Hoek onttroond door HVV'24 Dansen op de Zeeuwse golfslag Voetballers Goes blijft niets bespaard PZC Borsels onderdeurtje surprise van toernoo sport maandag 24 augustus 1998 18 Hulstenaren nemen strafschoppen beter in finale Borsele Sloepoort Cup Bittere teleurstelling voor Patrick Tolhoek door Eldridge Pentury NIEUWDORP - Editie'98 van het toernooi om de Borsele Sloepoort Cup gaat voor HW'24 de boeken in als een om nooit te vergeten. De ploeg stel de in de voorbije week een hal- vefinaleplek veilig ten koste van Axel, Goes en RCS, zaterdag won de zondag-tweedeklasser zowaar de finale. Eerst moest het Borsels elftal eraan geloven, daarna versloeg HVV titelver dediger Hoek. Dat HVV beide keren een overwinning afdwong middels penalty's deed aan de vreugde in het Hulster kamp niets af. Ko Stoutjesdijk. coach van HW'24, bleef evenwel nuchter na de eindzege in Nieuwdorp. Terwijl zijn spelers vlak na de prijsuitreiking luidkeels hun feestje vierden, keek de oefen- meester van een afstandje toe. „Leuk zo'n overwinning. Mis schien ook nog wel een mentale opkikker voor de ploeg", zei Stoutjesdijk. „Maar meer waar de hecht ik er niet aan." Toch moest hij zijn ploeg com plimenten maken. Zoals ook Frans Vermeulen, de trainer van het onttroonde Hoek. had ge daan. Waarom HW drie keer had kunnen scoren - de stand na drie kwartier voetbal was 3-3 - tegen de zaterdag-hoofdklas ser? De mannen van Stoutjes dijk hadden veel agressiever ge speeld. „En met ploegen die dat doen, heeft Hoek momenteel nog veel moeite", zei Vermeulen zaterdag. Ronald van Sliedrecht zette Hoek met een bekwame boogbal op voorsprong, maar Dennis Rietjens trok de stand uit een strafschop gelijk (1-1). Door knulhg balverlies moest Hoek meer tegendoelpunten in casseren. Eerst onderschepte HW'er Dennis Rodrigo de bal op het middenveld en bracht hij Harm Rietjens in stelling (1-2). Daarna sneed Carlo Blommaert door de Hoekse defensie en pas seerde hij Hoek-doelman Chris- tof Verbiest. Hoek mocht de handen dichtknijpen dat inval ler Peter Vanoutryve tussen door voor 2-2 had gezorgd en met een tweede treffer voor kwam dat Hoek in de reguliere speeltijd al werd verslagen (3- 3). „We zijn nog niet waar we moeten staan", was het com mentaar van Vermeulen. Wat IHHHHHHi Programma bekervoetbal VLISSINGEN - Vanaf morgen (dinsdag) worden de eerste poulewedstrij den afgewerkt in het toer nooi om de districstbeker. Het programma: Poule 1: SKNWK - Bruse Boys. Goes - Zierikzee. Poule 2: Middelburg (zo) - Kloetinge, Arendskerke - Heinkenszand. Poule 3: Serooskerke - Oostkapel- le, SSV -Colpl. Boys. Pou le 4: Rillandia - Kruinin- gen, Yerseke - Wemel- dinge. Poule 5: Apollo - Kapelle, Patrijzen - Beve landers. Poule 6: Vlissin- gen -Middelburg (za). Ar- nemuiden - GPC. Poule 7: Meeuwen - Veere, Dau- wendaele - VCK. Poule 8: Temeuzen - Tern. Boys. Hoek - HW Poule 9: Dreischor - Duiveland, WIK - Ouwerkerk. Poule 10: Renesse - DFS, ZSC - Brouwershaven. Poule 11: Lewed. Boys - Wolf aarts dijk, Mevo - Wissenkerke. Poule 12: Volharding - Luctor, Hoedekenskerke - Borssele Poule 13: Kwa- dendamme - SVD, Nieuwdorp - Jong Am- bon. Poule 14: Robur - Hansw. Boys, Waarde - Krabbendijke. Poule 15: Zeel. Sport - RCS, Zee- landia - Domburg. Poule 16: Noormannen Nieuwland, SVR - Wal cheren. Poule 17: Sluiskil - Axel, AZW- Spui. Pou le 18: Groede - Breskens, Cadzand - Aardenburg. Poule 19: Graauw - Hon- tenisse, Clinge - Com Boys. Poule 20: Biervliet - IJzendijke, Hoofdplaat - Hulsterloo. Poule 21: Schoondijke - Oostburg, Philippine - Sluis. Poule 22: SDO - Zaamslag, Steen - Koewacht. Poule 23: Terhole - Vogelwaar de, Meto - Odio Poule 24: Alliance - Virtus, Zwalu- we-WHS Poule 27: Hal steren - Thol. Boys, SPS - Bergen. Poule 28: Stave- nisse - NOAD'67, WC - Dosko. Vrouwen. Poule 1: Aarden burg - Tem. Boys. Poule 2: Steen - Hulster loo; poule 3: ZSC - WIK, Bevelanders - DFS. Poule 4: Meeuwen - Vlissingen, Zeeland Sp. - Nieuwland. Poule 5: Amemuiden, Oostkapelle - D'daele. Poule 6: Patrijzen - Nieuwdorp, Kloetinge - SVD. Poule 7: NVS - Divo, SKNWK-Smerdiek Aanvang duels 19.00 uur. daarbij ook erg meespeelde, was de absentie van de geblesseerde Patrick Naudts. Toch had Hoek in de halve finale opvallend weinig moeite gehad met Kloetinge, mede-poulege- noot in de hoofdklasse B. Uit slag: 3-0. in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen. Hoek troefde Kloetinge, afgelopen weekend in trainingskamp in Cadzand, af op snelheid en fel heid. Kloetinge-trainer Diede- rikHiensch. „Dat was verklaar baar. Mijn spelers hadden een zware week achter de mg." Hoek kwam eenvoudig aan doelpunten, via Dimitri Mbuyu (2x) en Wesley Roman, die een prima indruk maakte. Kloetin ge deelde daarentegen slechts een paar spel denprikjes uit. Zowel Diederik Hiensch als Frans Vermeulen zal de reste- Pierre Withagen, aanvaller van HW'24, wordt fel op de huid gezeten door Hoek-aanvoerder Kurt Pacqué (links). foto Willem Mieras rende twee weken voor de sei zoensouverture benutten om de juiste balans i n zi j n ploeg te vin den. Vermeulen kent personele problemen. Omdat Kuit Pacqué nog een schorsing van drie duels moet uitzitten, Geert de Poorter voorlopig niet inzetbaar is en Danny ter Steege een midden- handsbeentje gebroken heeft. Om die reden probeerde Ver meulen in Nieuwdorp in de de fensie een aantal verschillende varianten uit. Morgen (dinsdag) krijgt Hoek alweer de gelegenheid om re vanche te nemen op HVV. Dan komt HW naar Hoek om het eerste bekerduel in poule acht af te werken. Ko Stoutjesdijk hoopt op een herhaling van het kunststukje van zaterdag, maar weet diep in zijn hart beter. „Frans Vermeulen zal zijn ploeg natuurlijk waarschuwen. Ik denk dat het nu voor ons heel moeilijk zal worden. Ik vrees dat we een pak op de broek krijgen. Borsele Sloepoort Cup. Finale: Hoek - HW'24 3-3 (1-1). HW wint na strafschoppen. 20. Ronald van Sliedrecht 1-0, 23. Dennis Rietjens 1-1 (strafschop), 24. Harm Rietjens 1-2, 25. Peter Vanoutryve 2-2, 33. Carlo Blommaert 2-3, 39. Peter Vanoutryve 3-3. Scheidsrechter: S. Telussa (Middelburg). Gele kaart Frank van Damme (Hoek). Strafschoppenserie. Hoek: Bent- schap Knook, Nijskens, Pacqué (mist). Van Sliedrecht, Mbuyu en Standaert (mist). HW'24: Harm Rietjens (mist). Dennis Rietjens, Van de Bossche, Blommaert, Zegers, Baert. Halve finale: Kloetinge - Hoek 0-3 (0-2). 11. Dimi tri Mbuyu 0-1 (strafschop), 13. Wes- ley Roman 0-2, 23. Dimitri Mbuyu 0-3. Scheidsrechter: A Sardjoe (Vlissingen). Rode kaart (2x geel): Olger van Panhuis (Kloetinge). van onze sportredactie NIEUWDORP - Het imago van zondag-eersteklasser Goes heeft bij de dertiende editie van de Borsele Sloepoort Cup we derom een fikse deuk opgelo pen. Het geplaagde team van Hugo Barends sloot het toernooi af met verlies (3-0) tegen Patrij zen en werd daardoor twaalfde van de dertien deelnemers. Een ander voormalig voetbal- bolwerk in het zondagvoetbal, Middelburg, eindigde als laat ste. Twee nederlagen op de laat ste speeldag, tegen Goes (5-1) en Patrijzen (2-0), bezegelden het lot van de derdeklasser. Terneuzen toonde zich de beste van de rest en werd vijfde. Om plaats 5 t/m 7: Terneuzen-RCS 1-1. Sander Ver meulen 0-1, MikevanRossem 1-1. SSV'65-RCS 1-1. Marcel van de Does 0-1, Paul Bom 1-1. SSV'65-Terneuzen 1-2. Antoine Thoen 0-1, Paul Bom 1-1, Thiery de Waele 1-2. Om plaats 8 t/m 10: Veere-Axel 2-0. Roepesh Bhagola 1- 0, Roepesh Bhagola 2-0. Arnemuiden-Axel 4-0. Wilbert Kusse 1-0, Johnny Crucq 2-0, Dies van de Ketterij 3-0, Dies van de Ket terij 4-0. Veere-Arnemuiden 0-0. Om plaats 11 t/m 13: Middelburg-Goes 1-5. Ron Brusket 0-1, Rinze Back 0-2, Lozano Acton 0-3, Ron Brusket 0-4, Jacco de Kok 0-5, Turan Dogan 1-5. Patrijzen-Middelburg 2-0. Ronnie Bek 1-0, Wilfred van den Dries 2-0. Goes-Patrijzen 0-3. Ronnie Bek 0-1, Stefan Rentmeester 0-2, Wilfred van den Dries 0-3. Eindstand: 1. HW'24; 2. Hoek; 3. Kloetinge; 4. Borsels elftal: 5. Ter- neuzen: 6. RCS; 7. SSV65; 8. Ame muiden; 9. Veere; 10. Axel; 11. Pa trijzen; 12. Middelburg. Topscorers: 1. Doeland (Kloetinge), Dhooge (Axel) 3, 3. Brusket (Goes), Bek (Patrijzen), Van den Dries (Pa trijzen), Bhagola (Veere), Van de Ketterij (Amemuiden), Bom (SSV'65), Van de Bossche (HW24), Jacco de Kok (Goes), Van Outrye (Hoek), Mbuyu (Hoek) 2. door Rudy Boogert NIEUWDORP - Het Borsels elf tal had zaterdag bij de Borsele Sloepoort Cup nog het meest weg van een groep carna- valvierders op een gala-bal. De vaalgroene broekjes en onop vallende witte shirts van het be scheiden ploegje staken schril af bij de felle, imponerende te nues van de Zeeuwse toppers HVV, Kloetinge en Hoek. Toch verraste het gelegenheidsteam vriend en vijand door zowel de latere winnaar HVV'24 als Kloetinge. tot een uiterste krachtsinspanning te dwingen. De tegenstelling tussen het Bor sels team en de andere drie hal- vefinalisten was aandoenlijk. Waar ICloetinge, Hoek en HW'24 in gesoigneerde, ruim bemeten kleedkamers vertoef den, moest het bijeengeraapte stelletje voetballers uit de regio in een robuuste op een container gelijkende caravan omkleden. Toen op een gegeven moment een kleedhokje vrijkwam, mocht het samenraapsel ver huizen naar ruimer oorden. De leider van het 'zooitje onge regeld', Jos van Belzen, vond het welvermakelijk. „Verschil moet er zijn. Ons ploegje heeft na tuurlijk niet zo'n grote naam in het Zeeuwse voetbal. Toch drong het onbeduidende allegaartje donderdagavond verrassend door tot de halve fi nales van de Sloepoort Cup door in de poule wedstrijden Ame muiden, SSV'65 en Patrijzen achter zich te laten. En nu mocht het ploegje, nota bene met spelers van onder meer Vol harding, Hoedekenskerke en Lewedorpse Boys, de degens kruisen met één van de hoog vliegers in het Zeeuwse voetbal: HVV'24. Maar Borsels-trainer Van Bel zen is als rasechte Arnemuide- naar de nuchterheid zelve en vooraf zag de realiteit kristal helder onder ogen. „Het is na tuurlijk naïef van ons om te den ken dat we kunnen winnen. Dondei'dag kende ik vlak voor de aftrap de helft van mijn spe lers nog niet eens. Met een dosis inzet en een portie geluk zijn we toen groepswinnaar gewor den." Dat dat geen toevalstreffer was, bleek in de halve finale tegen HVV'24. De Hulster ploeg had het eerste kwartier een licht overwicht, maar kwam niet? tot scoren. Elke minuut die ver streek zonder tegendoelpui vergrootte het zelfvertrouwt van de dappere Borselse stii ders. Ze kregen kleine kansjj iets grotere kansen en uiteindj lijk zelfs dotten van kanstj maar die waren niet besteed a; de eenzame spitsen Martini Hamer van Nieuwdorp en Ra; mond Mohr van Heinkenszaii. Mohr had samen met twi ploeggenoten zelfs voor voora: gaand aan de halve finale n( een oefenwedstrijd tegen Oos kapelle gespeeld. HVV'24 kwam tegen het verrai sende onderdeurtje gewoi goed weg met de uiteindelijl nul-nul. Bij de noodzakelijkgi worden strafschoppenseii bleek de routine van Zeeuwi Vlamingen echter doorslagg vend. Het Borselse sprook; spatte wreed uiteen. Toen restte slechts de troost! nale tegen reus Kloetinge. I hoofdklasser sloot het Borsel elftal in op de eigen helft e doelpunten konden niet uitbli] ven. Niels Lodewijk maakte d eerste treffer, Alex Lourens tweede, nadat hij eerst nog ee penalty had gemist. Ex-Kloj tinge speler Arjo den Dekki maakte vlak voor tijd de aai sluitingstreffer, maar de tij was te kort voor de gelijkmaka Het Borsels elftal was met <j vierde plaats toch de revelatj van het toernooi. Tijd voor woi dercoach Van Belzen om ee verklaring voor dit opmerkeüj ke succes te geven. ..Ik kan ni niet aan de indruk onttrekke dat het niveau van de Zeeuws top de laatste jaren achteruit! gehold. Ik mis de bezetenhei bij die spelers om echt goed] worden. Vroeger, toen ik zej nog speelde, praatte ik constat met mijn ploeggenoten ovi voetbal, over hoe we ons sp konden verbeteren en we gave elkaar aanwijzingen. We wan in die tijd kleine trainers in hi veld. Die instelling is er nii meer. De spelers praten onde ling nu meer over uitgaan enz Dat het Borsels elftal vieri wordt, dat moet toch eigenlij niet kunnen in dit deelnemen veld." Halve finale: Borsels elftal-HVV'24 0-0. HW: wint na strafschoppen. Scheid rechter: C.K. van der Linden (ffi meldinge). Om de derde plaats: Borsels elftal-Kloetinge 1-2. Nü Lodewijk 0-1, Alex Lourens 0-2, A jo den Dekker 1-2. Scheidsrechte A van de Ketterij (Vlissingen). Vlissinger Roel Verhulst weert zich kranig bij surfwedstrijden Domburg door Peter Godrie DOMBURG - „Kijk eens wat een dikke golf daar komt aan zetten. Daar zijn we gezegend mee." De speaker bij de golf- surf- en bodyboardwedstrijden, afgelopen weekeinde op de kustwateren van een asgrauw Domburg, gaat volkomen uit zijn bol. Hij probeert het rede lijk talrijk opgekomen publiek aan te zetten tot wat meer en thousiasme voor de prestaties van de surfers. Maar, vanaf de kant, waar het koud en winderig is, is het moeilijk te zien wat er precies op het water gebeurt en wanneer een actie geslaagd is of niet. Het decor waartegen het vierde golfsurfspektakel zich afspeel de, was niet bepaald om warm van te worden. Zowel zaterdag als zondag pakten grote, donke re wolken zich samen boven de kust van Domburg. Wonderlijk genoeg bleef het ogenschijnlijke gevaar beperkt tot een fikse bui. Regen of niet, de reflecterende zonnebrillen van deelnemers en publiek bleven de ogen bedek ken of werden modieus op het hoofd tussen de haren geplant. En als je geen haren zag, waren de koppen met een pet of muts bekleed. Kortom, als je bij de scene van het golfsurfen wilt horen, moet je op zijn minst aan die eisen voldoen. En je een bepaald taal tje aanmeten. Elke minuut hoor jewel de woorden 'super', 'tof' of 'stoer' om je heen. Eenmaal in het water kan er onmogelijk worden gekeken naar de kle dingvoorschriften en welke taal gebezigd wordt. Dan telt slechts één outfit: een strak zwempak met daarbij een plank om over de golfen van de zee te 'dansen'. De omstandigheden om te dan sen waren in Domburg behoor lijk gunstig. De Zeeuwse surfers vonden behoorlijk hun draai in de woelige zee. Vlissinger Bart Willemsen strandde in de kwartfinale bij het shortboar- den. Jaap Brust uit Veere en Koudekerkenaar Eric Roose brachten het tot de halve eind strijd in de categorie longboar- den. Verstoord Roland Marijs bleef qua resul taat ver achter bij zijn provin- c jegenoten. In de eerste heat van de tweedaagse wedstrijd lag de Vlissinger er al uit. Pech speelde daarbij wel een rol. Zijn optre den werd verstoord door die eni ge regenbui, waarin trouwens (iVT- Een surfer glijdt over de golven voor de kust van Domburg. de op het strand opgezette feest tent bijna de lucht invloog. Met man en macht kon de tent aan de grond worden gehouden, die vervolgens, om ongelukken te voorkomen, werd afgebroken. Besloten werd om de deelne mers uit de heat van Marijs op nieuw te laten starten. Maar het leek wel alsof de regen de golven van de zee had neergeslagen. Vijftien minuten golfsurfen brachten Marijs niet veel goeds. ..Er waren weinig hoge golven. Ik heb er niet veel kunnen pak ken." Roel Verhulst, met wie Marijs in november voor vijf maanden naar Indonesië vertrekt om te trainen, trof het de afgelopen twee dagen beter. Het tij zat hem letterlijk en figuurlijk mee. Za terdags was Verhulst in dezel fde groep ingedeeld als Nigel Sem- mens, een oud-Europees kam pioen. Echter, Semmens hoorde dat de heat zou zijn afgelast en was onverrichter zake wegge gaan. Verhulst: „Daar heb ik ge luk mee gehad". Zonder geluk vaart niemand wel, zeker niet bij het golfsur fen. Desalniettemin bewees Verhulst gisteren met de groten van Nederland mee te kunnen. In de kwartfinale had hij me teen een paar goede golven, waarvoor hij van de jury met voldoende punten werd beoor deeld om naar de halve eind strijd te kunnen. Toen dat bekend werd gemaakt, kreeg Verhulst felicitaties van alle kanten. Kennelijk had niemand -daarop gerekend. Tonny Hooft- man, zijn trainer, wel: „Verhulst is vanaf het begin een van de gasten geweest die heel veel in het water ligt. Alles draait bij om surfen. Er zit gewoon spirit in". Verhulst kreeg in zijn halve fi nale, waaruit de beste twee sur fers naar de ei ndstri j d gi ngente maken met twee kanjers uit Scheveningen. De ene heette Victor van de Kleij, vijfvoudig Nederlands kampioen short- boarden. De andere was Kees Vrolijk, die in 1997 de nationale titel shortboarden veroverde. Van de Kleij stapte nog voor het einde van de vijftien minuten durende heat uit het water, in de bijna zekere wetenschap in de finale te zitten. Veel geluk „Het was niet echt fantastisch", doelde Van de Kleij niet op zijn prestaties, maar op de kwaliteit van de golven. „Met ervaring heeft dit mets te maken, je moet gewoon heel veel geluk hebben. Het is een kwestie van wie in vijftien minuten de beste golfen heeft. Je kunt niet altijd eerste worden. Dat is onmogelijk." Overigens was de wedstrijd in Dormburg de eerste in twee jaar tijd voor Van de KleijHij zit na melijk vaker achter de organi satietafel van surfraces dan op het water. foto Ruben Oreel Stapte Van de Kleij fris het wa ter uit, plaatsgenoot Vrolijk keek wat wazig uit zijn ogen. In de kwartfinale kotste hij een Zeeuwse lekkernij uit in de zee. „Ik was een beetje misselijk van Zeeuwse mosselen", verklaarde hij later. De verkeerd gevallen mosselen verhinderdert niet dat Vrolijk een prachtige draai van 360 water op de golven maakte. In de finale deed Vrolijk zijn naam helemaal eer aan door zich in Domburg te laten kronen tot beste shortboarder. Tegen de capaciteiten van Van der Kleij en Vrolijk kon Verhulst niet opboksen. „De golfen die ik had, waren in het begin wel hoog, maar zakten weg." Daar heeft Verhulst in Indonesië, waar hij vanaf november vijf maanden gaat oefenen, geen last van. In Indonesië zijn alleen maar hoge golven en zijn de om standigheden ideaal. Geen re gen, geen kleine golven en geen asgrauw Domburg door Koen de Vries AYWAILLE - Hij had ge hoopt op een plaats bij de eerste tien en had gedroomd van een plekje op het podi um. Het Europees kampioen schap mountainbike werd voor Patrick Tolhoek uit Yerseke gisteren echter een bittere teleurstelling. De na tionale kampioen gaf in Ay- waille, een dorp in de Belgi sche Ardennen, na drie van de vijf ronden op. Zijn mo raal was tot het nulpunt ge daald. Tolhoek had zijn ambities aan de vooravond van het EK niet onder stoelen of banken gestoken. Waarom ook: in de voorbereiding reeg hij de overwinningen aaneen. Hij sprak toen de mussen nog dood uit de bomen vielen van topvorm en een gunstig par koers. Twee dagen voor het EK sloeg het weer echter om. En dat was een enorme streep door de rekening. Tolhoek (33) is op zijn best wanneer het snikheet is. „Het is mis schien een beetje te vochtig", gaf hij enkele minuten voor de start aan. Achteraf al lang en breed uitgerust van de vermoeienissen erkende hij dat hij toen al wist dat de kansen op een topprestatie geiïng waren. Maar zoiets ga je voor de start van een EK natuurlijk niet van de daken roepen, „Het parkoers was veel te glibberig. Na de eei-ste klim zag ik het nog wel zit ten. Ik zat bij de eerste vijf tien. Maar toen we eenmaal beneden waren wist ik het zeker, het zou mijn dag niet worden. Ik lag meteen op meer dan een minuut achter stand." Selectief Het waren begrijpelijke woorden van Tolhoek. Het parkoers van tien kilometer lengte in en om Aywaille was uitermate selectief. Meteen na de start een loodzware klim van bijna diie kilometer op La Redoute, de belang rijkste berg in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, ver volgens een afdaling, die al leen oj3 het lijf geschreven kan zijn van kamikazepilo ten, dalingspercentage tot vijftig procent, bochten van bijna 180 graden, door de blubber, zo hier en daar ge lardeerd met losse steenslag, boomwortels of diepe putten. Vervolgens nog een iets kor tere klim en daarna een ra zendsnelle afdaling naar het vlakke stuk van drie kilome ter dat leidt naar de finish. Tolhoek: „Als je weet dat jein de afdaling minuten verliest, heb je in de klim niet meer de moraal om alles op alles te zetten. Na drie ronden hield ik het voor gezien. Ik reed sa men met jongens die ik nor maal gespx-oken ver achter me laat." Domper Het was een domper voor een renner die van zichzelf weet dat hij goed kan pieken. „Daarom was ik vooraf ook zo positief. De vorm was goed en ik kan me helemaal op een wedstrijd zetten. Maar het blijkt dat ik sterker van de omstandigheden af hankelijk ben dan ik dacht." De gedachte van Tolhoek gingen ook even naar de sponsor, Be One Mountain bikes. „Voor mij is het balen, maar voor de sponsor ook. Ik heb zes weken vrijaf gekre gen om me voor te bei'eiden op deze wedstxijd. Dat is al lemaal voor niets geweest. Van Dooren Ondanks zijn opgave pro beerde Tolhoek zich toch nog verdienstelijk te maken in de eindfase van de wedstrijd. Zijn teamgenoot Bas van Dooren vocht in de slotkilo- meters met de Fransman Christophe Dupouey om de Europese titel. „Ik heb het laatste stuk nog naast Van Dooren gefietst en geroepen dat hij uit het wiel van die Fi'ansman moest komen. Dat lukte hem niet. Dupouey heeft veel meer routine dan Van Dooren. Bovendien kwam die Fransman terug van een achterstand van 45 seconden. Degene die zo'n kloof overbrugt, heeft men taal een groot voordeel." Dat bleek. Dupouey, die in 1996 in Bassano del Grappa (Italië) ook al beslag legde op de titel, was in de laatste ki lometers de snelste en het slimst. Van Dooren die op het Nederlands kampioenschap verslagen werd door Tol hoek, moest andermaal ge noegen nemen met de tweede plaats, Mirjam Dieleman uit Vlis singen werd in Aywaille vijf entwintigste bij de vrouwen junioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18