Filiaal op Internet slaat niet aan PZC Verhuisdrift bij Goese bedrijven Einde afvalcontract inzet van kort geding Melkrobotfabrikant boekt vier ton winst 1 Breskens weer in ban van oude jazz Stichting Blues Terneuzen wil bestaanrecht bewijzen Popmuziek en straattheater zetten Domburg op stelten zeeland 18 Ondernemers tonen amper belangstelling voor virtuele etalages ondernemend zeeland kunst cultuur woensdag 26 augustus 1998 door Wout Bareman MIDDELBURG - Het sinds ja ren slepende conflict tussen de afvalverwerkers - verenigd in Recycling Scheldebekken BV - in Zeeuws-Vlaanderen beleefde dinsdag de zoveelste episode. Schrootverwerking Zeeuws- Vlaanderen BV (SZV), de klein ste partner in Scheldebekken, eiste in kort geding voor de rechtbank in Middelburg dat de overige aandeelhouders terug komen op het besluit van eind juni om de overeenkomst met het openbaar lichaam Afvalver wijdering Zeeuws-Vlaanderen (AVZV) ongedaan te maken. Het gemeentelijk samenwer kingsverband AVZV besloot - in goed overleg met tijdelijk direc teur J. van Rooijen van Schelde bekken - tot beëindiging van de overeenkomst omdat de vele conflictsituaties onder de afval verwerkers een te zware wissel trokken op een verdere samen werking. Wel wordt het contract met het afvalbedrijf Vermeulen uit Breskens gecontinueerd. Vermeulen gaat het gft-afval verwerken. Het bouw- en sloop afval gaat een andere weg. Volmacht SZV (met vijf procent de klein ste aandeelhouder) verzette zich direct fel tegen ontbinding van de overeenkomst, maar ook tegen de praktijken van de part ners én interim-directeur Van Rooijen, die van 95 procent van de aandeelhouders volmacht zou hebben gehad om de zaak verder te regelen. SZV bestreed dat, temeer daar Van Rooijen het bedrijf niet op de hoogte had gebracht van het verloop van het overleg met AVZV en de an dere partners wel. Er werd tij dens de aandeelhoudersverga dering van 30 juni, waarop de kogel door de kerk moest, een ingewikkeld spel gespeeld rond de vertegenwoordiging van SZV, die uiteindelijk woedend de vergadering verliet. „De di recteur van Scheldebekken heeft eert dubbelspel gespeeld, te kwader trouw." Op basis van dit alles eiste SZV ongeldigverklaring van het ont- bindingsbesluit van 30 juni, dat de schrootverwerker handenvol geld zou kosten. SZV zou ook grote financiële schade oplopen door het achterwege laten van een eerder overeengekomen aandelenoverdracht. SZV zou het aandelenpakket tot tien procent hebben mogen uitbrei den. Advocate mr. drs. M. Vis sers van SZV dinsdag: „Sedei 15 juni doen de overige aandeel houders en de directie niets an ders dan SZV in een kwaad dag licht stellen. De aantijginge kunnen stuk voor stuk worde weerlegd, maar het feit dat SZ systematisch en continu d zwarte piet in handen geduw krijgt is tekenend voor het ge drag te kwader trouw." Indie de president van de rechtban de eisen om al die zaken ong( daan te maken afwijst, dan eis SZV alvast een voorschot va een half miljoen gulden op al ge leden en nog te lijden schade. Wantrouwen Advocate mr. E. M. van Arden ne-Stachiw schetste - optre dend namens Recycling Schel debekken BV, directeur Va Rooijen en de firma's Vermeule Breskens, Kegels Sloopwerke en Milieutechniek, Verstraete Verbrugge en Tollenaar Con tainers - een ander beeld. Z wees erop dat tot in het uiterst pogingen zijn gedaan om d overeenkomst met de AVZV t redden, maar dat SZV conse quent dwars lag. Het wantrou wen onder de aandeelhouder groeide, volgens haar, na eei publicatie in de PZC van 6 fe bruari waarin 'iedereen door d modder werd gehaald, behalv SZV'. Mr. Van Ardenne: „De be sprekingen tussen Scheldebek ken en AVZV werden die maam nagenoeg stopgezet." Hoewf mr. Vissers bewijsmateriaa overlegde dat SZV niet de broi van dat gewraakte artikel was eiste mr. Van Ardenne later da SZV een verbod moet wordejj opgelegd nog langer belangrij ke informatie over de overig bedrijven naar buiten te bren gen op straffe van een dwang som van een half milj oen guldei per dag of per geval. „SZV koos de weg van het con flict", stelde mr. Van Ardenn vast. Volgens haar werd d voortdurend hevige onenigheii tussen de aandeelhouders voor al vanaf 1997 veroorzaakt doo 'de obstructieve houding' vai SZV, dat de afgelopen maandei 'geen enkel opbouwend voorste deed om uit de patstellingen ti raken'. Ze verzocht presiden mr. M. M. Steenbeek de eisei van SZV niet-ontvankelijk t< verklaren. De uitspraak volgt (waarschijn lijk) donderdag 3 september. van X-Ray. J. W. Haak, eige naar van deze zaak die onder meer handelt in kleding, zegt dat het nog niet storm loopt met de verkoop via Internet. „Nee, ik heb nog maar een paar dingetjes verkocht op die ma nier... It's no hot site yet." Haak wil zijn etalage echter niet op doeken, want hij verwacht dat het beter zal gaan lopen zodra hij wat meer aandacht aan de pagina besteedt. „Daar heb ik nu nog geen tijd voor gehad." Waarschijnlijk krijgt hij daar - ondanks dat het Winkelpunt De rubriek Onderne mend, Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. door Richard Sandee VLISSINGEN - Zeeuwse on dernemers staan nog niet in de rij om een filiaal te openen op Internet. Een jaar geleden startte de Rabobank een proef waarbij ondernemers voor honderd gulden per maand een virtuele etalage konden huren. Binnenkort wordt dit 'Winkel punt' echter bij gebrek aan be langstelling opgedoekt. De bank ziet daarin geen reden om van een mislukking te spreken. „Als de tijd er wei rijp voor is, weten wij hoe het moet", aldus een woordvoerder. Bij aanvang nam alleen de VW deel, maar daar zou verande ring in komen. „Verschillende bedrijven hebben al belang stelling getoond", liet de Rabo bank destijds weten. Een jaar later is het aantal Walcherse winkels op het Internet-punt uitgebreid van één naar twee. Naast de VW-etalage is er te genwoordig ook een pagina Walcheren verdwijnt - ook wel de kans toe. Volgens E. de Kam van Internet-provider Zee- landNet, die op dit punt na mens de lokale Rabobank het woord voert, kan X-Ray ver huizen naar het landelijke Winkelpunt, dat wel doorgaat. Ook woordvoerder E. van Doe selaar van Rabobank Neder land laat weten dat het landelijke Winkelpunt zeker voortgezet zal worden. Hoewel het Winkelpunt tot nu toe ook in Utrecht, het andere proefge bied, geen ruime belangstel ling heeft gekregen, verwacht Doeselaar dat winkelen op In ternet ooit door zal breken. „Dat het wat kan worden, zie je als je naar Amerika kijkt. Daar is al veel meer belangstelling voor deze manier van winke len." door Sheila van Doorsselaer SCHOONDIJKE - Prolion, de melkrobottenfabrikant uit Schoondijke, heeft in het eerste half jaar van 1998 een winst ge boekt van vier ton. Vorig jaar lieten de halfjaarcijfers nog een verlies zien van zes ton. Dat het Prolion voor de wind gaat, blijkt uit de verdubbeling van het personeelsbestand in Schoondijke in slechts een jaar tijd. Er zijn nu 25 mensen werkzaam en er is plaats voor nog eens tien medewerkers. Prolion haalde in de eerste helft van 1998 een totale omzet van bijna 10 miljoen gulden te gen 4,8 miljoen gulden in de zelfde periode vorig jaar. Per soneelskosten bedragen twee miljoen gulden en 1,6 miljoen werd besteed aan kosten voor huisvesting (onder andere de verhuizing van Groede naar Schoondijke), octrooikostenen kosten voor onderzoek en ont wikkeling van de producten. Financieel manager J. Eende- bak van Prolion verwacht dat de winstcijfers over de tweede helft van 1998 nog hoger zullen uitvallen In de afgelopen maanden heeft Prolion ge sprekken gevoerd met Gas- coigne-Melotte, een leveran cier van componenten voor de melkrobot uit Emmeloord. Prolion verwacht op korte ter mijn een distributie-overeen komst met deze toeleverancier te sluiten. Ook heeft Prolion met succes een nieuw apparaat geïntroduceerd voor het auto matisch nemen van melkmon- sters op de boerderij en is er een spray-automaat voor de be handeling van koeienspenen ontwikkeld. Begin september zal het paradepaardje van Prolion, het Automatisch Melk Systeem (AMS), voor het eerst in Noord-Amerika worden ge demonstreerd op de landbouw- beurs in Ontario, Canada. Het onderkomen van Motoport Goes De Regt, die volgend jaar naar De Poel n verhuist, met daarnaast de voormalige behuizing van de Boerenbont, dieeveneens volgend jaar plaats biedt aan JeremiasseTweewielers. foto Dirk-Jan Gjeltema door René Schrier GOES - In het Goese bedrijfs leven staan enkele flinke ver huizingen op stapel. Opvallend genoeg gaat het vooral om on dernemingen in de sfeer van auto's en tweewielers. Zo heeft Jeremiasse Tweewielers BV een andere locatie gevonden. Het bedrijf verruilt de huidige huisvesting aan de Ganze- poortstraat voor het voormali ge pand van de Boerenbont aan de Van de Spiegelstraat. Het zal echter nog wel tot maart of april duren eer men zo ver is, laat J. Jeremiasse weten. Uitbreidingsmogelijkheden 1 zijn de voornaamste redenen voor de verhuizing. Verder spe len zaken als bex-eikbaarheid en parkeergelegenheid een rol. Jeremiasse legt uit dat fabrie ken van tweewielers steeds va ker een bepaalde oppervlakte winkelruimte eisen om hun producten goed tot hun recht te latenkomen. Daarnaast wil het bedrijf meer ruimte voor de fit- ness-apparatuur en is het de bedoeling de bromfietshandel wat uit te breiden. Jeremiasse is nog even in over Jeremiasse heeft nog geen kandidaat voor het huidige pand. Namens McDonald's laat een woordvoerster weten dat het bedrijf graag een vestiging wil openen in het gebied De Poel II te Goes. Daarbij hoort ook de mogelijkheid om samen met de firma Motoport Goes De Regt te bouwen. Van de zijde van McDonald's woi'dt beklem toond dat er nog niets definitief is. I. de Regt bevestigt dat. Wat hem betreft staat vast dat zijn bedrijf verhuist naar de Nan- senbaan op het bedrijfsterx-ein. De grond is al aangekocht. Wat er daarnaast nog gebeurt wordt momenteel bekeken, legt De Regt uit. Het pand waar De Regt nu in zit, blijft in de familie. Daar wordt een huurder voor ge zocht. De verhuizing is voor zien volgende zomer. De rede nen voor de verhuizing zijn expansie, bereikbaarheid en het ontbreken van parkeerge legenheid op de huidige plek. Bekend is verder dat het auto bedrijf Zwartepoorte de loca tie aan de De Ruyterlaan in Goes gaat verlaten. Ook voor Zwartepoorte wordt De Poel II de nieuwe stek. Op de plaats van de garage aan de De Ruy terlaan zullen woningen vexrij - zen. het jongerencentrum Kalash- nikov en andere plaatselijke organisaties, zoals in het weekeinde van 11 tot en met 13 september tijdens het (gra tis toegankelijke) Steenen Beerfestival op de Markt, waar het aanbod varieeit van zeemansliederen tot wereld muziek en Herman Brood and his Wild Romance. Willson Michelle Willson bijt zondag in cultuurcafé Porgy Bess de spits af met een avondvullen de show. De R&B-zangei'es in hart en nieren (volgens ken ners LaVern Baker, Etta Ja mes en Big Maybelle in één persoon) geldt momenteel als dé ster van het platenlabel Bullseye. Die naam maakte ze onder meer in februari waar met haar optreden op Brussels Blues '98. Net als in de Belgi sche hoofdstad wordt Willson ook in Terneuzen begeleid door de gelouterde Neder landse f oxmatie The Bluesf ac- tory. Het geplande gastoptreden van top-gitarist Preston Shannon gaat niet door. In zijn plaats wist de Stichting Blues de saxofonisten Gordon Beadle en Scott Shetler te strikken om de revue com pleet te maken. „De provincie wilde ons eerst geen subsidie meer gevenom dat we te weinig op het pro gressieve vlak zouden onder nemen. Maar dat is natuxirlijk kul", zegt Van Houcke. „Dit jaar zullen we eens te meer aantonen dat blues weliswaar een oud genre is, maar met een heleboel (nieuwe) stromin gen." Slobberdome Eén van die frisse winden is de band Slobberdome. 'Toeval lig' is dat de volgende groep waarmee de stichting uitpakt, en wel op 4 september.,Als we willen, zouden we iedere dag wel een band kunnen pro- grammei'en. Het aanbod is enorm en groeit nog steeds. Maar zoals het nu gaat, vin den we het voorlopig even mooi genoeg. We willen zelf ook nog wel eens gewoon naar een concert." Bullseye Blues Soul Revue met The Bluèsfactory, Gordon Bead le, Scott Shetler en Michelle Will son, 30 augustus in Porgy Bess Terneuzen, aanvang 21 uur. door Richard Sandee DOMBURG - In Domburg wordt het vrijdag 4 en zaterdag 5 september een drukte van be lang. Dat is in elk geval de be doeling van de VVV- evenemen tencommissie, die voor de derde keer het 'Domburg op stelten festival' organiseert. Plaatselij ke ondernemers en enkele ande re sponsors hebben allemaal een duit in het zakje gestopt om de toeristen over te halen nog wat langer te blijven. Daar moet onder meer de groep Blof voorzorgen, die het festival vrijdag om 16.00 uur opent op het openlucht-podium in de Stationsstraat. Daarna zullen op diezelfde plaats nog vier bands optreden. Het program ma wordt op vrijdagavond voortgezet met drie muzikale acts in verschillende horecage legenheden. Projectcoördinatrice J. Mou wen zegt veel te verwachten van met name de band Enge Buren, die het podiumprogramma af sluit. „Die zijn vorig jaar ook geweest en dat was echt een suc ces. Ze geven een eigen interpre tatie aan allerlei Nederlandse liedjes, die ze met veel humor presenteren. Niets is daax-bij te gek: ze kunnen bij wijze van spreken gaan drummen op bouwvakkershelmen. Straatacts Zaterdagmiddag gaat het festi val door met diverse straatacts. Vijf professionele straatthea tergroepen maken hun opwach ting, aangevuld door divex'se amateui'optredens. Hoeveel er daarvan precies zullen zijn, hangt af van hoeveel gezel schappen reageren op de oproep die al is uitgegaan; iedereen die denkt een bijdrage te kunnen le veren, mag komen optreden. Twee van de professionele acts zaterdag doen de naam van het festival eer aan. Close-Act en Michael Shalton zullen het pu bliek vermaken door Domburg op stelten te bewandelen. Close- Act doet dit volgens de organi satie met 'fantasierijke kos tuums en indrukwekkende de cors die zeker de aandacht zullen trekken'. Van Michael Shalton wordt be loofd dat hij 'de grenzen van de menselijke mogelijkheden af tast, waarbij hij gebruik maakt van hoge stelten en constructies die even bizar als vexTassend zijn'. Dit is het derde opeenvolgende jaar waarin het Domburgse fes tival wordt georganiseei-d. Het is echter de eerste keer dat de evenementen meer dan één dag in beslag nemen. door Wilma Valk BRESKENS - Niet voor niets - ook al is de entree gratis - komen de liefhebbers van oldtime jazz op 5 september naar Breskens. Zo'n tien jazzbands zijn er dit jaar om tijdens streetparades en in diverse horecazaken de luis teraars te vermaken. Eén van de toppers is de Eefkes Anders Jasskapel uit Eindhoven. De band, die ruim vijftien jaar be staat, is een club op elkaar inge speelde muzikanten Aanvan kelijk speelde de band in dixielandstijl, maar in de loop der jaren heeft zich een typische mengvorm van streetparade en New Orleansstijl ontwikkeld. Een tweede Brabantse band is The Scat Cats uit Breda, kox*tge- leden nog te beluisteren in Ter neuzen tijdens het jazzfestival. Zij brengen volgens eigen zeg gen Happy Jazz en zijn gespeci aliseerd in entertainment-jazz. Met vrije opdrachten in diverse stijlen, zonder de echte klassie kers uit de jaren twintig te ver geten, brengen The Scat Cats een zeer gevarieerd repertoire. Jazz Breskens start 5 september al vroeg in de namiddag met een streetparade. Samen met The Real Music Band en de Windy City Jazz Band is er ook een Zeeuwse groep te beluisteren en vooral te bekijken. The Oxigina- le Zealand Streetparade Jazzband uit Middelburg pre senteert zich dan met veel en thousiasme en vooral veel hu mor. Al deze groepen staan garant voor een ondex-houdend en sfeervol optreden. Oude stijl De bands die tijdens het festival in Breskens optreden, spelen jazz in oude stijl. Niet te modex-n en voor meer mensen herken baar. Arie Vinke van de Stich ting Jazz Breskens is de grote aanjager voor dit gebeuren. „De formule blijkt uitstekend. Óu- de-stijljazz ligt beter in het ge hoor dan moderne. Hiervoor zijn er veel minder liefhebbers. We zoeken altijd naar orkesten die passen bij de locatie. We hebben veel medewerking van de plaatselijke horeca en zoeken daarom altijd een orkest dat past bij het pand en de wensen van de eigenaar", zegt Vinke. Dat deze formule succesvol is, blijkt uit het feit dat ook dit jaar weer negen horeca-onderne mers hun medewerking verle nen. Van 21.00 tot 1.00 uur spe len de oi'kestenin deze cafés. Di streetparade is van 14.00 tot 18.00 uur. Om de mensen in de gelegenheid te stellen alle bands te beluisteren, rijdt er ook dil jaar weer een gratis bus vanai het Spuiplein naar de andere horcazaken op de Kaai en de Scheldekade. Kaaispugers Voor het eerst speelt er ook een band in een feesttent aan de jachthaven. Daar kan geswingd worden op de muziek van de Salt Lake Jazz Band uit Baar land. Voor de echte liefhebbers begint Jazz Breskens al op vrij dagavond. Dan speelt de plaat selijke groep The Ox-igina] Quayspitter Jazz Band de hele avond tot in de kleine uurtjes in café De Heren van Amstel. Vin ke is ook de leider van deze 'kaaispugers'. Tevens is hij be zig met plannen voor een con cert in de nieuwe sporthal van Breskens in mei 1999 en als voorzitter van de muziekvereni ging Breskens-Groede druk doende met de vooi'bereidingen voor het honderdjaxdg bestaan Veiling van Zeeuwse kunst MIDDELBURG - Onder de 550 voorwerpen die tijdens de eerst komende veiling van het Mid delburgse veilinghuis B. Witte onder de hamer komen, bevin den zich tal van stukken uit Zee land. Zo kan een bod worden gedaan op een serie pentekeningen van Veere, een serie tekeningen van diverse Zeeuwse schepen en schildex*werk van onder ande ren L. Heymans, W. Vaarzon Morel en Ina Rahusen. Naast schilder- en tekenwerk biedt het veilinghuis ook meubelen, zil ver - onder meer art deco-voor werpen van de Belgische zilver smid Wolfers - glas, aardewerk en juwelen aan. De veiling woi-dt zatei'dag 29 augustus gehouden in Hotel Ar- neville in Middelburg. Aan vang: 14.00 uur. De kijkdag is vrijdag 28 augustus van 14.00 tot 21.00 uur. (Advertentie) City OnLine in Zeeland door Marcel Modde TERNEUZEN - Het nieuwe seizoen kan eigenlijk al niet meer stuk. Piet van Houcke en zijn mede-fanaten hadden zich al ingesteld op een lastige start, door het wegvallen van het provinciale subsidie. Een brokje ellende dat de blues niet vreemd is. Maar toen on langs bekend werd dat 'Mid delburg' toch nog wat po diumcenten naar de Terneu- zense organisatie zou schui ven, pakten ze dat aanbod met beide handen aan. De niet be grote 'meevaller' maakt het mogelijk het programma - aanbod verder uit te diepen, zondag 30 augustus te begin nen met een heuse revue rond de Amerikaanse zangeres Mi chelle Willson. De Stichting Blues Promotion werkt zich al weer meer dan een decennium uit de naad om giganten en gelijkgestemden van iets minder naam over de grote zeeën naar Terneuzen te halen. Dat gaat met pieken en dalen, afhankelijk van de po pulariteit van de oude mu zieksoort en het bestedingsni veau van het publiek. Na een paar magere jaren ho pen Van Houcke en de zijnen weer te zijn aanbeland bij een hausse aan belangstelling voor hun gezamenlijke inzet. Aan de programmering zal het niet liggen, weet Van Houcke zeker. De eerste con tracten die aan de vooravond van het nieuwe clubseizoen (september tot mei) zijn afgesloten en de lopende op ties, beloven een ijzersterke reeks. Puur onder eigen vlag danwel in samenwerking met Michelle Willson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18