogunkoya (Afr) 22,25, 3. Pintoesevitsj (Eur) 22,35.1500 m: 1 Matserkova (Rus) 4.09,41, 2. Maranga (Afr) 4.10,30, 3. Sa cramento (Eur) 4.11,66. 400 mh: 1. Bidouane (Afr) 52,96, 2. Hammings (Ame) 53,03, 3. Batten (VSt) 53,17. Hink- stapsprong: 1. Vasdeki (Eur) 14,64, 2. Le- bedeva (Rus) 14,36, 3. Aldama (Ame) 14,29. Hoog: 1 lagar-Dinescu (Eur) 1,98, 2. Storbeck (Afr) 1.96, 3. Waller (VSt) 1,93 Speer: 1. Stone (Oce) 69,85, 2. Bis set (Ame) 65,50, 3. Ingberg (Eur) 64,24. 4x400 m: 1. Duitsland 3.24,31. 2. Ameri ca's 3.24,39, 3. Rusland 3.25,15. Stand: 1. Europa 43.2. Rusland 38,3. Ver enigde Staten 36. Roeien Keulen. WK, zesde dag. Halve finales lichtgewichten (eerste drie in finale). Mannen. Twee-zonder, eerste race: 1. Amarante/Gaddi (Ita) 6.42,90, 2. Schus- ter/Hasse (Dui) 6.45,36, 3. Berney/lsher- wood (Aus) 6.46,91, tweede: 1, Schmidt- /Binder (Zwi) 6.40,04, 2. Montabonel/ Bette (Fra) 6.41,38,3. Yantani/Cerda (Chl) 6.42,73. Dubbeltwee (eerste twee in fi nale). Eerste race: 1. Crispi/Pettinari (Ita) 6.22,68, 2. Markus en Michael Gier (Zwi) 6.23,93, tweede: 1. Van der Linden/Aar- dewijn (Ned) 6.27,67,2 Chapelle/Touron (Fra) 6.28,50, derde: 1. Kucharski/Sycz (Pol) 6.23,09, 2. Euler/Ruehling (Dui) 6.25,00. Vier-zonder-stuurman. Eerste race: 1 Denemarken (Ebert, Poulsen. Ebbsen, Feddersen) 6.03,12, 2. Frankrijk 6 07,18, 3. Oostenrijk 6.10,11, 4. Italié 6.13,07,5. Nederland (Spaans. Trooster, Kolkman, Van der Vooren) 6.13,79,6. Ca nada 6 16.92, tweede: 1. Australië (Balm- forth. Burgess, Edwards. Richards) 6.02,89, 2. Groot-Brittannie 6 04,77, 3. Spanje 6.04,82. Vrouwen. Dubbeltwee, eerste race: 1. Brugo/Barelli (Ita) 7.12,24, 2. Helleberg/Andersson (Den) 7.13,83, 3, Tamas/Macoviciuc (Roe) 7.14,14, twee de: 1 Collins/Garner (VSt) 7.05,86, 2. Stephan/Blasberg (Dui) 7.09,40, 3. Kun- cewïcz/Mokronaska (Pol) 7,10,98. Sportprijsvragen Lucky Ten van vrijdag 11 september: 4 - 5 -11-15-18-25-27-29-30-43-44-48-50 -55-56-59-62-63-70-79. (onder voorbehoud) Tennis New York. US Open, 28 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Philippoussis (Aus) - Johansson (Zwe) 4-66-3 6-7 6-37- 6 Vrouwen, halve finale: Hingis (Zwi/1- Novotna (Tsj/3) 3-6 6-1 6-4 Mannendubbel, finale: Stolle/Suk (Aus/Tsj/15) - Knowles/Nestor (Bah- /Can/6) 4-6 7-6 6-2. Voetbal Eredivisie: Heerenveen - Feyenoord 0-1, Stand aan kop: Feyenoord 4-12, FC Utrecht 3-9, Ajax 3-9, Vitesse 3-7, Hee renveen 4-7, NEC 3-5, PSV 3-4. Duitsland: Eintracht-Stuttgart 1-1, 1860 Munchen-M'gladbach 3-1 Stand aan kop: Bayern M. 3-9, HSV 3-7, Stuttgart 4- 7.1860 München 4-7 Hertha BSC3-6, Kai- sersl. 3-6. Frankrijk: Basiia-Le Havre 2-0, Bor- deaux-Montpell. 3-1, Nancy-Paris SG 0- 0, Marseille-Rennes 1-0, Strasbourg- Metz 0-0, Sochaux-Lyon 1-2, Toulouse- Nantes 2-3. Stand. Bordeaux 5-15, Mar seille 5-13, Lyon 5-11, Monaco 5-11, Nan tes 5-9, Montpell 5-7, Lens 5-7, Bastia 5 7, Auxerre 5-7. Paris SG 5-7, Rennes 5-7, Lorient 5 - 5, Nancy 5-5, Toulouse 5-4, Strasbourg 5-3, Le Havre 5-2, Metz 5-2. Sochaux 5-1 Wielrennen Ronde van Spanje. Zevende etappe, Ali cante-Valencia: 1 Lombardi (Ita) 190 km in 4.03.49, 2. Blijlevens (Ned), 3. Wust (Dui), 4. Aus (Est), 5. Edo (Spa), 6. Com- messo (Ita), 7. Fabrizio Guidi (Ita), 8. Van Bon (Ned), 9. Anguita (Spa), 10. Smetan- in (Rus), 82. Boogerd, 105. Lotz, 125. Vos kamp, 135. Van Heeswijk 0.57, 140. Kna- ven, 145. De Jongh 2.04, 146. Hoffman, 171. Moerenhout 12.49. Opgave: Dekker Klassement 1. Jimenez (Spa) 32.28.23, 2. Heras (Spa) 0.31, 3. Laurent Jalabert (Fra) 0.34, 4. Olano (Spa) 0.58, 5. Beltran (Spa) 0.59,6. Frigo (Ita), 7 Escartin (Spa). 8. Camenzind (Zwi), 9 Clavero (Spa), 10 Möller (Den), 108. Boogerd 22.21, 130. Van Heeswijk 30.49, 132. Blijlevens 31.26, 146 Knaven 35.13, 150. Hoffman 36.11, 152. Voskamp 37.48, 154 De Jongh 38 48, 157. Lotz 40 14. 168 Moe renhout 54.17, 169. Van Bon 54.24. Ronde van de Toekomst. Achtste etap pe, Chambéry-Saint-Pierre-de- Char treuse: 1. Del Olmo (Spa) 177 km in 5.14.57, 2. Rinero (Fra), 3. Beloki (Spa) 0.04, 4. Wuyts (Bel) 6.01. 5. Mizoerov (Kaz) 6.02, 6 De Groot (Ned). Klasse ment: 1Beloki 33.51.40,2. Rinero 0.44,3. Del Olmo 1.37, 4. Loder (Fra) 2.51, 5. Muhlbacher (Oos) 5.06. zaterdag Trimlopen Bevrijdingsloop. Jeugdloop over 500 meter 114.45 uur) en lopen over 4. 7 en 12,7 kilometer (15.00 uur) in Axel. In schrijven: Sporthal 't Sportuus. HULST - De Grand Prix drie banden, de eerste uit de serie van vier toernooien die het bil jartdistrict Zceuwsch-Vlaan- deren dit seizoen op de rol heeft staan, is in café De Kroon in Hulst in de beslissende fase te recht gekomen. Tot de derde ronde zijn inmiddels Albert Lacante, Alouis van de Bunder, Johan de Taeve, Jo Boogaert, Theo Platjouw en Pierre Levrier doorgedrongen. Vooral Boogaert en Platjouw maakten daarbij indruk: Jo Boogaert finishte in zijn partij tegen Benny van Remortel met een serie van negen en een moy enne van 1.060, Theo Platjouw schakelde tegenstander Meer- ten Dallinga kansloos uit, 50-20 in 44 beurten. De derde ronde begint vandaag (zaterdag) om 13.00 uur, de finale wordt zon dag om 15.00 uur gespeeld. van onze sportredactie GOES - Daór moet je 'm raken! Suzan Plesnxan, een gewe zen hockey-international, ver klapt een aantal leden van de Goese hockeyclub de gehei men van het spel met stick en bal. Zo'n 45 kinderen van de Goese hockeyclub waren gistermid dag van de partij op een clinic, die ze kregen voorgeschoteld op het kunstgras van hun eigen accommodatie. Twee hockey- toppers, international Remco Slotema en Suzan Plesman, namen de Zeeuwse talenten onder handen op het onderdeel scoi'en. Rogier van 't Hek, die ook aangekondigd was, was verhinderd. Er werden vrij dagmiddag ook hockeyclinics gehouden in Zieiikzee, Vlis- singen en Middelbui-g. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23