Vader begrijpt niets van zoon Hans de Witte moet naam hoog houden V oorzichtige inzet korfballers in het biljartdistrict Kraay junior stopt met grappen maken FIFA overweegt extra wissels Feyenoord tweede in Spanje Riis bedankt voor Vuelta Mexicaanse ploeg wil Maradona Sanchez gaat Jordan voor Engelse regering tegen Superliga uitslagen Junior Vasseur kan triatlontitel amper ontgaan ■■M Selecties Vier afmeldingen voor oefenstage Jong Oranje door Henny Haggeman OPHEMERT - „Zit ik te serieus te lullen?", peilt Hans Kraay ju nior halverwege het gesprek. Daarmee beantwoordt de ex- ploiteur van voetbalhumor on gewild de eerste vraag: is hij sportjournalist of amusements maker? „Ik ben Hans Kraay", zegt hij na enige overdenkingen. Hans Kraay dus: de snoeiharde verdediger waarvoor de ouders van Dennis Bergkamp sidder den, de journalist die voetbal lers moeiteloos voor zich wint maar vooral de lolbroek die op tv hele volksstammen doet schuddebuiken. En... de zoon van.... Hans Kraay jr woont tegen woordig op stand buiten in Op- hemert. Vlakbij rivier de Waal heeft hij met zijn vrouw een prachtig boerderijtje gekocht. Het contrast tussen thuisbasis en de hectiek van Hilversum moet enorm zijn. Als Kraay na een werkdag rond middernacht het erf oprijdt, overvalt hem steeds de overweldigende stilte. „Midden in de rimboe wonen, daar heb ik altijd van ge droomd. En toch schaam ik me dagelijks. Vraag me voortdu rend af waaraan ik dit - zo'n prachtig huis met nog 'n lap grond ook - heb verdiend. Tij dens de verbouwing had ik hier schilders, metselaars en dak dekkers over de vloer. Misschien dachten die wel; wat moet die snotneus met zo'n huis. Ja, ik voel me nog steeds een straat schoffie." Kraay weet waarover hij praat; schilders, metselaars en dakdekkers zijn zijn publiek. ..Ik voel me iemand van de staantribune." 'It's my life' was het handels merk van Kraay; 175 afleverin gen vol voetbalhumor maakte hij voor de tv. Items van vijf mi nuten met altijd een grap als uit smijter. „Geknoei met spaghetti of yoghurt, ik doe het niet meer. Je kan ook niet 175 keer leuk zijn. Als ik hoorde dat mensen om me hadden gelachen, was ik de hele week blij. Totdat ik een vrachtwagenchauffeur ont moette bij een benzinepomp. Ik had net iets met Louis van Gaal gedaan en die chauffeur begon daarover. Van Gaal had een hele menselijke indruk op hem ge maakt. De chauffeur had het niet over mij maar over Van Gaal! Ineens begreep ik dat het helemaal niet om mij gaat maar om degene die ik interview. Hans Kraay was een snoeiharde voetballer, grossierend in geel en rood en de schrik van menig aanvaller. Met kerst 1996 ben ik gestopt. Ik was bezig met Sport 7 en voetbalde in België voor St. Niklaas. Dat laatste ging boven verwachting. John de Mol vroeg me hoeveel ik verdiende met die ellende in België. Als je stopt met voetballen, krijg je van mij het geld erbij, zei hij. Ik stopte, maar mis het voetbal nog elke dag." De Mol ziet het zitten in de te gendraadse Kraay, die hele volksstammen amuseert. Kraay: „De meeste tv-presenta- toren lezen hun tekst op. Ik im proviseer, doe het uit m'n hoofd. Zo komt het geregeld voor dat ik het verkeerde filmpje aankon dig. Natuurlijk voel ik span ning, maar mijn plezier over wint dat." Hyperventileren .John de Mol belt me één keer in het half jaar boos op. Tijdens re dactievergaderingen druk ik namelijk altijd mijn zin door. tot vervelens toe. Zo kan het niet langer, zegt De Mol dan, en ver telt hoe het wel moet. Ik mag ex- een uur over nadenken en moet dan terugbellen. Ja Pa, denk ik dan, hang op en zie dat mijn vrouw hyperventileert. Die vi'aagt zich af hoe we zonder John de Mol de boerderij moe ten afbetalen, en zegt dat ik niet zo stom moet doen en dat ik moet doen wat hij zegt. „Volgens De Mol ben ik volwas sen geworden. Als ik De Mol op zoek op kantoor, ga ik het liefst in spijkerbroek en afgetrapte sportschoenen. Wat denk je, ik trek m'n trouwpak niet aan... Dat alles tot grote ergernis van mijn moeder die zich de ogen uit het hoofd schaamt." Iets dat zijn vader overigens al veel langer doet. Het is voor een buitenstaander moeilijk voor te stellen dat Hans Kraay senior - serieus voetbalanalyticus van Studio Sport - vader is van de immer lol trappende Hans Kraay junior. „In Utrecht, waar ik ben geboren, is zelfs getwij feld of hij m'n vader is. Het ge rucht ging dat ik een zoon was van de donkere DOS-doelman Frans de Munck. Een i-oddel die niet klopt, want ik ben blond en kan niet keepen." „Mijn vader snapt niets van mij Als we ieder ons ideale uurtje zouden invullen zou hij een zwaar boek lezen en ik wijn drinken met vrienden. Hij zegt dat hij zijn heerlijkste momen ten beleeft als niemand in de buurt is. Ik beleef m'n heerlijk ste momenten met zo veel moge lijk mensen om me heen. We zien elkaar niet zo vaak, maar pas nog zaten we samen in de auto. We reden Rotterdam uit en be landden in een kilometerslange file. Ik maakte aanstalten de vluchtstrook te pakken waarop hij in woede uitbarstte. Op zo'n moment vindt hij het gênant om met mij te worden gezien." „Mijn vader heeft zich voor me geschaamd toen ik voetbalde. Ik heb nog nooit een compliment van hem gehad. In Rotterdam kreeg ik te horen dat mijn vader niet deugde als trainer van Fey- enoord, in Deventer dat hij er niets van kon als trainer van Go Ahead en in Amsterdam was hij de slechte trainer van Ajax. Al tijd kwam ik voor hem op en verdedigde zijn eer. ,Ik zou het wel eens leuk vinden als m'n vader me vast zou pak ken en zou zeggen dat hij van me houdt. Dat heeft hij nog nooit gezegd. Gelukkig weet ik wel dat hij van me houdt, maar niet iedereen uit zich hetzelfde. Van mijn moeder weet ik dat hij op maandag stiekem kijkt wat de kijkcijfers zijn van mijn pro gramma. Onlangs zag moeder hem euforisch de slaapkamer binnen wandelen. 'Yes!', riep hij. '600.000 kijkers!' Dat moet ik horen van moeder. Waarom belt hij niet op? Maar ik weet nu wel dat hij trots op me is." GPD i" Hans Kraay jr. voor zijn huis in Ophemert. BRUGGE - De wereldvoetbalbond FIFA overweegt bij ver lengingen van wedstrijden twee extra wissels toe te staan. De medische commissie van de FIFA heeft hiermee al unaniem ingestemd, het bestuur moet zich er eind deze maand nog over uitspreken. Michel D'Hooghe, voorzitter van zowel de medische commis sie als de Belgische bond, maakte dit donderdag in Brugge be kend bij de presentatie van een geneeskundig congres. D'Hooghe pleitte er voor het internationale seizoen in te kor ten. „Daarmee voorkom je dat spelers naar dope grijpen. Steeds meer voetballers raken overbelast omdat ze te weinig hersteltijd hebben. Zo is het verleidelijk verboden middelen te gaan gebruiken." BELG A GETAFE - Feyenoord is in het minitoernooi in de Spaanse stad Getafe, ter gelegenheid van de opening van het stadion daar, als tweede geëindigd. De Rotterdammers wonnen in het eerste duel met 1-0 van Borussia Dortmund. Jean-Paul van Gastel velde de Duitsers met een rake vrije trap. Atletico Ma drid won vervolgens met dezelfde cijfers van Dortmund. Inde 'finale' versloeg de Spaanse gastheer Feyenoord. opnieuw met 1-0. De treffer viel in de laatste minuut uit een vrije trap ANP KOPENHAGEN - Bjarnc Riis heeft bedankt voor de Ronde van Spanje die zaterdag begint. De Deen heeft nog steeds last van een knieblessure. De kwetsuur hinderde hem ook in de Ronde van Nederland. De winnaar van de Tour de France in 1996 heeft zijn contract bij Telekom ook nog niet verlengd. Volgens zijn zeggen is dat slechts een formaliteit. Zijn landge noot Michael Blaudzun is bij Telekom ontslagen maar moet wel nog de Vuelta rijden. Hij tekende donderdag voor de Deense formatie Jack Jones. AFP GUADALAJARA - Diego Maradona kan als trainer zo in Mexico aan de slag. Universidad Guadalajara heeft de voor malige aanvoerder van het Argentijnse elftal de baan aange boden, zo maakte vice-voorzitter Eduardo Leano bekend. „We wachten zijn antwoord af", aldus Leano. Maradona heeft momenteel geen vast werk, maar krijgt regelmatig aan biedingen van clubs om te spelen en te trainen. DPA/AFP OVIEDO - Arantxa Sanchez is donderdag de prijs van de Prins van Asturië toegewezen. De Spaanse tennisster kreeg in de sportverkiezing, die ook wel de Spaanse Nobelprijs wordt genoemd, zestien punten. De Amerikaan Michael Jordan werd tweede met tien punten. Een beetje nationaal getint is de uitverkiezing wel. De Spaanse marathonploeg was eerste in 1997 en ook wielrenner Miguel Indurain viel de eer te beurt .AFP ZURICH - FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft de steun van de Engelse regering en voetbalbond (FA) in de strijd tegen de Eu ropese Superliga. De Britse sportminister Banks en FA-secre- taris Kelly waren gisteren bij de wereldvoetbalbond te gast De Europese Superliga is een commercieel plan van topclubs en enkele grote financiers. De FA is fel tegen, net als de Euro pese voetbalbond die eigen plannen voor een nieuwe compe titie ontwikkelt. Een aantal Engelse topclubs komt donder dag bijeen om over de Super League te praten.RTR Dalende interesse jeugd bij Zeeuws-Vlaamse clubs Dammen door Jan Roovers door Jan Roovers TERNEUZEN - Tot vorig sei zoen gaven de prestaties van biljarter Hans de Witte zelden aanleiding om de speler van SBC uit Sluiskil uit de anonimi teit te tillen. De serie van vier Grand Prix' waarmee het dis trict Zeeuws-Vlaanderen de jaargang 1997/1998 inkleurde, bracht daar verandering in. Hans de Witte won in Hulst het eerste toernooi, verloor in Sluiskil in de achtste finales van Etienne van Damme, werd in Clinge in de barrage door Alex de Feijter van verdere deelname BERGEN OP ZOOM - Voor de eerste maal in de geschiedenis van superprestige triatloncom petitie kan de titel zondag bij de Spado-triatlon in Bergen op Zoom gewonnen worden door een junior. Remy Vasseur (16) uit Vlissingen heeft na de zes verplichte wedstrijden voor het Spirulina Marcus Rohrer-cir- cuit een voorsprong van bijna 200 punten op Bram van de We- gc (Philippine) en kan het kam pioenschap haast niet meer ont gaan. Vasseur draait al twee jaar mee in de juniorentop van Neder land. Vorig jaar won hij het Born-circuit. Diverse malen stond hij al op het podium bij een NK. Enkele jaren geleden was Van de Wege ook al dichtbij de titel maar hij presteerde door de ze nuwen zo matig in de laatste wedstrijd dat hij op de tweede plaats uitkwam. Nu gooit een jonkie roet in het eten. In de Spado-triatlon komt Vas seur uit op de achtste triatlon waarvoor maximaal 900 punten staan. De kwarttriatlon levert maximaal 950 punten op. Nieuwkomer Gert-Jan Nieu- wenkamp (Middelburg) is vrij wel zeker van de derde plaats in het eindklassement. De kwarttriatlon over 1000 me ter zwemmen in zwembad Ga geldonk, 41 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen kan een leu ke strijd te zien geven tussen Rens Lobbezoo (Vlissingen), Bram van de Wege en Ronnv Ba- bij n (Temeuzen). uitgeschakeld, maar bracht wel weer het slottoemooi in Eede op zijn naam. De totaalprestatie bleek goed voor de eerste plaats in de eindstand en deelname aan de Masters, het eindtoemooi waarvoor de beste acht uit de vier Grand Prix' werden uitge nodigd. Hans de Witte kon de favoriete rol net niet waar ma ken, in de finale verloor hij van Johnny Rottier. Maar, een nieuw seizoen, nieu we kansen. Niet alleen voor de 49 deelnemers aan de vier Grand Prix', die het district na het succes van de eerste uitgave weer op de rol heeft gezet. Ook voor de meer dan driehonderd clubspelers die eerder al met de beste bedoelingen aan de plaat singwedstrijden begonnen en zich vanaf deze week in de strijd om de persoonlijke kampioen schappen storten. Een week later vormen de clubontmoetingen bij SBC, HGL/KOT en Hof van Eede, en de interclubduels GBC-Nasa, Hof van Eede-ENZK, Hof van Eede-DOS en GBC-Nasa de ou verture van de teamcompetitie. Met een recorddeelname van 59 teams biedt die een winter lang kansen op een vervolg op gewes telijk en zelfs nationaal niveau. Ook voor de 'Persoonlijk Kam pioen' ligt die route open. Waar het scenario voor de teams en de persoonlijke kampioen schappen volgens het geijkte patroon loopt, heeft wedstrijd leider Eddy van Goethem daar in het Grand Prix-circuit enkele wijzigingen in aangebracht. Een wat ongelukkig gehanteer de formule bij de loting (waar door in het knock-out systeem verliezers toch doodleuk weer in een volgende ronde konden uitkomen) en een paar andere 'kinderziektes' zijn eruit ge haald. De vier Grand Prix' moe ten nu evenzoveel sportieve hoogtepunten opleveren. Het district is er klaar voor. Bij de biljartvereniging Reynaert in Hulst staan maandag 7 septem ber de partijen De Croock-Ma- hu. Claerhoudt jr.-Sandrini, Bakker-Mortier, Baart-De Rijc- ke, Van Spaandonk-De Rechter en De Taeye-d'Hooghe in het openingsnummer van het Grand Prix-circuit. In de eerste eindstrijd van de persoonlijke kampioenschappen trekt BCH- speler Mike Roels vandaag in café De Kroon in Sint Jansteen het achtkoppige deelnemers veld het seizoen in. TERNEUZEN - Korfbal in Zeeuws-Vlaan deren, hoe gaat het daar eigenlijk mee? De streek telt drie korfbalclubs. Alle inspan ningen om de witte vlekken in het gebied in te kleuren, bleven tot nu toe zonder resul taat. De dalende jeugdcijfers vormen een bijkomend probleem. Toch gaan Luctor (Temeuzen), BKC (Breskens) en Zaamslag gematigd optimistisch het nieuwe veldsei- zoen in. Voor BKC lijkt dat optimisme alleszins op zijn plaats. De goedgeleide jeugdafdeling móest wel talenten afleveren. En eenmaal die kwaliteit ingepast in het standaardteam kon trainer-coach Ronald Kraayeveld af scheid nemen met kampioenschappen op het veld en in de zaal. De zaalpromotie tilde het team van aan voerster Karin Kolijn zelfs naar de derde klasse van de landelijke competitie. Een mijlpaal voor de vereniging, nooit in het bij - na zeventigjarig bestaan (1 mei 1930) speel de BKC zó hoog. Na het behalen van 'de dubbel' moest de club echter ook een paar tegenslagen incasseren: een wethoudersze tel in het Oostburgse college drong voorzit ter Rein Leentfaar in een positie waarin hij de belangen van BKC niet optimaal meer kon behartigen. En nadat ook trainer Ro nald Kraayeveld wegens werkzaamheden niet meer beschikbaar was moest BKC twee zware posten opnieuw zien te bemannen. Een week voor de start van de competitie lijkt die missie grotendeels geslaagd. Oud speler Mare Kolijn (door een blessure ge dwongen gestopt) neemt de voorbereiding op de competitie voor zijn rekening, Rein Leentfaar zelf heeft de zoektocht naar een opvolger intussen succesvol afgerond en Lia Flikweert als voorzitter aan de club 'aangeboden'. Flikweert komt uit een sportief nest. Haar gezin had een brede interesse voor sport en Lia Flikweert (43) proefde dan ook al vroeg aan tennis, atletiek, volleybal en korfbal bij de jeugd van BKC. Daarna verplaatste de interesse zich, maar de affiniteit met dorp en samenleving is altijd gebleven. De vraag waarom ze positief reageerde op het verzoek van ex-preses Leentfaar is daarmee ook me teen beantwoord: sport als geheel houdt haar nog altijd intens bezig. Zeker is dat ze als bestuurder dicht bij de vereniging wil staan en deel wil uitmaken van de cultuur en de structuur. En als voor zitter goed oog houden op de kansen en be- Lia Flikweert. voorzitter van BKC, wil dicht bij de club staan. KV' Luctor (Temeuzen). Vrouwen: Monique Dellebeke, Petra Geene, Mi rjam Simons, Ellen Wisse, Marjolein Wisse. Yvonne Wisse. Mannen: Erik- Jan Dellebeke, Peter Durink, Carlo Hamelink, Danny Hamelink, Ruben Karei, Paul Tholens. Trainer-coach: Frank Janssens. BKC (Breskens). Vrouwen: Jolanda van Hanegem, Karin Kolijn, Mirjam van der Lijke, Sandra de Reu, Marie ke Roest, Ilse de Zeeuw. Mannen: Jac- co Fenijn, Michiel Roest, Martin Scherbeijn, Edwin Verplanke. Robert Veugelers Trainer-coach: Mare Ko lijn. KV Zaamslag. Vrouwen: Ankie Bleys, Anja Guerand, Sandra Hamelink, Martine de Jonge, Mar jon Oele, Moni que de Rooy. Mannen: Joris de Bree, Bas den Hamer, Ernst de Putter, Frans Verpoorte. Sjaak Westerbeke, Marcel van Zuidam Trainer-coach: Rob Steenmeijer. Izhevsk WK-tweekamp. Tweede set, tweede barrage. Schwarzman (Rusl - Tsjizjov(Rus)4-2.Stand insets: 1-1 Golf dreigingen en daarop anticiperen. BKC krijgt hoe dan ook een zeer gemotiveerde roerganger. Als de lopende besprekingen met een Belgische trainer ook positief afge rond kunnen worden, zijn de sportieve pro blemen uit de wereld Luctor Na het kampioenschap en de promotie naar de landelijke derde klasse sloot Luctor het eerste jaar op dat niveau af met een plaats in de subtop. Trainer Frank Janssens uit Ant werpen wil in zijn tweede jaar vooral pro gressie in het spel zien en hoopt verder ook dat het overwicht dat zijn achttal vaak had in de score vertaald wordt en de selectie mentaal wat meer inhoud krijgt. Nu Lianne Hamelink heeft afgehaaktlevert de kern van de ploeg wel aan routine in. „Een gevoelig verlies", ziet Janssens, „we zullen dat met teamspirit op moeten van gen." Blessures kan Luctor missen als kies pijn, achter het standaardteam heeft de club op dit moment weinig kwaliteit te bie den. ONDO uit is zaterdag meteen al een lastig karwei. Zaamslag Lijfsbehoud, dat is waar Zaamslag dit sei zoen op mikt en best tevreden mee is als dat wordt gehaald. Alleszins begrijpelijk nu het team van nieuwe trainer Rob Steenmeijer uit Krabbendij ke het zonder een paar bepa lende spelers moet doen Werner de Rooy zat na het vertrek van trainer Frank Janssens al niet lekker meer i n zi j n vel, Pieter Hamel ink last in zijn lange korfballoopbaan even een adempauze in. Het is bijna een 'must' voor Steenmeijer om de jeugd in te passen. Of die de kans ook grijpt, zal de competitie leren. 'Discipline' en 'conditie' vormen het credo van de nieu we oefenmeester. Voorzitter Wim de Putter beseft dat er een moeilijk seizoen wacht, maar heeft toch alle vertrouwen in een goe de afloop. Crans-sur-Sierre. European Masters, 2,8 miljoen gulden. Stand na eerste dag: 1 Clarke (Nle) 64 slagen. 2 Sjöland (Zwe) 65, 3. Karlsson (Zwe), Romero (Arg), Haugsrud(Noo)66. Sportprijsvragen Lucky 10, donderdag 3 september 2-3-20-22-31 -32-34-37-38-40-46-51-52 53-54-56-62-65-74-75. Tennis New York. US Open, 28 miljoen gulden. Vrouwen Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Majoli (Kro) 7-6 6-0. Davenport (VSt/2) - Fusai (Fra) 6-1 6-1, Golarsa (Ita) - Vento (Ven) 6-4 3-6 6-4. Sanchez Vicario (Spa/4i - Zuluaga (Col) 6-3 6-2, Venus Williams (VSl/5) - Kremer (Lux) 6-1 6-3, Coetzer (ZAf/13) - Sandu (Roe) 6-0 6-2, Schett (Oos) - Plischke (Oos) 6-1 7-6, Tauziat (Fra/10) - Barabansjikova (WRu) 6-7 6-2 6- 3, Pitkowski (Fra) - Carlsson (Zwe)6-3 6-3, Farina (Ita) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-3 1 -6 6-3, Raymond (VSt) - Zevera (WRu) 6- 2 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt) - Fusai (Fra) 6-3 4-6 7-6, Neiland(Let)-De Swardt (ZAf) 5-7 6-0 6-2 Dubbel, eerste ronde: Bollegraf Adams (Ned/VSt/9) - Grande- .Testud (Ita/Fral 6-1 2-6 6-2 Mannen. Eer ste ronde Corretia (Spa/7) - Pozzi (Ita) 2-6 6-3 7-5 7-5. Tweede ronde: Siemerink (Ned) - Hrbaty (Slo) 6-4 6-3 6-4, Agassi (VSt/8) - Raoux (Fra) 6-3 6-2 6-7 3-6 6-1, Kucera (Slw/9) - Golmard (Fra) 7-5 6-3 6- 0, Santoro (Fra) - Arthurs (Aus) 7-6 6-4 6- 3. Rusedski (GBr/6) - Ulihrach (Tsj) 4-66-3 4-66-2 7-5,Tïllstrom (Zwe) - Dosedel (Tsj) 1 -6 6-37-63-66-3, Safin (Rus) - Dent (VSt) 6-3 6-1 7-6, Bjorkman (Zwe/12) - Stark (VSt) 6-4 6-3 6-4. Voinea (Roe) - Bryan (VSt) 0-6 6-2 6-4 6-4 Dubbel, eerste ron de: Carbonell Roig (Spa) - Kempers/Oos- ting (Ned) 6-7 6-46-4. Voetbal Loting 1/16 finales: FC Groningen -Tone- gido, Feyenoord - ADO Den Haag, Ajax - UDI'19, Roda JC - Veendam. FC Utrecht - NEC, Excelsior -ƒ SV, Sparta - Cambuur Leeuwarden. Go Ahead Eagles De Graafschap, Willem II - FC Zwolle. Fortu ne Sittard - RKC Waalwijk, Eindhoven - FC Den Bosch. Emmen - SC Heerenveen. SC Heracles - NAC. Vitesse - FC Volen- dam, FC Twente - VVV, AZ - MW. Speel- data: 6,14, 27 of 28 oktober. Bekercompetitie district Zuid. Reserves. Poule 1: SKNWK 2 Renesse2 afg Beve landers 2-DFS 2 DFS n o g poule 2 Zon nemaire 2-ZSC 2 1 -3. Goes 2-Mevo 2 7 2 poule 3: Wissenkerke 2-Wolfaartsdijk 2 1 5, Zienkzee 2-Brouwershaven 2 9 0 pou le 4: Ouwerkerk 2-WIK 2 2-8. Colijnspla.it se Boys 2-Duiveland 2 3-0 poule 5: Wal cheren 2-Middelburg 2 (zat) Middelburg n.o g., Veere2-Dauwendaele2 7-1. poule 6: Zeelandia 2-SSV 2 1-1, Heïnkenszand 2-Serooskerke 2 2-1 poule 7- Zeel Sport 2-Jong Ambon 2 0-4, VCK 2-Ooslkapelle 2 3-2 poule 8: Nieuwland 2-RCS 2 1-6, Vlissingen 2-Meeuwen 2 4-5 poule 9 SVR 2-Lewedorpse Boys 2 6-2, Middel burg 2-GPC 2 4-3. poule 10: Hansweerlse Boys 2-Wemeldinge 2 1-1, Yerseko 2-Ril landia 2 4-6 (Rillandia naar tweede ron de) poule 11: Hontenisse 2-Krabbendij ke 2 6-0, Kapelle 2-Kruiningen 21-3 pou le 12: Kwadendamme 2-Borssele 2 2-4, Arendskerke 2-Apollo 2 3-1 poule 13: Volharding 2-Luctor 2 0-6, Nieuwdorp 2- Arnemuiden 2 3-4 poule 14: Hoedekens kerke 2-SVD 2 bij 1-2 (gestaakt wegens gebrek aan SVD-spelers). Patrijzen 2 Kloetinge 2 2 2. poule 15: Biervliet 2-IJ zendijke 2 2-4, Breskens 2-Aardenburg 2 afg. poule 16: Corn Boys 2-Zaamslag 2 n.m., Sluiskil 2-Tern Boys 2 2-1 poule 17 Oostburg 2-Philippine 2 1-4, Terneuzen 2-Hoofdplaat 2 9-1 poule 18: Axel 2-Spui 2 8-0, AZVV 2-Hoek 2 3-1 poule 19: Ter hole 2-Vogelwaarde 2 1-6, Steen 2-Koe- wacht 2 7-0. poule 20: SDO 2-Hulsterloo 2 1 -6, HVV 2-Clinge 2 6-0. poule 24: DIVO 2 SPS 2 afg Tholense Boys 2-Halsteren 2 afg poule 25: Stavenisse 2-NOAD'67 2 1 5, Bruse Boys 2-WHS 2 7-0. poule 26: Le- pelstr Boys 2-Moerstraten 2 afg Vos meer 2-Smerdiek 2 0-5. Volleybal Sneek Kwalificatie EK mannen Groep A1: Nederland - Finland 3 0 (15-9 16-14 15-6). Stand: 1. Tsjechië 5-8 (12-5), 2. Bulgarije 5-8 (12-7), 3. Nederland 6-6 (119). 4. Finland 5-4 (7-9), 5. België 5-4 (6- 9), 6. Turkije 4-0 (3-12). Wielrennen Tour de l'Avenir. Argentre-du-Plessis, proloog, tijdrit: 1 Millar (GBr) 8,2 km in 9.41 (50,809 km/u), 2. Backstedt (Zwe) 0.09, 3. Rinero (Fra) 0.12, 4. Auger (Fra) 0.14, 5. Berges (Fra), 6, Neuville (Fra) 0.15, 7 Langella (Fra) 0.17, 8. Buxhofer (Oos), 9. Bouyer (Fra) 0.18, lO.Zubeldia (Spa) Zeilen Wenen. EK Laser. Stand na 7 races: 1 Amslie (GBr) 15 punten. 2 Bougiouris (Grï) 28, 3. Guilmin (Fra) 36, 17. Lanter- mans (Ned) 60,20. Kats (Ned) 72.24 Ver aar (Ned) 81, 35. Harwijne (Ned) 110,45. De Haas(Ned)128 van onze sportredactie PAPENDAL - Het olympisch voetbalelftal is gisteren op Pa pendal bijeengekomen voor een oefenstage. Niels Oude Kamp huis, Cees Paauwe (beiden FC Twente), Dennis van der Ree (Utrecht) en Cedric van der Gun (Ajax) moeten wegens blessures verstek laten gaan. De vier vervangers in de groep van 22 spelers zijn: Marlijn van Strien (Vitesse), Tom van der Leegte (RKC Waalwijk), Dennifc Scharrenburg (FC Utrecht) en Anthony Lurling (Den Bosch). Twee dagen terug werd Han Berger gepresenteerd als nieu we bondscoach van Jong Oran je/het olympisch elftal. Op 9 ok tober speelt de ploeg de eerste kwalificatiewedstrijd tegen Is raël. vijf dagen later is Oosten rijk te gast „Er is weinig tijd, maar deson danks sluit ik veranderingen in de selectie niet uit", aldus Ber ger. „Dit is mijn selectie nog niet. Er zitten opvallend veel centrumverdedigers en mid denvelders in de groep. En veel te weinig vleugelspelers." „Deze stage van twee, drie da gen is veel te kort om echt iets te doen", sprak Berger.AAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 49