Europese ministers in therapie PZC Buitenlands beleid VS een ramp Miljoenen tekort grote gemeenten op budget bijzondere bijstand Dure kunstaankopen zijn altijd omstreden feiten en meningen Poging tot eerherstel bewindslieden Buitenlandse Zaken in Salzburg 4 september 1948 Ze kunnen niet, ze willen niet of het lukt ze niet. Ziedaar de weinig geloofwaardige positie van de Europese ministers van Buitenlandse Zaken. Door eigen toedoen is hun machtsposi tie afgebrokkeld en de weg terug lijkt afgesloten. Toch wagen ze dit weekend een poging tot eerherstel. Via een therapeu tisch kringgesprek in Salzburg. vrijdag 4 september 1998 Z. door Wanda Vervest De bijzondere bijstand is te populair. Kregen de ge meenten een paar jaar geleden het budget niet op. sinds kort moet er dik geld bij. Amster dam, Rotterdam en Utrecht ble ken vorig jaar ettelijke miljoe nen te kort te komen. Een van de oorzaken is dat de gemeenten nu zelf actief men sen benaderen die voor de uitke ring in aanmerking zouden kunnen komen. Het Rijk heeft inmiddels voor 1998 250 mil joen gulden extra ter beschik king gesteld. Voor 1999 komt daar nog eens 50 miljoen bijop lopend tot 150 miljoen extra in 2002. Of dat voldoende is, zal nog moeten blijken. De gemeen te Utrecht vreest voor een nieuw tekort en heeft daarom inmid dels drastisch gesnoeid in de voorzieningen die mensen kun nen aanvragen. De bijzondere bijstand is be stemd voor mensen die van een minimum moeten rondkomen en plotseling voor een extra uit gave staan. Het kan zijn dat de wasmachine het begeeft, of dat iemand hulp nodig heeft bij het betalen van medische kosten of een verhuizing. Tot voor kort deden mensen nauwelijks een beroep op de bijzondere bij stand. De formulieren waren te ingewikkeld, de procedures te omslachtig of de minima wisten simpelweg niet dat ze er voor in aanmerking kwamen. De ge meenten hielden geld over. En dus werd de doelgróep door de gemeente zelf actief benaderd en werden de procedures ver eenvoudigd. Uitwerking Het beleid om meer mensen te laten profiteren van de moge lijkheden van de bijzondere bij stand, mist zijn uitwerking niet. Rotterdam overschreed in 1997 het verwachte uitgavenpakket van 28 miljoen met 16,5 miljoen, Amsterdam kwam 14 miljoen te kort en Utrecht 13,5 miljoen. Van de vier grote gemeenten bleef alleen Den Haag met een overschrijding van iets meer dan een miljoen redelijk in de pas. De vrees bij de vier grote ge meenten is dan ook dat de al voor dit jaar toegezegde extra 250 miljoen gulden wel eens on toereikend zou kunnen zijn. Ie een tot nu toe niet naar buiten gebrachte brief aan de minister spreken de vier hun grote be zorgdheid uit. „De 250 miljoec gulden die het Rijk de gemeen ten voor de bijzondere bijstand heeft toegezegd, is niet alleen zeer welkom maar ook noodza-' kelijk", schrijven ze. En: ,,Nu blijkt dat de armoede bestrijding tot (verdere) bud getoverschrijdingen leidt, doe: de vier grote gemeenten ee dringend verzoek extra finana-', ele middelen voor de armoede bestrijding ter beschikking tt stellen, waaronder ook extra; middelen voor de bijzondere1 bijstand." Kabinetsformatie De brief dateert van juni dit jaar en viel middenin de kabinets formatie. „En ik denk dat die zeker wel een rol heeft gespeeld, in de beslissing om voor volgend jaar nog eens 50 miljoen extra ter beschikking te stellen, oplo pend naar 150 miljoen in 2002" stelt een woordvoerder van he: ministerie van Sociale Zaken De gemeenten mogen het geld ook voor iets anders dan de bij zondere bijstand gebruiken. Of de door het Rijk ter beschik king gestelde extra gelden toe reikend zullen zijn, is onduide lijk. ,,We hopen het", zegt eer woordvoerder van socia le zaker in Rotterdam „Naar aanleiding van de enorme overschrijdin; vorig jaar hebben we twee mil joen gulden gedaan bovenop d; 44 miljoen die we vorig jaar uit gaven. Utrecht verwacht ook dit jaar een miljoenentekort op de bij zondere bijstand en heeft alvasi maatregelen genomen. Het bud get werd ten opzichte van vont jaar met zes miljoen verhoogd maar ook dit zal onvoldoendt zijn. laat een woordvoerder we ten. „Vandaar dat we drastisch heb ben moeten snoeien in het aan tal voorzieningen. Tegelijker tijd is ons nieuwe beleid er op gericht minder betuttelend ti zijn. Mensen die drie jaar op he minimum zitten, krijgen nu eer vast bedrag ineens. Gaat daa- de wasmachine kapot, dan kun nen ze bij ons niet meer aan kloppen." GPD door Mare Peeperkorn De Duitse minister van Bui tenlandse Zaken Kinkel staat in Brussel bekend als een notoire laatkomer, evenals zijn Franse collega Védrine. Keer op keer stiefelen beide heren ruim na aanvang van de Europese mi nisterraden met veel aplomb binnen om vervolgens als eer sten weer op het vliegtuig huis waarts te stappen. Niemand die er iets van zegt en gemist heb ben ze al helemaal niets. Het weinig verheffende gedrag van Kinkel en Védrine tekent de aftakeling van wat ooit preten tieus de Algemene Raad werd gedoopt; het samenzijn van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Bedoeld als hét brand punt om de wirwar aan Europe se regels tot een eenheid te smel ten, is de Algemene Raad verworden tot een clubje (me rendeels) heren op leeftijd voor wie de eigen navel steeds meer het centrum van de wereld lijkt te worden. Heldere en aanspre kende oplossingen voor drin gende Europese problemen zijn net boven die uitpuilende broekband meestal ver te zoe ken. Met als gevolg dat de vak broeders van Financiën, Land bouw, Transport en Milieu ieder voor zich flierefluitend hun weg gaan. Ondergang Medio juli hees (ex-)minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo de stormbal. „Dit is de ondergang van Europa", waar schuwde hij voor de steeds ver der afbrokkelende macht van 'zijn' club. „Wij moeten zo snel mogelijk weer in het comman docentrum van Europa zete len." En hoewel rijkelijk laat - luttele weken voor zijn vertrek als minister - was de noodkreet van Van Mierlo wel op zijn plaats. Van de drie taken die de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben, wordt er name lijk niet één naar behoren ver vuld. Zo is er de hen toebedachte rol om het Europese beleid te coör dineren. Het geeft immers geen pas als de ministers van Finan ciën zich extreem zuinig opstel len, terwijl hun landbouwcolle- ga's er in één zwoele zomernacht een half miljard gulden extra doorheen jassen. Of dat de transportministers miljarden uittrekken voor nieuwe wegen, waar hun milieucollega's de C02-uitstoot willen beteuge len. En tabaksproducenten sub sidie krijgen terwijl reclame voor sigaretten verboden wordt Om maar een paar voorbeelden te noemen, waaruit blijkt dat Van Mierlo en de zijnen afgelo pen jaren chronisch gefaald hebben. Schrijnend Schrijnend was ook het debat rond de euro, wettig betaalmid del straks voor bijna driehon derd miljoen mensen, waarbij de ministers van Buitenlandse Zaken muisstil bleven. En als het gaat om de komende ingrij pende hervorming van het land bouwbeleid en de steunfondsen - de beruchte Agenda 2000 - of over de financiering van de EU, dan is het wederom de oorver dovende stilte die opvalt bij de Algemene Raad. Toen premier Kok medio juni tijdens de Europese top in Car diff de ministers van Buiten landse Zaken in bescherming nam, ontmoette hij dan ook slechts meewarige blikken van zijn collega-regeringsleiders. Bondskanselier Kohl keek 'freund Wïm' smalend aan. De Franse president Chirac ver trouwde hem toe dat hij Védrine drie vragen over de Agenda 2000 had gesteld. Resultaat? Op geen van de drie kwam een ant woord. En het moet gezegd: ook Van Mierlo sloeg regelmatig met grote precisie de plank mis, vooral als het om geld ging. Dossiers Bij gebrek aan een overkoepe lende functie is ook de tweede rol van de ministers van Buiten landse Zaken uitgespeeld: het De ministers van Buitenlandse Zaken van België, De Rycke (1); Poos, Luxemburg en Van Aartsen. Nederland (r) afgelopen dinsdag in Sen- ningen in Luxemburg. Ze bereidden zich daar voor op de informele top in Salzburg. foto Jean-Claude Ernst/AP voorbereiden van de Europese toppen. Steeds vaker zien de re geringsleiders zich op deze top pen opgezadeld met tal van on uitgewerkte 'dossiers' waar dan onder grote tijdsdruk een (soms beroerd) besluit over wordt ge nomen. Triest staaltje hiervan is het Verdrag van Amsterdam dat mede door een belabberde voor bereiding pas rond vier uur 's ochtends gepresenteerd kon worden. Het mag geen verbazing wek ken dat de ministers zich 'uit zelfbehoud' steeds meer hebben teruggetrokken op hun eigen terrein: het buitenlands- en vei ligheidsbeleid. Kosovo, Rus land, Congo, Algerije, alle brandhaarden in de wereld kunnen steevast rekenen op een krachtige verklaring. 'De EU is er zeer bezorgd over', 'roept alle partijen op tot', of 'spreekt zijn afkeer uit', het liegt er allemaal niet om. Jammer alleen dat deze unisono oproepen nauwelijks meer gewicht in de schaal leg gen dan het nietje dat ze bij el kaar houdt. Het is al met al een aangeslagen clubje dat komend weekend in Salzburg bijeenkomt: ze kun nen niet. willen niet of het lukt niet. Geen wonder dat het Oos tenrijkse EU-voorzitterschap hen op de divan heeft uitgeno digd. Een groot deel van de za terdag is uitgetrokken voor een indringende discussie over het eigen functioneren als Algeme ne Raad. De therapeutische voorstellen die gastheer (en mi nister van Buitenlandse Zaken) Schüssel deze week vast aan zijn collega's rondstuurde, bie den echter weinig uitzicht op verlichting van de depressie. Behalve de oproep om voortaan vooral op tijd te komen gaat Schüssel niet verder dan een voorzichtige schets van het ziektebeeld. Aangevreten Brusselse diplomaten vermoe den dat het al te laat is voor de ministers van Buitenlandse Za ken. Van onderaf aangevreten door de vakministers en van bo venaf ingedeukt door de rege ringsleiders, is hun positie der mate uitgehold dat ze er goed aan doen zich tot de brandhaar den te beperken. Het Verdrag van Amsterdam belooft hen op buitenlands terrein immers meer macht. De overkoepelende rol komt dan volledig in handen van de regeringsleiders. Een voorschotje daarop is stilaan al genomen: in plaats van twee keer ontmoeten de leiders el kaar al enige tijd vier keer per jaar. Of wonderdokter Schüssel aan één sessie voldoende heeft om de ministers tot dit inzicht te bren gen, is twijfelachtig. Maar het zij gezegd: Oostenrijk heeft een reputatie op te houden als het gaat om befaamde zielenknij pers. GPD door Martin Reusink Tachtig miljoen gulden voor een 'testbeeld' van Mondri aan, 3,1 miljoen voor het 'ei'van Brancusi en 250.000 pieterman nen voor een paar varkentjes van Koons. Opmerkelijke kunstaankopen voor Neder landse musea worden steevast gevolgd door lofzangen én ver guizingen. De kloof tussen voor- en tegenstanders van een aan koop wordt zelden overbrugd. Dat lijkt niet erg, want kunst moet confronteren en over smaak valt niet te twisten. Maar moet je als museum je schaarse budget besteden aan nóg een werk van een kunstenaar van wie elders in het land al doeken hangen of beelden staan? Kunsthistoricus Carel Blot- kamp is niet onder de indruk van de kritiek op de dure kunst aankopen. Het argument dat hongerenden in Afrika en 'de onderkant van de samenleving in eigen land' het geld harder nodig hebben, kent de hoogleraar moderne beeldende kunst aan de Vrije Universiteit van Amsterdam onderhand wel. „Natuurlijk had je voor die 80 miljoen gul den ook andere dingen kunnen doen. Ik vind dat soort kritiek prima, als de mensen die dat zeggen er ook zelf een boterham minder om eten. Ik hoor dat soort opmerkingen graag van mensen die iets voor een ander betekenen", aldus Blotkamp. Kringetje De hoogleraar is het niet eens met de veelgehoorde kritiek dat de grotere Nederlandse musea op het gebied van moderne kunst allemaal werken van het zelfde kringetje van bekende kunstenaars aanschaffen. Daardoor zouden enerzijds doublures in collecties ontstaan en anderzijds 'gaten' in de ver tegenwoordiging van andere stromingen. Met het geld dat een topper als Victory Boogie Woogie kost, zou je toch een paar van die gaten kunnen dich ten? „Ik denk dat het met die lacunes wel meevalt", zegt Blotkamp. „Ze zijn bovendien niet objec tief vast te stellen Je zult het daar nooit honderd procent over eens worden. Het aanbod van topwerken bijvoorbeeld, is ui terst klein. Stel dat we in Neder land nog een bepaald type schil derij van Vermeer zouden willen hebben, dan is zo'n werk meest al gewoon niet op de markt." Blotkamp is zeer blij met de aankoop van Victory' Boogie Woogie. „Ik was opgewonden toen ik het deze week zag. Het is een heel spannend schilderij. Het laat zien voor wat voor beslissingen die man stond. Ja, dat is zelfs voor een leek duidelijk." De miljoenen die Mondriaans laatste doek hebben gekost, zijn volgens hem snel vergeten. „Dan doet de prijs er niet meer toe, zelfs als die 80 miljoen gul den is geweest. Ik vind het op vallend dat veel mensen de aan koop afkeuren, terwijl ze het doek nooit gezien hebben. Je kunt niet afgaan op een plaatje of televisiebeeld. Van Mondri aans werk bestaan sowieso nau welijks goede reproducties." Discussiepunt Directeur Melle Daamen van de Mondriaanstichting verdeelt namens het rijk - en gecontro leerd door de politiek - jaarlijks vier miljoen gulden aan musea om kunstaankopen (mede) mo gelijk te maken Daamen is een warm voorstander van de aan koop van Victory Boogie Woo gie. „Er zijn discussies over de rede lijkheid van de prijs en de ge volgde procedure. Niemand zegt dat het werk geen kunst is. Dat was destijds wèl het discus siepunt toen de varkentjes van Jeff Koons werden gekocht. Maar bij het ei van Brancusi was er nauwelijks discussie over de kwaliteit van het werk of de kunstenaar." Woordvoerder Ralph Keuning van het museum Kröller-Muller heeft de ervaring dat opwinding over een aankoopsom snel is vergeten. Zijn museum schafte drie jaar geleden 'Het begin van de wereld' aan. het eivormige sculptuur van Brancusi. Het slechts 28,5 centimeter lange werk kostte 3,1 miljoen gulden. Véél geld voor een simpel ei, vonden destijds hele volksstam men. Logica „Het werk is een belangrijk fun dament onder onze totale afde ling beeldhouwkunst gewor den", vindt Keuning. „De logica van de collectie is er groter door geworden. Hoe je dat meet? Aan de reacties van de bezoekers. Er wordt heel vaak nadrukkelijk naar het ei gevraagd. Toen we het pas in ons bezit hadden, is het een korte periode uitge leend- Op dat moment werd het hier al gemist door de bezoe kers." GPD President Clinton (r) werd gistermorgen bij het begin van zijn bezoek aan Ierland in Belfast opge wacht door de Britse minister voor Noord-Ierland Mo Mowlan (1) en premier Blair (midden). foto Joyce Naltchayan/EPA Zoals de meeste van zijn voor gangers wil president Clinton zich met spraakmakende in ternationale successen verze keren van een plaats in de ge schiedenis. Maar bijna tivee jaar na zijn herverkiezing ko men zijn kwaliteiten als we reldleider nauwelijks nog uit de verf. Hoe geloofwaardig is de Amerikaanse buitenland politiek eigenlijk? door John Wanders De Amerikaanse buiten landspecialist Thomas Friedman wond er in The New York Times geen doekjes om. „Amerika heeft een president nodig. De wereld zo mogelijk nog meer." De tweede en laat ste termijn van president Clin ton verloopt rampzalig. In Friedmans woorden: „Clinton houdt de stoel van de president bezet, maar hij fungeert niet als zodanig." De in naam be langrijkste wereldleider schrijft vooral geschiedenis met zijn onnavolgbare seksle ven. Het vredesproces in het Mid den-Oosten ligt al tijden stil. Saddam Hoessein mag maling hebben aan de akkoorden die Irak sloot met de Veiligheids raad. Servië gaat onverstoor baar door met de slachtingen in Kosovo. India en Pakistan schaffen zich doodleuk kern wapens aan. Het communisti sche Noord-Korea beproeft een nieuwe generatie potenti ële kemraketten boven Japans grondgebied. Azië verkeert in een economische crisis. Rus land zakt in elkaar. Clintons buitenlandse succes sen zijn snel opgesomd: het smoren van de oorlog in Bos nië, de uitbreiding van de NAVO met Polen, Tsjechië en Hongarije en de ratificatie van een verdrag over de uitban ning van chemische wapens. Volgend jaar gaat Washington warm draaien voor de presi dentsverkiezingen van no vember 2000. De effectiviteit van de zittende president is goeddeels zoek zodra die race op gang komt. Wil hij nog een stempel drukken op dit tijd perk, dan moet Clinton zich zelf snel aan zijn eigen haren uit het moeras trekken. Maar deze president laat zich leiden door wat opiniepeilin gen aangeven. Clinton lijkt daarmee zijn lot te hebben ver bonden aan de stand van de Amerikaanse economie. Zo lang Amerikanen het gevoel hebben dat het hen voor de wind gaat, zullen ze aangeven dat Clinton zijn werk goed doet. Ook al vindt een ruime meerderheid van het volk de presi dent si nds zij n Le winsky- bekentenis een fluim. Mocht de Amerikaanse economie een tik krijgen, dan zakt Clinton in de peilingen. Dat zal gevolgen hebben voor zijn speelruimte tegenover een hem vijandig gezind Congres. Albright Aan retoriek ontbreekt het niet op en rond het Witte Huis. Clintons minister van Buiten landse Zaken, Madeleine Al bright, straalt een fermheid uit die Washington sinds Hen ry Kissinger niet meer heeft meegemaakt. Haar helderheid maakte haar razend populair. Na haar grauwe voorganger Warren Christopher had Ame rika eindelijk weer een minis ter van Buitenlandse Zaken met smoel, een vrouwelijke nog wel. Maar wie hoog van de toren blaast, moet de toezeg gingen en dreigementen ook willen omzetten in daden. Ontbreekt die bereidheid, dan volgt vanzelf de vernedering. Albright bevindt zich nu in die laatste fase. Irak is wellicht het meest uit gesproken voorbeeld van Amerika's halfslachtige bui tenlands beleid. In de aanloop naar een mogelijke tweede Golfoorlog hamerde Washing ton eerder dit jaar wekenlang op het gevaar dat Saddams wapenarsenaal inhield voor de wereldvrede. Irak, steunpi laar voor terreurgroepen, zou beschikken over 200 ton van het zenuwgas VX. „Dat is vol doende om de wereldbevol king uit te moorden", zei mi nister van Defensie William Cohen. In allerlei fora werd gegarandeerd dat de VS niet vanaf de zijlijn zouden toekij ken hoe Irak het werk van Unscom - de wapeninspec teurs van de VN - onmogelijk maakte. De laatste maanden neemt Irak opnieuw een loopje met de internationale gemeen schap. Unscom kan zijn werk niet meer naar behoren doen. Maakt Washington zich op voor een nieuwe confrontatie met Irak? Geenszins, het kwaad op aarde verenigt zich volgens Clinton en consorten nu in de terreurorganisatie van de Saudische miljonair Osama bin Laden. Over Sad dam Hoessein horen we hem niet meer. De Amerikaanse militair Scott Ritter, leider van Uns- com's mogelijk succesvolste inspectieteam, nam eind vori ge week demonstratief ontslag uit frustratie over de tegen werking die hij de laatste tijd vanuit Washington zei te ont vangen. Albright zou zijn team in juli en augustus hoogstper soonlijk het werk onmogelijk hebben gemaakt. Misleid In het Congres staan de stekels overeind. „Klopt het verhaal van Ritter, dan heeft de presi dent het Congres en het Ame rikaanse volk misleid", ver klaarde Newt Gingrich, de Republikeinse leider in het Huis van Afgevaardigden. „Scott Ritter formuleerde het wat hard, maar hij heeft in principe gelijk", verzekert een lid van Unscom in New York. „De inlichtingendiensten gooiden de luiken voor hem dicht. Washington maakte hem zo feitelijk het werken on mogelijk. Van verrassingsac- ties bij verdachte locaties is al een paar maanden geen sprake meer." GPD Parachutisten De bemanning van een Ameri kaanse B-29 heeft boven de Westerschelde het toestel met parachutes moeten verlaten. Van de elf inzittenden landden er acht in de Westerschelde. twee in Borssele en één in Kwadendamme. Alle drenke lingen werden gered. Het toe stel is nog niet achterhaald. Benesj overleden Dr. Eduard Benesjde voorma lige president van de Tsjecho- Slowaakse Republiek, is over leden. Enkele maanden na de gewelddadige dood van Jan Masaryk is daarmee de laatste grote figuur van de oude de mocratische Republiek heen gegaan. Regeringscrisis De regeringscrisis in Frank rijk duurt voort. Oud-minister Robert Schuman heeft presi- dent Vincent Auriol laten we-' ten er niet in te slagen een' nieuwe regering te vormen. Schuman ziet onvoldoende bereidheid tot samen werking tussen de partijen. Oorkonde Juliana De Staten van Zeeland hebben de komende vorstin, Juliana, een oorkonde gestuurd. Daar in geven zij aan dat zij, on danks de sombere tijden, 'vol vertrouwen' Juliana de troon zien bestijgen en wensen haar sterkte bij haar "zware en moeilijke, doch ook zo schone taak'. Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A L Oosthoek A L Kroon (adjunct) Centrale redactie Postbus 18 4380 AAVIissmgen Tel. (0118) 484000 Redactiefax. (0118) 470102 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur in het weekeinde- verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)472404 Goes: Voorstad 22 4461 KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel (0115)694457 Fax (0115)620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel (0115) 568000 Fax (0115) 561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax (0114)373840 Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur Zierikzee en Hulst' 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLine Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http.//www pzc.nl e-mail pzcredcity1@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14.00 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20,30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur Tel (0118)484000 Fax (0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 95,00, franco per post 125,50: per maand 34,75, per jaar 366,50; franco per post 485,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1.75, zaterdag 2,50 p st (alle bedragen inclusief 6 pet, btw); Postrek nr 3754316 t.n v PZC ab rek. Vlissingen Advertentietarieven: 184 cent per mm, minimumprijs per I advertentie 27,60. ingezonden mededelingen 2.5 x tarief, speciale posities tarief op aanvraag: voor brieven bureau van dit blad 7.- meer(excl 17,5 pet btw), volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag, (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet btw) Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V Vlissingen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 2