Heerenveen pakt eerste punten *°HA100 Ronaldo wil sores vergeten Ook Meulestede te sterk voor Hoek IOC wil bureau voor dopingbestrijding Herrewegh blijft Van Heese de baas effrey Talan matchwinaar in openingsduel met FC Twente Boetes voor dopingverdachten Wolverhampton huurt Connolly Turken willen Djorkaeff weren Krajicek naar derde ronde Christophe Rinero stapt af uitslagen Mexicaansen betrapt op dopinggebruik 1 f m T* Schipper praat met Haasdonk an onze sportredactie lEERENVEEN - Aan het eind an vorig seizoen ging het tus- Heerenveen en FC Twente in je troostfinale van de KNVB- eker om een plaats in de Euro- ja Cup II. Heerenveen won. Gis- feravond stonden beide teams B Heerenveen weer tegenover ttkaar, nu aan het begin van de ueuwe competitie. Opnieuw ^as Heerenveen de sterkste jloeg: 1-0. eide ploegen begonnen gehan- icapt, wegens blessures en :horsingen. Bij de Friezen ont- raken onder anderen Hansma n Mitrita (schorsingen), Ebie- Constantinovici en On- ruzuruike (blessures). FC wente had Bosman, door een nieblessure nog niet geheel fit, p de bank. Oude Kamphuis en 'latvoet waren geblesseerd, de in Antti Sumiala had inter- andverplichtingen. Bij de ge- lesseerden uit Twente voegde ich tijdens de wedstrijd nog leugelverdediger Dennis Huls- off. Hij blesseerde zich tijdens en sprint, greep naar de ham- tring en moest gewisseld wor- en. Iet vertoonde spel was mede oor de personele problemen liet best. Gestreden werd er rel, maar hoogstaand was het «rste duel van het voetbalsei- :oen 1998/'99 zeker niet. Ster ier, het barstte van de persoon- ijke fouten. Beide ploegen :wamen vooral voor rust nau welijks tot fatsoenlijke kansen, let doelpunt, twee minuten /oor rust, kwam voort uit een nappe individuele actie van echterspits Talan. Hij omzeilde paar tegenstanders en ichoof de bal vervolgens langs loelman Boschker. .Terugspeelbal n de rust greep trainer Foppe de Haan in door de zwakke linker Tzvetkov te vervangen Gusatu. De Roemeen ging de punt van de aanval spelen, Dennis de Nooijer vlak ach ter zich. Maar voordat Gusatu aan aanvallen kon gaan denken, moest hij achterin helpen puin ruimen. FC Twente begon offen- sief aan het tweede bedrijf. Verdediger Gérard de Nooijer raakte er zo van in de war dat hij jeen onbegrijpelijke terugspeel bal losliet, zo in de voeten van de Twentse aanvaller Vennegoor of Hesselink. Die bewees vervol- gens niet in de wedstrijd te zit ten door Vonk te laten redden. Een minuut later deed de lange spits het beter. Verdediger Te vreden moest Vennegoors kop bal uit eenhoekschop van inval ler Sobiech van de lijn trappen. Countervoetbal De Friezen beperkten zich in tussen tot countervoetbal, blij met de magere voorsprong. De Haan zei voor dit seizoen al zijn ploeg wat realistischer te laten spelen. Dat houdt in niet altijd aanvallen, maar vooral ook eens aan het resultaat denken. Zoals De Haan het zelf zei- „Het pu bliek vermaken blijft ons doel, maar er worden wel overwin ningen verwacht." Zijn ploeg nam de les ter harte, maar het hielp Heerenveen gis teren alleen maar in de proble men. FC Twente werd dreigen der en nam steeds beter het initiatief. Het uitverdedigen van Heerenveen was vooral pa niekerig. Om de aanval van FC Twente meer inhoud te geven bracht coach Meyer een kwar tier voor tijd Bosman in, die de plek van de Belg De Witte over nam. Enkele minuten later had Bos man nog slechts negen ploegge noten, omdat scheidsrechter Bossen rood gaf aan Erik ten Hag. De verdediger maakte in de ogen van de arbiter een tack le van achteren, met als slacht offer invaller Pahlplatz. Met een man minder waren de bezoekers nog extra onmachtig, Heerenveenkwam zelfs weer tot enkele gevaarlijke aanvallen. Resultaat kwam daaruit pas vijf minuten voor tijd. toen Van Halst in het eigen strafschopge bied Pahlplatz onderuit haalde. Gusatu schoot de bal na een lamlendigde aanloop naast. Nadelige gevolgen had de mis ser niet: Heerenveen behield haar voorsprong, hoewel Gé rard de Nooijer seconden voor het eindsignaal op de lijn nog redding moest brengen. Gezien de ambities van de ploegen, een plaats in de subtop, moeten bei de trainers nog veel werk ver richten. In de huidige vorm heb ben beide teams nog weinig te zoeken in de top van het klasse ment. Om in het geval van Hee renveen over Europa nog maar te zwijgen. Heerenveen - FC Twente 1-0 (1-0). 43. Talan 1-0. Scheidsrechter: Bos sen. Aantal toeschouwers: 13.500. Rode kaart: 80. Ten Ilag (FC Tiven- te). Gele kaart: Tevreden (Heeren veen). Hulshoff (FC Txoehte). Bij zonderheid: Gusatu Heerenveen mist in de 86e minuut een straf schop. Heerenveen: Vonk; Tevreden, Klom- pe, Gérard de Nooijer en De Visser; Houttuin, Radomski en Samardzic (64. Pahlplatz); Talan, Dennis de Nooijer en Tzvetkov (46. Gusatu). FC Twente: Boschker; Hulshoff (41. Sobiech), Ten Hag, Hoogma en Kar- nebeek; Steinmann, Van Halst, Ten Caat (24. Van de Paar) en TerAvest; Vennegoor of Hesselink en De Witte (75. Bosman). ANP Dennis de Nooijer wordt onderuit gehaald door Twente-verdediger Erik ten Hag (rechts), die later in de wedstrijd met een rode kaart van het veld werd gestuurd. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie LAUSANNE - Het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) wil een nieuw bureau oprichten dat zich wereldwijd met de be strijding van doping in de sport gaat bezighouden. De werkne mers van deze 'task force' zullen zich vooral bezighouden met het uitvoeren van controles op het gebruik van verboden pres- tatiebevorderende middelen buiten de competitie om. Voorzitter Juan Antonio Sama ranch zal het idee begin februa ri, bij een „wereldcongres tegen doping" in Lausanne, aan de 35 internationale olympische sportfederaties voorleggen. De Spanjaard heeft „een olympi sche beweging tegen doping" met uniforme richtlijnen voor ogen. Sinds '94 bestaat er al wel een medische code met voorschrif ten over dopemisbruik, com pleet met testmethoden, lijst verboden middelen en sancties. Tot dusver hebben de meeste in ternationale bonden, behalve bij Olympische Spelen, echter hun eigen manier van controle ren en straffen. De onderlinge verschillen daarbij zijn erg groot. Of de dopingstrijdkrachten - de zwembond FINA lanceerde het zelfde plan al begin dit jaar bij de WK in Perth - ook hun werk kunnen doen in landen als Chi na blijft natuurlijk de vraag. ,,We hopen van wel", zei Sama ranch. Hij vertelde dat de op te richten organisatie zal worden gefinancierd met geld dat het IOC ontvangt voor televisie rechten. Die rijke bron moet ook helpen bij het opzetten van meer, hooggekwalificeerde dopingla- boratoria. Samaranch vertelde donderdag na de bijzondere vergadering in Lausanne dat het IOC tevens een mobiel lab wil inrichten. Dat zal worden ingezet in landen die niet zelf beschikken over door het IOC goedgekeurde faciliteiten. ANP/RTR/DPA BERLIJN - In het tweede dopingproces tegen trainers en artsen van de zwemclub TSC Berlin heeft de rechter een oe- fenmeester en twee dokters veroordeeld tot geldboetes. Het proces tegen de twee andere trainers wordt stopgezet na het betalen van een boete. Arts Ulrich Sünder kreeg de hoogste boete. Hij moet een bedrag van omgerekend 30.000 gulden be talen. Zijn collega Dorit Rosier kreeg een boete van 7600 gul den. Trainer Peter Mattonet werd veroordeeld tot een bedrag van 7200 gulden. Bernd Christochowitz moet 8250 gulden be talen, Klaus Klemenz 3300 gulden. Ondanks dat zij hadden bekend verboden middelen te hebben toegediend, werd hun zaak werd hiermee afgedaan. Het stopzetten van een recht zaak in ruil voor een geldboete is in Duitsland mogelijk als de rechter de schuld van de beklaagden minimaal acht en een lang proces daarvoor overdreven vindt. De drie trainers en twee artsen werd het aanbrengen van het lichamelijk letsel bij minderjarigen tenlastegelegd Dat gebeurde in totaal zeven tien keer in de periode van 1974 tot 1989. Sünder werd in elf gevallen schuldig bevonden. Rosier in negen en Mattonet in zeven. SID ROTTERDAM - Feyenoord verhuurt David Connolly dit sei zoen aan Wolverhampton Wanderers, dat tevens het recht op koop bedong. Lopende het seizoen kan de Engelse eerste divi sieclub de optie lichten, zodat de Ierse spits tussentijds kan worden verkocht. De 21-jarige Connolly werd vorig seizoen aangetrokken door Feyenoord. De Ierse international dwong echter nooit een basisplaats af bij de club op Zuid. GPD ANKARA - De Turkse regering beschouwt Youri Djorkaeff als ongewenste gast. De Franse international was door de FIFA uitgenodigd voor het wereldelftal dat op 29 oktober in Istanbul tegen Turkije speelt. Het duel moet de 75e verjaar dag van de Turkse republiek opluisteren. Djorkaeff wordt door de machthebbers in Ankara beticht vim anti-Turkse sympathiën. De voetballer, wiens moeder uit Armenië afkom stig is, zou hebben ingestemd met de Franse mening dat het voormalig Osmaanse rijk in 1915 een volkerenmoord in Ar menië had gepleegd. De Franse uitlatingen leidden in Turkije al tot protesten en een gespannen situatie tussen beide lan den. Volgens de Turkse regering heeft Djorkaeff bij een toer nooi in juni in Marokko verklaard, dat de Franse historische kennis voor hem een persoonlijke steun vormde. De Turkse voetbalbond heeft aangegeven dat de komst van Djorkaeff de festiviteiten niet mag overschaduwen. DPA NEW HAVEN - Richard Krajicek heeft de derde ronde van het tennistoernooi'in New Haven bereikt De als vierde geplaats te Hagenaar, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te ko men. versloeg in zijn eerste optreden de Amerikaan Malivai Washington in twee sets. 7-5 en 6-4. ANP ROCHECHOUART - Christophe Rinero heeft de Ronde van de Limousin verlaten. Rinero stapte gisteren halverwege de derde etappe af. De Fransman reed op dat moment in de lei derstrui. Rinero won dinsdag de eerste etappe van de Franse etappekoers. Woensdag wist de renner uit de Cofidis-ploeg zijn koppositie te consolideren. Zijn landgenoot Gilles Maig- nan volgde hem in het klassement op één seconde. Vincent Ca- li, een land- en ploeggenoot van Rinero, deed n de derde etap pe een geslaagde greep naar de macht Cali kwam met een voorsprong van ruim driekwart minuut in finishplaats Ro- chechouart aan. RTR -idoor Michel Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Wouter Herrewegh, als eerste geplaats te tennisser in de Dl-categorie van het 14e Kloosterse Wind- toemooi in Kloosterzande, be haalde een benauwde zege op wedstrijdleider Perry van Hee se. In een wedstrijd die in totaal twee en een half uur in beslag nam, won Herrewegh de beslis sende derde set met 6-3. In de halve finale komt Herrewegh uit tegen Martien Sponselee. De als tweede geplaatste Philip pe de Baets speelde ook een ma rathonpartij. De Baets versloeg m een drie uur durende wed strijd Helmut Crombeen. De eerste set ging nog vrij vlot naar MARACAIBO - Twee Mexi caanse sportvrouwen zijn bij de Maracaibo Spelen betrapt op doping. Dezwemster Daniela Erendira Villegas en de wielren- ster Nancy Llarely Contreras reageerden positief bij een do- pingtest. Het tweetal veroverde zeven medailles. In een communiqué heeft de organisatie van de Pan- Amerikaanse Spelen bekend gemaakt dat in de urine van Erendira Villegas, winnares van zes medailles, sporen van ana bolen steroïden zijn aangetrof fen. Llarely Contreras, goed voor één gouden plak, werd be trapt op het gebruik van efedii- De Mexicaanse delegatie heeft een contra-expertise aan gevraagd. De vrouwen ontken nen verboden middelen te heb ben genomen. Bij de Spelen in Venezuela won Letitia Vriesde de 800 meter. De in Nederland woonachtige Surinaamse fi nishte in een tijd van 2.00,24. EFE Crombeen met 1-6, maar daar na speelde De Baets de wed strijd op vastheid uit en zege vierde met 7-5 en 6-3. De Baets speelt in de halve finale tegen Tom de Rijk. In de D35+ catego rie is Guido de Rechter uit Ter- neuzen als eerste doorgedron gen tot de finale. In de halve eindstrijd won De Rechter van Honny van Dorsselaar met 6-1 en 6-3. In de finale speelt De Rechter tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Johnny Smet en Martien Sponselee. In de C2-categorie verliep het voor Guido de Rechter slechter. In zijn openingspartij tegen Maikel van Jole kreeg De Rech ter geen enkele kans: 6-0 6-1. Op hetzelfde schema was Ludo de Bakker te sterk voor Edwin Sin- ke en plaatste hij zich voor cle kwartfinale, waarin hij uitkomt tegen Ronald de Footer. Veronique Verhaegeh bl i j f t win nen bij de vrouwen in de Dl-ca tegorie. De toernooiwinnares van de onlangs gespeelde toer nooien in Temeuzen en St. Jan steen bleef eenvoudig overeind tegen Karin Pijpelink. Verhae- gen won met 6-1 en 6-2 en komt in de kwartfinale uit tegen Anouschka Asselman. Desiree de Schepper/Dennie Cappendijk, favoriet bij de mannendubbel C2, kreeg in de kwartfinale behoorlijk veel te genstand van Jos Hevman/Paul d'Hooghe. Toch ging De Schep- per/Cappendijk na twee sets door naar de halve eindstrijd. Hierin ontmoet het duo Ralph Zegers/Dennis de Block. In het gemengddubbel Cl won Bea trix Verhaegen/Pascal van Poecke in het openingsduel in de poule van Mirella van Broeck/Dennis cle Block. Ver- haegen/Van Poecke behaalde een 6-2 6-0 zege en komt nog uit tegen Nancy Verstraeten/Gino Roctus. In de C2-categorie zorg de het koppel Sandra d'Hooghe/Desiree de Schepper voor een verrassing door het duo Claudia Vermunt/Sjef Bogaert uit te schakelen. vang nze spo rt red actie MILAAN - Ronaldo en Ronaldo alleen heeft de beslissing geno men om op 12 juli de WK-finale Frankrijk - Brazilië (3-0) te spe len. De voetballer, die voor de wedstrijd in Saint-Denis onwel werd, heeft dat gisteren gezegd bij terugkeer in Milaan. Daar hoopt de 21-jarige aanvaller door nieuwe successen met zijn club Internazionale alle sores zo snel mogelijk te kunnen vergeten. Ronaldo ontkende berichten van zijn land- en ploeggenoot Ed- mundo, die stélde dat sponsor Ni ke had aangedrongen op de aan wezigheid van de ster aanvaller. „Bondscoach Zagallo heeft me voor de wedstrijd gevraagd of ik me in staat voelde te spelen. Daarop heb ik ja geantwoord", al dus de oud-PSV'er. „Ik wilde de finale spelen, tegen elke prijs." Ronaldo deed nog eens uit de doe ken hoe de twaalfde juli hem overkwam. ..Tussen de middag heb ik iets gegeten en daarna ben ik teruggegaan naar mijn kamer om te rusten", zei Ronaldo. „Toen ik wakker werd, voelde ik me heel slecht. Ik had overal pijn. Ik ben toen weer iets gaan eten. de dok toren zeiden dat het darmklach tenwaren." AFP p Ronaldo keerde gisteren terug in Milaan waar hij tijdens een pers conferentie het shirt van In lei- met het nummer negen liet zien. foto Antonio Calanni/AP J Atletiek VLISSINGEN - Oostkapelle-voetballer Wilfred Schipper onder handelt met het Belgische Haasdonk over een eventuele overgang. Haasdonk heeft de 25-jarige aanvaller uit Grijpskerke een aanbie ding gedaan. „Haasdonk speelt eerste klasse provinciaal. Dat ni veau zit ongeveer tussen de Nederlandse hoofdklasse en de eerste klasse in. De aanbieding die ik heb gekregen, ziet er mooi uit", zei Schipper gisteren. Wanneer hij een beslissing neemt, is niet bekend. „Ik heb bedenktijd gevraagd, maar ben er nog niet over uit. Maar het is net zo goed mogelijk dat ik bij Oostkapelle blij fDe onderhan delingen met Haasdonk lopen via mijn vader." van onze sportredactie VLISSINGEN - De voetballers van Terneu- zen zetten in Kruiningen de goede reeks van de oefencampagne voort. De rood-zwarten wonnen met 4-0. Hoek verloor opnieuw. Op eigen veld troefde het in de Belgische eerste klasse provinciaal uitkomende Meulestede de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser met 1-0 af. Hoek-Meulestede 0-1: Hoek speelde zonder de geblesseerden Geert de Poorter (spier blessure) en Danny ter Steege, die afgelopen dinsdag in het verloren duel met Maldegem een handblessure had opgelopen. Ook zag de ploeg John Bentschap Knook na een har de bal tegen zijn hoofd uitvallen. De gerou tineerde Belgen trokken zich veelal massaal terug en scoorden kort na rust uit een scrim mage door een treffer van De Keukelaere. Hoek was na rust veel meer in balbezit, kreeg een paar kansjes, maar kwam niet tot scoren. Kruiningen-Terneuzen 0-4: Terneuzen was in de eerste helft al meer in balbezit, maar Kruiningen creëerde zich met uitvallen een paar goede mogelijkheden. Na een uur spe len opende Thierry de Waele de score (0-1). Een conditioneel sterker Terneuzen ver grootte de marge door drie treffers in de laatste tien minuten. Danny van de Velde, Barn- van der Hooft en Peter Nieskens wa ren de doelpuntenmakers Philippine-Hulsterloo 3-1: Twee aan elkaar gewaagde ploegen hielden elkaar tot aan de rust in evenwicht. Ostar Dieleman opende voor de thuisploeg de score (1-0). waarna TonnieBleijenberg gelijkmaakte (1-1). Inde Boedapest. EK. Mannen 200 meter, eer ste serie: 1. Golding (GBr) 20,39.2. Doug las (Nedl 20,55. 3. Cheval (Fra) 20,59. Derde serie: 1 .Turner (GBr) 20,63,2. Mar- coullides ICyp) 20,74,3. Ryan (Ier) 20,76, 4 Van Balkom (Ned) 20,88. Van Balkom en Douglas naar halve finale. 400 m, eer ste halve finale: 1Czubak (Pol) 45,22, 2. Richardson (GBr) 45,41, 3. Haczek iPoll 45.68, 4. Saber (Ita) 45,78 Tweede halve finale: 1Thomas (GBr) 44,82, 2. Macho- wiak (Pol) 45,08. 3. Canal (Spa) 45,29, 4. Wariso (GBr) 45.59.1500 m, finale: 1 Es- tevez (Spa) 3.41,31,2. Silva IPor) 3.41,84. 3. Cacho (Spa) 3.42,13, 4. Whiteman (GBr) 3.42,27, 5. Mayock (GBr) 3.42,58, 6. Yaies (GBr) 3.42,63, 7. Stenzei (Dui) 3.42.75.8. Chekhemani (Fra) 3.42,92.400 m horden, finale: 1. Januszewski (Pol) 48,17, 2. Masjenko (Rus) 48,25, 3 Mori (Ita) 48,71,4. Silva (Por) 49,02,5. Zadoin- ov (Mol) 49,10,6. Ottoz (Ita) 49,15. 7. Mu- zik (Tsj) 50,51, 8. Shirjajev (Rus) 50,94. 3000 m steeple, eerste serie: 1. Di Pardo (Ita) 8.26,52, 2. Ostendarp (Dui) 8.26,92, 3. Svenoy (Noo) 8.26,92,4. Lambruschini (Ita) 8.27,05, 5, Eliseo Martin (Spa) 8.27.35.9, Laros 8.38,89 (uitgeschakeld). Tweede serie: 1. Luis Martin (Spa) 8.27,31, 2. Moran (Spa) 8.27,46, 3. Kalla- bis (Dui) 8.27,54, 4. Wojcik (Pol) 8.27,79, 5. Green (Dui) 8.27,98, 6. Tahri (Fra) 8.28,30,7 Carosi (Ita) 8.28,77. Tienkamp: 1 Nool (Est) 8667 punten, 2. Hamalainen (Fin) 8587,3. Lobodin (Rus) 8571,4. Mag- nusson (IJs) 8552,5. Dvorak (Tsj) 8506,6. Sebrle (Tsj) 8477, 7. Szabo (Hon) 8392; 11. Rosendaal (Ned) 8135. Vrouwen. 400 meter, eerste halve finale 1Breuer (Dui) 50,79,2. Curbishley (GBr) 51,43, 3. Spuri (Ita) 51,74, 4. Rurak (Oek) 52,36. Tweede halve finale: 1Foechsova (Tsj) 50,87, 2. Rohlander (Dui) 51,04, 3. Kotlyarova (Rus) 51,08, 4. Fraser (GBr) 52,05, 800 m, finale' 1. Afanasjeva (Rusl 1.58,50, 2. Ewerlóf (Zwe) 1.59,61,3. Graf (Oos) 2.00,11,4. Szekely (Roe) 2.00,56, 5. Kirilova (Bul) 2.00,66, 6. Meissner (Dui) 2.01,36, 7. Doeknova (WRu) 2.02,14. Uit gevallen' Mikhailova (Rus). 10 km snel wandelen. finale: 1. Sidoti (Ita) 42.49, 2. Alfridi (Ital 42.54, 3. Feitor (Por) 42.55, 4. Urbanik-Rosza (Hon) 42.59, 5. Vasco (Spa) 43.02, 6 Radtke (Pol) 43.09, 7. Ryasjkina (Rus) 43.37, 8. Kardapoltseva (WRul43.38 Hinkstapspringen,finale: 1 Vasdeki (Gri) 14,55 m, 2. Kasparkova (Tsj) 14,53. 3 Marinova (Bul) 14,50. 4. Mateescu (Roe) 14,46.5. Lebedeva (Rus) 14,25, 6. Govorova (Oek) 14,24, 7 Saf- ronova (WRu) 14,01, 8. Donkina (Rus) 13,92. Kogel, finale' 1 Pavlysj (Oek) 21.69, 2. Korzjanenko (Rus) 19,71, 3. Korolsjik(WRu) 19,23,4. Kriveljova (Rus) 19,08, 5. Zakowicz (Pol) 18,77,6. Kleinert (Dui) 18,48, 7 De Bruin (Ned) 18,28, 8 Chorchoeljova(Wru) 18,17,9.Storp(Dui) 18,16, 10. Koeman (Ned) 17,99, 11. Za- bawska (Pol) 17,69, 12. Lundahl (Fin) 17,33. Golf tweede helft sprong Philippine beter met de kansen om. Ostar Dieleman en Paul Floors bepaalden de eindstand op 3-1 Groede-Spui 3-6: Een met veel invallers spelend Groede verloor kansloos van Spui. dat bij rust met 2-1 leidde Voor Spui scoor den Alex en Jurgen Meijer. Jelmer de Mees ter, Vincent Koster en Martin Kalisvaart (2x). Nico Sol en Davy Maes (2x) troffen voor Groede doel. Zaamslag-Breskens 2-3: Een sterk verjongd Zaamslag was in de eerste helft de betere ploeg, maar verzuimde afstand te nemen. Emiel Elzinga (1-0) en Brian Verhulst (1-1) zorgden voor een gelijke stand bij rust. Na de hervatting zette Erik Tissink de thuis ploeg op voorsprong, maar Elmar Lauret verzette met twee treffers de bakens in het voordeel van Breskens. Straffan (Ier). European Open, Stand na eerste ronde: 1. Gronberg (Zwe) 68, 2. Clarke (GBr) 69, 3. Wessels (ZAf), Cea (Spa), Hainline (GBr), Harrington (Ier), Torrance (GBr), Mackenzie (GBr) 71, 52, o.a. Muntz (Ned) 75. Stirling. Brits Open amateurs, vrouwen. Stand na tweede ronde: 1. Nijenhuis (Ned) en Larsson (Den) 147 slagen, 3. Juul (Den), Fowler (NZe) en Hackett (GBr) 148, 14. o.a. Zelsmann 152. Van Tienho ven uitgeschakeld. Sportprijsvragen Lucky 10. Winnende getallen van 20 au gustus: 3-5-6-9-11-17-22-24-30-41-45- 49-62-65-71-72-75-77-79-80. (onder voorbehoud) Tennis New Haven (VSt). Mannen, 1,7 miljoen gulden. Derde ronde: Kucera (Slw/7)- Siemerink iNedl 6-4 7-5 Kloosterzande. 14e Kloosterse Wind- toernooi. HE C2, eerste ronde: L. de Bak- ker-E. Sinke 6-2 6-4, M. van Jole-G. de Rechter 6-0 6-1 HE D1. kwartfinale: W Herrewegh-P van Heese 6-44-66-3, F. de Baets-H. Crombeen 1-6 7-5 6-3. HE D35, halve finale: G. de Rechter-H. van Dors selaar 6-1 6-3. DE D1. eerste ronde: V. Verhaegen-K. Pijpelink 6-1 6-2. DE D2, eerste ronde: M. Rens-B. Sponselee 6-1 6-2 Kwartfinale: S. de Witte-C. van Mee- le 6-3 6-3. L Kint-S Lambert 6-4 6-7 6-4. HD C2, kwartfinale: De Schepper,Cap- pendijk-Heyman/d'Hooghe 7-5 6-4. HD Dl, kwartfinale. Bouwens/lvens-Thoen/ De Saegher 4-6 6-1 6-2. HD D2, halve fina le: Sey/Jutte-Duchetne/Boone 7-6 6-4. DD D2. kwartfinale: Van de Bulck/Rens- Tommel/Lambert 3-6 7-5 7-5, Dankaart' De Klerk-Van Zwol/De Bakker 6-3 7-5 GD Cl, poule: VerhaegervVan Poecke-Van Broeck/De Block 6-2 6-0. GD C2, kwartfi nale: Asselman/Asselman-Van Damme- Mens 6-3 6-4. Halve finale: d'Hooghe/De Schepper-Vermunt/Bogaert 6-3 6-4. GD Dl, eerste ronde: d'Hooghe/De Booy Tommel/Tommel 6-2 6-0, Van Schijndel/lvens-Van Dierendonck/Van Dorsselaar 3-6 6-0 6-3 GD D35, poule Van DierendonclWan Dorsselaar-Van de Kieboom/Van de Kieboom 6-3 6-3. GD D2, kwartfinale: Huisman/Elve-Scheer- ders/Neve 2-6 6-1 6-1. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Twente 1-0. Wielrennen Ronde van Burgos. Vierde etappe, Quin- tanauria-LasLagunasdeNeila: 1. Piepoli (Ita) 159 km in4.29 54,2. Laurent Jalabert (Fra) 0.25,3, Jimenez (Spa) 0.35,4. Olano (Spa), 5. Van de Wouwer (Bel) 1.31, 47. Boven 5.19,88. Lotz 12.25,89. Blijlevens, 90. De Jongh, 96. Van Kessel 13.35,100. Jonker 14.42, 101. Asmaker 15.01, 103. Koerts 16.10, 104. Hiemstra, 105. Vries 16.10. Klassement: 1 Olano 13.47.00, 2. Laurent Jalaberi 0.03, 3. Piepoli 0.56, 4 Casero(Spa) 1.21,5 Escartin (Spa) 1.4S. 43. Boven 6.09. 84. De Jongh 13.15, 90. Jonker 15.15, 92 Van Kessel 16.36, 94 Lotz 17 40, 97. Blijlevens 18.23, 98 Vries 18.29, 103. Koerts 20.12, 105. Asmaker 21.43,107. Hiemstra 23.48. Ronde van de Limousin. Derde etappe. Bourganeuf-Rochechouart' 1. Cali (Fra) 186 km in 4.42,13, 2 Julich (VSt) 0.38, 3 Ferti (Ita) 0 46, 4 Lino (Fra) 0.47, 5. Dela lande (Fra). Klassement: 1. Cali 13.49.15, 2. Julich 0.38. 3 Durand (Fra) 0.47, 4. Delalande. 5 Lino Ronde van Portugal. Elfde etappe, Povoa do Varzim-Porto: 1 Raimondi (Ita) 176,3 km in 3.29.12, 2, Zanotti (Ita), 3. Liberato (Por), 4. Vainsteins (Lit), 5. Conté (Ita). Klassement'. 1 Belli (Ita) 44.30 43. 2 Ser- pellmi (Ita) 0.03,3. Frattini (Ita) 1.37,4. Ro- drigues (Por) 2.33. Lissone (Ita). Coppa Agostini: 1. Tafi (Ita) 200 km in 4.42.512. Celestino (Ita), 3. Lu- pl (Ita), 4. Faresin (Ita), 5. Gentili (Ita). Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Tien de etappe, Saint-Louis-Gérardmer: 1. Dahle (Noo) 115 km in 3.33,37, 2 Heeb (Zwi) 0.24, 3. Pucinskaite (Lit) 0.25, 4. Polkanova (Rus) 0.33,5. Cappellotto (Ita) 0.37, 9. Vink 0.55, 37. Vermast 4.42, 49. Melchers 8.05, 53. Klep 9.33. Klasse ment: 1. Pucinskaite 35.01.02,2. Luperini (Ita) 1.07.3. Cappellotto 1.57,4. Polkano va 4.12, 5. Rasa Polikeviciute (Lit) 6.41. 22. Vink 48.58, 45. Melchers 2.02.23, 53. Vermast 2 39 51, 55. Klep 2.50.55. Ronde van Oostenrijk voor vrouwen. Eerste etappe, Lübnitz-Deutschlands- berg: 1. Hihilijova (Oek) 69 km in 1.46.26, 2. Kupfernagel (Dui) 0.07,3. Saarelainen (Fin) 0.17,4. Huizebosch 0.26.38. Kelder huis 2.49, 41 Lieftink 2.59. 49. Gemser 3 10. 53 Van Tol 3.34, 59. Bosman 3.51. Tweede etappe, Deutschlandsberg- Sankt Stefan: 1 Sojrtsjoek (Oek) 79 km in 2.02,58. 2. Hihilijova 0.10. 3. Kupferna gel, 15. Huizebosch 1.01, 41. Kelderhuis 2.07, 44. Gemser 2.22, 45. Lieftink, 58. Bosman 4.02, 59. Van Tol 4.05. Klasse ment: 1 Hihilijova 3.49.18, 2. Kupferna gel 0.07. 3. Saarelainen 0.27, 10. Huize bosch 1.23, 40. Kelderhuis 4.52. 43. Lieftink 5 17,46. Gemser 5.28,54. Van Tol 7.35.55. Bosman 7.49.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 45