OZP tegen ingrepen in landschap OPEN HUIS PZC Gildefeesten geopend R.WENTZLER GEMEENTE HULST zeeland vrijdag 28 augustus 1998 z 12 Nieuwe regionale partij roert zich al vóór de officiële oprichting Eisen aan uitbreiding grafisch bedrijf Groed< A CURSUS A STIJLDANSEN^ DANSINSTITUUT ADRIE HAMELINK SCHOENEN KAPOT? vrijdag 28 augustus zaterdag 29 augustus zondag 30 augustus IN BUS, AUTO OF TREIN, LAAT DE PZC UW REISGENOOT ZIJN door Wout Bareman TERNEUZEN - Hoewel nog niet officieel opgericht, mengt de Onafhankelijke Zeeuws- Vlaamse Partij (OZP) zich nu al in de politieke discussies. Don derdag presenteerde de Terneu- zenaar Ariel Meeusen, door een groep politiek geïnteresseerde Zeeuws-Vlamingen gevraagd de koers voor de OZP uit te stip pelen, een klein manifest. Onder het motto 'Handen af van ons land' verzet de partij zich tegen alle mogelijke ingrepen in het Zeeuws-Vlaamse landschap. Meeusen: „We zijn danig ge schrokken van de nieuwe dis cussie over de ontpoldering. Zelfs koningin Beatrix heeft zich in die discussie gemengd. De OZP in oprichting stelt vast dat het ronduit dwaas is dat Zeeland en met name Zeeuws- Vlaanderen stukken van de zo zwaar bevochten grond in moet leveren voor de bereikbaarheid van de haven van Antwerpen. Terwijl Zeebrugge en de Zeeuw se havens toch prima alternatie ven vormen." De (voorlopige) woordvoerder van de OZP werd - na de eerste publicaties over de op te richten partij - gebeld door burgemees ter A Denert van Kruibeke, die hem op het hart drukte in Zee land te pleiten voor een snelle afronding van de discussie over de ontpoldering. „Volgens De nert wacht Vlaanderen de ont wikkelingen bij ons af alvorens zelf de aanleg van de potpolders langs de Schelde weer ter hand te nemen. Hij noemt dat een le vensgevaarlijke situatie, gezien de overstromingskansen." Regioraad In het manifest wordt verder ge pleit voor een Zeeuws-Vlaamse regioraad, die de zeven gemeen tebesturen op alle mogelijke manieren van advies zou moe ten dienen. „Een perfecte ma nier om een herindeling buiten de deur te houden. Een dergelijk platform zou kunnen bestaan uit raadgevers van diverse plui mage en uit de meest uiteenlo pende vakgebieden. Het zou een prima alternatief kunnen zijn voor het vrijblijvende Interge meentelijk Samenwerkings- overleg Zeeuws-Vlaanderen, waarin de burgemeesters en wethouders elkaar op gezette Strubbelingen rond uitbreiding hotel Noordzee OOSTBURG - De uitbreiding van het Cadzandse hotel Noord zee in de Noordzeestraat is voorlopig nog niet in kannen en kruiken. Omwonenden klagen over de belemmering van het uitzicht en ook de eigenaar van hotel De Wielingen verwacht dat door de bouwplannen van Noordzee zijn bedrijf benadeeld wordt. J. Faas, eigenaar van Noordzee, meent om economische redenen te moeten uitbreiden. „Een ho tel moet nu eenmaal met zijp tijd mee", aldus Faas. Zijn buurman P. Klinke van hotel De Wielingen meent dat de kamers •in zijn hotel het zicht en de zon inval wordt ontnomen. Ook ver wacht de hoteleigenaar par keerproblemen. R. Grip maakte net als de twee hoteleigenaren gebruik van het inspreekrecht om haar ontevre denheid over de bouwplannen 'te spuien. Ze sprak uit naam van de om wonenden in de Noordzeestraat die naast de teloorgang van het uitzicht ook parkeerproblemen vrezen. Grip maakte duidelijk dat als de bewoners toestemming krijgen voor een extra verdieping op hun huizen, de problemen voor 'hen voor het grootste deel de wereld uit zijn. Alle commissieleden benadruk ten de kwestie te willen bespre ken in hun fracties. Wethouder C. Bolijn zei toe de uitbreiding van het hotel opnieuw in de commissie aan de orde te laten komen. „Het gaat hier om een van de kwetsbaarste plekjes van Cadzand. Het is belangrijk het beeld- en kwaliteitverhaal goed op een rij te hebben." Route langs grensbeelden lander open OOSTBURG - De Grensbeel denroute langs kunstwerken in Zeeuws-Vlaanderen en het Bel gische Oost-Vlaanderen is nog tot eind september te verrijden. De tocht leidt kunstminnende fietsers en automobilisten langs bijna veertig beelden, twee muurschilderingen, een ten toonstelling en een expositie in het Breskense Sint Barbara- kerkje. De folder met achtergrondin formatie over de kunstwerken en toeristisch^tips en inschrijf formulieren voor de zoektocht blijven tot eind september ver krijgbaar bij de VW's en een groot aantal horecabedrijven langs de Grensbeeldenroute. tijden treffen; een instituut dat nauwelijks nog iets voorstelt." Ook die regioraad past bij het motto 'Handen af van ons land'. Herindeling tast immers het ei gen territorium van de verschil lende gemeenten aan, meent Meeusen. En tenslotte hamert de OZP in oprichting op acties tegen de verdere afbrokkeling van de leefbaarheid in West-Zeeuws- Vlaanderen. Varkenshouderij en en kippenfarms moeten bui ten de deur worden gehouden, tussen Breskens en Vlissingen moet een verbinding in stand worden gehouden (in het toeris tisch hoogseizoen kan gedacht worden aan een trekpleister in de vorm van een mini-cruise tussen die twee havens) en in de regio zelf dient gestreefd te wor den naar een betere combinatie van toerisme en natuur. door Harold van der Vloet SLUISKIL - In Sluiskil werd donderdagavond de achttiende editie van de Gildefeesten lu diek geopend. Burgemeester R. Barbé van Ter- neuzen moest samen met de voorzitter van de Stichting Gil defeesten T. Bastiaansen, voor zitter P. Moret van de Onderne mersvereniging, en J. Martin van de Cokesfabriek, op een ra cefiets een parcours met hinder nissen afleggen, waarna een heuse frietzak van zo'n twee meter hoog gevuld diende te worden. De Gildefeesten heb ben dit jaar als thema: Vlaande ren in Sluiskil. Juist voor het losbarsten van een grote regenbui kon de Sluiskilse jeugd nog ballons op laten, waarna iedereen de be schutting van de feesttent opzocht en genoot van de mu ziekvereniging Sluiskil, ge volgd door een modeshow met muziek van Twilight. Vandaag, vrijdag, zijn er kinderspelen en voor de ouderen treedt Piet Brakman vanaf 14.00 uur op, ook is er een dansavond met de band Peter Moeskroen. Zater dag is er een uitgebreid middag en avondvullend programma en zondag is er de Vlaamse zanger Eddy Wally. Zijn optreden be gint om 17.00 uur. De Gildefees ten 1998 worden zondag om 19.00 uur afgesloten. foto Peter Nicolai door Bianca Abrahamse OOSTBURG - Het Grafisch Be drijf Pieters bv uit Groede mag uitbreiden, mits strikt de be staande regelgeving wordt nageleefd. Zo luidde donder dagavond het advies van de Oostburgse commissie planolo gie en volkshuisvesting. Alleen M. Janssen-van Ligten (D66) uitte haar bedenkingen en wil eerst kwaliteitsplan voor Groe de zien. Buren van de firma Pieters die gevestigd is aan de Woordweg hebben al een poosje klachten over geluidsoverlast van onder meer het geluid van persen en vrachtverkeer van en naar het bedrijf. Het college is bereid om de drukkerij de benodigde bouwvergunningen te verlenen en zelfs het bestemmingsplan aan te passen, zo luidt het voor stel. Het bedrijf dreigt te ver trekken uit de streek als het niet mag uitbreiden. Onvrede Groedenaar R. Jeltes maakte namens de omwonenden ge bruik van het inspreekrecht om zijn onvrede kenbaar te maken. „Het kleinschalige pittoreske dorp Groede wordt bedreigd door een grote lelijke bedrijfs hal. Daarnaast kampen wij rr geluidsoverlast", aldus Jelt Alle fracties benadrukten c de eisen nageleefd moeten wc den. De WD-fractie zei dac naast blij te zijn met het bedri maar dat de huidige overlast o gelost moet worden. J. Provoo „Er zou al een hoop opgelt worden door een andere uitw en een parkeerplaats voor 1 personeel achter het bedri Ook moeten kwaliteitseisen a het gebouw gesteld worden. J. Wielakker (PvdA) verwac dat de drukkerij vertrekt geen toestemming verleei wordt en dat daarmee een dc van de werkgelegenheid ver] ren gaat. Wethouder C. Boli benadrukt dat de gemeente t drijvigheid en werkgelegenhe in de streek wil houden en dat overlast haar niet onbekend „Er moeten duidelijke afspi ken gemaakt worden en all moet in de gaten worden geho den." Buurtbewoner Jeltes 1: na de commissievergaderi: weten dat hijontevreden is ov de manier waarop de gemeen nu handelt'. „Het is net alsof t les al is beslist." De omwone den vestigen hun hoop op h gesprek vandaag, vrijdag, i een volgend gesprek half se tember met de wethouder. Dit gaan wij weer doen in het Winston Churchill Hotel, in onze mooie danszaal met 120 m2 parketvloer en spiegelwand. VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN OP WOENSDAG-, VRIJDAG-, ZATERDAG- EN ZONDAGAVOND. Mannelijke danspartners gevraagd. De startdatums zijn woensdag 23, vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 20 september. Bel voor informatie 0115-696120 Gediplomeerd FND dansleraar, lid ANDOS Dè school voor stijldansen Wij repareren ze voor u terwijl u wacht of winkelt! Tevens diverse naamplaten verkrijgbaar. SCHOEN- EN SLEUTELMAKERIJ Markt 3 - Terneuzen - Tel. 0115-696349 op Modeflitsen van onze nieuwe najaarscollectie. Een drankje en hapje itaan voor u klaar. WIJ PASSEN BIJ ELKAAR iöordstraat 23, Terneuzen, Tel. 0115-648091 HULDIGING SPORTLIEDEN Ieder jaar huldigt het gemeentebestuur van Hulst de sportlieden welke tijdens de betreffende periode een bij zondere prestatie hebben geleverd. Om te worden gehul digd, moeten individuele sporters woonachtig zijn in de gemeente Hulst. Om in teamverband voor huldiging in aanmerking te kunnen, komen, dient de vereniging te zijn gevestigd in de gemeente Hulst. De jaarlijkse huldiging van sportlieden in onze gemeente vindt dit jaar plaats op vrijdag 13 november 1998 om 19.30 uur in de centrale hal van het Stadskantoor te Hulst. De periode waarover wordt gehuldigd is: 1 september 1997 - 1 september 1998. Aanmeldingen voor deze sporthuldiging kunnen vanaf heden tot 1 oktober 1998 worden gedaan bij het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 49. 4560 AA Hulst. De volgende criteria worden gehanteerd: A. Individuele sporters: 1. Junioren: (leeftijd 6 t/m 17 jaar) Bij deze categorie worden de individuele sporters gehul digd na het behalen van een eerste, tweede of derde plaats tijdens een provinciaal of gewestelijk kampioenschap. 2. Senioren: (leeftijd 18 jaar en ouder) Bij deze categorie worden de individuele sporters gehul digd na het behalen van een eerste, tweede of derde plaats tijdens een nationaal kampioenschap of na het behalen van een eerste plaats tijdens een provinciaal of geweste lijk kampioenschap. B. Teams: Het eerste team van een vereniging komt voor huldiging in aanmerking na het behalen van een kampioenschap in de afdeling waarin het door de desbetreffende Sportbond is ingedeeld, C. Uitzonderlijke prestaties: Individuele sporters of teams kunnen op grond van een uitzonderlijke sportprestatie eveneens in aanmerking ko men voor huldiging. Men dient dit gemotiveerd aan te ge ven. D. Prestaties met dieren: Sportlieden die prestaties hebben geleverd en daarbij de hulp van een dier nodig hadden, komen eveneens voor huldiging in aanmerking. Zij moeten dan wel voldoen aan datgene wat in de voorgaande rubrieken staat ver meld. Bij de aanmelding dient te worden vermeld: 1de naam van de persoon of van het team en de leden daarvan die men voordraagt, alsmede het adres en de geboortedatum; 2. een duidelijke vermelding van hel kampioenschap of de geleverde prestatie en de datum waarop dit plaats vond, alsmede de categorie of klasse. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer H. d'Hont van het bureau Welzijn, bereikbaar op telefoon nummer 0114-389266. CULTURELE PRIJS 1998 Jaarlijks reikt het gemeentebestuur de Culturele Prijs van de gemeente Hulst uit. Deze prijs wordt bij toerbeurt uit gereikt als aanmoedigingsprijs dan wel als waarderings- prijs. Vanaf heden tot 15 oktober 1998 kunnen personen en in stellingen worden aangemeld voor de toekenning van de Culturele Prijs 1998. De aanmelding staat zonder voorbehoud voor iedereen open. Aangemeld kunnen worden: 1ingezetenen of voormalig ingezetenen van de gemeente Hulst; 2. in de gemeente Hulst gevestigde andere natuurlijke personen en rechtspersonen, verenigingen of instellin gen. Beide categorieën dienen zich op het culturele vlak op bijzondere wijze te hebben onderscheiden, dan wel zich op cultureel gebied ten behoeve van de gemeente Hulst op bijzondere wijze verdienstelijk te hebben gemaakt. De Culturele Prijs van de gemeente Hulst 1998 wordt als aanmoedigingsprijs toegekend. Kandidaten kunnen schriftelijk worden aangemeld in een gesloten enveloppe, geadresseerd aan het College van burgemeester en wethouders, t.a.v. de secretaris van de Commissie Culturele Zaken, Postbus 49, 4560 AA Hulst. Vorig jaar werd de culturele prijs toegekend als waarde- ringsprijs aan de heer P. Scheerders. De waarderingsprijs werd reeds eerder toegekend aan de heer P. Verwer, de heer P. van Geyt, het Hulster Gemengd Koor en de heer R. Bleijenbergh. Reeds eerder werd de aanmoedigingsprijs uitgereikt aan het Zeeuws-Vlaams Jeugdorkest The Young Ones, de heer R. Ivens, Studiecentrum De Maelstede, galerie L'Esprit en de R.K. Muziekvereniging Sint Jan. OPENBARE VERGADERINGEN GEMEENTE HULST In de maand september 1998 vindt de vergadering van de gemeenteraad van Hulst plaats op donderdag 24 sep tember a.s. om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stads kantoor te Hulst. Daarnaast vinden er in de maand september 1998 diverse vergaderingen van de gemeentelijke adviescommissies plaats. Evenals de vergadering van de gemeenteraad be treffen dit openbare vergaderingen. Donderdag 17 september 1998: commissie Financiën, commissiekamer Stadskantoor Hulst, 19.30 uur. Maandag 21 september 1998: commissie voor Marktaan- gelegenheden, commissiekamer stadskantoor Huist, 09.00 uur. Maandag 21 september 1998: commissie Stads- en Dorpsontwikkeling, commissiekamer stadskantoor Hulst, 16.30 uur. In de maand augustus 1998 vindt er in verband met de vakantieperiode géén Raadsvergadering plaats. Ook wa ren er geen commissievergaderingen gepland. Hulst, De burgemeester, Mr. Dr. A. A. L. G. M. Kessen De secretaris, H. Edink ARTIKEL 18A WET R.O. De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis dat het college van burgemeester en wethouders voorne mens is in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan, met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, toestemming te verlenen voor het uitvoeren van onderstaand bouwplan. - hel plaatsen van een tuinhuisje op het perceel'Rozen straat 4 te Graauw. Met ingang van 31 augustus 1998 ligt het bouwplan ge durende twee weken op de afdeling Stads- en Dorpsont wikkeling van de gemeentesecretarie, kamer 208 (bureau bouwen en wonen), voor eenieder ter inzage. Eenieder die bedenkingen heeft tegen het bouwplan, kan die gedu rende voornoemde termijn schriftelijk indienen bij burge meester en wethouders. Hulst, De burgemeester, Mr. Dr. A. A. L. G. M. Kessen WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Hulst; maken bekend dat er een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een vervangende woning aan de Gentsevaart 95 te Kapellebrug, gelegen in het bestemmingsplan Landelijke Bebouwingsconcentraties. Het geluidsniveau veroorzaakt door het verkeer rijdend over de Gentsevaart bedraagt ter plaatse van de op kaart aangegeven voorgevelrooilijn meer dan de wettelijke voorkeurswaarde van 50 dB(A). Overeenkomstig het bepaalde in artikel 83, lid 5 van de Wet geluidhinder juncto het "Besluit grenswaarden bin nen zones langs wegen", zijn wij voornemens om aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te verzoeken een ver klaring hogere grenswaarde te verlenen tot een waarde van maximaal 69 dB(A). Het ontwerp van het verzoek met de van toepassing zijn de gegevens en berekening ligt met ingang van 31 augus tus gedurende vier weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor aan de Grote Markt 21 te Hulst. Opmerking over het ontwerpverzoek kunnen door een ie der die zich uiterlijk op 21 september 1998 schriftelijk bij hel college aanmeldt, tijdens de hoorzitting van 22 sep tember 1998 om 14.00 uur kenbaar worden gemaakt. Hulst, 28 augustus 1998, Burgemeester en wethouders van Hulst, De burgemeester, Mr. Dr. A. A. L. G. M. Kessen De secretaris, H. Edink

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42