Jacco Korstanje toont clubliefde Invalide zoon toch naar het WK Zeven nieuwelingen Oemoemenoe Harold Schipper verdedigt Zeeuwse titel in Middelburg sport zaterdag 5 september 1998 sbw 23 Rugbyer Tovaal slaat aanbod Rotterdamse ereklasser RRC af Zaalvoetbal van start op Walcheren uitslagen doorSven Remijnsen MIDDELBURG - Oemoemenoe gaat de nieuwe competitie in met zeven nieuwe spelers. De Middelburgse rugbyers, die vorig seizoen ternauwernood ontsnapten aan degradatie door de Apeldoornse Rams met 24-21 te verslaan, verwachten een overbruggingsjaar mee te maken. Trainer Jan Albregtse wil vooral de jeugd de kans geven. ..We moeten niet te veel naar onder of boven kijken", zegt Al bregtse. ..Belangrijker is dat onze jonge spelers ervaring opdoen. Vergeleken met vorig jaar verwacht ik een rustig seizoen." Maar liefst vier Middelburgse rugbyers verruilden het jeugdteam van Roosendaal deze zomer voor de Zeeuwse tweedeklas ser: Marijn Bekenkamp, Martijn Boog aard, Benjamin Mast en Michel Burger. Daarnaast kan de club weer beschikken over oud-speler Herbert-Jan van der Waal, die na drie jaar is teruggekeerd uit Zuid-Afrika. Na een langdurige kniebles sure is ook Edwin van Helsland weer in zetbaar in de hoofdmacht. Routinier Ruud van Strien is gestopt. Veel wordt dit seizoen verwacht van Tan- neguy Descazeaud. De Franse rugbyer vervult zijn vervangende dienstplicht bij Total in Vlissingen-Oost en verdedigt in de tussentijd de kleuren van Oemoeme noe. Met het nieuwe zevental wil Albregt se bouwen aan een combinatie van jeugd en routine. „Vergeleken met het team van vorig jaar moet het dit seizoen beter gaan. Vorig jaar hadden we een veel kleinere groep, waardoor er af en toe wat proble men waren met de bezetting." Degradatie Oemoemenoe begint de competitie mor gen op eigen veld tegen de Eindhovense rugbyclub PSV. In het overbruggingsjaar hoopt Albregtse dat zijn 26 spelers de de gradatiestrijd kunnen ontlopen. ,,De vierde plaats is voor ons het hoogst haal bare. Volgend jaar zien we wel verder." van onze sportredactie MIDDELBURG - In de week van het vijftigjarig bestaan van MLTC houdt de Middelburgse tennisvereniging de Zeeuwse kampioenschappen. De titel strijd begint dit weekeinde op De Veste. Aanvankelijk was Goes opnieuw als locatie geko zen, omdat de sponsor daar is gehuisvest. Jaren terug is echter overeengekomen de kampioen schappen bij toerbeurt in Mid delburg, Goes en Temeuzen te houden. In totaal hebben 218 tennissers zich ingeschreven „Als ik me niet vergis, waren het er vorig jaar minder", spreekt Lisette Terwiel namens de organisatie. Ook assistent-DTL Remco Maandag, zelf van de partij in de B2-categorie, is niet ontevre den. „Een klein maar sterk deel nemersveld in de top bij de man nen. Bij de vrouwen is het niet anders." De rangschikking bij de Bl- mannen telt precies acht spe lers. Harold Schipper verdedigt zijn titel. De positie van de spe ler van 't Halve Maantje, die be gin februari ook de sterkste was op de indoorbanen van Sport centrum Schelde International, staat niet ter discussie. Schip pers plaatsgenoot Virgil Greeve is als tweede ingeschat, hoewel velen Frank Clausing, sinds de start van het seizoen constant in het nieuws met aansprekende resultaten, eigenlijk op de plek van Greeve had willen zien. Ranking Formeel valt er tegen de door de plaatsingscommissie gekozen plaatsingslijst weinig in te brengen. De ranking van Greeve is immers hoger, terwijl Clau sing bovendien nog B2-speler is. Dan zou men eerder Jurjen Mooibroek als tweede plaatsen. Tijdens de afgelopen competitie speelde hij bij de Schelde met succes de eerste single en Greeve de tweede. In de praktijk maakt het allemaal niet zo veel uit: de te verwachten halve finales tus sen Schipper en Mooibroek en anderzijds Greeve en Clausing zullen toch een aantrekkelijke eindstrijd opleveren. Bij de vrouwen ontbreekt Luci- enne Sigmond, de kampioene van 1997. Marjan Ganseman is nu de favoriete Danneke Bak ker is als tweede geplaatst. Als nummer zeven in de rangschik king, staat Suzanne van Har- tingsveldt. Ze maakte tijdens het recentelijk in Vlissingen ge houden A-toemooi een sterke indruk en zou Ganseman van een optreden in de finale kun nen afhouden, In de B2-klasse is Mark Felius de te kloppen speler, met Andy de Bruijne als zijn vermoedelij ke opponent in de laatste schif ting. Outsiders als Duncan Blackman, Fabian Probert, rou tinier Remco Maandag en John ny Quaak kunnen voor een ver rassing zorgen Esther Vendnk en Lenneke Clement nemen in het deeltoernooi bij de vrouwen de beschermde posities in. Speelsters als Silvana Bauer, Kim Dijkstra en Jantien Bruijn- zeel kunnen het hen lastig ma ken. Overige plaatsingen. HE Cl: 1 Johnny Quaak, 2. Erwin de Keijzer, 3/4 Bram de Nijs. 3/4. Maarten Gi- deonse. DE Cl: 1 Kim Dijkstra, 2 Jantien Bruijnzeel. HE C2: 1 Dimi- tn van Hoof, 2 Tom Felius, 3/4 Fer ry Ton. 3/4. Michiel Wisse DE C2:1 Saskia Plummen 2 Dagmar Lijn- bach, HE Dl: 1 Sake Smit, 2. Hans de Roover, 3/4 Niels Manjmssen, 3/4 Ruud Kalau DE Dl: 1. Els de Blaei], 2. Aster Busink. HE D2: 1. Patriek Barac, 2. Edward Oppatja. DE D2: 1. Fleur Leussink, 2. Marjo- leen Leijnse. Hl) Cl: 1. Alexander Nonnekes/Peter de Vrieze, 2. Maar ten Gideonse/Walter ten Hacken. HD C2:1Dylan Blackman/Tom Fe lius, 2. Merlyn Atoon/René Flohil. DD C2: 1 Angela van der Horst/Conny den Ouden, 2. Ria van der Meijden/Hanny Pel. HD Dl: 1. Marcel Baljeu/Ton Oosthoek, 2. William Korstanje/Bram Kot. DD Dl: 1 Hilde Hollemans/Marijke Meijer, 2. Anneke Vinkoert/Coby Klemepier. HD 1)2: 1 Patriek Ba- rac/Marcel Stitzinger, 2. Mark Boonman/Edward Oppatja. Broers De Boer in De Efteling KAATSHEUVEL - Zo lang Frank en Ronald de Boer niet te gen een bal trappen, slaan ze er liever tegen. Samen met Marco van Basten doen de broers op 18 en 19 sep tember mee aan de Efteling Eu ropean Trophy. ANP doorSven Remijnsen HEINKENSZAND - Jacco Kor stanje verkeerde in de aanloop naar het nieuwe rugbyseizoen in een hevige tweestrijd. De aanvoerder van de Goese rug byclub Tovaal kon zo aan de slag bij de Rotterdamse ereklas ser RRC. Het contract lag al klaar, maar Korstanje liet zijn verstand en zijn hart spreken en koos voor Tovaal. Jacco Korstanje viert vandaag (zaterdag) de twintigste ver jaardag van zijn club. Op sport park Het Schenge in Goes wordt een jubileumduel met alle oud leden van de vereniging afge werkt. terwijl morgen een blind-datetoemooi op het pro gramma staat. De relatie tussen Korstanje en Tovaal heeft wei nig weg van een blind date, want de dertigjarige rugbyer uit Heinkenszand vormt al negen jaar lang een vaste waarde in het eerste team van de tweedeklas ser. Samen zijn ze door diepe da len gegaan. Korstanje: „Toen ik hier kwam, was de club op ster ven na dood." Toch had het weinig gescheeld of de aanvoerder had zijn ploeg deze zomer in de steek gelaten. In juni van dit jaar werd Kors tanje benaderd door Colin Jack son, de trainer-coach van de in de ereklasse uitkomende rugby club RRC uit Rotterdam. „Jack son wilde me graag hebben", zegt Korstanje. „Ik vermoed dat ik bij hem ben aanbevolen door Arthur Hogesteger, die speler trainer is bij RRC. In principe zag ik het wel zitten bij de club. Ik heb twee keer meegetraind en een oefenwedstrijd gespeeld. Dat ging zo goed dat ik een con tract kreeg aangeboden." Prullenbak Anderhalve week geleden kon het contract echter de prullen bak in. Na veel wikken en wegen sloeg Korstanje het aanbod af. Tussen droom en daad stonden praktische bezwaren in de weg. „Ik wilde heel graag op het hoogste niveau uitkomen, maar in de praktijk bleek het onmo gelijk te zijn. Ik heb een vrouw en twee jonge kinderen, een stu die én een baan met ploegen diensten. Verder stond het heen en weer reizen me niet aan. Maar als ik vrijgezel was ge weest, had ik nog geen tien mi nuten na moeten denken. Dan had ik het zo gedaan." Nu de overgang is afgeketst, wil Kors tanje oud worden bij Tovaal. Tot zijn veertigste wil hij actief blij ven bij de club die hem zo na aan het hart ligt. „Als ik naar RRC was gegaan, zou ik Tovaal heel erg zijn gaan missen. Tovaal is een heel gezellige vereniging, en het niveau is de afgelopen jaren behoorlijk omhooggeschoten." Het voorlopige hoogtepunt be leefde de Goese rugbyclub het afgelopen seizoen, toen de ploeg samen met Alkmaar kampioen werd van de tweede klasse. Wat Korstanje betreft, kan er echter nog veel verbeterd worden aan het spel van het Zeeuwse vijf tiental. „Vorig seizoen wonnen we vaak pas in de slotfase van sterker geachte tegenstanders. Daar ging echter altijd een pe riode aan vooraf waarin we te rugvielen in de wedstrijd. Zo kwamen we twee jaar geleden in onze duels altijd heel snel op achterstand. Dat waren de be ruchte eerste tien minuten van Tovaal." Rivaliteit Vanwege de festiviteiten rond het twintigjarige bestaan be gint Tovaal pas volgende week zondag aan de competitie. Het Eindhovense Old Fans is de eer ste tegenstander. In de uitge dunde competitie wil de Goese club de degradatiepoule ontlo pen. „We gaan voor handha ving", zegt Korstanje. Naast oud-eersteklassers als DSRC en Delft behoort ook Oemoemenoe weer tot de tegen standers. Korstanje, die twee jaar lang met de Middelburgse club in de ereklasse uitkwam, draagt de sporen van die flirt met de concurrent nog altijd met zich mee. „Er bestaat geen haat en nijd tussen Oemoeme noe en mijalleen gezonde riva liteit. Want Tovaal moet natuur lijk wel gewoon de beste club van Zeeland zijn." Tovaal is dit seizoen versterkt met Sander Verheul. Daarnaast iê Jos Maassen aangetrokken om naast trainer Ad Buijs dienst te doen als trainingscoördina tor. Samen moet het lukken, denkt Korstanje. „Bij Tovaal zijn we heel erg gewaagd aan el kaar. Ons grote voordeel is dat we ook buiten het rugby nauw verbonden zijn. Daarom willen we in het veld ook werken voor elkaar." Tovaal-aanvoerder Jacco Korstanje ging niet in op een aanbod van de Rotterdamse rugbyclub RRC. „Als ik vrijgezel was geweest, had ik noggeen tien minuten na moeten denken. Dan had ik het zo gedaan." foto Willem Mieras Bob en vader Fritz Korbach over de acceptatie van een herseninfarct Van Lieren gaat aan kop op de Levade door Lucien Roelandt ERMELO - Laurens van Lieren kende gisteren op de Levade in Ermelo een uitstekende start. De zeventienjarige ruiter uit Schore gaat na de eerste dag met dp hengst Rubiqil aan de leiding op het hoogste niveau in de dres suur, de klasse Z2. Ook Ilyo de Loos uit Hulst plaatste zich met Nadir voor de finale. Laurens van Lieren behaalde met de Passat-zoon 63 punten. Hij toonde zich niet helemaal tevreden. „Rubiqil liep enorm gespannen en toonde zich erg kijkerig. Daardoor slopen er wat onnodige foutjes in de proef." In de klasse Z1 dressuur slaagde Lianne Hartoog er niet in de eindstreep te bereiken. De score van 59% betekende een negen tiende plaats. Ilyo de Loos kreeg zijn finaleplaats niet cadeau. Na een foutloos eerste parkoers kwam Nadir ook in het daarop volgende jachtparkoers niet de buurt van het houtwerk. Voorde 68 starters waren slechts twin tig startbewijzen voor de finale beschikbaar. Met een elfde plaats eiste de Hulstenaar er één van op. In de klasse Z1 tikte Piet Huige met Kalisto een balk uit de le pels. Een goed gereden tweede parkoers was daarna niet meer voldoende voor een finale plaats. Ook voor de Zeeuwse kampioen Albert Vermue met Goodbye viel het doek al na de eerste dag: 8,5 springfout in de eerste omloop maakte de com binatie uit Heinkenszand kans loos. Ramondt in achterhoede WK bridge LILLE - Bridger Vincent Ramondt uit Schoondijke is gisteren 22e geworden op het wereldkampioen schap bridge in het Franse Lille. Het Nederlandse koppel Maas/Ramondt kwam na vijf zittingen in de open klasse tot een totaal van 51,56. Met 55.85 verover den de Polen Kwiecien en Pszcola de wereldtitel. De Nederlanders Ramer en Paulissen werden vierde. Bij de vrouwen legde het duo Vriend/Arnolds be slag op de vijfde plaats. door Henny Haqgeman DOETINCHEM - In de trein zit ten tegenover Bob Korbach twee fluisterende jongens. Ze hebben het over hem. Het duo probeert een verband te leggen tussen Korbach jr. en de sport tas naast hem met het opschrift 'invalide'. „Die is niet gehandi capt", fluistert de een. „Welnee" antwoordt de ander. „Die tas is gejat." Het is het grootst denk bare compliment voor Bob Kor bach (22), speler van het Neder lands voetbalteam voor spelers met een hersenbeschadiging. Het elftal dat komende week wereldkampioen wil worden in Brazilië. Zondag 24 februari 1997 wordt Bob Korbach getroffen door een herseninfarct, 's Morgens voet balt hij bij VIOD in Doetin- chem. Als hij thuiskomt, voelt hij zich niet lekker. Hij eet een hamburger en zegt dat hij op bed gaat liggen. Na een uur wil hij opstaan, maar dat lukt niet. Bob: „Daarna wilde ik roepen. Maar dat kon ik niet meer." Va der Fritz Korbach, trainer van De Graafschap, hoort gemur mel en vindt zijn zoon naast het bed. De dokter is er binnen vijf minuten. Even later raakt Bob buiten bewustzijn. Twee dagen later wordt Bob wakker in het ziekenhuis. Zijn rechterzijde is verlamd. Praten is onmogelijk. Fritz: „Ik zag 'm liggen en kreeg rare ideeën. Moet-ie zo 85 jaar worden? Moet ik elke dag'naar de kliniek rij den om een levende pop te zien? Dan nog liever dagelijks naar z'ngraf." Zes weken later verlaat Bob het revalidatiecentrum. Mank. maar wel rechtop. Anderhalf jaar later is nauwelijks aan hem te zien dat hij gehandicapt is. Hij loopt normaal, praat zonder haperingen en kan weer schrij ven. Ook zijn leven heeft norma le vormen aangenomen. Maga zijnbediende in Heerenveen, zijn woonplaats. Hij voetbalt inmiddels bij vijfdeklasser Mil- dam. Spastisch Maar hoe normaal is leven met een hersenverlamming? Kor bach jr. is licht spastisch. Zijn opgetrokken rechterarm is het bewijs. Bob: „Verder kan ik al les, alleen duurt 't allemaal wat langer Ik zal gehandicapt blij ven, maar ik ben allang blij dat ik zo hersteld ben." Zijn vader: „Van de neuroloog hoorde ik dat als het herstel na een jaar niet volledig is, er een handicap blijft. Ik heb Bob een jaar lang gepusht. Opdat hij maar niet zou opgeven." Een belangrijke opkikker voor Bob kwam begin dit jaar toen hij werd uitgenodigd voor het 'andere' Oranje. Volgens zijn vader is Bob in potentie een uit stekende voetballer. Ooit speel de junior in het tweede van Cambuur Leeuwarden, maar het herseninfarct verstoorde zijn profcarrière. De laatste maanden stonden voor Bob in het teken van het WK voor voetballers met een hersenbeschadiging, dat tot 15 september in Brazilië wordt ge houden. Oranje heeft als we reld- en Olympisch kampioen een eer hoog te houden. Cijfersvsteem Er wordt met zeventallen ge speeld op kleine velden met kleine doelen. Elk team moet ongeveer evenveel gehandicapt zijn. Daarvoor is een apart cij- fersysteem. Hoe zwaarder de speler gehandicapt is, des te la ger is het cijfer. Bob Korbach is een zeven. „Onze doelman een vijf. Hij loopt héél slecht, maar keepen kan hij. Je moet ons niet verwarren met verstandelijk gehandicapten. Onze aanvoer der heeft een gezin en een eigen zaak." De cijfers worden bepaald na een uitvoerige keuring. Vader Korbach hield er een inzinking aan over. „Zo'n keuring wijst uit dat Bob invalide genoeg is om aan het WK mee te doen Ik ben blij voor hem, maar zou liever zien dat hij afgekeurd werd. Trots kan ik niet zijn. Zijn her seninfarct blijft voor altijd op mijn rug zitten. Hij heeft er aar dig mee leren leven, met dank aan dit voetbalavontuur." Ju nior heeft zijn handicap geac cepteerd. „Uiteindelijk moet je wel." Al filosoferend komt vader Fritz op zijn eigen gezondheid. In 1995, toen hij bij De Graaf schap begon, werd hij onwel. Afgelopen zomer gebeurde het zelfde. Twee keer hals over kop naar het ziekenhuis om, tot een ieders verbazing, een dag later weer op het trainingsveld te staan. „Als mijn tijd erop zit, dan pleur ik het liefst om en word niet meer wakker", stelt Korbach. „Ikzelf heb er geen last van dat ik omval. Mijn om geving wel. Die vraagt zich af waarom ik steeds ompleur. Ik geef je op een briefje dat het thuisfront me volgend jaar juli bij de seizoenstart, ongerust zal uitzwaaien Ik geloof niet dat er een verband is tussen mijn geval en het herseninfarct van Bob. Hij heeft diverse brommeronge lukken gehad Daar kan de oor zaak van zijn infarct liggen. Ik val af en toe om en weet dat er iets niet goed is. Wat dat is kan niemand me zeggen." GPD MIDDELBURG - Het zaalvoet balseizoen in het district Wal cheren is deze week van start ge gaan. In totaal wordt in acht klassen gespeeld. Twee klassen van twaalf teams zijn een combinatie van Wal- cherse verenigingen. Daarnaast hebben de rayons Vlissingen en Middelburg elk drie eigen klas sen. De wedstrijden worden ge speeld in Vlissingen (op woens dag in Baskensburg 1 en 2), in Oost-Souburg (op maandag in de Belt), in Middelburg (op vrij dag in de Kruitmolen. Nassau- laan en Voorborch) en in Oost- kapelle (op vrijdag in de Halve Maan). De eerste duels worden gespeeld in het kader van de bekercom petitie. Bridge Lille. WK paren. Eindstand open klasse na vijf zittingen: 1. Kwiecierv'Pszcola <Pol) 55.85. 2. Cohen'Berkowitz (VSt) 54,99. 3. Lindquist/Fredin (Zwel 54.97. 4. Ramer/Paulissen (Ned) 54.80, 14. De Boer/Muller (Ned) 52,83. 22. Maas/Ram ondt (Ned) 51,56, 60 Jialal/Meys (Ned) 47,15. Eindstand vrouwen: 1. Quinn/Meyers (VSt) 55,14, 2. Auken/Von Arnim (Dui) 54,69, 3. Bessis/D'Ovidio (Fra) 54,03, 5. Vriend/Arnolds (Ned) 53,28, 22. Debets/ Speelman (Ned) 49,82. Skeeleren Twello. Tiende wedstrijd Univé Trophy; 1. Arjan Smit (Rouveen), 2. Fiers (Bel). 3. Klompmaker (Oosterwolde), 4. Slager (Staphorst). 5. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 6. René Ruitenberg (Elburg). 7. Huizebosch (Gramsbergen), 8. Bartholo- meeussen (Bel). 9. Winters (Ommen), 10. Wigarda (Cornjum), Klassement: 1René Ruitenberg 186,1, 2. Fiers 164,2, 3 Winters 162, 4. Bartholo- meeussen 150,5-Tuitert 140,3. Sportprijsvragen Lucky 10. Winnende getallen van vrijdag 4 september 5-6-14 19-22-26-27-28-33- 39-42-43-48-50-51 -53-58-66-75-80. (on der voorbehoud) Tafeltennis Jinan. China Open Mannen, eerste ron de: Park (ZKo)-Heister (Nedl 21-18 13-21 21 19 17-21 22-20, Keen (Ned)-Fang YongZhe (Chn) 17-21 21-19 23-21 21-11. Tweede ronde: Keen-Yang Min (Ita) w o Dubbelspel, eerste ronde: Ma Lin/Liu Bin (Chn)-Heister/Keen 19-21 21-17 21-19. Tennis New York. US Open, 28 miljoen gulden. Mannen. Tweede ronde: Krajicek (Ned/5)-0'Brien (VSt) 6-1 7-6 6-2, Byron Black (Zim)-Vicente (Spa) 7-6 6-1 7-5, Kiefer (Dui)-Clavet (Spa) 6-4 7-6 6-1, Henman (GBr/13)-Mantilla (Spa) 6-3 5-7 7-5 6-4, Gross (Dui)-Bruguera (Spa) 6-1 6-36-4, Kafelnikov (Rus/11 i-Haas(Dui)7- 5 6-2 1-6 7-5, Larsson (Zwe)-Filippini (Urul 6-3 6-2 6-2. Rios (Chi/2)-Galimberti (Ita) 6-2 6-7 6-2 6-2, Dubbel, eerste ronde: Carbonell/Roig (Spa)-Kempers/Oosting (Ned) 6-7 6-4 6- 4. Vrouwen. Tweede ronde: Pierce (Fra- /12)-Black (Zim) 6-1 6-1, Ruano Pascal (Spa)-Snyder (VSt) 6-4 6-4, Marti/iez (Spa/7)-Trail (VSt) 7-6 6-1, Nagyova (SI- w)-Rubin (VSt) 7-66-4. Derde ronde: Hin gis (Zwi/1)-Mauresmo (Fra) 4-6 6-2 6-2, Novotna(Tsj/3)-Testud (Fra) 6-2 6-3, Se les (VSt/6)-Miller (VSt) 6-3 6-3, Dechy (Fral-Leon Garcia (Spal 6-4 6-4, Graf lDui/8)-Lucic (Krol 6-1 6-1, Schnyder (Zwi '11)-Mary Joe Fernandez (VSt) 6-1 7- 6. Po (VSt)-Van Roost (Bel/141 6-4 6-2. Dubbel, eerste ronde: Bollegraf/Adams INed/VSt/9)-Grande/Testud (Ita/Fra) 6-1 2-6 6-2 Tweede ronde: Dragomïr/Majoli (Roe/Kro)-Bollegraf/Adams INed/VSt/9) 6-31 -6 6-1Gemengd dubbel. Eqrste ron de. Raymond/Galbraith (VSt/3)-Boogert/Knowles (Ned/Bah) 6-4 4-6 6-4 Goes. Rabobank jeugdtoernooi 't Halve Maantje 12/14 jaar. Tweede ronde: Da vy de Kesel-Bas Smits 4-6 6-2 6-7, Natha lie de Schepper-Aletta Blok 6-2 6-1 Kwartfinales: D Klap/P Felius-M. Speij- kers/R. Helgers 6-1 6-4, A. Pijnen/F. Ba- rends-J. de Wit/M. van de Velden 6-16-1, 5. Sinke.J Pruissers-T. van de Vreede/E Blok 0-6 0-6, Francois Jansen-Stanley Bish 1-6 3-6, Rikkert van de Wel-Brian Dijkstra 1 -6 3-6. Annemarie Ketting-Alet- ta Blok 6-1 6-0, Simone ten Hacken-Loui- se de Jong 2-64-6, Michiel van Kuijk-Pim de Morree 3-6 7-6 6-3. Sven Bakker-Pim Felius 6-44-6 6-3, Kimberley Goudt-Sas- kia van Oranie 1-6 1-6, Inge Dierickx-Nadine Hillebrand 3-6 1-6, Ri- anne Verdonck-Nathalie de Schepper 6- 2 6-0, F Bordui/R. Lindenbergh-M. van Oosten/A. Kostence 6-0 6-0, Rudmer Harmsma-Bart Smits 0-6 2-6, Saskia Oranje-Milou Bordui 6-0 6-1, J. de Wit/M. van de Velden-J. Stoel/A. van Loo 6-0 6-0, T. van de Vreede/E.Blok-M Huiskes/M, van de Plasse 6-0 6-0, S. Bish/A. Ketting-C. Sinke/A. Tolhoek 6-0 6-1, N. Hillebrand/R. van de Wel-E Zuijd- weg/F. Jansen 4-6 7-5 6-3, Rianne Ver- donck-Linda Gruber 6-2 6-0. René van Gassen-Bas Smits 6-1 7-6, Ferry Bordui- -René Lindenbergh 2-6 6-7, Audry Atoon-Stephanie Pauwels 6-1 6-3, D Klap/P. Felius-S. Sonk&'M. Rijk 6-1, A. Pijnen/F. Barends-J. Stoel/A. van Loo 6- 0 6-0, S, Slnke/J. Pruissers-M. Huis- kes/M. van de Plasse 6-2 7-5, S. Bish/A. Ketting-W. Hoogstrate/M. van Houte 6-0 6-0. Rabo jeugdtoernooi Goblin. 10/16 jaar; M. Luijcx-lngmar van de Bel 0-6 0-6, Bas Felius-llco Roodhart 7-5 6-2, Mirte de Bakker-lngrid Geilings 0-61-6, Rick Salo- me-Jacco de Looff 1-60-6, Esther Goud- -Merlijn Atoon 2-6 3-6. Jaap Pieter s-Tom Felius 0-6 2-6, Ronnie Hille brand—Martijn Hendrikse 6-0 6-1, Sophie de Schepper-Linda Oranje 1-6 3-6, Eefje van de Heijden-Nicole de Vrieze 3-6 4-6. Wendy de Kesel-Tamara Adriaanse 6 4 6-1, Johnny Quaak-Rob Mulder 6-0 6-0. Carlijn Gunst-Lenneke Clement 0-6 0-6, Jaimy Bish-Sander van As 6-2 2-6 6-1, Emiel Gideonse/R van Gassen-R. Paau- we/M. Hendrikse 2 6 4-6, T Felius/N. de Vrieze-M Kole/B. Polderman 6-2 6-1, J. Bish/N. Hillebrand-E. Gideonse/I. Gei lings 2-6 3-6, M. Hendrikse/N. Wegman- -Paauwe/E, Nieuwenhuijze 6-0 6-2. Voetbal Kwalificatie Olympische Spelen. Groep 1: Denemarken-Wit-Rusland 2-0, Waies- Italie 1-2. Groep 2 Albanië-Georgiè 1-0. Groep 4: Oekraïne Rusland 1-0 Groep 5 Zweden-Engeland 0-2 Groep 6: Oosten- rijk-lsraél 0-1. Cyprus-Spanje 1-3. Stand Spanje en Israél 1 3. Oostenrijk en Cy prus 1-0, Nederland 0-0. Wielrennen Ronde van de Toekomst Eerste etappe Argentré-du-Plessis-Vimoutiers: 1. Hos te (Bel) 189,5 km in 4.53.49 (38,698 km/uur), 2. Wuyts (Bel), 3. Nazon (Fra) 0.55.4. Backstedt (Zwe), 5. Riebenbauer (Oos), 6. Van Dijk (Ned), 7. Tombak (Est), 8. Wrolich (Oos), 9. Da Cruz (Fra), 10. Cretskens (Bel) Algemeen klassement 1. Hoste 5.03.47, 2 Wuyts 0.25. 3. Millar (GBr) 0.38, 4 Backstedt 0 44, 5. Rinero (Fra) 0.50. Lewedorp Dikke-bandenwedstrijd 4 tot en met 6 jaar: 1. Jeroen Mesu iSint Laurens), 2. Niels Mesu (Sint Laurens), 3. Brijan Mulder (Biezelinge). 7/8 jaar 1 Sven Stroosnijder (Wemeldinge), 2. Jo- ran Kramer (Lewedorp), 3. Danny Len stra (Veere). 9/11 jaar. 1 Dennis Korstan je (Sint Laurens), 2. Arjen Mesu (Sint Lau rens), 3. Erwin Mesu (Sint Laurens). 12/14 jaar: 1. Robbie Mesu (Sint Lau rens), 2. Roel Franse (Lewedorp), 3 Mai- kel Bakker (Lewedorp). Race-fietsen. 8/10 jaar: 1. Patriek van de Doel (Hans weert), 2. Dimitri Mulder (Biezelinge), 3. Jacob de Roo (Kapelle) 11/12 jaar: 1 Emile Nijsse (Hoedekenskerke). 2. Niek Rentmeester (Goes), 3. Wouter Lugten- burg (Goedereede) 13/14 jaar: 1. Arjen Mosselman (Kruiningen), 2- Mark Rijk (Heinkenszand). 3 Jenny Hoogerland (Kruiningen). Voetbaltrainer F ritz Korbach (links) heeft leren leven met het herseninfarct van zijn zoon Boh, die deel neemt aan het WK voor gehandicapten in Brazilië. foto Hans Groene/GPD (Advertentie) City OnLine in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23