Vader begrijpt niets van zoon Roeien zoekt een ander gezicht Valkenburg eert WK-helden Triatlontitel binnen handbereik Vasseur Kraay junior stopt met grappen maken FIFA overweegt extra wissels Feyenoord tweede in Spanje Riis bedankt voor Vuelta Mexicaanse ploeg wil Maradona Sanchez gaat Jordan voor Engelse regering tegen Superliga Korfbaljeugd op toernooi Seolto Sterke deelnemers in wielerkoers Hansweert uitslagen Tegenstand voor BC Vlissingen door Henny Haggeman OPHEMERT - „Zit ik te serieus te lullen?", peilt Hans Kraay ju nior halverwege het gesprek. Daarmee beantwoordt de ex- ploiteur van voetbalhumor on gewild de eerste vraag: is hij sportjournalist of amusements maker? „Ik ben Hans Kraay", zegt hij na enige overdenkingen. Hans Kraay dus: de snoeiharde verdediger waarvoor de ouders van Dennis Bergkamp sidder den, de journalist die voetbal lers moeiteloos voor zich wint maar vooral de lolbroek die op tv hele volksstammen doet schuddebuiken. En... de zoon van.... Hans Kraay jr woont tegen woordig op stand buiten in Op hemelt. Vlakbij rivier de Waal heeft hij met zijn vrouw een prachtig boerderijtje gekocht. Het contrast tussen thuisbasis en de hectiek van Hilversum moet enorm zijn. Als Kraay na een werkdag rond middernacht het erf oprijdt, overvalt hem steeds de overweldigende stilte. „Midden in de rimboe wonen, daar heb ik altijd van ge droomd. En toch schaam ik me dagelijks. Vraag me voortdu rend af waaraan ik dit - zo'n prachtig huis met nog 'n lap grond ook - heb verdiend. Tij dens de verbouwing had ik hier schilders, metselaars en dak dekkers over de vloer. Misschien dachten die wel; wat moet die snotneus met zo'n huis. Ja, ik voel me nog steeds een straat schoffie." Kraay weet waarover hij praat; schilders, metselaars en dakdekkers zijn zijn publiek. ..Ik voel me iemand van de staantribune." 'It's my life' was het handels merk van Kraay; 175 afleverin gen vol voetbalhumor maakte hij voor de tv. Items van vijf mi- nutenmet altijd een grap als uit smijter. „Geknoei met spaghetti of yoghurt, ik doe het niet meer. Je kan ook niet 175 keer leuk zijn. Als ik hoorde dat mensen om me hadden gelachen, was ik de hele week blij. Totdat ik een vrachtwagenchauffeur ont moette bij een benzinepomp. Ik had net iets met Louis van Gaal gedaan en die chauffeur begon daarover. Van Gaal had een hele menselijke indruk op hem ge maakt. De chauffeur had het niet over mij maar over Van Gaal! Ineens begreep ik dat het helemaal niet om mij gaat maar om degene die ik interview. Hans Kraay was een snoeiharde voetballer, grossierend in geel en rood en de schrik van menig aanvaller. Met kerst 1996 ben ik gestopt. Ik was bezig met Sport 7 en voetbalde in België voor St. Niklaas. Dat laatste ging boven verwachting. John de Mol vroeg me hoeveel ik verdiende met die ellende in België. Als je stopt met voetballen, krijg je van mij het geld erbij, zei hij. Ik stopte, maar mis het voetbal nog elke dag." De Mol ziet het zitten in de te gendraadse Kraay, die hele volksstammen amuseert. Kraay: „De meeste tv-presenta- toren lezen hun tekst op. Ik im proviseer, doe het uit m'n hoofd. Zo komt het geregeld voor dat ik het verkeerde filmpje aankon dig. Natuurlijk voel ik span ning, maar mijn plezier over wint dat." Hyperventileren „John de Mol belt me één keer in het half jaar boos op. Tijdens re dactievergaderingen druk ik namelijk altijd mijn zin door, tot vervelens toe. Zo kan het niet langer, zegt De Mol dan, en ver telt hoe het wel moet. Ik mag er een uur over nadenken en moet dan terugbellen. Ja Pa, denk ik dan, hang op en zie dat mijn vrouw hyperventileert. Die vraagt zich af hoe we zonder John de Mol de boerderij moe ten afbetalen, en zegt dat ik niet zo stom moet doen en dat ik moet doen wat hij zegt." „Volgens De Mol ben ik volwas sen geworden. Als ik De Mol op zoek op kantoor, ga ik het liefst in spijkerbroek en afgetrapte sportschoenen. Wat denk je, ik trek m'n trouwpak niet aan... Dat alles tot grote ergernis van mijn moeder die zich de ogen uit het hoofd schaamt." Iets dat zijn vader overigens al veel langer doet. Het is voor een buitenstaander moeilijk voor te stellen dat Hans Kraay senior - serieus voetbalanalyticus van Studio Sport - vader is van de immer lol trappende Hans Kraay junior. „In Utrecht, waar ik ben geboren, is zelfs getwij feld of hij m'n vader is. Het ge rucht ging dat ik een zoon was van de donkere DOS-doelman Frans de Munck. Een roddel die niet klopt, want ik ben blond en kan niet keepen." „Mijn vader snapt niets van mij. Als we ieder ons ideale uurtje zouden invullen zou hij een zwaar boek lezen en ik wijn drinken met vrienden. Hij zegt dat hij zijn heerlijkste momen ten beleeft als niemand in de buurt is. Ik beleef m'n heerlijk ste momenten met zo veel moge lijk mensen om me heen. We zien elkaar niet zo vaak, maar pas nog zaten we samen in de auto. We reden Rotterdam uit en be landden in een kilometerslange file. Ik maakte aanstalten de vluchtstrook te pakken waarop hij in woede uitbarstte. Op zo'n moment vindt hij het gênant om met mij te worden gezien." „Mijn vader heeft zich voor me geschaamd toen ik voetbalde. Ik heb nog nooit een compliment van hem gehad. In Rotterdam kreeg ik te horen dat mijn vader niet deugde als trainer van Fey enoord, in Deventer dat hij er niets van kon als trainer van Go Ahead en in Amsterdam was hij de slechte trainer van Ajax. Al tijd kwam ik voor hem op en verdedigde zijn eer. Ik zou het wel eens leuk vinden als m'n vader me vast zou pak ken en zou zeggen dat hij van me houdt. Dat heeft hij nog nooit gezegd. Gelukkig weet ik wel dat hij van me houdt, maar niet iedereen uit zich hetzelfde. Van mijn moeder weet ik dat hij op maandag stiekem kijkt wat de kijkcijfers zijn van mijn pro gramma. Onlangs zag moeder hem euforisch de slaapkamer binnen wandelen. 'Yes!', riep hij. '600.000 kijkers!' Dat moet ik horen van moeder. Waarom belt hij niet op? Maar ik weet nu wel dat hij trots op me is." GPD BRUGGE - De wereldvoetbalbond FIFA overweegt bij ver lengingen van wedstrijden twee extra wissels toe te staan. De medische commissie van de FIFA heeft hiermee al unaniem ingestemd, het bestuur moet zich er eind deze maand nog over uitspreken. Michel D'Hooghe, voorzitter van zowel de medische commis sie als de Belgische bond, maakte dit donderdag in Brugge be kend bij de presentatie van een geneeskundig congres. D'Hooghe pleitte er voor het internationale seizoen in te kor ten. „Daarmee voorkom je dat spelers naar dope grijpen. Steeds meer voetballers raken overbelast omdat ze te weinig hersteltijd hebben. Zo is het verleidelijk verboden middelen te gaan gebruiken." BELG A GETAFE - Feyenoord is in het minitoernooi in de Spaanse stad Getafe, ter gelegenheid van de opening van het stadion daar, als tweede geëindigd. De Rotterdammers wonnen in het eerste duel met 1-0 van Borussia Dortmund. Jean-Paul van Gastel velde de Duitsers met een rake vrije trap. Atletico Ma drid won vervolgens met dezelfde cijfers van Dortmund. In de 'finale' versloeg de Spaanse gastheer Feyenoord, opnieuw met 1-0. De treffer viel in de laatste minuut uit een vrije trap. ANP KOPENHAGEN - Bjarne Riis heeft bedankt voor de Ronde van Spanje die zaterdag begint. De Deen heeft nog steeds last van een knieblessure. De kwetsuur hinderde hem ook in de Ronde van Nederland. De winnaar van de Tour de France in 1996 heeft zijn contract bij Telekom ook nog niet verlengd. Volgens zijn zeggen is dat slechts een formaliteit. Zijn landge noot Michael Blaudzun is bij Telekom ontslagen maar moet wel nog de Vuelta rijden. Hij tekende donderdag voor de Deense formatie Jack Jones. AFP GUADALAJARA - Diego Maradona kan als trainer zo in Mexico aan de slag. Universidad Guadalajara heeft de voor malige aanvoerder van het Argentijnse elftal de baan aange boden. zo maakte vice-voorzitter Eduardo Leano bekend. „We wachten zijn antwoord af", aldus Leano. Maradona heeft momenteel geen vast werk, maar krijgt regelmatig aan biedingen van clubs om te spelen en te trainen. DPA/AFP OVIEDO - Arantxa Sanchez is donderdag de prijs van de Prins van Asturië toegewezen. De Spaanse tennisster kreeg in de sport verkiezing, die ook wel de Spaanse Nobelprijs wordt genoemd, zestien punten. De Amerikaan Michael Jordan werd tweede met tien punten. Een beetje nationaal getint is de uitverkiezing wel. De Spaanse marathonploeg was eerste in 1997 en ook wielrenner Miguel Indurain viel de eer te beurt.AFP ZURICH - FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft de steun van de Engelse regering en voetbalbond (FA) in de strijd tegen de Eu ropese Superliga. De Britse sportminister Banks en FA-secre- taris Kelly waren gisteren bij de wereldvoetbalbond te gast De Europese Superliga is een commercieel plan van topclubs en enkele grote financiers. De FA is fel tegen, net als de Euro pese voetbalbond die eigen plannen voor een nieuwe compe titie ontwikkelt. Een aantal Engelse topclubs komt donder dag bijeen om over de Super League te praten.RTR doorSjaak Sinke BERGEN OP ZOOM - Voor de eerste maal in de geschiedenis van superprestige triatloncom petitie kan de titel zondag bij de Spado-triatlon in Bergen op Zoom gewonnen worden door een junior. Remy Vasseur (16) uit Vlissingen heeft na de zes verplichte wedstrijden voor het Spirulina Marcus Rohrer-cir- cuit een voorsprong van bijna tweehonderd punten op Bram van de Wege (Philippine) en kan het kampioenschap haast niet meer ontgaan. Vasseur draait al twee jaar mee in de juniorentop van Neder land. Vorig jaar won hij het Born-circuit. Diverse malen stond hij al op het podium bij een NK voor het in ontvangst nemen van een zilveren of een bronzen plak, 'Enkele jaren geleden was Van de Wege ook al dichtbij de titel maar hij presteerde door de ze nuwen zo matig in de laatste wedstrijd dat hij op de tweede VLISSINGEN - Op de velden van VCB, nabij de speeltuin Lammerenburcht, vindt mor gen (zaterdag) het 27e pupillen- en welpentoernooi van KV Se olto plaats. Zo'n honderddertig jonge spe lers van 22 teams strijden in de poules om een plaats in de fina le. Aan het toernooi wordt onder meer deelgenomen door Seolto (Vlissingen). Tjoba ('s-Heer Hendrikskinderen). Top (Arne- muiden), KVK (Kapelle), Ondo (St. Laurens) en Atlas (Rit- them). plaats uitkwam. Nu gooit een jonkie roet in het eten. In de Spado-tidatlon komt Vas seur uit op de achtste triatlon waarvoor maximaal 900 punten staan. De kwarttriatlon levert maximaal 950 punten op. Nieuwkomer Gert-Jan Nieu- wenkamp (Middelburg) is vrij wel zeker van de derde plaats in het eindklassement. De kwarttriatlon over 1000 me ter zwemmen in zwembad Ga geldonk, 41 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen kan een leu ke strijd te zien geven tussen Rens Lobbezoo (Vlissingen), Bram van de Wege en Ronny Ba- bijn (Terneuzen), die terug is in de triatlon. Drie jaar geleden moest Babijn afhaken door een ernstige snij- wond aan de voet die hij opliep nadat hij na een zwemtraining in buitenwater in een stuk blik trapte. Daarna hield Babijn zich bezig met zwemmen, Bij de laatste Zeeuwse kampi oenschappen nam hij deel aan vijftien onderdelen. Evenzovele keren stond hij op het erepodi um. Hij kwam weer op het triat- lonspoor uit kwam nadat hij op clubkampioenschappen van Triatlon Vereniging Oostburg Bram van de Wege klopte. Chantal Maat (Middelburg) kan de winst in het circuit bijna niet meer mislopen. Als ze 'normaal' finisht, passeert zij Terèse Schuit (Souburg) die wegens vakantie niet start. Voor de Spado-triatlon zijn al zeventig inschrijvingen binnen. De deelnemers zwemmen dit jaar in zwembad Gageldonk. Het water van de Binnenschel de, waar anders werd gezom- men is, niet meer geschikt. De kwarttriatlon start om 11.00 uur, de achtste triatlon om 11.30 door Sjaak Sinke HANSWEERT - De wielerstich- tingHansweert houdt zaterdag middag haar traditionele wie lerronde. Het parkoers heeft een lengte van 1250 meter met start en finish op de zeedijk. Bert La- vooy is de favoriet bij de C-trim- itters die om 13.00 uur van start gaan voor 30 kilometer. Een uur later zijn de B-trim mers aan de beurt met als kans hebbers Wim Lugtenburg, Wim Hoondert en de Belg Danny Delchambre. De bloemen en de kussen van de rondemiss wor den verdeeld na 50 kilometer. De A-trimmers en Cvclospor- tieven zijn vanaf 15.30 uur zestig kilometer lang te bewon deren. Kanshebbers zijn de win naar van vorig jaar J an Kees van Dommelen, Toon - Vermeulen, Dennis Raadtgever en de plaat selijke man John Meyler. Voor de jeugd zijn er vanaf 10.00 uur diverse afstanden te rijden. Hiertoe behoort een dikke ban denwedstrijd. door Leo van de Ruit GOES - Aan de vooravond van de voorlaat ste WK roeien (Keulen 6-13 september) van dit millennium ontluiken hervormingen in een der oudste takken van sport. Roeien is weliswaar geen bedreigde sporttak meer, heeft de olympische status behouden door inkrimping maar zoekt een ander gezicht. Zo krijgt Amsterdam een centrale positie in de wereldbeker voor lange afstanden, een evenement voor duizenden roeiers. De wereldroeifederatie FISA wil inhaken op de populariteit van evenementen als de Big City-marathons, de Elfstedentocht, de Vasalopet (skilopen) en de Etappe du Tour de France, alle met tienduizenden actieven. „Miljoenen mensen maken de roeibewe ging", weet Marc Top, de 42-jarige directeur van een verzekeringsbedrijf in Goes en sinds één jaar lid van de FISA Council, „in boten of op de fitness-ergometer. Roeien is lifetime lifestyle sport. Er is grote behoefte aan sportieve activiteit en aan recreatieve wedstrijden. We moeten de roeibeweging verzilveren." Wat er gaat ontstaan, is een circuit van we reldbekerwedstrijden over lange afstanden rond het topsportseizoen; in het voorjaar in Londen (Theems) en Amsterdam (Amstel), in het najaar in Boston (Charles) en Lausan ne (Meer van Genève). Het idee komt uit de breinen van de Amerikaan Matt Smith en de Zeeuw Marc Top. „Smith wilde het roeien in achten opwaarderen en ik meende dat zo'n evenement tot een groot festival zou moeten uitgroeien. De evenementen zullen open staan voor al wat roeit." Voor de WK in Keulen zal de FISA erover vergaderen. De bijeenkomst gaat ook over de wereldbeker voor de topsport Dit drie luik met de veertien olympische disciplines had dit jaar voor de tweede maal plaats. De FISA vond het een succes. Toch hebben de grote roeinaties Frankrijk en Duitsland een bom gelegd onder de wereldbeker als ook onder het WK. Zij zullen morgen in het con gres verbale oorlog voeren. Frankrijk wil dat alle reclame voor alcohol verdwijnt. Duitsland wil geen reclame voe ren op rugnummers en boten van FISA's sponsor. Fr nkrijk verwijst naar de wet in eigen land. Duitsland laat zijn roeiers vrij om eigen sponsors te zoeken. De Duitse roeibond bracht de kwestie voor de Europe se Commissie te Brussel omdat de persoon lijke rechten van de sporter in het geding zijn. Top „De sponsoring is met grote meer derheid aangenomen tijdens het vorige con gres. We draaien dat niet terug". Dreigementen FISA's voorzitter Dennis Oswald is ook vastbesloten. Hij stuurde een brief rond met dreigementen. Geen wereldbeker en geen WK meer in de landen van de EG. Vrijheid voor iedereen weg te blijven van WB of WK. Oswald vroeg om adhesiebetuigingen voor de democratisch genomen besluiten. Top: „Er zijn al zestig reacties binnen, waaron der Nederland". De roeiwereld heeft zijn amateurregel ge schrapt. Er zijn nu geldprijzen te winnen. Top: „We lopen het risico dat ook in het roei en prestatieverhogende middelen meer in zwang raken. De FISA strijdt al lang tegen doping. Al in 1980 hebben we buiten wed strijden controles gehouden." ANP Jeu de boules Middelburg. Nachttoernooi Club Jeu de BoulesMiddelburg.Topzeven: 1 Corv. d. Broek, Wim Koster en Henny Wijs, 2 Henk Stevens, Henk Roossen en Tienus de Jonge, 3 Bart Brasser, Theo Nillessen en Ad Priester, 4 Frans Hoornick, Olly en Wim van Splunter, 5 Rinus Consemul- der, Koos Barto en Ivette Koeman, 6 Jan- me Elve, Rinus Gaakeer en Johan van Kaam, 7 Coby, Alex en Bennie de Goffau. Schaken Zierikzee. Zomercompetitie. Eindstand: 1. A. Brakel 16,5 punten; 2. H. Baris 15,5; 3. J. Verduyn den Boer 14,5; 4. J. Hoog- strate 12,5; 5. V. Harinck 12,5; 6. A. van Wijngaarden 12; 7. N. Kordes 11,5; 8. A. de Jonge 11,5; 9. J. Bom 11,5; 10. C. Pol derman 11; 11. J. Pannekoek 10,5; 12. T. Brouwer 10,5; 13 H. de Jonge 10,5,14. J. de Jonge 10; 15 D. Doeswijk 10; 16. P. de Vrieze 9; 17. K. Philippo 9. 18. J. Verkerk 8,5; 19. P. Kramer 8; 20. A. Kouters 8; 21. J. Foppes 8; 22. H Bremer 7,5; 23. P. Ro- mijn 7,5; 24. M. de Boer7, 25. J. van Dal- sen 6,5; 26. K. Strayer 6,5, 27. P. Baars 6; 28. E. de Vrieze 6; 29. A. Kleingeld 6; 30. E. de Jonge 4; 31. A. Bloom 3; 32 P. van den Berg 3; 33. Jumcke 2,5.34. H. Nelisse 2,5; 35. P. van Welt 2. Schietingen 's-Heerenhoek. Senioren: eerste hoofd vogel A. den Dekker, Doel Naar Hoger; tweede hoofdvogel C. de Jonge, Sora- nus; eerste zijvogel V. Leeuwen, Raven- stein; twee zijvogel C. de Jonge, Sora- nus; derde en vierde zijvogel A. den Dekker, Doel Naar Hoger; eeste kal Steenhart, Juliana: tweede kal B. Bos, Sint Sebastiaan; derde kal A. den Dekker. Doel Naar Hoger; vierde kal C. de Jonge, Soranus. Meeste kleine vogels R. Oost hoek, Concordia. Vliegende vogel J.Koens, Juliana. Sportprijsvragen Lucky 10, donderdag 3 september 2-3-20-22-31-32-34-37-38-40-46-51-52- 53-54-56-62-65-74-75. Tennis New York. US Open, 28 miljoen gulden Vrouwen. Tweede ronde^Hingis (Zwi/1) - Majoli (Kro) 7-6 6-0, Davenport (VSt/2) - Fusai (Fra) 6-1 6-1, Golarsa (Ita) - Vento (Ven) 6-4 3-66-4, Sanchez Vicario (Spa/4) - Zuluaga (Col) 6-3 6-2, Venus Williams (VSt/5) - Kremer (Lux) 6-1 6-3, Coetzer (ZAf/13) - Sandu (Roe) 6-0 6-2, Schett (Oos) - Plischke (Oos) 6-1 7-6, Tauziat (Fra,'10) - Barabansjikova (WRul 6-7 6-2 6- 3. Pitkowski (Fra) - Carlsson (Zwe)6-3 6-3, Farina (Ita) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-3 1 -6 6-3, Raymond (VSt) - Zevera (WRu) 6- 2 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt) - Fusai (Fra) 6-34-67-6, Neiland (Let) - De Swardt (ZAf) 5-7 6-0 6-2, Mannen. Eerste ronde: Corretja (Spa/7) - Pozzi (Ita) 2-6 6-3 7-5 7- 5. Tweede ronde: Sampras (Vst/1 (-Gold stein 7-62-66-3 6-3, Siemerink (Ned) - Hr- baty (Slo) 6-4 6-3 6-4. Agassi lVSt/8) - Raoux (Fra) 6-3 6-2 6-7 3-6 6-1. Kucera (Slw,9i - Golmard (Fra) 7-5 6-3 6-0, Sarj- toro (Fra) - Arthurs (Aus) 7-6 6-4 6-3, Rusedskï (GBr/6) - Ulihrach (Tsj) 4-6 6-34- 6 6-2 7-5, Tillstróm (Zwe) - Dosedel (Tsj) 1 -6 6-3 7-6 3-6 6-3, Safin (Rus) - Dent (VSt) 6-3 6-1 7-6, Björkman (Zwe/12) - Stark (VSt) 6-4 6-3 6-4, Voinea (Roe) - Bryan (VSt) 0-6 6-2 6-4 6-4. Rabo-jeugdtoernooi. Tennispark TV Go blin: J. Bish/N. Hillebrand I. Rood- hart'M. van Kleef 4-6 6-1 6-1. E Gideon- se.'l Geilings - A. Veldhof,1V. Bol 6-0 6-0, Sjoerd Schrijver - Sander van As 6-7 1-6, M. Atoon/E. Goud - A. Blok/E. van de Hei|- den 6-0 6-1, L. Gruber/S. ten Hacken - T Adriaanse/C. Gunst 4-6 6-3 2-6, T. Feli- us/R. Hillebrand - M. Kole/K. Bins 6-1 6-0, Vincent Bol - Arthur Bolderheij 0-6 3-6, Jeff Herwig - Ingmar van de Bel 3-61-6, B Polderman/A. Haarlem - A. Blok/E. van de Heijden 1-62-6, N. de Vrieze/L Barends - C. Gunstr'T. Adriaanse 6-4 6-4. Martijn Hendrikse - Menno Kole 6-0 6-0,1. Rood- hart/D. Zoetewey - S. Schrijver/A Bolder hei) 1-6 5-7, J. Bish/N Hillebrand - A. Veldhof/V. Bol 6-06-0, E. Gideonse/I. Gei lings -1. Roodhart/M. van Kleef 6-2 6-0, R. Hillebrand/L. Clement - M. Kole/B. Pol- derman6-1 6-1,T.Felius/N. deVrieze-M. Hendriksen/N. Wegman 6-3 6-1, J. de Looff/M. Atoon - Paauwe/E, Nieuwen- huijze 6-0 6-0, Lenneke Clement - Jolijn de Boevere 6-0 6-1. Voetbal Loting 1/16finales~ FC Groningen -Tone- gido, Feyenoord - ADO Den Haag, Ajax - UDI'19, Roda JC - Veendam, FC Utrecht - NEC, Excelsior - PSV, Sparta - Cambuur Leeuwarden, Go Ahead Eagles - De Graafschap, Willem II - FC Zwolle, Fortu- na Sittard - RKC Waalwijk, Eindhoven - FC Den Bosch, Emmen - SC Heerenveen. SC Heracles - NAC. Vitesse - FC Volen- dam, FC Twente - VVV. AZ - MVV Speel- data: 6,14, 27 of 28 oktober Bekercompetitie district Zuid. Reserves. Poule 1: SKNWK 2-Renesse 2 afg., Beve landers 2-DFS 2 DFS n.o.g. poule 2: Zon- nemaire 2-ZSC 2 1-3, Goes 2-Mevo 2 7-2. poule 3: Wissenkerke 2-Wolfaartsdijk 2 1 - 5, Zierikzee 2-Brouwershaven 2 9-0. pou le 4: Ouwerkerk 2-WIK 2 2-8, Colijnsplaat- se Boys 2-Duiveland 2 3-0. poule 5: Wal cheren 2-Middelburg 2 (zat) Middelburg n.o.g., Veere2-Dauwendaele27-1.poule 6; Zeelandia 2-SSV 2 1-1. Heinkenszand 2-Serooskerke 2 2-1 poule 7: Zeel. Sport 2-Jong Ambon 2 0-4, VCK 2-Oostkapelle 2 3-2. poule 8: Nieuwland 2-RCS 2 1-6, Vlissingen 2-Meeuwen 2 4-5. poule 9; SVR 2-Lebo 2 6-2, Middelburg 2-GPC 2 4- 3. poule 10: Hansw. Boys 2-Wemeldinge 2 1-1, Yerseke 2-Rillandia 2 4-6 (Rillandia naar tweede ronde), poule 11: Hontenis- se 2-Krabbendijke 2 6-0. Kapelle 2-Krui- ningen 2 13. poule 12: Kwadendamme 2-Borssele 2 2-4. Arendskerke 2-Apollo 2 3-1. poule 13: Volharding 2-Luctor 2 0-6, Nieuwdorp 2-Arnemuiden 2 3-4 poule 14: Hoedekenskerke 2-SVD 2 bij 1-2 (ge staakt wegens gebrek aan SVD-spelers), Patrijzen 2-Kloetinge 2 2-2. poule 15: Biervliet 2-IJzendijke 2 2-4, Breskens 2- Aardenburg 2 afg. poule 16: Corn Boys2- Zaamslag 2 n.m.. Sluiskil 2-Tern Boys 2 2-1 poule 17: Oostburg 2-Philippine 2 1- 4, Terneuzen 2-Hoofdplaal 2 9-1. poule 18: Axel 2-Spui 2 8-0, AZW 2-Hoek 2 3-1. poule 19: Terhole 2-Vogelwaarde 2 1-6. Steen 2-Koewacht27-0 poule20: SDO 2- Hulsterloo 21 -6. HW 2-Clinge 2 6-0. pou le 24: DIVO 2-SPS 2 afg., Tholense Boys 2-Halsteren 2 afg. poule 25: Stavenisse 2- NOAD'67 2 1 -5, Bruse Boys 2-WHS 2 7-0. poule 26: Lepelstr Boys 2-Moerstraten 2 afg.. Vosmeer 2-Smerdiek 2 0-5. VLISSINGEN - Het jaarlijkse basketbaltoernooi van BC Vlis singen begint morgen (zater dag) met de strijd bij de jongens- en meisjesjunioren. De mannen en vrouwen komen zondag in actie in sporthal Baskenburg. Bij de meisjesjunioren is het toernooi sterk bezet door de deelname van zeven teams uit de eredivisie: Attacus, Binnen land, Leiderdorp, Piranha's, Prisma College, Sharks en BC Vlissingen. De vrouwen nemen het onder meer op tegen Idétra- ding en BV Lely, die ze in het nieuwe seizoen ook in de eerste divisie zullen tegenkomen. Bij de mannen komen de Vlis- singse basketballers uit tegen Dunatos, Meerssen, Eastwood Tigers. Oosterhout, Filtech Fi ve, Tilburg, Niels Stensen, Utrecht, WSC en Waalwijk. In het Limburgse Valkenburg waren gisteren verschillende oud- WK-wiclerkampioenen aanwezig, waaronder Briek Schotte (kampioen in 1948), Marcel Kint (1938) en Gerrie Kneteman (1978). Kneteman onthulde op een prominente plaats in het Limburgse stadje een beeld van kunstenaar Wil van der Laan. In oktober wordt in Valkenburg het wereldkampioenschap wielrennen ge houden. foto Jean-Pierre Jans/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33