Taxicontract mag van rechter Bcolijn Kampeerboer Wattel kan de zaak beter een tijdje laten rusten PZC Buurthuis Westerzicht opgeknapt Zorg AOV/Unie 55+ Middelburg over verlies huursubsidie zeeland 15 Gehandicaptenvervoer blijft bij Blaakman, ondanks rammelende procedure Ploegwedstrijd uitgesteld Drumkorps naar Engeland Twee gewonden bij botsing in Vlissingen Stroomstoring in Zierikzee Zeemanshuis van sluiting gered Berovers pizza-bezorger gepakt Winkeldief op heterdaad betrapt Vlissinger op straat beroofd Drankrijder over de kop Tas gestolen Zakkenroller op markt actief Vrouw (65) mishandeld zaterdag 5 september 1998 door Edith Ramakers MIDDELBURG - Bij Taxi Blaakman ging gisteren de vlag uit, omdat de rechter oordeelde dat er niet getornd hoefde te worden aan de overeenkomst die het Vlissingse taxibedrijf had gesloten met Maatschappe lijke Zorg Walcheren (MZW). Daardoor draagt Blaakman ook de komende vier jaar zorg voor het collectief vervoer van ge handicapten op Walcheren. ZWN Taxi BV en de Stichting MIDDELBURG - De voor van daag, zaterdag, aangekondigde regionale ploegwedstrijd Wal cheren gaat niet door. Het per ceel grond van landbouwer Chris de Visser aan de Sloeha- HTVJiring veristraat in Nieuw- en Sint Joosland, waar de wedstrijd zou worden gehouden, is te nat om het evenement naar behoren te laten verlopen. De wedstrijd wordt uitgesteld tot zaterdag 19 september. Arduin vochten gezamenlijk vorige week in een kort geding de manier aan waarop Blaak man de opdracht van MZW had gekregen. Hun raadsman mr. AG.J. van Wassenaer van Cat- wijck uit Amsterdam vond dat MZW de selectiecriteria voor de opdracht van 20 miljoen gulden te veel had toegeschreven op Taxi Blaakman. „Mijn klant is in een te vroeg stadium bij de beoordeling van geschiktheid afgevallen. Blaakman was daardoor de enig overgebleven gegadigde." Uit het vonnis van de rechter blijkt 'dat de aanbestedingspro cedure van MZW rammelt'. „Dat betekent dus dat ZWN/ Arduin een volledige toets is onthouden. Dat is tegen de op vatting om in een aanbesteding iedereen gelijke kansen te ge ven", verklaart de raadsman. MIDDELBURG - Blue spirit drum bugle corps uit Middel burg neemt morgen, zondagdeel aan een drumcorps wedstrijd in het Engelse Crawley. Het korps moet het opnemen te gen vier gerenommeerde Britse concurrenten. Het optreden is de opwarmer voor de Neder landse drumcorps kampioen schappen op zaterdag 26 sep tember in Helmond (Advertentie) Van Wassenaer van Catwijk. De rechter legt in het vonnis uit dat hij géén nieuwe aanbeste ding oplegt'ondanks dat de on zorgvuldige beoordeling van de geschiktheid wat de kwaliteit van de diensten van ZWN be treft daarvoor reden kunnen zijn'. Hij laat in zijn besluit mee wegen dat Blaakman de op dracht al gekregen heeft en daardoor in tegenstelling tot ZWN al investeringen heeft ge daan. Het Vlissingse taxibe drijf, dat sterk afhankelijk is van het gehandicaptenvervoer, zou aanzienlijke schade lijden. Ook zou een nieuwe aanbeste dingsprocedure een aantal maanden in beslag nemen, ter wijl de overeenkomst 1 oktober ingaat. Niet gebleken is, stelt de rechter verder, dat Taxi Blaak man invloed op de gunning heeft gehad. Directeur J. Uijl van Taxi Blaakman is opgelucht. „Maar dat zijn ook het personeel én de klanten. Ik vind het niet meer dan rechtvaardig. We hadden de opdracht in juni al gekregen." ZWN Taxi en Stichting Arduin overwegen nog in hoger beroep te gaan. „Dan kan er nog een heraanbestedingsopdracht uit gaan, Ook kunnen we in een bo demprocedure schade door het handelen van MZW proberen te vorderen. Die weg duwt de rech ter ons nu op," MZW motiveerde sterk te han gen aan de ruime ervaring en ge schikte kwaliteit van Taxi Blaakman in het gehandicap tenvervoer. „De inschrijving van ZWN Taxi en de Stichting Arduin lag namelijk ongeveer 10 procent onder de prijs van Blaakman. Het is nooit zover gekomen om te kijken, wie nou kwalitatief de beste is", stelt MET ONZE BEFAAMDE KREEFTENSOEP V00RAFI VLISSINGEN - Bij een botsing tussen een personenauto en een busje op de Mercuriusweg in Vlissingen zijn vrijdag twee mensen gewond geraakt. De bestuurder van de personen auto, een vijftigjarige inwoner van Biggekerke, week uit naai de parkeerstrook om in één keer op de rijbaan te kunnen keren. Hij zag bij zijn poging echter een achter hem rijdend busje over het hoofd. Dit. busje, met een 26- j arige bestuurster uit Vlissingen en vijf passagiers aan boord, botste tegen de flank van de au to. De bestuurster van het busje en een inzittende werden naar het ziekenhuis overgebracht voor nader onderzoek. De eerste had nekletsel en de tweede hoofdletsel. De personenauto kan naar de sloop. Buurthuis Aldegonde in de Vlissingse wijk Westerzicht is de afgelopen maanden grondig opgeknapt. foto Ruben Oreel door Jeroen Bos VLISSINGEN - Het buurthuis Aldegonde in de Vlissingse wijk Westerzicht opent vrij dag 11 september opnieuw zijn deuren voor het publiek. Deze zofrier vond in het ge bouw een grote verbouwing en algehele opknapbeurt plaats. Zo'n tien vrijwilligers hebben i n hun vrije tijd de keuken ver nieuwd, een nieuw plafond boven de bar gebouwd en een licht- en disco-installatie op gehangen. Aldegonde is opnieuw in de verf gezet en er is een lambri- zering aangebracht. De ver bouwing werd gefinancierd uit de opbrengst van bingo- avonden, kinderdisco's en dansavonden. Vólgens voorzitter Cees Mu 11 er kampt Aldegonde echter nog steeds met een schrijnend ruimtegebrek, „Het zaaltje van tien bij tien meter is eigen lijk te klein voor alle activitei ten", vindt Muller. „Omdat de gemeente Vlissingen geen geld heeft om een uitbreiding te be talen, willen we binnenkort een loterij houden om fondsen te weiven." Sparen „Ook willen we proberen geld te krijgen van bijvoorbeeld Jantje Beton of het Juliana- fonds", legt Muller uit. „Maar in principe kunnen wij daar geen aanspraak op maken om dat wij een gemeentelijk buurthuis zijn," Veel sparen lijkt Muller op dit moment de beste optie. Tot die tijd zullen de 350 personen, jong en oud, die wekelijks hun vertier in het buurthuis vinden het in de ver nieuwde Aldegonde moeten uithouden. De feestelijke opening zal worden opgeluisterd door de Zeeuwse band Buzz met Ne derlandstalige rockmuziek. Bovendien zal wethouder L. C. Poppe-de Looff op 10 september het nieuwe seizoen voor de salsalessen openen. ZIERIKZEE - Een stroomstoring heeft vrijdagmorgen de Oesterstraat in Zierikzee lam gelegd De storing werd veroor zaakt door een defect in een verdeelkast. Rond kwart voor twaalf kreeg Delta Nutsbedrijven de melding binnen en om ongeveer half twee was het meest ongerief verholpen. 46 Van de 50 woningen hadden toen weer stroom. In de laatste vier woningen kon in de loop van de middag het licht weer aan. Over de oorzaak van de storing tast Delta in het duister, zo liet een woordvoerder weten. TERNEUZEN - De overheden in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone zijn alsnog bereid meer subsidie uit te trekken voor het varenscentrum in Terneuzen. Het zeemanshuis krijgf jaarlijks zeventigduizend gulden per jaar om de tekorten weg te werken. Het leeuwendeel van dat bedrag komt voor reke ning van het havenschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen. Ook de gemeente Sas van Gent heeft toegezegd een bescheiden bijdrage te zullen leveren. De voorziening voor zeevarenden kwam dit jaar financieel in de problemen doordat het Rijk de subsidiekraan dichtdraaide. De lokale overheden waren eerst niet bereid voor dat beleid op te draai en en de eigen bijdrage op te schroeven. Omdat daardoor op termijn sluiting van het centrum dreigde, zijn de instanties alsnog overstag gegaan GOES - De politie in Goes heeft zes jongeren uit Goes, varië rend in leeftijd van 13 tot 17 jaar, aangehouden in verband met de beroving van een pizza-bezorger, twee weken geleden. Vier van dezes verdachten zijn inmiddels bij de kinderrechter in Middelburg in bewaring gesteld. MIDDELBURG - Een 37-jarige Middelburger is donderdag nacht rond vier uur op heterdaad betrapt in een winkel aan de Langeviele. Dankzij een tip van een oplettende burger kon de man worden aangehouden terwijl hij bezig was goederen in te pakken, dan wel klaar te zetten. In zij n kledi ng wei-den enkele sieraden uit de winkel aangetroffen Van de zaak was een ruit vernield. De man is voor nader onderzoek ingesloten. Vrij dagmiddag is hij weer op vrije voeten gesteld De Middelburger moet binnenkort voor de rechter verschij nen. VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is donderdagnacht rond vier uur in zijn woonplaats beroofd van zijn horloge en portemonnee. De Vlissinger werd in de Nieuwstraat door een nog onbekende man in het gezicht geslagen. Hij ging knock out en vervolgens werden zijn eigendommen weggegrist. Het slachtoffer kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Mensen met aanwijzingen wordt verzocht zich bij de po litie te melden. OUDDORP - Een dronken automobilist uit Scharendijke is dondermorgen rond elf uur met zijn personenauto op de Brouwersdam bij Ouddorp over de kop geslagen. Volgens de politie had de 37-jarige bestuurder 'enorm veel alcohol' ge nuttigd. Een ademtest wees uit, dat hij vijf maal de toegestane hoe veelheid had gedronken. De politie nam het rijbewijs van de Scharendijkenaar in en te gen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. door Lukas Fransen Kampeerders, die op het ter rein van Lein Wattel uit Oostkapelle bivakkeerden, kre gen een week geleden van de po litie te horen dat ze daar binnen vijf dagen weg moesten. De ca ravans en campers die afgelo pen woensdag toch nog op het illegale kampeerterrein ston den, zijn door de politie in be slag genomen. Met de hectische sluiting van zijn camping lijkt een eind te komen aan de jaren lange juridische strijd van de Oostkapellenaar. Heeft de over heid in deze kwestie juist ge handeld of had Wattel gewoon een vergunning moeten krijgen? De Voogd is eigenaar van Hotel Randduin in Oostkapelle. Hij begrijpt wel waarom de politie de afgelopen week hard optrad tegen Wattel. „Het komt na tuurlijk rot over, zo'n politieac tie. Maar hij is al zo vaak in overtreding geweest, dat het er aan zat te komen. Ook toen hij wel een vergunning had, had hij vaak te veel kampeermiddelen op zijn terrein staan. De ge meente heeft nu gezegd: 'Het is genoeg'." De hoteleigenaar weet dat het gedoe rond Wattel en zijn illega le camping al jaren speelt. „Het is begonnen met een menings- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) M. J. van Barneveld I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: N.J.C. Kluytmans E.L Ramakers M.P.T. Sep A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl A_ 'V J'-e^wt^-cyC Inbraak Brand Toegangscontrole T.V.-bewaking Technisch alarm Terreinbeveiliging Winkeldiefstal Oven/al 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 BEL: 0113-213720 goes/kloetinge door Richard Sandee MIDDELBURG - De Middel burgse fractie van het Algemeen Ouderen Verbond (AOV)/Unie 55+ heeft negen schriftelijke vragen over de Nieuwe huur subsidiewet ingediend bij het college van B en W. De partij vreest dat met name ouderen ge dupeerd raken door de wet, die sinds 1 juli van kracht is. Het bedrag waarboven iemand geen recht meer heeft op subsi die, de maximale huurgrens, ging voorheen altijd gelijk met de huurprijzen omhoog In de nieuwe wet is dit systeem losge laten. De maximale huurgrens is nu 'bevroren' op 1085 gulden. Ontvangers van huursubsidie die momenteel iets minder dan dat bedrag betalen, lopen dus kans hun subsidierecht door een huurverhoging te verliezen. AOV/Unie55+ vraagt B en W onder meer of het college hier van op de hoogte is en of er een inventarisatie is gemaakt van de huishoudens die door de nieuwe wet in de problemen kunnen komen. De partij ge looft dat vooral ouderen de dupe kunnen worden omdat 'er voor hen geen inkomensverbeterin gen meer te verwachten zijn'. Verhuizen B. Wild, die de vragen woensdag namens de fractie indiende, weet zelf niet of er Middelbur gers zijn die door de nieuwe wet getroffen worden. Mocht dit het geval zijn, dan wil het raadslid dat de gemeente in de bres springt. „Als mensen hierdoor noodgedwongen moeten ver huizen, zou Middelburg bij voorbeeld kunnen bijdragen in de kosten daarvan. Een andere mogelijkheid is het verstrekken van bijzondere bijstand, zodat er helemaal geen ouderen hun huis uit moeten." r Overigens verwacht Wild niet dat er mensen zijn die door de eerste de beste huurverhoging in nood komen. De subsidies va riëren volgens hem van vijftig tot 150 gulden per maand en als iemand zijn recht hierop kwijt raakt. wordt de geldkraan niet direct dichtgedraaid. Dat ge beurt stap voor stap over een pe riode van drie jaar Pas daarna, als er groepen zijn die maande lijks 150 gulden mislopen, denkt het raadslid dat het voor sommigen echt moeilijk wordt om de eindjes aan elkaar te kno pen. Wild: ..Maar daar willen we niet op wachten." VLISSINGEN - Donderdag avond is rond half zeven in een horecabedrijf aan de Badhuis straat in Vlissingen een tas ge stolen van 46-jarige vrouw uit Ljubljana. In de tas zaten persoonlijke spullen, geld en een retour vliegticket. De vrouw had tij dens het eten de tas aan haar stoel gehangen. VLISSINGEN - Op de week markt in Vlissingen is vrijdag omstreeks twaalf uur een 63-ja- nge vrouw bestolen. Zij miste haar bankpas en portemonnee toen zij wilde betalen. De rits van haar tas was geopend. VLISSINGEN - Achter de Goe man Borgesiusstraat in Vlissin gen is vrijdag omstreeks half elf een 65-jarige vrouw uit Vlissin gen door een onbekend geble ven persoon in het gezicht gesla gen. Volgens de politie gebeurde dat zonder aanleiding. Mensen die het voorval hebben gezien worden verzocht contact met de politie op te nemen. Politiebezoek op de camping van Wattel in Oostkapelle. foto Lex de Meester (Advertentie) verschil, waarna er een conflict ontstond. Dat is allemaal uit de hand gelopen en nu is het een prestigezaak geworden. Het gaat hard tegen hard. Officieel heeft de gemeente Veere natuur lijk gelijk. Wattel heeft gewoon geen vergunning." „Het is heel vervelend voor de campinggasten: die kunnen er niets aandoen. Het is Wattels ei gen schuld. Als ik geen vergun ning heb om mijn hotel te ope nen en ik doe het toch, dan vraag ik om problemen. Ik weet dat er dan zoiets kan gebeuren. Als ik in zijn schoenen zou staan, zou ik het twee jaar rustig aan doen. Gewoon de boel een beetje laten rusten. Daarna zou ik het op nieuw proberen een vergunning te krijgen. Maar hij blijft nu maar doorgaan." „Als je een vergunning hebt. kun je daar naar handelen. Zo niet, dan moet je de consequen ties aanvaarden." De eigenaar van camping In den Bongerd in Oostkapelle. Coppoolse, heeft een uitgesproken mening over de hele affaire. „Begrijp me niet verkeerd. Ik vind Wattel een heel sympathieke vent, maar ik snap niet dat hij het zo ver heeft laten komen. Dat zou mij niet gebeuren." „Ik ben niet op de hoogte van al le in-en-outs. Het is een zaak tussen Wattel en de gemeente. En die laatste kanwel regels op stellen, maar moet ze ook hand haven. Anders heeft het alle maal geen nut. Dat de gemeente Domburg is opgegaan in de ge meente Veere, heeft misschien lange tijd in Wattels voordeel gewerkt. Door die vergroting heeft hij zonder vergunning zijn camping kunnen openhouden. Maar hij is vaak genoeg gewaar schuwd.." Negatief Coppoolse vindt het jammer dat de kampeerbranche op deze wijze op een negatieve manier in beeld komt. „Het brengt toch schade toe aan de kampeerwe- reld. Wattel had zijn kampeer ders moeten vertellen dat hij geen vergunning heeft om een camping te exploiteren. Enkele personen die zijn terrein nood gedwongen moesten verlaten, hebben nu bij mij onderdak ge vonden. Ik vraag ze niet wat er allemaal is gebeurd. Ieder zijn eigen pakkie an." Twan Vermeulen, eigenaar van camping De Pekelinge in Oost kapelle, heeft geen medelijden met Wattel. „Iedereen moet zich aan de regels houden. Dat geldt ook voor de heer Wattel Hij staat niet boven de wet. Als de gemeente het allemaal zou toe laten, is het einde zoek. Het is te recht dat zijn camping is ont ruimd." Vermeulen vindt het niet terecht dat er nu een zielig verhaal wordt opgehangen over cam pinggasten die worden wegge stuurd ..Natuurlijk is het ver velend voor die kampeerders. Maar Wattel is daarvoor verant woordelijk. Hij had ze moeten vertellen dat hij geen vergun ning heeft en dat zoiets dus kan gebeuren. Het is ook niet van de ene op de andere dag gebeurd. De hele affaire speelt al meer dan tien jaar. Ik kan me daarom de reactie van de gemeente wel voorstellen." De eigenaar van De Pekelinge is blij dat Wattel er eindelijk mee stopt. „Ik hoop dat zijn zoon het beter doet. Maar ik ben bang dat de gemeente ook zijn aanvraag voor een vergunning zal afwij zen. En dat is niet op de man spelen; dat zijn gewoon de re gels. Er is vastgelegd dat er tien minicampings mogen bijkomen in het middengebied. Het ter rein van Wattel ligt in het kust gebied." „Wat ik een kwalijke zaak vind, is dat de Stichting Vrije Recrea tie (SVR) maar mensen naar zijn camping bleef doorsturen. De stichting weet dat de heer Wat tel geen vergunning heeft en zij zijn ook op de hoogte van de wetgeving. Hoe kunnen ze dan iemand verwijzen naar zijn camping? Waar ben je dan mee bezig? Ik zou me belazerd voelen als ik donateur van de SVR was. De hele zaak is een slechte recla me voor het vakantiegebied Walcheren. En Wattel is daar verantwoordelijk voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15