Sportproject voor Goese jeugd A Van Goese benzineoorlog wordt de klant niet echt rijk ZELF BEDIENING PZC PZC jïj Strijd om tankstation 's-Gravenpolder zeeland 15 Gemeente begint proef uit onvrede over bewegingsonderwijs Oh lipoid vu n km(t eten.' rnirnm Vliegerfestival op Nollestrand Stroomstoring in Zierikzee Zeemanshuis van sluiting gered Berovers pizza-bezorger gepakt Winkeldief op heterdaad betrapt Vlissinger op straat beroofd Drankrijder over de kop Gewonden bij botsing in Vlissingen AFREKENEN BIJ DE POMPBEDIENDE TANK 00K BIJ DE GOEDKOOPSTE SUPERMARKT BEVEILIGING as College houdt vast aan verbod bromfietszaak Beuving in Ovezande BEL: 0113-213720 GOES/KLOETINGE Zakkenrollerij Vissen voor hulp gehandicapten Informatie over werken en leren zaterdag 5 september 1998 door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes wordt woensdag 9 september een officiële partner van de Stichting Jeugd en Bewegen. Met een stimuleringsplan voor de Goese jeugd, is de gemeente uitverkoren om gedurende twee jaar als een soort proefproject aan de gang te gaan. De gemeen te krijgt daarvoor twee keer 50.000 gulden plus begeleiding vanuit de Slichting. Kennelijk is er een leeftijd waarop de natuurlijke drang tot bewegen afneemt en waarop ook aan meer sociale behoeften moet worden voldaan om de gang erin te houden. Gymnas tieklessen in het basis- en voort gezet onderwijs voldoen kenne lijk niet in voldoende mate aan die behoeften, getuige de afne mende sportbeoefening bij jon geren. De Stichting Jeugd in Be weging tracht daar wat aan te doen. Via verschillende projec ten wil de stichting de jeugd structureel achter de buis van daan halen en daarvoor wordt zo breed mogelijk en met ver schillende partijen samenwer king gezocht. Tegenprestatie Als tegenprestatie voor financi ële bijdrage aan het Goese pro ject verwacht Jeugd in Bewe ging voortdurend te mogen meekijken in het keukentje van het project en uitvoerige ver slaglegging om de ervaringen ook elders te kunnen gebruiken. Het plan van Goes haakt in op bestaande sportactiviteiten voor de jeugd, zoals school sport, sportbuurtwerk en de kennismakingslessen. Het is de (Advertentie) VOOR 99,"" PJ-. HET ONZE BEFAAMDE KREEFTENSOEP VOORAF! NIEUWE HAVEN 21, ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 bedoeling deze activiteiten ook onderling te koppelen. Hele maal nieuw zijn de buiten schoolse sportopvang en de zo genaamde pleintjesactiviteiten: Wedstrijdjes en spelletjes op alle mogelijke afgesproken plekken in de stad, waarbij de gemeente ook wat extra voor waarden kan scheppen. V akleerkrachten Goes heeft het plan aanvanke lijk niet gemaakt om er een proefproject van te maken, maar meer omdat de gemeente vindt dat het bewegingsonder wijs op de basisscholen tekort schiet. De Goese scholen heb ben voor bewegingsonderwijs geen aparte vakleerkrachten, omdat daarvoor het geld ont breekt. Het project zou een tij delijk oplossing worden omdat uiteindelijk wordt gestreefd naar de aanstelling van vakleer krachten. Iedereen die een beetje met sport te maken heeft, heeft mee gewerkt aan het projectvoor stel. In een samenwerkingsver band van de Goese Sportraad, het CIOS Goes en de afdeling welzijn van de gemeente, zijn ook het onderwijs, jongeren werk, sportbuurtwerk en de Goese Wijkaanpak betrokken. Wethouder mr. S. J. Heijning van sportzaken reist woensdag af naar Utrecht om een samen werkingsovereenkomst met de Stichting Jeugd in Beweging te ondertekenen. Behalve Goes zijn ook de gemeenten Delft, Amersfoort, Gouda, Hellevoet- sluis en Nijmegen uitverkoren om projecten op te starten. VLISSINGEN - De Zeeuwse Vliegervrienden houden zater dag 12 en zondag 13 september op het Nollestrand in Vlissingen het Zeeuws vliegerfestival. Zaterdag begint het evenement om 13.00 uur en zondag om 11.00 uur. Een nieuwe trend in het vliegeren, buggy rijden, zal op beide dagen worden gede- monstreerd. Hierbij wordt een driewielig voertuig voortge trokken door een bestuurbare vlieger. Bij deze kruising aan de rand van het dorp moet het nieuwe tankstation komen. foto Willem Mieras door Marco van Barneveld 'S-GRAVENPOLDER - Het valt niet mee om in 's-Graven polder een nieuw tankstation van de grond te krijgen. Het beleid van de gemeente is er weliswaar op gericht om daar zo'n nieuwe voorziening te creëren, maar vooralsnog komt daar maar weinig van te recht. Dit blijkt uit een voor stel van het Borselse college van burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad. De gemeente heeft wel een stuk grond beschikbaar, maar onduidelijk is welk bedrijf zich daar zal vestigen. Welis waar zouden er twee gegadig den zijn, maar het is nog niet gelukt om tot overeenstem ming te komen over aankoop van het perceel grond, dat is gelegen tussen de Baarlandse- zandweg, de Schoorkenszand- weg en de Bernhardweg-Oost. Overeenstemming Het gaat om de firma's Tram per 's-Gravenpolder BV en DLG Broermann Olie BV uit Bergen op Zoom. Tramper stelt in het verleden als eerste met de gemeente tot overeen stemming te zijn gekomen, waarna Broerman plotseling als tweede mogelijke kandi daat zou zijn opgedoken. Vol gens het college is van over eenstemming met Tramper echter nooit sprake geweest. B en W stellen juist dat het er in eerste instantie op leek dat de twee firma's met elkaar in zee zouden gaan. Op een gegeven moment zou er in die voorge nomen samenwerking een breuk zijn gekomen, waarna zowel Broermann als Tramper zouden hebben beweerd ieder voor zich al een overeenkomst met de gemeente te hebben Volgens B en W is daar echter absoluut nooit sprake van ge weest. Behoefte Ondanks de problemen in het overleg wil het college toch met één van de partijen verder. In het verleden zouden veel tankstations in de omgeving van 's-Gravenpolder zijn ver dwenen, waardoor debehoefte aan zo'n nieuwe voorziening aan de rand van dit Borselse dorp groot zou zijn. B en W vragen de gemeente raad voor één van de twee kan didaten te kiezen. Voordeel van een keuze voor Tramper is volgens het college dat dit be drijf dan zijn huidige tanksta tion aan de 's-Gravenstraat te 's-Gravenpolder zal opheffen. De ruimte die dan in die straat ontstaat kan volgens B en W heel goed worden gebruikt Wordt daarentegen voor Broermann gekozen, dan zul len er ineens twee tankstations in 's-Gravenpolder zijn. Vraag is dan ook of het nieuwe sta tion wel rendabel zou zijn. De gemeenteraad zal zich op don derdag 10 september over de zaak buigen. ZIERIKZEE - Een stroomstoring heeft vrijdagmorgen de Oesterstraat in Zierikzee lam gelegd. De storing werd veroor zaakt door een defect in een verdeelkast Rond kwart voor twaalf kreeg Delta Nutsbedrijven de melding binnen en om ongeveer half twee was het meest ongerief verholpen. 46 Van de 50 woningen hadden toen weer stroom. In de laatste vier woningen koh in de loop van de middag het licht weer aan. Over de oorzaak van de storing tast Delta in het duister, zo liet een woordvoerder weten. TERNEUZEN - De overheden in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone zijn alsnog bereid meer subsidie uit te trekken voor het varenscentrum in Terneuzen. Het zeemanshuis krijgt jaarlijks zeventigduizend gulden per jaar om de tekorten weg te werken. Het leeuwendeel van dat bedrag komt voor reke ning van het havenschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen. Ook de gemeente Sas van Gent heeft toegezegd een bescheiden bijdrage te zullen leveren De voorziening voor zeevarenden kwam dit jaar financieel in de problemen doordat het Rijk de subsidiekraan dichtdraaide. De lokale overheden waren eerst niet bereid voor dat beleid op te draai en en de eigen bijdrage op te schroeven. Omdat daardoor op termijn sluiting van het cent mm dreigde, zijn de instanties alsnog overstag gegaan GOES - De politie in Goes heeft zes jongeren uit Goes, varië rend in leeftijd van 13 tot 17 jaar, aangehouden in verband met de beroving van een pizza-bezorger, twee weken geleden. Vier van de zes verdachten zijn inmiddels bij de kinderrechter in Middelburg in bewaring gesteld. MIDDELBURG - Een 37-jarige Middelburger is donderdag nacht rond vier uur op heterdaad betrapt in een winkel aan de Langeviele. Dankzij een tip van een oplettende burger kon de man worden aangehouden terwijl hij bezig wasgoederen in te pakken, dan wel klaar te zetten. In zijn kleding werden enkele sieraden uit de winkel aangetroffen Van de zaak was een ruit vernield. De man is voor nader onderzoek ingesloten. Vrij dagmiddag is hij weer op vrije voeten gesteld. De Middelburger moet binnenkort voor de rechter verschij- VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is donderdagnacht rond vier uur in zijn woonplaats beroofd van zijn horloge en portemonnee. De Vlissinger werd in de Nieuwstraat door een nog onbekende man in het gezicht geslagen. Hij ging knock out en vervolgens werden zijn eigendommen weggegrist. Het slachtoffer kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Mensen met aanwijzingen wordt verzocht zich bij de po litie te melden. OUDDORP - Een dronken automobilist uit Scharendijke is dondermorgen rond elf uur met zijn personenauto op de Brouwersdam bij Ouddorp over de kop geslagen. Volgens de politie had de 37-jarige bestuurder 'enorm veel alcohol' ge nuttigd. Een ademtest wees uit, dat hij vijf maal de toegestane hoe veelheid had gedronken. De politie nam het rijbewijs van de Scharendijkenaar in en te gen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN - Bij een botsing tussen een perso nenauto en een busje op de Mercuriusweg in Vlissin gen zijn vrij dag twee men sen gewond geraakt. De bestuurder van de personenauto, een vijftig jarige inwoner van Bigge- kerke, week; uit naar de parkeerstrook om in één keer op de rijbaan te kun nen keren. Hij zag bij zijn poging echter een achter hem rij dend bus j e over het hoofd. Dit busje, met een 26-jarige bestuurster uit Vlissingen en vijf passa giers aan boord, botste te gen de flank van de auto. De bestuurster van het busje en een inzittende werden naar het zieken huis overgebracht voor nader onderzoek. De eer ste had nekletsel en de tweede hoofdletsel. De personenauto kan naar de sloop. REDACTIE MIDDEN-ZEELAIMD Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier(chef) M. J. van Barneveld I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: N.J.C. Kluytmans E.L. Ramakers M.P.T. Sep A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door onze regioredactie De prijzen voor een liter ben zine of diesel blijven in Goes niet laag. Net nu veel men sen uit de omliggende dorpen en steden Goes ontdekt hebben als ideale - en vooral goedkope - pleisterplaats voor de auto, kruipen de prijzen bijna onge merkt weer omhoog. Dat kon ook bijna niet uitblijven. Tank houders moeten ook gewoon hun boterham verdienen. Zes maanden geleden gaf de Es- sopomp bij autobedrijf Van Strien het startschot voor een ware benzineoorlog. Het bedrijf verlaagde zijn benzine- en die- selprijzen met zes cent per liter tot 2,07 gulden, omdat het zijn omzet terug zag lopen door wegwerkzaamheden. Alle an dere Goese pomphouders volg den. Ook toen de Essopomp daarop, begin mei, zijn prijzen met nog eens vijf cent per liter verlaagde tot 2,02 gulden, wilde niemand achter blijven. Het verst schoot de Jan Bruinspomp door, die voor een liter benzine slechts 1,98 gulden rekende. Rondje Inmiddels kost een liter benzine alweer 2,09 gulden. Toch weten veel automobilisten de weg naar de Goese pompen nog te vinden. Een rondje tanken. Terwijl hij zijn vrachtwagen volgooit, heeft R. Openeer uit Goes wel even tijd om te praten. Voor de zaak tankt hij altijd bij dezelfde pomp in Goes, de pomp waar hij een pasje van heeft. Privé bezoekt hij nooit een pomp, maar tankt hij bij zijn va der. „Die heeft een eigen trans portbedrijf met een bedrijf- stank op het terrein. Daar zit duizend liter benzine in. Dat is nog altijd goedkoper dan bij een officiële pomp." Openeer vindt het wel een sport om zo goedkoop mogelijk te tanken. „Tenslotte gaat toch al driekwart van wat je voor je benzine betaalt rechtstreeks naar de belasting", schampert hij. „En dan vraag je je ook nog af wat er met al die belasting centen gebeurd. Een kunstwerk van tachtig miljoen kopen, ze ker", zegt hij. „Dat hoeft voor mij dus echt niet." Sfeer C. Peursem uit Wilhelminadorp rijdt sinds de prijzenslag tussen de Goese pompen speciaal naar De benzineprijsoorlog in Goes is alweer over zijn hoogtepunt heen. zo'n goedkope tank. Maar dat is het niet alleen: „Naast de prijs, kijk ik ook hoe de sfeer op de pomp is; die moet namelijk ook goed zijn." Terwijl hij praat, kijkt hij steeds over zijn schou der hoeveel benzine hij al in zijn auto heeft gegooid. Peursem let ook altijd goed op wat een liter benzine ergens kost. „Worden de prijzen bij een bepaalde pomp me echt te gek, dan ga ik ergens anders tanken." Het Goese echtpaar Vonk, tankt al jaren gewoon in de eigen stad. „Ik kom hier altijd. Ik let ook niet zo erg op de benzineprijs", zegt J. W. H. Vonk. „We rijden ook niet zo gek veel", voegt zijn vrouw er meteen aan toe. „Als er ergens een hele goedkope tank zou zitten, zou jk daar mis schien wel heen gaan. Maar al leen als het niet een heel eind verder rijden zou zijn, want dat vind ik ook onzin." A P. Nieuwdorp uit Lewedorp vult alleen een kleine jerrycan met benzine. Voor noodgeval len. Tanken doet hij normaal ge sproken altijd bij een pomp in Heinkenszand. „Ik tank LPG (autogas) en dat kost sinds kort in Heinkenszand maar 51 cent per liter. Hier in Goes kost dat 67,4 cent", ligt hij toe. LPG is in Goes nooit onderwerp van enige prijzenslag geweest, omdat het Essostation dat bij de prijsver lagingen steeds het voortouw nam, dat niet in zijn assortiment heeft. Nieuwdorp houdt de prijsontwikkeling bij de benzi nepompen in Goes en omstreken nauwlettend in de gaten. „Als de prijs van LPG in Goes nou omlaag zou gaan, dan kom ik weer hier tanken in plaats van in Heinkenszand", zegt hij. „In Goes krijg ik namelijk zegel tjes." Tank leeg Met een zak drop in de ene en de autosleuteltjes in de andere hand komt S. Murre uit Krab- bendijke uit het tankstation ge lopen. „Ik heb geen speciaal tankadres", verklaart ze desge vraagd. „Dat lijkt me trouwens (Advertentie) A_ Inbraak Brand Toegangscontrole T.V.-bewaking Technisch alarm Terreinbeveiliging Erkend Uneto ALARMCROEP NEDERLAND Technisch Beveiligingsbedrij! 24-uurs meldkamer-service foto Willem Mieras ook lastig. Ik rij heel veel voor mijn werk. Als de auto onder weg leeg is, moet je toch tan ken." Alhoewel ze zo uit haar hoofd niet de prijs van een liter benzi ne zou kunnen noemen, let Mur re toch wel op waar ze tankt. „Ik ga niet graag naar hele kleine dorpstankstations, want die zijn altijd duurder dan de grote re benzinepompen Hoewel ze voor haar werk dagelijks in de auto stapt, denkt ze privé wel even na voordat ze gaat rijden. „Als ik op mijn dorp even een boodschap moet doen, pak ik niet snel de auto. Je moet na tuurlijk wel een beetje op de kleintjes blijven letten." Winkeldiefstal Overval LEWESTRAAT 43 door Marco van Barneveld OVEZANDE - Het Borselse col lege van burgemeester en wet houders houdt vast aan zijn standpunt dat IJ. Beuving uit Ovezande zijn bromfietshandel aan de Bloemenstraat in zijn woonplaats moet staken. Op het perceel waar hij zijn handel drijft, rust volgens B en W een woonbestemming. Creëren van een bedrijfsbestemming, zodat Beuving zijn handel zou kunnen voortzetten, doorkruist volgens het college het planologisch be leid van de gemeente. De zaak tussen de gemeente en Beuving sleept al lang. Beuving wil gewoon doorgaan met zijn zaak aan de Bloemenstraat. On langs maakte hij bezwaar tegen het feit dat het college geen voorbereidingsbesluit wilde ne men tot wijziging van het be stemmingsplan, zodat hij zou kunnen blijven zitten waar hij zit. Juridisch Zijn bezwaar werd echter niet- ontvankelijk verklaard omdat het juridisch gezien niet moge lijk zou zijn het niet nemen van een voorbereidingsbesluit op deze manier aan te vechten Beuving op zijn beurt stelde on langs vervolgens dat hij het er niet mee eens was dat de raad zich niet over zijn verzoek tot bestemmingsplanwijziging had gebogen, Daarom heeft het GOES - Vijf vrouwen, allemaal op leeftijd, zijn gistermiddag in Goes slachtoffer geworden van zakkenrollerij. In alle gevallen werden porte monnees weggepakt uit tassen die zij bij zich droegen. Hoe dit is gebeurd, is niet bekend. De diefstallen vonden plaats in of nabij winkels in de Kolveniers- hof, Klokstraat/Lange Vorst- straat en de Lange Kerkstraat. BERGEN OP ZOOM Boekenmarkt - In het gebouw van de archiefdienst van Bergen op Zoom vindt zaterdag 12 sep tember van 10.00 tot 17.00 uur een boeken- en prentenmarkt plaats. Tevens worden er teke ningen van de Bergse kunste naar Fons Gieles verkocht college nu de zaak nog eens in een raadsvoorstel gego ten. Kleinschalig Al in november vorig jaar heeft het college Beuving gesom meerd zijn activiteiten te sta ken. Punt was dat hij eerder slechts een vrijstelling had ge kregen om tijdelijk zijn handel te drijven. In de tussentijd zou hij op zoek moeten naar een lo catie die wel een bedrijfsbe stemming heeft. Beuving ziet verhuizing echter helemaal met zitten omdat hij slechts heel kleinschalig bezig is Hij zit naar eigen zeggen 'slechts 's avonds ter ontspanning wat te sleutelen'. De gemeenteraad zal zich op donderdag 10 september over de zaak buigen. Beuving: „Misschien dat de raad er andei's over denkt dan het college. Je weet het nooit Maar ik ben ondertussen al ge stopt met sleutelen aan brom mers. Want dat mocht niet. Ik heb er gewoon een tussenhan- deltje van gemaakt en dat mag wel. Maar het is natuurlijk heel jammer voor het dorp. Want ie dereen kon bij mij terecht om z'n brommertje te laten repareren." KAPELLE - De Stichting hulp gehandicapten houdt zaterdag 12 september van 13.30 tot 16.30 uur een viswedstrijd aan het Schelde-Rijnkanaal. De opbrengsten van de wed strijd, die onder meer gehaald worden uit het inschrijfgeld van 15 gulden, komen ten goede aan de stichting. Inschrijven kan op de dag van de wedstrijd tussen 9.30 en 12.30 uur in het dorps huis De Vroone in Kapelle. Meer informatie. 0113-221186. GOES - Het arbeidsbureau in Goes houdt woensdag 16 sep tember vanaf 10.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst over Teren terwijl je werktDe bij eenkomst is bedoeld voor jonge ren met een al dan niet afgebro ken Mavo- of Vbo-opleiding en die jonger zijn dan 22 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 49