Voor Saskia Serge is Zeeland altijd zomers Nuff Said tussen groten op festival Lowlands '98 Funnylovinen een beetje crimineel Soul, blues en funk in Willemstad ALBUM TOP 10 oorschool tjongens van de Zeeuwse Koorschool geven in toeristenconcert. 8t jongenskoor geeft al sinds 1974 in dezo- lermaanden dergelijke concerten in Goes en nds 1984 ook in Middelburg. o. Gasth'uiskerk, Middelburg, 11.00 uur. linï-concert {sopraan Hetty Vermeer en de organist Adri jrman geven een mini-concert. et concert in het kader van het Lange Jan-pro- ct duurt een half uur, 3. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur. jarillon ees van Eersel geeft een concert van een uur p het carillon in de toren van het stadhuisin en Eersel is stadsbeiaardier van Veere en Zie- kzee. o. Stadhuis, Veere, 15.00 uur. eiaard joerd Tamminga geeft een beiaardconcert in een uur. useumplein en Manhuistuin zijn de aange- ezen plekken om dit concert te beluisteren, e. Toren Grote Kerk, Goes, 19.30 uur. omer a wond con eert ide Catharinakerk in Zoutelande wordt een omeravondconcert gegeven. ledewerkenden zijn de sopraan Nel van den roeke-Lensen, de alt Nelleke Duisei, Anne- larie de Beer op blokfluit en Jos Vogel op cla- ecimbel. Op het programma staan werken an Purcell, Handel, Telemann en Charpentier. d. Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur. acco wan Leeuwen icco van Leeuwen uit Noordwijk geeft een or- slconcert an Leeuwen werd in 1962 geboren in Goes en ludeerde aanvankelijk orgel bij Adriaan Kou emaker en Kees van Eersel, waarna hij zijn stu- ie in Utrecht en later in Amsterdam voortzette, lp het programma staan werken van Matthias ifeckmann (1621-1674), Joh. Seb. Bach (1685- 750), Joh. L. Krebs (1713-1780) en Johann G. opfer (1791-1870). Het optreden maakt onder- eel uit van de reeks middagpauzeconcerten, r. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur. Sino Polliti Ie zanger Gino Polliti presenteert zijn nieuw- te cd tijdens een Carribische Swing Party, fcidere atracties zijn boa-werpen, kokosnoot looien en een surfsimulator. Dj Little John krgt voor de rode draad in het geheel. De aan Bit feest meewerkende café's zijn Seventy Se- len, Tympaan, Electro en Brooklyn. Ir. Tympaanplein, Middelburg, 18.00 uur. Mans-Jürgen Scholze Hans-Jürgen Scholze bespeelt het orgel van de fcuyperskerk. Hij is sinds 1972 vast bespeler van het Silber- jnann-orgel in de Hofkirche in Dresden. Uitge leerd worden werken van J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Berthier en Mozart. Dit is het laatste con cert in de serie zomeravondconcerten in de fcuyperskerk. Lr. Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur. Technoband be Duitse technoband Laub treedt op in Ter- De organisatie van het concert is in handen van oe Stichting Hahamandad. ït. Jongerencentrum Kalashnikov, Terneuzen, 22.00 uur. Dj Eric-E Dj Eric-E komt naar discotheek The Nighttrain. Hij verleent zijn medewerking aan een Fantasia House Party. vr. The Nighttrain, Middelburg, 23.00 uur. tob Hoeke Hondje Markt )nder de noemer Rondje Markt is in Terneuzen wee dagen jazzmuziek te beluisteren. ^aast verschillende Zeeuwse bands, zoals Hallerband, Flying Dixies, NO Longfield Jazz backers en Champagne Charlie, komen ook lob Hoeke en de Mardi Grass Jazz Band naar Ie Scheldestad. Overdag zijn er streetparades in optredens op podia in het centrum, 's ivonds wordt er muziek gemaakt in verschil- ende café's. :a. Binnenstad, Terneuzen, 13.30 uur. a. Diverse cafe's, Terneuzen, 21.30 uur. :o. Markt, Terneuzen, 14.00 uur. Champagne Charlie 'ietCnossen iet Cnossen bespeelt het orgel van de Grote f Sint Nicolaaskerk. Inossen is organist van de hervormde kerk in Iheden. a. Grote of Sint Nicolaaskerk. Brouwersha- en. 14.30 uur. ïarillon lees van Eersel geeft een concert van een uur p het carillon in de toren van het stadhuis te 'eere. an Eersel is stadsbeiaardier van Veere en Zie- kzee. a. Stadhuis, Veere, 19.00 uur. 'orgy Bess i Porgy Bess in T erneuzen treden zondag erschillende bands op. Ie Nederlandse band The Blues Factory, r&b- angeres Michelle Willson en blues-en soul-gi- irist Preston Shannon stappen op het podium. 0. Porgy Bess, Terneuzen, 21.00 uur. Eoorschool e jongens van de Zeeuwse Koorschool geven et laatste toeristenconcert. let is dit jaar voor de vijfentwintigste keer dat en reeks van dergelijke concerten werd gege- en 1, Maria Magdalenakerk, Goes, 11.00 uur. amminga joerd Tamminga bespeelt gedurende een uur et carillon. amminga is stadsbeiaardier van Goes, i. Grote Kerk, Goes, 13.30 uur. rompet Consort e serie zomeravond-orgelconcerten wordt esloten door het Nederlands Trompet Con- ort Stephen Taylor. aylor is cantor-organist van de Nicolaïkerk in trecht. Het Trompet Consort heeft zich gespe- aliseerd in het uitvoeren van barok- en klas eke muziek op historische instrumenten Het rogramma vermeldt werken van Georg Da- iel Speer (1636-1707), Johannes Speth (1664- 3.17201, Heinnch I. F. Biber (1644-1702), eorg Muffat (1653-1704), Ferdinand Donnin- er (1716-1781Jacques Philidor 'Cadet' 674-1751), Pierre Dumage (1674-1751) en larc-Antoine Charpentier (1636-1704) i. Oostkerk, Middelburg, 20.00 uur. woensdag 26 augustus 1998 Saskia komt stralend het etablissement binnen. „Goed hèDe nieuwe ed met daarop countrysongs in het Neder lands bereikte een aardige notering in de middenmoot van de Top 100. Weer hebben Saskia en Serge de juiste beslis sing genomen, ze hebben zoals zo vaak in hun carrière, hun nek uitgestoken en nu zijn ze, de titel van het album is wat dat betreft voorspellend geweest: Sterker dan ooit. door Els Smit Serge straalt ook, zij het, zoals altijd, wat meer ingetogen, maar zijn ogen glinsteren. En hij deelt de eer met Eddy Owens, want hij kwam met de suggestie voor deze cd. „We hebben in het verleden veel Nederlands gedaan. Het zijn liedjes die mensen nog kennen: SpinnewielTijd, Zomer in Zeeland. We hebben ook suc ces gehad met country-reper- toire. We zijn zelf nooit op het idee gekomen om die twee gen res te combineren. Misschien lag het zo voor de hand dat we niet eens aan de mogelijkheid hebben gedacht." Saskia: „Kennelijk komt een buitenstaander eerder op die gedachte. Maar hoe dan ook: wij beschouwen het als een ca deautje. Zeker als je bedenkt dat het maken van cd's niet voor iedereen is weggelegd. Ook niet voor ons. Mensen be grijpen dat niet. Ze kijken je ongelovig aan, zeggen dan: 'Maar jullie zitten al zo lang in het vak.Dat is waar. We draai en al dertig jaar mee, maar dat betekent niet automatisch dat de contracten voor het maken van cd's huizenhoog opgetast liggen." Serge: „Het artiestenvak - en dat weet nog lang niet iedereen - is optreden. Het maken van cd's is een aspect van het vak, maar het is niet zaligmakend. Het is natuurlijk fijn als je af en toe een hit hebt, want dat helpt om in de running te blij ven. Maar als je het op de lange termijn bekijkt, is het hebben van werk, dag in dag uit, het belangrijkste. Knokken Saskia: „Welbeschouwd heb ben we toch nog een aardige productie aan albums, lp's en cd's gehad: 23 albums en 60 singles. Maar ik moet erbij zeggen dat we voor een aantal albums echt hebben moeten knokken. Toen we in de jaren zestig en zeventig succes had den met Nederlandse liedjes, wilden wij een country-album maken. Dat bleek toch wel problematisch. De platen maatschappij had - en vanuit hun standpunt misschien te recht - zoiets van 'never chan ge a winning team'. Wij heb ben toen zelf doorgezet. En? Mensen vonden het enig. Baby, I'll give you everything werd zelfs onze eerste top tien hit." Hun eigenwijze gedrag wierp zelfs vruchten af in het mekka van de country-muziek Nash ville. In 1977 traden ze er voor tienduizenden mensen tege lijk op, met veel succes. De lp Saskia Serge in Nashville, USA stond zeven weken lang in de Country Billboard Top 100. Serge: „We hadden er kunnen blijven. We kregen echt mooie contracten aangeboden. Ze verklaarden ons voor gek dat we er toch maar niet op ingin gen. Waarom we het niet heb ben gedaan? Misschien omdat we nuchtere Hollanders zijn. Thuis was onze agenda voor anderhalf jaar volgeboekt. We vonden dat we die mensen niet in de steek mochten laten. Maar ook, zo redeneerden we: in Holland hadden we iets op gebouwd. En het ging nu wel iswaar hartstikke goed in Amerika, maar hoe lang zou dat duren? Bovendien zagen we een beetje op tegen het ge brek aan anonimiteit dat ons wachtte. Ik bedoel: hier kan Saskia rustig boodschappen doen." Saskia: „Bovendien: ons zou een heel ander leven te wach ten staan. In Nederland, hoe ver je ook zit, kun je 's avonds altijd naar huis. Je kan eens een nachtje overblijven, maar dat is dan je eigen keus. Maar in Amerika zouden we in mo tels moeten gaan leven. Dat is niks voor ons." Serge: „Maar we hebben veel geleerd van dat avontuur. Het was immers het gevolg van een beslissing die we zelf hadden genomen. Dus, zo hebben we geconcludeerd: je moet durven veranderen. Ik vergelijk het sinds die tijd met wat je ook in de schilderkunst vaak ziet. Een schilder heeft noem het een blauwe en daarna een roze periode. Of hij schildert een tijdje vergezichten en daarna gaat hij kubistisch te werk. En niemand vindt dat erg, inte gendeel, vaak vindt men dat Reuze Interessant. Je ziet het trouwens ook vaak bij zan gers. Hoe vaak is bijvoorbeeld Rob de Nijs niet met een nieuw genre begonnen. En z'n pu bliek? Dat vindt dat prachtig en terecht." Saskia en Serge: „Het artiestenvak is optreden." Wellicht dat er ook wat minder vraagtekens bij henzelf waren, toen ze terug uit de Verenigde Staten iets in de sfeer van Ab ba wilden gaan doen. Saskia: „Het komt, denk ik, doordat we zelf liedjes schrijven. Je bent daardoor meer gespitst op wat er in de wereld, ook wat betreft muziek, gebeurt. Je merkt waar mensen op reage ren. En Abba, als koploper, had zo goed in de gaten waar mensen behoefte aan hadden. Mama, he's a soldier now is, en dat weet niemand nu meer, on ze grootste hit geweest." Uitgebreid Met al hun eigenwijzigheid is het pakket dat Saskia en Serge te bieden hebben aan wie hen ook uitnodigt - en dat zijn heel veel bedrijven, instellingen, personeelsorganisaties - bui tengemeen uitgebreid gewor den. Serge: „We bouwen het op al naar gelang het publiek waarvoor we optreden. En Zo mer in Zeeland zingen we echt nog steeds, want daar blijven mensen om vragen. Dat zegt ook trouwens iets over het lied. Het raakt na al die jaren nog steeds een snaar." Nu kunnen zonder bezwaar de liedjes van de recente cd wor den toegevoegd. Serge: „De keuze van liedjes was erg be langrijk. Van sommige coun trysongs moet je afblijven. Ga maar eens Stand by your man van Tammy Wynette in het Ne derlands proberen te verta len... daar blijft niks van over. Daarom hebben we liedjes ge zocht die een vertaling wel konden overleven. Islands in the stream bijvoorbeeld van Dolly Parton en Kenny Rogers en Just when I needed you most van Randy Vanwarmer." Saskia: „En als je nou zou zeg gen: Is het allemaal strikt country, dan moeten we zeg gen nee. Stumblin' In van Chris Norman en Suzy Quatro is strikt gesproken geen coun try, maar er zit wel dat gevoel in." Serge: „En dat is nu precies wat er met name in de Verenig de Staten al enige tijd aan de gang is: de genres groeien naar elkaar toe. Een van oorsprong gepatenteerde country-artiest als Garth Brooks verkoopt meer cd's dan Michael Jack son." Saskia: „Daarom hebben we ook een medley van Carpen- ters-songs durven toevoegen. Het is het country-gevoel." Concert Saskia en Serge, vandaag (woensdag) om 21 uur in Roompot Beach Resort Kamperland. Nuff Said vertegenwoordigt Zeeland op het festival Lowlands '98. Het drie dagen durende muziekfestival Lowlands '98, dat komend weekeinde wordt gehouden naast Walibi Flevo bij Biddinghuizen, kent ook een Zeeuwse vertegenwoor diging. De drie muzikanten van Nuff Said - Marijn en Mi- chiel Slager en Willy Berrevoets - wonen weliswaar in middels in Amsterdam, maar ze werden in Zeeland gebo ren en bleven de provincie trouw tot en met hun middelba- re-schooltijd. Nuff Said bracht enkele maanden geleden de debuut - cd Red uit. die door de lande lijke poprecensenten met ge juich werd begroet. Sindsdien heeft het trio niet over boekin gen te klagen en daar is Low lands er één van, hoewel met name deze uitnodiging wel iets zegt over de reputatie die Nuff Said inmiddel heeft opge bouwd. De band staat zondag op het podium in de Flevopol- der. op welke dag ook grote na men voor het voetlicht treden als Fun Lovin' Criminals (deze band komt met nummers van het nieuwe album 100 Colom bian), Grandaddy, Heather Nova, Portishead, Monster Magnet, Gomez, Deftones en de Nederlandse band Caesar. Lowlands '98 begint vrijdag met onder meer Beastie Bovs. ONE OR THE MONEY Drugstore, Kent. Green Day, Money Mark, PJ Harvey en Supergrass. Zaterdag worden als Nederlandse inbreng ver wacht Skik (uit Drenthe), The Ex, Solex en Band Zonder Ba naan en verder bijvoorbeeld Anathema, Therapy? en Jun kie XL. Afgezegd De band Cornershop Brimful of Asha) heeft afgezegd. Het totaal aantal thuisblijvende bands komt daarmee op vijf; eerder al bedankten Marey Playground, Red Snapper. Dust Junkys en Monkey Mafia voor de eer. Lowlands-organisator Mojo Concerts is druk bezig vervan gende acts te boeken, maar woordvoerster M. Manders laat weten dat het twijfelach tig is of bands met een verge lijkbare status gestrikt kun nen worden. ,,In ieder geval is al besloten Acda en De Mun- nik twee keer op te laten tre den. Verder zijn nog geen na men bekend." Met 45.000 verkochte kaarten is het festival dit jaar groter dan voorgaande edities en ook uitverkocht. Om te voorkomen dat daardoor bepaalde con certen niet toegankelijk zijn vanwege een te grote toe stroom van publiek zijn grote re tenten neergezet. Mojo hoopt daardoor dergelijke problemen zoveel mogelijk te voorkomen. De organisatie is al ruim twee weken bezig met de opbouw van het tijdelijke jongerendorpje, compleet met supermarkt, restaurants en bioscopen. Willemstad staat zondag 30 augustus vanaf 15.00 uur in het teken van soul, blues en funk Aan het Havenhoofd van de stad treden Rosa King, Bee Bee Sixty en de Nicko C. Band (voorheen Livin' Blues) op tot 22.00 uur. Het is de eerste keer dat in Willemstad een live-music festival plaatsvindt met deze gevari eerde mix van stijlen Rosa King is vooral bekend van haar soul-repertoire en optredens tijdens het North Sea Jazz Festival. Bee Bee Sixty telt zeventien bandle den die soul en blues uit de jaren zestig en dance classics uit de jaren zeventig spelen, zoals covers van de Supre- mes, Tramps en KC The Sunshine Band. De Nicko C. Band bestaat uit vier man en heeft haar wortels oorspron kelijk in de legendarische Haagse formatie Livin' Blues. De band brengt een swingen de combinatie van blues, funk en rockmuziek, waarin Afrikaanse ritmes zijn ver werkt. door Gert Meijer Moioko Moloko debuteerde drie jaar geleden met het voor triphop-begrippen rede lijk verrassende Do You Like My Tight Sweater? Verrassend, omdat het duo vooral z'n best deed om niet als al die andere triphoppers te klinken en een cd maakte die niet alleen heel soulful klinkt maar ook heel weird. Op haar tweede album I Am Not A Doctor (Uni versal) gaat Moloko nog een stapje ver der, maar wat mij betreft een stapje te ver. De overmaat aan polyritmische ge luiden komt nu wel erg gekunsteld over en wekt de indruk dat Moloko zich ten koste van alles wil onderscheiden. Het gevolg daarvan is >dat Moloko maar heel sporadisch tot een spannende me lodielijn in staat is en vaak (Sorry) is die al weer voorbij voordat je er erg in hebt. Sing It Back en The ld zijn lekker groovy, maar dat is natuurlijk veel te weinig voor een langdurige houdbaar heid. UNKLE Psyence Fiction (Mo Wax/Play Iy Again Sam) is het langverwachte speeltje van Mo Wax-baas James La- velle èn zijn bestverkopende artiest, Josh Davis alias DJ Shadow. UNKLE, zoals het tweetal zich voor de gelegen heid omgedoopt heeft, lijkt vooral be doeld om Lavelle - vooral bekend als remixer (Radiohead, The Verve's Bit tersweet Symphony) - een muzikaal statement te laten maken. Hij is de co ordinator van het project, hij nodigde de giganten uit die hier te horen zijn: Thorn Yorke, Richard Ashcroft van The Verve, Talk Talk's Mark Hollis, Jason Newstead van Metallica, Beastie Boy Mike D. en rapper Kool G. Rap. Maar het is dj Shadow die de muzikale lijnen uitzet en het meeste materiaal schreef, Voordat je nu naar je winkel raast om de opvolger van het monumentale Endtroducing... in huis te halen: dat is Psyence Fiction dus niet. Veel num mers lijken geschreven op de huid van de gasten, waardoor een wat onsamen hangend geheel ontstond Met een hoop heerlijke momenten, dat wel. Fun Lovin' Criminals 'Are you cool?' vroegen de Fun Lovin' Criminals ons in Scooby Snacks, de met Pulp Fiction-samples versierde hit waarmee ze ook in Nederland een breed publiek voor zich wisten te win nen. Maar als er iemand cool is, zijn het de drie van de Fun Lovin' Criminals wel. Ze hebben alle ingrediënten voor een maf muziekgezelschap: funny, lo vin' en een beetje crimineel. Alle drie gevangen in de titel van hun tweede al bum, 100% Colombian (Capitol/EMI). Die plaat bevat net als de succesvolle voorganger weer een coole crossover van hiphop, soul en jazz, al zijn het wat mij betreft vooral de uitstapjes rich ting punk, funk en rock die de band zo aantrekkelijk maken. Het nieuwe al bum klinkt in eerste instantie wat min der spannend dan z'n succesvolle voor ganger Come Find Yourself, en Love Unlimited (met de one-liner 'Barry White saved my life') vind ik niet de meest logische nieuwe-singlekeus. Pas in het met een Bo Diddley-shuffle ver rijkte Korean Bodega doen de jongens weer mijn ding. Misschien is dit album wat minder verrassend dan z'n voor ganger, maar het blijft natuurlijk heer lijke party-muziek. Dus dat komt wel goed. komend weekeinde op Low lands Undeclinable ambuscade De jongens van Undeclinable Ambus cade maakten ooit wilde pretpunk, op grond waarvan ze door het Ameri kaanse punklabel Epitaph van Brett Gurewitz werden getekend, Het is grappig om te horen dat ze juist op One For The Money (Epitaph/PIAS) serieu zer zijn dan ooit. Tot aan de tekst aan toe, zoals Throw Away Society laat ho ren. Daarmee maakt dit Bossche vijftal nog geen wegwerppunk, integendeel. Misschien hebben ze iets van hun onge compliceerdheid verloren maar de spelvreugde en de drive zijn nog even groot als voorheen en de liedjes (van 56 seconden tot 3 minuut 14) puntiger en melodieuzer dan ooit. 1. Marco Borsato: De bestemming (1) 2. Ilse Delange: World of hurt (2) 3. Acda De Munnik. Acda De Munnik (3) 4. Des'ree: Supernatural (4) 5. Total Touch: This way (5) 6. K's Choice: Cocoon crash (6) 7. Marco Borsato: Als geen ander (20) 8. Madonna: Ray of light (7) 9. Marco Borsato: De waarheid (15) 10. Korn: Follow the leader (54) tussen haakjes de notering van vorige week _^_samenstelling Stichting Mega Top 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 13