Terneuzen waist over Goes heen PZC Middelburg stadskampioen Vermeulen sterkste in Zomid-zwemtocht Weinig spanning bij cross in Wemeldinge Tennisster Ketting verrast met twee titels in Vlissingen Wilfred Schipper gevierde man Oostkapelle sport 17 Peter Rotte wint zwemmarathon Hogesteger belandt bij St. Marks Goed resultaat Saskia Herrebout Vijfde plaats Van Tongeren Zilver voor triatleet Koole Tolhoek wint in Luxemburg Broers Felius onklopbaar in Aardenburg Ria en Groede spectaculair in evenwicht uitslagen Swift en Fortis sterk van start maandag 17 augustus 1998 bw Middelburger Jacco de Looff (rechts, staand) scoorde in de finale drie keer. foto Lex de Meester BRUGGE - Duursporter Peter Rotte (55) heeft tijdens de zwemmarathon Damme-Brugge de eerste plaats behaald in de categorie H50. Hij klokte een tijd van 1 uur, 35 minuten en 35 seconden, ruim zeven minuten sneller dan nummer twee André Busschaert. Derde werd Edward van Onckelen in 1.44.49. Met een wedstrijd van zaterdag in de benen en ge plaagd door tegenstroom bleef Rotte zes minuten boven zijn vorig jaar gevestigd persoonlijk recordHet totaalklassement werd gewonnen door de Nederlander Rik Mans die voor de 5 kilometer 1.02.10 nodig had. PORT-ELIZABETH - Rugbyer Arthur Hogesteger uit Goes speelt de komende weken tijdens zijn trainingsstage in Zuid- Afrika voor St. Marks. Volgende week krijgt de Zeeuwse avonturier gezelschap van Tovaal-spelers Jan-Joost Wie- brens en Ronald Muller. St. Marks speelt in de tweede divisie van de Eastern Province en bestaat louter uit donkere spelers. Hogesteger: ..Het rugby in deze township is sneller en wordt gespeeld door lichte spelers. Ik weeg zelf 92 kilo en ik was daarom een welkome aanwinst." Hogesteger heeft inmiddels zijn eerste wedstrijd voor zijn tijdelijke werkgever achter de rug. Op een met stenen bezaaid veld speelde St. Marks de eer ste helft in de stromende regen 'heuvelop' (het terrein is verre van egaal). De ruststand was slechts 10-6, maar in de tweede helft 'bergop' scoorde St. Marks aan de lopende band en stel de, mede dankzij Hogesteger, de zege veilig. WIJK EN AALBURG - Een zwemselectie van de Stormvogel heeft bij de nationale wedstrijd van zwemvereniging de Doomotter in Wijk en Aalburg goede resultaten behaald. In een sterk veld wist Saskia Herrebout zich op de 1500 meter als derde te klasseren achter de toppers Dagmar Sturkenboom en Katinka van Vasténhoven. Charles Potin werd vijfde op het zelfde nummer bij de jongens. Christel van de Guchte tikte als vierde aan op de 500 meter vrije slag. Wereldtopper Edith van Dijk won met grote voorsprong de 3000 meter. BRUGGE - Miquel van Tongeren uit Souburg is vijfde gewor den bij een run-bike-runwedstrijd in België. De race ging van Sint Andries naar Brugge over 5 kilometer lopen, 40 kilome ter fietsen en 3 kilometer lopen. De overwinning ging naar de Belg Marino van Hoenbakker voor Arman van de Smissen. Theo Rabout (Zuidzande) en Andy van Waes (Uzendijk) pak ten de tweede plaats bij de duo's. Rabout nam het lopen voor zijn rekening, Van Waes leefde zich uit op de veertig kilometer fietsen. EMBRUN - Floris-Jan Koole is gisteren tweede geworden in een triatlon in het Franse Embrun. De 28-jarige atleet uit Wolphaartsdijk legde de 3.8 kilometer zwemmen. 188 kilome ter fietsen en 42 kilometer lopen af in een tijd van 10 uur, 36 minuten en 49 seconden. Koole had een achterstand van ze ventien minuten op de Franse winnaar Yves Cordier, De triat lon van Embrun is een loodzware wedstrijd, waarin het fiets- traject onder meer over de Col d'Izoard voert. ECHTERNACH - Patrick Tolhoek heeft gisteren een wieler wedstrijd in het Luxemburgse Echternach gewonnen. De renner uit Yerseke had in de GP Impremeric Ernst Erny een voorsprong van drie minuten op de Belg Van den Abbeele. door Alex Krappen VLISSINGEN - Op het veld van zondag-eersteklasser Goes schoot het twee klassen lager spelende Terneuzen gisteren uit zijn slof. De Zeeuws-Vlamingen wonnen het oefenduel overtui gend met 7-0. Arnemuiden ver sloeg zaterdag Zaamslag in een matte wedstrijd met 1-0. Goes-Terneuzen 0-7: Terneuzen kende een vliegende start, want met verzorgd combinatievoet bal speelde het Goes van de mat. Omdat de defensie van Goes vaak in de fout ging, kon de sco revoor rust ongekend hoog wor den (0-6). Na rust sloop er enige gemakzucht in het spel van Ter- neuzen, en daardoor scoorden de Zeeuws-Vlamingen nog slechts eenmaal. De goals kwa men van Mike But en Anloine Thoen (beiden 2x), Michel de Vries, Tom Nieuwelink en Peter Nieskens. Axel-HW'24 1-2: Doelman Carlo de Deckere van Axel be hoedde zijn ploeg voor een aan tal tegendoelpunten, maar kon niet voorkomen dat Pierre Wit hagen opende halverwege de eerste helft de score voor HW. Joep Frusch bracht Axel op ge lijke hoogte. Na rust schoot An- gelo Verbraeken de winnende treffer voor de HW binnen. Oostkapelle-Kruiningen 6-2: In een aantrekkelijke wedstrijd was Oostkapelle sterker. De grote man bij Oostkapelle was Wilfred Schipper, die met twee goals in de eerste helft en een hattrick in de tweede helft de thuisclub de weg wees. Jean- Paul Mulder maakte het halve dozijn vol. Voor Kruiningen scoorden Arthur van Noorden en Edward Bank. |Veere-Virtus 4-2: Veere schepte jzich veel kansen, maar gaf er look teveel weg. Voor Veere scoorden Nasser Gashi (2x), Pa trick Koppejan en Turgut Kizi- Jarslan. |Arnemuiden-Zaamslag 1-0: boor een gebrek aan offensieve [creativiteit creëerde Arnemui den nauwelijks kansen. Het eni- !ge doelpunt kwam op naam van Crucq. De tweede helft door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Rob Vermeu len uit Vlissingen heeft zaterdag deZomid-zwemtocht van West le naar Zoutelande ge Mark de Müliano uit werd de tweede op 22 vijfentwintigtal dappere iwemmers dook zaterdagmid- dag in de Westerschelde voor ;en zwemtocht van vier kilome ier. Al snel bleek dat een aantal de tocht schromelijk had. Na twee paal stonden Jet Kerker en Kerker uit Vlissingen weer het strand. Te koud en te ver. kop werd stevig doorge zwommen door Rob Vermeulen, Hark de Milliano en de winnaar fan vorig jaar Arjen van Oord fit Middelburg. Vrij snel moest loor lepTriou - De strijd om kopposities was zaterdag tij de wedstrijden van de mo de Sproeier in Wemel- linge snel beslist. Bij de 25'0cc vas niemand in staat om Marco ïverweel serieus te bedreigen, ïetzelfde gold voor Peter Rot- ier bij de 125cc, Johnny Gijsel de 80cc en Mark Boot bij de Allemaal wonnen ze drie Bij de the off-the- was Jaap Kempe twee overwinningen de terkste. Pieter Moelker schreef •ok een manche op zijn naam. naar moest later met een gebro ken stuur de strijd staken. Overweel stak bij de met kop en schouders bo en de concurrentie uit. Wilco Buck en Willem-Jaap Jansse het de Micldelbur- moeilijk te maken, maar onder resultaat. Jansse pakte 'vee keer kopstart, maar hij kon ijn goede begin geen vervolg leven. Overweel stelde snel orde pzaken en won makkelijk. de 125cc toonde Peter Rot- zich een klasse apart. De reed in alle de manches met groot ge- 'ak naar de overwinning. In ijn kielzog was nog een aantal toeuws-Vlaamse rijders mee aar Wemeldinge gekomen, ooral in de laatste manches de en zij het erg goed, want op het stonden uiteindelijk gaf hetzelfde spelbeeld, en Ar nemuiden had eigenlijk nog ge- 1 uk dat Wim Duerinck vlak voor tijd namens Zaamslag nog een opgelegde kans op de gelijkma ker miste. Bruse Boys-Heinenoord 5-1: De Schouwse ploeg kwam vlot op 1-0 door Peter Willemse. Dirk Zevenbergen maakte direct na rust de gelijkmaker, maar eer steklasser Bruse Boys liep vervolgens uit naar 5-1 via Mi chel Ruitenbeek (2x) en Willem Webers. 's-Heer Arendskerke-Patrijzen 2-3: In de slotfase boog Patrij zen een 2-1-achterstand om tot 3-2-winst. Voor 's-Heer Arendskerke scoorden Frank Goedegebure en Hans Tolhoek. De treffers van Patrijzen kwa men van Andre Smulders, Hu- bèr Rentmeester en Ron de Vos. Kloetinge 2-SSV65 2-6: Rei- nier Scholten, Reduan Dinar. Ruud Nooteboom, Perry Kentin en Paul Bom (2x) maakten het halve dozijn vol. Na het duel vertrok SSV voor een trainings kamp naar Antwerpen. Serooskerke-Noormannen 0-0: Beide ploegen kregen nauwe lijks kansen Heinkenszand-Zeeland Sport 6-1: De thuisploeg legde Zee land Sport zijn wil op. Voor Heinkenszand scoorden Ray mond Mohr (2x), Allan Braamse (2x), Jeroen Dijker en Alex de Haan. Roel Schreurs scoorde voor Zeeland Sport. Rillandia-Biervliet 9-2: Rillan- dia liep uit naar 5-0, voordat Pascal Withagen namens Bier vliet wat terug deed. Na rust scoorde hij weer. De treffers van Rillandia waren van Arjen Koopmans (3x). Bud Aschman en Frans Hagenbeek (2x), Jaap van Gorssel en Edwin Indeweij. Domburg-Bevelanders 3-2: Voor Domburg schoten Remco Vader, Patrick Provoost en Mar cel Krant raak. Leo Koole en Rene Cevaal namen de treffers voor Bevelanders voor hun re kening. Real Lunet - Jong Ambon 1-5: Het duel in Vught was voor Jong Ambon de afsluiting van een driedaags trainingsweekend. De plaatselijke zondag-zesde- Arjen van Oord afhaken en ging de strijd tussen Vermeulen en De Milliano. Vermeulen bleek uiteindelijk de sterkste en stond na 41 minuten en 52 seconden op de boulevard van Zoutelan de. De Milliano volgde op 22 se conden. Van Oord moest op de derde plaats ruim twee minuten toegeven op de winnaar. Piet Verhage (Westkapelle) stond als eerste veteraan aan de kant na 49 minuten en 20 seconden. De Duitsers Detleff Schwoll en Uwe Alex beiden uit Mulheim a.d. Ruhr misten de afslag naai de reddingspost en zwommen twee paalhoofden te ver. Na een fikse worsteling tegen de stroom in slaagden zij er in om net bin nen het uur te finishen. Mariek Sweling (Vlissingen) was met 51 minuten en 5 secon den de snelste vrouw. drie Zeeuws-Vlamingen: Rot tier, Aswin van Damme en Jo- han Schelleman. Freddie Blaas en Joris van Strien waren de enigen die nog enigszins tegenstand boden. Zij eindigden in de eerste en tweede manche respectievelijk als tweede en derde. In de derde manche verscheen Van Strien door andere verplichtingen niet meer aan de start en kwam Blaas ten val, waardoor hij met een pijnlijke schouder de strijd moest staken. Pech was er ook voor off-the- roadrijder Pieter Moelker. Zijn klasse startte samen met de 125cc-klasse en in de eerste bocht raakte hij in een valpartij verstrikt met 125cc-rijder Den Engelsman. Beiden konden in eerste instantie hun weg vervol gen, maar Moelker moest enkele meters verder de strijd staken, omdat zijn stuur was afgebro ken. Bij de gecombineerde 60/80cc was Johnny Gijsel, die ook in de 125cc startte maar zich daarin niet voorin wist te melden, de sterkste. Hij won met gemak al ledrie de manches. De kleine Mark Boot reed met zijn 60cc- machine een sterke wedstrijd. Hij was niet alleen de sterkste in de 60cc-klasse. maar greep in de tweede en derde manche de vierde plaats in de gecombi neerde 60/80cc-klasse. klasser beet fel van zich afmaar kon niet voorkomen dat Jong Ambon veel kansen creëerde en uitliep naar een ruime zege.Tjaimi Lekatompessy, Ja son Pattiasina (2x) en Eldridge Pentury (2x) scoorden namens de Middelburgers. Jeremy van der Voort maakte de goal van Real Lunet. VCK-Apollo'69 1-0: Niels Spar- rentak zorgde in de eerste helft voor de enige treffer voor VCK. DFS-Wolfaartsdijk 6-0: Ferry Jansen, Arco Dekker en Richard Eerdmans zorgden voor 3-0 bij rust. Later maakten Anco van der Linde, Herber Goudzwaard en Bas Hogenstein het halve do zijn vol. WIK-WHS 4-0: WIK bleek vooral na rust een stuk sterker. Een eigen doelpunt van Henk Keur en goals van Joost Rotte, Elmar Verhage en Dennis Lasar betekenden 4-0. IJzendijke-GPC 3-4: GPC open de de score door Michael Geljon, maar keek na doelpunten van Adri van Hanegem en Luc van Waes tegen een achterstand aan. Twee goals van Dennis Goossen en een treffer van Mar co van Duyvenbode brachten GPC weer op voorsprong. Mi chel de Ruysscher maakte 4-3. ZSC'62-Zierikzee 0-3: Zierik- zee boekte in Scharendijke de derde oefenzege op rij. Eerder hadden SKNWK en Arnemui den al met de goede vorm van de Schouwse ploeg te maken. Er- win Nelissen opende namens Zierikzee de score. Perry Lukas verdubbelde de marge voor rust. De derde treffer kwam op naam van Jarno Vermeulen. Hansweertse Boys-Dosko 3-1: Dosko had een combinatie van het eerste en tweede team naar Hansweert afgevaardigd. De goals waren van Jim Aschman (2x) en GeiTit Petersen. Luetor'88-Middelburg (za) 4-2: Een sterker Luctor, inmiddels bijna compleet, kwam door treffers van Erik de Groene (2x), Ricky Gillissen en Richard Menheere ruim voor. In het laat ste deel van de wedstrijd liet de thuisploeg de teugels iets vie ren en maakte Edwin Vrijen- hoek4-2. door Alex Krappen MIDDELBURG - De zondag- tak van Middelburg is voet balkampioen van Middelburg geworden na een 5-0-zege op de verrassende medefinalist Zeelandia. In de troostfinale won Dauwendaele met 3-0 van Nieuwland. De zaterdag- ploeg van Middelburg werd vijfde na een 7-1-zege op een gelegenheidsteam van Jong Ambon. Middelburg (zo)-Zeelandia 5-1: Vijfdeklasser Zeelandia liet zich in deze wedstrijd van haar beste kant zien. Het team speelde leuk mee met Middel burg, dat vooi-al in het begin een veel te laag baltempo han teerde. Pas in de 35e minuut opende Steven Seedo de score namens Middelburg. Vanaf dat moment leek het verzet van Zeelandia gebroken. Jac co de Looff onderscheidde zich met drie treffers. Evert Eikenhout zorgde voor de vijfde treffer. Dauwendaele-Nieuwland 3-0: Dauwendaele speelde in een laag tempo, maar had wel meer balbezit. Een gebrek aan scherpte was er de oorzaak van dat de thuisploeg de wei nig kansen die er waren voor rust niet benutte. Na rust leid den treffers van Corné van Belzen, Herko Ramsteijn en René de Nooyer tot een weinig overtuigende zege voor Dau wendaele. Middelburg (za)-Jong Ambon 7-1: De hoofdmacht van Jong Ambon ontbrak vanwege een trainingskamp in Brabant. De inderhaast opgetrommelde vervangers fungeerden als schietschijf voor de aanval lers van Middelburg. Alexan der Bom (2xj, Ronald Me- laard, Elhadji Faye, Ronald van der Hei j den, Elder Ferrei- ra, Marco Meurs scoorden voor Middelburg. Dirk Manu- huwa scoorde de eretreffer. AARDENBURG - De gebroe ders Felius uit Vlissingen be heersten de hoogste categorieën van het Kikkertoernooi in Aar denburg. Mare Felius was de sterkste in de B-finale, terwijl zijn broer Tom zowel de Cl - als de C2-categorie winnend af sloot. Voor Mare Felius betekende de overwinning in Aardenburgzijn tweede toernooizege op rij. Na dat hij vorige week het Vliegen de Hollandertoernooi in Terneuzen op zijn naam had gé schreven, toonde hij zich giste ren sterker dan Patrick Marteijn. Beide spelers hadden elkaar eerder ontmoet in Ter- neuzen, waar Felius in twee sets afrekende met Marteijn. Fouten De finale in Aardenburg leek opnieuw een overwinning in twee sets te worden voor Felius. In de eerste set maakte Marteijn te veel fouten, die genadeloos werden afgestraft door Felius: 6-0. In de tweede set begon Marteijn weer iets beter te spe len, terwijl Felius wat wegzak te. Marteijn schreef de tweede set met 6-3 op zijn naam. In de derde set werd het spelpeil hoger, waardoor mooie slagen wisselingen ontstonden. Mede door de forehandfouten van Marteijn wist de Vlissinger te zegevieren met 6-4. Tom Felius, het jongere broertje van Mare, schreef de titel in zo wel de Cl- als de C2-categorie op zijn naam. In de Cl-finale had hij geen kind aan de Belg Frederic de Baets: 6-1 6-0. In de C2-fmale kwam Feliusuit tegen Dylan Blackman, In een wed strijd die in een hoog tempo werd gespeeld, bleek Felius meer geduld te hebben dan zijn tegenstander: 6-2 6-3. WESTDORPE - Ria \V uit West- dorpe en Groede hebben giste ren in een spectaculair oefen duel met 6-6 gelijkgespeeld. Nagenoeg ieder schoonheids foutje werd in beide, verdedi gingslinies genadeloos afge straft. Gamal Nouali en Eric Pattenier maakten beiden drie treffers voor Ria, terwijl voor Groede Paul Oosterling, Davy Maes (2x). Jan van Belois, Frits Verstraeten en Nico Sol scoor den. Motorcross Wemeldinge. 60cc, eerste, tweede en derde manche: 1 Mark Boot, 2 Romina van Aert. 80cc, eerste en tweede man che: 1 Johnny Gijsel, 2 Johan Fredericks. 3 Daniel Stout; derde manche: 1 Gijsel. 2 Fredericks, 3 Huiszon. 125cc. eerste manche: 1 Peter Rottier, 2 Joris van Strien, 3 Freddie Blaas, tweede manche: 1 Rottier. 2 v. Strien, 3 Blaas; derde man che: 1 Rottier,2v. Damme. 3Schelleman. 250cc, eerste manche: 1 Marco Over weel, 2 Willem Jaap Janse, 3 Wilco de Buck, tweede manche. 1 Overweel, 2 De Buck, 3 Janse; derde manche: 1 Over weel, 2 De Buck, 3 Jansse. Off the road, eerste manche: 1 Jaap Kempe, 2 Pieter Moelker, 3 Henk Meerman; tweede man che: 1 Moelker, 2 Meerman, 3 Kempe; derde manche: 1 Kempe, 2 Meerman, 3 Lampio. Tennis Middelburg. Deltatoernooi. HE Cl: Mar tin Boute-Chris Versteeg 6-3 6-3, HE C2 35+: Y. Guïngo-Leo Flipse 6-3 6-4, Chris Versteeg-Sander van Buren 6-7 7-6 7-5, Martin Boute-Sven Vermeulen 2-6 6-4 6- 2. HE C2: Sander van Buren-Arold Back3- 6 6-2 6-4, Sander van Buren-R. van de Male 7-5 6-4, Arold Back-Rob de Kraker3- 6 6-3 6-4. HE C2 35+: Leo Flipse-Philip Krant 6-2 6-2, Y. Guingo-Ben Bout 6-3 6-2. HE D 35+: Rob Verhage-Giel van de Linde 6-0 6-0. HE Dl: Hans de Roover-G. Ha ment 6-0 6-2, M. Baljeu-F. Benjaminsen 6-1 6-3, M. Baljeu-Hans de Roover2-66-2 6-3. HE D2: Jean Paul van de Kimmena- de-John Verhage 6-1 6-1, KeesSchog-P. Westerbeke 6-3 6-3, Kees Schog-Jan Paul van de Kimmenade 7-5 6-4. DE Cl: Sonja van Rijswijk-Bianca Minheere 6-7 7-5 1-1 opg. DE C2: Marian Westerbeke- Sonja van Rijswijk 4-6 6-3 6-4, Saskia Plummen-Ria van der Meyden 6-1 7-6, Saskia Plummen-Marian Westerbeke 6-7 6-36-1. DE D35+: N. Wessels-Johanna de Pagter 6-2 6-3. DE D1: Hilde Hollemans- Cindy Jobse 3-6 6-3 6-4, Ine Boomsluiter- Monique Flipse 6-1 6-0, Hilde Hollemans- Ine Boomsluiter 7-6 5-5 opg. DE D2: Mo nique Flipse-Hanneke Vreke-van Sabben 6-4 4-6 7-6, Katinka Leijnse-lneke Maat 6- 36-3, Katinka Leijnse-Moniquo Flipse 6-1 2-6 6-3. HD C1: Jim Remijn/Stanley van Wal-Sake Kats/Dirk Rempt 4-6 7-5 6-4, Sander van Bureh/Meulblok-Erik Heynd- rickx/Versteeg 6-3 6-2, Sander van Bu ren/Gilles Maranus-Jim Remijn/Stanley van Wal 6-1 6-3. HD C2 35+: Arold Back- /Klaas van Belzen-Cor Sohier/Rob Verha ge 6-3 6-3, Leo Flipse/Gilles Maranus- Arold Back/Klaas van Belzen 0-6 6-2 6-4. HDC2: Rob de Kraker,To Prieelle-Johnny Nagtegaal/Ossewaar 6-3 6-3. R. van de Male/W. Meulmeester-Rob Luitwieler/F Weedijk 6-3 6-3, Rob de KrakerTo Prieel- le-R van de Male-W. Meulmeester 6-7 6- 26-3. HDD35+:SjaakGoossens, A Hoek- stra-E Malicki/Leen Provily 6-37-5, Joop van der Meyden'Rooi|-Hans Joziasse- Verstijn 6-0 6-1, Sjaak Goossens/A. Hoekstra-Joop van der Meyden/Rooij 3- 6 6-3 6-4. HD Dl: P van den Boon/Zweed- A. Kuijpers/Marco Vermet 6-2 6-0, P. van den Boon/Zweed-Arjen Bosschaart/Jon- gens 6-2 6-3. HD D2: Peter Bakx/Herman van Gulik-A. Brunke/G. Geelhoed 6-3 3-6 7-6, Egon Kaaij/Edward Oppatja-Alain Randon/Ge Stroucken 6 1 6-3, Egon Kaaij/Edward Oppatja-Peter Bakx/Her- man van Gulik7-6 6-1. DD C1 35+: Leni de Haan/Mieke Lodder-Marie-Jose Br- een/K. Wabeke 6-3 6-2. DD C2 35+: Els van de Sluis/Anne Wattel-Els de Blaeij- /Maat de Pun 6-4 6-3, Wil Elderkamp/llo Liplijn-Elly Kamstra/Gem Tiggelen 2-6 6- 4 7-5, Wil Elderkamp/llo Liplijn-Els van de Sluis/Anne Wattel 6-3 6-3. DD C2: Joke Engelse/Ditty Klerk-Miranda Bekenes- /Ma Zweden 2-6 6-3 6-2, Henriette Baten- /Cin Jobse-Wil Klootwijk/A. Krijger 6-0 1 - 6 6-0, Henriette Baten/Cin Jobse-Joke Engelse/Ditty Klerk 6-4 6-1. DD D 35+: Helma Leunis/Vera du Pon-Madeleine Contant'Sohier 7-6 6-2, C. Moerker ken/N. Wessels-Cokky de Fouw/Hoog- strate 6-7 6-4 6-3, Helma Leunis/Vera du Pon-C. Moerkerken N. Wessels 6-0 6-0. DD Dl: Ina Goetheer/Marij Meijer-Mom- que Schoonen/M. Sollie 6-4 6-3, Louise van de Laan/Cor Peet-Dini Jansen/Bregje Rozen 6-1 6-3, Louise van de Laan/Cor Peet-lna Goetheer/Marij Meijer 6-4 6-7 6- 1. DD D2: Esther Bethlehem/The Poll- Carla Geelhoed/Ella Witte 6-2 6-2, D. van Hooff/Zweedijk-Barbara Meijers/Sanderse 6-2 6-4, Esther Bethle- hem.'The Poll-D. van Hooff/Zweedijk 6-2 6-1GD C1Rina Lazonder/Sake Kats-An- nemarie Neufeglise-Remp 7-5 6-2, Rina Lazonder/Sake Kats-Loes Becker/Ben bout 6-4 6-2. GD C2 35+- Jose Brasser/Pe- le Brasser-Mieneke Hoogerwerf-lersel 3- 66-4 7-5, Tiny Jobse/Bas van Belzen-Sas- kia Plummen/Ber Sabben 6-2 6-0, Jose Brasser/Pete Brasser-Ti ny Jobse/Bas van Belzen 6-4 7-5 GD C2: Mieneke Hoo- gerwerf/lersel-Hilde Hollemans-Holle- mans 6-2 7-5, Mieneke Hoogerwerf/ler- sel-Anneke Wattel/Blankenburg 2-6 6-1 6-3. GD D 35+: Dea Jobse-Spierings/Job- se-Coby Kleinepier/Goossens 6-3 6-7- 6- 3, Els Visser/Bert Visser-Johanna de Pag- ter/Ja Dam 6-4 6-2, Dea Jobse-Spierings- /Jobse-E!s Visser/Bert Visser 6-3 4-6 6-3. GD Dl: Connie de Ridder/LeijnsejMade- leine Contant/Bosscha 6-4 6-2, Pauline Keijzer/Rabenswaa-Riat Hoogstrate/J. Jongsma 7-6 6-4, Pauline Keijzer/Rabenswaa-Connie de Ridder- /Leijnse 6-1 6-4. GD D2: Marjolein Lei|n- se/Weslerb-Ciska van de Linde/Linde 0-6 6-0 6-3, Marjolein Leijnse/Westerb-Es- ther Bethlehem/ljfounet 4-6 6-4 6-2. Zwemmen Wijk en Aalburg. Openwaterwedstrijd, resultaten van Stormvogel-leden. Man nen, 1500 meter vrije slag. tot 15 jaar: 5. Charles Potin 21.03,51,11. Dennisvande Ketterij 22 20,74 Vrouwen, 3000 meter vrije slag, tot 18 jaar: 7 Sylvia de Heus 48.26,90. 1500 meter vrije slag. tot 15 jaar: 3 Saskia Herrebout 20.44,55 1000 meter vrije slag. tot 13 jaar: 8. Anneloek Schrijvershof 16.32,64. 12.Cynthis Potin 17 52,21, 14. Lydia de Groot, 18.02,13. 500 meter schoolslag, tot 15 jaar: 6. An neloek Schrijvershof 9.30,77. 500 meter vrije slag, tot 11 jaar: 4. Christel van de Guchte 8.30,77. Zoutelande. Zomidzwemtocht. 4 kilo meter, mannen: 1 R Vermeulen (Sou burg) 41.52, 2. M. Milliano (Breskens) 42.14, 3. A, van Oord (Middelburg) 44.05, 4. T. Vinke (Breskens) 45 1,5. P. Verhage (Westkapelle)49.20,8. F. Daalman (Bres kens) 50.10, 9. N. Dekker (Kloetinge) 50.30,10. F. Verplanke (Breskens) 51.10. Vrouwen: 1 M. Sweling (Vlissingen) 51.05, 2. A. de Vos Van Gerwen (Breda) 1.03.20. MIDDELBURG - De korfbal lers van Swift, dit jaar onder lei ding van Ralph Gillissen, won nen hun eerste oefenwedstrijd van Ventura Sport met 10-9. Fu sieclub Fortis begon het seizoen met een ruime 14-2 zege op SDO. Swift-Ventura Sport 10-9 (6-4): Ondanks het gemis van vijf ba sisspelers sprak coach Ralph Gillissen van een nuttige wed strijd. Echter: „Ik vind dat ons schotpercentage omhoog moet. In het verleden creëerden we veel kansen, maar scoorden te weinig. Als we zuiverder waren, hadden we ook vandaag ruimer gewonnen." Fortis-SDO 14-2 (9-2): De eer ste wedstrijd van fusieclub was goed. Vooral het feit dat ieder een scoorde stemde aanvoerder Sjaak Baas tevreden. Stuur Annemarie Ketting (rechts) won zowel in de klasse tot 15 jaar als de klasse tot 17 jaar. Angelique Krue- ger was haar tegenstandster in de finale tot 15 jaar. foto Lex de Meester door Alex Krappen VLISSINGEN - Annemarie Ketting was de grote verrassing bij het K5-jeugdtoernooi van tennis vereniging DOS. Zowel bij de meisje tot 15 jaar als de meisjes tot 17 jaar won zij het toernooi. Bij de jongste meisjes was Marleen Custers de sterkste, maar een categorie hoger moest zij haar meerdere erkennen in Kim Boes. Bij de meisjes tot 17 jaar bood Angelique Kreuger goed tegenstand in haar partij tegen Annemarie Ketting. De Schelde-speelster maakte in totaal zeven games; 6-3 6-4. Kirsten Kars wist in de beslissende wedstrijd i n de meisjescategorie tot 15 jaar tegen Ketting de ope ningsset uit het vuur te slepen, maar werd in het vervolg van de wedstrijd van de baan geblazen: 1 - 6 6-2 6-0. Bij de meisjes tot 13 had Marleen Custers weinig in te brengen tegen Kim Boes: 6-0 6-3 Revanche volgde bij de jongste meisjes, waar Alisha Brou wer haar slachtoffer was. Bij de jongens tot 17 jaar ging de finale tussen Dennis Stevense en Sake Smit. Smit bood knap weerwerk, maar kon niet verhinderen dat Steven- se met 7-6 en 6-3 de titel opeiste. Bij de jongens tot 15 kreeg Brian Dijkstra te doen met een tegen stander van buiten de provinciegrenzen. Deze Luuk Kasius bleek niet opgewassen tegen de Sou burgeren dolf met 6-3 en 6-2 het onderspit. Thuis- speler Ferry Sonnemans vocht in de finale bij de jongens tot 13 een titanenstrijd uit met MLTC- speler Sjoerd Huis in 't Veld. Nadat Sonnemans de eerste set met 6-4 had gewonnen, moest hij de tie break van de tweede set aan Huis in 't Veld laten. In de derde set was hij duidelijk te sterk voor zin Middelburgse tegenstander Tenslotte was Emiel Gideonse de sterkste bij de jongste jongens. Hij was met 6-2 en 6-4 de baas over Michiel Ketting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17