Bakkers in ontwikkelingshulp PZC Meir Shalev voelt zich schakel in een lange ketting van vertellers Jubileum Janvier gevierd met reünie Gekapseisde bouwer W esterscheldetunnel door overname gered Meer kunstenaars en artiesten op route Kunststad in Tholen Oude meesters voor de ramen in Wemeldinge Delta TV vrij in kopeii^ exclusieve rechten van1 culturele evenementen zeeland 18 Piet Corbijn uit Vrouwenpolder gaat in Roemenië collega's bijscholen in detail ondernemend zeeland kunst cultuur woensdag 2 september 1998 door Richard Sandee VROUWENPOLDER - Bakker Piet Corbijn uit Vrouwenpol der vertrekt begin oktober met vier collega's van de Stichting Bakkers voor Bakkers naar Actiespel laat Hulster publiek kennismaken met de euro IIULST - Ondernemend Hulst wil door middel van een spaar actie het winkelpubliek kennis laten maken met de euro. Een euro-werkgroep werkt op het ogenblik een spel uit dat op de Gemeentedag op 19 september van start zal gaan. De euro-werkgroep is een sa menwerkingsverband dat is opgezet door ondernemersver eniging Hulst Reynaertstad en waarin de gemeente ook verte genwoordigd is. De bedoeling is dat de consu ment in Hulst massaal gaat meedoen aan de actie, waarbij acht verschillende stickers bij elkaar gespaard moeten wor den. Op de stickers staan af beeldingen van de toekomstige Euromunt. Tot nu doen zo'n 50 bedrijven aan de spaaractie mee. Op 3 september vindt een introductie van de actie plaats in Restaurant Reynaerthof. De avond begint om 20.00 uur. Roemenië. Het doel van de reis, waarvoor anderhalve dag is uitgetrokken, is het verzorgen van een tweedaagse training voor hun Oost-Europese vak genoten. De fijne kneepjes van het bakken worden toegelicht, maar ook machineonderhoud, management en administratie komen aan de orde. Bovendien komt een succes volle Roemeense bakker zijn landgenoten op het congres van 7 en 8 oktober vertellen over de wetgeving waarmee ze rekening moeten houden. Veel zaken in het ex-communisti sche land liggen heel anders dan hier, vertelt Corbijn. „Als een bakker in Roemenië bij voorbeeld met een nieuw soort brood wil beginnen, moet 'ie daarvoor eerst drie instanties aflopen om toestemming te krijgen." Soms raken bakkers behoor lijk gedupeerd omdat ze niet goed op de hoogte zijn van de regels: „Het komt voor fiat ie mand ineens een boete van De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Een afspraak maken voor kappersbezoek in Kortgene kan sinds kort ook via Internet. Majo de Bruijn Haarverzor- ging heeft een site op Internet waarmee klanten een tijdstip kunnen reserveren en aange ven welke behandeling ze wil len. De kapperszaak belt de klant terug om de afspraak te bevestigen. Het Internetadres van de kapster aan de Hoofd straat is www.zeelandnet.nl- /mastercare/pages/majo. Bij Erica's flora en fauna aan de Schoorkenszandweg in 's- 5000 gulden krijgt - een gigan tisch bedrag daar - omdat zijn zaak niet goed schoon is. Het is dan ook pure noodzaak dat ze de wet goed kennen, meer nog dan hier." Het is niet de eerste keer dat Corbijn afreist naar Roemenië. In 1991 bracht hij zijn eerste bezoek aan de plaats Tinca, sa men met een aantal andere inwoners van de toenmalige gemeente Veere. De Vrouwen- poldernaar was aangeslagen door de situatie die hij aantrof. „Ik ben daar behoorlijk emo tioneel weggegaan. De armoe de leek me zo onrechtvaardig vergeleken met hoe we hier le ven, dat ik vond dat ik iets moest doen. Ik heb de plaatse lijke bakker daar toen toege zegd dat ik hem zou helpen." Met die toezegging' was in feite de Stichting Bakkers voor Bakkers geboren. Terug in Ne derland begon Corbijn name lijk uit te zoeken hoe hij de toegezegde hulp precies kon omzetten in daden. „Eenmaal terug was ik even bang dat ik teveel had beloofd, want hoe kom je aan machines en het geld om ze te vervoeren? Daar sprak ik over met de toenmali ge voorzitter van de BCOB, de christelijke bakkersbond, en Piet Corbijn: „De armoede in Roemenië leek me zo onrechtvaardig vergeleken met hoe we hier leven, dat ik vond dat ik iets moest doen." foto Lex de Meester die had een idee. We konden de machines gebruiken die anders in het kacler van de Stichting herstructurering broodbakke rij werden vernietigd." Deze stichting bestaat al 25 jaar, en is destijds opgericht met als doel het voortbestaan van het bakkersberoep zeker te stellen. Over ieder brood dat een bakker verkoopt, heft de stichting twee cent. Van dat geld wordt onder meer de uit koopregeling gefinancierd. Die behelst dat bakkers vanaf 55 jaar hun zaak kunnen opgeven en vervolgens een uitkering van de stichting krijgen. Voorwaarde is dat de machines worden vernietigd, of - zoals Corbijn 'met een dikke pen on derstreepte' - beschikbaar- worden gesteld voor ontwikke lingssamenwerking. Het ach terliggende idee is uiteraard dat op die manier het aantal bakkers in Nederland afneemt, waardoor voor anderen een grotere markt ontstaat en daarmee een beter perspectief voor de toekomst. Corbijn en de voorzitter van de BCOB (inmiddels NBOV), ga ven terstond uitwerking aan de ingeving en richtten de Stich ting Bakkers voor Bakkers op. Die verscheept nu oude machi nes naar 33 plaatsen over de hele wereld. Ook op bijvoor beeld Sri Lanka en in Brazilië wordt concrete hulp geboden. Behalve machines ontvangen de bakkers regelmatig bijscho ling van de stichting, zoals bin nenkort in Roemenië. Gravenpolder wordt zaterdag 5 en zondag 6 september een dahliashow gehouden. De dah lia's zijn nu op het hoogtepunt van hun bloei, en in tientallen soorten te bewonderen. Ook pompoenen, kalebassen, chry santen, sierkool en hemelsleu tel zijn op hun hoogtepunt. Een echtpaar uit Kloetinge is bo vendien aanwezig met een aan tal bloemstukken waarin 32 soorten dahlia's zijn veiwerkt. Voorts presenteert kwekerij Kempen uit Hazerswoude een collectie potdahlia's. door Richard Sandee MIDDELBURG - Dansschool Janvier Dancemasters zit vijf entwintig jaar in Middelburg, en dat jubileum wordt vrijdag 4 september gevierd. De huidige leerlingen geven een show van de dansen die de afgelopen ja ren de revue passeerden, en er wordt een reünie van oud-leer lingen gehouden. Daarnaast is er een tentoon stelling van alle f oto 's in het be zit van de school. De reünie-be zoekers wordt verzocht hun eigen foto's ook mee te nemen. Dansschool Janvier bestaat in middels al bijna 65 jaar in Zee land. Toen de vader van de hui dige eigenaar, Robert Janvier, in 1973 vanuit Goes op zoek ging naar een pand in Middel burg, was daar nog geen dans school. Voordat het huidige on derkomen aan de Kanaalweg in 1984 in gebruik werd geno men, waren al heel wat andere locaties tijdelijk gebruikt. Zo werd begonnen in de kantine van de camping/ijsbaan aan de Koninginneweg. Verder zat de school onder meer nog in Serooskerke en in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Vroeger was het overigens ge bruikelijk om op de Walcherse dorpen les te geven, vertelt Janvier. „Dan was er een clubje dat wilde lessen, en dan gingen we daar gewoon naar toe in één of ander zaaltje. Dat was altijd erg leuk, maar tegenwoordig doen we dat niet meer. Nu ko men de mensen liever naar ons gebouw, waar de beste facili teiten zijn." Alle verhalen over een afne mende interesse van de jeugd ten spijt, zegt de eigenaar dat de danslessen de laatste twin tig jaar telkens ongeveer even veel publiek trekken. Janvier: „Maar we gaan dan ook met onze tijd mee. Dat soort dansen zoals jongeren op house-par ties doen, kunnen ze ook bij ons leren." door Wout Bareman LUIK - Het Belgische bouwfun- deringsconcern Franki, één van de zes moedermaatschappijen van de Kombinatie Middelplaat Westerschelde (KMW) die de Westerscheldetunnel bouwt, is uit de zorgen. Algemeen direc teur J. Willemen van de bouw- groep Van Poppel uit Mechelen neemt het bedrijf op persoonlij ke titel over voor de symboli sche prijs van een frank. Hij be reikte daarover een principe akkoord met de vijf commissa rissen, die in opdracht van de Handelsrechtbank in Luik het faillissement van het bouwbe drijf begeleiden. Eerder had de rechtbank van Koophandel het internationaal opererende bedrijf enkele maanden de tijd gegeven om or de op zaken te stellen. Het was voor het eerst dat een Belgisch bedrijf gebruik maakt van de nieuwe faillissementswet, die bedrijven in nood de ruimte biedt een faillissement te om zeilen. Franki, dat wereldwijd werk biedt aan drieduizend mensen, verkeert al jaren in financiële moeilijkheden. Vorig jaar werd een verlies van meer dan hon derd miljoen gulden geboekt. In de jaren tachtig al had Franki - toen nog onderdeel van de Ge nerale Maatschappij - te kam pen met fikse verliezen. Daarin kwam aanvankelijk verande ring toen het concern in 1989 werd overgenomen door de mid delgrote Vlaamse bouwonder neming Van Roey uit Rikevor- sel. Directeur J. De Muynck zag kans het concern weer winstge vend te maken, maar vier jaar geleden ging het opnieuw mis. In '96 werden de zwaar verlies gevende activiteiten in Duits land gestaakt en vorig jaar werd ook in Frankrijk ingegrepen. Daarna begon de reorganisatie in de Benelux. Filialisering Het bouwbedrijf kreeg in febru ari van dit jaar al uitstel van be taling, maar wilde meer tijd om intern orde op zaken te stellen. Begin juni is een businessplan gepresenteerd dat voorziet in 'filialisering' van de bouwacti viteiten. De kleine zeshonderd schuldeisers verklaarden zich akkoord met het schrappen vaj de helft van de te vorderen beta lingen. De inbreng van Franks bij de bouw van de Westerscheie detunnel liep, volgens eei woordvoerder van het concert t geen enkel gevaar. De partner, f- in het project verklaarden a eerder dat zij - mocht Frank'' wegvallen - die rol probleem t loos konden inbrengen. Franki richt zich nu enkel no,c op de 'burgerlijke bouwkunde'c een sectie van het bedrijf di_ goed rendeert. Het gaat vook om de betrokkenheid vail Franki bij de aanleg van brug-* gen, tunnels en andere watei bouw-projecten. De orderpor-^1 tefeuille beloopt een bedrag vai2 ruim een miljard gulden. Hec bedrijf boekte vooral verlies ic de funderingstechnieken. Dc overname door Van PoppiG heeft geen gevolgen voor hfl personeel. Winkeldief krijgt 3 weken - gevangenisstraf MIDDELBURG - De Middei., burgse politierechter heei dinsdag een 49-jarige man u de Zeeuwse hoofdstad voor hi plegen van diefstallen confor de eis veroordeeld tot drie wi ken cel. De Middelburger had in zijL woonplaats T-shirts een sts reoset en een damesfiets - gestij len. n Dienst van oud-katholieke l kerk in Zeeland 's-HEER ABTSKERKE - oud-katholieke gemeenschapi? Zeeland en de Nederlands-he" vormde gemeente van 's-Her Abtskerke houden zaterdag y september een gezamenlijl kerkdienst in de dorpskerk va§ 's-Heer Abtskerke. Voorgangers zijn pastoor K.P Homan uit Den Haag, belaS met de pastorale zorg voor (J oud-katholieke diaspora in provincie, en ds. J. W. Allewir: predikante van Nisse en 's-He- Abtskerke. De kerkdienst bj gintom 17.00 uur. doorlnqrid Huibers THOLEN - Kunstkring Tholen Stad, organisator van de kunst manifestatie Kunststad Tholen, wil de route voor de komende manifestatie flink uitbreiden. Nog meer amateur en professio nele kunstenaars, toneelspelers en musicanten krijgen volgend jaar koninginnedag en 1 mei de kans hun kunsten in Tholen te vertonen. „De route begint volgend jaar op de Vlasmarkt, gaat dan door het plantsoentje naar de Oude- landsestraat en de Regentesset raat. Vanaf daar loopt de route via de Kerkstraat, Hoogstraat, Stoofstraat naar de Markt. De bezoeker maakt ais het ware een achtje", zegt voorzitter van de kunstkring Sarien Bout. Door een goede bewegwijzering wil ze de kunstliefhebbers voortaan in één keer langs alle exposities en voorstellingen sturen. Na een voorzichtige voorproefje afgelopen september tijdens de landelijke Open Monumenten dag, werd op koninginnedag de eerste grote kunstmanifestatie in Tholen georganiseerd. Vijf tien Thoolse kunstenaars expo seerden in woonhuizen, het ou de stadhuis, het gebouw van de Protestantenbond en de toren van de Grote kerk. Verder konden bezoekers genie ten van klassieke kamermuziek en voerde Rederijkerskamer Eendracht de klucht 'Hoe de schout zichzelf aan de schand paal bracht', op. Bout hoopt ook meteen na de rommelmarkt, die elk jaar de ochtend van koninginnedag op de markt gehouden wordt, met de kunstroute te kunnen begin nen. „Vorig jaar moesten we tot twee uur 's middags wachten tot de markt schoon geveegd was. Nu willen we aansluitend aan de rommelmarkt op de Vlas markt vast beginnen, zodat be zoekers meteen door kunnen." Op de Vlasmarkt moeten aller lei nieuwe attracties komen. Bout: „Het is een schitterende locatie. Eigenlijk zouden we daar speciaal iets voor kinderen willen doen, maar we zijn er nog niet helemaal uit wat precies." door Esme Soesman WEMELDINGE - Ter gelegen heid van de tweede Wemeldin- gedag op 12 september wordt Wemeldinge een week lang om getoverd tot een plaats waar kunst op straat is te vinden. Werk van kunstenaars die in dit dorp hebben gewoond of ge werkt zal voor ramen van wo ningen en winkels tentoon wor den gesteld. Onder de naam Kunst van Kerk naar Kanaal heeft de organisa tie een oproep gedaan aan bezit ters van werk van 'oude mees ters' - ofwel kunstenaars die rond 1900 in Wemeldinge actief waren - om dit materiaal voor een week af te staan. Van 12 tot en met 19 september kunnen schilderijen, etsen, tekeningen en houtsneden vanaf de straat worden bewonderd. Tijdens de voorbereidingen bleek dat veel schilders voor lange of korte tijd onderkomen vonden in dit aan de Oosterschei de gelegen dorp. Er zullen zo'n dertig kunstwer ken te zien zijn. Het meeste werk was binnen de Zeeuwse provin ciegrenzen te vinden, maar ook een Amsterdamse bezitter heeft inmiddels toegezegd medewer king te verlenen. Het materiaal wordt tentoongesteld op vijf tien verschillende locaties langs de route Kerkweg-Dorpsstraat en de Wilhelminastraat. Meteen schilderspalet worden de deel nemende locaties gemarkeerd. Naar meer locaties wordt overi gens nog gezocht. Er zal werk te zien zijn van onder anderen Arend Hijner, die tussen 1895 en 1900 woonde en werkte in We meldinge. Ook van Quirinus Huijser, tussen 1912 en 1917 bij het dorp betrokken, is werk te zien. Andere namen zijn Teus van Donselaar en L. K. Bruck- man. Bovendien is werk aange boden dat volgens de organisa tie wel in Wemeldinge is gemaakt, maar niet gesigneerd. Wemeldinge fungeerde niet al leen als standplaats. De kunste naars lieten zich ook regelmatig inspireren door bewoners van het dorp en het moois op straat. Marcel Möring (1) in gesprek met Meir Shalev. foto Lex de Meester door Ernstjan Rozendaal MIDDELBURG - De Neder landse schrijver Marcel Möring en zijn Israëlische collega Meir Shalev hebben veel gemeen. Ze zijn beiden joods, ze publiceren beiden sinds een jaar of tien en hun romans zijn stuk voor stuk kassakrakers. Maar de belang rijkste overeenkomst zit in hun boeken. Zowel Möring als Sha lev maakt veelvuldig gebruik van bijbelse en mythologische verhalen, zij het op een nieuwe manier verteld en in een nieuwe structuur. „Wat mij treft in de boeken van Shalev", zei Möring dinsdagmiddag in De Drukkery in Middelburg, „is dat hij oude bronnen en verhalen zo verras send gebruikt, dat je tot de ont dekking komt dat er veel meer kanten aan zaten dan je ooit had gedacht." Shalev is op het ogenblik in Ne derland om zijn vierde roman De grote vrouw te presenteren. De voorgangers Russische ro man, De kus van Esau en De vier maaltijden waren in. zijn eigen land bestsellers en hebben ook in Nederland goed hun weg naar het publiek gevonden. Shalev is in kritieken vergeleken met be roemde auteurs als Isaac Bashe- vis Singer, Salman Rushdie en Gabriel Garcia Mórquez. Het publiek had dus mogelijk de aparte gewaarwording te luiste ren naar een toekomstig Nobel prijswinnaar. Möring was aangezocht om Shalev over zijn werk te onder vragen. Dein het Engels gevoer de conversatie ging aanvanke lijk over De grote vrouw, over de vrouwen in Shalevs werk en over de vertellers in zijn boeken. Maar het duurde geen tien mi nuten of de antieke mythologie en de bijbel sijpelden het ge sprek binnen. „Het is een schrij ver niet alleen toegestaan om dingen uit de mythologie te ha len, hij is daartoe zelfs ver plicht", betoogde Shalev. „Als schrijver ben je een schakel in een lange ketting van mensen die verhalen verzinnen en ver tellen. Vierduizend jaar geleden zeiden dichters al: 'Waarover moet ik het hebben? Alles is al geschreven.' Ik denk inderdaad dat het moeilijk is om een nieuw thema of een nieuw plot te ver zinnen, maarhetis wel mogelijk om hetzelfde verhaal op een ge heel nieuwe manier te vertel len." Bijbel Maar waarom de bijbel, wilde Möring weten, omdat Shalev niet religieus is. „Dat zijn de meeste mensen die in de bijbel voorkomen ook niet", riposteer de Shalev. „Daarom is God al tijd zo boos op ze." Hij gaf aan dat hij op een liberale manier met de bijbel was opgevoed. Zijn vader was niet religieus maar wel nationalistisch en de bijbel vertelt ook de geschiede nis van Israël. „Bovendien is het uitzonderlijk om op de plek te wonen waar al die verhalen zich hebben afgespeeld. Als mijn va der had verteld over de rivier waar David zijn stenen zocht om Goliath mee te vellen, dan gingen we daarna zelf bij die ri vier kijken. Dat heeft mij enorm beïnvloed." ,Ik ben de bijbel blijven lezen en Kunstveiling in Middelburg MIDDELBURG - Het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg houdt zaterdag 5 september een kunst- en antiekveiling. Er komen onder meer schilde rijen van Maurice Góth, W.J. Schütz, P. Bulthuis, Henry Schouten en Willem van Konij nenburg onder de hamer. Verder worden meubelen, juwelen, an tiek speelgoed en twee old-ti mers geveild. De kijkdagen zijn donderdag en vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur. De veiling begint zaterdag om 13.30 uur. erover blijven schrijven, omdat ik woon in een land waar religie en politiek op een gevaarlijke manier worden vermengd. Reli gie is in wezen irrationeel. Als dat het politieke handelen gaat bepalen, krijg je te maken met geestelijken die oproepen het bloed van heidenen te vergieten. Dat is waar de meeste oorlogen in het Midden-Oosten om draai en. Niet om land, niet om water, niet om olie, maar om joodse en islamitische fanatici die elkaar om niet-rationele kwesties aan vliegen. Ik weiger mij neer te leggen bij het idee dat religieuze mensen het monopolie hebben op morele kwesties en de bijbel. Daarom schrijf ik erover." Profeten „Ook in het dagelijks leven laat ik me leiden door de bijbel, maar- ik probeer de profeten te volgen en niet de priesters. De profeten bekommerden zich om hun me demens, de priesters bekomme ren zich om de naleving van re gels die alleen maar in het leven zijn geroepen om duidelijk te maken dat God in alles de baas is. Naar mijn idee moet de mens zich niet bekommeren om zijn relatie met God. Je weet nooit precies wat God wil, dus doe al les. Maar je weet wel wat een an der mens wil of niet wil. Hou daar dan rekening mee." door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Het commer ciële regionale televisiestation Delta TV is niet buiten zijn boekje gegaan met het verwer ven van de rechten op het prom- concert van het Zeeuws Orkest, Blof en Toots Thielemans tij dens het laatste Straatfestival in Vlissingen. Ook is daarmee de positie van de publieke Omroep Zeeland niet aangetast, aldus het dagelijks provinciebestuur in zijn antwoord op vragen van Statenlid M. Wiersma van Delta Anders. GS zien af van maatregelen om te garanderen dat Omroep Zee land belangrijke culturele eve nementen in Zeeland integraal kan uitzenden. In juni maakte Delta TV het Omroep Zeeland onmogelijk om het promconcert rechtstreeks over de radio uit te zenden. Ka belexploitant Zekatel, waartoe Delta TV behoort, had namelijk als sponsor van het Straatfesti val de uitzendrechten verwor ven. Omroep Zeeland werd wel toegestaan een nieuws-item van vier minuten over het concert te maken. Precedent Wiersma heeft het provinciebe stuur gevraagd of dit niet een 'ernstig precedent' is en of Delta TV in praktij k eigen! ij k niet veel meer blijkt te zijn dan ooit is ge dacht. GS antwoorden ontken nend. Een van de functies van Delta TV, waar-voor bij het Com missariaat voor de Media ook een vergunning is verkregen, is infotainment en. entertainment voor de Zeeuwse bevolking aan gaande Zeeuwse activiteiten. De afspraken over een item van vier minuten voor Omroep Zee land wijken niet af van wat in dit soort situaties gebruikelijk is. Als commerciële omroep hoeft Delta TV zich niets gelegen te laten liggen aan de medianota van de provincie. Het provincie bestuur zegt Wiersma wel toe alert te blijven op de commer ciële activiteiten die Delta TV mogelijk nog wil ontplooien. Van een ongewenste vermen ging van belangen omdat Zeka tel ook sponsor is van het Straatfestival, is evenmin spra ke, vinden GS. Lijst Twee weken geleden nog ont hulde gedeputeerde drs G. de Kok (media) dat de provincie overweegt een lijst aan te leggt van culturele evenementen rij voor de publieke televisie to, gankelijk moeten blijven, nay voorbeeld van een lijst die Ministerie van OCW opstelt.!1 geeft het provinciebestuur a^_ dat is geconstateerd dat de lijQ van het ministerie alleen trekking heeft op betaaltele\'v sie en niet op commerciële tele visie in het algemeenv Voorstel Het voorstel om via voorwaav den bij de subsidiëring van ew nementen als het Straatfestiv. te garanderen dat de publie^ omroep vrije en volledige to^ gang krijgt - ook door De E| aangekondigd - is geheel uiti^ beantwoording aan Wiersrij geschrapt. Volgens het proviq ciebestuur is de positie van£j publieke omroep door de affa^ niet ernstig aangetast: „Indi^ een andere commerciële dan\^ landelijke publieke omroep opname- en uitzendrechten het concert zou hebben verwe ven, zou er sprake zijn gewet van een soortgelijke situali Ook in dat geval zou Omro Zeeland niet automatisch fc concert uit kunnen zenden." Biervlietenaar naar nationaal kampioenschap tractorpulling BIERVLIET - Gezeten op zijn indrukwekkende trekker Green Spirit zal Peter de Regt uit Biervliet op zaterdag 12 september in Walibi-Flevo een gooi doen naar de landstitel truck- en tractorpulling. In de 4,4 ton vrije klasse behaalde De Regt al eer der de Euro Cup-titel. Bij de strijd om het Neder lands kampioenschap is het voor de teams van be lang zoveel mogelijk pun ten te behalen. Deze score staat garant voor het aan tal invitatiewedstrijden die verreden mogen wor den. In het pretpark zullen vijftig tractoren verdeeld over zeven klassen aan de start verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18