Steun voor illegale minicamping PZC Wandelroute langs oostkust Walcheren over binnendijken Zegels sparen voor bijstandskinderen Bouw milieustraat in Serooskerke kan binnenkort beginnen Vrouw beboet voor misbruik videopas Snackkar moet wijken voor spuisluis bij Kats zeeland Recreatiestichting wil met kort geding kampeerterrein Wattel open houden woensdag 2 september 1998 w door Lukas Fransen OOSTKAPELLE - De Stichting Vrije Recreatie (SVR) heeft een kort geding aangespannen te gen de gemeente Veere. De stichting vindt dat de gemeente ten onrechte L. Wattel in Oost- kapelle heeft gelast zijn cam ping te ontruimen. Met het kort geding - dat vandaag (woens dag) voor de rechtbank in Mid delburg dient - wil de SVR be werkstelligen dat de camping voorlopig open kan blijven. Tegen Wattel lopen nog enkele rechtzaken. Zolang die niet zijn afgerond, moet Wattel met rust worden gelaten, vindt de stich ting. De campinggasten van Wattel werden vrijdag 28 augustus vroeg in de morgen geconfron teerd met een overmacht aan politie, vergezeld door burge meester A C. de Bruijn van Vee- re en de officier van justitie. De vakantievierders kregen te ho ren dat ze voor woensdag 2 sep tember de camping verlaten moesten hebben, anders wordt hun tent of caravan in beslag ge nomen. Wattel zelf werd voor verhoor meegenomen naar het politiebureau en in de loop van Tasjesdief aangehouden in Souburg OOST-SOUBURG - De politie Zeeland heeft dinsdagmiddag een 34- jarige Hagenaar ingeslo ten nadat de man ter hoogte van het fietstun- neltje in Souburg een vrouw van haar heuptasje had beroofd. de dag weer vrijgelaten. B. Mill van de SVR noemt die actie de bekende druppel. „We gaan er nu eens wat aan doen. Een paar campinggasten van Wattel bel den ons vrijdag verontwaardigd op. Dat was voor ons het teken om actie te ondernemen. We hebben al onze donateurs op Walcheren en Schouwen-Dui- veland verzocht om hun onge noegen kenbaar te maken in een brief aan de gemeente Veere of de officier van justitie in Mid delburg." De SVR heeft bovendien in naam van Wattel een kort ge ding aangespannen bij de recht bank in Middelburg. Mill: „We hopen hiermee te bereiken dat de camping open kan blijven zo lang de beroepszaak loopt. Ver der hopen we dat de gemeente Veere op de vingers wordt ge tikt, want wat er vrijdag is ge beurd kan niet door de beugel. Het is gewoon niet eerlijk ten opzichte van de kampeerders. Als je de camping wilt sluiten, moet je dat aan het begin of het eind van het seizoen doen. En niet er midden in." Volgens de woordvoerster van de politie M. van de Vreugde is de zaak zo klaar als een klontje. „Wattel heeft geen vergunning voor de exploitatie van een mi nicamping. De camping is ille gaal; dus hij moet weg. We hebben begin dit jaar al ver schillende processen-verbaal opgemaakt, maar die hielpen niet. Nu was de maat vol. We hebben de campinggasten vijf dagen de tijd gegeven om uit te wijken naar een andere cam ping. Er is dus wel degelijk reke ning gehouden met de belangen van de kampeerders." Persvoor lichter van justitie H. Osinga bevestigt dit verhaal. „De man heeft geen vergunning. We heb ben met deze actie nog gewacht tot het einde van het seizoen omdat er nog verschillende rechtzaken tegen hem liepen. De kampeerders moeten voor woensdag het kampeerterrein verlaten hebben, anders maken ze zich schuldig aan een straf baar feit. Namelijk het kampe ren op een plek waar dat niet mag." De hoofdrolspeler zelf is blij met de actie van het SVR. „De stich ting is hier natuur li jk ook zelf in het geding. Het zijn toch haar donateurs die worden aange pakt. Maar het kwaad is reeds geschied. Er zijn al een heleboel mensen die de camping hebben verlaten. Na die politieactie is de lol van het kamperen er na tuurlijk snel af. Er staan nu nog zo'n twaalf caravans. Ik hoop dat door die voorlopige voorzie ning de kampeerders de komen de twee maanden hun vakantie kunnen afmaken", aldus L. Wattel. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Slich ting Voetpaden Walcheren heeft een regionale wandel route uitgestippeld van Vlis- singen naar Vrouwenpolder. Het is de eerste wandelroute in zijn soort in Zeeland. Het traject voert niet over ge baande wegen, maar over dijken en door weilanden, langs de voormalige oostkust van Walcheren. De route is daarom De rede van Middel burg gedoopt. De regionale wandelroute begint op het NS-station van Vlissingen. De wandelaar wordt via de buitenhaven naar Fort Rammekens ge leid, om vandaar naar Nieuw- en Sint Joosland en Arnemuiden te lopen. Van Arnemuiden leidt de route via het Zilveren Schor naar Veere en langs het Veerse Meer naar de Veerse Gatdam in Vrouwenpolder. De route volgt daarmee de oude kust lijn van Walcheren, toen het nog een eiland was. De totale lengte is dertig kilometer. Terug „De wandelpaden gaan van de weg af. Er lagen op Wal cheren vroeger veel van die wandelpaden, dwars door weilanden en over dijken, maar die zijn in de loop dei- jaren weggesaneerd. Wij wil len dat idee terugbrengen om ongestoord te kunnen lo pen", vertelt Aagje Feld brugge. „Deze route gaat vooral over binnendijken, over onverhard terrein. De beleving van het landschap is daar heel anders dan wan neer je over de weg loopt. Links, rechts en onder je heb je groen"vult Els Huibregtse aan. Boeren De Stichting Voetpaden Wal cheren is twee jaar geleden begonnen met het uitstippe len van de route. Dat was vrij snel gebeurd. Het meeste werk ging zitten in het over leg met de eigenaren van de grond waarover de route loopt. Feldbrugge: „Aanvan kelijk stonden de boeren niet te springen om mee te wer ken. Maar de tijdgeest is ver anderd. Het plattelandstoe- risme groeit. We hebben nu met alle boeren overeen stemming bereikt. We krij gen geen recht van overpad, zoals dat in Engeland bij voorbeeld bestaat. Dat is veel te zwaar omdat dat in de wet is vastgelegd. De boeren staan wel toe dat er mensen over hun grond lopen." Engeland In Engeland zijn er tal van lange-afstandwandelingen. „In Engeland mag je overal lopen, mits.. In Nederland mag je nergens lopen, ten zij..", zegt Feldbrugge. Ove rigens is de wandelroute De rede van Middelburg geen lange-afstandwandeling, maar een regionale wandel route, want veel korter. Wat niet wil zeggen dat het een makkie is. „Het is geen zon dagmiddagwandeling. Als je stevig doorloopt kun je deze route op een dag doen. Maar als j e hem toeristisch 1 oopt en onderweg ook dingen be zoekt en bekijkt, heb je twee dagen nodig", waarschuwt Huibregtse. De route sluit bij Vrouwen polder en bij Vlissingen aan op de lange-afstandwande- ling Deltapad, dat van Zeeuws-Vlaanderen via Vlissingen langs de Walcher- se westkust gaat naar Noord- Beveland. „Je kunt straks dus een rondje Walcheren lo pen", merkt Huibregtse op. Bovendien sluit de route goed aan op het openbaar vervoer. Bijvoorbeeld in Vee re, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland kunnen wan delaars stoppen en met de bus hun weg vervolgen. De rede van Middelburg is vanaf maandag 12 oktober te bewandelen. Pas dan zijn al le markeringen aangebracht en is de routebeschrijving te koop voor 2,50 gulden bij VW-kantoren en boekhan dels in het hele land. Gede puteerde J. G. van Zwieten (toerisme/recreatie) neemt de route zaterdag 10 oktober officieel in gebruik. De 55-jarige vrouw had het tasje met daarin een klein geldbedrag in haar fietstas zitten. Zij be merkte de diefstal pas toen zij bij een winkel in de Kanaalstraat aan kwam. Op aanwijzing van een getuige die de diefstal had zien gebeuren kon de dader worden ingere kend. Kampeerders moeten vandaag Wattels terrein hebben verlaten, anders wordt hun tent of caravan in beslag genomen. foto Lex de Meester door Andries Molengraaf ZONNEMAIRE - Een stich ting die kinderen van bij standsmoeders op Schouwen- Duiveland helpt. Als iemand vorig jaar tegen Astrid de Jong uit Zonnemaire had gezegd dat zij daarvan dit jaar de op richter zou zijn, zou ze in la chen zijn uitgebarsten. Maar het cliché van de 'uit de hand gelopen hobby' klopt. hier. Gis teren zag de Stichting Help Mekander het levenslicht. De stichting wil door het inza melen van allerlei soorten spaarzegels geld en spullen bij elkaar vegen. Daarvan kun nen bij Sinterklaas cadeautjes voor bijstandskinderen tot twaalf jaar kunnen worden gekocht. „Het begon allemaal toen ik voor een kennis zegel tjes ging sparen", zegt De Jong. „Zij had te weinig geld voor een nieuwe fiets voor haar kind. Door anderen ertoe te brengen mee te sparen, ging het balletje rollen. Zo is uitein delijk de stichting er gekomen. Een uit de hand gelopen hobby dus." Behalve via spaarzegels wil de stichting ook geschenken in natura ontvangen. Boekhan del De Vries uit Zierikzee heeft bijvoorbeeld al een aantal kin derboeken aan de stichting ge geven, die met Sinterklaas kunnen worden uitgedeeld. Ook andere bedrijven werken mee, zoals het benzinestation in Schuddebeurs dat voor vijf honderd gulden aan free-bees beschikbaar stelde. Tal van winkeliers op het eiland zullen bovendien de spaarzegeltjes die door hun klanten worden geweigerd, in een verzamel- potje doen en aan de stichting geven. „Wie bovendien zelf ze gels spaart en ze aan ons ter beschikking wil stellen, kan ze altij d naar ons toesturen"zegt De Jong. „Het maakt niet uit wat voor zegels het zijn. We kunnen ze allèmaal gebrui ken." Efteling Behalve cadeautjes voor Sin terklaas, die bijstandskinde ren vaak niet of maar mond jesmaat krijgen, wil de stichting cursussen voor bij standskinderen gaan organi seren. „Bijvoorbeeld een leuke kookcursus, of een nuttige computercursus. Dingen waar zij zelf vaak niet aan mee kun nen doen omdat er geen geld voor is", aldus De Jong. Verder wil de stichting, via het inza melen van air-miles, een dag tripje naar de Efteling organi seren. De Jong benadrukt dat haar stichting niets te maken heeft met de Stichting Help Elkander, die qua naamgeving veel gelijkenis vertoont. Die stichting kwam vorige maand negatief in het nieuws met een actie voor bejaarden, waarbij het een en ander niet in orde was. „We konden onze naam niet meer veranderen. Alles was al geregeld en naamsver andering zou te duur zijn. Wie spaarzegels heeft voor de Stichting Help Mekander, kan ze opsturen naar Astrid de Jong, Margrietstraat 19, 4316 AE, Zonnemaire (telefoon: 0111-402329). door Maurits Sep SEROOSKERKE (W) - Gede puteerde Staten van Zeeland hebben het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Mid den- en Noord-Zeeland (OLAZ) een milieuvergunning verstrekt voor de bouw van een milieu straat in Serooskerke (W). Nu de milieuvergunning binnen is, kan de gemeente Veere de bouwvergunning voor de mi lieustraat verlenen. Als ook de bestemming van het perceel aan de Hondegemsweg is gewijzigd van agrarische doeleinden in bedrijfsgrond, kan het OLAZ beginnen met de aanleg van de milieustraat. Het OLAZ hoopt zo snel moge lijk te kunnen beginnen met de bouw van de milieustraat. Di recteur P. Louwman verwacht dat dat oktober wordt. „Dan kunnen we in november open. De bouwtijd is niet zo lang. Met Winkeldief aangehouden in Middelburg MIDDELBURG - Een 76-jarige Middelburger is dinsdagmor gen aangehouden wegens win keldiefstal. De man had in een winkel aan de Pottenbakkerssingel in Middel burg voor vijftien gulden aan etenswaren weggenomen. Hij kreeg een boete van 240 gulden opgelegd die hij ter plekke be taalde. Eetproject voor senioren mikt op sociaal contact VROUWENPOLDER - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren is een Open Tafel project begonnen. Ouderen in Vrouwenpolder kunnen eenmaal per maand een wanne maaltijd gebruiken in de ontmoetingsruimte van de Ge reformeerde kerk. De stichting wil op deze manier ouderen de mogelijkheid bieden sociale contacten met mede dorpsbe woners te leggen. De bijeen komst vindt elke derde donder dag van de maand plaats. anderhalve maand zijn we al re delijk ver. Het materiaal dat we nodig hebben is allemaal al be steld. Dat staat op afroep voor ons klaar." De milieustraat in Serooskerke wordt ongeveer een halve hec tare (5000 vierkante meter) groot. Volgens Louwman is het daarmee een grote milieustraat, in omvang vergelijkbaar met die in Vlissingen en Middelburg. Per jaar zal naar schatting vier miljoen kilo afval in Seroosker ke worden aangeboden. Tegen het verlenen van de mi lieuvergunning zijn vier beden kingen ingediend. Enkele on dernemingen in de omgeving van de toekomstige milieu straat vrezen voor ernstige stankoverlast en voor veront reiniging van de omgeving. Gedeputeerde Staten hebben in de milieuvergunning echter be palingen opgenomen die moe ten voorkomen dat zulke over last zich zal voordoen. Geen stank Zo moet het OLAZ speciale con tainers gebruiken, vloeistof dichte vloeren aanleggen en mag in open containers alleen afval worden opgeslagen dat geen stank en/of stof verspreid. Het gebouw waar kadavers worden vernietigd, dient zo ge bouwd te worden dat er geen stank of vliegen kunnen vrijko men. Minstens één keer per week moeten de vloer en de wanden van het destructiege- bouw worden ontsmet. Het destructiemateriaal moet elke week worden afgevoerd, Eén van de bedrijven is verder bang dat het eigen perceel min der waard zal worden door de aanwezigheid van de milieu straat. Voor GS is dat geen reden de milieuvergunning niet te ver strekken, omdat de wet milieu beheer zich niet bezighoudt met waardedalingen van omliggen de gronden. Woningen Omdat de gemeente Veere toe staat dat op bedrijfsterreinen bedrijfswoningen worden ge bouwd, wil een belanghebbende bovendien dat daarmee met de bouw van de milieustraat reke ning wordt gehouden. GS zijn het daarmee niet eens. Zij stellen dat bij het verlenen van een bouwbergunning voor een bedrijfswoning juist reke ning moet worden gehouden met de aanwezigheid van de mi lieustraat. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 24-jarige vrouw uit Middelburg bekende dinsdag op de zitting van de Middelburgse politierechter op 3 juni van dit jaar een videopas je van een ander te hebben mis bruikt om videofilms mee te hu ren. Ze gaf ook toe een film uit de Middelburgse videotheek te hebben weggenomen. De dief stal van een portefeuille, waarin ook bet videopasje zat opgebor gen, ontkende ze. Officier van justitiemr. F. vanEs meende dat hij het bewijs van de diefstal van de portefeuille niet hard kon maken. „Maar vraag je op de man af: Heeft ze het ge daan? Dan zeg ik ja." Verdachte en slachtoffer waren die dag in een fitnesscentrum geweest. De portefeuille zou zijn gestolenu een van de kleedruimtes. De Middelburgse vertelde dal. het pasje op een brug in ha: woonplaats had gevonden daardoor op het idee was geki men om het pasje voor het hm van films te gebruiken. „Ik de toen rare dingen, die niet no maal waren. Ik verkeerde in depressieve toestand. Hierva ben ik nog onder behandeling zei ze. De officier eiste een boe van vijfhonderd gulden en es week voorwaardelijke gevang nisstraf. Politierechter mr. J. Begheyn sprak haar vrij van diefstal van de portefeuille! liet in zijn uitspraak meewegi dat de verdachte 28 uur h; vastgezeten. Hij vonniste ha: tot 750 gulden boete, waarv; 500 gulden voorwaardelijk. door René Schrier KATS - De friteskraam op de Zandkreekdam moet verkassen in verband met de aanleg van een zogenaamd doorlaatmid- del. De spuisluis moet uitwisse ling van water tussen het Veerse Meer en de Oosterschelde moge lijk maken. Daardoor kan de waterkwaliteit van het Veerse Meer verbeteren. De voorberei dingen voor het doorlaatmiddel zijn in een zeer vergevorderd stadium, maar het geld ont breekt nog. Vandaar dat Rijks waterstaat directie Zeeland met veel spanning Prinsjesdag af wacht in de hoop dat blijkt dat het werk kan worden uitge voerd. De friteskraam staat precies op de plaats van het toekomstige werkterrein. Als het aan Rijks waterstaat ligt, krijgt het kraam tijdelijk een andere plaats voor de duur van het werk. Daarom is aan de provincie Zeeland ge vraagd uit te kijken naar een an dere plek voor de snackwagen. Gedeputeerde Staten hebben echter dinsdag besloten dat het allemaal zo'n vaart niet loopt. Of zoals GS het uitdrukken: „Een verplaatsing van de ver koopwagen is voor ons eerst op portuun als zekerheid bestaat over de verbetering van de Mid- den-Zeeland-route." Rijkswaterstaat bereidt de bouw voor. In feite ligt het plan al kant en klaar in de kast en moeten alleen nog wat vergun ningen worden geregeld. H wachten is dan ook op het kal net dat geld voor het werk b schikbaar moet stellen. Gevangenisstral na stelen koffie MIDDELBURG - Een 46-jari man uit Vlissingen moet vo het stelen van zes pakken kof bij Albert Heijn in zijn woo plaats een week 'zitten'. Tot die conclusie kwamen die dag zowel de politierechter: de officier van justitie, die in: strafmaat lieten meewegen fi de aan drugs verslaafde Vlissi ger eerder voor soortgelii misdrijven was veroordeeld. Boete voor diefstal van gereedschap MIDDELBURG - Een 46-jari man uit Vlissingen heeft werkzaamheden in zijn woni in juni van dit jaar gereedscb van de Woningstichting Ba; achterovergedrukt. Een baco en een combinatieta stopte de Vlissinger in zijn eis gereedschapskist. De Midd burgse politierechter bestral dinsdag de verduistering cf form de eis met een boete v! 500 gulden. Astrid de Jong: „Een uit de hand gelopen hobby dus." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20