tloek mist nog scherpte en vorm morst een halfje Van der Have nu al onmisbaar Schaker Janssen Kloetinge heeft geen kind aan Middelburg Polderman derde >p NK tandems loofdklasser boekt winst tegen HW'24 in zwakke bekerouverture (3-1) asagrande mtkent gebruik pan doping rrainer Betis al na 23 dagen weg uitslagen Nigeria wil Libregts als bondscoach 3 J door Peter van Kouteren is Maarten Solleveld een r por Frits Bakker 1 jOEK - De subtiele rechtervoet in Dimitri M'buyu maakte gis- ravond het verschil tussen oek en HVV'24. Het gaf een -voel van opluchting bij de za- rdag-hoofdklasser, maar ei- nlijk was de 3-1 nauwelijks rdiend. De 32-jarige Belgi- he ex-international, die vele lo's lichter aan zijn laatste etbaljaar is begonnen, benut- in de bekerwedstrijd na rust tn van de spaarzame kansen 1). >en HW in de slotfase met an en macht in de aanval ging, erd de score door Hoek nog op- ivoerd, maar het deed de aarheid geweld aan. De reali- it is dat er in twee ontmoetin- in tussen Hoek en HW'24 bij geen krachtsverschil viel aar te nemen. Zaterdag won W op het Borsele-toemooi et strafschoppen na een 3-3- ndstand. Drie dagen later, in eerste bekerronde, nam Hoek vanche in cijfers, maar zonder tegenstander te imponeren, oek-trainer Frans Vermeulen, e hevig op zoek is naar een uit- jbalanceerd elftal, maakt zich irgen over de organisatie ach- rin en heeft ook al weinig ge- ik met zijn spitsen. Dat irtaalt zich in een weinig op- ekkende aanloop naar de impetitie. Zo moest de Bra- intse oefenmeester gister- rond noodgedwongen Ronald an Sliedregt in het elftal halen, ndat Angelo Nijskens in de arming-up afhaakte. De fleg- atieke aankoop, die al weken- ng ongeïnspireerd over het »ld wandelt, scoorde wel tegen W, maar wordt verguisd door eigen aanhang. 'egenslagen et moet gezegd: Hoek wordt in ;ze voorbereiding achtervolgd oor tegenslagen. Geert de oorter heeft nog niet gespeeld, anny ter Steege raakte vorige eek geblesseerd en gister- rond moest Angelo Nijskens ort voor de aftrap met een ver- 'kking in de kuit afhaken. Bo- ;ndien kon de thuisclub geen iroep doen op de geschorsten urt Pacqué en Franky tandaert, die het centrum van verdediging vormen, o Stoutjesdijk vond het een ardig excuus, maar hechtte er niet veelwaarde aan. „Zelfs dan moeten ze een simpel tweede- klassertje toch kunnen wegtik ken", vond de HW-trainer. En dat gebeurde dus niet. HW kreeg na de openingsgoal van Hoek (Ronald van Sliedregt in de derde minuut) onder im puls van Angelo Verbraeken, de achter de spits opererende Carlo Blommaert en de veelvuldig op komende Eddy van de Bossche steeds meer greep op het mid denveld. Het overwicht werd in de 4 Oe minuut bekroond met een treffer van Blommaert, die uit een vrije trap van Dennis Riet- jens en op aangeven van Harm Rietjens de bal onhoudbaar achter Hoek-doelman Verbiest joeg. Door een missertje achterin was HW echter na rust weer ge dwongen tot achtervolgen. Di mitri M'buyu strafte al na vijf minuten een ongelukkig mo ment van Van de Bossche af (2- 1). De Hulstenaars gingen eerst schoorvoetend, maar later met meer bravoure in de aanvalEd dy van de Bossche en Harm Rietjens lieten de beste kansen liggen. Kort voor tijd profiteer de Hoek. Peter Vanoutreyve, de vervanger van Van Sliedregt, besliste de wedstrijd uit een counter: 3-1. Hoek-HW'24 3-1 (1-1). 3. Ronald van Sliedregt 1-0, 40. Carlo Blom maert 1-1, 50. Dimitri M'buyu 2-1, 88. Peter Vanoutreyve 3-1. Scheids rechter: William Roegiest (Sas van Gent). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Knstof Verbiest, Frank van mei, Wesley Roman. Dimitri HVV'24: Jean Pierre de Keyzer, Jur- ker), Angelo Verbraeken, Marvin Damme, Patrick Naudts, John M'buyu, Ronald van Sliedregt (73. gen de Block, Dennis Rietjens, Eddy Hamelink (58. Ralph Zegers), Carlo Bents chap Knook, Peter Boer jan, Peter Vanoutreyve), Geert jan de van de Bossche, Pascal de Block, Blommaert, Harm Rietjens, Pierre Kyran O'Shea, Hubert van den He- Smet. Dennis Rodngo (80. Tristan van Ac- Withagen. Eddie van de Bossche (rechts) maakt het Wesley Roman van Hoek lastig, foto Peter Nicolai door Sven Remijnsen MIDDELBURG - Kloetinge had gister avond geen kind aan de zondagtak van Middelburg. In de openingsronde van poule 2 van het districtsbekertoernooi won de zaterdag-hoofdklasser met 6-1. Middelburg stond erbij en keek ernaar. Na het 3-0-verlies tegen Hoek in de halve finale van de Borsele Sloepoort Cup, vlo gen de spelers van Kloetinge er weer als vanouds in. Middelburg-trainer Cees Houtepen zag zijn team slachtoffer wor den van de strafexpeditie. „We zitten in een diep dal", zei Houtepen na afloop. „Bovendien is Evert Eikenhout in de eer ste helft geblesseerd geraakt aan zijn enkel. Ik hoop dat we alles nog recht kun nen zetten voordat de competitie be gint." Middelburg, waar Al-spelers Jason Blommaert, Michael Kabenda en Lionel Lord in de basis begonnen, kwam na twintig minuten op achterstand door een treffer van Onno Doeland, die raak schoot in de linkerhoek. Vijf minuten la ter tikte Jeffrey van de Velde de tweede goal binnen voor Kloetinge, dat de voor sprong na rust uitbouwde via Alex Lou- rens en Niels Lodewijk. Lodewijk was ook de aangever van de vijfde goal. Na een aanval uit het boekje gaf de nieuwe aanwinst een gave voorzet op Onno Doeland, die de bal vallend over Middelburg-doelman Michel Jansen van Galen binnenkopte. Nadat Jacco de Looff een blunder van Kloetinge-keeper Jaap Pijnenburg had afgestraft, bepaal de Ronald Zuijdwegt met een hard schot de eindstand op 1-6. Middelburg-Kloetinge 1-6 (0-2). 20. Onno Doeland 0-1, 25. Jeffrey van de Velde 0-2, 50. Alex Lourens 0-3. 60. Niels Lodeioijk 0-4, 70. Onno Doeland 0-5, 85. Jacco de Looff 1-5, 90. Ronald Zuijdwegt 1-6. Scheidsrechter: R. Bruijnooge (Wemeldinge). Aantal toeschou wers: 100. Gele kaart: Steven Seedo, Jacco de Looff (Middelburg). Middelburg: Jansen van Galen, Florisse. Ka benda, Vogel, Stnke. Blommaert. Van de Berg, Turan Dogan, Lord, De Looff, Eikenhout (See do). Kloetinge: Pijnenburg, Dek. Kole, De Bruine (Van Panhuis), Lodewijk, De Goederen, Lou rens (Baaijens), Labrujere (Melaard), Doe land, Van de Velde, Zuijdwegt oor Frits Bakker LOTEN - De Axelaar Arnold olderman doet op 20 septem- er mee aan de marathon van erlijn. De visueel gehandicap- atleet loopt die wedstrijd amen met de Bevelandse hard- >per Jan de Wilde. In de voor- ereiding op de 19e marathon it zijn carrière deed Polderman Sloten mee aan het open NK ior tandems. Hij haalde brons iet Peter Castrop als voorrij er. finnaar van het NK, op een arkoers over tachtig kilometer Sloten, werd de internatio- aal gelouterde Jan Mulder. In eindsprint versloeg hij San- er van Dong. Arnold Polder- IOME - Francresco Casagran- heeft gisteren voor de anti- opingcommissie van het Itali ans Olympisch Comité (CONI) ntkend verboden stimulerende liddelen te hebben genomen. )e 27-jarige Italiaanse wielren- er werd twee keer positief be tonden, in de Rondes van Tren- ino en Romandië. Beide keren ferd in zijn urine een te hoog estosteron-gehalte vastge- teld. Casagrande werd in april fn mei zes keer gecontroleerd. „De resultaten waren verschil lend. De ene keer reageerde ik positief, de andere keer niet. Als k doping had gebruikt, hadden ille controles positief uitgeval- en", aldus de Italiaan. „Ik weet lat ik onschuldig ben. Ik heb ien rustig geweten." )e Italiaanse wielerbond wei- jerde renner voorlopig te schor- ien. De renner veronderstelt dat iet slikken van vitamineprepa- ■aten mogelijk de uitslagen van Ie controles heeft beïnvloed. man won de sprint om de derde plaats. Voor Jan Mulder gold de wedstrijd onder meer als voor bereiding op het WK voor tan dems in Colorado. Arnold Polderman ging bijna ongetraind naar het NK. „Ik had tien weken niet op de fiets gezeten, omdat ik net terug was uit Canada. Daar heb ik samen met mijn Canadese vriendin va kantie gehouden, maar ook ge traind voor Berlijn. Vorige week werd ik gebeld of ik toch maar mee wilde doen. In de eerste tachtig kilometer kon ik aardig mee, maar in de finale kwam ik kracht tekort." Training In de marathon van Berlijn komt Polderman voor de derde keer aan de start. Zijn snelste tijd op de klassieke afstand, die hij vanwege zijn handicap loopt met een voorloper, is twee uur en 44 minuten. Jan de Wilde, die rond de 2 uur 30 kan lopen, zal zich in Berlijn concentreren op Polderman. Voor hem is de ma rathon een training. Drie weken later doet De Wilde mee aan het NK marathon voor veteranen in Eindhoven. Poldermans vriendin Shauna Why te legt de marathon in Ber lijn af per rolstoel. De Canadese atlete, gehandicapt dooreen on geluk, was deelneemster aan de Paralympics in Nagano op het onderdeel biatlon. Als rolstoel ster heeft ze al verschillende marathons gereden. De voorbereiding van Polder man op de marathon verloopt naar wens. „Voordat ik naar Ca nada vertrok, heb ik een spier- scheuring opgelopen. Dat is nu over. In de opbouw naar de ma rathon train ik niet helemaal voluit. Ik loop nu tachtig tot honderdtwintig kilometer per week. Meestal train ik voor een marathon twaalf keer in de week, nu vijf keer. Het belang rijkste is dat ik heel blijf, want er komt ook weer een zwaar winterseizoen aan." iEVILLA - Vier dagen voor de opening van de Spaanse competitie s Betis Sevilla-trainer Antonio Luis de Oliveira gisteren tot ieders 'erbijstering opgestapt. De Portugees was net 23 dagen in dienst an de club, als opvolger van de eveneens teruggetreden Luis Arag- ines. )liveira gaf geen redenen voor zijn plotselinge vertrek. Na Ca- aacho (Real Madrid) en Aragones is Oliveira al de derde coach die log voor de competitiestart in Spanje is opgestapt. 'nkele uren na zijn vertrek vond Betis zijn opvolger: de 63-jarige Ihileen Vicente Cantatore. Die was eerder trainer van FC Sevilla, 'enerife. Valladolid en daartussendoor nog even bondscoach in !hili. DPA Patrick Roggeband (links) in duel met Goesenaar Marco Groeneveld. Geplaagd Goes niet opgewassen tegen Zierikzee: 1-2 door Peter Godrie GOES - Met dank aan de doelman van derdeklasser Zierikzee, Jacco van de Schee, kon John van der Have uitgroeien tot de man van de wedstrijd. De terugge keerde spits bezegelde met twee doelpun ten het lot van Goes in de eerste poule wedstrijd van de bekercompetitie: 1-2. Goes, uitkomend in de eerste klasse, stel de er slechts een doelpunt tegenover, om dat Van der Schee gisteravond in een bla kende vorm verkeerde. Is er eigenlijk wel sprake van een terug keer van Van der Have'? Want de voetbal ler uit Scharendi j ke speelde alsof hij nooit was weggeweest bij Zierikzee. Derhalve kan hij terugkijken op een opmerkelijke periode. In de laatste competitiewedstrijd van het vorig seizoen liet hij verstek gaan, omdat hij geen genoegen wenste te nemen met een plaats op de reservebank. Na dat duel werd er druk gepraat over het hoe en waarom van zijn beslissing. Het kwam goed met trainer Bert Pentury ep zijn teamgenoten en Van der Have stond 'ge woon' in de basis in de beslissingswed strijd tegen Breskens om het kampioen schap in de vierde klasse A Zierikzee veroverde de titel, een mooi mo ment om afscheid te nemen. Gezien zijn drukke baan hield Van der Have het voor gezien. In deze krantenkolommen keek Van der Have terug op zijn loopbaan. Dat leek een beetje voorbarig. Een andere werksituatie deed Van der Have op zijn besluit terugkomen. Immers, hij was lid gebleven van Zierikzee Van der Have begon in de voorbereiding met een duel in het tweede van Zierikzee tegen Duiveland en scoorde meteen twee keer. De eerste partij in de hoofdmacht van Pentury eindigde in een 4-0-neder- laag tegen DBGC. Die twee wedstrijden gaven de Zierikzee-coach echter genoeg reden Van der Have in de bekerontmoe ting met Goes bij de eerste elf te zetten. Voordat Van der Have zijn stempel op het duel kon drukken, hielden Goes en Zie rikzee elkaar in de eerste helft redelijk in evenwicht, qua kansen en veldspel. Enke le minuten voor rust leed Goes op het mid denveld balverlies. Zierikzee startte met drie man, waaronder Van der Have, een aanval op. Tegenover hen stonden drie Goesenaren. Van der Have had echter al leen het doel in zijn vizier. Kappend, draaiend en schietend zette hij Zierikzee op 0-1. Op rozen De Schouwse formatie leek vijf minuten na rust al op rozen te zitten. De doelman van Goes, Olaf Filius. liet een snoeiharde vrije trap van Peter van der Linde los. Met een neusje voor de goal benutte Van der Have de rebound: 0-2. Logischerwijs moest Goes na de tweede Zierikzeese goal iets terugdoen. De thuis ploeg concentreerde alles op de aanval en drukte Zierikzee in de verdedigende stel lingen. Met de aanvallen van Goes was niets mis. met de afwerking wel. De vraag is of Goes daar zelf schuldig aan was. Zie- rikzee-keeper Van der Schee was gisteren het slot op de deur waar Zierikzee op kon vertrouwen. Zeker tien keer redde Van der Schee bekwaam en dreef hij Goes tot wan hoop. Dat desperate gevoel bekruipt Goes-trai- ner Hugo Barends nog niet. Voetballend gaat Goes elke wedstrijd vooruit, consta teerde hij. „Als we de eerste competitie wedstrijd maar winnen", degradeerde Barendse het bekerverlies tot een niemen dalletje. Gocs-Zierikzee 1-2 (0-1). 42. John van der Have 0-1, 50 John van der Have 0-2, 65. Rinze Back 1-2 Scheidsrechter: F Luycks ClingeAantal toeschouwers: 90. Goes: Filius, P Nieuwdorp (46. Vogel), Groene veld, Van der Guchte, Akdim (46 Voogd). Bar revoets, Busket, Snoeck, Acton (75. J. Nieuw dorp). Jonckman, Back Zierikzee: J van der Schee. Kommer, Massop. Van der Linde. M van der Schee, Van Beveren (61 Winkels), De Jonge (66. Lafeber), Vermeu len, Roggeband, Van der Have (82 Goedegebu- rè), Lukus. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Na vijf ron den is wel duidelijk dat de 19- jarige Ruud Janssen uit Zeve naar de te kloppen man is in de internationale nieestergroep van het ECI-schaaktoernooi in Sas van Gent. De Nederlandse jeugdkampioen moest gisteren tegen Marc de Waal in een partij van de vierde ronde zijn eerste halve verliespuntje incasseren, maar vatte in de vijfde ronde te gen Kees Nieuwclink de draad weer op: 1-0. Met vierenhalf punt uit vijf par tijen gaat Janssen florissant aan de leiding in de internationale meestergroep. waarin de be wondering voor Janssen groot is. Zijn spel kenmerkt zich door degelijkheid en een feilloos ge voel om op het juiste moment toe te slaan. „Hij is de hele zo mer aan het schaken en ziet het scherp", vond Kees Nieuwelink. „Uitermate solide. Maar hij was vol lof over mijn spel en is dus een aardige jongen Nieuwelink bouwde met zwart aan een Hollandse verdediging, waarvoor hij vaak met succes kiest. „Maar in dit toernooi heb ik met zwart nog geen punt ge wonnen", stelde de HWP'er gisteravond laat vast. In de we tenschap dat hij vandaag (woensdag) opnieuw met zwart moet aantreden tegen clubge noot Marc de Waal is dat een slecht voorteken. In wat een botsing van stijlen wordt, staat vooral gezonde rivaliteit op het spel. „Mare is een rustige posi tionele schuiver", keek Nieuwe link alvast vooruit. „Ik ben meer een hakker." Marc de Waal, die na zijn remise in de afgebroken partij tegen Janssen genoegen moest nemen met verlies tegen Kiik, verwacht dan ook een spectaculaire par tij. „Ik wil de goede draad weer oppakken." De Waal koos tegen Kiik, tot gisteren een beetje ver tekend de koploper van het ge zelschap in de meestergroep, met zwart voor een Aljechin- verdediging. De HWP'er kwam de opening zonder kleerscheu ren door, maar koos in het mid denspel voor een verkeerde voortzetting. Naarmate de par tij vorderde kwam hij steeds slechter te staan, waarna de Estlander met een mooie combi natie het vonnis over De Waal voltrok. In de internationale jeugdgroep Atletiek Bridge Burgh-Haamstede. Zomeravonddrive. Groep wit: 1. echtpaar Gieles 61.46%. 2 Du Buf-Van de Werken (R) 57,64,3. heren Oosters-Van Went 57.64.4. mv. Reydon- hr. Coppoolse 55.90, 5. dames Leonard- Van Schuppen 53.13. 6. dames Admi raal Veerbeek 52 08,7 echtpaar De Jong 51.39, 8. hr. Schutte-mv. Slager 50.00. 9. echtpaar Van de Sluis 48.26,10. echtpaar Killan en echtpaar Kuipers 46.18, 12. echtpaar Van Dijk 41.32,13. echtpaar Ten Hove 40.97, 14. mv. Cornelissen-hr. Van Veen 37.85. Groep groen: 1 dames Lie- vense-Tuinman 62.50, 2. echtpaar Hors- sen 60.07, 3. echtpaar Hegge 54 17, 4 echtpaar Hogerheyde 53.47. 5. echtpaar Van Schie en echtpaar Oostwouder 53 13,7 dames Duyn Viergever 50.69,8. echtpaar Veenema 50.35.9 dames Schif- fer-Van de Wetering 47.92, 10. echtpaar Wijmans 46 53, 11 dames Lems 45.83, 12. dames Stapel-Delst 45.14,13. dames Kromhout-Van de Meer-van de Stolpe 38.89, 14. echtpaar Scheuerman 38.19. Groep blauw: 1. echtpaar Lansdorp 67.50, 2. heren Blonk-Karstens 62.50, 3. echtpaar De Vries 59.17, 4 heren Valk- Van Buuren 58.75, 5. dames Bogmans- Fokker 49 17, 6. mw van As-hr Klijs 48.33, 7. echtpaar Stouten 47.08, 8 da mes Boom-Glimmerveen 46.25. 9. mv. Brinckman-hr. Verheul 45.83, 10. echt paar Bos 41.67,11. dames Van de Mark Quik 38.33, 12. echtpaar Leeflang 35 42 Groep rood: 1 echtpaar Maaskant 59.38, 2. dames Kort-Jongmatis 58.33, 3 echt paar Dijkstra 55.21, 4. echtpaar Stokla 54.21, 5. echtpaar Van Lint 52.78, 6. da mes Henderson-Hofstede 52.08, 7 echt paar Van Wanrooy 48.618. echtpaar Van Drie en echtpaar Lafeber 48.26, 10 da mes Stok-lmandt 47 92, 11. dames Van Assendelft-Van Geesbergen 47.57. 12. heren Reydon-Schubert 46.53, 13 da mes Brouwer-Van Oeveren 40.97,14. he ren Van Eek-De Ouden 39 58. Dammen Izhevsk. WK-tweekamp. eerste set, vijf de partij: Schwarzman (Rus)-Tsjizjov (Rus) 1-1 Eindstand: 5-5. Schaken Sas van Gent ECl-toernooi. IM-groep, eerste ronde. Sepp-Berend 0,5-0,5. Tweede ronde: De Waal-Berend 0.5-0.5. Vierde ronde: De Waal Janssen afg, Nieuwelink-Berend 1-0, Adamski-Sepp 0,5-0,5, Klip-Vanderstricht 0-1, Goor- machtigh-Kuk 0,5-0,5 Stand. Kiik 3, Janssen 2+2 afg. De Waal 2+1 afg, Sepp en Goormachtigh 2, Nieuwelink, Klip, Adamski en Vanderstricht 1,5, Berend 1. Internationale jeugdgroep, vierde ron de; Solleveld-Dyce 1-0, Donovan-Nurkie- wicz 1-0, Hinderman-Karttunen 1-0, Bal- ló-Hamelink 0-1, Hopper-Hughes 1-0, Leenhouts-Erwich 0,5-0.5. Adamowski Snepvangers 0-1. Hartung-Messaoud Aziz 1-0, Gregoir Kalisvaart 0,5-0,5. Stand. Solleveld 4, Hinderman en Dono van 3, Dyce, Nurktewicz. Hopper en Ha melink 2,5. Leenhouts, Hartung, Snep vangers. Erwich en Karttunen 2, Hughes en Ballö 1,5, Adamowski en Gregoir 1, Kalisvaart en Messaouid Aziz 0,5 is Maarten Solleveld een maatje te groot voor de concurrentie Op zich is dat niet echt verwon derlijk. Solleveld werd tijdens het NK tweede achter de in de meestergroep sterk spelende Janssen. In de vijfde ronde re kende Solleveld af met de Belg Donovan, waardoor hij zijn sco re van honderd procent hand haafde. Koen Leenhouts uit Oostburg legde het loodje tegen Snepvangers. Peter Kalisvaart uit Axel heeft de smaak te pak ken. Na zijn remise in de vierde ronde volgde gisteren een over winning op de Algerijn Mes- saoud Aziz. ABUJA - Volgens de Ni geriaanse voetbalbond wordt Thijs Libregts tech nisch directeur van de na tionale selectie. Indien het bericht waar is, zal hij de derde Nederlander in dienst van de nationale voethalbond worden. Cle mens Westerhof en Jo Bonfrère waren zijn voor gangers. Libregts reageerde gister avond echter verbaasd op de berichten uit Nigeria. „Ik weet van niets. Kom net thuis van de golfbaan en zie die grijze kop van me op de televisie", zei hij. Volgens Libregts dateert zijn laatste contact met de voetbalbond van de oud kampioen van Afrika van vier weken geleden „Toen heb ik in Amsterdam met een delegatie van de bond gesproken. Maar daarna heb ik niets meer ge hoord." Libregts is beschikbaar. „Ik zit thuis, maar heus niet voor de telefoon te wachten op eventuele aanbiedingen", aldus de oud-bondscoach van het Nederlands elftal, die de laatste jaren vooral in Griekenland werkte. In Nederland trainde Li bregts onder anderen PS V, Feyenoord en Sparta. ANP Lausanne. Grand Prix. Mannen. 100 m: 1 Greene (VSt) 9,92, 2. Drummond (VSt) 10,00, 3. Thompson (Bah) 10,00, 4. Bol- don (Tri) 10,10, 5. Ogunkova (Nig) 10,13, 6. Fredericks (Nam) 10,14, 7. Campbell (GBr) 10,18, 8. Obikwelu (Nig) 10,28. 400 m: 1. Michael Johnson (VSt) 44,28, 2. Young (VSt) 44.93, 3, McCRay (VSt) 45,09. 800 m: 1. Chirchir (Ken) 1.45,63, 2. Kiptoo (Ken) 1.45,75, 3. Hatungimana (Bur) 1.45.91. 1500 m: 1. Morceli (Alg) 3.34,98,2. Maazouzi (Fra) 3.35,05.3. Tan- ui (Ken) 3.35.16 3000 m: 1. Kipkosgei (Ken) 7.36.48.2 Komen (Ken) 7.36,58, 3. Nyariki (Ken) 7.42,16. 110 m horden: 1 Allen Johnson (VSt) 13,07, 2. Jackson (Eng) 13,09, 3. Garcia (Cub) 13,31, 4. Kor ving (Ned) 13,32. Sportprijsvragen Lucky Ten. Winnende getallen van dins dag 25 augustus: 3 15 16-19-25-26-27 30-39-44-45-51-53-57-60-66-67-72-73- 76. (onder voorbehoud). Toto 34. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 11 winnaars, bruto f. 789,89. Derde prijs: 157 winnaars, bruto f. 138,30. Voetbal UEFA-Beker. Tweede voorronde, twee de wedstrijd: Otelul Galati (Roe)-Vejle BK (Den) 0-3 (0-2). 21 Jung 0-1, 35 Graulund 0-2, 53. Wael 0-3. Eerste wed strijd: 0-3. Dynamo Moskou (Rus)-Poloma War schau (Pol) 1-0 (0-0). 89. Terekin 1-0. Eer ste wedstrijd: 1-0. CSKA Sofia (Bul)-Molde FK (Noo) 2-0(1- 0). 39. Petkov 1-0,60. Stantchev2-0. Eer ste wedstrijd: 0-0. Rotor Volgograd (Rus)-Rode Ster Bel grado (Joel 1-2 (0-0) 59. Tsernov 1-0.71. Ognjenovic 1-1, 80. Dudic 1-2 Eerste wedstrijd: 1-2 Zalgiris Vilnius (Lit)-Brann Bergen (Noo) 0-0. Eerste wedstrijd: 0 1 Shakhtor Donetsk (Oek)-FC Zurich (Zwi) 3-2(1-2). 18. Bartlett0-1, 24. Orbu 1-1,28 Bartlett 1 -2,69. Orbu 2-2,90. Stolcers 3-2. Eerste wedstrijd: 0-4. Rapid Wien (Oos)-Omonia Nicosia (Cyp) 2-0 (1-0). 9. Heraf 1-0, 70. Wagner 2-0. Eerste wedstrijd: 1-3. Inter Bratislava (Slw)-Slavia Praag 2-0 (1-0). 12. Babnic 1-0,52. Ovad 2-0. Eerste wedstrijd: 0-4. Silkeborg (Den)-Mura Murska Sobota (Slv) 2-0 (0-0). 63. Sórensen 1 -0,64. Roell 2-0. Eerste wedstrijd: 0-0 Anderlecht (Bel)-NK Osijek (Kro) 2-0 (1 0). 4. Aarst 1 -0,84, Stoica 2-0 Eerste wed strijd: 1-3. Trabzonspor(Tur)-Wisla Krakow(Pol) 1- 2 (0-0). 53. Sunday 0-1, 62. Kowalik 0-2, 67. Cimser 1-2. Eerste wedstrijd: 1-5. Fenerbahce (Tur)-IFK Göteborg (Zwe) 1 - 0(0-0). 64 Balie 1-0. Eerste wedstrijd: 1-2. AEK Athene (Gri)-Ferencvaros (Hon) 4-0 (3-0). 8 Nikolaidis 1-0, 13. Nikolaidis 2-0 (strafschopl, 26. Nikolaidis 3-0 (straf schop), 63 Donis 4-0. Eerste wedstrijd 2- 4. Stromsgodset lNoo)-Hapoel Tel Aviv (Isr) 10 (1-0). Stromsgodset wint na strafschoppen. 42. Michelsen 1-0. Eerste wedstrijd: 0-1. Servette (Zwi)-Germmal Ekeren (Bel) 1-2 (0-2). 18. Fournier 0-1 (eigen doel), 43. KaragiannisO-2,86 Rey 1-2 (strafschop). Eerste wedstrijd:4-1. PAOK Saloniki (Gri)-Glasgow Rangers (Sch) 0-0. Eerste wedstrijd: 0-2. Kilmarnock (Sch)-Sigma Olomouc (Tsj) 0-2 (0-2). 13. Heinz 0-1, 19. Mucha 0 2. Eerste wedstrijd: 0-2 Grazer AK (Oos)-VPS Vaasa (Fin) 3-0 (0- 0). 51 Luhovy 1-0, 53. Gnmm 2-0, 90. Drechsel 3-0. Eerste wedstrijd: 0-0 Malmö FF (Zwe)-Hajduk Split (Kro) 1-2 (0-1). 41. Vucko 0-1, 55. Vucko 0-2, 90, Ohlson 1-2. Eerste wedstrijd. 1-1. Intertoto. Finales, tweede wedstrijd: Ruch Chorzow (Pol)-Bologna (Ita) 0-2 (0- 0) Eerste wedstrijd: 0-1. Bologna naar UEFA-bekertoernooi. KNVB-beker Eerste ronde Poule 11: FC Groningen-Appingedam 1-0(1-0). Aver dijk 1-0 Emmen-Urk 5-3 (2-1). Alberda 1-0, Vis ser 1-1. Stroeve 2-1, Kooijman 3-1, Van Oostrum 4-1, Tol 4-2, Van Oostrum 5-2. Wakker 5-3. Poule 12: Volendam-Nijenrodes 7-1 (1- 1). Wiersma 0-1, Inia 1 1, Boogers 2-1, Bruin 3-1, Bruin 4-1, Inia 5-1, Inia 6-1, Boogers 7-1. Cambuur-Hollandia 3-2 (3-1Dijkhuizen 1-0, Dijkhuizen 2-0 (strafschop), Abma 3- 0, Veldmeijer 3-1Boots 3-2 (strafschop) Volleybal Ceske Budejovice. EK kwalificatie, man nen Groep Al: Tsjechië - Nederland 3 0 (16-14 15-9 15-10) Stand 1 Finland 3-4 (6-3), 2. Tsjechië 3-4 (6-4). 3. Bulgarije 3-4 (6-5), 4. Nederland 5-4 (8-9), 5. Belgie 2-2 (%3),6. Turkije 2-0 (1-6).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23