Schumi strijdt tot de laatste bocht PZC Ronde van Zierikzee kan weer bogen op sterk rennersveld Zes Zeeuwse ruiters bereiken finaleplaats Eindsprint Smit beslist finale Hollandse glorie in jubileumduel Hoek sport Duitse Formule I-coureur laat Hakkinen niet zonder slag of stoot winnen Oranje tegen Spanje om de vijfde plaats }a uitslagen agenda donderdag 13 augustus 1998 sbw 1 6 De sportieve pols van de Formule I dreigt in een rustfase te recht te komen. Van grote opwinding is amper meer sprake, 7iu de Fin Mika Hakkinen (McLaren-Mercedes) regelrecht op de tvereldtitel lijkt af te stevenen. Aan de vooravond van de Grand Prix van Boedapest laait de 'kampfgeist' van Michael Schumacher echter nog eenmaal hoog op. De getergde rode baron van Ferrari vecht in de meest swingende metropool van het voormalige Oostblok voor misschien wel zijn laatste kans. De Duitser ziveert niet te zullen berusten in een voortijdige nederlaag. ..Ik geef nooit op. Ik blijf vechten tot het bittere ein de. Tot de allerlaatste bocht. door Frans Dreissen BOEDAPEST - De sport leeft van de rivaliteit. Duels creëren passie, spanning en spektakel. De huidige Formule I-jaargang heeft echter weinig strijd meer te bieden. Mika Hakkinen do mineert het circus van domp teur Bernie Ecclestone. Samen met David Coulthard zorgde hij al voor vijf dubbelslagen. Mi chael Schumacher had reeds tijdens de seizoensstart een ver moeden: „Om McLaren-Merce des in te halen heb je meer nodig dan alleen stuurmanskunst." De tweevoudig wereldkampi oen, die onlangs in ruil voor een vorstelijke beloning (140 mil joen dollar) zijn contract met Ferrari met vier jaar verlengde, doelde daarbij op technische knowhow. Die is bij de grote concurrent, met geniën als Ma rio Illien (motor) en Adrian Ne- wey (design en aërodynamica), aanzienlijk sterker vertegen woordigd dan bij de Italiaanse renstal. Ferrari rijdt een verlo ren race. Alhoewel, heel even flakkerde de hoop nog op. Er werden overuren gemaakt door de techneuten en de ban denleveranciers van Goodyear. En prompt pompte 'Schumi' nieuwe adrenaline door het rode hart. Montreal, Magny-Cours, Silverstone. Drie lauwerkran sen op rij. Met de spaarzame Ferrari-mirakels bleef de ach terstand (inmiddels weer zes tien punten) nog enigszins bin nen de perken. Na de euforie volgde echter het drama. In Oostenrijk en in Duitsland moest 'Schumi' ineens weer ge voelige tikken incasseren. Doorbijter Mika Hakkinen sloeg feilloos toe. De doorgaans koele en nuchtere Fin denkt nog slechts één overwinning nodig te heb ben voor de WK-kroon. „Eén zege, dan ben ik binnen. Wie wil mij mijn voorsprong dan nog af pakken?" Hoogmoed komt echter niet zel den voor de val. Michael Schu macher is een doorbijter. Hij zal zich niet zonder slag of stoot ge wonnen geven. „Formule 1 is een permanente oorlog," liet Ferrari-teamchef Jean Todt ooit optekenen. Het doel heiligt vaak alle middelen. En met na me Schumacher schuwt daarbij het (soms oneerlijke) gevecht niet. De coureur uit Kerpen wordt geliefd om zijn ongeëve naarde stuurmanskunst, maar gehaat om zijn soms roekeloze en onbezonnen manoeuvres. Dieptepunt Absoluut dieptepunt was zijn onbesuisde optreden in Jerez vorig jaar. In een poging de we reldtitel te bemachtigen pro beerde hij rivaal Villeneuve brutaalweg van de baan te ram men. Het kostte hem niet alleen de titel, later werd Schumacher ook nog eens van zijn tweede plek in het algemeen klasse ment beroofd. Schumacher is dus geladen en gaat de confrontatie aan. Ook dit seizoen weer. Coulthard (Ar gentinië), Wurz (Monaco) en Frentzen (Canada) hebben het aan den lijve ondervonden. Ze werden zonder pardon aan de kant geschoven. En dus wordt het ook in Boedapest weer op passen geblazen. Halteplaats nummer twaalf van de WK-ka- lender. 77 rondjes van 3,968 km, dertien bochten per omloop, maximum snelheid 'slechts' 280 km/u. Op het langzame, korte en bochtige circuit is inhalen een crime. „Het is bovendien glad, dus moet je grip zien te vinden. De banden spelen waarschijn lijk een beslissende rol," aldus Hakkinen. Michael Schumacher bekijkt zijn rivalen vanuit een ongebruikelijke positie. Hakkinen zal geen onnodige ri sico's nemen. De Fin, die de cir- cusschool doorliep en voorbe stemd leek om als acrobaat of jongleur zijn kost te gaan ver dienen, kiest voor een voorzich tige strategie. „De wereldtitel is me heilig. Ik ga de duels met Schumacher liever uit de weg. Ik vertrouw volledig op de auto en dus zal ik ook in Boedapest weer helemaal voorin finishen." Sportief, fair en nobel. Gentle man Hakkinen blijft in de Grote Tweekamp met Schumacher bovenal koelbloedig. Ook hij le verde ooit strijd op het scherp van de snede. Totdat hij in de training voor de GP van Austra lië in 1995 in de kreukels raakte en een schedelbasisfractuur op liep. De Fin moest maandenlang revalideren. „Die zaterdag ben ik mijn wilde haren kwijtge raakt." Zo blijft het voorlopig dus bij een gewapende vrede tussen beide piloten. „Wie op poleposi- tion komt, maakt een grote kans op de overwinning," weet Hak kinen, die dus tijdens de trai ning alles zal geven. Voordeel Zijn McLaren-Mercedes is toch al in het voordeel. In de fascine rende wereld van de pk's, de oogstrelende dynamiek en de technologische hoogstandjes is McLaren-Mercedes op dit mo ment onaantastbaar. De MP4/13 is een wondertje van techniek. Aanvankelijk was er enige weerstand tegen de nieu we naam van de bolide. Team chef Ron Dennis trok zich ech ter weinig aan van het bijgeloof. „Op 12 volgt 13, punt uit! Met het nieuwe ontwerp, ont sproten aan het brein van top- designer Adrian Newey die voor veel geld werd weggekocht bij Williams, werd een nieuwe koers ingeslagen. Die richting wereldtitel. Maar vlak Schuma cher met zijn doldrieste caprio len en soms agressieve rijstijl foto Oliver Multhaup/EPA niet uit. De wedren tussen de multimiljonairs duurt voort. Hakkinen (1 miljoen dollar per seizoen en 100.000 dollar per punt) en Schumacher (28 mil joen dollar dit jaar) houden de spanning er nog eventjes in. Met gevouwen vlaggen, en hangende 'rode' hoofden verlieten de Fer- rari-fans het circuit van Hoc- kenheim. „Mijn auto sprong als een kangoeroe," verontschul digde Schumacher zich. Maar er is nog hoop. Het enge circuit van de Hungaroring ligt 'Schumi'. Spa eveneens. „Er is nog niks verloren." Michael Schumacher is en blijft een onverbeterlijk optimist. GPD door Peter Godrie ZIERIKZEE - Waarom is de wielerronde van Zierikzee zo populair? WimEvertse, de voor zitter van het organiserende co mité, heeft geen pasklaar ant woord, maar is wel bijzonder trots dat 'zijn' ronde met kop en schouders boven andere Zeeuwse koersen uitsteekt. „De ronde van IJzendijke afgelast? Ach, daar heb ik vroeger nog ge wonnen," mijmert hij. De koers in Zierikzee, die mor genavond door de straten van de Schouwse binnenstad voert, heeft maar liefst 84 renners aan het vertrek op het Havenplein. Evertse vermoedt dat de entou rage, de riante premies, het vol gens hem fantastisch mooie rondje en de perfecte organisa tie ervan de ooi-zaak zijn dat de coureurs zo graag naar de mo- numentenstad komen. „Voor die vijftig gulden startgeld die ze hier krijgen, zullen ze vast niet komen." Te laat Tot de 84 'gelukkige' deelne mers behoort niet Patrick Tol- hoek, die te laat was met zijn in schrijving. Hoewel Evertse dat betreurt, is hij keihard. „De in schrijvingstermijn was geslo ten. Klaar! Maar als Tolhoek meedoet, rijdt hij alles aan gort." Pure pech had ook Bob Rasenberg uit Terheijden. De oud-winnaar kreeg zijn in- schrijvingskaart teruggestuurd van de Zierikzeese organisatie. Ook Martin van Steen, die vorig jaar won, ontbreekt. Hij is be roepsrenner geworden. De gedwongen absentie van de drie renners maakt het veld niet minder aantrekkelijk. Met Wil- co Zuijderwijk uit Poeldijk, die dit seizoen al goed was voor tien dagzeges, is meteen een favoriet aangestipt. Een andere topper heet Theo Akkermans uit Woensdrecht. Akkermans is in vorm, gezien zijn recente over winningen in de Acht van Chaam en de Draai van de Kaai. Zuijderwijk en Akkermans zijn twee van de 52 Nederlandse renners in Zierikzee. Ook ren ners als Wilfried Bastiaanse, Eric de Crom, Francois Franse, Dennis Mesu, Rob Sienders en Mario van Vlimmeren staan aan het vertrek. Het veld wordt g completeerd door Belgen, ji, panners, Nieuw-ZeelandeiC Australiërs, Amerikanen, Eifc gelsen en Litouwers. Van t laatste groep - vijf in getalt geeft Evertse hoog op. „Ze zi^, alle vijf in staat de wedstrijd» winnen." LEICESTER - Het Nederlanf G-elftal heeft op het werellj kampioenschap voetbal in Et; geland het thuisland met 2-jjc verslagen. Oranje zal hierdoijj vrijdagmiddag het duel om ifo vijfde plaats met Spanje spelefe De zege van Nederland op fo Engelse ploeg was een kleine r^e vanche voor de 2-1-nederlade, geleden in de eerste poulewefr strijd tegen dezelfde tegensta ij der. Volgens assistent-bondr coach Toon Beverdam uit Gear had de ploeg voor de eerste keff in het WK-toernooi eindelif- eens 'een goeie pot voetbal' 1 ten zien. Doelpunten van Dad gelo Felicia en Jamal Hamdaoj bezorgden Oranje de winst. Jos Capello uit 's-Heerenhod kwam in de tweede helft in h[ veld en speelde een 'sobere wej strijd', aldus Beverdam. Spit£' speler Marco van de Visse if'1 Goes haakte in de warming-i|a van de wedstrijd af, vanwer een enkelblessure opgelopen p het verloren kwartfinaleduF (3-1) met Portugal. pf Toch ki-eeg Van de Visse onveP6 wacht de aandacht op zich gl1 vestigd. Zijn vervanger in F aanval, Risto van Laar, krejj zijn tweede gele kaart van hc! toernooi. Dat betekent normar gesproken een schorsing. Op hL wedstrijdformulier kende S scheidsrechter de kaart ecl% toe aan Van de Visse, die niet eens meespeelde. De Goesenaje heeft echter nog geen enk# kaart op zijn strafblad staaf1 Beverdam: „We houden ons tj? genover de organisatie mot stil. Dan kunnen allebei de jofc. gens morgen gewoon meedof tegen de Spanjaarden." door Lucien Roelandt NDEUWVLIET - Voorzitter Joop de Jonge toonde zich na af loop van de eerste dag van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen een tevreden mens. Met de enorme publieke belangstelling had het hippisch evenement, ondanks de zomerse temperaturen, ge wonnen van het strand. Boven dien beantwoorden de spring ruiters op de accommodatie van het paardensportcentrum Nieuwvliet aan de hooggespan nen verwachtingen. Aan het hoge niveau droegen de Zeeuwen hun steentje bij. Mi- chele Evertse, Christaan van de Plasse, Femke de Buck, Hans Wieringa. Ellen Briquet ep Mar- celle de Kam eisten in de klasse L een ticket voor de zaterdag te verrijden finale op. De twaalfjarige Michele Evert se uit Nieuwland, de jongste deelnemer aan het concours, trok met High Society zélfs in een internationale gezelschap de stijgende lijn door. In het klassiek parcours bleef de rege rend Zeeuws L-kampioen in het basisparcours foutloos. In de barrage maakte de Walcherse combinatie echter een foutje, waardoor ze genoegen moest nemen met de zevende plaats. Bart Bommere met Kvrios schreef de openingsrubriek van Jumping Zeeuws-Vlaanderen op zijn naam in een zinderende barrage. Geerink toch op Jumping in Nieuwvliet NIEUWVLIET - Toprui- ter Peter Geerink heeft toch de voorkeur deel te nemen aan Jumping Zeeuws-Vlaanderen bo ven Blaricum. De international en ruiter van het jaar uit het Gel derse Gelselaar, kwam gisteren op zijn beslissing niet in Nieuwvliet te star ten terug. Het verzoek dit weekeinde met drie paar den te starten werd door het bestuur met vreugde begroet. Ko den Hamer: „We heb ben een sterke bezetting, maar Peter betekend dui delijk een toegevoegde waarde. Het bewijst dat de Jumping bij ruiters in hoog aanzien staat." Waarom Michelle Evertse door de concurrentie zo gevreest wordt in de barrage bewees ze in het jachtparcours. Snel wenden en via de kortste lijn stuurde het talent de donkerbruine ruin in de onmogelijk geachte tijd van 73.38 naar de finish. Een tijd waarop het gehele gezelschap, waaronder de Nederlandse en Belgische sub-top, zich stuk beet. Hoefsmid 'Ellen Briquet verzekerde zich met Dinjo met een fraaie zesde plaats van de finale. In het klas siek parcours viel de amazone net buiten de barrage, maar ein digde desondanks toch nog op een verdienstelijke negende plaats. Bart Bommere haalde met Kvrios een balk naar het gras, wat de hoefsmid op vijf strafseconden en een veertiende plaats kwam te staan. Dankzij zijn overwinning in de ope ningsrubriek verzekerde Bom mere zich toch van een finale plaats. Ook Christiaan van de Plasse liet zich in de Zeeuws-Vlaamse badplaats niet onbetuigd. In de klasse L stuurde het jeugdtalent uit Yerseke in het klassiek par cours Deltamossel Skybreaker in de barrage naar zijn tweede foutloze ronde. Goed voor een vierde plaats achter de Belgi sche winnaar Gunter van Lent met Miss Gold BMW Juma. Ook in het jachtparcours bleef Van de Plasse foutloos, slechts goed voor de veertiende tijd. Achter de ontketende Kris van Bunder uit het Belgische Klinge, die met Pandora de supersnelle tijd 50.55 klokte. Na de negende plaats in het klassiek parcours, stelde Mar- celle de Kam met Inmar met een achtiende plaats in het jacht parcours haar finaleplaats vei lig- Vierfouter In de klasse M leek Christiaan van de Plasse met Deltamossel Oase de koploper Leon Thijssen met Opstalon's Limelight te ver dringen, maar door een kleine fout ging zijn poging in schoon heid ten onder. Daardoor moest de Zeeuw als snelste 'vierfouter' genoegen nemen met de achtste plaats. De overwinning van de in het grensdorp Kieldrecht wonende Wim Smet was er een met een Zeeuws tintje. De Belgische B- international stuurde de merrie Kyra van Willie de Dalie uit Sluis in een adembenemende barage het snelste naar de volle 55 punten. Het peloton raast langs de hekken in Oostkapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema door SjaakSinke OOSTKAPELLE - Arjan Smit uit Rou- veen zorgde er gisteravond bij de skeeler wedstrijd in Oostkapelle voor dat de over winning in handen bleef van de Buiter- betonploeg. Smit was de slimste van een kopgroep van vijf en versloeg met miniem verschil René Ruitenberg uit Elburg. Erik Huizebosch, de winnaar van vorig jaar en teamgenoot van Smit, bleef tot teleurstel ling van het talrijke publiek thuis met een liesblessure. De A-rijders maakten er vijftig ronden lang een flink spektakel van. Voortdurend demarreerden rijders en werden ze weer teruggepakt. Vooral de Belg Renaat De- meter was zeer actief en liet zien snel in de sprint te zijn door diverse premies mee te pakken, Dat was ook de reden dat de Ne derlanders na vijfentwintig minuten de wedstrijd openbraken met Arno Winters (Ommen) als gangmaker. Hij sloeg een gaatje en kreeg Marcel van Oosten (Gor- redijk), Arjan Smit, Elwin van de Beid (Hattemerbroek) en de 41-jarige Henri Ruitenberg (Oldebroek) met zich mee. René Ruitenberg zag de bui hangen en le verde zes ronden een eenzame, maar uit eindelijk succesvolle strijd om bij de kop groep te komen. Arjan Smit ging in de laatste ronde vol aan en kreeg René Ruitenberg met zich mee. Vol sprintend hield Smit op de meet een halve meter over, voldoende voor zijn eerste overwinning dit seizoen. „Dat is goed voor het zelfvertrouwen", vertelde Smit die vorig jaar zeven overwinningen boekte. „Ik had het voordeel als eenling in de kop groep te rijden, waar-door ik me kon ver schuilen. De andere twee ploegen waren met twee man vertegenwoordigd", ver ontschuldigde hij zich. Ondanks zijn tweede plaats blijft René Ruitenberg de leider in de Univé Trophy met 125.1 pun ten voor Mark Tuitert met 103.3 punten en Arno Winters met 94 punten. In het zomerseizoen rijdt Ruitenberg maarliefst vijfendertig wedstrijden. Eind september neemt hij tien dagen rust om op 10 oktober staat hij weer aan de start van de eerste schaatsmarathon. Tussen de be drijven door werkt hij nog 25 uur bij zijn vader in de veevoederhandel. C-rijders De vijftien-jarige Belg Kristof de Beule veegde de vloer aan met de C-rijders. Van begin tot het eind van de dertig minuten durende koers was hij aktief, pakte hij premies mee en probeerde te demarreren. Pascal van den Broeke (Goes) was zoals altijd in de voorste linies te vinden samen met Kees de Goffau (Rilland). In de slotfa7 se konden de Zeeuwen geen vuist maken en finishten in het midden van het pelo ton. De Beule won dus de eindsprint voor Roel Overmeire (Maldegem) en Tonnie van Tongeren (Oldebroek). van onze sportredactie HOEK - Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de supportersclub De Purperen Hei van HSV Hoek speelt de hoofdklasser zaterdag op eigen veld tegen een selectie van oud internationals. Secretaris Wim Fontijn toont zich zeer gelukkig met de selec tie die speler/coach Henk Weiy aan de Lovenpolder in het veld zal brengen. Vooral over de komst van Johan Neeskens is Fontijn verheugd. „Johan Nees kens is tijdens het WK in Frank rijk duidelijk in beeld geweest. Hij is nog steeds bezeten van voetbal. Maar ook Niels Over weg, Wim Suurbier, Theo de Jong, Willy van de Kerkhof, Johnny Rep, René van der Gijp, en Jan Peters, die onlangs met zijn ploeg De Treffers nog ama teurkampioen van Nederland werd, zijn geen onbekenden." De bekendste speler voor de ju bilerende Hoek-aanhang is ech ter Peter Houtman, die twee jaar geleden nog met Baren- drecht tegen de Zeeuws-Vla mingen speelde. De verdere se lectie van de oud-internationals bestaat uit André van Gerwen, Harry Heijnen, Henk van Leeu wen, Bert Nijdam, Miel Pijs, Jos Roossien en Harry Vos. De wedstrijd in Hoek, die om 1.4.30 uur begint, wordt geleid door de oud-scheidsrechter Ig- nace van Swieten. Atletiek Bowling Middelburg. Zomerleague: Ks rails-Blau we knoop 2-6, ZPZM-Weet ik dat 2-6, VOK-Tsjakka 2-6, Roli-Theo maakt 't 6-2, OKW-Dagschotels 0-8, Winners-Kruit- nootjes 8-0. Eindstand: 1. Dagschotels 60, 2. Roli 58. 3. Tsjakka 56, 4. VOK 55, 5. ZPZM 52,6. Winners 517. Theo maakt 't 49,8. Ks rails 48, 9. Blauwe knoop 39,10. Weet ik dat 28,11OKW 24,12. Kruitnoot- jes 8. Paardesport Nieuwvliet. Concours Hippique Jum ping Zeeuws-Vlaanderen. Hanekop Bakkerijgrondstoffen Prijs klasse M klassiek, groep 1 (n.b.): 1. Leon Thijsen- /Opstalon's Limelight (Baarlo) 0/36.23; 2. Delphine Goemaere/Dira Courcelle (Bel gië) 0/37.37; 3. Harrie Theewes/lgor (Zandhoven) 0/39.57; 4. Stefan Corten- /Perhaps (België) 0/41.59; 5. Luc Corne- lissens/Panter (Nieuw-Namen) 0/42.03; 8. Christiaan van de Plasse/Deltamossel Oase (Yerseke) 4/36.54; 17. (z.b.) Mar- greet Walraven/International (Veere) 4/75.94; 18. Martin de Kroo/Jumper K (Nieuwland) 4/79.64; 19. Martin Cerpen- tier/Kallovita II (Koewacht) 4/79.90; 20. Caroline de Munck/Emforosa (Zuiddor- pe) 4/80.71; 21. Jeroen Burm/Amadeus (Hulst) 4/81.03. Europa Tenten De Vreeze Prijs klasse M klassiek, groep 2 (n.b.): 1. Elke Lens/So Brave (België) 0/33.79; 2. Johan Bourguignon/Ectopic (België) 0/35.20; 3. Jan Bostoen/Paspartout (Bel- gie) 4/33.13; 4. Tim Fransen/Kashmir (Roosendaal) 4/34.69; 5. Lieselot Hamer- linck/Trudo Next Owel van de Gul (Ever- gem) 4/35.43; 30. Lilian Kort/Kornuit (Le- wedorp) 10/105.89; 34. Muriël Vader/ Attent (Vlissingen) 13/85.28. Verstraeten Verbrugge Prijs klasse M progressief (n.b.): 1. Wim Smet Kyra (Kieldrecht) 55/554.11; 2. Delphine Goemaere/Dira Courcelle 55/54.89; 3. Leon Thijssen/Op- stalon's Launn Buburth 55/55.34; 4. Bart Bommere/Miss Skippy (Aalter); 5. Harrie Theewes/Flambeau. Jumping Zeeuws- Vlaanderen Prijs klasse L klassiek, groep 1 (n.b.): 1. Bart Bommere/Kyrios (Aalter) 0/39.04; 4. Leon Thijssen/Opstalon's My- lord (Baarlo) 0/46.78; 5. Danny de Belie- /Querida (Schoten) 3.50.63; 6. Lieselot Hamerlinck/Odysee de Laubry (België) 4/40.86; 7. Michelle Evertse/High Society (Nieuwland) 4/44.11; 8. (z.b.) Kelly D'Hert/Godilia (Nieuw-Namen) 4/66.13; 9. Ellen Briquet/Dinjo (Vogelwaarde) 4/66.52; 12. Hans Wieringa/Fiona (Wol- phaartsdijk) 4/68.48; 13. Femke de Buck- /Jamaica (Hulst) 4/69.19; 14. Ilyo de Loos/Quenette (Hulst) 4/70.00; 17. Henk van Dijk/Jesteban (Heinkenszand) 4/74.90; 23. Martin de Kroo/Zemo S (Nieuwland) 8.25/76.38. Staalbouw De Feijter Prijs klasse L klassiek, groep 2 (n.b.): 1. Gunter van Lent/Miss Gold BMW Juma (Belgë) 0/32.74; 4. Christiaan van de Plasse/Deltamossel Skybreaker (Yerseke) 0/35.29;5. Rob Heyligers/Quin- do (Asten) 0/35.58; 9. Marcelle de Kam/lnmar (Domburg) 4/39.08; 31.(z.b.) Izak van Eyzeren/Karina (Borsele) 8/54.91; 32. Ineke van Yezeren/Kazander (Borsele) 8.55.24; 33. Lilian Kort/Loday (Lewedorp) 8/58.97. Banketbakkerij Sa- vat Prijs klasse L Jacht, groep 1:1. Mi chelle Evertse/Renville 73.38; 2 dre Frans/Lammert (België) 73.78; 3. Inge Schelles/Carwick 74.68; 4. Lieseloth Ha merlinck/Odysee de Laury 76.68; 5. An dre Frans/Quatro 77.68; 6. Ellen Bri quet/Dinjo 79.19; 16. Femke de Buck/ Jamaica 85.90; 19 Hans Wieringa/Fiona 94.21; 20. Henk van Dijk/Jesteban 95,55; 21. Martin de Kroo/Zemo S 99.14. Garage Verbruggen Prijs klasse L Jacht, groep 2: 1. Kris van Bunder/Pandora (Klinge) 50.65; 5. Lent van Gunter/Miss Gold BMW Juma 55.03; 11. Simon den Exter- /Veesedam's Kyria 59.38; 14. Christiaan vann de Plasse/Deltamossel Skybreaker 61,05; 18. Marcelle de Kam/lnmar 64.34; 20. Izak van Eyzeren/Karina 65.28; 23.» lian Kort/Loday 67.60. Schaken I Zierikzee. Zomercompetitie: 1. H. Bei 15,5, 2. J. Verduyn den Boer 14,5, 3. Kordes 11,5, 4. J. Bom 11,5, 5. A. Bra#c 11, 6. T. Brouwer 10,5,7. J. de Jonge f 8. D. Doeswijk 10,9. A. van Wijngaard!» 9,5,10. A. de Jonge 9,5,11. J. Hoogstra. 9,5,12. C. Polderman 9,13. J. Pannekof. 9,14. J. Verkerk 8,5,15. H. de Jonge 8, »l A. Kouters 8, 17. J. Foppes 8, 18. H. mer 7,5,19. P. Romijn 7,5, 20. P. Krarrtj 7, 21. K. Straijer 6,5, 22. P. Baars 6, 23? de Vrieze 6, 24. P. de Vrieze 6, 25. M.f{ Boer 6, 26. Antwan 6, 27. V. Harincksbi 28. Kim 5,29. J. van Dalsen 4,5,30. E.fo Jonge 4,31P. van den Berg 3,32. Junt ke 2,5,33. H. Nelisse 2,5,34. P. van Wer 35. G. van de Waarden 0. Skeeleren Oostkapelle. Univé Trophy, zeven wedstrijd. A-rijders. 45 minuten 5 rol den: 1. A. Smit (Rouveen), 2. R. Ruitje berg (Elburg). C-rijders. 30 minuten ronden: 1K. de Beule (Belgie), 2. R. Ovt meire (Maldegem), 3. T. van TongeT (Oldebroek), 9. K. de Goffau (Rilland),? P. van de Broeke (Goes), 20. M. Lijbl) (Sas van Gent), 22. P. Wisse (Krabben^] ke), 23 J. van de Vrede (Krabbendijkelj. Tennis Vlissingen. DOS K5 Jeugdtoerno Meisjesenkel 16: Kirsten Kars-Amtf Hage 5-7 6-4 6-4, Kirsten Kars-Evelinel Vos 7-5 6-3, Annemarie Ketting-Am!#1 Hage 6-4 6-4. Meisjesdubbel 12: Ei! Meijer/Alish Roover-Kim Houmes/DeT Klap 6-0 6-4. Meisjesdubbel 14: Susarrt Heuff/J. Siereveld-Vivian Corré/Ros M/ jaars 6-0 5-7 6-3, Angelique Kreuger'f Vliet-Vivan Corré/Ros Maljaars 6-0 61 Jongensdubbel 10: Menno 5 Jong/Steunenberg-Boudewijn JagtJ /Steunenberg 6-3 7-5. Jongensdubi| 12: Sjoerd Huis in 't Veld/So-Bas Felif /Jos de Wit 6-0 6-2, Michiel Ketting/J.fc Nooijer-Sven Bakker/Pim Felius 2-6 3" 6-3 Jongensdubbel 16: Arthur Sifj. veld/Vledhuis-Jasper Havermans/S^ der 3-6 7-6 6-4, Rosco Muller/Den Stevai se-Sake Smit/Sybe Smit 6-3 6-2. Voetbal Poule 1. WSC - Katwijk 1-1 (0-1). Hrj Zwaan 0-1. Den Boer 1-1. Poule 'f Stormvogels - Haarlem 0-2 (0-0). Gra oogst 0-1, Esajas 0-2. VriendschappeW Keulen. 1FC Kóln (Dui) - Ajax (Ned) 'V (0-2). 25. Litmanen 0-1 (str), 36. Arvelai 0-2, 58. Blind 0-3, 89. Munteanu 1-3 (d Drachten. Drachtster Boys - HeerenveT 0-4 (0-2). Doelpunten: Gusatu 2, Dent de Nooijer, Ebiede donderdag— Openluchtschaken. Onder 'De Beuzel Zierikzee. ledereen die kan schaken kj^ meedoen. Van 19.00 uur tot 21.00 uurj Trimlope» Trimloop Haamstede. Afstanden. 2,5® lometer (19.30 uur), inschrijfgeld f 4, kilometer, 6,6 kilometer of 10 kilomej) (20.00 uur), inschrijfgeld f 4,50. Insch' ven op de Ring voor de kerk in Haamsf de. Voetba, Middelburgs kampioenschap. Pouleij FC Dauwendaele-Jong Ambon. Poule» Zeelandia-Nieuwland. Aanvang 19|' uur. Sportpark De Kruitmolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16