Provincie moet cultureel imago verbeteren Figuur- problemen? PZC Volzinnen en diep gezucht achter de harmonicawand HUISJES 0118-633601 m a f - 122.50 Een keuze uit onze 77ï7 fvi M<l j DUIDELIJK DE GOEDKOOPSTE! zeeland 10 Commissaris Van Gelder: Plaats uw familie berichten in de PZC TE HUUR: 10-20 vak.huisjes/ caravans of kamers FAMILIEBERICHTEN maandag 7 september 1998 door Andries Molengraaf NIEUW-HAAMSTEDE - Zee land en de Zeeuwen moeten nog meer doen om het culturele ima go van de provincie op te poet sen. Het beeld van Zeeland als een provincie waar op het ge bied van kunst en cultuur wei nig te beleven valt, is weliswaar niet (meer) terecht, maar blijkt hardnekkiger dan gedacht. En dus is elke bijdrage aan verbete ring van het culturele imago welkom. Dat zei commissaris van de ko ningin drs. W. T. van Gelder za terdag in Galerie Geluk in Nieuw-Haamstede. Daar werd met een expositie van werken van Roemeense kunstenaars het afscheid van de Roemeense am bassadeur in Nederland luister bijgezet. Hoewel er de laatste tijd veel tot de verbeelding sprekende initi atieven zijn geweest die zouden kunnen bijdragen aan verbete ring van het 'kunst- en cultuur imago' van Zeeland, is dat imago nog onvoldoende bijge steld. betoogde Van Gelder. „Dat beeld behoeft nog altijd versterking. Je hooit nog veel te vaak als je iets leuks opzet dat mensen zeggen: wat leuk, dat verwacht je niet in Zeeland. Daar moet dus aan gewerkt worden En dat gebeurt ook. Ik noem bijvoorbeeld het pro gramma van de Zeeland Nazo mer Festivals. Dat draagt heel goed bij aan een beter cultureel imago. Maar daar mag het niet bij blijven. We moeten alle troe ven inzetten." Migratie Behalve dat de laatste tijd meer en meer wordt gedaan op kunst en cultuurgebied in Zeeland, zei Van Gelder het ook een goede ontwikkeling te vinden dat een groeiend aantal kunstenaars de wijk neemt naar de kustprovin cie. Of dat nu komt door het door kunstenaars geroemde licht in Zeeland, of door de lage prijzen op de huizenmarkt (ate liers), het hij in het midden. Toch mag ook deze 'migratie' best groter worden, vond Van Gelder. „Zeeland maakt nog te weinig gebruik van haar aan trekkingskracht. We moeten de kunst lokken en koesteren." Culturele klimaat Van Gelder roemde galerie-ei genaar L. Geluk om haar bijdra ge aan het culturele klimaat op Schouwen-Duiveland. „De uit straling van deze galerie is van groot belang voor de beeldende kunst op het eiland", aldus de commissaris. Dat juist in Gale rie Geluk de Roemeense ambas sadeur werd 'uitgezwaaid' heeft te maken met het feit dat hij een goede vriend is van de familie Geluk. De Roemeense ambassadeur Marin Buhoara (rechts) met galerie-eigenaar L. Geluk, voor een van de in de galerie tentoongestelde Roemeense werken. foto Dirk-Jan Gjeltema De Zeeuwse kamerleden Gerrit Schoenmakers (PvdA) en Siem Buijs (CDA) (rechts) achter de tafel in café De Vriendschap en met elkaar in de clinch. foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Even na elven hijst de organisa trice zich op een stoel. Elvira Brus-Rensen deelt de veertig bezoekers aan haar voeten mee dat het allemaal om 'Paars n* gaat, dat iedereen de vra gen kan stellen die bij hem of haar opborrelen en dat de consumpties voor eigen rekening zijn. De flamboyante oud-wethouder en ex-leraar ge schiedenis Gerrit schoenmakerss, PvdA-tweede kamerlid uit Middelburg, de oud-medicijnman Siem Buijs, CDA-coming man uit Goes en VVD- gedeputeerdeJaapHennekeij (vlootvoogd en tun nelbeheerder) scherpen zich. Hoewel, het achter overleunen vanaf de eerste minuut doet vermoe den dat het allemaal zal uitdraaien op small talk. Een politiek café in het oude café De Vriendschap aan de Axelsedam moet, vindt Schoenmakers, op z'n waarde worden geschat. En dus reageert hij op het moment dat Buijs hem - gezien zijn boude uit spraken - rijp acht voor de psychiater, simpel met de woorden: „Ja maar Siem, jongen... dat weet jij nog niet. Tijdens een politiek café behoor je dit soort standpunten in te nemen." Elvira Brus zou van zich laten horen. Dus kwam er dat politiek café. Bijeenkomsten over de politie zorg (Barbé: „Een benauwende situatie, alarme rend. Er moet meer blauw op straat.") en bijvoor beeld ook over de hiaten in de welzijnszorg en dan vooral ten aanzien van de jeugd („Veel te weinig geld", volgens wethouder Ko van Schaik van Ax el). Nu, zaterdag, dienen twee verse kamerleden en een gedeputeerde zich te voegen naar de nukken van het gezelschap dat zich, samengeperst achter een harmonica-wand in het café, wenst uit te spreken over zaken als de status aparte van Zeeuws-Vlaanderen (daar zijn we weer; een Landje Apart), de rondweg om Zaamslag, uiter aard de tunnel bij Sluiskil ('een wurgende flessen hals in de oost-west-verbinding', zei iemand ter hoogtè van de urinoirs) of de pillendraaierij van de zorgverzekeraars. Maar eigenlijk zegt niemand iets over hét thema van deze uitvoering van het politiek café: 'Wat heeft Paars II Zeeuws-Vlaanderen te bieden'. „Zolang we niet weten hoe de regeringsverklaring wordt vertaald in de begroting voor '99 kunnen we daar eigenlijk niets zinnigs over zeggen" nuchtert Jaap Hennekeij een beetje ingeklemd tussen die twee aanstormende kamerleden - Buijs en Schoenmakers - die zich ingraven in prachtige volzinnen, maar ook niet verder komen (Schoen makers vooral) dan de vaststelling dat Zeeuws- Vlaanderen er eerst maar eens voor moet zorgen 'dat het tot de grote steden gaat behoren' - door een herindeling dus - om dan te kunnen oogsten. Rijnmond Waarop Hennekeij, de oogjes als gebruikelijk dichtknijpend, riposteert: „Maar jongen toch... je denkt toch niet dat de problematiek van Zeeuws- Vlaanderen daarmee vergelijkbaar wordt met die van de Randstad?! Vergelijk Sas van Gent met Rijnmond..." schoenmakers scoort in dat verband overigens wel met de constatering dat, wat zich in Terneu- zen afspeelt, wel degelijk te vergelijken valt met de problemen in Rijnmond. Siem Buijs hoort het aan en zucht veelvuldig. Het nieuwe elan van het CDA moet nog even wennen, kennelijk Elvira Brus kijkt naar discussieleider Willem van Loon - ex-Do w-communicator - en meent dat het zo goed is geweest. Zoals twee aanwezigen verklaren: „Je ziet de mensen die je besturen nu weer eens van heel dichtbij. Daar schort het nogal eens aan. Bij een herindeling van Zeeuws-Vlaanderen wordt dat nog veel erger. En ze staan al zo ver van je af..." Sherry Achter de schuifdeuren van het café zuchten de stamgasten. Is het nu eindelijk eens gedaan met dat politieke geouwehoer?! Ze voelen zich een beetje aangerand in hun territorium. En Elvira Brus noteert alvast het onderwerp voor het vol gende politiek café: die eeuwige herindeling van Zeeuws-Vlaanderen of misschien de gebrekkige infrastructuur in de regio. En over die status aparte praten we later we nog weieens. Nu is het tijd voor de sherry. Medium. Opgewekt en zorgzaam, nooit vragend, Nimmer klagend, altijd stil dragend. Moedig ging je door, steeds weer Tot op het laatste moment. Het wilde niet meer. DICK DE REGT Bedankt voor je vriendschap. Wij wensen zijn vrouw en kinderen alle sterkte toe bij dit zware verlies. Harold en Patricia De liefde zoekt zichzelf niet. Met veel verdriet delen wij u mede, dat na een pe riode van hoop, slechts enkele weken na het over lijden van onze lieve vader, opa en broer uit ons midden is weggenomen onze lieve moeder, oma en schoonzuster TANNETJE SCHIPPER-SIMONSE Middelburg t Middelburg 22 juli 1908 5 september 1998 Kapelle: Salome Huisjes-Schipper Berend Huisjes Arianne Judith en Marlijn Enschede: A. K. Schipper Middelburg, 5 september 1998 Briandlaan 2, kamer 11 Correspondentieadres: Opalstraat 12, 4421 LL Kapelle. Onze moeder en oma is opgebaard in de rouwka mer van het verzorgingshuis "Eben Haëzef, Briandlaan 2 te Middelburg, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen is en de familie te condoleren op dinsdag 8 september a.s. van 19.30 uur tot 20.00 uur. Er zal een korte rouwdienst worden gehouden in de zaal van het verzorgingshuis op D.V. woensdag 9 september a.s. om 13.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvonden op de begraafplaats aan de Noordweg te St. Laurens om 14.00 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de familie te condoleren in het verzorgingshuis. Geen bloemen. Diepbedroefd, maar dankbaar voor de lange tijd dat we haar in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat de HEERE onverwacht van ons heeft weggenomen onze lieve moeder en oma JANNA ABIGAËL PIJPELINK weduwe van Francois Dekker in de leeftijd van 91 jaar. Boombergum: W. D. Dekker W. Dekker-Ruben Frans en Riemie - Wilgert, Marten. Minne Lenie en Jan Wilma, Wilco, Bert-Jan Jo en Martsje Hotze. Wiemer Jannie en Heine Wim Zaamslag: C. E. Verpoorte-Dekker F. Verpoorte Gerda en Wim Joris. Stijn Jeanette en Henno Arianne, Matthijs Arianne en Frank Bart, Eva Carolien en Jan Esmee tCato Conny en Jacco Frans en Inge Zaamslag, 6 september 1998. Correspondentieadres: Gerard van der Nissestraat 14, 4543 AE Zaamslag. De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 10 september om 14.00 uur in 'De Molenhof", Mo lenstraat 3 te Zaamslag. Aansluitend zal de begrafenis D.V. plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats aan de Bellamystraat te Temeuzen. Gelegenheid tot condoleren in 'De MolenhoP na de begrafenis. 6 september 1997 6 september 1998 En toch weer werd het 's avonds donker. En toch weer werd het 's morgens licht. LEO Ko, Anda Nicole, Debra Jarno, Niels Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan onze lieve zorgzame mam. oma en overoma PIETERNELLA BOONE-VAN EIJKEREN weduwe van Simon Boone in de leeftijd van 92 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging die zij op de 'Mozartstraat' in verpleeghuis 'Ter Valcke' te Goes heeft mogen ontvangen. Gini en Cees Jan Theo en Nelleke Sylvia en Paul Sandra, Danny Bas, Pim 4 september 1998. Correspondentieadres: Gini en Cees Helder 's-Heer Hendrikskinderenstraat 73, 4461 BT Goes. Wij nodigen u uit om samen met ons afscheid van haar te nemen dinsdag 8 september om 9.00 uur in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Geen bezoek aan huis. Nog onverwacht is zacht en kalm overleden onze lieve vader, schoonvader en opa CORNELIS WILLEM STEVENSE weduwnaar van J. C. Stevense-Mange 18 augustus 1904 t 4 september 1998 Schore: A. J. Stevense M. E. Stevense-de Jager Kees Marieke Enschede: J. Stevense E. M. Bijleveld-Huussen Joan en Remon Pieter en Leonie Willem en Christie Drunen: M. B. van Sante-Stevense H. K. van Santé Nick en Iris Steven Evert Nieuwe Kerkplein 214423 AC Schore. De begrafenis vindt plaats op woensdag 9 septem ber a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Schore. Voorafgaande aan de begrafenis zal een herdenkingsdienst worden gehouden in de N. H. Kerk te Schore, aanvang van de dienst om 13.00 uur. De dienst zal geleid worden door Ds. M. T. van der Vlugt-Plet. Gelegenheid tot condoleren van de familie direct na de begrafenis in het Dorpshuis te Schore. dLóeve da*to coeen. met jou; Cu de cvoi&eti- £eu ouden- met fiju dochten, ojz tuzan 'mooCate dzy-' 16- %ie jouw- vnoiijtbe, ye^Ccdt 16 decde cuzu jou eu tueA.! 'pnuucid- ADMINISTRATIE- EN ADVIESBUREAU (V.O.F.) opalstraat 12 4421 II kapelle telefoon: 0113- 344732 telefax 0113-344800 In verband met familieomstandigheden is ons kantoor gesloten Vanaf maandag 7 september tot en met donderdag 10 september 1998. OM STEEDS BIJ STILTE STAAN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes, 's H.H.kinderendijk 117 7fl Mncc Telefoon (0113) 21655, gg RIJ IJ PER Middelburg: Amesteinweg 40 t'c- ,vuljrcn Telefoon(0118) 612579 GEDENKSTENEN Euro Vastgoed vraagt (periode medio sept. t/m febr. '99) offertes gaarne per fax 0117-392090 voor info of afspraak bel 06-51302624 IK NIET MEER! Mevrouw Van Oppen uit Middelburg: "Ik heb een niertransplantatie ondergaan en daar was ik enorm van aangekomen. Er moest maar liefst IS kilo af (en I2I centi meter!) en die zijn er ook af, dankzij de bijzondere methode van Swiss Figure. Ik ben er gewoon enorm van opgeknapt: ik voel me veel beter." BEL NU en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse Swiss figure Figuurcorrectie- en Afslankinstituut Lammerensteeg 9, 4331 MB Middelburg openingstijden: ma., di.do. wo„ vr., van 10 00 u. tot 20.00 van 10.00 u. tot 16.00 u. Vlissingen: Terneuzen: kunt u tijdens kantooruren afgeven bij de volgende PZC-kantoren: Oostsouburgseweg 10 Voorstad 22 Axelsestraat 16 Nassaustraat 15 's Gravenhofplein 4 Oude Haven 41 Kantooruren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zienkzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bellen of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overlij- dens-/geboorte advertenties) maandag t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avond van 20.00 tot 22.00 uur. TELEFOON: FAX: (0118) 484000 8 (0118) 470100 I Êm 88» ÊF Gekookte Worst T p>-*ra>c24 30d 'rTfT«Trrrasaf t/m zaterdag 12 september s Palm Speciaal O 24 >30 cl. van Doornestraat 2 Goes De PZC bezorgt de Agrimarktfolder, heefl u onze folder niet ontvangen bel dan: 0113 6? 92 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24