Goesestraatweg wordt veiliger PZC Voorzitter jarige visclub gehuldigd Straffe wind teistert watersportfeest Verrassende zege Ingrid Verburg bij ringrijden R. Menheere wint kampioenschap trekkersprinten zeeland Aanpak Kapelse ontsluitingsroute vooral voor fietsers hard nodig Schouwse D66 vraagt naar corrosie huizen "Onderhoud sportvelden in Kapelle kan goedkoper maandag 24 augustus 1998 oor Ingrid Huibers Ij [APELLE - Het college van lurgemeestcr en wethouders an de gemeente Kapelle biedt e commissie Verkeer, Ruimte- ijke Ordening en Milieu twee euzes voor de aanpassing van |e Goesestraatweg in Kapelle. 'ooral voor fietsers is de huidige n ntsluitingsweg volgens het ollege te gevaarlijk. n het eerste model komt langs 1 iet traject Noord weg-Karmijn- j traat een vrijliggend fietspad, litwordtdooreenmiddenberm de rijbaan gescheiden. ,angs het traject Karmijn- Iraat-Weststraat komen fiets- f uggestiestroken in rood asfalt. )e kosten van deze eerste vari- it worden op 1,7 miljoen gul- en geraamd. let college voelt zelf veel meer oor de tweede, goedkopere va- jj sant. waarin langs het hele tra- eet fietssugestiestroken wor- len aangebracht. Binnenkomst de bebouwde kom wordt in it model gemarkeerd door ge- Iders die de hoofdrijbaan ver- y mallen. Het verkeer wordt lierdoor gedwongen om af te remmen. Ook moeten automo bilisten bij binnenkomst over een hellend plateau. De kosten van deze optie worden op 1,4 miljoen geschat. Indien nog dit jaar met de werk zaamheden aan de Goesse- straatweg woi-dt begonnen, kan de gemeente rekenen op een fi nanciële bijdrage van twee ton van de provincie. De commissie maakt maandag 31 augustus naar verwachting een keuze voor één van de twee verbeteringsplannen voor de ontsluitingsweg. Strandje Het college vraagt de commissie tevens in te stemmen met de uit gave van 25.000 gulden voor een aantal verkeersmaatregelen na bij het 'strandje' in Wemeldinge. Het waterschap heeft inmiddels een schetsontwerp voor het ge bied klaarliggen. Parkeren in de bermen langs de dijk moet door het plaatsen van een raster en een haag onmogelijk worden. Langs de waterkering worden 31 extra parkeerplekken aange legd. Een verkeersdrempel ter hoogte van de trap op de dijk moet het verkeer afremmen. poor Ali Pankow JERIKZEE - Er is op Schou- ■en-Duiveland een groot aan- ïl eigenaren van woningen, dat Ie kampen heeft met schade aan ^dehuizen. De schade heeft voor hal betrekking op woningen, die in de jaren zeventig zijn ge- l( jouwd. Het betreft voorname- ijk corrosieschade aan de „betonnen vloerelementen, ver oorzaakt door chloriden. 1 De fractie van D66 in de Schou- wen-Duivelandse gemeente raad stelt dit probleem aan de orde in een brief aan het college ,van burgemeester en wethou- l ders. De fractie wijst erop, dat I bij de bouw van de betreffende woningen calciumchloride aan het cement is toegevoegd, on danks een verbod daartoe uit 111974. „Diverse bewoners worden, buiten hun schuld, ge confronteerd met schades die variëren van duizenden tot tien duizenden guldens. Zij komen daardoor in grote financiële problemen", aldus de brief van D66. De fractie wil weten of het college bekend is met de proble- matiek en enig inzicht heeft in de omvang ervan. Ook wordt ge vraagd in hoeverre er sprake is van gemeentelijke betrokken heid c.q. verantwoordelijkheid bij de ontstane schades. Volgens D66 was de gemeente bij tal van projecten vertegenwoordigd in de bouwteams. De gemeente werd bovendien geacht om via bouw- en woningtoezicht con trole uit te oefenen op de bouw en de gebruikte materialen. D66 vraagt of de gemeente de mogelijkheden wil onderzoeken om gedupeerde huiseigenaren financieel tegemoet te komen. Voorzitter Traas van Visclub de Bevelanden kreeg van de gemeente Borsele een bronzen legpenning met oorkonde. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers HEINKENSZAND - In het goedgevulde zaaltje van café De Blauwe Reiger in Heinkenszand kreeg mede-oprichter van de jubilerende Visclub de Bevelanden L. Traas zaterdagavond de bronzen legpen ning van de gemeente Borsele uitgereikt. Wethouder F. J. Tollenaar, zelf een fana tiek visser, overhandigde Traas de pen ning en bijbehorende oorkonde. Samen met Jan Haring richtte Traas in 1973 de visclub op. Om de benodigde vijf tig leden bij elkaar te sprokkelen, reisde Traas heel wat over Zuid-Beveland. Nu is dat allang niet meer nodig; de club telt in middels 270 leden. „Je mag dan 25 jaar voorzitter zijn, echt de zee op om te vissen is er nog steeds niet bij, want je wordt altijd zeeziek", sprak medebestuurslid B. Franssenzijn voorzit ter toe. Ook gaf hij hem een verfrommeld pakje shag cadeau. „Jij roept altijd tegen iedereen dat je geen rommel mag achter- laten nadat je gevist hebt, maar dit heb ik vanmiddag van jouw visplek opgeraapt." Als blijk van waardering kreeg Traas van de visclub een reisje aangeboden naar het plaatsje Mechelen in Zuid-Limburg. „Het is verboden om daar te vissen", sprak Franssen, Traas vermanend toe. Om het af te leren, kreeg hij een kinderhengeltje met plastic visjes mee. Zaterdagmiddag werd het 25-jarig be staan van de visclub op gepaste wijze ge vierd met twee viswedstrijden. Eén voor de zoetwatervissers in de Stelleplas, het eigen meertje van de vereniging, en één voor de zoutwatervissers, 's Avonds was er na de uitreiking van de legpenning voor alle leden een feest georganiseerd. KAPELLE - De verdeling van de sportvelden in de gemeente Kapelle is niet optimaal. Boven dien is het onderhoud aan onder meer drainage en omheiningen van deze velden te duur. Dit schrijft het college van burge meester en wethouders in een zogenoemde actualiseringsnota voor de inrichting en het onder- boud van het openbaar groen. Het doel van deze Kenschets Groen is na te gaan hoe het hui dige groenonderhoud verloopt, waar eventuele knelpunten zit ten en hoe die verbeterd zouden kunnen worden. De kosten van bet groenonderhoud per inwo ner zijn in de gemeente Kapelle gemiddeld lager dan in andere gemeenten. Aandacht verdient de inrichting en het onderhoud van sportvelden en begraaf plaatsen in de gemeente. Dat kan volgens het college nog be ter en goedkopei-. Wel tevi-eden is het college met de inrichting en het beheer van het groen in de woonomgeving. Het college hoopt door middel van deze Kenschets drie onder- houdsniveaus voor het open baar groen vast te stellen: inten sief voor het groen rond de dorpscentra en op de begraaf plaatsen, normaal voor het groen in de woonwijken en ex tensief voor het groen in de grote parken, op sportvelden en langs de dorpsranden. Maatregelen De Kenschets zal maandag 31 augustus in de commissie Ver keer. Ruimtelijke Ordening en Milieu besproken woi*den. Ko mend najaar moet deze Ken schets in concrete maatregelen worden omgezet. In 1999 hoopt het college een plan voor de reductie van het ge bruik van bestrijdingsmiddelen in het openbaar groen gereed te hebben. Alcoholrijders betrapt GOES - Bij een alcoholcontrole op de 's Heer Hendrikskinderen- dijk in Goes werden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen aangehouden. Een 50- jarige inwoner uit Sommelsdijk had een promillage van 1,15; een 23-jarige inwoner uit Vlissin- gen reed met een promillage van 1,2. Beide mannen kregen een dagvaarding en moesten vijf Uur ontnuchteren, voordat zij verdei- mochten rijden. De haven van Ellewoutsdijk zaterdag tijdens de vvaterspoi-tfeesten. Met de wind ter plekke valt het best mee. foto Willem Mieras Rondvaart over Westerschelde afgelast door Ingrid Huibers ELLEWOUTSDIJK - Door harde wind werd de traditionele rondvaart over de Westerschelde tijdens het watersport- feest in Ellewoutsdijk zaterdagmiddag afgelast. Ook de eigenaars van de kraampjes op de beeldenmarkt lieten het door de straffe westenwind afwe ten. „De mensen denken dat ze hier finaal wegwaaien, maar dat valt eigenlijk reuze mee. Het is echt jammer dat ze af gezegd hebben", zei P. Platschorre van de organiserende Watersportvereni ging Ellewoutsdijk. Collega W. Paulus- se: „Als de wind zoals nu uit het noord westen waait, zit je achter de dijk redelijk beschut." Tent Vrijdagavond moest de organisatie wel even alle zeilen bijzetten om de grote feesttent overeind te houden. „Toen hadden we hier windkracht 8 a 9; dat was even uitkijken geblazen", zegt Platschorre. „Maar toen we de palen wat verder de grond ingeslagen had den, ging het goed." Met zeshonderd mensen in de tent wa ren de optredens van Blof, Screaming Meaning en In Geval van Nood vrijdag avond totaal uitverkocht. Zaterdag viel de opkomst een beetje tegen, maar zon dagmiddag stroomden de bezoekers in groten getale toe. „Zaterdag hadden we natuurlijk nogal wat concurrente van andere festiviteiten, maar op zondag wisten de mensen ons te vinden", aldus Paulusse. Vooral voor bewoners uit het dorp is het watersportfeest ieder jaar een hoogte punt. „De ouderen kunnen rustig met elkaar praten, terwijl de kinderen, ge heel gratis, worden vermaakt", zegt Platschorre. „Voor hen was er dit jaar onder andere een springkussen, kart- baan, draaimolen en een baan waar ze konden boogschieten." Huwelijken Voor het zilveren jubileum van het wa tersportfeest hebben de heren al een bijzonder ideetje ..We willen volgend jaar alle stellen hiernaartoe halen die elkaar tijdens één van de watersport feesten in Ellewoutsdijk hebben ont moet. Reken maar, dat er heel wat hu welijken zijn ontstaan hier." doorSjaak Janse WESTKAPELLE - De jaarlijk se afdelingswedstrijd in YVest- kapelle is onder grote publieke belangstelling gewonnen door Ingrid Verburg. Van de éénen veertig deelnemers wist Ingrid Verburg als enige rijdster zeven entwintig van de dertig ringen te steken. Zij won hiermee tot ieders verrassing het dagklasse ment. fKees Minderhoud werd tweede met 26 ringen en Kees van Sig- hem derde met 24 ringen. Adri Roelse werd winnaar van de eerste beker voor Erik Verburg en Kees Minderhoud. De eerste beker in de kleine finale werd gewonnen door Netty Wester- beke. de tweede beker was voor Annelien de Witte. Pascal de Witte won de eerste jeugdbeker voor Jolijn Roelse. Johan de Witte werd winnaar van de 35+ beker. Jolanda Meijers-de Witte werd de verrassende winnares van de pollepel. Kanna Groen- leer tenslotte had het mooist versierde paard. Oostkapelle In Oostkapelle reden 38 deelne mers, onder wie 16 dames, de jaarlijkse zomerwedstrijd ring rijden. Carin Francke was tot de zestiende beurt koploper met geen enkele ring gemist Nadat zij in de zestiende en tweeën twintigste beurt haar ring liet hangen kwam Hans Maljaars haar voorbij. Doordat ook Hans in de drieëntwintigste beurt zijn tweede ring liet hangen moest na 25 beurten een kamp beslis sen wie de dagwinnaar werd. Deze kamp werd door Hans Maljaars gewonnen De derde plaats was voor Michiel Jozias- se met 22 ringen. Het paard van dr. Rullens werd gewonnen door Simon Lous. Deze prijs werd op een ommekeer 26mm verreden. Elise Oreel won de jeugdbeker. De pollepel kamp werd gewon nen door Hans Maljaars voor Janette de Witte. Simon Lous en Carin Francke versierden hun paarden het mooist. Veere In Veere was het Krijn Coppool- se die z'n goede vorm van de laatste weken opnieuw bewees. Krijn won immers de ringrijde- rij in Vlissingen. Middelburg en Kortgene met 30 van de 30 rin gen. Ook in Veere was Krijn winnaar met alle dertig gesto ken ringen. De tweede plaats was voor Jan Gideonse voor Bennie Paauwe en Kees Lange- beeke, alle drie met 29 ringen. In de strijd om de bekers was Krijn Coppoolse wederom de sterkste: hij bemachtigde de eerste beker. De tweede beker was voor Ing- mar Alewijnse en de derde voor Bennie Paauwe De strijd om de pollepel leverde een kamp op met 16 deelnemers. Deze keer viel de beslissing op 20mm en le verde Jan Gideonse, de winnaar van het bronzen beeldje van ko ningin Beatrix van afgelopen donderdag, als winnaar op. Verzadiging Zo kort na de tweede Folkloris tische Dag in Middelburg bleek er van enige verzadiging onder de toprijders sprake te zijn Dat gold zeker ook voor Erik Leen- dertse, de man in vorm, die in Middelburg uitstekend pres teerde. Vier rijders onder de 20 jaar zagen hun kans schoon en reden zich bij de eerste zeven van het klassement. De revela tie van deze dag werd de jeugdi ge Robby Koets, die de hele dag de groene sjerp over de linker schouder mocht voeren. Het lukte hem evenwel niet de kroon op het werk te zetten. In een di recte kamp om het dagklasse ment moest hij de eer laten aan Arno Francke. Beiden staken 28 ringen. De derde plek was voor Adrie Brasser en Marije Schreijenberg die ex aequo op 27 ringen eindigden. De prijs voor de A-rijders kwam, na een kamp op de 14 mm-ring, ook bij Arno terecht. Bij de B-rijders zegevierde Jan Steenbakker tot verrassing van iedereen en niet in het minst van hemzelf. Bij de C-rijders was de prijs voor Jan Dominicus. De kamp voor de middag werd gewonnen door Eline Francke. De pollepel ten slotte kwam in het bezit van Evelien van Maldegem. Agenda ZRV: 29 augustus: Rtngnjden Der Boede tafd Koudekerke) 10 30-17.30 uur. Kapelle 08.00-17.00 uur. Ritthem. sjezenrijden 12.30-18 00 uur. door Ingrid Huibers SINT-MAARTENSDIJK - Het ronken van de tractormotoren komt nauwelijks uit boven het gebulder van de wind. Onder een onheilspellend donkere lucht proberen 22 jongeren za terdagmiddag op een veld in de buurt van Sint-Maartensdijk zo snel mogelijk vijftig meter af te leggen op een tractor. Het trek- kersprintkampioenschap was voor het eerst toegevoegd aan de jaarlijkse ploegkampioen- schappen van de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ). „Jongeren zitten op Tholen en Sint-Philipsland heel ver van alles af, daarom proberen we als PJZ elke maand iets te organise ren. Soms gaan we bowlen of karten; en nu hebben we dus tractorsprintwedstrijden", zegt organisator Han de Rooij uit Stavenisse. Zelf heeft hij wel een beetje geoefend. „Je moet proberen in een zo hoog moge lijke versnelling te starten", licht hij alvast een tipje van de sluier op. Telkens strijden twee tractorbe stuurders tegen elkaar. De win naar gaat door naar de volgende ronde; de verliezer ligt meteen uit de westrijd. De Rooij: „Net als in de Champions League bij voetbal. Alleen de*winnaar gaat door en zo hoort het ook." Het maakt niet uit in wat voor een soort tractor de deelnemers aan de start verschijnen, zolang hij maar rijdt. Als de starter zijn rode zakdoek naar beneden zwaait vliegen de tractoren er vandoor. In een paar tellen hebben ze de vijftig meter van het parcours afge legd. Met telkens maar een klein verschil rijden ze over de finish. Uiteindelijk komt R. Menheere uit Poortvliet als winnaar over de streep A Zandijk en S. van Homoet, beide uit Tholen, firiis- hen als nummers twee en drie. Ploegen Zo luidruchtig als de sprinters met hun brullende motoren be zig zijn, zo rustig is het aan de andere kant van het veld. Daar wordt in opperste concentratie, heel voorzichtig geploegd Alle acht deelnemers moeten een schuine reep land omploegen. Het terrein van iedere kandi daat is aan de ene kant 16 meter en aan de andere 24 meter breed In de klasse tweeschaar, rond gaande ploeg wint Th. Heijboer uit Sint-Annaland, in de klasse tweeschaar, wentelploeg zege viert F. Boudeling. Boudeling vertegenwoordigt ons land ko mende week in de wereldkam pioenschappen ploegen in Duitsland. In de drie- en vier schaarklasse, wentelploeg wint zijn neef G. Boudeling uit Anna Jacobapolder De beginners klasse, tenslotte, werd gewon nen door H. van Nieuwenhuij- zen uit Sint-Philipsland. Duopassagier bij botsing gewond MIDDELBURG - Bij een onge val tussen een bromfietser en een auto op het Plein 1940/Gortstraat in Middelburg is zaterdagavond om tien over half negen een achttienjarige duopassagier uit Nieuw- en Sint Joosland lichtgewond ge raakt. Het slachtoffer liep verwondin gen op aan zijn benen. De bot sing ontstond toen een 53-jarige automobilist uit Beemem (B) geen voorrang verleende aan de brommer, bestuurd door een achttienjarige Arnemuidenaar. Botsing door voorrangsfout GOES - Een 17-jarige bestuur ster van een bromfiets kwam za terdagmiddag omstreeks tien voor half een op de Buijs Ballot straat in Goes door een aanrij ding ten val. Een 33-jarige be stuurder van een personenauto verzuimde de vrouw voorrang te verlenen toen hij linksaf sloeg. Zij verloor de macht over het stuur en botste tegen een stilstaande auto. De vrouw bleef ongedeerd. Zowel de brommer als de twee personen auto's raakten beschadigd. City OnLine in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19