Jacco Korstanje toont clubliefde Terneuzen start tegen concurrent PZC Zeven nieuwelingen Oemoemenoe Harold Schipper verdedigt Zeeuwse titel in Middelburg Rugbyer Tovaal slaat aanbod Rotterdamse ereklasser RRC af sport 23 uitslagen zaterdag 5 september 1998 Tovaal-aanvoerder Jacco Korstanje ging niet in op een aanbod van de Rotterdan nog geen tien minuten na moeten denken. Dan had ik het zo gedaan." doorSven Remijnsen MIDDELBURG - Oemoemenoe gaat de nieuwe competitie in met zeven nieuwe spelers. De Middelburgse rugbyers, die vorig seizoen ternauwernood ontsnapten aan degradatie door de Apeldoornse Rams met 24-21 te verslaan, verwachten een overbruggingsjaar mee te maken. Trainer Jan Albregtse wil vooral de jeugd de kans geven. „We moeten niet te veel naar onder of boven kijken", zegt Al bregtse. „Belangrijker is dat onze jonge spelers ervaring opdoen. Vergeleken met vorig jaar verwacht ik een rustig seizoen. Maar liefst vier Middelburgse rugbyers ven-uilden het jeugdteam van Roosendaal deze zomer voor de Zeeuwse tweedeklas ser: Marijn Bekenkamp. Martijn Boog aard, Benjamin Mast en Michel Burger. Daarnaast kan dé club weer beschikken over oud-speler Herbert-Jan van der Waal, die na drie jaar is teruggekeerd uit Zuid-Afrika. Na een langdurige kniebles sure is ook Edwin van Helsland weer in zetbaar in de hoofdmacht. Routinier Ruud van Strien is gestopt. Veel wordt dit seizoen verwacht van Tan- neguy Descazeaud. De Franse rugbyer vervult zijn vervangende dienstplicht bij Total in Vlissingen-Oost en verdedigt in de tussentijd de kleuren van Oemoeme noe. Met het nieuwe zevental wil Albregt se bouwen aan een combinatie van jeugd en routine. „Vergeleken met het team van vorig jaar moet het dit seizoen beter gaan. Vorig jaar hadden we een veel kleinere groep, waardoor er af en toe wat proble men waren met de bezetting." Degradatie Oemoemenoe begint de competitie mor gen op eigen veld tegen de Eindhovense rugbyclub PSV. In het overbruggingsjaar hoopt Albregtse dat zijn 26 spelers de de gradatiestrijd kunnen ontlopen. „De vierde plaats is voor ons het hoogst haal bare. Volgend jaar zien we wel verder." lub RRC. „Als ik vrijgezel was geweest, had ik foto Willem Mieras HVV-trainer Ko Stoutjesdijk rekent op winst in eerste thuiswedstrijd doorSven Remijnsen HEINKENSZAND - Jacco Kor stanje verkeerde in de aanloop naar het nieuwe rugbyseizoen in een hevige tweestrijd. De aanvoerder van de Goese rug byclub Tovaal kon zo aan de slag bij de Rotterdamse ereklas ser RRC. Het contract lag al klaar, maar Korstanje liet zijn verstand en zijn hart spreken en koos voor Tovaal. Jacco Korstanje viert vandaag (zaterdag) de twintigste ver jaardag van zijn club. Op sport park Het Schenge ijl Goes wordt een jubileumduel met alle oud leden van de vereniging afge werkt, terwijl morgen een blind-datetoernooi op het pro gramma staat. De relatie tussen Korstanje en Tovaal heeft wei nig weg van een blind date, want de dertigjarige rugbyer uit Heinkenszand vormt al negen jaar lang een vaste waarde in het eerste team van de tweedeklas ser. Samen zijn ze door diepe da len gegaan. Korstanje: „Toen ik hier kwam, was de club op ster ven na dood." Toch had het weinig gescheeld of de aanvoerder had zijn ploeg deze zomer in de steek gelaten. In juni van dit jaar werd Kors- tanj e benaderd door Colin Jack son, de trainer-coach van de in de ereklasse uitkomende rugby club RRC uit Rotterdam. „Jack son wilde me graag hebben", zegt Korstanje. „Ik vermoed dat ik bij hem ben aanbevolen door Arthur Hogesteger, die speler trainer is bij RRC. In principe zag ik het wel zitten bij de club. Ik heb twee keer meegetraind en een oefenwedstrijd gespeeld. Dat ging zo goed dat ik een con tract kreeg aangeboden." Prullenbak Anderhalve week geleden kon het contract echter de prullen bak in. Na veel wikken en wegen sloeg Korstanje het aanbod af. Tussen droom en daad stonden praktische bezwaren in de weg. „Ik wilde heel graag op het hoogste niveau uitkomen, maar in de praktijk bleek het onmo gelijk te zijn. Ik heb een vrouw en twee jonge kinderen, een stu die én een baan met ploegen diensten. Verder stond het heen en weer reizen me niet aan. Maar als ik vrijgezel was ge weest. had ik nog geen tien mi nuten na moeten denken. Dan Van Lieren gaat aan kop op de Levade door Lucien Roelandt ERMELO - Laurens van Lieren kende gisteren op de Levade in Ermelo een uitstekende start. De zeventienjarige ruiter uit Schore gaat na de eerste dag met de hengst Rubiqil aan de leiding op het hoogste niveau in de dres suur, de klasse Z2. Ook Ilyo de Loos uit Hulst plaatste zich met Nadir voor de finale. Laurens van Lieren behaalde met de Passat-zoon 63 punten. Hij toonde zich niet helemaal tevreden. „Rubiqil liep enorm gespannen en toonde zich erg kijkerig. Daardoor slopen er wat onnodige foutjes in de proef." In de klasse Z1 dressuur slaagde Lianne Hartoog er niet in de eindstreep te bereiken. De score van 59% betekende een negen tiende plaats. Ilyo de Loos kreeg zijn finaleplaats niet cadeau. Na een foutloos eerste parkoers kwam Nadir ook in het daarop volgende jachtparkoers niet de buurt van het houtwerkVoor de 68 starters waren slechts twin tig startbewijzen voor de finale beschikbaar. Met een elfde plaats eiste de Hulstenaar er één van op. In de klasse Z1 tikte Piet Huige met Kalisto een balk uit de le pels. Een goed gereden tweede parkoers was daarna niet meer voldoende voor een finale plaats. Ook voor de Zeeuwse kampioen Albert Vermue met Goodbye viel het doek al na de eerste dag: 8,5 springfout in de eerste omloop maakte de com binatie uit Heinkenszand kans loos. Ramondt in achterhoede WK bridge LILLE - Bridger Vincent Ramondt uit Schoondijke is gisteren 22e geworden op het wereldkampioen schap bridge in het Franse Lille. Het Nederlandse koppel Maas/Ramondt kwam na vijf zittingen in de open klasse tot een totaal van 51,56. Met 55,85 verover den de Polen Kwiecien en Pszcola de wereldtitel. De Nederlanders Ramer en Paulissen wei-den vierde. Bij de vrouwen legde het duo Vriend/Arnolds be slag op de vijfde plaats. had ik het zo gedaan." Nu de overgang is afgeketst, wil Kors tanje oud worden bij TovaalTot zijn veertigste wil hij actief blij ven bij de club die hem zo na aan het hart ligt. „Als ik naar RRC was gegaan, zou ik Tovaal heel erg zijn gaan missen. Tovaal is een heel gezellige vereniging, en het niveau is de afgelopen jaren behoorlijk omhooggeschoten." Het voorlopige hoogtepunt be leefde de Goese rugbyclub het afgelopen seizoen, toen de ploeg samen met Alkmaar kampioen werd van de tweede klasse. Wat Korstanje betreft, kan er echter nog veel verbeterd worden aan het spel van het Zeeuwse vijf tiental. „Vorig seizoen wonnen we vaak pas in de slotfase van sterker geachte tegenstanders. Daar ging echter altijd een pe riode aan vooraf waarin we te rugvielen in de wedstrijd. Zo kwamen we twee jaar geleden in onze duels altijd heel snel op achterstand. Dat waren de be ruchte eerste tien minuten van Tovaal." Rivaliteit Vanwege de festiviteiten rond het twintigjarige bestaan be gint Tovaal pas volgende week zondag aan de competitie. Het Eindhovense Old Fans is de eer ste tegenstander. In de uitge dunde competitie wil de Goese club de degradatiepoule ontlo pen. „We gaan voor handha ving", zegt Korstanje. Naast oud-eersteklassers als DSRC en Delft behoort ook Oemoemenoe weer tot de tegen standers. Korstanje, die twee jaar lang met de Middelburgse club in de ereklasse uitkwam, draagt de sporen van die flirt met de concurrent nog altijd met zich mee. „Er bestaat geen haat en nijd tussen Oemoeme noe en mij, alleen gezonde riva liteit. Want Tovaal moet natuur lijk wel gewoon de beste club van Zeeland zijn." Tovaal is dit seizoen versterkt met Sander Verheul. Daarnaast is Jos Maassen aangetrokken om naast trainer Ad Buijs dienst te doen als trainingscoördina tor. Samen moet het lukken, denkt Korstanje. „Bij Tovaal zijn we heel erg gewaagd aan el kaar. Ons grote voordeel is dat we ook buiten het rugby nauw verbonden zijn. Daarom willen we in het veld ook werken voor elkaar. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Aan weken van voorbereiding, met veel oefen wedstrijden en een aantal be kerduels, komt dit weekeinde een eind. Voorbij is de periode, waarin de trainers in het ama teurvoetbal driftig konden ex perimenteren en iedere selectie speler de kans kreeg zich waar te maken. De competitie legt an dere normen aan en vanaf van daag gaat het weer om de pun ten. Op het programma voor de eer ste speeldag staan onder meer HW'24-Longa, Kogelvangers- Temeuzense Boys, Rood Wit- Terneuzen en Patrijzen-Axel. Aan de hand van de resultaten in de voorbereiding lijkt HW'24 op weg naar een pro bleemloos seizoen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Hoewel trainer Ko Stoutjesdijk een slag om de arm wil houden, draaide de ploeg in de aanloop naar de competitie bij tijd en wijle als een trein. Zo imponeer de de Hulster ploeg met een zege in het toernooi om de Sloepoort Cup en een overwinning met dubbele cijfers (10-1) op Vogel waarde. De eerste competitiedag brengt HW'24 voor eigen publiek in het veld tegen Longa, dat vorig jaar met 32 punten uit 22 wed strijden op de vijfde plaats ein digde. Geen gemakkelijk begin, weet Ko Stoutjesdijk. „Ik heb hier en daar inlichtingen inge wonnen en weet dat Longa nog- al wat versterkingen heeft bin nengehaald." Niettemin dicht de oefenmeester zijn ploeg winstkansen toe. ..Omdat we thuis spelen en wij het voordeel hebben dat we al ingespeeld zijn." Terneuzen Vanzelfsprekend begint ook Terneuzen optimistisch aan het nieuwe voetbalseizoen. In ver gelijking met vorig jaar heeft de zondag-derdeklasser aan kwa liteit gewonnen en in de voorbe reiding maakte de ploeg indruk met een 7-0-overwinning op Goes en een 0-0-gelijkspel tegen het Israëlische Maccabi Petah Tikva. Wat in elk geval duidelijk is: dit seizoen telt alleen de eer ste plaats en daar is de samen stelling van de selectie ook op gericht. Niettemin had Terneuzen zich een gemakkelijker begin van de competitie kunnen indenken. Zondag is Rood Wit de eerste te genstander en dat is vermoede lijk een van de belangrijkste concurrenten in de strijd om de hoogste eer. „Ik heb begrepen dat ze versterkt zijn met vijf spelers van NAC 2", laat doel man Peter Huls weten. „Rood Wit heeft net als Terneuzen de intentie om hogerop te gera ken." Ook Terneuzense Boys kan te rugkijken op een voorbereiding die vlot verliep. De ploeg van trainer Jaap Goossen verloor (op het bekerduel met Hoek na) geen enkele keer en hield bij voorbeeld Terneuzen op 0-0. Met enig optimisme in de baga ge wordt de reis naar Willem stad aanvaard, waar Kogelvan gers de eerste tegenstander is. Geen ongunstig begin, lijkt het, omdat ook Kogelvangers nieuw op het niveau van de tweede klasse is en net als Terneuzense Boys onwennig aan het seizoen zal beginnen. „Bovendien", zegt aanvoerder Jack Scheele, „is het niet ver keerd om eerst uit te beginnen. Als we thuis gespeeld zouden hebben, zou de druk op de ploeg, na de resultaten in de voorberei ding, alleen maar groter zijn ge weest." Bang voor Kogelvan gers is Scheele niet: „Het lijkt er toch op dat we in vergelijking met vorig jaar een stukje sterker zijn geworden." Axel In tegenstelling tot HVV en Ter neuzen heeft Axel in de aanloop naar de competitie nog geen potten kunnen breken. Echt goed waren de resultaten niet en compleet was de ploeg zelden. „We hebben niet één keer in de meest ideale samenstelling kun nen oefenen", verklaart aanval ler Niki de Wolff de matige voor bereiding. „Maar vanaf dit weekeinde moeten we een reeks van goede resultaten neerzet ten." Axel begint tegen Patrij zen en dat is - weet De Wolff nog van vorig seizoen - een vrij har de ploeg. „We zullen Patrijzen met gelijke wapens moeten be strijden", aldus de spitsspeler. „Doen we dat niet, dan lopen we de kans dat we niet met een complete ploeg het eind van de wedstrijd halen." AZW staat deze competitie voor de taak om het vorig jaar verloren gegane terrein te her overen. Hoe langer het duurt om na degradatie terug te komen, des te groter worden de proble men, weet ook trainer Robbie de Muijnck, die morgen met zijn ploeg moet aantreden tegen Be velanders. Hoe sterk AZW dit seizoen is, is nog moeilijk in te schatten, omdat de ploeg heel weinig oefenwedstrijden speel de. „We hebben bewust gekozen voor een beperkt programma", aldus De Muijnck. „De nadruk heeft meer dan andere jaren op het aantal trainingen gelegen." In de uitwedstrijd tegen Beve landers hoopt de trainer uit Breskens daarvan de vruchten te plukken. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal, die uit dertien ploe gen bestaat, lijken Breskens en RCS bij voorbaat de belangrijk ste kandidaten voor de titel. Maar hoe sterk is Sluiskil en wat te denken van Moe'17 en FC Bergen? Alles is dit seizoen mo gelijk en verrassingen zijn geenszins uitgesloten. De eerste speeldag heeft voor zowel Breskens als RCS een thuiswedstrijd in petto: Bres kens start op eigen veld tegen Luctor'88 en RCS krijgt bezoek van Steen. Sluiskil-Moc'17 zou zo vroeg in de competitie al een belangrijk duel kunnen zijn en dat geldt mogelijk ook voor FC Bergen-IJzendijke. Verder op het programma staan nog Hon- tenisse-Hoofdplaat en Hans- weertse Boys-Vogelwaarde. Clinge is vrij. In de vierde klasse van het za terdagvoetbal komen dit sei zoen drie Zeeuws-Vlaamse ploegen uit Zaamslag, Cad- zand en Spui. Zaamslag, dat hoopt een hoofdrol te kunnen vervullen, speelt thuis tegen Nieuwland en voor zowel Cad- zand als Spui staat een uitwed strijd op het programma. Cad- zand brengt een bezoek aan Nieuwdorp en Spui aan Wissen- kerke. van onze sportredactie MIDDELBURG - In de week van het vijftigjarig bestaan van MLTC houdt de Middelburgse tennisvereniging de Zeeuwse kampioenschappen. De titel strijd begint dit weekeinde op De Veste. Aanvankelijk was Goes opnieuw als locatie geko zen, omdat de sponsor daar is gehuisvest. Jaren terug is echter overeengekomen de kampioen schappen bij toerbeurt in Mid delburg, Goes en Terneuzen te houden. In totaal hebben 218 tennissers zich ingeschreven. „Als ik me niet vergis, waren het er vorig jaar minder", spreekt Lisette Terwiel namens de organisatie. Ook assistent-DTL Remco Maandag, zei f van de partij in de B2-categorie, is niet ontevre den. „Een klein maar sterk deel nemersveld in de top bij de man nen. Bij de vrouwen is het niet anders." De rangschikking bij de Bl- mannen telt precies acht spe lers. Harold Schipper verdedigt zijn titel. De positie van de spe ler van 't Halve Maantje, die be gin februari ook de sterkste was op de indoorbanen van Sport centrum Schelde International, staat niet ter discussie. Schip pers plaatsgenoot Virgil Greeve is als tweede ingeschat, hoewel velen Frank Clausing, sinds de start van het seizoen constant in het nieuws met aansprekende resultaten, eigenlijk op de plek van Greeve had willen zien. Ranking Formeel valt er tegen de door de plaatsingscommissie gekozen plaatsingslijst weinig in te brengen. De ranking van Greeve is immers hoger, terwijl Clau sing bovendien nog B2-speler is. Dan zou men eerder Jurjen Mooi broek als tweede plaatsen. Tijdens de afgelopen competitie speelde hij bij de Schelde met succes de eerste single en Greeve de tweede. In de praktijk maakt het allemaal niet zo veel uit: de te verwachten halve finales tus sen Schipper en Mooibroek en anderzijds Greeve en Clausing zullen toch een aantrekkelijke eindstrijd opleveren. Bij de vrouwen ontbreekt Luci- enne Sigmond, de kampioene Bridge Lille. WK paren. Eindstand open klasse na vijf zittingen: 1. Kwiecierv/Pszcola (Poll 55.85, 2. Cohen/Berkowitz (VSt) 54,99.3 Lindquist/Fredin (Zwel 54.97. 4. Ramer/Paulissen (Ned) 54,80, 14. De Boer Muller (Nedl 52,83, 22. Maas/Ram ondt tNed) 51,56, 60. Jialal/Meys (Nedl 47,15. Eindstand vrouwen: 1. Quinn- /Meyers I VSt) 55,14,2. Auken/Von Arnim (Duil 54,69. 3. Bessis/D'Ovidio (Fral 54,03, 5. Vriend'Arnolds (Ned) 53,28, 22. Debets/Speelman (Ned) 49,82. Golf Donegal. Irsih Open, vrouwen, stand na tweede ronde: 1 Tinning (Den), Gustaf- son (Zwe) 146, 3. Carriedo (Spa) 147, 4. Gottmo (Zwe), Larraneta (Spa) 148, 6. o.a. Hageman (Ned) 149175-74). Crans-sur-Sierre. European Masters, stand na tweede ronde: 1Sjöland (Zwe) 131, 2. Clarke (GBr), Strüver (Dui), Bovet (Zwi) 132, 5. Van de Velde (Fra), Rocca (Ita) 133, 7. Henderson (GBr) 134, 8. Tor rance (GBr) 135. Skeeleren Twello. Tiende wedstrijd Univé Trophy: 1Arjan Smit (Rouveen), 2. Fiers (Bel), 3 Klompmaker (Oosterwolde), 4. Slager (Staphorst), 5. Henri Ruitenberg (Olde- broek). 6. René Ruitenberg (Elburg), 7. Huizebosch (Gramsbergen), 8. Bartholo- meeussen(Bel),9. Winters (Ommenl, 10. WigardalCornjumj Klassement: I.René Ruitenberg 186,1. 2. Fiers 164,2, 3. Win ters 162, 4. Bartholomeeussen 150, 5. Tuitert 140,3. Softbal Play-offs. Best-of-three: Terrasvogels- TT Tigers 10-0, Twins-DSC '74 3-2, Sparks-TYBB 6-0, HCAW-Pirates 3-0. Sportprijsvragen Lucky 10. Winnende getallen van vrijdag 4 september- 5-6-14-19-22-26-27-28-33- 39-42-43-48-50-51-53-58-66-75-80. (on der voorbehoud) Tafeltennis Jinan. China Open. Mannen, eerste ron de: Park (ZKo)-Heister (Ned) 21-18 13-21 21-19 17-21 22-20. Keen (Ned)-Fang YongZhe(Chn) 17-21 21-19 23-21 21-11. Tweede ronde: Keen-Yang Mm (Ita) w.o. Dubbelspel, eerste ronde: Ma Lin/Liu Bin (Chn)-Heister/Keen 19-21 21-17 21-19. Tennis New York US Open. 28 miljoen gulden. Mannen. Tweede ronde: Krajicek (Ned/5)-0'Brien (VSt) 6-1 7-6 6-2. Byron Black (Zim)-Vicente (Spa) 7-6 6-1 7-5, Kiefer (Dui)-Clavet (Spa) 6-4 7-6 6-1, Henman (GBr/13)-Mantil!a (Spa) 6-3 5-7 7-5 6-4, Gross (Dui)-Bruguera (Spa) 6-1 6-3 6-4, Kafelnikov (Rus,111 )-Haas (Duil 7- 5 6-2 1-6 7-5, Larsson (Zwe)-Filippini (Uru) 6-3 6-2 6-2, Rios (Chl/2)-Galimbati 6-2 6-7 6-2 6-2. Dubbel, eerste ronde: Carbonell/Roig (Spa)-Kempers/Oosting (Ned) 6-7 6-4 6- 4. Vrouwen, Tweede ronde: Hingis (Zwi/1 )- Mauresmo (Fra) 4-6 6-2 6-2,Pierce (Fra- /12)—Black (Zim) 6-1 6-1, Ruano Pascal (Spa)-Snyder (VSt) 6-4 6-4, Martinez (Spa/7)-Trail (VSt) 7-6 6-1, Nagyova (Sl- w)-Rubin (VSt) 7-6 6-4. Derde ronde: No- votna(Tsj/3)-Testud (Fra) 6-2 6-3, Seles (VSt/6)-Miller (VSt) 6-3 6-3, Dechy (Fra)-Leon Garcia (Spa) 6-4 6-4, Graf (Dui/8)-Lucic (Kro) 6-1 6-1, Schnyder (Zwi/11 )-Mary Joe Fernandez (VSt) 6-17- 6, Po (VSt)-Van Roost (Bel/14) 6-4 6-2. van 1997 Marjan Ganseman is nu de favoriete Danneke Bak ker is als tweede geplaatst. Als nummer zeven in de rangschik king staat Suzanne van Har- tingsveldt. Ze maakte tijdens het recentelijk in Vlissingen ge houden A-toemooi een sterke indruk en zou Ganseman van een optreden in de finale kun nen afhouden. In de B2-kIasse is Mark Felius de te kloppen speler, met Andy de Bruijne als zijn vermoedelij ke opponent in de laatste schif ting. Outsiders als Duncan Blackman, Fabian Probert, rou tinier Remco Maandag en John ny Quaak kunnen voor een ver rassing zorgen. Esther Vendrik en Lenneke Clement nemen in het deeltoemooi bij de vrouwen de beschermde posities in. Speelsters als Silvana Bauer, Kim Dijkstra en Jantien Bruijn- zeel kunnen het hen lastig ma ken. Overige plaatsingen. HE Cl: 1 Johnny Quaak, 2 Erwin de Keijzer, 3/4. Bram de Nijs, 3/4. Maarten Gi- deonse. DE Cl: 1 Kim Dijkstra, 2. Jantien Bruijnzeel. HE C2:1 Dimi- tri van Hoof. 2. Tom Felius, 3/4. Fer ry Ton. 3/4. Michiel Wisse. DE C2: 1 Saskia Plummen, 2 Dagmar Lijn- bach. HE Dl: 1 Sake Smit, 2. Hans de Roover, 3/4. Niels Marijnissen, 3/4. Ruud Kalau DE Dl: 1 Els de Blaeij, 2. Aster Busink HE D2: 1. Patrick Barac, 2. Edward Oppatja. DE D2: 1. Fleur Leussmk, 2. Marjo- leen Leijnse. HD Cl: 1. Alexander Nonnekes/Peter de Vrieze, 2. Maar ten Gideonse/Walter ten Hacken. HDC2:1 Dylan Blackman/Tom Fe lius, 2 Merlyn Atoon/René Flohil. DD C2: 1 Angela van der Horst/Conny den Ouden, 2. Ria van der Meijden/Hanny Pel. HD Dl: 1 Marcel Baljeu/Ton Oosthoek, 2 William Korstanje/Bram Kol. DD Dl: 1 Hilde Hollemans/Marijke Meijer, 2 Anneke Vinkoert/Coby Kleinepier HD D2: 1 Patnek Ba- rac/Marcel Stitzmger, 2. Mark Boonman/Edward Oppatja Broers De Boer in De Efteling KAATSHEUVEL - Zo lang Frank en Ronald de Boer niet te gen een bal trappen, slaan ze er liever tegen. Samen met Marco van Basten doen de broers op 18 en 19 sep tember mee aan de Efteling Eu ropean Trophy. ANP Dubbel, eerste ronde Bollegraf/Adams (Ned/VSt/9)-Grande/Testud (Ita/Fra) 6-1 2-6 6-2. Tweede ronde: Dragomir/Majoli (Roe/Kro)-Bollegraf/Adams (Ned/VSt/9) 6-3 1-66-1. Gemengd dubbel. Eersteron- de: Raymond/Galbraith (VSt/3)-Boogert/Knowles iNed/Bah) 6-4 4-6 6-4 Voetbal Kwalificatie Olympische Spelen Groep 1: Denemarken-Wit-Rusland 2-0, Wales Italië 1-2 Groep 2: Albanié-Georgië 1-0. Groep 4: Oekraine-Rusland 1-0. Groep 5 Zweden-Engeland 0-2 Groep 6: Oosten- rijk-lsraél 0-1, Cyprus-Spanje 1-3. Stand: Spanje en Israël 1-3. Oostenrijk en Cy prus 1-0, Nederland 0-0. Wielrennen Ronde van de Toekomst. Eerste etappe Argentré-du-Plessis-Vimoutiers: 1 Hos te (Bel) 189,5 km in 4.53.49 (38,698 km/uur), 2. Wuyts (Bel), 3. Nazon (Fra) 0.55, 4. Backstedt (Zwe), 5, Riebenbauer (Oos), 6. Van Dijk (Ned), 7. Tombak (Est), 8. Wrolich (Oos), 9. Da Cruz (Fra), 10. Cretskens (Bel). Algemeen klassement: 1 Hoste 5.03.47, 2 Wuyts 0.25, 3. Millar (GBr) 0.38, 4. Backstedt 0.44, 5. Rinero (Fra) 0.50. Zeilen El Arenal. WK 470, kwalificatie. Mannen. Groep A. na 3 races. 1 Molund/Rahm (Zwe) 4 punten. 2. Garcia/Paramo (Spal 14, 3 Braslavets/Matvienko (Oek) 27.46. Coster/Klinkenberg 126. Vrouwen. Groep A. na 3 races: 1 Taran Paholsjik (Oek) 6, 2 Ward/Ward (Denl 9. 14. Kooistra/Bollneg 47, 27 Brands ma/Brandsma 69. 30. Fokke/Rodewest 83. Groep B: 1 Zabell/Guerra (Spa) 3. 2. BekatorouiTsoulfa (Gri) 17,3. Haley/Van Voorhis (VSt) 18, 12 Westerhof/Verbeek 37,15. De Lange/De Goederen 53. Milwaukee WKSoling. Stand naSraces 1. Cian (Ita) 68, 2. Pisjoegin (Oek) 69, 3. Sjaidoeko (Rus) 71, 17. Heirier 100, 45. Den Outer 230 Nicole Bulk naar finale WK kano SZEGED - Nicole Bulk heeft zich gisteren op het WK kano in het Hongaarse Szeged geplaatst voor twee finales. Zowel op de 1000 meter, een niet-olvmpisch onderdeel, als op de 500 meter drong Bulk door tot de eind strijd. die vandaag (zaterdag) wordt gevaren. Bulk is de eerste Nederlandse WK-finalist sinds Jan-Dirk Nijkamp en Marc Weijzen in 1991 in Parijs als zesde eindig den in de K2 1000 meter. De olympische start die hun presta tie opleverde, liep echter uit op een desillusie. Twee jaar voor de Spelen van Syney wil Bulk dat voorkomen. De Amstelveense beseft dat ze haar sprint zal moeten aan scherpen om in 2000 kans te hebben op de olympische 500- meterfinale. Dat er op de kilo meter een finaleplaats in zat, wist ze. Over haar 500 meter was ze enigszins verrast. Jack Scheele begint met Terneuzense Boys de competitie tegen Kogelvangers. Bang is hij niet: „Het lijkt er toch op dat we in vergelijking met vorig jaar een stukje sterker zijn gew orden." foto Charles Strijd (Advertentie) City OnLine in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 67