Donder uw kind snel het huis uit PZC varia woensdag 2 september 1998 Wanhoop om drugsverslaafde zoon het weer Behoefte aan vrouwen als bodyguards groeit Heer Bommel en de Liefdadiger ©Toonder Studio's recept Hollandse kaastaart puzzel Tarenlang zijn Henk en Janny door hun drugsverslaafde U zoon Leo (24) bedreigd, mishandeld en financieel uitge kleed. Hij maakt ons kapot", vertelden ze onlangs aa?i de po litierechter, Derks, in Almelo die Leo zonder pardon direct voor drie maanden achter de tralies liet zetten. Eindelijk rust. Zalig. We leefdenineen hel. Net als andere junks heeft hij een duivel in zijn lijf', zeggen de ouders, die wonen in een klein dorpje op het Twentse platteland. door Harry Gerritsma Henk en Janny hebben zich heilig voorgenomen Leo deze keer niet in de bajes te be zoeken. „We laten hem daar ge woon 'kuchen'. Het is op, we hebben het gehad. Hij zet ons overal voor schut", vertelt Henk. Ze zullen bovendien het welgemeende advies van poli tierechter Derks volgen. „U moét uw zoon het huis uitdon- deren, want dit is niet vol te hou den", had de magistraat hen gezegd, nadat Leo door de par ketpolitie was afgevoerd. „Maar wat te doen als hij toch weer voor de deur staat?", had Janny hem op de man af ge vraagd. Derks: „Betere sloten op de deuren en de politie waar schuwen." Ze hebben al heel wat strafza ken achter de rug waarin hun zoon figureerde als verdachte van inbraken, mishandeling of diefstallen. Maar het was voor het eerst dat een rechter hun in het bijzijn van Leo het woord gunde. Henk: „Aanvankelijk hadden we geen hoge pet van die rechter op, omdat hij onze zoon in mei nog voorwaardelijk had ge straft om hem weer een kans te geven af te kicken. Maar deze keer pakte hij het godzijdank stevig aan, vooral toen bleek dat Leo de kans had laten liggen om van die rotzooi af te komen. Achteraf, zo zeiden we tegen el kaar, had hij ook een straatver bod moeten krijgen." Leo stond terecht omdat hij zijn vader met een stoelpoot op zijn hoofd had geslagen, nadat pa had geweigerd drie flessen bier voor hem te halen. In het verleden toonde de zoon zich vaker agressief tegenover zijn ouders. Zo mishandelde Leo zijn moeder ooit met een fles en sprong hij zijn vader eens in de rug, omdat hij zijn drugs zin niet kreeg. Ook dat leverde hem een detentie op. Minstens zo erg is de geestelijke terreur die Leo sinds zijn drugsgebruik al acht jaar over zijn ouders uit oefent. Zo dwingt hij zijn moe der vaak twee keer per dag om met hem in de auto naar zijn dealer in de stad te rijden en geld te pinnen bij de bank. Hond Afgezien van alle emotionele el lende, heeft het drugsgebruik van zoonlief zijn ouders inmid dels al zo'n 100.000 gulden ge kost. „Leo profiteert alleen maar van ons. Hij is eigenlijk al leen lief voor de hond", zegt Janny cynisch. Het (over)leven met Leo is het echtpaar niet in de koude kleren gaan zitten. Zij houdt zich al ge ruime staande met kalmerings tabletten, haar man lijdt aan een hartkwaal. Henk is er van overtuigd dat die deels is te wij ten aan de verslavingsperike len. Ze hebben in Leo's jeugdja ren nooit kunnen vermoeden dat het zover kon komen. Alleen J army's vader bleek een vooruit ziende blik te hebben. „Jon gen", zei opa op zijn sterfbed tegen zijn toen achtjarige klein zoon, „Jij moet oppassen, an ders gaat het fout met jou." Leo was zestien jaar toen zijn vader hem in een coffeeshop zag waar hij toevallig langsliep. „Hij was druk in de weer met vloeitjes en shag. Ik kon niet an ders concluderen dan dat hij hasj rookte. Maar dat ontkende hij keihard toen ik hem er thuis naar vroeg." Niet veel later be sloot Henk zelf zijn licht in de coffeeshop op te steken.„In die coffeeshop hoorde ik dat hij be halve softdrugs ook wel andere dingen gebruikte." Nadat. Leo van softdrugs op harddrugs was overgeschakeld ging het snel bergafwaarts met hem. Naarmate zijn heroïnege bruik toenam werden zijn prak tijken om de dure verslaving te bekostigen steeds grover. De in braken en diefstallen volgden elkaar in hoog tempo op. Henk: „Het jatten van lege kratjes is één van zijn favoriete bezighe den. Drie lege kratjes zijn goed voor één portie drugs; vandaar. Ook nam hij spullen uit ons huis weg, waaronder een compleet nieuwe stereotoren." Daar bleef het niet bij, want Leo ging thuis dreigen als hij geld te kort kwam om te scoren. „Dan pakte hij bijvoorbeeld een mes en dreigde ons nieuwe bankstel te gaan vernielen. En treiteren hè. Door bijvoorbeeld uren door de huiskamer te ijsberen of tel kens de stekker van de televisie eruit halen. Ik werd hartstikke bang voor hem", zegt Janny. Lening LTiteindelijk kreeg Leo zijn moeder zo ver dat ze hem een half jaar zonder medeweten van haar man dagelijks 100 gulden toeschoof. Hij was toen 19. Henk: „Dat was geld voor de verbouwing van ons huis. Ik kwam er achter toen de centen daarvoor opeens op waren. We moesten een lening afsluiten." Na een verhuizing beloofde Leo schoon schip te maken. „Ik be gin een nieuw leven", riep hij. Maar het was snel weer het oude liedje. Bij de methadonpost ont moette Leo verslaafden en zijn goede voornemens verdwenen als sneeuw voor de zon. Leo heeft inmiddels vanuit de bajes telefonisch contact met zijn ouders gezocht. „Hij vertel de dat het nu tijd is 'iets' aan zijn verslaving te doen. Maar ik ver trouw hem niet, hij heeft dat al honderd keer eerder gezegd. Toch hopen we dat-ie tot inkeer komt. Maar pas als hij is afge kickt, mag hij weer thuiskomen. Geen moment eerder, die tijd is voorbij", zegt Janny. GPD Om reden van privacy zijn de namen van de betrokkenen gefingeerd. Supergaaf, Supersnel en Supersfeer Zondag 6 september (Trainingen 4 en 5 sept.) WK Superbike Supersport Worldseries op het TT Circuit Assen Voor meer informatie: bel (0592) 321321 http://tt-assen.com SUF'EFtBIKE WOFl&-£> CMAMm&M&MSF* Zeeland: Bonbon-nie Er waait een oostelijke wind met 3 a 4 Beaufort. Het zicht zal matig tot goed zijn. De temperatuur van het kustwater ligt op ongeveer 18 graden. De kans op onweer neemt later op de dag toe. Waterstanden WOENSDAG Hoog water Laag water 2 SEPTEMBER uur cm uur cm uur cm uur cr Vlissingen 11.36 146 05.26 129 17.55 14 Terneuzen 11.48 168 05.46 135 18.20 14' Bath 12.36 196 06.26 157 19.06 16 Roompot Buiten 11.35 112 ----- 05.50 102 18.20 11 Zierikzee 12.35 120 06.15 109 19.00 11 Stellendam Buiten 11.55 100 06.05 061 18.45 07. Wemeldinge 00.05 128 12.45 133 06.25 118 19.05 12 Philipsdam West 12.30 129 ----- 06.35 11419.05 12 DONDERDAG Hoog water Laag water 3 SEPTEMBER uur cm uur cm uur cm uur cr Vlissingen 00.05 162 12.40 172 06.36 142 18.55 16 Terneuzen 00.25 185 13.00 195 06.50 151 19.26 16 Bath 01.15 21413.52 228 07.46 175 20.15 19 Roompot Buiten 00.15 124 12.40 129 06.45 107 19.10 12 Zierikzee 01.20 131 13.50 134 07.30 114 20.05 12 Stellendam Buiten 00.35 112 13.00 114 06.50 063 19.15 07 Wemeldinge 01.25 146 14.00 151 07.35 126 20.15 14 Philipsdam West 01.20 140 13.50 144 07.35 122 20.10 13' L Lagedrukgebied H Hogedmkgebied lichte sneeuw •ifc efc matige sneeuw zware sneeuw ff licht bewolkt lichte tegen Europa: Bonnie Frankrijk zal vandaag een erg natte dag beleven. Op veel plaatsen vallen stevige buien of onweersbuien. Ondanks deze nattigheid wordt het nog ongeveer 24 graden. Achter de storing die dit ver oorzaakt liggen de restanten van hurricane Bonnie. Deze trekken via het noordwesten van Spanje Europa binnen. Dit heeft als ge volg dat ook daar flinke buien gaan vallen. In het oosten van Spanje kan later op de dag een (onweers-) bui ontstaan, maar vet der is het droog en zonnig. Het noorden van Portugal zal het ook niet droog houden. Boven de Britse eilanden is het een mengelini van buitjes en opklaringen. In Engeland wordt het 20 tot 23 gra den. In Schotland en Ierland is het 17 a 18 graden. Boven Scandi navië heerst nog een hogedmkgebied, maar toch sluit dat een en kei buitje in het zuiden niet uit. Het westen van Rusland krijgt vee. bewolking over zich heen en dit levert op verschillende plekken ook regen op. In Italië, Griekenland en Turkije is veel zon en het is er ongeveer 30 graden. Rond de Griekse eilanden waait op ver schillende plekken een stevige noordelijke wind. Vanavond trek- ken de restanten van Bonnie via Frankrijk vrij snel in de richting van de Benelux. Het gevolg is dat Frankrijk nog een flinke plens water krijgt te verwerken en dat ook de Benelux veel regen krijgt. beeldbewerking Ben Tiehuis/GPD door Alphons Huiskes Denise Hargeerds dacht eerst dat ze er te klein voor was, maar dat bleek mee te vallen. De 21-jarige vrouw uit Markelo werd wel degelijk toegelaten tot de opleiding 'persoonsbeveili ger' bij het officieel erkende be veiligingsbedrijf RJ Security in Enschede. Vorige week rondde zij de cursus met succes af. Ze is nu in het trotse bezit van het di ploma 'persoonsbeveiliger', een certificaat dat zij ontving als enige vrouw in het gezelschap van negen mannen. Vrouwelijke bodyguards zie je niet vaak in Nederland, weet di recteur R. Jansen van het bevei ligingsbedrijf. Maar dat beeld verandert volgens hem. Door dat steeds meer vrouwen top functies bekleden, neemt de vraag naar vrouwelijke body guards ook toe. Jansen: „Veel vrouwelijke VIP's vinden het prettig een vrouwelijke per soonsbeveiliger naast zich te hebben." Normaal postuur Net als haar mannelijke mede cursisten heeft Denise een nor maal postuur. De bodyguards zitten strak in het pak en zijn ge- (Advertentie) traind, maar ze zien er niet uit als de 'kleerkasten' met donkere zonnebril zoals je die in films vaak ziet. Dat is een verkeerd beeld, vertelt Jansen. Hij spreekt uit ervaring, want hij was jarenlang actief als per soonsbeveiliger bij onder meer de Koninklijke Marechaussee en de NAVO. Een goede body guard is geen opvallende 'goril la', maar meer een kameleon die zich weet aan te passen aan de omgeving. „Juist door niet op te vallen kun je je werk goed doen. Je hoeft geen bodybuilder te zijn. Integendeel. Dat kan zelfs provocerend en dus negatief werken. Belangrijker is het dat je beschikt over een stukje ge zond verstand en logisch na kunt denken." Preventief Al is dat alleen niet voldoende. Discretie, loyaliteit en stressbe stendigheid zijn andere eigen schappen waarover de body guard moet beschikken. En ze worden wel degelijk getraind om voorbereid te zijn op het toe passen van 'gepast fysiek ge weld'. Ze leren overigens alleen verdedigingstechnieken en die worden bovendien pas in aller laatste instantie gebruikt. „Het gaat er om preventief te werken, problemen te voorkomen en er in geval van moeilijkheden voor te zorgen dat de VIP zo snel mo gelijk in veiligheid komt", ver telt Denise. Volgens directeur Jansen willen steeds meer organisatoren hun evenementen specifiek bevei ligd hebben. „Bovendien neemt de vraag naar persoonlijke be veiliging toe. Mensen gaan dat natuurlijk niet aan de grote klok hangen, maar je staat ervan te kijken hoeveel personen ge bruik maken van een persoons beveiliger." Geen concurrentie L. van Til van de Politie Twente, die afgelopen zaterdag de diplo ma's aan Denise en haar mede cursisten uitreikte, ziet de per soonsbeveiligers niet als concurrenten van de politie. „Dit soort beveiliging is heel an ders dan wat de politie doet", zegt hij. „De politie houdt toe zicht op de openbare orde. Deze mensen worden ingezet bij spe cifieke evenementen. We moe ten elkaar niet in de wielen rij den, maar samenwerken op basis van duidelijke afspraken. Dan zijn we geen concurrenten, maar vullen we elkaar aan. Bo vendien is deze ontwikkeling niet tegen te houden. Dat er be hoefte aan is moge duidelijk zijn." GPD Met voldoening zag hij het verwaarloosde hoofddeksel door de lucht vliegen en een eind verder op de grond belanden. 'Dat lucht op', sprak hij voldaan tot zichzelf. 'De vlegels! Wat den ken ze wel? Men kan niet ongestraft op het gazon van een heer ko men vechten!' Zijn voldoening duurde echter slechts kort. Er klonk een rauwe kreet en daar verscheen de jonge Richel dravend op het toneel. 'Wat mot dat?' riep de landbouwer driftig. 'Durf je wel? Achter mijn rug, hè? Doe hel nog es als je het lef hebt!' 'W-wat?' stamelde heer Bommel geschrokken. 'Wat bedoelt u, be doel ik?' 'Mijn hoed!' schreeuwde de ander. 'Ik zag je schoppen, pummel! Zoek je herrie?' 'Nee', zei heer Ollie met grote stelligheid. 'Maar ik eh... ik duld niet eh... ik vind het niet prettig, dat hier gevochten wordt. Mijn ramen zijn ingegooid en er liggen lompen in mijn tulpenbed. Daar houd ik niet van. Ga weg en neem uw hoed mee!' Deze woorden werden opgevangen door de bejaarde landman Loen, die eveneens in snelle pas naderde. 'Zxjn hoed?' riep deze reeds van verre. 'Mijn hoed. Mijn zondagse hoed! Wat hebben jullie met mijn goeie goed te maken, vlerken? Zoeken jullie soms ruzie?' 'Het is zijn schuld!' schreeuwde de jonge Richel. 'Deze mooie me neer was bezig te voetballen. Hij trapte tegen de hoed van een arme, vrije boer en dat neem ik niet. Wat denken die stadslui tegenwoor dig eigenlijk?' Janny van der Lee (4 personen) Restjes deeg, hoe klein ook, hoeft u beslist niet weg te gooien. U kunt een restje eventueel dun uitrollen, met kaas bestrooien en aan het einde van de baktijd in de oven plaatsen tot u mooie goudbruine kaaskoekjes heeft gekre gen. Bewaar ze in een goed afsluitbare trommel. Ingrediënten: 250 gram bloem 125 gram boter 1 ei zout ca. 2 eetlepels ijskoud water 3 eieren 1 dl melk 1,5 dl slagroom 150 gram geraspte Goudse of Kollumer kaas 150 gram geraspte Maasdam of Leerdammer kaas peperen zout nootmuskaat. Bereiding: Zeef de bloem in een kom en maak een kuiltje in het midden. Verdeel de boter in kleine dobbelsteentjes. Breek het ei boven het kuiltje in de bloem, verdeel de blokjes boter over de rand en kneed alles snel onder toevoeging van het water en hetzouttoteen samenhangend deeg. Leg dit in plasticfolie gewikkeld minstens een half uur in de koelkast. Bekleed een platte taart of quichevorm (ca. 23 cm) met het deeg, leg een vel bakpapier op het deeg en strooi hierop een 'noodvulling' van gedroogde peulvruchten of speciale blindbakvulling. Schuif de taartvorm met noodvulling in een voorverwarmde oven van ca. 180 °C en bak de taart onge veer 15-20 minuten voor. Neem het geheel uit de oven, verwijder papier en noodvul ling en verhoog de ovenstand tot 200 °C. Klop de eieren met de melk los, voeg de slagroom toe en ten slotte de beide soorten geraspte kaas. Breng op smaak met peper en zout en een klein beetje nootmuskaat. Schenk de kaasvulling in de taartbodem. Bak de taart verder af in het midden van de oven in-ongeveer 35-40 minuten. Cryptogram Horizontaal: 1Eindeloos schilderen met vuur (5); 3. Colleges slaan hun slag (5); 4. Literatuur om in te schrijven (4); 7. Zijn betrekking is slechts bijzaak (5); 10. Geen subsidies meer, hij gaat dicht! (9); 11. Rotjes in de aanbieding? (8). Verticaal: 1. Scholing om beeldhouwer te worden? (7); 2. Dat komt ervan als de strijdbijl wordt begraven! (5); 5. Gelogen, het is niet voor de handel! (6); 6. Weten schap om bij te komen (6); 8. De brandstof van de groenteman (5); 9. dat beest is een belhamel (5). Oplossing dinsdag De woorden op de eer ste en derde verticale re gel zijn: WINDHOOS en DICTATOR. Het sleutelwoord luidt: GOUDWINKEL. WeDgwood Imitatie NuCleai r DeTector HaArloos OnTwaken OzOnlaag ScRibent max. min. wind 20° 14° ZW 4 Maan woensdag O onder 1.58 donderdag op 18.44 Nautisch bericht Door: Jordi Bloerr, Er is veel nattigheid op komst. Vanaf vannacht neemt de kans op buien sterk toe en de ex-tropische cycloon 'Bonnie' veroorzaakt ook donderdag eerst nog fikse regen- en onweersbuien. 'Bonnie' is dus nog steeds geen lekker ding, ofwel een 'Bonbon-nie'. Via Frankrijk nadert een hoeveelheid vochtige, warme lucht. In de ze luchtsoort ontwikkelt zich ook een storing. De tot depressie ge transformeerde'Bonnie' koerst via de noordkust van Spanje snel richting Frankrijk en zij wordt als het ware door de warme, vochtige lucht opgeslokt. Vanaf morgenochtend sluipt 'ex-Bonnie' waar schijnlijk over de oostelijke provincies naar de Noordzee. Zij gaat een flinke plens regenwater achterlaten. Voor het zover is, blijft het vanochtend op de meeste plaatsen droog en breekt hier en daar de zon soms door. Vanmiddag wordt de bewolking weer dikker. Later vanmiddag pogen losse regen- en onweersbuien onze pro vincie te bestoken. Voordat deze buien arriveren, kan de tempera tuur nog naar omstreeks 22 graden stijgen. De ooste lijke wind is meest matig, kracht 3 a 4. Komende nacht nemen zwaardere regen- en onweersbuien geleidelijk be zit van de regio. Uiteraard is ervoor een opklaring weinig ruimte weggelegd. Het wordt bovendien niet kouder dan een graad of 15. De buien gaan tot morgenochtend door. Op sommige plaatsen kunnen de buien regenhoe- veelheden van tussen 20 en 50 mm (of liter per vierkante meter) afleveren. Morgen middag wordt het allemaal een stuk droger en misschien laat de zon zich nog even zien. 's Avonds Vooruitzichten woensdag onder 20.30 donderdag op 7.00 VERWACHTING VOOR WOENSDAGMIDDAG 2 SEPTEMBER 19j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 4