Vliegende start Frank Hamelink premie Nijskens toont twee gezichten tegen Axel PZC Wilco Doeleman op proef bij VVV w MINI - CRUISE VOOR EEN MINIERIJS 20.00 P&Ota Sjaak Luteijn beslist zomerloop in slotfase Klassieker in Clinge aan vierde editie toe sport ONCE mijdt Franse koersen Ajax 2 niet in bekertoernooi Giro start in 2000 in Rome Nilis stopt als international Ullrich wil starten in Valkenburg Blessure Lode wij ks valt mee Geen verrassingen in Terneuzen Jacky van Ast wint in België uitslagen Jeroen Piket alleen op kop in Antwerpen agenda woensdag 5 augustus 1998 z20 MADRID - De Spaanse wielerploeg ONCE rijdt dit jaar gee: wedstrijden meer in Frankrijk. Het team van de Franse kop. man Laurent Jalabert wijzigt het programma wegens d; slechte ervaringen van de renners en stafleden bij de Rondt van Frankrijk. ONCE zou dit seizoen nog deelnemen aandt Tour du Limousin, Parijs-Tours en Tour de l'Avenir. Dj Spaanse ploegleiding heeft juridische acties aangekondigd tegen de Tourdirectie. ONCE is verontwaardigd over de ma nier waarop de Franse politie en justitie de renners heeft be handeld in de jacht op dopingpraktijken. Na de arrestatie vai ploegarts Nicolas Terrados besloot de Spaanse formatie ver vroegd terug naar huis te gaan, gevolgd door de drie andeit Spaanse teams. AFP AMSTERDAM - Ajax heeft het tweede elftal teruggetrokker uit het bekertoernooi. De ploeg heeft op de eerste twee speel dagen van de groepswedstrijd toernooiverplichtingen. Di KNVB beslist woensdag of hij de opengevallen plaats in pouli 5, waarin verder Telstar, FC Utrecht en Excelsior zitten, doo: een andere club zal opvullen. Ook buigt de bond zich over eei mogelijke boete voor Ajax. ANP ROME - De Ronde van Italië start in hetheilige" jaar 2000 o; 13 mei met een tijdrit in de hoofdstad Rome. De koersdirecui wil de proloog van de Giro op het Sint Pietersplein bij het Va ticaan laten eindigen. Traditiegetrouw is Milaan de finish- plaats van de op één na zwaarste wielerronde. SID BRUSSEL - Luc Nilis heeft bedankt voor het Belgisch elftal De 31-jarige aanvaller van PSV wil plaatsmaken voord jeugd. Hij wil zich bovendien beter op zijn Nederlandse club verplichtingen gaan concentreren. Zijn gevoeligheid voo blessures was ook een reden om te stoppen als international Nilis speelde 51 interlands. Bij het WK in Frankrijk kwam hi voor de laatste keer in actie voor het nationale team. ANP MUNCHEN - Jan Ullrich wil bij het WK wielrennen op 11 oh tober in Valkenburg graag aan de start verschijnen. „Heti moeilijk om zolang de concentratie en de vorm vast te hou den", erkende de Duitser bij een sportbeurs in Münchei ,.Maar als de moraal goed is, ik voldoende rust kan pakkene daarnaast intensief kan trainen, ben ik in Nederland zeke van de partij." De Duitser liet vorig jaar na zijn triomf ino Ronde van Frankrijk het WK schieten. Ullrich wil de Rond van Spanje (5-27 september) gebruiken om in vorm te kome voor het WK. DPA/ANP EINDHOVEN - De blessure van PSV-keeper Patrick Lode wijks valt alleszins mee. Hij heeft een lichte hersenschuddin enmoet volgens manager Frank Arnesen twee dagen absolul rust houden. „Maar we gaan er vanuit dat hij volgende week woensdagi de Europa Cupwedstrijd tegen Maribor wel kan keepen", zi Arnesen gisteren. Maandag in het oefenduel met Anderlecl kreeg Lodewijks een trap tegen zijn hoofd. Gevreesd werd da hij voor lange tijd zou zijn uitgeschakeld en ook de wedstrij tegenMaribor moest missen. Eerste doeman Ronald Wateren is geschorst voor dat duel. PSV bereikte gisteren overeen stemming met de 19-jarige international Eric Kortchaguin uit Rusland. Hij tekende een contract voor vier jaar ANP doorSven Remijnsen TERNEUZEN - Frank Hame link hadgisteren een goede starl van het vijfde Rabo Vliegende Hollandertoernooi. De Terneu- zenaar kwam op de banen van TC Animo geen moment in de problemen tegen Paul Cort- vriendt uit Sas van Gent (6-0 6- 4), waardoor hij zich plaatste voor de tweede ronde van het B2-toernooi. In de C 1-categorie was er succes voor Hessel Hamelink. De ten nisser uit Terneuzen won in de eerste ronde van Johnny Bleij- enberg uit Zuiddorpe: 6-4 6-2. In de tweede ronde verloor Remco Klaassen van Ralf Ver- vaet uit Biervliet (7-6 6-1), ter wijl Cor de Jonge te sterk was voor Michiel van der Windt. De jonge Temeuzenaar begon goed door de eerste set met 6-3. naar zich toe te trekken, maar na de tweede set, die De Jonge met 7-5 won, was zijn verzet gebroken. Van der Windt verloor de derde set met 6-1. Ook in de C2-categorie ging Van der Windt ten onder. De als tweede geplaatste Zeeuws-Vla ming verloor in de tweede ronde verrassend van zijn plaatsge noot Guido de Rechter, die een solide partij speelde. Van der Windt kende vooral problemen met zijn service, waardoor hij veel dubbele fouten sloeg. De winst in de eerste set kon niet voorkomen dat de Temeuze- KONINGSHOOIKT - Wielren ner Jacky van Ast uit Rilland heeft een wedstrijd voor nieu welingen in het Belgische Ko- ningshooikt gewonnen. De wedstrijd, in België een Gro te Prijs, ging over zestig kilome ter. Twee ronden voor het einde ont snapte Van Ast met twee andere renners uit het peloton. In de sprint was Van Ast zijn mede vluchters de baas. door Lucien Roelandt AXEL - Voor trainer Frans Vermeulen is er bij Hoek nog veel werk aan de winkel. Dal bleek gisteravond overduidelijk in de oefenwedstrijd tegen Axel. Weliswaar won de zaterdaghoofdklasser, na een 1- 1-ruststand, met 1-3 van zondag derde klasser Axel. Maar de cijfers waren ge- flatterd. Een voortreffelijk keepende Kristof Verbiest, en het gedeeltelijk falen in de afwerking van de oranje-witte aan val, voorkwamen de afgang van Zee- lands meest prestigieuze voetbalclub. Het dieptepunt voor het team van de Brabantse oefenmeester in het Axelse bos was overigens niet het miserabele spel van zijn spelers, maar het onproffe- sionele gedrag van veteraan Angelo Nij s- kens. Na een forse overtreding van Job Zweegers, die door scheidrechter Danny Luiks werd bestraft met een gele kaart, bespuwde de ex-prof na enkele minuten verbaal geweld zijn tegenstander. Ons portief gedrag wat door Clingenaar Luijks terecht werd bestraft met rood. De uitsluiting zal ongetwijfeld een schorsing tot gevolg hebben, die Hoek bij de start van de competitie wel eens zwaar zou kunnen opbreken. Want Nijskens was de man die voor het enige gevaar aan de zijde van de gasten zorgde. Opbouw Hoek kreeg in Axel vooral een lesje in verdedigen. Maar ook in de opbouw toonde de ploeg van Edy de Witte zich duidelijk de betere. Hoek heeft duidelijk moeite met de man-op-man verdediging. Het systeem dat Frans Vermeulen voor staat, ligt de ploeg niet en verschafte Ax el een zee aan ruimte. Toch kwam Hoek na tien minuten op voorsprong. Angelo Nijskens plaatste de bal naar de instormende middenvelder Danny Tersteege, die vervolgens Carlo de Deckex-e kansloos liet: 0-1. Axel liet zich echter niet ontmoedigen. Zelfzuchtig optreden van Job Zwegers voorkwam al na enige minuten de gelijkmaker. Alleen voor Kristof Verbiest verkoos hij om zelf te schieten, in plaats van het leer in de voeten van de vrijstaande Marino Dhoo- ge te plaatsen. Ook bij schoten van Niki de Wolff en Mark la Grand hield Verbiest met enkele miraculeuze reddingen zijn ploeg op de been. Maar in 25ste minuut kwam toch de dik verdiende gelijkmaker. Een schot van Marino Dhooge werd door John Bent- schap Knook met de hand uit het doel ge slagen. Job Zwegers benutte de gegeven strafschop feiloos: 1-1. Met de inbreng van Ron van Sliedrecht bracht Vermeulen na rust meer kilo's in het veld, maar zeker niet meer gevaar voor de thuisclub. Geen moment kon de zo gevreesde Dordtse afmaker zijn faam waarmaken. Axel wist zich ook nu de beste kansen te creëren. Maar Verbiest wist van geen wijken. En werd hij gepas seerd dan was er altijd nog een verdedi ger die erger wist te voorkomen. Geflatteerd Maar net als voor de pauze, was het Hoek dat zich meester toonde in de afwerking. Door doelpunten in de zeventigste mi nuut van Angelo Nijskens en enkele mi nuten voor het einde van Bentschap Knook kwamen de zwaar geflatteerde 3- 1-eindstand op het bord. Axel-Hoek 1-3 (1-1). 10. Tersteege 0-1, 25. Zwegers 1-1 (strafschop), 75. Nijskens 1-2,88. Bentschap Knook 1-3. Scheidrechter. Danny Luijks Clinge. Aantal toeschouwers 300. Rode kaart: Nijskens (Hoek). Gele kaart: Zwegers (Axel). naar werd uitgeschakeld met 4- 6 6-4 6-4 Bij de vrouwen leverden de ge speelde Cl-kwartfinales geen verrassingen op. De aanvoerder van de plaatsingslijst, Beatrix Verhaegen uit Hulst, versloeg de jonge Sharon de Witte uit IJzen dijke, terwijl de als tweede ge plaatste José de Wit de halve fi nale haalde ten koste van Silvie Dees. De speelster uit Slijkplaat moest echter tot het uiterste gaan om Dees te verslaan: 4-6 6- 4 6-4. In de halve eindstrijd speelt De Wit tegen Martine Si- monse uit Sluiskil, die te sterk was voor Isabelle van Damme. De andere halve finale wordt een onderonsje tussen Beatrix Verhaegen en haar zus Jacqueli- ne, die Trudy Dannenburg uit schakelde. In het gemengd dubbel vochten Sharon de Witte en Patrick Marteijn een spannende strijd uit met Marianne Fraanje en Frank Hamelink. In het B-toer nooi gingen De Witte en Marteijn goed van start door de eerste set met 6-2 binnen te ha len, maar de tweede set ging met dezelfde cijfers naar Fraanje en Hamelink. Het duo uit Zaamslag en Terneuzen zag in de beslissende derde set echter geen kans om de partij naar zich toe te trekken, zodat De Witte en Marteijn dankzij een 6-4-over- winning de volgende ronde haalden. IJzendijke Op het zesde Mauritshof Rabo Open van IJzendijke worden opvallend veel driesetters ge speeld. Fons Poppe, die samen met Marion van Overloop de wedstrijdleiding voor zijn reke ning neemt, zag zich daarom gisteren genoodzaakt om twee extra banen aan de Mauritsweg open te stellen voor het toer nooi. „Doen we dat niet, dan ko men we in de problemen met het speelschema." De langste partij op het door TV Tiola georganiseerde toernooi werd gisteren gespeeld door de dubbelduo's Inghels/De Koning en Verbeke/Verhelst. In het C2- toernooi van de vrouwen 35+ bevochten beide koppels elkaar gedurende drie uur en veertig minuten. De marathonpartij werd gewonnen door Inghels en De Koning, met de setstanden 7- 5 5-7 7-5. Patrick Marteijn klopte met Sharon de Witte in het gemengd dubbelspel Marianne Fraanje en Frank Hamelink. foto Charles Strijd door Maarten Wijffels DREISCHOR - Wilco Doele man gaat toch niet naar Kloe- tinge. Althans voorlopig niet. De 22-jarige doelman heeft een uitnodiging geaccepteerd van eerstedivisionist VVV uit Venlo om een week op proef te komen. Eind vorige week leek voor Doeleman eindelijk een einde te zijn gekomen aan een perio de van onzekerheid. De keeper uit Drei schor kreeg te horen dat hij na een proefperiode bij RBC niet in aanmerking kwam voor een contract en besloot over te stappen naar hoofd klasser Kloetinge „Mijn tas stond al gepakt voor de eerste training, toen ik .maandagavond een telefoon tje kreeg van de manager van VVV", reconstrueert Doele man. „Die vroeg of ik na het af ketsen van de transfer naar RBC nog interesse had om in het betaalde voetbal actief te blijven. Toen ik bevestigend antwoordde, nodigde hij mij uit voor een proefperiode bij de club." Training Hoe het programma van Doe leman er de komende dagen uitziet, kon hij gisteravond nog niet exact zeggen. Doele man: „Ik heb vernomen dat ik niet de enige keeper ben die deze week wordt getest. Voor lopig werk ik vandaag eerst een training af en daarna zien we wel verder." Kloetinge wacht intussen rus tig af. PR-manager Paul Dek ker: „Wij hopen voor Wilco dat hij alsnog in het betaalde voet bal aan de slag kan. Daar lig gen tenslotte zijn ambities. Mocht hij bij VW een contract krijgen, dan schuiven we een keeper uit de tweede selectie door. Wil VW hem niet, dan komt hij alsnog naar Kloetinge. Bij ons blijft hij dan ook altijd welkom." Wilco Doeleman: „Mijn tas stond al gepakt voor de eerste t: ning van Kloetinge, toen WV belde". foto Willem Mie North Sea Ferries Wereldhaven nummer één heeft ook dit jaar het Wereldhaven festival. Van vrijdag 4 tot en met zondag 6 september. Open dagen met een dynamisch programma: feestelijk, avontuurlijk verrassend met een kijkje achter de schermen van de grootste wereldhaven. Naast scheepsbezichtigingen, excursies, demonstraties van de Koninklijke Marine en een bezoek aan een containerdorp biedt uw krant u een mini-cruise voor een miniprijs van slechts 20,p.p. Op zaterdag 5 september vaart de prachtige cruiseferry "NORSUN", het prestigeschip van de P&O North Sea Ferries, vanuit Europoort naar de Parkkade midden in het centrum van Rotterdam. U koerst eerst richting Noordzee, om daarna via de Waterweg, Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam naar hartje stad Rotterdam te varen. Het programma begint 's ochtends om 8.30 uur bij de Euromast, per bus naar Europoort om in te schepen voor een tocht van ongeveer twee uur en duurt tot ca. 12.15 uur. Na ont scheping kunt u genieten van het wervelende Wereldhaven Festival. Stuur snel de bon met betalingsregeling in, wij zenden u, zolang er plaatsen beschikbaar zijn, in volgorde van binnenkomst de toe- gangsvouchers met het programma toe. Maximaal 4 personen per bon. Deze bon in een enveloppe zenden aan Lezerspremie, Postbus 9231, 6800 KN ARNHLM. verrassende extras van uw krant Ja, ik bestel NAAM Mini-cruises De passagiers zijn: VOORLETTER GEBOORTEDATUM Postcode/Plaats: De vouchers zenden aan: Adres: Telefoonnummer: j Als betaling sluit ik een bank/girocheque bij voor het totale bedrag. Ik machtig u het bedrag van feenmalig van mijn bank/girorekeningnummer af te schrijven. Handtekening: Indien er geen plaatsen meer beschikbaar zijn ontvangt u uw eventuele toegezonden betaalcheque terug. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Atletiek door Jan Roovers GROEDE - En weer was hij er niet. En 'dus' beseften Sjaak Luteijn en Bert de Ruysscher dat dat hun winstkansen ver hoogde tijdens zomerloop van Groede. De loop is de vijfde uit een serie van acht die de atle tiekvereniging De Wielingen dit seizoen op het programma heeft staan. Grote afwezige: Luc Peerlinck, de Gentse atleet die de eerste drie lopen op zijn ere lijst liet bijschrijven. Daarmee was de toon gezet voor dit nummer. De favoriete Oost- burgse tandem Luteijn/De Ruysscher liet het peloton van zestig senioren (in totaal pas- seerden 158 deelnemers de in schrijftafels) daarover niet lang in onzekerheid. Al in de eerste van de drie ronden van ruim 3200 meter trok het tweetal ex- tussenuit en bij de eerste passa ge keken de achtervolgex-s al te gen een gat van een halve minuut aan. Naaimate de wed strijd vordex-de zou dat alleen nog maar groeien. Zeven kilo meter bleef het leidende duo el kaar gezelschap houden. Demarrage Even voor het moeilijke stukje in het parkoers versnelde Lu teijn echter en met die ene dem- airage schudde hij zijn vlucht- maatje meteen af. Daarna soleerde Sjaak Luteijn naar de stx-eep. Daardoor kreeg Groede dezelfde nummers één en twee op het podium als Nieuwvliet, waar de vierde loop werd ge houden. Bij de vrouwen liep Te- ï-ese van Lare ver voor de rest uit naar de finish, de Bredase fami lie van Velzen boekte overwin ningen bij de meisjes (750 me ter) en bij de vrouwen op de 3,3 en de 6,5 kilometer. ANTWERPEN - Schaakgroot meester Jeroen Piket heeft na de vijfde ronde in het Antwerpse Lost Boys-toernooi alleen de leiding genomen. Piket vex-sloeg Azmaipai-asjvili, de speler met de hoogste rating in het toernooi. Piket heeft in vijf ronden nog geen punt afge staan. Alleen Boris Avrukh kan nog enigszins in het spoor van Piket blijven. De 20-jarige Israëliër versloeg de Belg Michael Goere- vitsj en volgt op een half punt. De Nederlanders Van den Doel, Ernst, Reinderman en Van Wely zitten in een groep achtervol- gers die vier punten uit vijf par tijen hebben. ANP van onze sportredactie CLINGE - Op de wedstrijdka lender van de wielertrinnners neemt de Scheldeleutklassieker in Clinge een vooraanstaande plaats in. Zaterdag 8 augustus wordt de vierde uitgave van de ze klassieke wedstrijd voor cy- closportieven en alle trimmers categorieën verreden. De derde editie kreeg vorig jaar ex-ama teur Eric Vereecken uit Hulst als winnaar. In het deelnemersveld dat om 14.30 uur in de Clingse Graven straat van start gaat. bevinden zich tal van kanshebbers op de eindzege. Bij de cyclosportieven nemen de streekrenners Pascal de Rijcke, Hennie Gijsel, Mi chiel de Koning enWim de Waal het op tegen een gx-oot Belgisch peloton prijsrijders en Brabant se toppers als Pierre van Est en Groede. Zomerloop. 9,8 km. Mannen: 1. J. Luteijn (Oostburg) 33.47 min., 2. B. de Ruysscher (Oostburg 34.17, 3. H. Dries- sen (Eindhoven) 35.40, 4. W. Rindt (Son) 35.58, 5. M. van der Meulen (Oostburg) 37.27, 6. A. Warrens (Kl'zande) 37.32, 7. E. van nevel (B) 3736, 8. J. Mansvelders (B) 38.31, 9. N. Verbrugge 39.35, 10. S.v.d. Veire, R'dam 39.36. Vrouwen: 1T. van Lare (Sluis) 39.55,2. A. Heyman (Ter neuzen) 42.37, 3. T. Heerenthals (Terneu zen) 45.13. 6500 meter. Mannen: 1. M. Buysse (B) 22.24,2. M. Roels (Terneuzen) 23.51, 3. M. Warrens (Kl'zande) 23.52, 4. P. van Remortel (Hulst) 23.58, 5. D. Klos- terhoffen (D) 24.36. Vrouwen: 1. M. van Velzen (Breda) 26.33,2. N. Spruyt. (Veld hoven) 33.00, 3. H. Vink (Westdorpe) 34.09. 3300 meter. Mannen: 1. P.van Waes (Aardenburg) 11.38, 2. P. Hubregt- se (Biervliet) 11.43,3. D. Gerritsen (Hulst) 12.20, 4. T. du Puy (Biervliet) 12.42, 5. G.J.Lauret (St.Jansteen) 12.44. Vrou wen: 1.A. van Velzen (Breda) 14.48), 2. K. de Block (Oostburg) 14.52, 3. Chr.Vermorken (Nieuwvliet) 15.43. Jeugd. 1500 meter. Jongens: 1. M. Die- rickx (B) 4.53, 2. J. Luteijn (Oostburg) 4.59,3. V. Vulpenhorst (Arkel) 5.18. Meis jes: 1K. Schelle (Boxtel5.19,2.1. Schel le (Boxtel) 5.40,3. L. Langenberg (Alme lo) 5.57. 750 meter. Jongens: 1. Th. van Houten (Goes) 3.04), 2. A. van Nevel (B) 3.07, 3. P. de Lange (Oostburg) 3.25. Meisjes: 1.1. van Velzen (Breda) 2.57), 2. B. Manders (Oostburg) 3.32, 3. C. de Block (Oostburg) 3.43. Basketbal Athene. WK mannen. Achtste finales. Groep E: Italië - Puerto Rico 68-63 (34-31 Rusland - Canada 81-72 (42-38), Joego slavië - Griekenland 70-56 (38-30). Groep F: Argentinië - Brazilië 86-76 (42-38), Spanje - Litouwen 86-80 n.v. (43-40, 75- 75), Verenigde Staten - Australië 96-78 (54-31). Schaken Richard Balemans. In de B/C- categorie kunnen Ko Harms en Jacco Kloosterman meespurten voor de hoofdprijs als ze zich na zestig kilometer in de kop heb ben weten te handhaven. De cy closportieven plakken daaraan nog een derde omloop van dertig kilometer an vast. De vierde Scheldeleutklassieker telt mee voor de Rabocup-competilie en het Super Prestige-klassement. Het parkoers ziet er als volgt uit: stax*t in de Gravenstraat - Woesteijnestraat - Hulsterloo- straat - Veerstx-aat - Lange- straat - Petx-usstraat Emmaweg - Noordstraat - Dwarsstraat - Zuidstraat - Wil lem Hendriksstraat - Beex*weg - Iioogestraat - Kijkuitstraat - fi nish in de Gravenstraat. .De per manence is gevestigd in café De Landbouw te Clinge. Antwerpen. Lost Boys-toernooi. Belang rijkste uitslagen vijfde ronde: Piket (Ned) - Azmaiparasjvili (Geo) 1-0. Avrukh (Isr) - Goerevitsj (Bel) 1-0, Van Wely (Ned) - Barsov (Oez) 1-0, Seul (Dui) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - Mikhalevsky (Isr) 1 - 0, Reinderman (Ned) - Porper (Isr) 1-0, Dutreeuw (Bel) -Tischbierek (Dui) 0-1De Vreugt (Ned) - Safin (Isr) 0-1, Van den Doel (Ned) - Vanderwaeren (Bel) 1-0. Stand aan kop: 1. Piket 5,2, Avrukh 4 1/2, 3. o.a. Van den Doel, Ernst, Van Wely, Reinderman 4. Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 4 augustus. 8-9-13- 16-20-21-22-25-31-32-33-34-36-37-44- 45-60-72-73-78. (onder voorbehoud). Tennis Amsterdam. Grolsch Open, 950.000 gulden. Eerste ronde: Portas (Spa) - Haarhuis (Ned) 6-4 3-6 6-4, Ver kerk (Ned) - Van Lottum (Ned) 7-5 6-3, Marin (CRi) - Van Herck (Bel) 6-2 4-6 6-4, Zabaleta (Arg) - Mantilla (Spa/2) 7-6 6-2, Norman (Zwe) - Arazi (Mar) 6-7 5-1 dis kwalificatie van Arazi, Dosedel (Tsj/8) - Puerta (Arg) 7-6 6-1, Novak (Tsj) - Gau- denzi (Ita) 6-3 6-3, Voinea (Roe) - Squillari (Ita) 6-17-5, Larsen (Den) - Pescariu (Roe) 6-4 6-4. Dubbel. Eerste ronde: Haarhui- s/Eltingh (Ned/1) - Haggard/Waite (ZAf/VSt) 4-6 6-3 6-3, Djordjevic/Holmes (Joe/Zwe) - Albano/Meligeni (Arg/Bra) 7- 6 6-7 6-4, Koves/Rosner (Hon/ZAf) - No- vak/Rikl (Tsj/4) 6-2 4-6 7-6, Hrbaty/Kucera (Tsj) - Broad/Norval (GBr/ZAf) 5-76-4 6-3. Toronto. Mannen, 4,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Vacek (Tsj) - Schalken (Ned) 4-6 6-3 6-4. Terneuzen. 5e Rabo Vliegende Hollan dertoernooi. HE B2, eerste ronde: Frank Hamelink-Paul Cortvriendt 6-0 6-4. HE C1eerste ronde: Hessel Hamelink-John- ny Bleijenberg 6-4 6-2 Tweede ronde: Ralf Vervaet-Remco Klaassen 7-6 6-1, Cor de Jonge-Michiel van der Windt J 7-5 6-1 HE C2, tweede ronde: Guido: Rechter-Michiel van der Windt (2) 4-66 6-4. HE D1, eerste ronde: De Braal-C Zeeuw 6-2 6-4. Tweede ronde: Verma len-Saman 6-1 1-1 opg, Oostvoge: Groffen 7-5 6-3. HE Dl 35+, eerste rond Van der Staal-De Zeeuw 6-2 6-1. DEC kwartfinale: Beatrix Verhaegen (1 )-Shj ron de Witte 6-2 6-4, Jacqueline Verha gen-Trudy Dannenburg 6-4 6-3, Martir Simonse-lsabelle van Damme 6-3 7 JosédeWit(2)-Silvie Dees 4-6 6-4 6-4. G B, eerste ronde: De Witte/Martéijn-F aanje/Hamelink 6-2 2-6 6-4. IJzendijke. 6e Mauritshof Rabo Openi D1: Burky-Scherbeijn 2-67-66-2. HEDi Smet-De Looff 6-1 6-0. DE Dl: Kuipe: Huizinga7-5 6-4, De Meijer-De Mïlliano 0 6-3. DE D2: Flikweert-Van Viersum" 2-6 6-4, Berkers-Braal 7-6 6-4, Bran: Minnaert 6-4 6-2. HD D2: r. Gardeijn/Flikweert-Van Poeckp/Van li zen 7-5 5-7 6-4. HD D 35+: Corijn/De Je ge-Bouwman/Van der Hooft 6-0 6-1 0 C2 35+: Verbeke/Verhelst-Inghels/Deft ning 7-5 5-7 7-5. DD Dl: Huizinga/Huii" ga-Nijsse/Nijsse 6-2 6-2. DD D2: Fli weert/Flikweert-Boogaard/Neijt 6-17-! Rijsewijk/tan Bel-Bron/Hirdes 6-4 61 GD Dl: Bonarius/Rijckaert-De Sutter/Vr Leeuwen 6-3 7-6. GD D2: Kuiper&'C Meijer-De Bock/Van Leeuwen 6-0 6-i Vermeulen/Groosman-Flikweert/Flik- weert 6-0 6-3. Voetbal Oefenwedstrijden. Dinxperlo. Dinxpe: - De Graafschap 0-13 (0-6). Doelpunt# Roelofsen en Gerritsen 3, Viscaal i Fuchs 2, Lindenbergh, Rzasa, Redeki Veenoord. Emmen (Ned) - Real Sociedi (Spa) 0-3 (0-2). Almelo. SC Heracli (Ned) - Schalke 04 (Dui) 1-3 (1-1). Ooi punt Heracles: Leferink. Doelpunt! Schalke 04: De Koek 2, Max. Waddin veen. WSE - Sparta 0-14 (0-9). Doelpin ten: Tammer 5, Krijgsman en Kays 2,1 héns. Van der Laan, Mourad, Nïelse Wouden. Halsteren. Halsteren (Ned1 Real Zaragoza (Spa) 0-2 (0-0). Bijzond: heid: Bij Real Zaragoza begon Nors Wooter in de basis. Tilburg. Longa-W lem II0-2 (0-1Doelpunten: Schulp, An Lommei. SK Lommei (Bel) - NACINed I 1 (0-1). Doelpunt: Arveladze. Oldenzu Quick'20 - FC Twente 0-4 (0-2). Doelp-1 ten: Ajoupov, Bosman, Hoogma, DeW te. Oostenrijk: Sturm Graz-A.Lüstenau3( Stand aan kop: Sturm Graz 3-9, ASK 2-6, FC Tirol 2-4. Wielrenneni Lausanne. Dubbele klimtijdrit (2 x 61 km). Eerste rit: 1Pantani (Ita), 2. Richaj (Zwi), 3. Julich (VSt), 4. Dufaux (Zwilij Atienza (Spa). Tweede rit: 1. Pantani,.1 Julich, 3. Richard, 4. Dufaux, 5. Mei (Zwi). Eindstand: 1 Pantani 25.37,2.1 lich (VSt) 1.24, 3. Richard (Zwi) 1.40.' Dufaux (Zwi) 1.53, 5. Meier 1.58. SU hout. Profronde. 1. Voskamp (Zet» 100 km in 2.17.10, 2. Boogerd 0* Haag), 3. Svorada (Tsjechië), 4. Vi Heeswijk (Baexem), 5. De Jongh (Grö Schermer). _woensdag 'h Tennii Rabo Vliegende Hollandertoerrwf Sportpark Oudevaart, Terneuzen. Aï vang: 16.00 uur. Mauritshof Rabo Open. Tennispark' Tiola, IJzendijke. Aanvang: 9.00 uur. Trimlopefl Derde Krekenloop. Westkapelle. Sta' tijd: 19.30 uurvoor2,7kilometerof5/' lometer. Inschrijven aan de Ridderke' laan te Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50